Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
308 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 308 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 21]

351Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:55 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι αυτο λεω!Ναι ρε συ αλλα οπως ειπε και η Ολιβια μπορουσαν να της το πουν με πιο κοσμιο τροπο!Οπως εκαναν καποια ατομα(εκ των οποιων μια ειχε το συνδρομο που λες)

352Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:59 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:ναι αυτο λεω!Ναι ρε συ αλλα οπως ειπε και η Ολιβια μπορουσαν να της το πουν με πιο κοσμιο τροπο!Οπως εκαναν καποια ατομα(εκ των οποιων μια ειχε το συνδρομο που λες)

Καμια φορα πατας κουμπια στον αλλο και χανει την ψυχραιμια του,υπαρχουν και κακεντρεχεις σιγουρα...

353Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 5:04 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχεις και ενα δικιο σε αυτο που λες αλλα ισχυει και το ο αναμαρτητος πρωτος τω λιθω βαλετω!
Κατι που κανω εγω ο αλλος μπορει να το βρισκει τρελο η ακραιο η και το αντιθετο!Αν ομως ερχεται εκτος εαυτου, καλο ειναι να ζηταει μετα συγγνωμη!Η κοπελα απλα ειχε ζητησει την γνωμη των αλλων και οχι να την κατακρινουν,πολλες φορες αυτοι που κατακρινουν κανουν χειροτερα!!Κατα ενα τροπο καποιος μας ζηταει βοηθεια στο πως θα αντιμετωπισει μια κατασταση και εμεις του δινουμε μια να πεσει στον γκρεμο.

354Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 5:13 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω προσωπικα ενοχλούμαι οταν η κοπέλα με τη διαφορετικη προς εμενα άποψη με κατηγορει οτι πεφτω να τη φάω, επειδη υποστηριζω τη γνωμη μου.
Θα υποστηριξω την άποψή μου όσο πιο σθεναρα μπορω, και περιμενω απο εσένα να κάνεις το ίδιο.
Αν δεν μπορεις να υποστηριξεις την άποψη σου, σορυ, αλλά μάλλον δεν κάνει να συμμετεχεις. Διοτι τα επιχειρήματα των αντίθετων θα σε κάνουν να φαινεται οτι σε στηνουν στον τοιχο, ενω ΔΕΝ ειναι ετσι.
Αν πω εγω το Α κι εσυ το Β, κι εγω σου πω οτι διαφωνω διοτι ετσι κ ετσι, εσυ μου λες οτι πεφτω να σε φαω? Γιατι? και γιατι να μην πω εγω οτι ΕΣΥ πέφτεις να με φας???

Στο συγκεκριμένο θεμα, οι μισες είμαστε υπέρ, οι μισές κατά (δεν ειναι μια η κοπέλα που είπε την διαφορετική άποψη δλδ, δεν ειναι θέμα πλειοψηφίας και μειοψηφίας). Κάποιες χειριζονται το λόγο εξαίσια, κάποιες όχι. Κάποιες έχουν επιχειρήματα, κάποιες όχι.
Συγγνώμη που θα το πω, αλλά το "λέω απλα τη γνώμη μου, μην πέφτετε να με φάτε επειδη ειναι διαφορετικη" πολλές φορές μου ακουγεται σαν κλαψούρισμα λόγω έλλειψης επιχειρημάτων. Η πρόκληση ειναι να μπορεσεις να υποστηρίξεις μια διαφορετική άποψη. Να δειξεις ΓΙΑΤΙ δεν πας με τους υπόλοιπους.

Δειτε το θέμα με τη θρησκεία, πώς γράψαμε και πώς αναπτύχθηκε. Κατα τη γνώμη μου, θα έπρεπε να διδασκεται στις σχολές διαλόγου. Αλλά δεν υπάρχουν τέτοιες...
http://forum.eimaimama.gr/t8905-topic

Όσο για το θεμα στο γκρουπ, με το αυτιστικο παιδι, προφανως η μητερα ειχε πλήρη αγνοια επι του θέματος. Και μάλλον αυτη είναι η αιτία των περισσοτερων διαφωνιών, το οτι το ένα μελος γνωρίζει για τι πράγμα μιλάει, ενώ το άλλο εχει μαύρα μεσάνυχτα...

355Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 5:13 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:

Bou-boukitsa θα σου ενα πραγμα που σκεφτομαι και ευχομαι να καταλαβεις τι εννοω..οταν μπαινεις στην πλειοψηφια των θεματων και ξεκινας να γραφεις την αποψη σου με το "η εκκλησια λεει...η θρησκεια λεει..." αυτοματα οποια εχει γραψει πριν απο εσενα και ειναι και αυτη χριστιανη ορθοδοξη και θεωρει οτι ειναι μια χαρα ανθρωπος και τυχαινει αν εχει αλλη αποψη αυτοματα τιθεται θεμα για το ποιος ειναι καλος ή καλυτερος χριστιανος.Δεν ειναι τοσο απο ανταγωνισμο οσο φανταζομαι απο αμηχανια,θα αισθανθει οτι πρεπει να απαντησει για να δειξει οτι ΚΑΙ αυτη παει συμφωνα με τους κανονες της θρησκειας.
Οποτε αυτο που θα σου ζητουσα εγω ευγενικα ειναι να γραφεις την δικη σου αποψη απο οπου και αν ειναι αυτη επηρεασμενη -δικαιωμα σου,γουστο σου - χωρις να μιλας σαν να εισαι εκπροσωπος της εκκλησιας.Αν εισαι η ιδια ιερεας τοτε αποσυρω την γνωμη μου και ζητω συγγνωμη Πατερ. Αν δεν εισαι ομως και εισαι μια γυναικα μαμα οπως οι περισσοτερες μιλα σαν γυναικα και μαμα οπως οι περισσοτερες ρε συ bou-bou. Καταλαβαινεις ποσο μπορει αν ενοχληθει μια αλλη επισης χριστιανη οταν εσυ μιλας σαν εκπροσωπος της θρησκειας?
Ειλικρινα σου γραφω πολυ ηρεμα,φαινεται φανταζομαι.
Kind regards
[/color][/color]

αλλαξα χρωμα στο ποστ μου γιατι εχω προβλημα οταν κανω quote.ΟΚ?[/quote]


litsakos καταλαβαινω τι λες ,αλλα πραγματιακα δεν ειναι ετσι..κανεις λαθος..ισως επειδη γραφονατι πολλα χανεις το αρχικο μου μυνημα....ποτε δεν ξεκιναω να λεω μονο για την εκκλησια..λεω απλα την αποψη μου..

υπαρχουν ομως κοπελες που απευθυνονατι μονο σε εμενα και εκμαιευουν τα υπολοιπα..επιμενουν να μαθουν την προσωπικη μου αποψη..την οποια προφανω φανταζονατι..καιμαπλα την θελουν γραμμενη για να μπορουν να ΄΄κανουν παιχνίδι'''...να ειρωνευτουν κλπ...

ειτε απαντησω ειτε οχι ..παλι επιτιθονται.....αμα διαβασεις πιο προσεκτικα θα δεις πως ετσι ειναι..

356Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 5:19 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νένα που είναι αυτό το θέμα με το αυτιστικό παιδάκι ; δεν το έχω παρακολουθήσει ξέρω είναι στις ελληνίδες μαμάδες αλλά δεν ξέρω τι έχει γράψει αν θέλεις πες μου το λινκ

357Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 5:19 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νενα αν αναφερεσαι σε μενα,σεβαστο αυτο που λες!(οτι παρεξηγεις αυτο που λεω)Συγγνωμη λοιπον αν σε θιγω με αυτο που λεω αλλα ετσι νιωθω!Δεν προσπαθω να φανω υπερανω ουτε καλη,ουτε οτι θελω να το παιξω σε διπλο ταμπλο(δεν λεω οτι μου λες εσυ κατι τετοιο)Νομιζω πως εχω το δικαιωμα να συμφωνω με μερικα πραγματα που λετε εσεις και με μερικα που λενε οι αλλες κοπελες!Δεν βλεπεις ομως οτι σε καυτα θεματα συνηθως απαντανε συγκεκριμενα ατομα?

δεν θυμαμαι ολα τα ονοματα αλλα εχω δει και απο τις δυο μεριες να λεγονται ασχημες κουβεντες!Δεν με ενοχλει ο αλλος να πει αντιθετη αποψη απο εμενα με ενοχλει να με κοροιδεψει,να γελασει με αυτα που λεω και να ειρωνευτει ειδικα οταν εγω δεν εχω κανει κατι παρομοιο!

358Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 5:26 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:υπαρχουν ομως κοπελες που απευθυνονατι μονο σε εμενα και εκμαιευουν τα υπολοιπα..επιμενουν να μαθουν την προσωπικη μου αποψη..την οποια προφανω φανταζονατι..καιμαπλα την θελουν γραμμενη για να μπορουν να ΄΄κανουν παιχνίδι'''...να ειρωνευτουν κλπ...
Επειδη εγω ημουν αυτη που σε ρωτησε για την προσωπική σου άποψη, σου λέω οτι κάνεις λάθος. Ο σκοπός μου, αν αναφερεσαι σε μένα, δεν ηταν να "κάνω παιχνίδι" μαζί σου, ηταν να μου πεις την αποψη ΣΟΥ, διοτι μου φάνηκε οτι απλα παρέθεσες την άποψη της Εκκλησίας, χωρις να μας πεις τη δικής σου.
Τωρα, αν σου φάνηκε οτι ηθελα να κάνω παιχνιδι, λυπάμαι, αλλά δεν μπορω να κάνω κάτι περισσοτερο.

359Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 5:31 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
http://networkedblogs.com/sKkXn

εδω ειναι το θεμα με τον αυτισμο

360Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 5:36 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Εγω προσωπικα ενοχλούμαι οταν η κοπέλα με τη διαφορετικη προς εμενα άποψη με κατηγορει οτι πεφτω να τη φάω, επειδη υποστηριζω τη γνωμη μου.
Θα υποστηριξω την άποψή μου όσο πιο σθεναρα μπορω, και περιμενω απο εσένα να κάνεις το ίδιο.
Αν δεν μπορεις να υποστηριξεις την άποψη σου, σορυ, αλλά μάλλον δεν κάνει να συμμετεχεις. Διοτι τα επιχειρήματα των αντίθετων θα σε κάνουν να φαινεται οτι σε στηνουν στον τοιχο, ενω ΔΕΝ ειναι ετσι.
Αν πω εγω το Α κι εσυ το Β, κι εγω σου πω οτι διαφωνω διοτι ετσι κ ετσι, εσυ μου λες οτι πεφτω να σε φαω? Γιατι? και γιατι να μην πω εγω οτι ΕΣΥ πέφτεις να με φας???

Στο συγκεκριμένο θεμα, οι μισες είμαστε υπέρ, οι μισές κατά (δεν ειναι μια η κοπέλα που είπε την διαφορετική άποψη δλδ, δεν ειναι θέμα πλειοψηφίας και μειοψηφίας). Κάποιες χειριζονται το λόγο εξαίσια, κάποιες όχι. Κάποιες έχουν επιχειρήματα, κάποιες όχι.
Συγγνώμη που θα το πω, αλλά το "λέω απλα τη γνώμη μου, μην πέφτετε να με φάτε επειδη ειναι διαφορετικη" πολλές φορές μου ακουγεται σαν κλαψούρισμα λόγω έλλειψης επιχειρημάτων. Η πρόκληση ειναι να μπορεσεις να υποστηρίξεις μια διαφορετική άποψη. Να δειξεις ΓΙΑΤΙ δεν πας με τους υπόλοιπους.

Δειτε το θέμα με τη θρησκεία, πώς γράψαμε και πώς αναπτύχθηκε. Κατα τη γνώμη μου, θα έπρεπε να διδασκεται στις σχολές διαλόγου. Αλλά δεν υπάρχουν τέτοιες...
http://forum.eimaimama.gr/t8905-topic

Όσο για το θεμα στο γκρουπ, με το αυτιστικο παιδι, προφανως η μητερα ειχε πλήρη αγνοια επι του θέματος. Και μάλλον αυτη είναι η αιτία των περισσοτερων διαφωνιών, το οτι το ένα μελος γνωρίζει για τι πράγμα μιλάει, ενώ το άλλο εχει μαύρα μεσάνυχτα...

συμφωνω... και οντως το θεματακι εκεινο εξελιχτηκε σε μια πολυ ομορφη συζητηση!

361Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 5:37 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:Νένα που είναι αυτό το θέμα με το αυτιστικό παιδάκι ; δεν το έχω παρακολουθήσει ξέρω είναι στις ελληνίδες μαμάδες αλλά δεν ξέρω τι έχει γράψει αν θέλεις πες μου το λινκ
Ειναι στο μπλογκ της Ολιβιας
http://www.eimaimama.gr/2012/01/den-kserw-an-thelw-na-mou-vaftisei-to-paidi.html
και
http://www.eimaimama.gr/2012/01/giati-tosos-thumos.html

black beauty έγραψε:Νενα αν αναφερεσαι σε μενα,...σε καυτα θεματα συνηθως απαντανε συγκεκριμενα ατομα?

δεν θυμαμαι ολα τα ονοματα αλλα εχω δει και απο τις δυο μεριες να λεγονται ασχημες κουβεντες!Δεν με ενοχλει ο αλλος να πει αντιθετη αποψη απο εμενα με ενοχλει να με κοροιδεψει,να γελασει με αυτα που λεω και να ειρωνευτει ειδικα οταν εγω δεν εχω κανει κατι παρομοιο!

Δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικά, αλλά σε όλες όσες στ'αληθεια δεν αφηνουν μια συζητηση να συνεχιστει επειδη παρεξηγούνται. Κι εγω ειμαι υπερ του δέοντος ευαίσθητη, κι εκνευρίζομαι, και μου τη σπάει, αλλά θα την πω τη γνωμη μου. Και σε μια παρέα αν υπάρχουν αντίθετες γνώμες μπορει να οξυνθουν τα πνεύματα, να φωνάξουν μερικοι, μερικοι να προσβληθουν, αλλα η κουβέντα να συνεχιστει μέχρι ένα σημείο.
δεν ειναι απαραίτητο κάθε φορα να καταλήγουμε σε κοινο συμπέρασμα! Οποτε αν εγω εχω διαφορετική γνώμη και την πω, θα πρέπει να φοβαμαι μηπως μου κανουν επίθεση και με στησουν στον τοίχο? Και στην τελικη τι θα γινει? Δεν θα μου μιλάνε???? Θα μου κόψουν την καλημέρα? θα τους την κόψω εγω? Ε και??
Το βρισκω κριμα να μην συνεχιζεται μια συζητηση επειδη φοβασαι οτι "θα πεσω να σε φάω".
Καταλαβαινεις τι θέλω να πω ή τα έκανα αχταρμα (πειναω κιολας pig pig )

362Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 5:37 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν μου ανοίγει τη σελίδα

363Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 5:40 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βανια αν πας στο μπλογκ, λινκ πανω αριστερα στο φορουμ, μπορεις να το βρεις, ειναι στα πιο προσφατα θεματα.

364Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 5:43 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
βανια έγραψε:Νένα που είναι αυτό το θέμα με το αυτιστικό παιδάκι ; δεν το έχω παρακολουθήσει ξέρω είναι στις ελληνίδες μαμάδες αλλά δεν ξέρω τι έχει γράψει αν θέλεις πες μου το λινκ
Ειναι στο μπλογκ της Ολιβιας
http://www.eimaimama.gr/2012/01/den-kserw-an-thelw-na-mou-vaftisei-to-paidi.html
και
http://www.eimaimama.gr/2012/01/giati-tosos-thumos.html

black beauty έγραψε:Νενα αν αναφερεσαι σε μενα,...σε καυτα θεματα συνηθως απαντανε συγκεκριμενα ατομα?

δεν θυμαμαι ολα τα ονοματα αλλα εχω δει και απο τις δυο μεριες να λεγονται ασχημες κουβεντες!Δεν με ενοχλει ο αλλος να πει αντιθετη αποψη απο εμενα με ενοχλει να με κοροιδεψει,να γελασει με αυτα που λεω και να ειρωνευτει ειδικα οταν εγω δεν εχω κανει κατι παρομοιο!

Δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικά, αλλά σε όλες όσες στ'αληθεια δεν αφηνουν μια συζητηση να συνεχιστει επειδη παρεξηγούνται. Κι εγω ειμαι υπερ του δέοντος ευαίσθητη, κι εκνευρίζομαι, και μου τη σπάει, αλλά θα την πω τη γνωμη μου. Και σε μια παρέα αν υπάρχουν αντίθετες γνώμες μπορει να οξυνθουν τα πνεύματα, να φωνάξουν μερικοι, μερικοι να προσβληθουν, αλλα η κουβέντα να συνεχιστει μέχρι ένα σημείο.
δεν ειναι απαραίτητο κάθε φορα να καταλήγουμε σε κοινο συμπέρασμα! Οποτε αν εγω εχω διαφορετική γνώμη και την πω, θα πρέπει να φοβαμαι μηπως μου κανουν επίθεση και με στησουν στον τοίχο? Και στην τελικη τι θα γινει? Δεν θα μου μιλάνε???? Θα μου κόψουν την καλημέρα? θα τους την κόψω εγω? Ε και??
Το βρισκω κριμα να μην συνεχιζεται μια συζητηση επειδη φοβασαι οτι "θα πεσω να σε φάω".
Καταλαβαινεις τι θέλω να πω ή τα έκανα αχταρμα (πειναω κιολας pig pig )

νομιζω!δεν ξερω σε πολλες σας διενεξεις δεν αναμειχθηκα και απλα σχολιασα γιατι δεν ηρεμειτε και μετα απο καιρο διαβασα οτι καποιες ενοχλουνται που μπερδευονται κοπελες και δεν βλεπουνε τον λογο που γινεται η διενεξη,δεν θυμαμαι ακριβως επι λεξη αλλα κατι τετοιο ειχα διαβασει!

Και τις προαλλες στο τι σκεφτεστε τωρα ειχα ενοχληθει αρκετα με την συμπεριφοα του μπεμπινι,οπως και της το ειπα αλλα σε αλλο θεμα!Εκεινη την μερα δεν της μιλησα προσωπικως αλλα αυτα που ελεγα αναφεροντουσαν και σε αυτην!Απλα δεν ηθελα να τα κανω χειροτερα για αυτο δεν της μιλουσα προσωπικα!

365Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 5:49 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:
black beauty έγραψε:

πανω σε αυτο που λες τοτε πως εξηγεις να πεθαινουνε παιδακια?αυτα θελω να πω δεν ειχανε την δυνατοτητα να αποδειξουν αν ειναι ανταξια του παραδεισου η οχι.Δεν σε ρωταω για να σε φερω σε δυσκολη θεση απλα θελω να δω τι λες για αυτο,αν υπαρχει εξηγηση.

απο το στομα μου το πηρες!!!!

Τα παιδάκια είναι είδη αγγελούδια..οπότε πάνε κατευθείαν στον παράδεισο..
Δεν μπορώ να ξέρω εγώ τα σχέδια του Θεού ..και γιατί αποφάσισε να τα πάρει...εχω ακούσει πως κάποια παιδάκια είναι πολύ καλά για αυτόν τον κοσμο..
Σιγουρα ειναι σκληρο οταν ακους πως φευγουν παιδάκια και νεοι γενικότερα...
αλλά θα εχεις ακούσει που λένε (οχι μονο πιστοι) οτι τα παιδιά μας δεν ειναι δικά μας..μας τα δανείζει ο Θεός να τα μεγαλώσουμε...
Τι να πω και εγώ..Αυτός δίνει τη ζωή ..Αυτός την παίρνει..
Δεν εχω απάντηση στο γιατί...

Εχω δει πάντως ανθρώπους πολύ πιστούς που ενώ λυπήθηκαν ...βρηκαν τη χαρά γιατι πιστευανε πως το παιδί του εκεί που πήγε είναι καλά...
και μάλιστα εύχονταν καλή αντάμωση...και πιστευαν πως μια μερα θα ξανασυναντηθούν...

Οσο και αν ακούγονται ξενα σε κάποιους όλα αυτά...για κάποιους άλλους ειναι η αλήθεια τους..

366Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 5:56 am

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρες στα κορίτσια...
Να διευκρινήσω κάτι προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, μια και το θέμα θρησκεία θίχτηκε πρωταρχικά από μένα εδώ μέσα. Αλίμονο αν ήμουν τόσο βλαμμένη ώστε να έχω την πεποίθηση ότι επειδή θα μιλήσω για Θεό θα είμαι η καλύτερη από όλους, η πιο χριστιανή και τα λοιπα!

Ο μόνος λόγος( προσωπικά μιλωντας πάντα) που γινεται αναφορά της θρησκείας σε θέματα ηθικά έχει να κάνει καθαρά με την άποψή μου, ότι δε γίνεται εγώ που είμαι άνθρωπος με αδυναμίες και ελλατώματα, να παίρνω πάντα τις σωστές αποφάσεις, να μην κάνω ποτέ λάθος, να έχω πάντα τη σωστή γνώμη, έτσι λοιπόν επιλέγω να έχω έναν οδηγό στη ζωή μου (που δεν καταφέρνω δυστυχώς να τηρώ πάντα) και λέγεται ορθοδοξία. Ούτε παπάδες, ούτε εκκλησίες με την κακή εννοία όπως την νιώθουν πολλά κορίτσια από αυτά που έχουν δει, ούτε τίποτα.

Έτσι σαφέστατα αναφέρω τι θα επέλεγα υποθετικά σύμφωνα με αυτό τον οδηγό. Ξέρω αν μέσα στη συμφορά μου θα ήμουν αρκετά δυνατή? Οχι. Ξέρω αν θα ήμουν αποφασιστική όπως είμαι τώρα? Οχι. Απλά δηλώνω μια γνώμη, μια πρόθεση, που επειδή ακριβώς μιλάμε για ένα θέμα ζωής και θανάτου, την καθοδηγεί μια προσέγγιση όχι και τόσο "λογική" με τα σημερινά μέτρα. Γιατί όπως ανέφερα και σε άλλο ποστ η πίστη δεν έχει καμία σχέση με τη λογική. Και αυτό αφορά αποκλειστικά εμένα. Δεν είναι μομφή κατά αυτών που επιλέγουν κάτι αντίθετο, δεν είναι σιωπηλή κατηγορία, δε δείχνω καμία με το δάχτυλο ότι είναι κακιά χριστιανή κι εγώ καλή, δηλαδή το θεωρώ παιδαριώδες να πρέπει να δηλώνω ότι πιστεύω στο Θεό μόνο αν είμαι τέλεια Χριστιανή.

Το μόνο μου παραπονο (και σε αυτό ας κάτσει να το σκεφτεί η κάθε μία που με κορόιδεψε, εκνευρίστηκε και τα λοιπά) είναι το εξής. Καμιά φορά σκέφτομαι ότι αν ήμουν μουσουλμάνα,άθεη,αγνωστικίστρια, άλλα και ανάπηρη, με πρόβλημα υγείας ή ψυχολογικό, η αντιμετώπιση που θα είχα με την οποιαδήποτε δήλωση που θα έκανα,θα ήταν πολύ καλύτερη από αυτή που έχω δηλώνοντας ότι λόγω της πίστης μου θα έπαιρνα μια συγκεκριμένη απόφαση. Δε θεωρώ τυχαίο ότι μόνο αυτούς που αναφέρουν έστω και τη λέξη Θεός τους πολεμάνε. Τελικά εμείς οι κακοί, αμαρτωλότεροι ίσως από περισσότερες από εσάς (χωρίς καμία ειρωνία αυτό) που τολμάμε να κρατιόμαστε λιγάκι κι από το Θεό τυγχάνουμε τον χειρότερο ρατσισμό από όλους.

367Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 5:57 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευχαριστω για την απαντηση σου!

Απλα δικαιολογω καπως τους ανθρωπους που αμφισβητουν καποια πραγματα,διοτι καποια πραγματα δεν μπορουν να απαντηθουν και καποια αλλα αντιφασκουν(μεσα σε αυτους ειμαι και εγω)Πολλα δεν μπορω να τα καταλαβω αλλα κραταω την βαση!Αλλα παλι σε φοβιζουν και σε κανουν να αισθανεσαι τοσο κακος!Νομιζω πως η θρησκεια δεν θελει κατι τετοιο,δηλαδη οι ανθρωποι να πηγαινουν κοντα στον θεο γιατι φοβουνται η γιατι "πρεπει" να κανουν κατι!

Οπως πολυ σωστα ειπες καποιοι ανθρωποι δεν πιστευαν και λογω καποιων γεγονοτων στην ζωη τους αλλαξαν γνωμη οπως επισης και καποιοι αλλοι που δοκιμαστηκαν με ασχημα συμβαντα και απογοητευτηκαν απο την θρησκεια!

Ανθρωποι ειμαστε ομως και εχουμε αδυναμιες και παθη!Δεν ειμαστε ολοι το ιδιο δυνατοι!Ολα ειναι τοσο ακαταλαβιστικα μερικες φορες που δεν ξερεις τι να εμπιστευτεις και τι να πιστεψεις!

368Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:00 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ μανουλες .

Το θεμα της μεταμοσχευσης ειναι ,ενα παρα πολυ μεγαλο κεφαλαιο.
Και ελπιζω οταν φυγει ο φοβος απο μεσα μας (οχι για την θρησκεια)αλλα για το ιατρικο συνολο που υπηρετει τον ορκο του ιπποκταρη στην πατριδα μας ,ισως τοτε ολοι νιωσουμε ετοιμοι να γινουμε εν δυναμη δωρητες οργανων.

Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν επιστημονες ανθρωποι,καταρτισμενοι και γνωστες και ΑΝΘΡΩΠΟΙ πανω απο ολα.αλλα υπαρχουν ρε παιδι μου και κατι κομπογιαννιτες Γιατροι(ΚΑΙ ακους να λενε ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑς)που θελεις να τραβηξεις τα μαλλια σου.
Εγω δινω αιμα καθε 6 μηνες σχεδον.Ειμαι αιμοδοτρια λογο και καλου αιματοκριτη.Αλλα οταν χρειαστηκα για τον πατερα μου ,η γραφειοκρατια τους και η αρνηση τους με εκαναν ΘΗΡΙΟ ανημερο.Ευτυχως πολλοι φιλοι και συγγενεις μας βοηθησαν πολυ στο να μαζευτουν αυτες οι 25 μπουκαλες αιμα που χρειαστηκαμε,γιατι του κανανε μεταγγιση αλλα δεν μας ειχαν ενημερωσει και ξαφνικα μια μερα μας λενε αν δεν αναπληρωσετε τις μπουκαλες δεν του βαζουμε .Εκει τι κανεις?τους κοπανας ή δεν τους κοπανας?Ευτυχως τα μαζεψαμε,δυστυχως δεν τα καταφερε.

τεσπα .

Ειναι πολυ καλο να σκεφτουμε σοβαρα την δωρεα οργανων για τον συνανθρωπο ,για μας ,για την συνεχεια μας.
Τι αλλο μας εμεινε ρε παιδια εκτος απο λιγο φιλοτιμο και ανθρωπια?
ολα μας τα παιρνουν σιγα σιγα.
Αυτα ας τα διατηρησουμε ομως!!Για τα παιδια μας.
Ευχαριστω και σας φιλώ

369Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:01 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρκελλα μου αρεσει πολυ ο τροπος που μιλας,δεν ξερω!Οπως σχολιαζω κατι που με ενοχλει,θελω να λεω και κατι που μου κανει εντυπωση!

Πολυ ηρεμα,απλα και ευγενικα!

370Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:02 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Black beauty αναφερεσε στο θεμα που ξεκινησα με τη γυμναστικη?

371Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:04 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνω σε αυτο που λες Μαρκελα!

Ναι Μαρια!Στο ειχα πει κιολας σε αλλο θεμα!

Μου φαινοσουνα λιγο απολυτη!και ενοχληθηκα!Και μετα μας ειπες οτι δεν κατεχεις τον υπολογιστη καλα και δικαιολογησες γιατι μιλας ετσι!

372Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:07 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λυπαμαι mamavivo!

Με βρισκεις και εσυ συμφωνη!Ετσι ειναι μονο αυτα μας μεινανε!

373Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:08 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="black beauty"]

αχ chicken!Παντα ετσι μιλας?

αχ black beauty, δεν γράφω συνέχεια έτσι. Έτσι γράφω όταν κάτι που έχει πει ο άλλος με έχει προσβάλλει και ούτε το παίρνει πίσω ούτε ζητάει συγνώμη.

Σε ολα τα θεματα παντα το ιδιο γινεται,οι γυναικες που δουλευουν ειναι αρνητικες προς τις γυναικες που δεν δουλευουν,οι γυναικες που θηλαζουν αντιθετες προς τις γυναικες που δεν θηλαζουν κτλ.

Εννοείς πως την ειρωνεύτηκα γιατί εγώ δεν πιστεύω και εκείνη πιστεύει? Μα έχω πει 176 φορές (χωρίς υπερβολή Razz ) τι με έχει πειράξει και εσύ συνεχίζεις να μου λες οτι να 'ναι?

Ρε συ εγω δεν καταλαβα να σε ειρωνευεται η Μαρκελλα,δεν ξερω αν εχουν προηγηθει μεταξυ σας και αλλες συγκρουσεις αλλα στο συγκεκριμενο θεμα,δεν βλεπω να ειρωνευεται και να πεταει σποντες,τουλαχιστον στην αρχη που εθετε τα επιχειρηματα της!Ενω απο μερους σου(δεν ξερω ισως ετσι ειναι ο τροπος σου)ενοχληθηκα που και αστειευτηκες και ειρωνευτηκες πραγματα που ειπαν οι κοπελες!

Μεταξύ μας δεν έχει προηγηθεί τίποτα. Δεν είπα ποτέ οτι με ειρωνεύτικε. Εκείνη βαυκάλιζε τον εαυτό της μ΄αυτή την ιδέα και εγώ διαφώνησα.

Την μεριά μου συνεχίζεις να την σχολιάζεις ενώ απο ότι είδαμε και οι δύο δεν έχεις διαβάσει τι λέω, αντίθετα έχεις μείνει στους αστεϊσμούς και στις ειρωνίες. Η αλήθεια είναι πως όταν με ενοχλεί κάτι ΔΕΝ μπορώ να είμαι λογική, νευρίασα αρκετά και προσβλήθηκα ακόμα περισσότερο.
και επιτέλους, με ενόχλησε η συγκεκριμένη και κάθομαι και εξηγώ στις άλλες τι με ενόχλησε και γιατί -κατά την γνώμη μου δεν θα έπρεπε διότι η ιδία έχει πολύ καλά καταλάβει και κάνει την πάπια, προς τι λοιπόν η υπεράσπιση?


Θα μου πεις εσυ τι μπερδευεσαι τωρα αλλα εχω βαρεθει την κατασταση του να μην μπορεσει να μιλησει καποιος εδω μεσα!Πολλες κοπελες ειναι μελη και φοβουνται να μιλησουν γιατι αμεσως ξεσηκωνονται καποιες!Το ιδιο συμβαινει και στην σελιδα στο φεις.Δεν το θεωρω καθολου πρεπον ολο αυτο,ασχετα με το αν διαφωνω η συμφωνω με εσενα η με την Μαρκελλα(τουλαχιστον σε καποια θεματα),δεν ξερω τι σας πιανει μερικες και απλα δεν δεχεστε την γνωμη του αλλου να ειναι διαφορετικη απο την δικη σας?

Και ωραια μην την δεχεστε δεν μπορειτε να μιλησετε πιο ωραια?Ενταξει δεν λεω σε περιπτωσεις που σας θιγουν,εννοειται θα αντιδρασεις αλλα οταν ο αλλος σου μιλαει ηρεμα και εσυ τον ειρωνευεσαι και τον διακομωδεις δεν μου αρεσει καθολου!

Ξαναλέω -ελπίζω για τελευταία φορά- πως δεν με ενόχλησε η αντίθετη άποψη. Άλλωστε ο καθείς μας μιαν άποψη την έχει, εγώ θα φτιάξω τον κόσμο????
Διακωμώδησα την θρησκεία της, γιατί την βάζει μπροστά απο τα μάτια της και εθελοτυφλεί.
Σε παρακαλώ όμως, πριν γράψεις τα ίδια και τα ίδια και με αναγκάσεις και εμένα να γράφω τα ίδια και τα ίδια, αν έχεις να κάνεις ένα σχόλιο στα γραφόμενά μου, διάβασε πρώτα τι γράφω ουσιαστικά και όχι επιφανειακά... Επίσης, αν εσένα σε ενόχλησε ο τρόπος μου, εγώ τι έπρεπε να κάνω για την δήλωση της κοπέλας?



florentiab έγραψε:αναρρωτιέμαι αν διαβάζει κανένας τα λινκ που βάζουμε.......
κάποιες διαβάζουν μόνο απόψεις και δεν τους ενδιαφέρει πραγματικά να μάθουν για το θέμα που συζητάμε

αυτή είναι μια γενική παρατήρηση που έχω κάνει και σε άλλα θέματα

Αυτή την ερώτηση την έχω και εγώ, όχι μόνο για τα Link αλλά και για τις απαντήσεις. Καταλαβαίνουν αλήθεια αυτό που γράφω ή καταλαβαίνουν ότι θέλουν???? Rolling Eyes

bou-boukitsa έγραψε:Πάντως κορίτσια ..

Όσες λέτε και ξαναλέτε πως σας ενοχλεί να αναφέρεται η θρησκεία...να ξέρετε ότι εσείς το προκαλείτε!!!
..γιατί έχετε όρεξη λέω εγώ!!

Να ξέρετε πως για τους υπόλοιπους είναι πολύ κουραστικό που σε όλα τα θέματα δεν τολμάει κανείς να αναφέρει την πίστη του...τον πνευματικό ...και πέφτετε να τον φάτε!!!

΄
Οκ έχετε άλλη άποψη ...
Αλλά αυτό το μένος ενάντια της πίστης είναι κουραστικό!!!..
Είναι φανατισμός..!
Κάνετε αυτό για το οποίο κατηγορείται τους άλλους!!

Κανείς ποτέ δεν κοκορεύτηκε πως είναι καλός χριστιανός κλπ,,,
ενώ
Αντίθετα εσείς προσπαθείτε κάθε φορά να αποδείξετε πόσο πιο καλές είσαστε από αυτούς που πιστεύουν,πάνε εκκλησία και έχουν πνευματικό...


Άρα εσείς έχετε το πρόβλημα!

Αυτά τα γυναικεία "άρα..." μπορεί και να με στείλουν στον ψυχίατρο, αλήθεια! cyclops
Ναι bou-boukitsa έχω πρόβλημα όταν απαντάω κάπου και μου λες "εμένα ο πνευματικός μου μου είπε.."
Μου τρίβεις στα μούτρα οτι έχεις πνευματικό -άρα και η δική σου άποψη είναι θεάρεστη και έχει άλλο βάρος.
Αν ήθελα να μάθω την θέση του πνευματικού σου θα του έστελνα αίτημα φιλίας στο fb και θα συζητούσαμε με τον άνθρωπο.
Αλλά όχι και να μου λες πως είμαι προβληματική επειδή επιλέγω να ακούω την κοινή -όχι την υποκειμενική, ούτε καν την αντικειμενική, την ΚΟΙΝΗ λογική αντί ενός μόνο ανθρώπου ντυμένου στα μαύρα που έβγαλε μια πανεπιστημιακή σχολή.


μπεμπινι, αν διαβάσεις το λινκ που έβαλε η florentiab -πριν 2-3 σελίδες, είναι απόλυτα κατατοπιστικό και θα σου λύσει όλες τις απορίες που εκφράζεις στο post σου.

βανια έγραψε:.......................
Ghiken δεν χρειάζεται να είσαι τόσο εριστική και προκλητική όταν κάποιος έχει αντίθετη άποψη και η Νένα και η Φλόρα έχουν την ίδια άποψη αλλά δεν πήραν καμιά από τα μούτρα -ειδικά η Μαρκέλλα δεν είπε κάτι ακραίο είπε την δική της προσωπική της άποψη .
.................

Καταρχήν γράφεις το ψευδώνυμό μου λάθος. chicken -όπως κότα, ναι?
Λοιπόν, τώρα, για την παρατήρηση!!!!
Κοπελιά είσαι με τα καλά σου? μου λες πως θα μιλάω και τι θα κάνω σε κάποιον που με προσβάλλει? Κράτα σε παρακαλώ τις απόψεις σου περί σωστής απάντησης για τον εαυτό σου & τήρησέ τις κιόλας, και άσε με εμένα να είμαι όσο εριστική και όσο ειρωνική θέλω. Sorry που γράφω με ειρμό,
Ι can't help it Razz Razz Razz
Άκου ρε παιδια, θα μας την πει και η Βάνια για το πως μιλάμε... scratch scratch

Nena έγραψε:Καταλαβαινετε όμως οτι στο θεμα με τα εμβολια, ο αρμοδιος να απαντησει ειναι ο γιατρος! Το οτι εχουν οι γιατροι διαφορετικη άποψη δεν καθιστα αρμοδιότερο έναν άλλο επαγγελματία!

Δηλαδη αν δυο υδραυλικοι εχουν διαφορα αποψεων σχετικα με την τοποθετηση ενος σωλήνα, ο καταλληλος να αποφασισει θα ειναι ο περιπτερας?????????????

όχι καλέ. η Βάνια Razz Razz
Πολύ σωστό αυτό που λες πάντως

mama katerina έγραψε:με την ιδια λογικη που μπορει να θιχτηκαν καποια κοριτσια για τη θρησκεια μπορει να θιχτηκα κι εγω γιατι προυσιαστηκα σαν αθεη δολοφονος... και με την ιδια λογικη επισης θα φοβαμαι κι εγω να πω τη γνωμη μου...

Κατερινάκι εσύ δεν δικαιούσαι ούτε να θιχτείς ούτε να ειρωνευτείς. Ούτε και εγώ. Θα πάμε να βρούμε έναν πνευματικό όμως, και όταν σε κάθε πρόταση μπροστά βάζουμε: "εμένα μου το είπε αυτό ο Πνευματικός μου.... μπλα μπλα μπλά", τότε όλες θα είμαστε ήσυχες. Η ζωή μας θα κυλάει υπέροχα, άνθρωποι δεν θα πεθαίνουν απο τροχαία, θα λυθεί το κυπριακό, το οικονομικό & το κυκλοφοριακό & επιτέλους θα χορεύουμε όλες στο τέλος ένα ινδικο τραγούδι κουνώντας τους ώμους μας.......

bou-boukitsa έγραψε: .......................

Υπάρχει μια αρχή στην πίστη ,πως ο Θεός παίρνει τον καθένα στην καλύτερη στιγμή του...
Αν λοιπόν κάποιος με μια αρρωστεια ΄΄συνέλθει΄΄ και ζήσει καλύτερα στο μέλλον ίσως τον σώσει...
αν όμως μετά γίνει χειρότερος...΄΄φεύγει΄΄ στην καλύτερη για αυτόν στιγμή..


Τι διαβάζω η γυναίκα Rolling Eyes Rolling Eyes
Καταλαβαίνεις καλή μου πως διαβάζουν μαμάδες που έχουν χάσει τα παιδάκια τους? Δηλαδή τι λες? πως καλύτερα που τα έχασαν μικρά γιατί μετά δεν θα ήταν τόσο άξια???
Μακάρι να μην κατάλαβα καλά, γιατί αν κατάλαβα καλά, ε τότε πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να πω.

litsakos έγραψε:

ποιες ειναι πια αυτες που φοβουνται τοσο ρε Μαρια? Laughing Συνεχως το ακουω αυτο,τι θα πουν πια κ φοβουνται??Σιγα δλδ κ να διαφωνησεις κ να αρπαχτεις ειναι ανθρωπινο. Και να σας πω κατι ακομα σε ολες? Δεν μας τιμα να λεμε συνεχως οτι δεν ανοιγουν θεματα μην γινει καυγας...εχετε δει ποσα θαματα υπαρχουν στο φορουμ? και σε ποσα εγινε Ο καυγας? ειναι 3?αντε 4!!!!Μην υποτιμουμε τον εαυτο μας, αποψη εχουμε ολες. Και καποια που μπορει να ειναι "θυμα" σε αυτη την συζητηση ,σε μια αλλη συζητηση μπορει καλλιστα να εχει αρπαξει απο τα μουτρα αλλο μελος ή να εχει ξεφουρνισει μεγαλη χοντραδα και να της εχουν απαντησει με το γαντι...ειλικρινα εχω παραδειγματα στο μυαλο μου αυτη την στιγμη αλλα ειναι ανουσιο να αναφερθω σε μελη. Οποτε ας μην ειμαστε τοσο παρθενοπιπιτσες ρε κοριτσια,μεγαλες γυναικες ειμαστε πια!

Συμφωνώ απόλυτα.

374Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:10 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

mamavivo έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ μανουλες .

Το θεμα της μεταμοσχευσης ειναι ,ενα παρα πολυ μεγαλο κεφαλαιο.
Και ελπιζω οταν φυγει ο φοβος απο μεσα μας (οχι για την θρησκεια)αλλα για το ιατρικο συνολο που υπηρετει τον ορκο του ιπποκταρη στην πατριδα μας ,ισως τοτε ολοι νιωσουμε ετοιμοι να γινουμε εν δυναμη δωρητες οργανων.

Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν επιστημονες ανθρωποι,καταρτισμενοι και γνωστες και ΑΝΘΡΩΠΟΙ πανω απο ολα.αλλα υπαρχουν ρε παιδι μου και κατι κομπογιαννιτες Γιατροι(ΚΑΙ ακους να λενε ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑς)που θελεις να τραβηξεις τα μαλλια σου.
Εγω δινω αιμα καθε 6 μηνες σχεδον.Ειμαι αιμοδοτρια λογο και καλου αιματοκριτη.Αλλα οταν χρειαστηκα για τον πατερα μου ,η γραφειοκρατια τους και η αρνηση τους με εκαναν ΘΗΡΙΟ ανημερο.Ευτυχως πολλοι φιλοι και συγγενεις μας βοηθησαν πολυ στο να μαζευτουν αυτες οι 25 μπουκαλες αιμα που χρειαστηκαμε,γιατι του κανανε μεταγγιση αλλα δεν μας ειχαν ενημερωσει και ξαφνικα μια μερα μας λενε αν δεν αναπληρωσετε τις μπουκαλες δεν του βαζουμε .Εκει τι κανεις?τους κοπανας ή δεν τους κοπανας?Ευτυχως τα μαζεψαμε,δυστυχως δεν τα καταφερε.

τεσπα .

Ειναι πολυ καλο να σκεφτουμε σοβαρα την δωρεα οργανων για τον συνανθρωπο ,για μας ,για την συνεχεια μας.
Τι αλλο μας εμεινε ρε παιδια εκτος απο λιγο φιλοτιμο και ανθρωπια?
ολα μας τα παιρνουν σιγα σιγα.
Αυτα ας τα διατηρησουμε ομως!!Για τα παιδια μας.
Ευχαριστω και σας φιλώ

Βιβη αυτο ειναι το δασος, και οχι το δεντρο...για την συνεχεια μας,για τα παιδια μας,για το μελλον μας!
Γεια σου ρε πατριωτη! cheers

375Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 15 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:16 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε ολα τα θεματα παντα το ιδιο γινεται,οι γυναικες που δουλευουν ειναι αρνητικες προς τις γυναικες που δεν δουλευουν,οι γυναικες που θηλαζουν αντιθετες προς τις γυναικες που δεν θηλαζουν κτλ.

αυτο το ειπα γενικα!Δεν αναφερομουν συγκεκριμενα σε εσενα!Απλα προσεξα οτι σε πολλα θεματα η μια πλευρα προσπαθει να κατακρινει την αλλη για τις πραξεις του!

οσο για τα υπολοιπα ειπα οτι και οι δυο πλευρες ειρωνευονται η μια την αλλη,τουλαχιστον εγω αυτο καταλαβαινω!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 21]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις