Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
480 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 480 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 21]

176Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:01 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Μην πιστεύετε τίποτε, ανεξάρτητα από πού το διαβάσατε ή ποιος το είπε, ακόμα κι αν το έχω πει εγώ, αν δεν συμφωνεί με τη δική σας λογική και τον κοινό νου.

Βουδας, 563-483 π.Χ.



μπράβο στο Βούδα Smile

177Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:02 am

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Chicken εγώ πάντως διάβασα "Χωρίς θρησκείες φανφάρες και αρώματα". Τώρα πώς αυτό σε δικαιώνει, είναι κάτι που το ξέρεις μονάχα εσύ.

Να απαντήσω στην κοπέλα που ρώτησε για το νεφροπαθή. Το νεφρό μου μπορώ να το δώσω ενώ βρίσκομαι εν ζωή. Δεν είναι το ίδιο με τον εγκεφαλικό θάνατο.

Και εν τέλει, εγώ εδώ δε βρίσκομαι για να το παίξω θεούσα, ούτε καλύτερη από κανέναν. Αμφισβητήστε εμένα, τις θέσεις μου, τις απόψεις μου, δεκτό. Για τα προσωπικά πιστεύω του καθενός όμως, εκεί νομίζω πως οποιοσδήποτε χαρακτηρισμός απλά μας κάνει να χάνουμε το δίκιο μας.Όπως κρατάω για τον εαυτό μου τη γνώμη που έχω για αυτούς που δεν πιστεύουν, κρατήστε σας παρακαλώ τη γνώμη σας για το γεγονός ότι πιστεύω εγώ. Και συγγνώμη που δεν πιστεύω στο Θεό σύμφωνα με τα κριτήρια μερικών (άλλωστε τάχθηκαν και αρμόδιοι να καθορίσουν τι σημαίνει χριστιανός και τί όχι) άλλα προτιμώ να μου το καθορίζουν τα προσωπικά μου βιώματα αυτό και κανένας άλλος.

178Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:04 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
Είναι λάθος να μου λες πως κάποιοι γιατροί το παίζουν Θεοί επειδή εγώ ήταν να πεθάνω και κάποιος απο αυτούς (μάλλον απο μεγαλομανία...!) με έσωσε.
Επιβάλλεται να σέβεσαι την ανθρώπινη ζωή.


Ειχες πει όμως οτι και η γιαγια σου προσευχόταν...πως ξερεις πως δεν σώθηκες χάρη σε αυτην??.απο θαύμα??


Και ο σεβασμός δεν αποκτιέται με κομποσκίνια και μεγάλους σταυρούς στις εκκλησίες. -Γνώμη μου.


με ενα κομποσκίνι στο χέρι μπορεί να καταφέρεις πολύ περισσότερα απο ότι με χίλια πτυχία...και περισσότερα απο ότι αν είχες όλα τα χρήματα του κόσμου...--φιλικα Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 417472 Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 417472

179Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:05 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν με πειραζει καθολου που διαφωνεις αλλα εχω επηρεαστει ολες αυτες τις μερες εδω μεσα ολο τσακωμοι,μολις πει καποια κοπελα κατι διαφορετικο απο τις πολλες γνωμες καποιες αλλες πεφτουν να την φανε,αυτο με ενοχλει!Ευτυχως σε αυτο το θεμα κυλουν ολα ομαλα(θελω να πιστευω)

Κοιτα γενικα πρεπει οτι ακουμε και διαβαζουμε να τα φιλτραρουμε στο μυαλο μας!!

180Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:07 am

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken θελει διορθωση το λινκ σου αν και το ειδα παραπανω!

181Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:08 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
Nena έγραψε:Μην πιστεύετε τίποτε, ανεξάρτητα από πού το διαβάσατε ή ποιος το είπε, ακόμα κι αν το έχω πει εγώ, αν δεν συμφωνεί με τη δική σας λογική και τον κοινό νου.

Βουδας, 563-483 π.Χ.



μπράβο στο Βούδα Smile


καλά αυτή η δήλωση είναι τουλάχιστον αστεία!!!!


οποτε δεν έχει κανενα νόημα η συζήτηση..ο καθενας να μείνει την φτωχή λογική του...

182Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:09 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το 'Αγάπα τον πλησίον σου ΩΣ ΕΑΥΤΟΝ' θελει πολλα κότσια, μεγάλο βάθος, και πολλά άλλα.
γιατι το παμε γυρω-γύρω με την θρησκεια και την ηθική αλλα ξεχνάμε τα βασικότερα της πίστης μας.

183Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:10 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
florentiab έγραψε:
Nena έγραψε:Μην πιστεύετε τίποτε, ανεξάρτητα από πού το διαβάσατε ή ποιος το είπε, ακόμα κι αν το έχω πει εγώ, αν δεν συμφωνεί με τη δική σας λογική και τον κοινό νου.

Βουδας, 563-483 π.Χ.



μπράβο στο Βούδα Smile


καλά αυτή η δήλωση είναι τουλάχιστον αστεία!!!!


οποτε δεν έχει κανενα νόημα η συζήτηση..ο καθενας να μείνει την φτωχή λογική του...

συμφωνω και εγω με τον Βούδα

184Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:10 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:

[color=red]Ειχες πει όμως οτι και η γιαγια σου προσευχόταν...πως ξερεις πως δεν σώθηκες χάρη σε αυτην??.απο θαύμα??




ελα βρε bou-boukitsa, αυτο ειναι σχεδον αφελες...

185Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:11 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:chicken θελει διορθωση το λινκ σου αν και το ειδα παραπανω!


http://www.san.gr/gr/arth_eg_th_life.htm


186Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:13 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella01 έγραψε:Chicken εγώ πάντως διάβασα "Χωρίς θρησκείες φανφάρες και αρώματα". Τώρα πώς αυτό σε δικαιώνει, είναι κάτι που το ξέρεις μονάχα εσύ.

Να απαντήσω στην κοπέλα που ρώτησε για το νεφροπαθή. Το νεφρό μου μπορώ να το δώσω ενώ βρίσκομαι εν ζωή. Δεν είναι το ίδιο με τον εγκεφαλικό θάνατο.

Και εν τέλει, εγώ εδώ δε βρίσκομαι για να το παίξω θεούσα, ούτε καλύτερη από κανέναν. Αμφισβητήστε εμένα, τις θέσεις μου, τις απόψεις μου, δεκτό. Για τα προσωπικά πιστεύω του καθενός όμως, εκεί νομίζω πως οποιοσδήποτε χαρακτηρισμός απλά μας κάνει να χάνουμε το δίκιο μας.Όπως κρατάω για τον εαυτό μου τη γνώμη που έχω για αυτούς που δεν πιστεύουν, κρατήστε σας παρακαλώ τη γνώμη σας για το γεγονός ότι πιστεύω εγώ. Και συγγνώμη που δεν πιστεύω στο Θεό σύμφωνα με τα κριτήρια μερικών (άλλωστε τάχθηκαν και αρμόδιοι να καθορίσουν τι σημαίνει χριστιανός και τί όχι) άλλα προτιμώ να μου το καθορίζουν τα προσωπικά μου βιώματα αυτό και κανένας άλλος.

Άστη τη δική μου δικαίωση καλή μου, πιθανότατα θα γυρίσω την επόμενη ζωή μου σα σκουπάκι τουαλέτας (πιγκάλ)
Μου φτάνει που η δική σου λογική και η εσωτερική σου φωνή δικαίου κοιμούνται ήσυχα.......
Και θα κοιμούνται μέχρις ώτου ξυπνήσουν απότομα.
Το απεύχομαι, αλλά.. ποτέ δεν ξέρεις.
Επίσης καλή μου, και εγώ απο τα δικά μου προσωπικά βιώματα σου μιλάω -βέβαια εγώ χρησιμοποιώ και την λογική μου Rolling Eyes Rolling Eyes

Σου μιλάω έτσι και με αυτόν τον τόνο γιατί με πείραξε πάρα μα πάρα πολύ αυτό που είπες πως οι γιατροί το παίζουν Θεοί και σώζουν κάποιους. Αν εσύ ήσουν γιατρός ας μην έσωζες κοπέλα μου τους ασθενείς σου, ας τους έδινες λιβάνι με σαγηνευτικό άρωμα Αγίων Τόπων και τέσσερα κομποσκίνια (ένα για κάθε άκρο) να γιάνουν.
Δεν έχω μείνει στο τι θα έκανες με τα όργανά σου, θέμα σου, σώμα σου, πρόβλημά σου. Αυτό που με εξοργίζει είναι η θέση σου απέναντι στην ιατρική & γενικά η θέση σου -όπως την παρουσιάζεις- απέναντι στην ανθρώπινη ζωή.

187Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:13 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
florentiab έγραψε:
Nena έγραψε:Μην πιστεύετε τίποτε, ανεξάρτητα από πού το διαβάσατε ή ποιος το είπε, ακόμα κι αν το έχω πει εγώ, αν δεν συμφωνεί με τη δική σας λογική και τον κοινό νου.

Βουδας, 563-483 π.Χ.



μπράβο στο Βούδα Smile


καλά αυτή η δήλωση είναι τουλάχιστον αστεία!!!!


οποτε δεν έχει κανενα νόημα η συζήτηση..ο καθενας να μείνει την φτωχή λογική του...



για σένα ίσως να μην έχει, αφού ούτως ή άλλως δεν απαντάς στις ερωτήσεις που σου κάνουν.
κάνοντας μόνο δηλώσεις σίγουρα δεν γίνεται κουβέντα
κι αυτό φιλικά το λέω κι εγώ Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 417472 Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 417472

188Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:15 am

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Είναι τόσο αφελές όσο και περιπτώσεις άθεων που στη δύσκολη στιγμή αναφωνούν "Παναγία μου" ή "Θεέ μου". Με τη διαφορά πως αν το αντιληφθεί αυτό ένας πιστός, θα χαρεί και δε θα χαρακτηρίσει τον άθεο αφελή, υποκριτή και εγωιστή. Και δε θα το βάλει στο σκαμνί λέγοντάς του "αφού δεν πιστεύεις, με ποιο δικαίωμα επικαλείσαι το Θεό τώρα που ζορίζεσαι?" Αυτά είναι "προνόμια" μόνο των ανθρώπων που δεν πιστεύουν.

189Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:16 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Shocked Shocked Shocked

Ήταν ένας παπάς και πνιγόνταν στην θάλασσα και περνάει ένα καράβι:
- Παπά, έλα, πιάσε το σωσίβιο να σωθείς.
- Όχι, τέκνον μου, δεν χρειάζεται, εμένα θα με σώσει ο Θεός, λέει ο παπάς.
Περνάει άλλο καράβι:
- Έλα, παπά, να σε σώσουμε! Θα πνιγείς!
- Όχι, τέκνον μου, δεν χρειάζεται, εμένα θα με σώσει ο Θεός, λέει πάλι ο παπάς.
Περνάει τρίτο καράβι:
- Παπά, έλα να σε σώσουμε!
- Όχι, τέκνον μου, δεν χρειάζεται, εμένα θα με σώσει ο Θεός, λέει ξανά ο παπάς.
Με αυτά και με αυτά ο παπάς πνίγεται, πάει στον παράδεισο και λέει στον Θεό:
- Περίμενα να με σώσεις, και εσύ τίποτα!
- Τρία καράβια σου έστειλα να σε σώσουνε, και εσύ με έγραψες!

Δεν εχει νοημα η συζητηση.
Να υποθεσω οτι αν την ανω εκφραση την ειχε πει καποιος αγιος, θα προσκυνουσες μπουμπουκιτσα. Αλλά τελος πάντων.

....
"Κι όμως κινειται..."

190Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:16 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
markella01 έγραψε:Chicken εγώ πάντως διάβασα "Χωρίς θρησκείες φανφάρες και αρώματα". Τώρα πώς αυτό σε δικαιώνει, είναι κάτι που το ξέρεις μονάχα εσύ.

Να απαντήσω στην κοπέλα που ρώτησε για το νεφροπαθή. Το νεφρό μου μπορώ να το δώσω ενώ βρίσκομαι εν ζωή. Δεν είναι το ίδιο με τον εγκεφαλικό θάνατο.

Και εν τέλει, εγώ εδώ δε βρίσκομαι για να το παίξω θεούσα, ούτε καλύτερη από κανέναν. Αμφισβητήστε εμένα, τις θέσεις μου, τις απόψεις μου, δεκτό. Για τα προσωπικά πιστεύω του καθενός όμως, εκεί νομίζω πως οποιοσδήποτε χαρακτηρισμός απλά μας κάνει να χάνουμε το δίκιο μας.Όπως κρατάω για τον εαυτό μου τη γνώμη που έχω για αυτούς που δεν πιστεύουν, κρατήστε σας παρακαλώ τη γνώμη σας για το γεγονός ότι πιστεύω εγώ. Και συγγνώμη που δεν πιστεύω στο Θεό σύμφωνα με τα κριτήρια μερικών (άλλωστε τάχθηκαν και αρμόδιοι να καθορίσουν τι σημαίνει χριστιανός και τί όχι) άλλα προτιμώ να μου το καθορίζουν τα προσωπικά μου βιώματα αυτό και κανένας άλλος.

Άστη τη δική μου δικαίωση καλή μου, πιθανότατα θα γυρίσω την επόμενη ζωή μου σα σκουπάκι τουαλέτας (πιγκάλ)
Μου φτάνει που η δική σου λογική και η εσωτερική σου φωνή δικαίου κοιμούνται ήσυχα.......
Και θα κοιμούνται μέχρις ώτου ξυπνήσουν απότομα.
Το απεύχομαι, αλλά.. ποτέ δεν ξέρεις.
Επίσης καλή μου, και εγώ απο τα δικά μου προσωπικά βιώματα σου μιλάω -βέβαια εγώ χρησιμοποιώ και την λογική μου Rolling Eyes Rolling Eyes

Σου μιλάω έτσι και με αυτόν τον τόνο γιατί με πείραξε πάρα μα πάρα πολύ αυτό που είπες πως οι γιατροί το παίζουν Θεοί και σώζουν κάποιους. Αν εσύ ήσουν γιατρός ας μην έσωζες κοπέλα μου τους ασθενείς σου, ας τους έδινες λιβάνι με σαγηνευτικό άρωμα Αγίων Τόπων και τέσσερα κομποσκίνια (ένα για κάθε άκρο) να γιάνουν.
Δεν έχω μείνει στο τι θα έκανες με τα όργανά σου, θέμα σου, σώμα σου, πρόβλημά σου. Αυτό που με εξοργίζει είναι η θέση σου απέναντι στην ιατρική & γενικά η θέση σου -όπως την παρουσιάζεις- απέναντι στην ανθρώπινη ζωή.

χαχαχαχαχαχχ chicken κεντας λεμε!χαχαχαχααχαχ


edit: ειλικρινα εχει τοσο χιουμορ που δεν θα επρεπε να προσβληθει καμια,ασχετα με τα πιστευω της,pure humour! xaxaxaxaxxaxa



Έχει επεξεργασθεί από τον/την litsakos στις Τρι Ιαν 17, 2012 7:18 am, 1 φορά

191Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:18 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:
chicken έγραψε:
Είναι λάθος να μου λες πως κάποιοι γιατροί το παίζουν Θεοί επειδή εγώ ήταν να πεθάνω και κάποιος απο αυτούς (μάλλον απο μεγαλομανία...!) με έσωσε.
Επιβάλλεται να σέβεσαι την ανθρώπινη ζωή.


Ειχες πει όμως οτι και η γιαγια σου προσευχόταν...πως ξερεις πως δεν σώθηκες χάρη σε αυτην??.απο θαύμα??


Και ο σεβασμός δεν αποκτιέται με κομποσκίνια και μεγάλους σταυρούς στις εκκλησίες. -Γνώμη μου.


με ενα κομποσκίνι στο χέρι μπορεί να καταφέρεις πολύ περισσότερα απο ότι με χίλια πτυχία...και περισσότερα απο ότι αν είχες όλα τα χρήματα του κόσμου...--φιλικα Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 417472 Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 417472

Το ξέρω γιατι η γιαγιά μου προσευχόταν όλη την ώρα και μόλις με άνοιξε ο χεορούργος το αίμα είχε φτάσει απο την σάλπιγκα κοντά στα πνευμόνια. Ξέρεις τι σημαίνει αίμα στα πνευμόνια? Οτι μάλλον η προσευχή δεν θα έκανε και πολλά πράγματα αν με ανοιγαν μισή ώρα αργότερα.

Επίσης με την κοινή λογική μπορείς να κάνεις παπάδες! Razz Razz
ΠΟιός τα υπολογίζει τα λεφτά? Για ανθρωπιά μιλάμε....
Αυτό και αν είναι φιλικά!!! Very Happy Very Happy

192Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:18 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella01 έγραψε:Είναι τόσο αφελές όσο και περιπτώσεις άθεων που στη δύσκολη στιγμή αναφωνούν "Παναγία μου" ή "Θεέ μου". Με τη διαφορά πως αν το αντιληφθεί αυτό ένας πιστός, θα χαρεί και δε θα χαρακτηρίσει τον άθεο αφελή, υποκριτή και εγωιστή. Και δε θα το βάλει στο σκαμνί λέγοντάς του "αφού δεν πιστεύεις, με ποιο δικαίωμα επικαλείσαι το Θεό τώρα που ζορίζεσαι?" Αυτά είναι "προνόμια" μόνο των ανθρώπων που δεν πιστεύουν.

αυτο που κολλαει ακριβως? Shocked

193Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:19 am

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
chicken έγραψε:

Σου μιλάω έτσι και με αυτόν τον τόνο γιατί με πείραξε πάρα μα πάρα πολύ αυτό που είπες πως οι γιατροί το παίζουν Θεοί και σώζουν κάποιους. Αν εσύ ήσουν γιατρός ας μην έσωζες κοπέλα μου τους ασθενείς σου, ας τους έδινες λιβάνι με σαγηνευτικό άρωμα Αγίων Τόπων και τέσσερα κομποσκίνια (ένα για κάθε άκρο) να γιάνουν.

Δεν καταφέρθηκα εναντίον των γιατρών, άλλα εναντίον ΜΑΣ που τους έχουμε βάλει στη θέση του Θεού. Νομίζω πως είμαι όσο πιο σαφής μπορώ στα ποστ μου.

194Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:20 am

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koukida έγραψε:
markella01 έγραψε:Είναι τόσο αφελές όσο και περιπτώσεις άθεων που στη δύσκολη στιγμή αναφωνούν "Παναγία μου" ή "Θεέ μου". Με τη διαφορά πως αν το αντιληφθεί αυτό ένας πιστός, θα χαρεί και δε θα χαρακτηρίσει τον άθεο αφελή, υποκριτή και εγωιστή. Και δε θα το βάλει στο σκαμνί λέγοντάς του "αφού δεν πιστεύεις, με ποιο δικαίωμα επικαλείσαι το Θεό τώρα που ζορίζεσαι?" Αυτά είναι "προνόμια" μόνο των ανθρώπων που δεν πιστεύουν.

αυτο που κολλαει ακριβως? Shocked

Σε αυτό που είπε ο litsakos από κεκτημένη ταχύτητα δεν έβαλα παράθεση. Να επισημάνω (για παν ενδεχόμενο) ότι δεν κατηγορώ την κοπέλα για αυτό που είπε, κάνω μια γενική παρατήρηση ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ αυτό που είπε.

195Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:22 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε: Shocked Shocked Shocked

Ήταν ένας παπάς και πνιγόνταν στην θάλασσα και περνάει ένα καράβι:
- Παπά, έλα, πιάσε το σωσίβιο να σωθείς.
- Όχι, τέκνον μου, δεν χρειάζεται, εμένα θα με σώσει ο Θεός, λέει ο παπάς.
Περνάει άλλο καράβι:
- Έλα, παπά, να σε σώσουμε! Θα πνιγείς!
- Όχι, τέκνον μου, δεν χρειάζεται, εμένα θα με σώσει ο Θεός, λέει πάλι ο παπάς.
Περνάει τρίτο καράβι:
- Παπά, έλα να σε σώσουμε!
- Όχι, τέκνον μου, δεν χρειάζεται, εμένα θα με σώσει ο Θεός, λέει ξανά ο παπάς.
Με αυτά και με αυτά ο παπάς πνίγεται, πάει στον παράδεισο και λέει στον Θεό:
- Περίμενα να με σώσεις, και εσύ τίποτα!
- Τρία καράβια σου έστειλα να σε σώσουνε, και εσύ με έγραψες!

Δεν εχει νοημα η συζητηση.
Να υποθεσω οτι αν την ανω εκφραση την ειχε πει καποιος αγιος, θα προσκυνουσες μπουμπουκιτσα. Αλλά τελος πάντων.

....
"Κι όμως κινειται..."

αλλη απο εδω χαχαχαχαχχαχαχα Laughing Laughing

γελανε κ τα μικρα μαζι μου και δεν ξερουν και γιατι χαχαχαχ

196Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:23 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
florentiab έγραψε:
Nena έγραψε:Μην πιστεύετε τίποτε, ανεξάρτητα από πού το διαβάσατε ή ποιος το είπε, ακόμα κι αν το έχω πει εγώ, αν δεν συμφωνεί με τη δική σας λογική και τον κοινό νου.

Βουδας, 563-483 π.Χ.



μπράβο στο Βούδα Smile


καλά αυτή η δήλωση είναι τουλάχιστον αστεία!!!!


οποτε δεν έχει κανενα νόημα η συζήτηση..ο καθενας να μείνει την φτωχή λογική του...



για σένα ίσως να μην έχει, αφού ούτως ή άλλως δεν απαντάς στις ερωτήσεις που σου κάνουν.
κάνοντας μόνο δηλώσεις σίγουρα δεν γίνεται κουβέντα
κι αυτό φιλικά το λέω κι εγώ Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 417472 Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 417472

μαλλον δεν προσεχεις τι γραφω...εχω απαντησει σε οτι με ρωτησαν...
με εχεις ρωτησει εσυ κατι αλλο και δεν το ειδα??

γιατι εσυ κανεις τωρα δηλωση εναντιον μου....προσεχε λιγακι..

197Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:23 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:

Άστη τη δική μου δικαίωση καλή μου, πιθανότατα θα γυρίσω την επόμενη ζωή μου σα σκουπάκι τουαλέτας (πιγκάλ)
Μου φτάνει που η δική σου λογική και η εσωτερική σου φωνή δικαίου κοιμούνται ήσυχα.......
Και θα κοιμούνται μέχρις ώτου ξυπνήσουν απότομα.
Το απεύχομαι, αλλά.. ποτέ δεν ξέρεις.
Επίσης καλή μου, και εγώ απο τα δικά μου προσωπικά βιώματα σου μιλάω -βέβαια εγώ χρησιμοποιώ και την λογική μου Rolling Eyes Rolling Eyes

Σου μιλάω έτσι και με αυτόν τον τόνο γιατί με πείραξε πάρα μα πάρα πολύ αυτό που είπες πως οι γιατροί το παίζουν Θεοί και σώζουν κάποιους. Αν εσύ ήσουν γιατρός ας μην έσωζες κοπέλα μου τους ασθενείς σου, ας τους έδινες λιβάνι με σαγηνευτικό άρωμα Αγίων Τόπων και τέσσερα κομποσκίνια (ένα για κάθε άκρο) να γιάνουν.
Δεν έχω μείνει στο τι θα έκανες με τα όργανά σου, θέμα σου, σώμα σου, πρόβλημά σου. Αυτό που με εξοργίζει είναι η θέση σου απέναντι στην ιατρική & γενικά η θέση σου -όπως την παρουσιάζεις- απέναντι στην ανθρώπινη ζωή.

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
πρέπει να αρχίσεις να γράφεις χρονογραφήματα. άσχετα με τις απόψεις σου έχεις πολύ πλάκα


Nena έγραψε: Shocked Shocked Shocked

Ήταν ένας παπάς και πνιγόνταν στην θάλασσα και περνάει ένα καράβι:
- Παπά, έλα, πιάσε το σωσίβιο να σωθείς.
- Όχι, τέκνον μου, δεν χρειάζεται, εμένα θα με σώσει ο Θεός, λέει ο παπάς.
Περνάει άλλο καράβι:
- Έλα, παπά, να σε σώσουμε! Θα πνιγείς!
- Όχι, τέκνον μου, δεν χρειάζεται, εμένα θα με σώσει ο Θεός, λέει πάλι ο παπάς.
Περνάει τρίτο καράβι:
- Παπά, έλα να σε σώσουμε!
- Όχι, τέκνον μου, δεν χρειάζεται, εμένα θα με σώσει ο Θεός, λέει ξανά ο παπάς.
Με αυτά και με αυτά ο παπάς πνίγεται, πάει στον παράδεισο και λέει στον Θεό:
- Περίμενα να με σώσεις, και εσύ τίποτα!
- Τρία καράβια σου έστειλα να σε σώσουνε, και εσύ με έγραψες!

Δεν εχει νοημα η συζητηση.
Να υποθεσω οτι αν την ανω εκφραση την ειχε πει καποιος αγιος, θα προσκυνουσες μπουμπουκιτσα. Αλλά τελος πάντων.

....
"Κι όμως κινειται..."



χαχαχαχαχαχαχαχα
ρε τον πάτερ. την πάτησε!!!!!!!!

το ¨κοντά στο νου κι η γνώση" ποιος το έχει πει;
μπορούμε άραγε να το χρησιμοποιώ ή θα με αφορίσουν;

198Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:25 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:

χαχαχαχαχαχχ chicken κεντας λεμε!χαχαχαχααχαχ


edit: ειλικρινα εχει τοσο χιουμορ που δεν θα επρεπε να προσβληθει καμια,ασχετα με τα πιστευω της,pure humour! xaxaxaxaxxaxa

Καλέ ακόμα γελάς εσύ? Thanks anyway Razz Razz Razz Very Happy
Είναι να μη μου πατήσεις τον κάλο γμτ. Αν μου τον πατήσεις θηρίο ανήμερο γίνομαι Rolling Eyes Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 4872

edit: ρε σεις, γιατί άσχετα με τις απόψεις μου? αφού ολόσωστα τα λέω
(Εγώ θέλω emotikon ενα ανθρωπάκι που να έχει τους δύο αντίχειρές του σε τιράντες.)



Έχει επεξεργασθεί από τον/την chicken στις Τρι Ιαν 17, 2012 7:29 am, 1 φορά

199Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:25 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:

Το ξέρω γιατι η γιαγιά μου προσευχόταν όλη την ώρα και μόλις με άνοιξε ο χεορούργος το αίμα είχε φτάσει απο την σάλπιγκα κοντά στα πνευμόνια. Ξέρεις τι σημαίνει αίμα στα πνευμόνια? Οτι μάλλον η προσευχή δεν θα έκανε και πολλά πράγματα αν με ανοιγαν μισή ώρα αργότερα.

! Very Happy Very Happy


ισως λογω της προσευχης σε ανοιξαν εγκαιρως...αυτο προσπαθω να σου πω...ειναι πως το βλεπεις!..

200Μεταμοσχεύσεις  - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεταμοσχεύσεις Τρι Ιαν 17, 2012 7:32 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε: Shocked Shocked Shocked

Ήταν ένας παπάς και πνιγόνταν στην θάλασσα και περνάει ένα καράβι:
- Παπά, έλα, πιάσε το σωσίβιο να σωθείς.
- Όχι, τέκνον μου, δεν χρειάζεται, εμένα θα με σώσει ο Θεός, λέει ο παπάς.
Περνάει άλλο καράβι:
- Έλα, παπά, να σε σώσουμε! Θα πνιγείς!
- Όχι, τέκνον μου, δεν χρειάζεται, εμένα θα με σώσει ο Θεός, λέει πάλι ο παπάς.
Περνάει τρίτο καράβι:
- Παπά, έλα να σε σώσουμε!
- Όχι, τέκνον μου, δεν χρειάζεται, εμένα θα με σώσει ο Θεός, λέει ξανά ο παπάς.
Με αυτά και με αυτά ο παπάς πνίγεται, πάει στον παράδεισο και λέει στον Θεό:
- Περίμενα να με σώσεις, και εσύ τίποτα!
- Τρία καράβια σου έστειλα να σε σώσουνε, και εσύ με έγραψες!

Δεν εχει νοημα η συζητηση.
Να υποθεσω οτι αν την ανω εκφραση την ειχε πει καποιος αγιος, θα προσκυνουσες μπουμπουκιτσα. Αλλά τελος πάντων.

....
[/i]"

τι εννοεις πως οσοι πιστευουν ..θα πνιγονταν??...ωραιο αυτο αλλά σιγουρα γραφτηκε για να περιπαίξει αυτους που πιστευουν...ειρωνικη διαθεση εχει το κειμενακι.!!!.αλλα ειναι οντως αστειο..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 21]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις