Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
432 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 432 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 21]

376Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:17 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ μανουλες .

Το θεμα της μεταμοσχευσης ειναι ,ενα παρα πολυ μεγαλο κεφαλαιο.
Και ελπιζω οταν φυγει ο φοβος απο μεσα μας (οχι για την θρησκεια)αλλα για το ιατρικο συνολο που υπηρετει τον ορκο του ιπποκταρη στην πατριδα μας ,ισως τοτε ολοι νιωσουμε ετοιμοι να γινουμε εν δυναμη δωρητες οργανων.

Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν επιστημονες ανθρωποι,καταρτισμενοι και γνωστες και ΑΝΘΡΩΠΟΙ πανω απο ολα.αλλα υπαρχουν ρε παιδι μου και κατι κομπογιαννιτες Γιατροι(ΚΑΙ ακους να λενε ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑς)που θελεις να τραβηξεις τα μαλλια σου.
Εγω δινω αιμα καθε 6 μηνες σχεδον.Ειμαι αιμοδοτρια λογο και καλου αιματοκριτη.Αλλα οταν χρειαστηκα για τον πατερα μου ,η γραφειοκρατια τους και η αρνηση τους με εκαναν ΘΗΡΙΟ ανημερο.Ευτυχως πολλοι φιλοι και συγγενεις μας βοηθησαν πολυ στο να μαζευτουν αυτες οι 25 μπουκαλες αιμα που χρειαστηκαμε,γιατι του κανανε μεταγγιση αλλα δεν μας ειχαν ενημερωσει και ξαφνικα μια μερα μας λενε αν δεν αναπληρωσετε τις μπουκαλες δεν του βαζουμε .Εκει τι κανεις?τους κοπανας ή δεν τους κοπανας?Ευτυχως τα μαζεψαμε,δυστυχως δεν τα καταφερε.

τεσπα .

Ειναι πολυ καλο να σκεφτουμε σοβαρα την δωρεα οργανων για τον συνανθρωπο ,για μας ,για την συνεχεια μας.
Τι αλλο μας εμεινε ρε παιδια εκτος απο λιγο φιλοτιμο και ανθρωπια?
ολα μας τα παιρνουν σιγα σιγα.
Αυτα ας τα διατηρησουμε ομως!!Για τα παιδια μας.
Ευχαριστω και σας φιλώ

[/quote]
Όλα σωστά τα λέει το Βιβικάκι μου Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 417472
Πήγα σήμερα και την είδα, μια κούκλα μια ζωγραφιά, με την κελλαρυστή και χαμηλή φωνούλα της, το απαλό γελιο της... αχ!
Πολύ μου χες λείψει Βιβίκο και δε σε χάρηκα με την Βάλια που έκανε τον Μεταξά σήμερα! Μα πραγματικά ποτέ των ποτών δεν έχει ξαναπεί τόσα όχι μαζεμένα. πφφφ, ίδια ο πατέρας της παιδί μου Razz Razz

377Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:20 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Black beauty ειναι αληθεια οτι δε ξερω απο υπολογιστες.για το βιογραφικο να σου πω οτι την εγραφη στο φορουμ μου την εκανε ο αντρας μου,τελειωσα λυκειο σε χωριο και οχι υπολογιστη δεν ειχαμε,ουτε ξεραμε τι θα.πει.απλα αυτο που εχω στο μυαλο μου το γραφω κατευθειαν,δεν του κανω επεξεργασια.οσο για το θεμα της γυμναστικης το ξεκινησα αθωα απ'την αποψη του οτι ουτε διαφημιση εκανα σε γυμναστηριο ουτε τιποτα.θελησα να πω καποια πραγματα για να κανουμε τη.ζωη μας ευκολη και πιο γρηγορη και ορμησαν να με φανε.

378Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:27 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οκ μπεμπινι!

Απλα ειχα θεωρησει τον τροπο σου λιγο απολυτο.Αλλα η αληθεια ειναι οτι ειναι αλλιως να γραφουμε και αλλιως να μιλαμε!

Τελοσπαντων αυτα!

Οπως και να εχει chicken μου φαινεται πως εχεις μια προδιαθεση,(μπορει να ειναι και ο χαρακτηρας σου ετσι,δεν σε ξερω κιολας,ισως ο τονος σου,ισως φταιει ο γραπτος λογος)
δεν ξερω ενω απο τις αλλες κοπελες που υποστηριζουν το ιδιο με εσενα δεν εκλαβα κατι τετοιο!

379Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:29 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παντως και εγω Μαρια δεν ειχα ιδιαιτερη σχεση με υπολογιστη και ιντερνετ παρα μονο στο σχολειο!Δεν ασχολουμαι πολυ καιρο και ουτε εχω κανει μαθηματα υπολογιστων.Απλα το αναφερω!

Δεν ξερω μαλλον φταιει κατα πολυ ο γραπτος λογος γιατι δεν βλεπουμε τις εκφρασεις του αλλου!

380Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:30 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
mamavivo έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ μανουλες .

Το θεμα της μεταμοσχευσης ειναι ,ενα παρα πολυ μεγαλο κεφαλαιο.
Και ελπιζω οταν φυγει ο φοβος απο μεσα μας (οχι για την θρησκεια)αλλα για το ιατρικο συνολο που υπηρετει τον ορκο του ιπποκταρη στην πατριδα μας ,ισως τοτε ολοι νιωσουμε ετοιμοι να γινουμε εν δυναμη δωρητες οργανων.

Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν επιστημονες ανθρωποι,καταρτισμενοι και γνωστες και ΑΝΘΡΩΠΟΙ πανω απο ολα.αλλα υπαρχουν ρε παιδι μου και κατι κομπογιαννιτες Γιατροι(ΚΑΙ ακους να λενε ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑς)που θελεις να τραβηξεις τα μαλλια σου.
Εγω δινω αιμα καθε 6 μηνες σχεδον.Ειμαι αιμοδοτρια λογο και καλου αιματοκριτη.Αλλα οταν χρειαστηκα για τον πατερα μου ,η γραφειοκρατια τους και η αρνηση τους με εκαναν ΘΗΡΙΟ ανημερο.Ευτυχως πολλοι φιλοι και συγγενεις μας βοηθησαν πολυ στο να μαζευτουν αυτες οι 25 μπουκαλες αιμα που χρειαστηκαμε,γιατι του κανανε μεταγγιση αλλα δεν μας ειχαν ενημερωσει και ξαφνικα μια μερα μας λενε αν δεν αναπληρωσετε τις μπουκαλες δεν του βαζουμε .Εκει τι κανεις?τους κοπανας ή δεν τους κοπανας?Ευτυχως τα μαζεψαμε,δυστυχως δεν τα καταφερε.

τεσπα .

Ειναι πολυ καλο να σκεφτουμε σοβαρα την δωρεα οργανων για τον συνανθρωπο ,για μας ,για την συνεχεια μας.
Τι αλλο μας εμεινε ρε παιδια εκτος απο λιγο φιλοτιμο και ανθρωπια?
ολα μας τα παιρνουν σιγα σιγα.
Αυτα ας τα διατηρησουμε ομως!!Για τα παιδια μας.
Ευχαριστω και σας φιλώ

Όλα σωστά τα λέει το Βιβικάκι μου Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 417472
Πήγα σήμερα και την είδα, μια κούκλα μια ζωγραφιά, με την κελλαρυστή και χαμηλή φωνούλα της, το απαλό γελιο της... αχ! αν με ειρωνευεσαι θα σε ξεπουπουλιασω chicken chicken axaxxaxaaxxaxaxaxaxxa
Πολύ μου χες λείψει Βιβίκοkai menaaaa και δε σε χάρηκα με την Βάλια που έκανε τον Μεταξά σήμερα! Μα πραγματικά ποτέ των ποτών δεν έχει ξαναπεί τόσα όχι μαζεμένα. πφφφ, ίδια ο πατέρας της παιδί μου Razz Razz [/quote]

επισης να προσθεσω οτι η ΒΑΛΙΑ ΤΑ ΣΠΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙ να σου ζησει ρε ευγενια η μικρη,τρελο ατομακι,και πολυλογουυυυυυυυυυυυυυυυυυ

381Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:33 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοτουλα μου γλυκια επιδη οι σελιδες ειναι πολλες και ζοριζομαι θες να με βοηθησεις λιγο την αοματη;στις αλλες γραφεις ολοκληρα κατεβατα και εμενα με ξεπετας,για βοηθα λιγο.

382Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:37 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
black beauty έγραψε:...........

Οπως και να εχει chicken μου φαινεται πως εχεις μια προδιαθεση,(μπορει να ειναι και ο χαρακτηρας σου ετσι,δεν σε ξερω κιολας,ισως ο τονος σου,ισως φταιει ο γραπτος λογος)
δεν ξερω ενω απο τις αλλες κοπελες που υποστηριζουν το ιδιο με εσενα δεν εκλαβα κατι τετοιο!

Θες να με εξαντλήσεις αυτό θες???? Razz Razz Razz Razz Razz

Οι άλλες κοπέλες ίσως να μην παρεξηγήθηκαν γιατί μπορεί να μην έχουν κινδυνεύσει ποτέ να πεθάνουν στο χειρουργείο, εγώ παρεξηγήθηκα γιατί μου είπε πως μερικοί γιατροί το παίζουν θεοί, εννοώντας πως αποφαζίσουν να σώσουν περιστατικά που δεν θα έπρεπε. Δηλαδή για εκείνη, προφανώς- εγώ δεν θα έπρεπε να ζω επειδή ήταν θέλημα Θεού να πεθάνω. ΑΥΤΟ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ.-
Το έχω πει τόσες φορές που αν και τώρα μου πεις πως οι άλλες κοπέλες δεν παρεξηγήθηκαν, εγώ αντέδρασα έντονα που μου είπε πως κακώς ζω, ε τότε τι να πω, μάλλον δεν θα σου ξανααπαντήσω.
Επίσης μην κατηγορείς τον χαρακτήρα μου που αντέδρασε, κατηγόρησε αυτόν που με έκανε να αντιδράσω έτσι. Για κάθε δράση υπάρχει και αντίδραση, σωστά? Πάψε λοιπόν να κοιτάς την αντίδραση και κοίτα την δράση. Ίσως αν εσένα σου έλεγαν καλύτερα να ήσουν νεκρή τώρα να το πέρναγες στο ντούκου, ε εμένα μου κακοφάνηκε.-

μπεμπίνι, αυτό είναι το λινκ http://www.san.gr/gr/arth_eg_th_life.htm Very Happy Very Happy

383Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:40 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
black beauty έγραψε:παντως και εγω Μαρια δεν ειχα ιδιαιτερη σχεση με υπολογιστη και ιντερνετ παρα μονο στο σχολειο!Δεν ασχολουμαι πολυ καιρο και ουτε εχω κανει μαθηματα υπολογιστων.Απλα το αναφερω!

Δεν ξερω μαλλον φταιει κατα πολυ ο γραπτος λογος γιατι δεν βλεπουμε τις εκφρασεις του αλλου!

εσυ εκανες στο σχολειο τουλαχιστον,εμεις ουτε εκει.πικρα.σου λεω.

384Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:45 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken δεν ξερω ειλικρινα τι σου εχει συμβει(εχεις κανει μεταμοσχευση?)
αν διαβασες ολα οσα εγραψα θα δεις πως μιλησα δικαια.Εννοω ειπα και στην αλλη κοπελα οτι ηταν φαουλ για μενα,αν εννοηθηκε αυτο που λες φυσικα και ειμαι κατα!!

εχουμε γραψει και πολλα,δεν ξερω ισως μου ξεφυγε κατι!

Λες να θελω να σε κουρασω κι αλλο?

Αλλωστε η γνωμη μου ειναι πολυ μπερδεμενη με το ολο θεμα,ενστερνιζομαι καποιες δικες σας αποψεις αλλα και απο τις αλλες κοπελες!Αυτα!

Δεν ξερω αν σε εκνευριζω με οσα λεω αλλα σιγουρα δεν ειναι ο σκοπος μου αυτος!Ενταξει αν νομιζεις ετσι μην απαντας αλλο!Ολα οκ!

385Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:46 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι 1 έγραψε:
black beauty έγραψε:παντως και εγω Μαρια δεν ειχα ιδιαιτερη σχεση με υπολογιστη και ιντερνετ παρα μονο στο σχολειο!Δεν ασχολουμαι πολυ καιρο και ουτε εχω κανει μαθηματα υπολογιστων.Απλα το αναφερω!

Δεν ξερω μαλλον φταιει κατα πολυ ο γραπτος λογος γιατι δεν βλεπουμε τις εκφρασεις του αλλου!

εσυ εκανες στο σχολειο τουλαχιστον,εμεις ουτε εκει.πικρα.σου λεω.

οκ!Καλα μην νομιζεις και τιποτα σημαντικο στο σχολειο,τα περισσοτερα τα εψαξα μονη μου και τα εμαθα!

καλα θα μπει η ελενα και θα κανει 4 ωρες να μας διαβασει!

386Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:47 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
black beauty έγραψε:chicken δεν ξερω ειλικρινα τι σου εχει συμβει(εχεις κανει μεταμοσχευση?)
αν διαβασες ολα οσα εγραψα θα δεις πως μιλησα δικαια.Εννοω ειπα και στην αλλη κοπελα οτι ηταν φαουλ για μενα,αν εννοηθηκε αυτο που λες φυσικα και ειμαι κατα!!

εχουμε γραψει και πολλα,δεν ξερω ισως μου ξεφυγε κατι!

Λες να θελω να σε κουρασω κι αλλο?

Αλλωστε η γνωμη μου ειναι πολυ μπερδεμενη με το ολο θεμα,ενστερνιζομαι καποιες δικες σας αποψεις αλλα και απο τις αλλες κοπελες!Αυτα!

Δεν ξερω αν σε εκνευριζω με οσα λεω αλλα σιγουρα δεν ειναι ο σκοπος μου αυτος!Ενταξει αν νομιζεις ετσι μην απαντας αλλο!Ολα οκ!


Όχι έχω κάνει αφαίρεση σάλπιγγας μετά απο ρήξη της.

Δεν με εκνευρίζεις καθόλου καλέ με όσα λες, απλά αν σου απαντάω συνεχώς και μου απαντάς σα να μην σου έχω απαντήσει ε τότε αυτό είναι κουραστικό.
Αν καταλαβαινόμαστε, δεν υπάρχει κανένας λόγος να μη σου απαντάω Very Happy

387Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:51 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οκ χαιρομαι!Ρε συ χανομαι εχουμε γραψει τοσα,μπορει να προσπερασα κατι!

Και τωρα εισαι οκ?

Η αληθεια ειναι οπως ανεφερα και πιο πανω οτι σε μερικα θεματα σε φοβιζει η θρησκεια και δεν ξες τι να πιστεψεις!

388Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:53 am

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ρε συ chicken σοβαρά τώρα κορίτσι μου...
Εγώ πρόσβαλα εσένα?
Λέγοντας τη γνώμη μου?
Μάλλον αυτός που έχει τη μύγα μυγιάζεται...
Κι αυτός που θέλει να προσβληθεί, να εκνευριστεί, να ειρωνευτεί και τα λοιπά, επιννοεί λόγους και το κάνει.
Σε ότι ανέφερα ήμουν απόλυτα σαφής.
Αν εσύ νομίζεις ότι "υποννοώ" πράγματα, τότε ίσως θα ήταν καλύτερο για την ψυχική σου ηρεμία να αφήσεις τη μύγα κάτω.
Δεν "υποννοώ" τίποτα και για κανέναν.
Αν εσύ πιάστηκες για το θέμα των γιατρών, το αιτιολογώ χωρίς να λέω ότι είναι ανίκανοι, απλά λέω ότι είναι άνθρωποι σαν και εμάς και δεν είναι θεοί. Απλό? Απλούστατο θα έλεγα. Εγώ δε θα θιγόμουν από τίποτα τέτοιο. Άλλα εγώ είμαι η τρελή μονομανής κι εσύ η λογική. Οπότε ο καθένας ας συνεχίσει το χαβά του.
Με τις υγείες σου.

389Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:56 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken η κότα η όπως αλλιώς θέλεις να σε αποκαλούμαι μάθε να κάνεις διάλογο . Προφανώς ποτέ δεν στο έμαθαν η μάλλον όταν προσπάθησαν εσύ βρισκόσουν αλλού.
Όλη σου η συμπεριφορά αυτό δείχνει , όταν μάθεις να συζητάς τότε τα ξαναλέμε μέχρι τότε ..... Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 966307

390Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 6:57 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
black beauty έγραψε:οκ χαιρομαι!Ρε συ χανομαι εχουμε γραψει τοσα,μπορει να προσπερασα κατι!

Και τωρα εισαι οκ?

Η αληθεια ειναι οπως ανεφερα και πιο πανω οτι σε μερικα θεματα σε φοβιζει η θρησκεια και δεν ξες τι να πιστεψεις!

Ναι καλέ πριν πολύ καιρό το είχα πάθει, απο τότε γνώρισα τη Βιβή, έμεινα έγκυος Razz Razz και το κοριτσάκι μου ήδη είναι 17 μηνών Very Happy

Βασικά δεν πιστεύω πως η θρησκεία σε φοβίζει, δεν είναι αυτός ο ρόλος της. Υπάρχει και καλό είναι να υπάρχει γιατί δίνει μεγάλη ανακούφιση και παρηγοριά στους ανθρώπους.
Τώρα, αν κάποιοι έχουν παρερμηνεύσει, ε που θα πάει, θα το καταλάβουν Very Happy Very Happy

391Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 7:01 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συγγνωμη εννοω καποια πραγματα που εχω διαβασει,ειναι αυστηρα σε καποιες περιπτωσεις!Ειδες οτι και εσυ δεν εχεις διαβασει οσα εγραψα εδω στο θεμα?Σου εχουνε ξεφυγει πολλα!Εγραψα και πολλα η αληθεια ειναι!

392Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 7:06 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια εγω λεω οτι παρερμηνευουμε/παρεξηγουμε αυτα που λεει ο καθενας μας!

Δεν νομιζω κανενας απο τις 2 πλευρες να θελει το κακο του αλλου!

393Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 7:08 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
black beauty έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:
black beauty έγραψε:παντως και εγω Μαρια δεν ειχα ιδιαιτερη σχεση με υπολογιστη και ιντερνετ παρα μονο στο σχολειο!Δεν ασχολουμαι πολυ καιρο και ουτε εχω κανει μαθηματα υπολογιστων.Απλα το αναφερω!

Δεν ξερω μαλλον φταιει κατα πολυ ο γραπτος λογος γιατι δεν βλεπουμε τις εκφρασεις του αλλου!

εσυ εκανες στο σχολειο τουλαχιστον,εμεις ουτε εκει.πικρα.σου λεω.


οκ!Καλα μην νομιζεις και τιποτα σημαντικο στο σχολειο,τα περισσοτερα τα εψαξα μονη μ ου και τα εμαθα!

καλα θα μπει η ελενα και θα κανει 4 ωρες να μας διαβασει!


ετοιμαστε της μια περιληψη Razz

394Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 7:12 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια δεν σας αντεχω αλλο,αντε με κρατησατε ολη μερα μεσα!

Ποια θα ερθει να μου σιδερωσει τωρα ε?για να δω προσφορες!


αντε τα λεμε,και σας θελω αρτιμελεις ε?οπως σας αφησα!

395Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 7:14 am

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Διαβασα τωρα τα πρωτα Posts να δω ακριβως ποιο ειναι το θεμα το θεμα...δεν ειμαι εναντιον της δωρεας οργανων,ειναι ενα θεμα δυσκολο που ευχομαι να μη με αγγιξει ποτε...καποτε ηθελα να γινω δωρητης αλλα με φοβισε η μανα μου,μου ειπε πως φοβοταν πως αν υπογραψω και κατι μου συμβει,φοβοταν μην το εκμεταλλευτουν αυτο κυκλωματα στα νοσοκομεια...τελος παντων,δεν ενστερνιζομαι πια αυτη την αποψη,θα συμφωνησω με μια κοπελα που ειπε πως μπορει να μην εχει υπογραψει αλλα εχει μιλησει για αυτο στους οικειους της. Για την αποψη της εκκλησιας,μπορει να μην εχω ντοκουμεντα,αλλα εχω ακουσει στη διαρκεια της ζωης μου στα ΜΜΕ τετοιες περιπτωσεις...σπανιες βεβαια.Η αληθεια ειναι καπου στη μεση...ακομα και τα επιστημονικα δεδομενα αλλαζουν,οποτε καλο ειναι να πρατουμε οπως αισθανομαστε χωρις πιεση...

396Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 7:14 am

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bou-boukitsa έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:.επισης κ η εκκλησια το δεχεται.

και στο φιναλε αφου θα πεθανω γιατι να με πειραξει αν με θαψουν πχ χωρις πνευμονια???

Δεν είναι σίγουρο ότι θα πεθάνεις..!! αυτό είναι το θέμα...οι γιατροί άνθρωποι είναι όχι Θεοί..


Επίσης :

Η εκκλησία δεν το δέχεται..γιατί και να θεωρείτε κλινικά νεκρός κάποιος , η ψυχή του υπάρχει ..και δεν ξέρεις τι διαδικασίες γίνονται μέσα του εκείνη την ώρα..
Υπάρχουν μαρτυρίες ανθρώπων που ΄΄πηγαν και γύρισαν΄΄ που λέμε λαϊκά...που μετανοούσαν για πολλά πράγματα και τελικά σωθήκαν ενω όλοι οι γιατροί λέγαν το αντίθετο..

Άλλοι το λένε θαύμα..άλλοι θέληση για ζωή...
το θέμα είναι πως πολλοι έχουν βγει απο την εντατική και δεν θα γινόταν αν είχαμε τραβήξει την πρίζα..

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΠΡΩΤΟΝ ΑΦΗΣΤΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑςΣ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΗΣΥΧΟ,Η ΤΖΕΝΗ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ.ΔΕΥΤΕΡΟΝ,ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ,Ο ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΤΣΙΜΠΙΣΕ ΑΜΕΣΑ ΤΟ ΝΕΟ ΗΠΑΡ,ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΧΙ ΩΣ ΑΠΛΟΣ ΘΝΗΤΟΣ,ΑΛΛΑ ΑΝΕΥ'ΛΙΣΤΑΣ!ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΔΩΡΗΤΗΣ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΘΕΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ.ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΗΜΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΩΜΑ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΤΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΤΕΣΤ,ΜΕ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ,Κ.Τ.Λ.ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ ΕΝΤΑΤΙΚΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ,ΚΑΙ ΤΑ ΖΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΔΙΗΣΤΑΝΤΑΙ,ΕΝΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ...ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΝ ΠΕΡΙ ΗΘΙΚΗΣ,ΙΑΤΡΙΚΟΥ ΛΑΘΟΥΣ,ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΣΥΝΑΡΤΗΣΙΩΝ,ΑΝ ΤΥΧΑΙΝΕ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ,ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΗΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥΣ...ΠΡΩΤΕΣ ΘΑ ΕΤΡΕΧΑΝ ΝΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ,ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑΝ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ!ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΜΙΛΟΥΣΑ ΓΙΑ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΘΕΟΣΕΒΟΥΜΕΝΕΣ...ΦΙΛΑΚΙΑ ΡΟΥΦΗΧΤΑ

397Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 7:15 am

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπεμπινι 1 έγραψε:
black beauty έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:
black beauty έγραψε:παντως και εγω Μαρια δεν ειχα ιδιαιτερη σχεση με υπολογιστη και ιντερνετ παρα μονο στο σχολειο!Δεν ασχολουμαι πολυ καιρο και ουτε εχω κανει μαθηματα υπολογιστων.Απλα το αναφερω!

Δεν ξερω μαλλον φταιει κατα πολυ ο γραπτος λογος γιατι δεν βλεπουμε τις εκφρασεις του αλλου!

εσυ εκανες στο σχολειο τουλαχιστον,εμεις ουτε εκει.πικρα.σου λεω.


οκ!Καλα μην νομιζεις και τιποτα σημαντικο στο σχολειο,τα περισσοτερα τα εψαξα μονη μ ου και τα εμαθα!

καλα θα μπει η ελενα και θα κανει 4 ωρες να μας διαβασει!


ετοιμαστε της μια περιληψη Razz

Και καντε μια φωτοτυπια και για μενα!

398Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 7:18 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella01 έγραψε:
Το μόνο μου παραπονο (και σε αυτό ας κάτσει να το σκεφτεί η κάθε μία που με κορόιδεψε, εκνευρίστηκε και τα λοιπά) είναι το εξής. Καμιά φορά σκέφτομαι ότι αν ήμουν μουσουλμάνα,άθεη,αγνωστικίστρια, άλλα και ανάπηρη, με πρόβλημα υγείας ή ψυχολογικό, η αντιμετώπιση που θα είχα με την οποιαδήποτε δήλωση που θα έκανα,θα ήταν πολύ καλύτερη από αυτή που έχω δηλώνοντας ότι λόγω της πίστης μου θα έπαιρνα μια συγκεκριμένη απόφαση. Δε θεωρώ τυχαίο ότι μόνο αυτούς που αναφέρουν έστω και τη λέξη Θεός τους πολεμάνε. Τελικά εμείς οι κακοί, αμαρτωλότεροι ίσως από περισσότερες από εσάς (χωρίς καμία ειρωνία αυτό) που τολμάμε να κρατιόμαστε λιγάκι κι από το Θεό τυγχάνουμε τον χειρότερο ρατσισμό από όλους.


εκατσα, το σκεφτηκα και το βρίσκω εξαιρετικά αυθαίρετο αυτο που διαπιστώνεις- αλλα και πάλι ειναι γνωμη σου οπότε οκ.

mamavivo έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ μανουλες .

Ειναι πολυ καλο να σκεφτουμε σοβαρα την δωρεα οργανων για τον συνανθρωπο ,για μας ,για την συνεχεια μας.
Τι αλλο μας εμεινε ρε παιδια εκτος απο λιγο φιλοτιμο και ανθρωπια?
ολα μας τα παιρνουν σιγα σιγα.
Αυτα ας τα διατηρησουμε ομως!!Για τα παιδια μας.
Ευχαριστω και σας φιλώ

ακριβως........

Black Beauty σευχαριστω για τις ευχές σου.

399Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 7:21 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σου βρε τζενη.χαρηκα ρε ψυχη για τη γνωριμια. Μαρια.

400Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 7:23 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βανια έγραψε:chicken η κότα η όπως αλλιώς θέλεις να σε αποκαλούμαι μάθε να κάνεις διάλογο . Προφανώς ποτέ δεν στο έμαθαν η μάλλον όταν προσπάθησαν εσύ βρισκόσουν αλλού.
Όλη σου η συμπεριφορά αυτό δείχνει , όταν μάθεις να συζητάς τότε τα ξαναλέμε μέχρι τότε ..... Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 16 966307

ώχ Παναγία μου....
Θέλω να μη με αποκαλείς καθόλου. Θέλω να μιλάς με τους ομοίους σου και να με αφήσεις στην ησυχία μου. Εγώ που σε αγνοώ τόσο καιρό νομίζεις πως δεν το κάνω σκόπιμα?
Ναι, είχαμε πάει εκδρομή και είδαμε την Ακρόπολη την μέρα του διαλόγου, εγώ είδα και 3 περιστέρια που κουτσουλούσαν ένα τσόκαρο, ταυτίστηκα και την συνέχεια την ξέρεις. Δεν θέλω να τα ξαναπούμε πουλάκι μου? πως να στο πω? ώχου

Μαρκέλλα, ότι και να πω είναι λίγο, γιαυτό δε θα πω τίποτα. Ίσως μαυτό επιτέλους ζητήσεις συγνώμη σε έναν άνθρωπο που προσέβαλλες. Αν πάλι δεν καταλάβεις, συνέχισε τον χαβά σου, έτσι κιαλλιώς αυτό κάνεις τόση ώρα Mad Mad



Έχει επεξεργασθεί από τον/την chicken στις Τετ Ιαν 18, 2012 7:28 am, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 21]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις