Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
493 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 493 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 21]

326Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 3:53 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:

Δηλαδη αν δυο υδραυλικοι εχουν διαφορα αποψεων σχετικα με την τοποθετηση ενος σωλήνα, ο καταλληλος να αποφασισει θα ειναι ο περιπτερας?????????????
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
πεθαινω για τις παρομοιώσεις σου

πειτε κ αλλα για τα εμβόλια -με ενδιαφερει.
Φετος το εκανα της γριπης- που 'καλυπτει' και για τον H1N1

327Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 3:55 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπλακ μπιουτυ/Μαρια ειπες αν θυμαμαι

δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες σχετικα με την πλειοψηφια και τη μειοψηφία, μια άποψη δεν ειναι απαραιτητα λάθος επειδη υποστηριζεται απο του ςλίγους.
Αλλά σκέψου να υπήρχαν 5 άτομα που να έλεγαν να μην κάνουμε το εμβόλιο, και 1000 που να έλεγαν να το κάνουμε, και τελικα να ακολουθειτο η αποφαση των 5. Δεν θα δημιουργούσε ΚΙ ΑΥΤΟ αμφιβολίες?
(το εμβόλιο ειναι σαν παράδειγμα επειδη το εθεσες πιο πάνω, βάλε αν θες οποιοδήποτε άλλο ζητημα στη θέση του).

328Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 3:56 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι Λιτσα- ετσι ειναι.
Υπαρχουν καποια θεματα που θα τα χαρακτηριζα 'καυτα'.
Λογικο ειναι να δημιουργούνται εντάσεις και διαφωνίες- αλλα μια χαρα πολιτισμός επικρατησε μεχρι τωρα στο θεμα/

329Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 3:58 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
black beauty έγραψε:και εγω πιστευω πως ο Θεος δεν εχει να κανει ουτε με τιμωριες ουτε με τους θανατους ανθρωπων αλλιως πως εξηγηται το οτι μερικοι ανθρωποι σωζονται απο θαυμα και παλι αλλοι οχι?Δηλαδη τι ο Θεος κανει διακρισεις?


Οποιος πιστευει στο Θεό, πιστεύει και στην άλλη ζωή (οι περισσοτεροι τουλαχιστον )
Οπότε όταν καποιος πιστευει στην αιωνια ζωή ...δεν βλεπει τον σωματικό θανατο κάποιου σαν το τέλος, αλλά σαν την αρχή !

Οπότε όλοι ερχόμαστε σε αυτόν το κόσμο με κάποιο προορισμό...άλλοι τον εκπληρώνουν γρηγορότερα και ΄΄φεύγουν΄΄, άλλοι όχι..

Αλλοι ανθρωποι με μια αρρώστια που θα τους τύχει αναθεωρούν τα πιστεύω τους, αλλάζουν τροπο ζωής..κλπ
Αλλοι βλαστημάνε και τα ρίχνουν στον Θεό, στην τύχη τους..κλπ..


Υπάρχει μια αρχή στην πίστη ,πως ο Θεός παίρνει τον καθένα στην καλύτερη στιγμή του...
Αν λοιπόν κάποιος με μια αρρωστεια ΄΄συνέλθει΄΄ και ζήσει καλύτερα στο μέλλον ίσως τον σώσει...
αν όμως μετά γίνει χειρότερος...΄΄φεύγει΄΄ στην καλύτερη για αυτόν στιγμή..

Και πάλι όλα αυτά είναι απλοϊκά γιατί κανείς δεν ξέρει τα σχέδια του Θεού!

Τέλος με την πίστη τα βλέπεις διαφορετικά..
Και οι άγιοι της εκκλησίας μας υπέφεραν μαρτύρια και πέθαναν ..αλλά τώρα είναι στο παράδεισο..ενω άλλοι ζούσαν άνετα , υγιείς και πλουσιοπάροχα αλλά μέσα στην αμαρτία ..και θα ζήσουν την αιώνια κόλαση..

τώρα ποιος θα καταλάβει τι έγραψα δεν ξέρω....ξέρω σίγουρα 3-4 άτομα που θα καταλάβουν...ίσως κακώς τα αναλύω...
αλλά τόσα λέγονται εναντίον ..ας πούμε και την άλλη πλευρά και ας μας πουν πάλι κάποιες αφελείς

εχω διαβασει περι αυτων σε βιβλια μπουμπουκιτσα και ομολογω πως πολλα με φοβιζουν!Δεν ξερω πολλες φορες καποια πραγματα στην θρησκεια δεν μπορεις να τα εξηγησεις και εκει αρχιζουν οι αμφιβολιες!Γενικα ψαχνομαι στο ολο θεμα!Κραταω καποιες βασεις αλλα σε καποια αλλα θεματα μου κακοφαινεται!

Στο ποστ μου επανω εννοουσα οτι δεν μου αρεσει οταν μας συμβαινει κατι κακο να κατηγορουμε τον θεο και οταν εχουμε την αναγκη του να τον παρακαλαμε!(και συνηθως ξεχναμε και να τον ευχαριστησουμε)

Νομιζω πως σε καποια ερωτηματα δεν μπορουμε να παρουμε απαντηση.

330Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:01 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:
black beauty έγραψε:και εγω πιστευω πως ο Θεος δεν εχει να κανει ουτε με τιμωριες ουτε με τους θανατους ανθρωπων αλλιως πως εξηγηται το οτι μερικοι ανθρωποι σωζονται απο θαυμα και παλι αλλοι οχι?Δηλαδη τι ο Θεος κανει διακρισεις?


Οποιος πιστευει στο Θεό, πιστεύει και στην άλλη ζωή (οι περισσοτεροι τουλαχιστον )
Οπότε όταν καποιος πιστευει στην αιωνια ζωή ...δεν βλεπει τον σωματικό θανατο κάποιου σαν το τέλος, αλλά σαν την αρχή !

Οπότε όλοι ερχόμαστε σε αυτόν το κόσμο με κάποιο προορισμό...άλλοι τον εκπληρώνουν γρηγορότερα και ΄΄φεύγουν΄΄, άλλοι όχι..

Αλλοι ανθρωποι με μια αρρώστια που θα τους τύχει αναθεωρούν τα πιστεύω τους, αλλάζουν τροπο ζωής..κλπ
Αλλοι βλαστημάνε και τα ρίχνουν στον Θεό, στην τύχη τους..κλπ..


Υπάρχει μια αρχή στην πίστη ,πως ο Θεός παίρνει τον καθένα στην καλύτερη στιγμή του...
Αν λοιπόν κάποιος με μια αρρωστεια ΄΄συνέλθει΄΄ και ζήσει καλύτερα στο μέλλον ίσως τον σώσει...
αν όμως μετά γίνει χειρότερος...΄΄φεύγει΄΄ στην καλύτερη για αυτόν στιγμή..

Και πάλι όλα αυτά είναι απλοϊκά γιατί κανείς δεν ξέρει τα σχέδια του Θεού!

Τέλος με την πίστη τα βλέπεις διαφορετικά..
Και οι άγιοι της εκκλησίας μας υπέφεραν μαρτύρια και πέθαναν ..αλλά τώρα είναι στο παράδεισο..ενω άλλοι ζούσαν άνετα , υγιείς και πλουσιοπάροχα αλλά μέσα στην αμαρτία ..και θα ζήσουν την αιώνια κόλαση..

τώρα ποιος θα καταλάβει τι έγραψα δεν ξέρω....ξέρω σίγουρα 3-4 άτομα που θα καταλάβουν...ίσως κακώς τα αναλύω...
αλλά τόσα λέγονται εναντίον ..ας πούμε και την άλλη πλευρά και ας μας πουν πάλι κάποιες αφελείς

javascript:emoticonp('Respect')


331Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:03 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Μπλακ μπιουτυ/Μαρια ειπες αν θυμαμαι

δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες σχετικα με την πλειοψηφια και τη μειοψηφία, μια άποψη δεν ειναι απαραιτητα λάθος επειδη υποστηριζεται απο του ςλίγους.
Αλλά σκέψου να υπήρχαν 5 άτομα που να έλεγαν να μην κάνουμε το εμβόλιο, και 1000 που να έλεγαν να το κάνουμε, και τελικα να ακολουθειτο η αποφαση των 5. Δεν θα δημιουργούσε ΚΙ ΑΥΤΟ αμφιβολίες?
(το εμβόλιο ειναι σαν παράδειγμα επειδη το εθεσες πιο πάνω, βάλε αν θες οποιοδήποτε άλλο ζητημα στη θέση του).

βεβαιως!

Μα αυτο υποστηριζω!Να μην ειμαστε απολυτοι σε τιποτα!

Οσο για σενα Λιτσα ε τι θες να τις πω ονομαστικα,με τον ορο φοβος εννοω οτι οχι οτι τρεμουν φυσικα αλλα οτι δεν θελουν να μιλησουν για να μην μπλεχτουν σε καυγαδες!Μπορουμε να μιλαμε ευγενικα και κοσμια νομιζω ετσι δεν ειναι?Μπορεις που λενε τον αλλο να τον βρισεις και με το γαντι!

332Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:09 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:κατερινα αυτο το υποστηριξα και εγω αν εχεις διαβασει τι εχω γραψει!

Οτι δηλαδη πρεπει να σεβαστουμε και τις 2 πλευρες,και ειναι ασχημο να λεμε οτι ο ενας ειναι πιο πιστος απο τον αλλο γιατι οι πραξεις τους αλλο δηλωνουν,το ιδιο δε υποστηριξε και η Βανια!

Δηλαδη πρεπει να ειμαστε η στην μια ακρη η στην αλλη?μια μεση δεν υπαρχει?

Ας πουμε εγω μπορει να εχω τις αμφιβολιες μου πανω στο θεμα αλλα αυτο δεν νομιζω να με κανει ουτε κακο ανθρωπο αλλα ουτε και κακο χριστιανο ε?

για τη Βανια ας μη μιλησω καλυτερα γιατι θα λεει πως αναμασαω τα περασμενα....

το θεμα Μαρια ειναι οτι εδω ΔΕΝ λεμε ποιος ειναι ο καλυτερος χριστιανος... το θεμα ειναι οι μεταμοσχευσεις..αν το βλεπαμε ολες ετσι τιποτα δεν θα ειχε γινει...


μπεμπινι δεν παραθεσα ΠΟΥΘΕΝΑ δικο σου ποστ και απο κατω να ανσφερω πως εισαι η Τζενη... αλλα τα πμ μου φαινεται πανε κι ερχονται ΠΑΛΙ! μπορει και τα σκαιπ να παιρνουν φωτια δεν ξερω...παντως μπορει να μην ξερεις απο υπολογιστη αλλα δεν ξερω πως γνωριζεις οτι η Τζενη εχει να μπει απο Οκτωβρη... scratch

333Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:10 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι 1 έγραψε:
litsakos έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:βανια αν ανοιχτει θεμα θρησκειας θα γινει η μαχη του σκρα,η αλωση της κωνσταντινουπολης και ολα τα σχετικα.καλο ειναι να κραταμε τα πιστευω μας και τις πεποιθησεις μας για εμας.μπου μπουμπουκιτσα σε βλεπω κατατοπισμενη και μου αρεσει γιατι και εγω πιστευω αλλα δε βγαινει παραπερα,θα μας φανε.
black beauty με καλυπτεις σε πολλα.ειδικα εκει που ειπες για οσες δουλευουν,εναντιον οσων δεν....,οσες θυλαζουν εναντιων οσων δεν... και τα λοιπα.συγνωμη για την παρενθεση!

μπεμπινι πεφτεις εξω,το εγραψα και στην βανια σε προηγουμενη σελιδα,εχει ανοιχτει θεμα με πολλες σελιδες και με πολυ ενφιαφερουσες αποψεις,αντιθετες και ενδιαφερουσες.Κανενας καυγας δεν εγινε...


λιτσα εγω πιστευω οτι θα γινει μπαχαλο οπως εχει γινει πολλες φορες,οπως εγινε και εδω.μη μου πεις οτι οι ειρωνιες και τα σχετικα που προηγηθηκαν χθες βραδυ ηταν υγιης κουβεντα.και εγω εχω δεχτει επιθεση δικαια η αδικα γι'αυτο και πλεον ειμαι επιφυλακτικη στο να γραφω,μεχρι που ξαναβαπτιστηκα τζενη απο μαρια,απολογηθηκα γιατι γραφω κοφτα και το ξαναλεω οτι δεν τον κατεχω τον υπολογιστη και φαινεται,[ οπως φαινεται οτι η τζενη εχει να μπει απο τον οκτωβρη νοεμβρη ενω εγω ειμαι ακομα εδω][παρεπιπτωντως].αρα η θρησκεια ειναι πολυ προσωπικο θεμα και δε ξερουμε σε ποια φαση της ζωης της καθεμιας της σταθηκε[η θρησκεια],τη στηριξε,τη βοηθησε η και την ισοπεδωσε.θα αρχισουμε παλι εγω πιστευω και ειμαι καλη πιστεψε και εσυ για να γινεις καλη και η αλλη θα πει η θρησκεια σου φασκει και αντιφασκει και τρεχα γυρευε.μη ξεχναμε οτι το φορουμ εχει χιλιαδες μελη,αλλα χριστιανοι,αλλα μωαμεθανοι,αλλα ιουδαιοι και τα λοιπα.για φαντασου τι θα γινει...!ας μεινουμε λοιπον εκει,εγω,η αλλη και η παραλλη πιστευουμε και τελος,αυτη,εκεινη και παρακεινη δε πιστευει και τελος.γνωμη,απο'κει και περα αν θελετε να γινει η σφαγη του δραμαλη ας το ανοιξετε το θεμα,δεν εχω προβλημα.ουφ,ξεπατωθηκα στο γραψιμο.ουτε σχολειο ετσι!javascript:emoticonp('Razz')

Μαρια για το συγκεκριμενο θεμα,εδω δεν γραφω ξανα την γνωμη μου (για την δωρεα).Την εγραψα πριν τοσες σελιδες.Και λεω να μην πω και την γνωμη μου για τον τροπο που γραφει αλλο μελος.Ηθελα να γραψω αυτο που εγραψα στο παραπανω ποστ, δεν μ αρεσει να ακουω οτι καποιες φοβουνται, δεν εχει μπαμπουλες εδω μεσα...το ξαναλεω ειναι πολυ λιγοι οι καυγαδες και πολυ περισσοτερα τα θεματα που κυλησαν ομαλα.

Bou-boukitsa θα σου ενα πραγμα που σκεφτομαι και ευχομαι να καταλαβεις τι εννοω..οταν μπαινεις στην πλειοψηφια των θεματων και ξεκινας να γραφεις την αποψη σου με το "η εκκλησια λεει...η θρησκεια λεει..." αυτοματα οποια εχει γραψει πριν απο εσενα και ειναι και αυτη χριστιανη ορθοδοξη και θεωρει οτι ειναι μια χαρα ανθρωπος και τυχαινει αν εχει αλλη αποψη αυτοματα τιθεται θεμα για το ποιος ειναι καλος ή καλυτερος χριστιανος.Δεν ειναι τοσο απο ανταγωνισμο οσο φανταζομαι απο αμηχανια,θα αισθανθει οτι πρεπει να απαντησει για να δειξει οτι ΚΑΙ αυτη παει συμφωνα με τους κανονες της θρησκειας.
Οποτε αυτο που θα σου ζητουσα εγω ευγενικα ειναι να γραφεις την δικη σου αποψη απο οπου και αν ειναι αυτη επηρεασμενη -δικαιωμα σου,γουστο σου - χωρις να μιλας σαν να εισαι εκπροσωπος της εκκλησιας.Αν εισαι η ιδια ιερεας τοτε αποσυρω την γνωμη μου και ζητω συγγνωμη Πατερ. Αν δεν εισαι ομως και εισαι μια γυναικα μαμα οπως οι περισσοτερες μιλα σαν γυναικα και μαμα οπως οι περισσοτερες ρε συ bou-bou. Καταλαβαινεις ποσο μπορει αν ενοχληθει μια αλλη επισης χριστιανη οταν εσυ μιλας σαν εκπροσωπος της θρησκειας?
Ειλικρινα σου γραφω πολυ ηρεμα,φαινεται φανταζομαι.
Kind regards

334Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:10 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπουμπουκίτσα
Πού ακριβως βρίσκεται η ελεύθερη βούληση μέσα σε όλο αυτο που έγραψες?
Ειμαστε/γινόμαστε αυτο που μας προορίζει ο Θεος? (κι επομένως δεν εχουμε καμια επίδραση στη μοίρα μας)

ή

Είμαστε ελεύθεροι να ζουμε και να δρουμε όπως εμεις οι ίδιοι κρίνουμε καλύτερο? (κατα πώς λένε οι Γραφες)

335Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:11 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα συμφωνήσω μαζί σου Αθηνά με τα εμβόλια πάντα παιζόταν θέμα. Να σας πω για το εμβόλιο της φυματίωσης διαφορετικές γνώμες από παιδίατρους και μέχρι πέρσι σύμφωνα με τον παγκόσμιο οργανισμό υγείας δεν έπρεπε να γίνετε - φέτος δώσανε το πράσινο φως και το κάνανε η επίσημη απάντηση που μου έδωσαν εμένα στο κέντρο μητέρας και παιδιού ήταν ότι δεν το έκαναν επειδή είχε έξαρση ο ιός της γρίπης , παρόλο αυτά ακόμα και τώρα κάποιοι παιδίατροι είναι απόλυτοι να μην το κάνουν.
Με το εμβόλιο για το ΗΙΝΙ είχε γίνει πανικός και κάποιοι που το έκαναν είχαν παρενέργιες και κάποιοι άλλοι όχι -πάντως η κουμπάρα μου επειδή άνηκε στην υψηλή ομάδα κινδύνου (έχει βηματοδότη) είναι συνέχεια στο κρεβάτι .
Για το εμβόλιο για το καρκίνο του τραχήλου και εκεί διαφορετικές απόψεις οπότε τη κάνεις ; ακούς το γιατρό ; τον παγκόσμιο οργανισμό ; την κρίση σου ;

336Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:11 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:
litsakos έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:βανια αν ανοιχτει θεμα θρησκειας θα γινει η μαχη του σκρα,η αλωση της κωνσταντινουπολης και ολα τα σχετικα.καλο ειναι να κραταμε τα πιστευω μας και τις πεποιθησεις μας για εμας.μπου μπουμπουκιτσα σε βλεπω κατατοπισμενη και μου αρεσει γιατι και εγω πιστευω αλλα δε βγαινει παραπερα,θα μας φανε.
black beauty με καλυπτεις σε πολλα.ειδικα εκει που ειπες για οσες δουλευουν,εναντιον οσων δεν....,οσες θυλαζουν εναντιων οσων δεν... και τα λοιπα.συγνωμη για την παρενθεση!

μπεμπινι πεφτεις εξω,το εγραψα και στην βανια σε προηγουμενη σελιδα,εχει ανοιχτει θεμα με πολλες σελιδες και με πολυ ενφιαφερουσες αποψεις,αντιθετες και ενδιαφερουσες.Κανενας καυγας δεν εγινε...


λιτσα εγω πιστευω οτι θα γινει μπαχαλο οπως εχει γινει πολλες φορες,οπως εγινε και εδω.μη μου πεις οτι οι ειρωνιες και τα σχετικα που προηγηθηκαν χθες βραδυ ηταν υγιης κουβεντα.και εγω εχω δεχτει επιθεση δικαια η αδικα γι'αυτο και πλεον ειμαι επιφυλακτικη στο να γραφω,μεχρι που ξαναβαπτιστηκα τζενη απο μαρια,απολογηθηκα γιατι γραφω κοφτα και το ξαναλεω οτι δεν τον κατεχω τον υπολογιστη και φαινεται,[ οπως φαινεται οτι η τζενη εχει να μπει απο τον οκτωβρη νοεμβρη ενω εγω ειμαι ακομα εδω][παρεπιπτωντως].αρα η θρησκεια ειναι πολυ προσωπικο θεμα και δε ξερουμε σε ποια φαση της ζωης της καθεμιας της σταθηκε[η θρησκεια],τη στηριξε,τη βοηθησε η και την ισοπεδωσε.θα αρχισουμε παλι εγω πιστευω και ειμαι καλη πιστεψε και εσυ για να γινεις καλη και η αλλη θα πει η θρησκεια σου φασκει και αντιφασκει και τρεχα γυρευε.μη ξεχναμε οτι το φορουμ εχει χιλιαδες μελη,αλλα χριστιανοι,αλλα μωαμεθανοι,αλλα ιουδαιοι και τα λοιπα.για φαντασου τι θα γινει...!ας μεινουμε λοιπον εκει,εγω,η αλλη και η παραλλη πιστευουμε και τελος,αυτη,εκεινη και παρακεινη δε πιστευει και τελος.γνωμη,απο'κει και περα αν θελετε να γινει η σφαγη του δραμαλη ας το ανοιξετε το θεμα,δεν εχω προβλημα.ουφ,ξεπατωθηκα στο γραψιμο.ουτε σχολειο ετσι!javascript:emoticonp('Razz')

Μαρια για το συγκεκριμενο θεμα,εδω δεν γραφω ξανα την γνωμη μου (για την δωρεα).Την εγραψα πριν τοσες σελιδες.Και λεω να μην πω και την γνωμη μου για τον τροπο που γραφει αλλο μελος.Ηθελα να γραψω αυτο που εγραψα στο παραπανω ποστ, δεν μ αρεσει να ακουω οτι καποιες φοβουνται, δεν εχει μπαμπουλες εδω μεσα...το ξαναλεω ειναι πολυ λιγοι οι καυγαδες και πολυ περισσοτερα τα θεματα που κυλησαν ομαλα.

Bou-boukitsa θα σου ενα πραγμα που σκεφτομαι και ευχομαι να καταλαβεις τι εννοω..οταν μπαινεις στην πλειοψηφια των θεματων και ξεκινας να γραφεις την αποψη σου με το "η εκκλησια λεει...η θρησκεια λεει..." αυτοματα οποια εχει γραψει πριν απο εσενα και ειναι και αυτη χριστιανη ορθοδοξη και θεωρει οτι ειναι μια χαρα ανθρωπος και τυχαινει αν εχει αλλη αποψη αυτοματα τιθεται θεμα για το ποιος ειναι καλος ή καλυτερος χριστιανος.Δεν ειναι τοσο απο ανταγωνισμο οσο φανταζομαι απο αμηχανια,θα αισθανθει οτι πρεπει να απαντησει για να δειξει οτι ΚΑΙ αυτη παει συμφωνα με τους κανονες της θρησκειας.
Οποτε αυτο που θα σου ζητουσα εγω ευγενικα ειναι να γραφεις την δικη σου αποψη απο οπου και αν ειναι αυτη επηρεασμενη -δικαιωμα σου,γουστο σου - χωρις να μιλας σαν να εισαι εκπροσωπος της εκκλησιας.Αν εισαι η ιδια ιερεας τοτε αποσυρω την γνωμη μου και ζητω συγγνωμη Πατερ. Αν δεν εισαι ομως και εισαι μια γυναικα μαμα οπως οι περισσοτερες μιλα σαν γυναικα και μαμα οπως οι περισσοτερες ρε συ bou-bou. Καταλαβαινεις ποσο μπορει αν ενοχληθει μια αλλη επισης χριστιανη οταν εσυ μιλας σαν εκπροσωπος της θρησκειας?
Ειλικρινα σου γραφω πολυ ηρεμα,φαινεται φανταζομαι.
Kind regards


αλλαξα χρωμα στο ποστ μου γιατι εχω προβλημα οταν κανω quote.ΟΚ?

337Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:12 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
black beauty έγραψε:κατερινα αυτο το υποστηριξα και εγω αν εχεις διαβασει τι εχω γραψει!

Οτι δηλαδη πρεπει να σεβαστουμε και τις 2 πλευρες,και ειναι ασχημο να λεμε οτι ο ενας ειναι πιο πιστος απο τον αλλο γιατι οι πραξεις τους αλλο δηλωνουν,το ιδιο δε υποστηριξε και η Βανια!

Δηλαδη πρεπει να ειμαστε η στην μια ακρη η στην αλλη?μια μεση δεν υπαρχει?

Ας πουμε εγω μπορει να εχω τις αμφιβολιες μου πανω στο θεμα αλλα αυτο δεν νομιζω να με κανει ουτε κακο ανθρωπο αλλα ουτε και κακο χριστιανο ε?

για τη Βανια ας μη μιλησω καλυτερα γιατι θα λεει πως αναμασαω τα περασμενα....

το θεμα Μαρια ειναι οτι εδω ΔΕΝ λεμε ποιος ειναι ο καλυτερος χριστιανος... το θεμα ειναι οι μεταμοσχευσεις..αν το βλεπαμε ολες ετσι τιποτα δεν θα ειχε γινει...


μπεμπινι δεν παραθεσα ΠΟΥΘΕΝΑ δικο σου ποστ και απο κατω να ανσφερω πως εισαι η Τζενη... αλλα τα πμ μου φαινεται πανε κι ερχονται ΠΑΛΙ! μπορει και τα σκαιπ να παιρνουν φωτια δεν ξερω...παντως μπορει να μην ξερεις απο υπολογιστη αλλα δεν ξερω πως γνωριζεις οτι η Τζενη εχει να μπει απο Οκτωβρη... scratch

Μα το ειπα και εγω αυτο κατερινα,οτι κανουμε λαθος που αναφερουμε την θρησκεια,το ειπα και προσωπικα στην μπουμπουκιτσα!Νομιζω πως δεν ημουν η πρωτη που αναφερθηκε σε αυτην απλα ειδα οτι το ανεφεραν αλλες κοπελες και συνεχισα και εγω!

338Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:13 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:
mama katerina έγραψε:
black beauty έγραψε:κατερινα αυτο το υποστηριξα και εγω αν εχεις διαβασει τι εχω γραψει!

Οτι δηλαδη πρεπει να σεβαστουμε και τις 2 πλευρες,και ειναι ασχημο να λεμε οτι ο ενας ειναι πιο πιστος απο τον αλλο γιατι οι πραξεις τους αλλο δηλωνουν,το ιδιο δε υποστηριξε και η Βανια!

Δηλαδη πρεπει να ειμαστε η στην μια ακρη η στην αλλη?μια μεση δεν υπαρχει?

Ας πουμε εγω μπορει να εχω τις αμφιβολιες μου πανω στο θεμα αλλα αυτο δεν νομιζω να με κανει ουτε κακο ανθρωπο αλλα ουτε και κακο χριστιανο ε?

για τη Βανια ας μη μιλησω καλυτερα γιατι θα λεει πως αναμασαω τα περασμενα....

το θεμα Μαρια ειναι οτι εδω ΔΕΝ λεμε ποιος ειναι ο καλυτερος χριστιανος... το θεμα ειναι οι μεταμοσχευσεις..αν το βλεπαμε ολες ετσι τιποτα δεν θα ειχε γινει...


μπεμπινι δεν παραθεσα ΠΟΥΘΕΝΑ δικο σου ποστ και απο κατω να ανσφερω πως εισαι η Τζενη... αλλα τα πμ μου φαινεται πανε κι ερχονται ΠΑΛΙ! μπορει και τα σκαιπ να παιρνουν φωτια δεν ξερω...παντως μπορει να μην ξερεις απο υπολογιστη αλλα δεν ξερω πως γνωριζεις οτι η Τζενη εχει να μπει απο Οκτωβρη... scratch

Μα το ειπα και εγω αυτο κατερινα,οτι κανουμε λαθος που αναφερουμε την θρησκεια,το ειπα και προσωπικα στην μπουμπουκιτσα!Νομιζω πως δεν ημουν η πρωτη που αναφερθηκε σε αυτην απλα ειδα οτι το ανεφεραν αλλες κοπελες και συνεχισα και εγω!

δεν το λεω για σενα προσωπικα Μαρια μου γενικα μιλαω.. και συμφωνω με το τελευταιο ποστ της Λιτσας....

339Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:17 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι δεν παραθεσα ΠΟΥΘΕΝΑ δικο σου ποστ και απο κατω να ανσφερω πως εισαι η Τζενη... αλλα τα πμ μου φαινεται πανε κι ερχονται ΠΑΛΙ! μπορει και τα σκαιπ να παιρνουν φωτια δεν ξερω...παντως μπορει να μην ξερεις απο υπολογιστη αλλα δεν ξερω πως γνωριζεις οτι η Τζενη εχει να μπει απο Οκτωβρη...


ουπς,εγω δεν ξερω για αυτη την Τζενη που λετε αλλα ειμαι και εγω περιεργη να μαθω για αυτο που ρωταει η Κατερινα!

340Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:18 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το θεμα Μαρια ειναι οτι εδω ΔΕΝ λεμε ποιος ειναι ο καλυτερος χριστιανος... το θεμα ειναι οι μεταμοσχευσεις..αν το βλεπαμε ολες ετσι τιποτα δεν θα ειχε γινει...

Κατερινα δεν αναφεροσουν σε μενα?

341Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:20 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:το θεμα Μαρια ειναι οτι εδω ΔΕΝ λεμε ποιος ειναι ο καλυτερος χριστιανος... το θεμα ειναι οι μεταμοσχευσεις..αν το βλεπαμε ολες ετσι τιποτα δεν θα ειχε γινει...

Κατερινα δεν αναφεροσουν σε μενα?

αναφερομουν στο δικο σου ποστ που εγραφε για τη θρησκεια για να τονισω πως δεν ηταν αυτο το θεμα μας απο την αρχη...

342Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:23 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Bou-boukitsa θα σου ενα πραγμα που σκεφτομαι και ευχομαι να καταλαβεις τι εννοω..οταν μπαινεις στην πλειοψηφια των θεματων και ξεκινας να γραφεις την αποψη σου με το "η εκκλησια λεει...η θρησκεια λεει..." αυτοματα οποια εχει γραψει πριν απο εσενα και ειναι και αυτη χριστιανη ορθοδοξη και θεωρει οτι ειναι μια χαρα ανθρωπος και τυχαινει αν εχει αλλη αποψη αυτοματα τιθεται θεμα για το ποιος ειναι καλος ή καλυτερος χριστιανος.Δεν ειναι τοσο απο ανταγωνισμο οσο φανταζομαι απο αμηχανια,θα αισθανθει οτι πρεπει να απαντησει για να δειξει οτι ΚΑΙ αυτη παει συμφωνα με τους κανονες της θρησκειας.
Λιτσα, απλα Respect Respect Respect

343Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:30 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κατερινα οκ!

Δεν μου αρεσε ο ορος παρθενοπιπιτσα οφειλω να πω!

Απλα αν ειστε και στο φεις θα δειτε οτι εχω δικιο σε αυτο που λεω μολις πει καποια κοπελα κατι διαφορετικο απο τις αλλες πεφτουν να την φανε!Το ιδιο πιστευω και για εδω μεσα απλα δεν γινεται σε τοσο μεγαλο βαθμο!Μπορεις να πεις την γνωμη σου οποια και αν ειναι αλλα μην απορριπτεις του αλλουνου τα πιστευω και τα ειναι του!Δεν ειναι οτι ειμαι παρθενοπιπιτσα απλα θελω εναν υγιη διαλογο δηλαδη πολλα ζηταω?Εγω δεν αποκαλεσα καμια νευρικια η και εγω δεν ξερω τι αλλο επειδη μιλησε ασχημα η εβρισε ας μην λετε τετοιες εκφρασεις ρε κοριτσια,καποιες προσβαλλονται τι να κανουμε δηλαδη?Και αυτα τα λεω και για τις 2 πλευρες!!

344Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:35 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
black beauty έγραψε:μπεμπινι συγγνωμη που δεν σχολιασα για αυτο που εχεις,εγω λεω να το ψαξεις και αλλο!Ρωτα και κοσμο,τον περιγυρο σου!Πολλες φορες και καποιοι γιατροι που θεωρουνται μεγαλογιατροι και εχουν ονομα δεν ειναι ετσι στην πραγματικοτητα και αυτο το διαπιστωσα και μεσα απο το φορουμ μας εδω στην περιπτωση καισαρικης-φυσιολογικου τοκετου και γενικα σε θεματα εγκυμοσυνης!

και εγω παντως για πολυ μικροτερο προβλημα υγειας που δεν ειμασταν σιγουροι οτι θελει χειρουργειο ο ενας γιατρος ηταν αδιαφορος και μου ειπε να κανω χειρουργειο και ο αλλος μου ειπε να το ψαξουμε!

το συγκεκριμενο μου συνεβη δυο φορες!Και χαιρομαι που ρωτησα ανθρωπους και δεν εκλαβα μονο την πρωτη γνωμη υποψιν!Την μια φορα "γλιτωσα" την εγχειρηση και την αλλη την εκανα!

Γενικα κοριτσια με ανησυχει το γεγονος που πολυς κοσμος ειναι απολυτος σε κατι,καλο ειναι να ειμαστε ανοιχτοι και σε αλλες γνωμες,και να λεμε μωρε μπας και?παρα αυτο πιστευω και αυτο ειναι,και τελος!!

υποτιθεται οτι και οι δυο καρδιολογοι ειναι εξαιρετικοι,ο ενας ειναι σε νοσοκομειο και ο αλλος σε κλινικη,αντε βγαλε ακρη.βγαζεις?δε βγαζεις!η δικη μου αποψη σε καποια πραγματα ειναι βαση εμπειριων και οχι διαβασματος.ειμαι της αποψης,δειξε μου για να πιστω και οχι να διαβασω.ειμαι δισπιστη,ειδικα σε ιατρικα θεματα. και εννοειται οτι δεν κολλαγε σε'σενα αυτο με το ονομα τζενη,καποια αλλη κοπελα με ξαναβαπτισε.επισης ουτε σκαιπ εχω,ουτε φεισμπουκ και ουτε περιμενω απο πμ να καταλαβω τι γινεται.
κατερινα,ειπα οτι δεν το κατεχω το θεμα με τους υπολογιστες ωστε να ανεβαζω βιντεο,θεματα και τα σχετικα και οχι οτι καποια θεματα που εχει το φορουμ οτι δεν τα ανοιγω να δω τι περιεχουν,για ονομα!!!!!αααα,παρεπιπτοντως,την ιδια διευθυνση εχω εγω με τη τζενη?πως γινεται?
λοιπον αυτα γιατι ξεφυγαμε απο το θεμα.

345Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:36 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
black beauty έγραψε:και εγω πιστευω πως ο Θεος δεν εχει να κανει ουτε με τιμωριες ουτε με τους θανατους ανθρωπων αλλιως πως εξηγηται το οτι μερικοι ανθρωποι σωζονται απο θαυμα και παλι αλλοι οχι?Δηλαδη τι ο Θεος κανει διακρισεις?


Οποιος πιστευει στο Θεό, πιστεύει και στην άλλη ζωή (οι περισσοτεροι τουλαχιστον )
Οπότε όταν καποιος πιστευει στην αιωνια ζωή ...δεν βλεπει τον σωματικό θανατο κάποιου σαν το τέλος, αλλά σαν την αρχή !

Οπότε όλοι ερχόμαστε σε αυτόν το κόσμο με κάποιο προορισμό...άλλοι τον εκπληρώνουν γρηγορότερα και ΄΄φεύγουν΄΄, άλλοι όχι..

Αλλοι ανθρωποι με μια αρρώστια που θα τους τύχει αναθεωρούν τα πιστεύω τους, αλλάζουν τροπο ζωής..κλπ
Αλλοι βλαστημάνε και τα ρίχνουν στον Θεό, στην τύχη τους..κλπ..


Υπάρχει μια αρχή στην πίστη ,πως ο Θεός παίρνει τον καθένα στην καλύτερη στιγμή του...
Αν λοιπόν κάποιος με μια αρρωστεια ΄΄συνέλθει΄΄ και ζήσει καλύτερα στο μέλλον ίσως τον σώσει...
αν όμως μετά γίνει χειρότερος...΄΄φεύγει΄΄ στην καλύτερη για αυτόν στιγμή..

Και πάλι όλα αυτά είναι απλοϊκά γιατί κανείς δεν ξέρει τα σχέδια του Θεού!

Τέλος με την πίστη τα βλέπεις διαφορετικά..
Και οι άγιοι της εκκλησίας μας υπέφεραν μαρτύρια και πέθαναν ..αλλά τώρα είναι στο παράδεισο..ενω άλλοι ζούσαν άνετα , υγιείς και πλουσιοπάροχα αλλά μέσα στην αμαρτία ..και θα ζήσουν την αιώνια κόλαση..

τώρα ποιος θα καταλάβει τι έγραψα δεν ξέρω....ξέρω σίγουρα 3-4 άτομα που θα καταλάβουν...ίσως κακώς τα αναλύω...
αλλά τόσα λέγονται εναντίον ..ας πούμε και την άλλη πλευρά και ας μας πουν πάλι κάποιες αφελείς


πανω σε αυτο που λες τοτε πως εξηγεις να πεθαινουνε παιδακια?αυτα θελω να πω δεν ειχανε την δυνατοτητα να αποδειξουν αν ειναι ανταξια του παραδεισου η οχι.Δεν σε ρωταω για να σε φερω σε δυσκολη θεση απλα θελω να δω τι λες για αυτο,αν υπαρχει εξηγηση.

346Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:42 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ασχετο αλλα χρονια πολλα κουκιδα,ειδα απο το αλλο θεμα οτι γιορταζεις!

347Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:42 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:κατερινα οκ!

Δεν μου αρεσε ο ορος παρθενοπιπιτσα οφειλω να πω!

Απλα αν ειστε και στο φεις θα δειτε οτι εχω δικιο σε αυτο που λεω μολις πει καποια κοπελα κατι διαφορετικο απο τις αλλες πεφτουν να την φανε!Το ιδιο πιστευω και για εδω μεσα απλα δεν γινεται σε τοσο μεγαλο βαθμο!Μπορεις να πεις την γνωμη σου οποια και αν ειναι αλλα μην απορριπτεις του αλλουνου τα πιστευω και τα ειναι του!Δεν ειναι οτι ειμαι παρθενοπιπιτσα απλα θελω εναν υγιη διαλογο δηλαδη πολλα ζηταω?Εγω δεν αποκαλεσα καμια νευρικια η και εγω δεν ξερω τι αλλο επειδη μιλησε ασχημα η εβρισε ας μην λετε τετοιες εκφρασεις ρε κοριτσια,καποιες προσβαλλονται τι να κανουμε δηλαδη?Και αυτα τα λεω και για τις 2 πλευρες!!

Βρε Μαρια δεν σε ειπα παρθενοπιπιτσα, συγγνωμη αν καταλαβες κατι τετοιο,σε ολες μας αναφερομαι, ειμαστε γυναικες δεν ειμαστε παιδακια να φοβομαστε να μιλησουμε.Εξαλλου αν γραψουμε ενα θεμα και μας απαντησει καποιος που δεν εκτιμουμε την γνωμη του τον αγνουμε. Δημιουργουνται εντυπωσεις στα νεα μελη οταν λεμε για φοβο...δεν ειναι ετσι το φορουμ.

348Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:44 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
black beauty έγραψε:και εγω πιστευω πως ο Θεος δεν εχει να κανει ουτε με τιμωριες ουτε με τους θανατους ανθρωπων αλλιως πως εξηγηται το οτι μερικοι ανθρωποι σωζονται απο θαυμα και παλι αλλοι οχι?Δηλαδη τι ο Θεος κανει διακρισεις?


Οποιος πιστευει στο Θεό, πιστεύει και στην άλλη ζωή (οι περισσοτεροι τουλαχιστον )
Οπότε όταν καποιος πιστευει στην αιωνια ζωή ...δεν βλεπει τον σωματικό θανατο κάποιου σαν το τέλος, αλλά σαν την αρχή !

Οπότε όλοι ερχόμαστε σε αυτόν το κόσμο με κάποιο προορισμό...άλλοι τον εκπληρώνουν γρηγορότερα και ΄΄φεύγουν΄΄, άλλοι όχι..

Αλλοι ανθρωποι με μια αρρώστια που θα τους τύχει αναθεωρούν τα πιστεύω τους, αλλάζουν τροπο ζωής..κλπ
Αλλοι βλαστημάνε και τα ρίχνουν στον Θεό, στην τύχη τους..κλπ..


Υπάρχει μια αρχή στην πίστη ,πως ο Θεός παίρνει τον καθένα στην καλύτερη στιγμή του...
Αν λοιπόν κάποιος με μια αρρωστεια ΄΄συνέλθει΄΄ και ζήσει καλύτερα στο μέλλον ίσως τον σώσει...
αν όμως μετά γίνει χειρότερος...΄΄φεύγει΄΄ στην καλύτερη για αυτόν στιγμή..

Και πάλι όλα αυτά είναι απλοϊκά γιατί κανείς δεν ξέρει τα σχέδια του Θεού!

Τέλος με την πίστη τα βλέπεις διαφορετικά..
Και οι άγιοι της εκκλησίας μας υπέφεραν μαρτύρια και πέθαναν ..αλλά τώρα είναι στο παράδεισο..ενω άλλοι ζούσαν άνετα , υγιείς και πλουσιοπάροχα αλλά μέσα στην αμαρτία ..και θα ζήσουν την αιώνια κόλαση..

τώρα ποιος θα καταλάβει τι έγραψα δεν ξέρω....ξέρω σίγουρα 3-4 άτομα που θα καταλάβουν...ίσως κακώς τα αναλύω...
αλλά τόσα λέγονται εναντίον ..ας πούμε και την άλλη πλευρά και ας μας πουν πάλι κάποιες αφελείς


πανω σε αυτο που λες τοτε πως εξηγεις να πεθαινουνε παιδακια?αυτα θελω να πω δεν ειχανε την δυνατοτητα να αποδειξουν αν ειναι ανταξια του παραδεισου η οχι.Δεν σε ρωταω για να σε φερω σε δυσκολη θεση απλα θελω να δω τι λες για αυτο,αν υπαρχει εξηγηση.

απο το στομα μου το πηρες!!!!

349Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:47 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απλα Λιτσα χαλαει ολη η διαθεση,να θες να μιλησεις και να φοβασαι μην σε βρισουνε,εγω χαλιεμαι παντως!Αμεσως βγαζουν συμπερασματα η μια για την αλλη,ειχες παρατηρησει αυτα που εγιναν στην σελιδα στο φεις?να τις προαλλες μια κοπελα εστειλε γραμμα στην Ολιβια για ενα θεμα της και η κοπελα ακουσε τα εξ'αμαξης!Αυτο δεν μου αρεσει,η αληθεια ειναι οτι και εγω ειχα αραιωσει και με ενοχλει παρα πολυ να βλεπω καυγαδες,χαλιεμαι,μπαινω για να δω το θεμα και μου πεφτει η διαθεση(πες με ευαισθητη αλλα με ενοχλει ρε συ)

350Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 14 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τετ Ιαν 18, 2012 4:53 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:απλα Λιτσα χαλαει ολη η διαθεση,να θες να μιλησεις και να φοβασαι μην σε βρισουνε,εγω χαλιεμαι παντως!Αμεσως βγαζουν συμπερασματα η μια για την αλλη,ειχες παρατηρησει αυτα που εγιναν στην σελιδα στο φεις?να τις προαλλες μια κοπελα εστειλε γραμμα στην Ολιβια για ενα θεμα της και η κοπελα ακουσε τα εξ'αμαξης!Αυτο δεν μου αρεσει,η αληθεια ειναι οτι και εγω ειχα αραιωσει και με ενοχλει παρα πολυ να βλεπω καυγαδες,χαλιεμαι,μπαινω για να δω το θεμα και μου πεφτει η διαθεση(πες με ευαισθητη αλλα με ενοχλει ρε συ)

Για το παιδι με τον αυτισμο λες? Φαντασου να ησουν μανα αυτιστικου ή αδερφη ή οτι...της εγραψε και μια γυναικα με asperger ελπιζω να εχει την ευισθησια να μπει να πει κατι για ολους αυτους τους ανθρωπους με τετοια ιδιαιτεροτητα....στενοχωρια με επιασε οταν διαβασα την "απορια" της...
Δεν ειναι κακο να εισαι ευαισθητη Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 21]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις