Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
67 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 67 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρααααααααα! Είστε καλά??? Very Happy
Εμείς ξυπνήσαμε πολύ νωρίς σήμερα, διότι κοιμοταν δίπλα μου η μικρή και μπουμ πάρτην κάτω! Μου την άφησε ο πατέρας της πριν φύγει για δουλειά και δεν είχα το νου μου, γιατί δεν κατάλαβα ότι ήταν δίπλα μου! Δεν πειράζει βέβαια δεν χτύπησε αλλά τρομάξα πρωι πρωί!

Διάβασα αυτά που λέγατε για το μπάνιο! Εμείς στη μπανιέρα μας την κάνουμε μπάνιο από 6-7 μηνών, έχουμε ένα καρεκλάκι που ξαπλώνει και την κάνω εκεί, τώρα έχει αρχίσει και σηκώνεται αλλά την κάνουμε μαζί με τον μπαμπά της συνήθως, οπότε δεν ανησυχώ μη μου πέσει ή ότιδήποτε..όμως είναι η αλήθεια ότι ξεμεσιάζομαι εκεί σκυμμένη!

Όσον αφορά τα τραγουδάκια στον Η/Υ δεν το είχα σκεφτεί ότι μπορεί να βλάπτει τα μάτια!Αν και πλέον σπάνια τη βάζω να βλέπει, πριν μερικούς μήνες σε κάθε γεύμα καθόταν και έβλεπε αυτά τα παιδικά....Νομίζω πάντως ότι δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί η οθόνη του υπολογιστή είναι φιλτραρισμένη, όπως και οι τηλεοράσεις οι καινούργιες πλέον, είναι σαφώς πιο ασφαλή, βέβαια αν κάθονται με τις ώρες εκεί δεν ξέρω κατά πόσο είναι οκ... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανουλες, εφτιαξα ενα καφεδακι και ειπα να σας γραψω και εγω Very Happy

Επεσαν τρια νινακια μαζι σχεδον, συννενοημενα ηταν Razz Razz Razz ευχομαι να ειναι πολυ καλα τωρα Very Happy

Mamavivo δεν πειραζει που σου ηρθε η περιοδος τελικα, καλυτερα μολις μετακομισετε θα κανετε παλι προσπαθειες και θα μεινεις γρηγορα...

Εγω ημουν εγκυος τον Δεκεμβριο αλλα δυστυχως το εχασα το δευτερο μωρακι μου.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Λοιπον εμεις κανουμε στην μπανιερα απο πριν χρονισει μολις δηλαδη αρχισε να στεκετε στα ποδαρακια της, στην αρχη με τον μπαμπα μας μαζι μετα το συνηθισα και την κανω μονη μου. Μενει ορθια και εγω καθομαι στα γονατα και κανουμε μπανακι με προσοχη. Και σηκωνει και το ποδαρακι της για να ξεπλυνουμε και το πιπι μας Razz νεογεννητο το εκανα στον νηπτηρα μετα μεχρι 3 μηνων το πολυ την εκανα στο μπανακι και μετα σε καθισματακι που ξαπλωνει μεσα στην μπανιερα το μπανακι το εκανα λεκανη για τα ρουχα Razz δεν το θελει καθολου.

Λοιπον σημερα που και που μου βηχει αμηδρα απο την ωρα που ξυπνησε, ευχομαι να μην ειναι κατι παλι θα δω πως θα παει και αν συνεχισει θα παρω τον γιατρο αυριο πρωι-πρωι.

Α! και εχθες την πηρα στο κρεβατι να παμε να κοιμηθουμε (γιατι αυτο με την κουνια δεν το ξανακανω) και εκλαιγε γιατι μας ηθελε και τους 2 στο κρεβατι αγκαλιτσα!!!!
Razz Razz Razz και ο αντρας μου δεν νυσταζε και ηθελε να δει ενα εργο αλλα δεν τα καταφερε Razz Razz Razz

Φιλακια σε ολες της μανουλες και σε ολα τα νινακια!!!

Και κατι τελευταιο εχθες ηρθε η πεθερουμπα στο σπιτι για την γιορτη του αντρα μου απο τις 18 μηνα και εφερε στην μικρη μαρκαδορους και ενα μπλοκ ζωγραφικης Shocked μπορειτε να φανταστειτε πως εγινε η μικρη! μουρη χερια ρουχα τους εβαζε στο στομα της!!!! Εγω πιστευω οτι ειναι μικρη για τετοια κανω λαθος?

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούδια! Βγήκαμε εκτός προγράμματος σήμερα και ξυπνήσαμε όλοι αργά διότι χτες βγήκαμε με τον άντρα μου (μετά από πολύυυυυυυυ καιρόοοοοοο....) και η μικρή τελικά έμεινε ξύπνια στα πεθερικά να μας περιμένει. Οπότε αφού το ξενύχτισε κοιμάται ακόμη το πουλάκι μου. Αλλά θα την ξυπνήσω σύντομα για να κοιμηθεί και το μεσημέρι και να μην διαλύσει τελείως το πρόγραμμα!

Άντζυ μου σε ότι αφορά στο ύψος, ξέρουμε όλοι πως ο,τι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν μπορούμε να κάνουμε πολλά (δεν έχει και τόση πολλή σημασία τελικά), απλά με ενδιαφέρει στη φάση που είναι τα μικράκια μας να βλέπουμε πως αναπτύσσονται. Τώρα, αν είναι να βγούνε πιο κοντούλικα κάποια στιγμή θα πέσουν οι ρυθμοί, αλλά σε αυτή τη φάση καλό θα ήταν να παίρνουν ποντάκια... Πιο πολύ γι' αυτό το λέω. Ούτε κι εγώ ξέρω αν θα μοιάσει της πεθεράς που είναι κοντούλα, αν και ο σωματότυπος της μικρής φαίνεται διαφορετικός από της πεθεράς...
Όσο για τις ακροβασίες μας, εννοείται πως η μικρή ήδη έχει ξανακάνει! Αφού δεν χαμπαριάζει! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 2 688264
Κι εμείς θα πάμε παιδίατρο τότε που θα πάτε κι εσείς οπότε και αν θυμηθούμε θα ρωτήσουμε για τον Η/Υ. Να δούμε τι θα μας πουν.
Άσχετο, αλλά πολύ φατσούλα η μικρή σου, στην καινούρια φωτογραφία! Πωπω πώς μεγάλωσε!!!!! I love you

Mommy μου κι εγώ ξεμεσιάζομαι με τη μικρή και αυτό δεν θ' αλλάξει αν τη βάζουμε κατευθείαν στην κανονική μπανιέρα. Δεν ξέρω πόσο θ' αντέξει ακόμα, θα την κρατήσω όσο το δυνατόν περισσότερο. Απλά ουσιαστικά την κάνω μόνη μου μπανάκι (ο άντρας μου ετοιμάζει το γάλα της εκείνη την ώρα και έρχεται να βοηθήσει μόνο τη στιγμή που την ξεπλένω για να τη σηκώσω) και μερικές φορές μου σηκώνει το πόδι και πατάει στο πλαϊνό της μπανιερίτσας της για να βγει. Εκεί είναι που σχεδόν τουμπάρει η μπανιέρα αν δεν την προλάβω, οπότε τα βλέπω όλα (και φωνάζω το σύζηγο αν δεν τα καταφέρνω). Πιο πολύ για κάτι τέτοια φαντάζομαι θα βάζουν και το όριο κιλών στα 11. Και το είχα ξεχάσει το όριο, αλλά την είδα ξανά τη μπανιερίτσα μας στο μουστάκα και εκεί το έγραφε στη συσκευασία...

Siren μου ευτυχώς καλά η μικρή μου, όντως συνεννοημένα ήταν; Rolling Eyes
Το διάβασα για το μωράκι που έχασες και στενοχωρήθηκα πολύ, αλλά πιστεύω ότι έγινε για κάποιο λόγο. Αφού τα κατάφερες μία, οπωσδήποτε μπορείς και πάλι να τα καταφέρεις. Ευτυχώς έχεις και τη Βιολέτα σου ν' απασχολείσαι για να ξεχνιέσαι λιγάκι. Κι εμείς θα ξεκινήσουμε μάλλον από την άνοιξη και ήδη είμαστε πιο χαλαροί στο θέμα, αλλά ο,τι είναι να γίνει θα γίνει! Σου εύχομαι μέχρι να αρχίσουμε κανονικά, να είσαι πάλι εγκυούλα αν το θες!!! I love you
Εύχομαι η μικρούλα σου να μην ξανααρρώστησε και να είναι τυχαίο το βηχαλάκι (ή ο,τι απέμεινε από την προηγούμενη ιστορία).
Και όσο για το "κοιμήσου παιδί μου", εφόσον δεν πιάνει μην το παιδεύεις το κοριτσάκι σου. Πάρε την αγκαλίτσα στο κρεβατάκι σου και εκμεταλλεύσου το για λίγο καιρό ακόμα. Μετά μπορείς πάλι να κάνεις μια προσπάθεια αν θέλεις. Δυστυχώς έχω την αίσθηση πως όσο πιο αργά εφαρμόσεις αυτά που λέει το βιβλίο τόσο πιο δύσκολα. Εμείς ήμασταν τυχεροί σε αυτό το θέμα (η μικρή προτιμάει την κούνια της και δεν της αρέσει να κοιμάται μαζί μας στο κρεβάτι μας) αλλά βέβαια την έμαθα από 5-6 μηνών να μπαίνει ξύπνια στο κρεβατάκι της και να κοιμάται μόνη της αφού την καληνυχτίσω. Δεν ξέρω αν αυτό έπαιξε ρόλο. Στην ηλικία που είναι πλέον (σε λίγο κοντεύουν τα 2) είναι πολύ πιο δύσκολα τα πράγματα και ή θα πρέπει να βασανιστείτε πολύ για 1 εβδομάδα (ποιος το αντέχει πραγματικά; ) ή θα κάνετε για λίγο ακόμα υπομονή... Εύχομαι να τα καταφέρετε κάποια στιγμή! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 2 417472

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια καλημερα!!
Καμια βολτούλα δεν πατε σημερα?Εμενα εχει ο σύζυγος δουλεια και εγώ επισης, αρα... σπιτι παλι!!
Να προστεθουμε και εμεις στη λιστα με τα πεσιματα Crying or Very sad .Ετρεχε και χτύπησε με το μαγουλο του στη γωνια του κρεβατιου.Ειναι μπλε ολο το μαγουλακι του. Εμενα το χειροτερο πεσιμο που ειχε κανει κ ευχομαι να μην το ξαναδω ηταν με το καθισμα του φαγητου.Το τραβηξε με δυναμη, επεσε πισω με το κεφαλι και το καθισμα τον πλακωσε, επεσε πανω στο λαιμο του.Πανικος, ας μην το θυμαμαι.Εβαλα-οχι εριξα- το καθισμα μετα πανω μου να δω και ηταν τοσο βαρυ, τοσο βαρος το πλακωσε Crying or Very sad .
Ας ειναι καλυτερα καρουμπαλακια παρα τιποτα αλλο!
Αντζουλα, ολα τα καταλαβαινουν τα μικρα μας, μη νομιζεις.Θα της λειπει ο μπαμπας της.Εμενα οταν θα ερθει ο αντρας μου μετα απο μερες, συνηθως του κανει μουτρα, δεν του δινει σημασια.Και μερα αρχιζουν τις αγκαλιες ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 2 328109 !!
Γεωργία(Τουρτιτσα) εχουν ωραιότατη μνημη τα παιδακια, ολων των ηλικιων!Εγω του εδειξα 2 φορες πως δουλευει η εσπρεσσιερα και το μεσημερι που σχολαω μου δειχνει εκεινος πώς να φτιαξω τον καφε μου Very Happy ! Στο νηπιαγωγειο δε δεν μπορω να ταξω κατι, ακομα και μετά από μηνα θα το θυνούνται καθ θα μου πουν:"μα κυρια ειχες πει ότι θα κανουμε εκεινο" και εγω η γριούλα ούτε που το θυμομουν!!! Το γριουλα αστεια το λεω ε??? Νεότατη είμαι χιχι Razz Razz !!!
Σιρεν, μπορω να σε καταλαβω με το παιδακι που εχασες.Κανε κουραγιο, ειναι προσφατο και σκεψου τα θετικα.Οτι εχεις ηδη το κοριτσακι σου και οτι θα ερθει καποια στιγμη το αλλο. Στο λεω γιατι ειχα πολλη κακη εμπειρια πριν το γιο μου, ειχα χασει πολλα και σκεφτομουν τοτε οτι αν ειχα ηδη ενα παιδι θα ηταν αλλιως τα πραγματα.
Τελος το καφεδακι Razz !
Και είστε και μακρια ολες!!Θελω βοήθεια στο ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 2 517142 , τα αφησα και εγιναν ενα τεραστιο βουνο!!
Σας χαιρετω, καλά να περασετε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 2 417472 !!

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
α επισης και μενα θελει συνεχεια να βλεπει μαζου και χτυπιεται στο κλαμα αν τον αφησω λιγο, δηλαδη να ακουσει 5-6 τραγουδια, κατα την κριση του! φοβαμαι οτι επαθε εξαρτηση Rolling Eyes !
Κι αυτα μωρε τωρα με τον κακο καιρο θελουν να ξεδινουν! Για φανταστειτε εσεις να μην μπαινατε καθολου στον υπολογιστη , εστω και για ενα τεταρτο Razz !! Βλεπω παντως οτι ολες εχουμε τις ιδιες ανησυχιες!
Αλικακι, ρολο κοτοπουλο με πατατες σημερα Smile !! Το αλλο Αλικακι πού ειναι?? φιλακια!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mangio έγραψε:α επισης και μενα θελει συνεχεια να βλεπει μαζου και χτυπιεται στο κλαμα αν τον αφησω λιγο, δηλαδη να ακουσει 5-6 τραγουδια, κατα την κριση του! φοβαμαι οτι επαθε εξαρτηση Rolling Eyes !
Κι αυτα μωρε τωρα με τον κακο καιρο θελουν να ξεδινουν! Για φανταστειτε εσεις να μην μπαινατε καθολου στον υπολογιστη , εστω και για ενα τεταρτο Razz !! Βλεπω παντως οτι ολες εχουμε τις ιδιες ανησυχιες!
Αλικακι, ρολο κοτοπουλο με πατατες σημερα Smile !! Το αλλο Αλικακι πού ειναι?? φιλακια!

Καλησπέρα mangio μου!!! Αν εννοείς εμένα, είμαι... 2 ποστ πιο πάνω!!! Χιχιχι...
Περαστικά στο μικρουλάκι σου και υπομονή μέχρι να φύγει η μελανιά (έβαλες τίποτα; πχ βούτυρο ή άρνικα... βοηθάνε αρκετά αλλά νομίζω πρέπει να τα βάλεις εκείνη την ώρα γιατί πιο μετά μάλλον δεν κάνουν τίποτα σπουδαίο...)

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:τι κανετε ομαδουλα?σημερα η μερα δεν ηταν καλη,ξυπνησα με νευρα και τα καμαρια δεν με αφησαν να ηρεμησω και λιγο,εγω να θελω να σκουπισω και αυτες να πετανε παιχνιδια.τεσπα, κατι εκανα.
πεφτει και η μικρη σημερα(τωρα μονη της επεσε,με βοηθεια απο την μεγαλη,δεν ξερω.ηγμουν στην κουζινα και δεν ειδα)
και χτυπησε τα χειλακια της κυριως το πανω,πρηστηκε και ετρεχε πολυ αιμα.βαλαντωσε στο κλαμα το μωρο μου.
"μαμα μου,μαμα μου" φωναζε.ουτε που εφαγε,την εβαλα για υπνο και οταν γυρνουσε μπρουμητα αν τα ακουμπουσε πονουσε και εκλαιγε.ελπιζω αυριο να ειναι καλυτερα.

και κατι αλλο κοριτσια που ηθελα να σας το πω και χθες αλλα ξεχαστηκα.εδω και 2-3 μερες οταν παω να παρω την μεγαλη απο το σχολειο επειδη τωρα πια δεν κοιμαται την παιρνω μαζι.την παρασκευη λοιπον που πηγαιναμε μου ελεγε "πο δω μαμα,πο δω"(απο εδω).κυριως οταν ηταν να στριψουμε καπου.και αναρωτιεμαι?ειναι δυνατον να θυμαται τοσο μικρη.μου εκανε τρομερη εντυπωση και σημερα που το ειπα και στην μαμα μου εμεινε ετσι Shocked .μηπως εχω το παιδι θαυμα Razz
κουκουβα κουκουβαααααααααα.

Τουρτίτσα μου, όντως καλά κάνεις... κουκουβααααααα! Μου φαίνεται κι εμένα εντυπωσιακό, αστεράκι η μικρή σου!!!!!!!
Η δικιά μου δεν μιλάει ακόμα για να ξέρω τι ακριβώς σκέφτεται (όχι πως θα έβρισκε το δρόμο, χαχαχ) αλλά προσέχει και κρατάει στη μνήμη της πολύ καλά το πού βρίσκονται/τοποθετούνται κάποια αντικείμενα. Μπορεί να το θυμάται ακόμα μετά από μέρες ή εβδομάδες! Μας το έχει αποδείξει πάμπολλες φορές και το έχουν προσέξει και οι γονείς/πεθερικά μου! Καλό είναι αυτό για τα μικρούλια μας, κακό για εμάς που προσπαθούμε να τα ξεγελάσουμε, χαχαχαχ! Πχ μπορεί να βάλω κάπου τα μπισκότα της και θα το θυμάται για μέρες, ακόμα και αν δεν τα έχει δει στο μεταξύ! Άντε να την ξεγελάσω μετά...! Rolling Eyes
Καλά, σίγουρα μικρότερο επίτευγμα από της μικρούλας σου, αλλά και αυτό μου φαίνεται πολύ σπουδαίο και το κάνει αυτό τουλάχιστον από 12 μηνών απ' όσο θυμάμαι...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α, ξέχασα, πήγαμε βολτούλα mangio μου το μεσημέρι στο πάρκο στο Ίλιον. Ήταν πολύ όμορφα αν και είχε λίγο κρύο (αλλά ήμασταν καλά ντυμένες) και χαζέψαμε και τις πάπιες στη λίμνη και παίξαμε και λίγο μπάλα στο γκαζόν, μια χαρούλα. Το κακό είναι πως επειδή δεν κοιμήθηκε το μεσημέρι μου κοιμάται τώρα... Δε λέω, επωφελήθηκα και έκανα και το μπανάκι μου και χαλάρωσα λιγάκι -αν και δεν κοιμήθηκα λόγω του καφέ που ήπια- αλλά τώρα κάνω θορύβους μπας και ξυπνήσει γιατί αλλιώς μας βλέπω να μαρτυράμε το βράδυ!!!
Λογικά και το αλικάκι θα πήγε καμιά βολτούλα, το συνηθίζει τα σ/κ γι' αυτό και εξαφανίζεται... Είναι για καλό σκοπό! Razz
Καμιά άλλη μανούλα που επωφελήθηκε του καλού καιρού;

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα μανουλες μου!πριν μιση ωρα ηρθαμε φαγαμε καναμε μπανακι και υπνο η μικρη μου!αχ κοριτσια σημερα ξυπνησαμε το πρωι μιας και ειχε ρεπο ο μπαμπας μας και πηγε να μας παρει μπουγατσες να φαμε.....μεχρι να ρθει απο τιν χαρα τις επεσε πανω στο κομοδινο και χτυπησε τα χειλια τις αιμα,αιμα δεν ηξερα απο που βγενει,τελικα ηταν σαν μια τρυπα και ευτηχω γλιτωσαμε τα ραματα,αλλα τα χειλια τις πριστικα!μετα η μερα μας κυλισε καλα,με βολτουλες!καλο βραδυ να εχετε και πανω απο ηρεμο και με καλο υπνο σας φιλω,θα τα πουμε αυριο

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πωπω κορίτσια μου, τι βλέπω του πεσίματος ήταν το σ/κ. Crying or Very sad
Περαστικά σε όλες και στα ζουζουνια σας... Very Happy
Εγω πάλι έκανα την εξαίρεση, αυτό το σ/κ έπεσα στο κρεβάτι... Οπότε και πουθενά δεν πήγαμε, και πολύ πολύ με το νινι μου δεν μπορούσα να είμαι, πήγε ο άντρας μου και μου έφερε από το φαρμακειο μάσκες, και με έβλεπε και αυτό το κακόμοιρο και ήθελε να μου την βγάλει... Mad Mad Mad
Τώρα ευτυχως είμαι καλύτερα...
Φιλάκια σε όλες, και καλή βδομάδα να έχουμε με ΥΓΕΙΑ... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 2 215994

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:τι κανετε ομαδουλα?σημερα η μερα δεν ηταν καλη,ξυπνησα με νευρα και τα καμαρια δεν με αφησαν να ηρεμησω και λιγο,εγω να θελω να σκουπισω και αυτες να πετανε παιχνιδια.τεσπα, κατι εκανα.
πεφτει και η μικρη σημερα(τωρα μονη της επεσε,με βοηθεια απο την μεγαλη,δεν ξερω.ηγμουν στην κουζινα και δεν ειδα)
και χτυπησε τα χειλακια της κυριως το πανω,πρηστηκε και ετρεχε πολυ αιμα.βαλαντωσε στο κλαμα το μωρο μου.
"μαμα μου,μαμα μου" φωναζε.ουτε που εφαγε,την εβαλα για υπνο και οταν γυρνουσε μπρουμητα αν τα ακουμπουσε πονουσε και εκλαιγε.ελπιζω αυριο να ειναι καλυτερα.

και κατι αλλο κοριτσια που ηθελα να σας το πω και χθες αλλα ξεχαστηκα.εδω και 2-3 μερες οταν παω να παρω την μεγαλη απο το σχολειο επειδη τωρα πια δεν κοιμαται την παιρνω μαζι.την παρασκευη λοιπον που πηγαιναμε μου ελεγε "πο δω μαμα,πο δω"(απο εδω).κυριως οταν ηταν να στριψουμε καπου.και αναρωτιεμαι?ειναι δυνατον να θυμαται τοσο μικρη.μου εκανε τρομερη εντυπωση και σημερα που το ειπα και στην μαμα μου εμεινε ετσι Shocked .μηπως εχω το παιδι θαυμα Razz
κουκουβα κουκουβαααααααααα.

Τουρτίτσα μου, όντως καλά κάνεις... κουκουβααααααα! Μου φαίνεται κι εμένα εντυπωσιακό, αστεράκι η μικρή σου!!!!!!!
Η δικιά μου δεν μιλάει ακόμα για να ξέρω τι ακριβώς σκέφτεται (όχι πως θα έβρισκε το δρόμο, χαχαχ) αλλά προσέχει και κρατάει στη μνήμη της πολύ καλά το πού βρίσκονται/τοποθετούνται κάποια αντικείμενα. Μπορεί να το θυμάται ακόμα μετά από μέρες ή εβδομάδες! Μας το έχει αποδείξει πάμπολλες φορές και το έχουν προσέξει και οι γονείς/πεθερικά μου! Καλό είναι αυτό για τα μικρούλια μας, κακό για εμάς που προσπαθούμε να τα ξεγελάσουμε, χαχαχαχ! Πχ μπορεί να βάλω κάπου τα μπισκότα της και θα το θυμάται για μέρες, ακόμα και αν δεν τα έχει δει στο μεταξύ! Άντε να την ξεγελάσω μετά...! Rolling Eyes
Καλά, σίγουρα μικρότερο επίτευγμα από της μικρούλας σου, αλλά και αυτό μου φαίνεται πολύ σπουδαίο και το κάνει αυτό τουλάχιστον από 12 μηνών απ' όσο θυμάμαι...
χαχαχαχαχαχαχα γελασα.αν μιλουσε θα σου εδειχνε και αυτη τον δρομο.καλο ειναι να θυμουνται,γιατι αν παρουν κατι δικο μας οταν τα ρωτησουμε να το θυμουνται και να πανε να το φερουν.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκια,καλημερούδια!!!!
Προσθέστε και εμάς στην λίστα με τα χτυπήματα,παρακαλώ!!!
Την Παρασχευή όπως πήγα να βάλω τον μικρό στη κούνια,κάνει ένα ανάποδο νευρικό τίναγμα και χτύπησε το κεφάλι του,πίσω, στο κάγκελο!!

Καλά,τα είδα όλα!Πήρα τον γιατρό τηλέφωνο και μου είπε να τον παρακολουθήσω.Συμβουλεύτηκα και τα κορίτσια στο "τι σκέφτεσαι" και είχα το νου μου,αλλά ευτυχώς όλα καλά!!!
Περαστικά στα απρόσεχτα ταρζανάκια!!!

Είδα ότι με ψάχνατε,ε???χιχιχιχ!!!
Δεν μπήκα καθόλου το ΣΚ!Ήταν εξολοκλήρου αφιερωμένο στην οικογένεια!!
Την Κυριακή πήγαμε σε ένα τεράστιο δημοτικό πάρκο και καμαρώσαμε τον ζουζούνο μας να παίζει!Πόσο του αρέσει η τσουλήθρα!Να τον βλέπατε,μόνο...

Εγώ είχα κι ένα περιστατικό χθες τα ξημερώματα...με έπιασε στον ύπνο ένας πόνος στην κοιλιά και μέχρι να σηκωθώ να πάω τουαλέτα,με είχε πιάει κρύος ιδρώτας και λιποθύμησα!!!
Δεν ξέρω καν πόση ώρα ήμουν πεσμένη κάτω.Ο άντρας μου,νόμιζε ότι κάπου σκόνταψα ή πως κάτι μου έπεσε και δεν μπορούσα να φωνάξω και βοήθεια.
Τέλος πάντων,όλα καλά!!
Λέτε να είναι καμιά γαστρεντερίτιδα??

Θα προσπαθήσω να σχολιάσω μερικά ποστ σας αλλά φοβάμαι μην τυχόν και γεμίσω το #3,χχαχαχαχα!!!!!

Το ΣΚ φάγαμε μπακαλιάρο με ντοματούλα και κουνουπίδι (το αγαπημένο μας)
Φιλάκια σε όλες!!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lenaki1982 έγραψε:άντε καλορίζικο το 3!!!!
κορίτσια δεν πολυμπαίνω γιατί δουλευώ και είμαι και φοιτήτρια οπότε αυτή την εποχή διαβάζω για την εξεταστική μου!!!


Άντε!!Σοβαρά???Καλή επιτυχία!!!Είδες άμα έχει θέληση κανείς??Όλα τα καταφέρνει!!!


γεωργία02/07/10 έγραψε:Κι όμως το έκανε και μέσα σε 3 λεπτά μέχρι να βγω από την τουαλέτα... Μάλλον ήταν προμελετημένο το έγκλημα, (είχα την πόρτα ανοιχτή να τον ακούω όπως πάντα. Τον ακούω σέρνει μια καρέκλα στην κουζίνα, και μετά έρχεται και παίρνει την λεκάνη για τα ρούχα, και μετά ησυχία... Shocked Shocked , βγαίνω και τον ψάχνω, αλλά κοιτάω κάτω που να πάει το μυαλό μου... μέχρι που τον είδα.. Shocked Shocked
έβαλε την λεκάνη ανάποδα, πάτησε πάνω ανέβηκε στην καρέκλα που την είχε πάει δίπλα στο πάγκο... και από τον πάγκο πάνω στο ψυγείο... (είναι αμερικάνικο παλιό -μεγάλο αλλά κοντό..)Και είχε σταθεί και όρθιος και χόρευε τα ζουζούνια... Shocked Shocked Shocked Τι να κάνω... τον πήρα πρώτα αγκαλιά και μετά τον μάλωσα, φοβήθηκα μην του φωνάξω πρώτα, τρομάξει και σαλτάρει... Άλλο κακό να μην μας βρει.. (χιχιχι)
Εμείς σήμερα φάγαμε φακές...
Γραφτήκαμε και στην ομάδα γονέων, αν είναι καμία από Θεσσαλονίκη και την ενδιαφέρει.. ας μου πει.
Φιλιά σε όλες, περαστικά στα αρρωστούλια, και Βιβή
ΚΟΥΡΑΓΙΟ!! Respect Respect Respect ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 2 417472

Την επόμενη φορά να τον παίρνεις στην τουαλέτα μαζί σου!!Καμία εμπιστοσύνη,πια!!!!Βρε το μικρό θηριάκι!!!




Angie_77 έγραψε:Κοριτσάκια μου καλά γεια σας. Έχω χαθεί πάλι (τι πιο προτότυπο??) Razz αλλά δεν μπορώ να μπω να γράψω καθόλου. Η μικρή θέλει συνέχεια να βλέπει τα ζουζουνια κλπ και δεν ξέρω αν κάνει να την έχω καθε μέρα τόσο πολύ κοντά στην οθόνη του pc. Να φανταστείτε ούτε απ'έξω απο το δωμάτιο δεν περνάω για να μην με δει και έρθει για 'παππού-παππού". Μόνο το πρωί που της δίνω την φαρίν λακτέ την παίρνω αγκαλιά και ερχόμαστε στα ζουζούνια και έτσι τρώει. Αλλά εγώ δεν μπορώ να γράφω.....
Μου λείπετε πολύ. Έχετε πει και τόοοοοσα πολλά που έχω χάσει επεισόδια. Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω. Προχτές μου κοιμήθηκε στις 02.00 Shocked Shocked Shocked και ξύπνησε στις 09,30 Shocked Shocked Shocked . Σήμερα πάλι μου ξύπνήσε στις 08,30 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Όταν λέω ξύπνησε εννοώ σηκώθηκε για τα καλά γιατί από ξυπνήματα μέχρι το πρωί έχουμε μπολικα τα ξέρετε μην τα ξαναλέω.
Ο βήχας μας πέρασε μάλλον και ευτυχώς την Κυριακή θα πάμε την καθιερωμένη βολτούλα μας στην γιαγιά και στον παππού μου γιατί αλλιώς είμαι να βαρέσω το κεφάλι μου στον τοίχο. Χτες μάλωσα με τον άντρα μου στο τηλ. Δεν φτάνει που μας χωρίζει τόση απόσταση, οι τσακωμοί μας μάραναν. Εγώ έφταιγα για τον καυγά αλλά τα νέυρα μου δεν τα ορίζω πια. Όύτε υπομονή έχω άλλη. Με την αυπνιά της μικρής τα έχω παίξει και δεν ξέρω τι να κάνω. Όσο μεγαλώνει τόσο λιγότερο θέλει να κοιμάται μου φαίνεται και ας μου λένε ότι όταν τα παιδία μεγαλώνουν κουράζονται περισσότερο!!

Αυτά τα ολίγα για να σας ζαλίσω, όχι τίποτα αλλο.

Φιλάκια πολλά στα ζουζούνια σας τα μικρά!!!


Δεν μας ζαλίζεις,δεν μας ζαλίζεις!!!!!
Μα πόσες φορές πρέπει να το πούμε???ε?????χαχαχαχα!!!!
Αντζουλίνι μου,αν την βάζεις για λίγη ώρα την μικρή να βλέπει pc,νομίζω κι εγώ ότι δεν πειράζει.Η χρήση-κατάχρηση πειράζει!!
Εδώ εγώ που είμαι ολόκληρη γαιδούρα μόλις κάτσω λίγο παραπάνω νιώθω τα μάτια μου,κάπως και αρχίζουν να ψιλοθαμπώνουν.Δεν ξέρω αν το έχω μόνο εγώ,αυτό,γιατί έχω και ευαίσθητα μάτια,μετά την επέμβαση που είχα κάνει....
Για τον ύπνο,τώρα,έχει δίκιο η Τουρτίτσα.Όσο μεγαλώνουν,λιγοστεύουν τον ύπνο,οπότε εσείς που έχετε λίγο θέμα σε αυτό θα πρέπει να οπλιστείς με περίσσια υπομονή.
Και για το θέμα των νεύρων και εκει πρέπει να κάνεις υπομονή.Σου αξίζουν χίλια συγχαρητήρια που τα βγάζεις πέρα μόνη σου.Αλλά δεν πρέπει να το βάζεις κάτω!Πρέπει να σταθείς παλικάρι!
Σε σκέφτομαι συχνά και θέλω να ακούω καλά νέα από σένα..καλά????

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!ΑΛΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΟΛΙΚΟΣ?ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΙ ΚΡΥΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ,ΠΩ ΠΩ ΚΑΙ ΛΙΠΟΘΥΜΗΣΕΣ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Ο ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕ? Η ΗΣΟΥΝ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΤΩ?ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ,ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΕΤΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΟΝΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΟΚΟΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΑΣΕ ΕΧΘΕΣ!ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΟ ΠΟΝΟ ΝΑ ΔΙΠΛΟΝΕΣΕ,ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΜΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΚΑ, ΜΕΤΑ ΜΑΛΑΚΑ,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΙΑΡΟΙΑ!ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΣΤΡΕΣ,ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ Η ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΑ! ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ Σ/Β ΗΤΑΝ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΚΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΜΑΣ ,ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΣ ΧΤΥΠΑΗΣΑΝ,ΕΜΑΝΑ ΤΑ ΧΕΙΛΙΑ ΤΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ!ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΜΟΣΧΑΡΙ ΜΕ ΛΑΧΑΝΙΚΑ,ΓΙΑΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΣΟΥΠΙΕΣ,ΔΕΝ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ,ΑΛΛΑ ΑΡΕΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:καλη σας μερα κοριτσια,πολυ κρυο σημερα! Η μικρη μου εχθες το απογευμα εκανε δεκατα και πεσαν μονα τους.και απο τοτε δεν εχει κανει ουτε πυρετο ουτε δεκατα ευχομαι ετσι να συνεχισουμε. αλικακι ευχομαι να εισται καλητερα σημερα απο τα δοντακια σας? φιλια σε ολες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Μπα!!Τα ίδια είμαστε!!Σχεδόν κάθε βράδυ,ξυπνάει και κλαίει!!Χθες,ξύπνησε και κοπάναγε το κεφάλι του στην κούνια..΄
Μπράβο για σας!!Εύχομαι σήμερα να είστε εντελώς καλά!!!




mangio έγραψε:Καλε κοριτσια, σας εχασα!!! Καλοριζικο το 3 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 2 215994 !!Εχουμε βλέψεις για το 10 Razz ??
Τι κανουν τα ζουζουνια σας??
Τα παιρνετε πάντα μαζι σας στην τουαλέτα?Εγω μία φορά δεν τον πήρα και μέχρι να γυρίσω σε μισό λεπτό, ειχε ανοίξει την τσαντα μου και είχε φαει το λιποζαν Shocked !!Μμμμμ εκανε Razz !!Τώρα που μου το χάλασε θα ξαναπάρω τη γεύση κεράσι, αφού αυτήν προτιμαει ο γιος μου Very Happy !
Μεχρι να ακουσει ο δικος μου το κλειδί όταν ερχεται ο μπαμπας από τη δουλεια, εχει παρατησει τα παντα, εχει πεσει κατω από τη βιασυνη του να τρεξει, απτοητος σηκωνεται και τον αγκαλιαζει!
Σας χαιρετω ολες, καλα να περασετε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 2 417472 !!


Και ο δικός ακριβώς όμως,τα ίδια κάνει,μόλις ακούσει τον μπαμπά!!!
Όσο για την τουαλέτα, εγώ μόλις του πω ότι πάω έρχεται τρέχοντας να δει!!!!
Πόσο γέλασα με το λιποζάν!!!!!!



crazymommy έγραψε:Κοριτσάκια μου καλησπέρα κι από μένα και καλό μας σ/κ!!! Και καλορίζικο το 3, εμ αφού είμαστε πολυλογούδες, τι να κάνουμε!!! Razz

Χτες η μικρή μου είχε τη 2η πτώση (και γερή όπως η 1η Crying or Very sad ) από το κρεβάτι μας. Για την ακρίβεια πήγε να ανέβει -κι ενώ είχε ήδη σκαρφαλώσει στο κομοδίνο που είναι χαμηλό και σχηματίζει σκαλοπάτι με το κρεβάτι- και όπως πάτησε να ανέβει έγινε αυτό που φοβόμουν τόσο καιρό: έγειρε λόγω ισορροπίας προς τα πίσω και έπεσε στο παρκέ και χτύπησε το κεφάλι πίσω... Κλάμμααααααα... Χάλια η μικρή, ακόμα πιο χάλια κι εγώ που δεν την πρόλαβα κι ας έτρεξα... (γιατί το κόλπο αυτό το κάνει όταν είμαστε μακριά, της αρέσει να μας βλέπει να τρέχουμε να την πιάσουμε όταν πάει να περπατήσει πάνω στο κρεβάτι) Ευτυχώς μετά όμως ήταν καλά! Εγώ δεν ήμουν όμως... Ρε κορίτσια, λες και είχα χτυπήσει εγώ, ένας πονοκέφαλος μιλάμε... ζαλάδες, σχεδόν σα να είχα πέσει εγώ! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 2 911307 Και το είχα πάθει και την προηγούμενη φορά που έπεσε άσχημα από το κρεβάτι πάλι... Πφφφφ αυτά να μην είχαμε!!!

Άχου!!!Την ζουζουνίτσα μας!!!!Να την προσέχεις πιο πολύ,συμπεθερούλα μου,ναι?????χιχιχιχ!!!!


Σχετικά με την μπανιέρα, την αφήνω λίγο ακόμα σε αυτή που έχουμε -αν και φοβάμαι λίγο παρόλο που είμαι συνεχώς από πάνω της διότι η μικρή συχνά σηκώνεται όρθια- και θα δούμε. Φαντάζομαι δεν έχει νόημα να της πάρω άλλη μεγαλύτερη μπανιέρα, ε; Λογικά θα πρέπει μετά να τη βάλω στη δικιά μας μπανιέρα, φαντάζομαι...; Rolling Eyes Αλλά εκεί θα ξοδεύουμε και πολύ περισσότερο νερό μέχρι να γεμίσει ως τα ποδαράκια...

Σας φιλώ γλυκά!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 2 417472


Ναι,φαντάζομαι,σχετικά με την μπανιέρα,ότι το επόμενο στάδιο είναι η κανονική!!Εμένα,μόνο όρθιος θέλει τώρα πια,οπότε στην αλλαγή δεν θα έχει πρόβλημα,πιστεύω!!



γεωργία02/07/10 έγραψε:Καλησπέρα κόριτσια... Very Happy Very Happy
Σήμερα η μέρα είναι τρελή, είχα κανονίσει πόσες δουλειές αλλά το ξενύχτισα. Πονούσε πολύ ο λαιμός μου, ούτε βήχα ούτε συνάχι, αλλά δεν μπορούσα να καταπιώ ούτε κοιμηθώ... Ευτυχώς σηκώθηκα στις 5.30 και πήρα ένα mesulid και ηρέμησα, και τοκαλό μου ξύπνησε στις 10.30...


Περαστικά σου!!!


Μ'αγπάει ο θεός. Έδωσα όλες τις δουλειές να τις κάνει ο άντρας μου και ανέλαβα το μικρό και το μαγείρεμα, 3 φαγητά έκανα... Γιουβαρλάκια, σουτσουκάκια και έβρασα και μοσχάρι.


Σ'αγαπάει,σ'αγαπάει!!!!!



ΑΧ! Κορίτσια και εγώ μάλωσα σήμερα το μεσημέρι με τον δικό μου και ακόμα του έχω μούτρα... Το γουρούνι, όταν νευριάζει μιλάει και όποιον πάρει ο χάρος... Αν και έχω σκεφτεί πολλές φορές σχέδιο δολοφονίας του, Laughing Laughing Laughing δεν μπορώ να φανταστω να μην το έχω δίπλα μου...


χαχαχαχαχ!!!!Καλόοοοοο!!!!! Κουράγιο σε όσες έχετε την απόσταση ανάμεσα σας... εύχομαι γρήγορα
να είστε πάλι μαζί... Smile
Τα λέμε μετά γιατι ο μικρός κατέβασε όλα τα βιβλία από την βιβλιοθήκη και έχει στήσει πάγκο.... Laughing Laughing
Φιλιά...
Υ.Γ. Το αλικάκι χάσαμε, την ειδοποίησε κανείς για το καινούριο...?!!!η Βολοδέρνει μόνη της στο άλλο?!!!


Εμένα λες????????????? Razz Razz Razz Razz

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!ΑΛΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΟΛΙΚΟΣ?ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΙ ΚΡΥΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ,ΠΩ ΠΩ ΚΑΙ ΛΙΠΟΘΥΜΗΣΕΣ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Ο ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕ? Η ΗΣΟΥΝ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΤΩ?ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ,ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΕΤΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΟΝΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΟΚΟΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΑΣΕ ΕΧΘΕΣ!ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΟ ΠΟΝΟ ΝΑ ΔΙΠΛΟΝΕΣΕ,ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΜΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΚΑ, ΜΕΤΑ ΜΑΛΑΚΑ,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΙΑΡΟΙΑ!ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΣΤΡΕΣ,ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ Η ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΑ! ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ Σ/Β ΗΤΑΝ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΚΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΜΑΣ ,ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΣ ΧΤΥΠΑΗΣΑΝ,ΕΜΑΝΑ ΤΑ ΧΕΙΛΙΑ ΤΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ!ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΜΟΣΧΑΡΙ ΜΕ ΛΑΧΑΝΙΚΑ,ΓΙΑΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΣΟΥΠΙΕΣ,ΔΕΝ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ,ΑΛΛΑ ΑΡΕΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ!

Καλημέρα,Ζουζουνίτσα!!Δεν νομίζω να ήταν κολικός,γιατί έχω κι απ'αυτούς και ο πόνος δεν ήταν ο ίδιος!!Ούτε που ξέρω πόση ώρα ήμουν πεσμένη...ο άντρας μου δεν κατάλαβε τίποτα.Άκουσε τον θόρυβο αλλά δεν του πήγε στο μυαλό.Ξύπνησε μόλις πήγα στο κρεβάτι και τρελλάθηκε!!!
Περαστικά στην μικρούλα σου!Της βάζεις τίποτα στα χειλάκια???

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οχι δεν τιν βαζω, γιατι το χτυπημα ειναι απο μεσα και ετσι θα το φαει οτι και να βαλω!ο πονος μπορει να ηταν απο κατι αλλο αλλα μαλλον σου επεσε η πιεση για λιποθυμησεις...ευχομαι να μην ειναι τιποτα,και αν το θελετε να εχεις νινι στιν κοιλιτσα σου!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:Καλημέρααααααααα! Είστε καλά??? Very Happy
Εμείς ξυπνήσαμε πολύ νωρίς σήμερα, διότι κοιμοταν δίπλα μου η μικρή και μπουμ πάρτην κάτω! Μου την άφησε ο πατέρας της πριν φύγει για δουλειά και δεν είχα το νου μου, γιατί δεν κατάλαβα ότι ήταν δίπλα μου! Δεν πειράζει βέβαια δεν χτύπησε αλλά τρομάξα πρωι πρωί!


Ωχ,Παναγιά μου!!Το'χω πάθει κι εγώ αυτό!!!Μεγάλη προσοχή!!!


Όσον αφορά τα τραγουδάκια στον Η/Υ δεν το είχα σκεφτεί ότι μπορεί να βλάπτει τα μάτια!Αν και πλέον σπάνια τη βάζω να βλέπει, πριν μερικούς μήνες σε κάθε γεύμα καθόταν και έβλεπε αυτά τα παιδικά....Νομίζω πάντως ότι δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί η οθόνη του υπολογιστή είναι φιλτραρισμένη, όπως και οι τηλεοράσεις οι καινούργιες πλέον, είναι σαφώς πιο ασφαλή, βέβαια αν κάθονται με τις ώρες εκεί δεν ξέρω κατά πόσο είναι οκ... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Ακριβώς όπως τα λες..αν είναι για αρκετή ώρα δεν νομίζω ότι είναι και ότι καλύτερο!!!


siren έγραψε:Καλημερα μανουλες, εφτιαξα ενα καφεδακι και ειπα να σας γραψω και εγω Very Happy

Εγω ημουν εγκυος τον Δεκεμβριο αλλα δυστυχως το εχασα το δευτερο μωρακι μου.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Λυπάμαι πολύ..Είχα παρακολουθήσει την ιστορία σου..Σου εύχομαι τα καλύτερα!!


Λοιπον εμεις κανουμε στην μπανιερα απο πριν χρονισει μολις δηλαδη αρχισε να στεκετε στα ποδαρακια της, στην αρχη με τον μπαμπα μας μαζι μετα το συνηθισα και την κανω μονη μου. Μενει ορθια και εγω καθομαι στα γονατα και κανουμε μπανακι με προσοχη.


Έτσι κάνουμε κι εμείς,πλέον.Στέκεται όρθιος και γω το παλεύω μόνη μου,χαχαχ!!!!


Και κατι τελευταιο εχθες ηρθε η πεθερουμπα στο σπιτι για την γιορτη του αντρα μου απο τις 18 μηνα και εφερε στην μικρη μαρκαδορους και ενα μπλοκ ζωγραφικης Shocked μπορειτε να φανταστειτε πως εγινε η μικρη! μουρη χερια ρουχα τους εβαζε στο στομα της!!!! Εγω πιστευω οτι ειναι μικρη για τετοια κανω λαθος?


Ωραίο δώρο...κι εγώ νομίζω ότι είναι λίγο μικρά γι 'αυτό το σπορ!!Έχουμε ακόμα καιρό!!


mangio έγραψε:α επισης και μενα θελει συνεχεια να βλεπει μαζου και χτυπιεται στο κλαμα αν τον αφησω λιγο, δηλαδη να ακουσει 5-6 τραγουδια, κατα την κριση του! φοβαμαι οτι επαθε εξαρτηση Rolling Eyes !
Κι αυτα μωρε τωρα με τον κακο καιρο θελουν να ξεδινουν! Για φανταστειτε εσεις να μην μπαινατε καθολου στον υπολογιστη , εστω και για ενα τεταρτο Razz !! Βλεπω παντως οτι ολες εχουμε τις ιδιες ανησυχιες!
Αλικακι, ρολο κοτοπουλο με πατατες σημερα Smile !! Το αλλο Αλικακι πού ειναι?? φιλακια!


Πλήρη αναφορά για το φαγητό!!αχαχαχα!!!!
Μπράβο,μπράβο!!!!



crazymommy έγραψε:Α, ξέχασα, πήγαμε βολτούλα mangio μου το μεσημέρι στο πάρκο στο Ίλιον. Ήταν πολύ όμορφα αν και είχε λίγο κρύο (αλλά ήμασταν καλά ντυμένες) και χαζέψαμε και τις πάπιες στη λίμνη και παίξαμε και λίγο μπάλα στο γκαζόν, μια χαρούλα. Το κακό είναι πως επειδή δεν κοιμήθηκε το μεσημέρι μου κοιμάται τώρα... Δε λέω, επωφελήθηκα και έκανα και το μπανάκι μου και χαλάρωσα λιγάκι -αν και δεν κοιμήθηκα λόγω του καφέ που ήπια- αλλά τώρα κάνω θορύβους μπας και ξυπνήσει γιατί αλλιώς μας βλέπω να μαρτυράμε το βράδυ!!!
Λογικά και το αλικάκι θα πήγε καμιά βολτούλα, το συνηθίζει τα σ/κ γι' αυτό και εξαφανίζεται... Είναι για καλό σκοπό! Razz
Καμιά άλλη μανούλα που επωφελήθηκε του καλού καιρού;


Ακριβώς όπως το'πες,συμπεθερούλα μου!!!Γι'αυτό,εξαφανίζομαι!!!!!!Να μου φιλήσεις την πριγκηπέσσα μου!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:οχι δεν τιν βαζω, γιατι το χτυπημα ειναι απο μεσα και ετσι θα το φαει οτι και να βαλω!ο πονος μπορει να ηταν απο κατι αλλο αλλα μαλλον σου επεσε η πιεση για λιποθυμησεις...ευχομαι να μην ειναι τιποτα,και αν το θελετε να εχεις νινι στιν κοιλιτσα σου!


Ααααα!!Είναι από μέσα???Τότε καλά λες,ότι βάλεις θα το φάει...Υπομονή,θα περάσει!!
Αχ,σ'ευχαριστώ τόσο πολύ για την ευχούλα σου!!
Αλλά δεν νομίζω......!!!!!!!!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κοριτσάκια μου!!!Τι κάνετε; Τι Σαββατοκύριακο ήταν αυτό; Της τούμπας!!! Περαστικά σε όλα τα ζουζουνάκια!!!Καλή εβδομάδα να 'χουμε! Φιλιά!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια μουυυυυυ

πολυ τουμπα το Σ-Κ βλεπωωω.
εμεις ειχαμε επισκεψεις τυο σαβατο και την κυριακη λειπαμε ολη μερα απο το σπιτι.φευγει η γιαγια και ο παπους για το χωριο μονιμα και γινοτανε της μετακομισηςε εκει.βασικα κυνηγαγαμε ολοι τον διονυση αναμεσα απο τις κουτες.οπου καποια στιγμη περνει μια κουτα ,το προσπαθει απο εδω ,το προσπαθει απο εκει ,τσουπ μπαινει μεσα κυριος αραζει και αρχιζει την γκρινια για να τον συρουμε να κανει βολταααα.πολυ γελιοοοοοο.
βεβαια η ωρα του αποχαιρετισμου ηταν πολυ συγκινητικη,η γιαγια και ο παπους ειχαν βουρκωσει που τον αφηναν και αυτος λες και το καταλαβαινε ,το τι λογακια φωναζε δεν λεγετε.και ολο τους ηθελε αγκαλια.
καλα δεν μιλαμε οτι το σπιτι θελειιι πολυ δουλεια για να γινει κατοικησιμο για παιδι .Λεω να μετατρεψω το τζακι σε ενεργειακο και να μην χρειαζετε πετρελαιο καθολου.θα δω.
Αρχισα διαιτα μπας και χασω κανα κιλακι ,γιατι ξεφυγα παλι εκει που ημουν καλα .5 κιλακια συν παλι ειμαι γαμωτο.και τωρα το γραφω και πειναωωωωωωωω

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσακια εμεις παλι χτες ειχαμε δραματα.το μεσημερι εβγαλε ολο το μεσημεριανο της και το βραδυ ολο της το γαλα.και καλα το φαγητο που ηταν στο καθισμα της το σωσαμε το θεμα.με το γαλα ομως εγινε το ελα να δεις και να θαυμασεις.ολη λουστηκα με γαλα οπως και αυτη οπως και ο καναπες .μες τη νυχτα μετα επλενα τους εμετους οπου στο τελος φυσικα με τετοια μυρωδια ξερασα και εγω.μη γελατα εχω μεγαλο θεμα με τον εμετο απο μικρη.οταν μυρισω εμετο τελος μετα τα βγαζω και εγω. Very Happy

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι επαθε και εκανε εμετο?μηπως εφαγε πολυ?

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:γεια σας κοριτσακια εμεις παλι χτες ειχαμε δραματα.το μεσημερι εβγαλε ολο το μεσημεριανο της και το βραδυ ολο της το γαλα.και καλα το φαγητο που ηταν στο καθισμα της το σωσαμε το θεμα.με το γαλα ομως εγινε το ελα να δεις και να θαυμασεις.ολη λουστηκα με γαλα οπως και αυτη οπως και ο καναπες .μες τη νυχτα μετα επλενα τους εμετους οπου στο τελος φυσικα με τετοια μυρωδια ξερασα και εγω.μη γελατα εχω μεγαλο θεμα με τον εμετο απο μικρη.οταν μυρισω εμετο τελος μετα τα βγαζω και εγω. Very Happy

Γεια σου γραμματική μου, γιατί έκανε εμετο καλέ το παιδάκι σου??? είναι άρρωστο? ή απλά το πείραξε το φαγητό??
Αυτό με τον εμετό το έχω και γω δεν αντέχω τη μυρωδιά, δεν αντέχω καν την φωνή που κάνει ο άλλος όταν ξερνάει!! Shocked μου έρχεται και εμένα μετά να κάνω!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δε ξερω ρε γαμωτο μαλλον αρρωστουλα πρεπει να ειναι γιατι εκανε και διαρροια πριν απο λιγο.σημερα μεχρι στιγμης παντως δεν εχει κανει εμετο μην το ματιασω.εκτος και αν ειναι δοντι αν και δε νομιζω να κανουν εμετο οταν βγαζουν δοντια.παντως κεφατη ειναι αυτο ειναι τομονο θετικο .ασε σου λεω ειδικα απο τον εμετο που ειανι απο γαλα τα βγαζω με τη μια.και οπως λες και εσυ μονο που θα ακουσω καποιον να κανει εμετο ειμαι ετοιμη και εγω. Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις