Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
84 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 84 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 41]

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:καλησπερα μανουλες εχω να γραψω απο εχθες,ο λογος ειναι οτι εψαχνα να βρω δουλεια σημερα απελπιστικα τελειος λεω δεν ειναι δυνατον αυτο που συνεβει δεν με εχουν καλεσει απο πουθενα τοσο βιογραφικα........


πριν λιγο χτυπαει το τηλ ηταν απο μια δουλεια,μου ειπαν να παω σημερα 4 η ωρα με 10 το βραδυ,για δοκιμαστικο αντε να δουμεεεεεεεεεε!
εχω αγχος οχι τοσο για τιν δουλεια γιατι τιν εχω ξανα κανει αλλα ειναι 1 φορα που θα αφησω το ζουζουνι μου πολλες ωρες,ξερω θα γελατε γιατι ειδη δουλευετε και τα αφηνετε και περισοτερο αλλα ειναι 1 φορα για μενα και αντε να αξιζει ο λογος να το αφησω αν ειναι να με παρουν εαν δεν με παρουν?τοτε αστα να πανε....εχω πολλα να σας πω γιατιν μικρη μου και συγουρα θα χριαστω τις συμβουλες σας αλλα τωρα δε προλαβενω,απλα ηθελα να σας γραψω γιατι σας νιωθο κοντα μου ..οσο και αν μακρια ειστε,σας φιλω θα τα πουμε αν οχι σημερα αυριο !!!!!!!

Ζουζουνίτσα μου το είδα εκ των υστέρων! Ελπίζω να πήγε καλά! Πες μας νεάκια!!!
Όσο για την πρώτη φορά, ως εργαζόμενη μαμά θα σε διαβεβαιώσω πως δεν γελάμε καθόλου. Τα ίδια ακριβώς πέρασα όταν έπρεπε να επιστρέψω στη δουλειά μετά το 6μηνο του ΟΑΕΔ, αλλά τελικά όλα πήγαν καλά. Η μικρή ήταν βέβαια σε καλά χέρια (της μαμάς μου που πλέον τη λατρεύει η μικρή) κι έτσι ήμουν πιο ήσυχη. Η αλήθεια είναι συνηθίζεις μετά και δε σου φαίνεται τόσο δύσκολο όσο στην αρχή. Βρες εσύ δουλίτσα και όλα καλά θα πάνε να δεις! Αλήθεια ποιος θα σου κρατάει τη μικρή;

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:Καλησπέρα και από εμένααααααα!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Κρυώσατε αυτές τις ημέρες?? Χιόνισε λιγάκι εδώ στην περιοχή μου αλλά τίποτα ιδιαίτερο, αλλά από κρύο μπόλικο, αφού φοράω μια ελεινή ρόμπα αλλά πολύ ζεστή, απορώ πως κυκλοφορώ έτσι και με βλέπει κ ο άντρας μου Shocked Shocked

Τα παιδάκια σας πως είναι? Ελπίζω να μην είναι κανένα αρρωστούλι παρά το κρύο...Εμένα έχει κάτι μυξούλες αλλά δεν μπορώ να πω ότι είναι κρυωμένη..

Το Σάββατο γίνεται ενός έτους ο ανιψούλης μου!! Πως περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός...

Mommy μου καταρχήν να χαίρεσαι τον ανιψούλη σου! Είδες ρε συ πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός και μεγαλώνουν τα μικράκια μας; Γι' αυτό πρέπει να ζήσουμε όσο το δυνατόν περισσότερες στιγμές μαζί τους.

Ναι, αρκετό κρύο τις προηγούμενες μέρες αλλά νομίζω πως σήμερα ήταν πιο γλυκός ο καιρός. Κι όσο για τη ρόμπα... όλες κάπως έτσι είμαστε, χιχιχ!
Περαστικά και στη μικρούλα σου, αν και νομίζω πως λίγα μυξάκια δεν είναι και τίποτα τέτοια εποχή!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:καλημερα κοριτσακια μου,

περαστικα στα αρρωστουλια και υπομονη.εμεις χασαμε το εμβολιο προχθες με τον σκατοκαιρο δεν τον πηγα ,θα παμε αυριο.ανεμοβλογια.ελπιζω να μην τον πειραξει.
Χτες σηκωθηκα 5000 φορες,ξυπναγε συνεχεια και φωναζε.κομματια ειμαι.
τΟ ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΚ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ?
ελπιζω οχι,θα δειξει.
τον κυνηγαγαμε χτες να τον βαλουμε στο κρεβατι αλλα αυτος ηθελε να παιξει.μου φερανε δωρο ενα σκουπακι ηλεκτρικο και το εριξε κατω και αρχισε να σκουπιζει.πολυ πλακα.
Καθονται τα παιδια να τα αλλαξετε?ξαναρωτησα?εγω θελω ενα 15λεπτο να τον κυνηγαω για αλλαγη.
Βαλαμε την σκαλα να κατεβασω κατι απο το παταρι και το σκατο το ειδε και ηθελε να ανεβει..και οπως ημουν πανω γυρναω και τον βλεπω να εχει ανεβει το 1ο σκαλι.Φωναξα πανικοβλητη τον σπυρο να τον παρει μεχρι να τελειωσω και μετα την εβγαλα στην βεραντα την σκαλα.μην εχουμε αλλα. Very Happy
Θελω να ανοιξει ο καιρος να βγουμε εξω να ξελυσσαξει να ηρεμησω και εγω.
Το καλο της υποθεσης εχασα 2,5 κιλα με την ταλαιπωρια που τραβηξα. Very Happy Very Happy

Ωχ Βιβίκα μου κουράγιο! Όσο για το εμβόλιο, κι εμείς το κάναμε την Παρασκευή που μας πέρασε, οπότε περιμένω από μέρα σε μέρα πλέον τυχόν συμπτώματα. Μέχρι στιγμής όλα καλά πάντως! Δεν πιστεύω ότι είναι κάτι χειρότερο από αυτά που έχουμε κάνει μέχρι τώρα, οπότε αν δε σου αντιδρούσε γενικώς στα προηγούμενα εμβόλια τότε δε θα αντιδράσει ούτε και σε αυτό.
Χαχαχ, είχες κι ένα καλό με την ταλαιπωρία, πώς αλλιώς να χάσει κανείς 2,5 κιλά τόσο άμεσα και γρήγορα;

grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:το παιδι καλυτερα τιτικα?
σπιτι εισαι που εισαι αρρωστη?
να σε ρωτησω κατι?
της μερες που ηταν χαλια η μικρη ,την εβγαζες εξω και την πηγαινες στην γιαγια?αδεια δεν πηρες?ή δεν γινετε?
ξερετε τι δικαιουμαστε σε αυτα?τι δικαιολογητε?

ειναι πολυ καλυτερα ευτυχως.οχι δεν την εβγαζα ερχοταν η πεθερα μου στο σπιτι μας.αδεια δεν πηρα οχι.νομιζω δεν δικιαουμαστε αδεια για το μωρο.μονο αναρρωτικη εμεις για δικη μας ασθενεια απο το ικα αλλα και παλι κοβουν λεφτα.
Ναι δυστυχώς για εμάς, νομίζω πως η Τιτίκα έχει δίκιο. Κι εγώ ακριβώς αυτά ξέρω μέχρι στιγμής.

Αλικάκι (μιας και θα μπεις πρωί-πρωί) πώς είστε οικογενειακώς; Ελπίζω οι μεγάλοι καλύτερα και ο μικρός να την σκαπούλαρε!!!!

Σας φιλώ γλυκά για καληνύχτα....! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 21 379767
Ελπίζω αύριο να διαβάσω ποστάκια και από τα κορίτσια που έχουν γίνει άφαντα τελευταίες μερούλες!

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κου κου !!!!! Τζα !!!!! Razz Razz Razz

Ε μα που χάθηκα κι εγώ ε???

Λοιπόν είναι ιστορία μεγάλη το πώς μπορώ και μπαίνω αυτή τη στιγμή και σας γράφω. Είχα γράψει ένα ποστ (ποστάρα δηλ, Razz Razz Razz ) αλλά το είχα στην αναμονή κανά δυο μέρες για να γράψω κι άλλα, αλλά ο δαίμων του τυπογραφείου Razz Razz , με πέταξε από το φόρουμ λέγοντας ότι ΔΕΝ είμαι connected affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid
Kαταλαβαίνεται τι έγινε!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Το λοιπόν παραθέτω τα νεα μου!!!!!

Η Έλενα μου είναι επιτέλους 80εκ και πήραμε και 300γρ παρακαλώ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 21 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 21 654316 και είμαστε 9290!!!!
Όσον αφορά τον υπολογιστή, η παιδίατρος μου είπε ότι κάνει μισή ώρα όλη τη μέρα Shocked Shocked αλλά στη φάση που βρισκόμαστε λέει ας την αφήνω και περισσότερο αφού μόνο έτσι μου τρώει!!
Κατάλαβα ότι της μικρής μου τελικά της αρέσουν μόνο τα αλεσμένα και τρώει. Όλα τα άλλα, τα μασάει, ρουφάει το ζουμάκι τους, και μετά τα φτύνει κάτω και φωνάζει "απαπά" μέχρι να τα μαζέψω Razz Razz Razz
Όταν είμαστε στον υπολογιστή με το ένα χέρι ταίζω και με το άλλο έχω τον ποντικό για να αλλάζω τραγουδάκια !!!
Και επειδή θέλουμε μια ώρα για πρωινό και μιά για μεσημεριανό στον υπολογιστή, τις υπόλοιπες ώρες, ούτε που περνάω απ'έξω, γιατι φωνάζει και κλαίει "παππού παππού" και δεν κάνει να την βάζω περισσότερο στην οθόνη!!!!
Και το θέμα είναι ότι όποτε μπαίνω, σας γράφω και μετά δεν σας απαντώ και μου κακοφαίνεται.
Πηγα οδοντίατρο εκτάκτως γιατί μου έσπασε ένα δόντι, ευτυχώς όλα καλά, αλλά πρέπει να περάσουν 8 ώρες για να θηλάσω. Η Έλενα μου νύσταξε στις 23.00 Shocked Shocked , και ήθελε "αμ" και ως τις 00.15 σπάραξε στο κλάμα στην αγκαλιά μου η ψυχούλα μου. Μου λέτε που θα βρω κουράγιο να το κάνω αυτό για 1-2 βδομάδες μέχρι να σταματήσει να το ζητάει???? Οέο????
Έχουμε αρχίσει εδώ και 3 μέρες να θέλουμε να τρώμε μόνες μας. Από τη μια καλό αυτό γιατί έτσι καταλαβαίνω ότι μεγαλώνει και μαθαίνει περισσότερα κάθε μέρα, αλλά π.χ όταν θέλει να φάει γιαουρτάκι και δεν με αφήνει να της το δώσω εγώ, δεν μπορεί ακόμα μόνη της να το φάει και το πετάω μετά. Ευτυχώς τα αλεσμένα (πρωινό-μεσημεριανό) της τα δίνω εγώ!!!

Σας σκέφτομαι και μπαίνω και διαβάζω τα νέα σας. Ελπίζω σύντομα να βρω ένα τρόπο να μπορώ να μπαινω στο φορουμάκι όπως πριν. Δεν έχω και λαπι τόπι Razz Razz Razz Razz Razz

Αυτά τα ολίγα, φιλάκια σε όλες και όλα τα μωράκια σας !!!!!!


Υ.Γ. Το μόνο που θυμάμαι από τα προηγούμενα ποστ, ήταν η ερώτηση της Σωτηρίας, τι δουλειά κάνει ο άντρας μου και λείπει τόσο πολύ καιρό.
Λοιπόν ο άντρας μου είναι υποπλοίαρχος του εμπορικού ναυτικού και λείπει 7 μήνες το λιγότερο. Έχει κάνει και 13 μήνες μπάρκο Shocked Shocked Shocked Shocked
Ναι ναι ναι....Δύσκολα πράγματα Σωτηρία μου αλλά έτσι όπως είναι η Ελλάδα τώρα, κλάφτα Χαράλαμπε !!!!
Ματς Μουτς!!!!



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκια καλημέρα σε όλες!!!!!
Τι μου κάνετε????
Αλικάκι μου,ο μικρός είναι πολύ καλά.Δεν έχει μυξούλες και ούτε βήχα!!Αλλά κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα,η αλήθεια είναι!!!

Ζουζουνίτσα μου,κι εμείς σε νιώθουμε κοντά μας!!!Καλή επιτυχία και εύχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!!Όσο για τις υπόλοιπες ανησυχίες σου θα σε καθυσηχάσουν τα εργαζόμενα κορίτσια,είμαι σίγουρη!!!!!!

Mangio ,μου!!!Χάθηκες και πήρες απουσία,να το ξέρεις!!!!
Σ'ευχαριστώ για το κοπλιμάν,που μικροδείχνω!!!!
Εύχομαι να γίνει καλά ο μικρούλης σου και να φύγουν οι μυξούλες.
Αλλά για τα φλέμματα ,ελπίζω να επικοινώνησες με τον παιδίατρο,και να σας έδωσε κάτι να του φύγουν.Περαστικά!!!
Ααα,και συμφωνώ με την παρατήρησή σου για το Λιδιάκι!!!Κι εγώ να μείνει λέω!!!

lidiaki έγραψε:[Αν με θελετε οκ θα σας επισκεπτομαι πιο συχνα!!!!


Εννοείται!!!!Εδώ να μείνεις!!!!!
Περαστικά στην οικογένεια!!
Και επίσης και μένα ώρες ώρες ο γιός μου δεν με ακούει.Ο άντρας μου λέει να μην τα βάζω με το μικρό γιατί έτσι γίνομαι κι εγώ μικρή...αλλά το μόνο που θέλω είναι να με ακούει,εφ'όσον τώρα καταλαβαίνει τα πάντα και να με σέβεται!
Άδικο έχω????
Επίσης ..Χρόνια πολλά!!!!Να είσαι πάντα καλά κι ευτυχισμένη και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!!!!


Τουρτίτσα,τι ωραία που παίξατε με το χιονάκι!!!Εμείς είχαμε αυτήν την ευκαιρία σε μια εκδρομή που πήγαμε τις προάλλες και το είχε στρώσει λιγάκι.Κι ο μικρός μου είχε ξετρελλαθεί!!!
όσο για τα ενδιάμεσα ξυπνήματα...υπομονή!!!Και γω υπομονή κάνω!!!Άντε να δούμε....



Mommy,χρόνια πολλά για τον ανηψούλι σου!!!Τελικά νομίζω ότι μόνο βλέποντας τα παιδιά να μεγαλώνουν συνηδητοποιούμε στ'αλήθεια πόσο γρήγορα περνάει ο χρόνος!!!


Αντζουλίνι μου,τι ωραία παπουτσάκια!!!Με γειές!!!!
Περαστικά για το δόντι σου και σου εύχομαι καλή δύναμη με την μικρή και τον θηλασμό.Είμαι σίγουρη πως θα βρείς την λύση!
Πιάσατε και τους 80 πόντους???Γιούπι!!!!
Και τρώτε και εσείς μόνες???Ξαναγιούπι!!!
Τα μωρά μας μεγαλώσαν!!!
Αν και να πω την αλήθεια ο δικός μου που είχε αρχίσει να τρώει μόνος,τώρα το ψιλοέκοψε και τον ταίζω εγώ κάποιες φορές,που σημαίνει λιγότερο λέρωμα!!!
Μα καλά,φαντάζεστε να θέλει να φάει την σούπα μόνος του και χωρίς σαλιάρα???? affraid

Φιλάκια σε όλα τα κορίτσια!!!!
Γραμματική,περιμένω ενημέρωση..πώς είναι σήμερα η μικρή σου????

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;ευτυχως τα πραγματα για την μικρη μου ειναι πολυ καλυτερα σημερα.μια φορα εβηξε μονο μες τη νυχτα κατα τα αλλα καλα.βεβαια εχει γινει πολυ υπναρου αυτες τις μερες μαλλον το πουλακι μου προσπαθει να συνελθει απο αυτο το πραγμα που επαθε.φιλακια στα παιδακια σας.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέραααα!!!!
Αχα, αν ήξερα ότι έτσι εύκολα πιάνουν οι ευχές μου να ευχόμουν και τίποτα άλλο! Χαχαχα, Αντζουλίνι μας (όπως λέει και το αλικάκι) επιτέλους διαβάζουμε νέα σου! Και δεν είχες και λίγα!
Δηλαδή για να καταλάβω, η δυσκολία σου είναι που προσπαθείς να μην κάθεται στον Η/Υ η μικρή; Φαντάζομαι δεν παίζει να κάθεσαι πχ ώρες που κοιμάται, ε; Λοιπόν, περίεργο πράγμα, και η μικρή μου όταν θέλει τραγουδάκια στον Η/Υ μου φωνάζει "παπά παπά" επίμονα! Αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει να το "μεταφράσω", ίσως να ξεκίνησε από τα παπάκια που της βάζαμε να ακούσει... Rolling Eyes
Χιχι, τα κοριτσάκια μας είναι ίδια σε διαστάσεις, περίπου δηλαδή, μιας και η δικιά σου είναι λίγο πιο μοντελάκι! Laughing Είδες που πήρε βάρος πάντως; Αν προτιμάει τα αλεσμένα, τότε συνεχίστε τα αλεσμένα. Κάποια στιγμή θα τα βαρεθεί, θα βλέπει κι εσάς, πού θα πάει...! Ωχ, άρχισε τις επαναστάσεις της η μικρή; Το να ζητάει να φάει μόνη της είναι από τα πράγματα που φοβάμαι! Ήδη πολλές φορές θέλει να κρατάει κι εκείνη ένα κουτάλι και προσπαθεί να φάει, αλλά δεν έχει πρόβλημα που την ταΐζω εγώ τελικά (με το δικό μου κουτάλι) μέχρι στιγμής. Μετά θα χρειαστεί άπειρη υπομονή υποθέτω. Και λογικό να πέφτουν κάτω και τα γιαουρτάκια και όλα!
Μεγειά τα παπουτσάκια σας, είναι όντως τέλεια!!!
Επίσης, περαστικά για το δόντι σου, και τώρα υπομονή με το θέμα του θηλασμού. Ξέρω, θα μου πεις πόση ακόμη, αλλά τι να κάνεις, είσαι μανούλα και θα έχεις απεριόριστη για το παιδάκι σου!!!!!! Περιμένουμε και ελπίζουμε να καταφέρνεις να μας λες τα νέα σου πιο συχνά! Κι ας μην απαντάς σε όλα. Κι εγώ πολλές φορές ξεχνάω να απαντήσω σε κάποια πράγματα αλλά ελπίζω να μην παρεξηγούμαι γιατί όταν μπαίνω μετά από πολλά ποστ και για λίγο μαζεύονται αρκετά να γράψω. Embarassed

Αλικάκι μου ο μικρός είναι καλύτερα, τέλεια!!!! Εσείς πώς είστε βρε συ; Εσύ και ο αντρούλης σου εννοώ!!!! Ελπίζω κι εσείς καλύτερα!!! Όσο για το γλυκούλη "ταλιμπανάκο" σου, χαχα, δύσκολα τα πράγματα! Όσο πλησιάζουν στην ηλικία των 2 έχουμε να περάσουμε πολλά!!! Καλό είναι να του βάζεις και καμιά (ελεγχόμενη) φωνούλα να καταλάβει κάποια στιγμή ποια είναι τα όρια και να μάθει να υπακούει.
Χαχαχα, γέλασα πολύ με το σκηνικό με τη σούπα, αλλά ξέρω βέβαια πως θα τα λουστώ κι εγώ!!! Shocked

Τιτίκα μου είναι πολύ φυσιολογικό, μετά απ' όσα πέρασε η μικρούλα σου είναι πιο εξασθενημένη. Άσε την να κοιμάται, μόνο να τρώει κιόλας. Άμα τα κάνει αυτά, σύντομα θα συνέλθει και θα την κυνηγάς πάλι!!!!!! Πολύ χάρηκα πάντως που είναι καλύτερα!!! Εσύ δεν ήσουν κρυωμένη επίσης; Αν ναι, ελπίζω να είσαι καλύτερα!!!

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια; Περιμένουμε καλά νεάκια. Ελπίζω να είναι καλύτερα τα άρρωστα παιδάκια (αλλά και οι άρρωστες μανούλες), και να ξυπνήσατε ξεκούραστοι μετά από μια βραδυά που κοιμηθήκατε επιτέλους. Ναι, όλα αυτά τα ελπίζω, γιατί όχι; Χαχαχα!

Σας χαιρετώ για δουλίτσα, αλλά περιμένω να διαβάσω τα νεάκια σας!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 21 417472

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα,Γραμματική!!
Μπράβο στο κοριτσάκι σου!
Εύχομαι ποτέ ποτέ να μην το ξαναπεράσετε!!
Προσπαθεί να αναρρώσει το καημενούλι μου....

Αλικάκι μου,ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!!
Δεν μπορώ να πω ότι εγώ και ο αντρούλης μου είπαστε περδίκια αλλά το παλέυουμε με γιατροσόφια,χαχα!!!!
Όσο για τις ελεγχόμενες φωνές που λες...κι αυτό το παλεύω αλλά έπιασα τον ευατό μου μια δυο φορές...έξαλλο!!!
Δεν θέλω να είμαι κακιά μαμά και υποσχέθηκα στο παιδάκι μου,πρωτίστως, και μετά στον ευατό μου να μην ξαναξεφύγω...Μετά έχω τύψεις και κλαίω...

Βιβήκα,ρώτησες κάποια μέρα αν στην αλλαγή πάνας είναι εύκολα τα μικρούλια μας...έχω να πω ότι μόλις έρθει εκείνη η ώρα...ανατριχιάζω!!!
Δεν κάθεται με τίποτα.Δεν ξέρω τι να κάνω...
Γενικά,ώρες ώρες έχει ένα νεύρο...άλλο πράμα!!!!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας μου δωσατε κουραγιο!!!!!!!τα παραματα για μενα δεν πηγαν καλα στιν δουλεια .....ενω ηταν η δουλεια πανω στον τομεα μου τα χρηματα δεν ηταν ικανοποιητικα για τις ωρες που θα εργαζομουν,7ωρες εργασιας με 200 Ε μισθος τον μηνα,δεν αξιζει να αφηνω τιν μικρη μου για τοσες ωρες,πως εχουμε κανταντησει ρε κοριτσια...ο αντρας μου λεει να μην παω,οσο για τιν μικρη μου μια χαρα τα πηγε με τιν πεθερα μου και τον μπαμπα τις τιν εκαναν μπανιο τιν ταισαν τιν κοιμησαν....και το πιο σημαντικο δεν με ζητουσε μακαρι να αξιζε και να πηγενα.



οσο για τιν συμπεριφορα τις μικρης μου,τον τελευταιο καιρο χτυπαει πολυ συγκεκριμενα εμενα....δεν ξερω πως να αντιδρασω να τιν μαλωνο ,νατιν βαζω τιμορια δεν ξερω εσυς τι κανετε στα μικρα σας?

σημερα θα κανω φασολακια με χοιρινο για τιν μικρη και για εμας τιγανια με πατατες τιγανιτες.


γραμματικι μου πολυ χαιρομε που γινατε καλα!

αλικακι μου ολα καλα?τι κανει το ζουζουνι σου?

margio περαστικα σας,αν εχει φλεματακια ν απαρεις τηλ τον παιδιατρο σου.

βιβικα αντε κοριτσι μου τελιωσατε με τιν μετακομιση,ο διονυσακις ειναι μεσα στιν τρελη χαρα ε?φανταζομε!!οσο για το εμβολιο εμενα δεν μου εκανε τιποτα...

τα υπολοιπα κοριτσια μου ειναι καλα?σας στελνω ολες ενα γλυκο φιλακι ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 21 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 21 417472

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλυτερα ειμαι και εγω αν εξαιρεσεις οτι μου ηρθε και περιοδος για να με αποτελειωσει.η βδομαδα αυτη ηταν για εμενα απο τις πιο δυσκολες τελικα.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μόλις έβαλα κοκκινιστό κρεατάκι και θα κάνω και μακαρόνια.

Χτες είχαμε σουπίτσα σκέτη με καρότα,πατατούλες,σέλινο και ντομστούλα,και του έδωσα και λίγο σνίτσελ από μένα που το ζήλεψε...ελπίζω να μην πειράζει!!!

Σωτηρούλα,που είσαι εσύ καλέ??????

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εμενα με χτυπουσε χτες το βραδυ που προσπαθουσα να την κοιμισω μεχρι που μου γυρισε το ματι και της εβαλε λιγο τις φωνες και ηρθε στα ισια της.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γραμματική,κουράγιο!!Τα δύσκολα πέρασαν!!!


Ζουζουνίτσα μου,200 ευρώ?????
Ωχ,Παναγίτσα μου!!Μην πας καλή μου...εκμετάλλευση σκέτη...δεν αξίζει κατά την γνώμη μου.
Κυνήγησέ το και θα βρεις κάτι καλύτερο!!!
Το ζουζούνι μου καλά είναι σ'ευχαριστώ πολύ!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:και εμενα με χτυπουσε χτες το βραδυ που προσπαθουσα να την κοιμισω μεχρι που μου γυρισε το ματι και της εβαλε λιγο τις φωνες και ηρθε στα ισια της.


χαχα!!!Κι ο Άγιος φοβέρα θέλει ,ε???

Κοριτσάκια,κάντε πως κλαίτε εκείνην την ώρα και να λέτε πως πονάτε και πως αυτό είναι κακό...Νομίζω ότι πάνω κάτω τα ίδια κάνουν όλα!!
Κάποια στιγμή θα το κόψουν.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα γελαει οταν της το κανω αυτο και μου ριχνει περισσοτερες γιατι νομιζει οτι εινια παιχνιδι.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:εμενα γελαει οταν της το κανω αυτο και μου ριχνει περισσοτερες γιατι νομιζει οτι εινια παιχνιδι.


Να σας πω κάτι βρε κορίτσια???
Τον δικό μου τον βλέπω που ψηλώνει και μεγαλώνει και...και...αλλά ακόμη μπέμπης είναι!!!
Μήπως περιμένουμε πολλά απ'αυτά????
Τα πιο πολλά για παιχνίδι τα παίρνουν....

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω να σου πω την αληθεια μυο ακομη μωρο την λεω και μωρο την βλεπω.οποτε δε περιμενω και πολλα.αλλα ειναι πονηρη πολυ γιατι οποτε την μαλωνω για να κοιμηθει βαζει τα χερια στα ματια της και κανιε οτι κοιμαται και τελικα τα ματια τα εχει ανοιχτα.την πονηρια απο μικρα την μαθαινουν παντως Very Happy

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:εγω να σου πω την αληθεια μυο ακομη μωρο την λεω και μωρο την βλεπω.οποτε δε περιμενω και πολλα.αλλα ειναι πονηρη πολυ γιατι οποτε την μαλωνω για να κοιμηθει βαζει τα χερια στα ματια της και κανιε οτι κοιμαται και τελικα τα ματια τα εχει ανοιχτα.την πονηρια απο μικρα την μαθαινουν παντως Very Happy


Καλά κάνεις!!Εγώ καμιά φορά την πατάω και νομίζω ότι είναι μεγάλος...καταλαβαίνεις πώς το λέω,ε???
Βρε την μικρούλα την πονηρούλα σου!!!!Τέλεια είναι,χαχαχα!!!!!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οχι καλε δεν παω !!!!
και εγω αυτο κανω ,οτι κλαιω αλλα με αρπαζει απο το μαλλι χιχιχιχιχιχι το σκατιαρικο!!!δεν ξερω πρεπει να τα μαλωνουμε και λιγο!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:οχι καλε δεν παω !!!!
και εγω αυτο κανω ,οτι κλαιω αλλα με αρπαζει απο το μαλλι χιχιχιχιχιχι το σκατιαρικο!!!δεν ξερω πρεπει να τα μαλωνουμε και λιγο!


Μπράβο,ζουζουνίτσα!!Κατι θα βρεθεί και είσαι τυχερή που θα στο κρατάει η πεθερούλα,χιχιχιχιχ!!!!!

Εννοείται πως πρέπει να τα μαλώνουμε και λίγο αλλιώς θα μας τον πάρουν τελείως τον αέρα και μετά.....άστα βράστα!!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:εγω να σου πω την αληθεια μυο ακομη μωρο την λεω και μωρο την βλεπω.οποτε δε περιμενω και πολλα.αλλα ειναι πονηρη πολυ γιατι οποτε την μαλωνω για να κοιμηθει βαζει τα χερια στα ματια της και κανιε οτι κοιμαται και τελικα τα ματια τα εχει ανοιχτα.την πονηρια απο μικρα την μαθαινουν παντως Very Happy


Καλά κάνεις!!Εγώ καμιά φορά την πατάω και νομίζω ότι είναι μεγάλος...καταλαβαίνεις πώς το λέω,ε???
Βρε την μικρούλα την πονηρούλα σου!!!!Τέλεια είναι,χαχαχα!!!!!
ναι το σκατο τρελαθηκα χτες.λεω α ωραια ροχαλιζει το μωρο κοιμηθηκε και αυτη ειχε τα ματια ανοιχτα.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:εγω να σου πω την αληθεια μυο ακομη μωρο την λεω και μωρο την βλεπω.οποτε δε περιμενω και πολλα.αλλα ειναι πονηρη πολυ γιατι οποτε την μαλωνω για να κοιμηθει βαζει τα χερια στα ματια της και κανιε οτι κοιμαται και τελικα τα ματια τα εχει ανοιχτα.την πονηρια απο μικρα την μαθαινουν παντως Very Happy


Καλά κάνεις!!Εγώ καμιά φορά την πατάω και νομίζω ότι είναι μεγάλος...καταλαβαίνεις πώς το λέω,ε???
Βρε την μικρούλα την πονηρούλα σου!!!!Τέλεια είναι,χαχαχα!!!!!


ναι το σκατο τρελαθηκα χτες.λεω α ωραια ροχαλιζει το μωρο κοιμηθηκε και αυτη ειχε τα ματια ανοιχτα.


χαχαχαχα!!!!!Πονηρό θηλυκό,κατεργάρα γυναίκα!!!!!!!!

Κοριτσάκια,έφυγαααααα!!!!
Αν δεν σας "δω" να περάσετε ένα όμορφο ΣΚ!!!!
Εμείς έχουμε ένα πάρτυ αύριο,αλλά δεν ξέρω πως θα είμαι και αν θα πάμε...να μην κολλήσω και τα παιδάκια!!!
Φιλάκια,σε όλες!!!!!!!!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:εγω να σου πω την αληθεια μυο ακομη μωρο την λεω και μωρο την βλεπω.οποτε δε περιμενω και πολλα.αλλα ειναι πονηρη πολυ γιατι οποτε την μαλωνω για να κοιμηθει βαζει τα χερια στα ματια της και κανιε οτι κοιμαται και τελικα τα ματια τα εχει ανοιχτα.την πονηρια απο μικρα την μαθαινουν παντως Very Happy


Καλά κάνεις!!Εγώ καμιά φορά την πατάω και νομίζω ότι είναι μεγάλος...καταλαβαίνεις πώς το λέω,ε???
Βρε την μικρούλα την πονηρούλα σου!!!!Τέλεια είναι,χαχαχα!!!!!


ναι το σκατο τρελαθηκα χτες.λεω α ωραια ροχαλιζει το μωρο κοιμηθηκε και αυτη ειχε τα ματια ανοιχτα.


χαχαχαχα!!!!!Πονηρό θηλυκό,κατεργάρα γυναίκα!!!!!!!!

Κοριτσάκια,έφυγαααααα!!!!
Αν δεν σας "δω" να περάσετε ένα όμορφο ΣΚ!!!!
Εμείς έχουμε ένα πάρτυ αύριο,αλλά δεν ξέρω πως θα είμαι και αν θα πάμε...να μην κολλήσω και τα παιδάκια!!!
Φιλάκια,σε όλες!!!!!!!!!!!

καλο σκ καλα να περασετε

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακι αμου.

τιτικα μπραβο ,πηρατε τα πανω σας σιγα σιγα .περνας και περιοδευων?υπομονη ερχετε το σ-κ να ξεκουραστεις λιγο.
αλικακι δεν πειραζει που εφαγε σνιτσελ.
Τουρτιτσα σας ζηλευωωωωωωω με το χιονι. διαβαζω που η μικρη παρλαρει και λεω μα τοσο μογγολος ειναι ο δικος μου που λεει 5 λεξεις?και αυτες οποτε τις θυμηθει?μονο να τα σπαει ξερει?μαζευα χτες τις αποδειξεις να δωσω στον παλιο ιδιοκτητη και πως μου αρπαζει απο το χερι την ΔΕΗ ρε κοριτσια κομματια την εκανε.θα την παρει ο ανθρωπος κομματακια αχχαχαχχα αντε να βγαλει ακρη.Πηγαμε σουπερ εχτες και αρχισε και εκανε τα γλυκα ματια στην ταμια(ωραια κοπελα ,εχει και γουστο ο μικρος)της εκλεινε το ματι(τον εχω εκπαιδευσει απειρες ωρες για αυτο αχαχαχχα)και χτυπαγε τα ποδια του κατω αχαχαχχα,καλα γελαγε ολο το σπυπερ μαζι του λεμε...ειχε παρει και τα καλαθια και τα εκανε βολτα μεσα και τον κυνηγαγανε 2 πωλητριες να τα παρουν.
Το βραδυ ξυπνησε 1598365 φορες ,απηυδησα.Δεν με ακουει καθολου και του εχω βαλει τις φωνες τουλαχιστον 10 φορες χτες.Οπου οταν υψωνω την φωνη μου,πιανει τα δυο του χερια και τα τριβει...λετε να τρομοκρατητε το παιδι?ανησυχησα.
ANTZI perastika gia to dontaki soy..ο διονυσης καθετε και 2 ωρες υπολογιστη βλεπει τραγουδακια...ανησυχησα θα ρωτησω τον doctor να μου πει...τηλεοραση προσπαθω να ειναι κλειστη γιατι παει και κολλαει πανω της.
crazymommy καλη δουλειτσα και φιλια στην ταλιμπανιτσα σου.

Το αλλαγμα της πανας ειναι ΓΟΛΓΟΘΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣ. Very Happy

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστούμε!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 21 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις