Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
66 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 66 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 41]

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Περαστικά στην μικρούλα σου,Γραμματική!!!
Πω,πω,αυτό με τον εμετό το'χω κι εγώ!!!
Πολύ θαρραλέες και δυναμικές μαμάδες είμαστε ε??χαχαχαχα!!!!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΥΓ.Τον γιατρό σας τον πήρες τηλεφωνο,Γραμματικη???

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι δεν την πηρα περιμενα να δω πως θα παει και σημερα και αν συνεχιζοταν ο εμετος θα την επαιρνα.αλλα αφου σημερα δεν εκανε δεν την πηρα.βλεποντας και κανοντας.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:οχι δεν την πηρα περιμενα να δω πως θα παει και σημερα και αν συνεχιζοταν ο εμετος θα την επαιρνα.αλλα αφου σημερα δεν εκανε δεν την πηρα.βλεποντας και κανοντας.


Χμμμμ....ναι,ε???Για δες πως θα είναι και σήμερα..
Εγώ πάντως θα είχα πάρει!
Τέλος πάντων,εύχομαι να πέρασε ό,τι και να ήταν!

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα και απο μενα μανουλες!

Περαστικα στο νινακι σου Γραμματικη μου ελπιζω να μην ειναι τιποτα Very Happy

Και εμεις ξανα αρρωστες!!!!!! Mad Mad Mad κοντευω να τρελαθω!!! Το λυπαμαι τοσο πολυ και εχω κατι νευρα, την προσεχω τοσο πολυ και παλι ειναι αρρωστη ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 3 679259

Μετα απο ιωση που ειχαμε πριν 2 εβδομαδες απο χθες αρχισε βηχαλακι με μυξουλες και κατευθειαν πηρα τον γιατρο. Δουλευα κιολας και την ειχε ο μπαμπας της αλλα εγω καθομουν σε αναμενα καρβουνα. Ξεκινησαμε aerolin απο χθες το βραδυ αλλα το ψυχουλακι μου δεν κοιμηθηκε σχεδον καθολου γιατι ξαφνικα το απλο το βηχαλακι εγινε γαιδουροβηχας Crying or Very sad πηρα το πρωι παλι το γιατρο και μου ειπε να παρει soldesanil πρωι βραδυ μεχρι την Πεμπτη μαζι με το aerolin γιατι ειναι κριση βροχητιδας!!!! Shocked Shocked Shocked

Να σας ρωτησω και κατι κανει δουλεια ο φυσιολογικος ορος στα μωρακια σας οταν ειναι μπουκωμενα? γιατι εμας δεν κανει τιποτα απολυτως!!!! Crying or Very sad

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε ευχαριστω πολυ να΄σαι καλα.θα την παρακολουθησω και θα δω ναι.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω της εβαζα τα ορακια τα κλασικα αλλα εδω και καποιους μηνες της πηρα φυσιομερ σε σπρει που πεφτει με πιεση σε καθε ρουθουνι και ετσι βλεπω αποτελεσμα.βεβαια γινεται χαμος μεχρι να της το βαλω αλλα δε γινεται και αλλιως.

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
siren έγραψε:Καλησπερα και απο μενα μανουλες!

Περαστικα στο νινακι σου Γραμματικη μου ελπιζω να μην ειναι τιποτα Very Happy

Και εμεις ξανα αρρωστες!!!!!! Mad Mad Mad κοντευω να τρελαθω!!! Το λυπαμαι τοσο πολυ και εχω κατι νευρα, την προσεχω τοσο πολυ και παλι ειναι αρρωστη ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 3 679259

Μετα απο ιωση που ειχαμε πριν 2 εβδομαδες απο χθες αρχισε βηχαλακι με μυξουλες και κατευθειαν πηρα τον γιατρο. Δουλευα κιολας και την ειχε ο μπαμπας της αλλα εγω καθομουν σε αναμενα καρβουνα. Ξεκινησαμε aerolin απο χθες το βραδυ αλλα το ψυχουλακι μου δεν κοιμηθηκε σχεδον καθολου γιατι ξαφνικα το απλο το βηχαλακι εγινε γαιδουροβηχας Crying or Very sad πηρα το πρωι παλι το γιατρο και μου ειπε να παρει soldesanil πρωι βραδυ μεχρι την Πεμπτη μαζι με το aerolin γιατι ειναι κριση βροχητιδας!!!! Shocked Shocked Shocked

Να σας ρωτησω και κατι κανει δουλεια ο φυσιολογικος ορος στα μωρακια σας οταν ειναι μπουκωμενα? γιατι εμας δεν κανει τιποτα απολυτως!!!! Crying or Very sad

Περαστικά στο παιδάκι σου siren! Και εμείς με aerolin & xozal είμασταν μέχρι πριν 5-6 μέρες..Εμάς πάντως κάνει δουλειά ο φυσ. ορός μπορώ να πω, όταν ήταν μπουκωμένη της έκανα 2 το πρωί, 2 το μεσημέρι και 2 το βράδι πριν κοιμηθεί! Παλεύαμε βέβαια αλλά μετά από πολλές μέρες το πήρε απόφαση και καθόταν τελικά....

Αυτό ο φυσιομερ τι είναι Γραμματική?? Να το ξέρω να το πάρω και εγώ αν είναι πιο αποτελεσματικό!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:
siren έγραψε:Καλησπερα και απο μενα μανουλες!

Περαστικα στο νινακι σου Γραμματικη μου ελπιζω να μην ειναι τιποτα Very Happy

Και εμεις ξανα αρρωστες!!!!!! Mad Mad Mad κοντευω να τρελαθω!!! Το λυπαμαι τοσο πολυ και εχω κατι νευρα, την προσεχω τοσο πολυ και παλι ειναι αρρωστη ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 3 679259

Μετα απο ιωση που ειχαμε πριν 2 εβδομαδες απο χθες αρχισε βηχαλακι με μυξουλες και κατευθειαν πηρα τον γιατρο. Δουλευα κιολας και την ειχε ο μπαμπας της αλλα εγω καθομουν σε αναμενα καρβουνα. Ξεκινησαμε aerolin απο χθες το βραδυ αλλα το ψυχουλακι μου δεν κοιμηθηκε σχεδον καθολου γιατι ξαφνικα το απλο το βηχαλακι εγινε γαιδουροβηχας Crying or Very sad πηρα το πρωι παλι το γιατρο και μου ειπε να παρει soldesanil πρωι βραδυ μεχρι την Πεμπτη μαζι με το aerolin γιατι ειναι κριση βροχητιδας!!!! Shocked Shocked Shocked

Να σας ρωτησω και κατι κανει δουλεια ο φυσιολογικος ορος στα μωρακια σας οταν ειναι μπουκωμενα? γιατι εμας δεν κανει τιποτα απολυτως!!!! Crying or Very sad

Περαστικά στο παιδάκι σου siren! Και εμείς με aerolin & xozal είμασταν μέχρι πριν 5-6 μέρες..Εμάς πάντως κάνει δουλειά ο φυσ. ορός μπορώ να πω, όταν ήταν μπουκωμένη της έκανα 2 το πρωί, 2 το μεσημέρι και 2 το βράδι πριν κοιμηθεί! Παλεύαμε βέβαια αλλά μετά από πολλές μέρες το πήρε απόφαση και καθόταν τελικά....

Αυτό ο φυσιομερ τι είναι Γραμματική?? Να το ξέρω να το πάρω και εγώ αν είναι πιο αποτελεσματικό!
ειναι θαλασσινο νερο.
φυσιολογικο ορο εγω περνω το μεγαλο,του νοσοκομειου και εχω μια συριγγα και την γεμιζω.τα πλαστικα τα μικρα δεν κανουν δουλεια παντως.αυτα ειναι μονο για τα πολυ μωρακια.

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
περαστικά στις αρρωστούλες μας...

ναι κορίτσια και φοιτήτρια...και φλερτάρω και με την ιδέα δεύτερου παιδιού...
βέβαια περιμένω πρώτα να κάνω τις εξετάσεις μου για να ξεκινήσω Cool

εγώ την μικρη από τότε που ξεκίνησε να στέκεται στα πόδια της την βάζω όρθια στην μπανιέρα και την κάνω ντουζάκι.

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Υ.Γ εξετάσεις εννοώ ιατρικές προληπτικές που κάνουμε κάθε χρόνο...

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
siren μου, περαστικά σας... και εμείς όταν πηγαίναμε παιδικό μία εκεί και πέντε σπίτι ήμασταν... Εσύ την έχεις σπίτι και σου αρρωσταίνει??? Μήπως είναι αλλεργικό βρε παιδί μου, το έψαξες???
Γραμματικάκι μου θα μας τρελάνει το νινάκι σου... την προηγούμενη βδομάδα λέγαμε για δυσκοιλιότητα και τώρα έχει διάροια και εμετό??/ Περαστικούλια σας, εγω δόξα το θεό έκανα το "αγροτικό μου", με τα σκυλιά μου, και τώρα του μωρού μου φαίνονται τίποτα... Αλλά σας καταλαβαίνω, εγώ το πρώτο τετράμηνο της εγκυμοσύνης με τις ανιγούλες, δεν την πάλευα με τις ακαθαρσίες των σκυλιών... No No
Αλικάκι μου, μήπως κούκλα μου να το κοιτάξεις, με τρόμαξες αλήθεια είναι, σου έχει ξανασυμβεί στο παρελθόν, να κάνεις καμιά εξέταση κούκλα, από αιματοκρίτη πως πάς???
Βιβικάκη, την Τετάρτη ξεκινάτε..??? Αντε καλό κουράγιο.. Αυτο με το τζάκι πόσο θα σας κοστίσει γιατι με ενδιαφέρει...???

Και μια τελευταία ερώτηση κορίτσια, δεν ξέρω (καθότι καινούρια), αν έχετε αναφερθεί στο εμβόλιο μαντού. Εμείς θα το κάνουμε αυριο το μεσημέρι ύπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω??? Ο γιατρός είπε ότι σε δύο μέρες θα θέλει να τον ξαναδεί, δεν μου το έχει ξαναπεί για άλλο εμβόλιο, τι διαφορά έχει...???
Φιλιά σε όλες... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 3 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 3 417472

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεωργια μου καλησπερα, δεν ειναι αλλεργικο δεν την παω παιδικο σταθμο αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν την προσεξαν και πολυ εχθες που ηταν στην πεθερα μου και εγω ημουν στην δουλεια μηπως την αρπαξε απο κει. Rolling Eyes

Το μαντου το καναμε κ μας ειπε να δουμε για καποιες ωρες αν θα βγαλει κατι σε κεινο το σημειο κ να μιλησουμε...

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΩΩΩΩ!!!Siren, Εμένα όπως έχω πει στο παρελθόν, το θέμα πεθερά με πονάει...
Τι να πω, περαστικά σας!!! θα την πας στο γιατρό να την ακούσει ή την παλεύεις με τα φάρμακα???, εύχομαι αύριο καλύτερα... γιατι ο βήχας το βράδυ αγριεύει...
Και μένα ο λαιμός μου είναι ακόμα χάλια, αλλά δεν διαμαρτύρομαι, καλύτερα εγώ παρά το μωράκι μου.
Αλήθεια ρε κορίτσια με τόσα που περνάνε τα μικρά μας, πόσες φορές έχω σκεφτεί, και γαμ@#%%% τα ένστικτα μας και τα μητρικά μας φίλτρα, τίποτα να μην είχα από αυτά, αλλά να μπορούσα να του παίρνω τον πόνο και την αρρώστια, και ας ήμουν κομμάτια όλη την ώρα... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad δεν με χαλάει!!!

Και εμείς με φυσιολογικό ορο, την βγάζουμε, η αδερφή μου έχει για τον ανιψιό μου,ένα μπαρμπαδέλι που του τα ρουφάει, πήρα και εγώ αλλά ο οδιρμός ήταν τέτοιος που το κατάργισα...
Για το μαντού,ρωτάω μήπως χρειάζεται να κάνω τίποτα εγώ... η μαμά μου είπε ότι δεν μας έκανε μπάνιο για 2-3 μέρες. Ισχύει??? Shocked

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
siren έγραψε:Καλησπερα και απο μενα μανουλες!

Περαστικα στο νινακι σου Γραμματικη μου ελπιζω να μην ειναι τιποτα Very Happy

Και εμεις ξανα αρρωστες!!!!!! Mad Mad Mad κοντευω να τρελαθω!!! Το λυπαμαι τοσο πολυ και εχω κατι νευρα, την προσεχω τοσο πολυ και παλι ειναι αρρωστη ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 3 679259

Μετα απο ιωση που ειχαμε πριν 2 εβδομαδες απο χθες αρχισε βηχαλακι με μυξουλες και κατευθειαν πηρα τον γιατρο. Δουλευα κιολας και την ειχε ο μπαμπας της αλλα εγω καθομουν σε αναμενα καρβουνα. Ξεκινησαμε aerolin απο χθες το βραδυ αλλα το ψυχουλακι μου δεν κοιμηθηκε σχεδον καθολου γιατι ξαφνικα το απλο το βηχαλακι εγινε γαιδουροβηχας Crying or Very sad πηρα το πρωι παλι το γιατρο και μου ειπε να παρει soldesanil πρωι βραδυ μεχρι την Πεμπτη μαζι με το aerolin γιατι ειναι κριση βροχητιδας!!!! Shocked Shocked Shocked

Να σας ρωτησω και κατι κανει δουλεια ο φυσιολογικος ορος στα μωρακια σας οταν ειναι μπουκωμενα? γιατι εμας δεν κανει τιποτα απολυτως!!!! Crying or Very sad


Ελευθερία μου,περαστικά να είναι!!!
Ο φυσιολογικός ορός φυσικά και κάνει καλό στο να αποφράσσεται το ρινικό σύστημα.
Μην περιμένεις να κάνει δουλειά από την πρώτη μέρα.Πρέπει να το χρησιμοποιείς κάθε τρεις ώρες ώστε να απαλλάσεις την μυτούλα του μωρού από τις μυξούλες ώστε να μην συσσωρεύονται μέσα.
Εμάς ο γιατρός αν έχει μπούκωμα ο μικρός μόνο φυσιολογικό ορό μας δίνει και τίποτα άλλο.
Τελευταία εγώ για το μπούκωμα χρησιμοποιώ μια λοσιόν φυτική,με την οποία του κάνω εντριβές στο στήθος,ώστε να τον βοηθήσει στο να αναπνέει καλύτερα.



grammatiki έγραψε:εγω της εβαζα τα ορακια τα κλασικα αλλα εδω και καποιους μηνες της πηρα φυσιομερ σε σπρει που πεφτει με πιεση σε καθε ρουθουνι και ετσι βλεπω αποτελεσμα.βεβαια γινεται χαμος μεχρι να της το βαλω αλλα δε γινεται και αλλιως.


Γραμματική μου,πως είναι σήμερα η μικρούλα σου??
Εμας ο παιδίατρος μας έχει απαγορέψει το φυσιομέρ,με την αιτιολόγηση ότι το θαλασσινό νερό έχει την τάση να εισχωρεί σε βάθος και με πίεση κάτι που δεν κάνει καθόλου καλό.
Τα ίδια έχω ακούσει και από έναν γιατρό στο μέγκα που βγαίνει και τα λέει πολύ ωραία.Εσάς σας το έχει δώσει γιατρός???

lenaki1982 έγραψε:περαστικά στις αρρωστούλες μας...

ναι κορίτσια και φοιτήτρια...και φλερτάρω και με την ιδέα δεύτερου παιδιού...
βέβαια περιμένω πρώτα να κάνω τις εξετάσεις μου για να ξεκινήσω Cool

εγώ την μικρη από τότε που ξεκίνησε να στέκεται στα πόδια της την βάζω όρθια στην μπανιέρα και την κάνω ντουζάκι.


Αφού φλερτάρεις με την ιδέα,εγώ σου εύχομαι να περάσεις την εξεταστική με άριστα και με ένα σπορέλι(που λεν και στο χωριό μου) στην κοιλίτσα σου!!!!!


γεωργία02/07/10 έγραψε:
Αλικάκι μου, μήπως κούκλα μου να το κοιτάξεις, με τρόμαξες αλήθεια είναι, σου έχει ξανασυμβεί στο παρελθόν, να κάνεις καμιά εξέταση κούκλα, από αιματοκρίτη πως πάς???

Τον αιματοκρίτη τον έχω κοιτάξει και είναι μια χαρά αλλά έχω υπόταση..Τελικά μάλλον γαστρεντερίτιδα πρέπει να ήταν γιατί ήταν και ο άντρας μου χάλια στην δουλειά χτες.Σ'ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!!



Και μια τελευταία ερώτηση κορίτσια, δεν ξέρω (καθότι καινούρια), αν έχετε αναφερθεί στο εμβόλιο μαντού. Εμείς θα το κάνουμε αυριο το μεσημέρι ύπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω??? Ο γιατρός είπε ότι σε δύο μέρες θα θέλει να τον ξαναδεί, δεν μου το έχει ξαναπεί για άλλο εμβόλιο, τι διαφορά έχει...???
Φιλιά σε όλες... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 3 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 3 417472


Να κοιτάζεις συχνά το σημείο που θα το κάνει και νομίζω από 24 εώς 72 ώρες δεν πρέπει να πριστεί και να αλλάξει χρώμα.



γεωργία02/07/10 έγραψε:
........................
Και μένα ο λαιμός μου είναι ακόμα χάλια, αλλά δεν διαμαρτύρομαι, καλύτερα εγώ παρά το μωράκι μου.
Αλήθεια ρε κορίτσια με τόσα που περνάνε τα μικρά μας, πόσες φορές έχω σκεφτεί, και γαμ@#%%% τα ένστικτα μας και τα μητρικά μας φίλτρα, τίποτα να μην είχα από αυτά, αλλά να μπορούσα να του παίρνω τον πόνο και την αρρώστια, και ας ήμουν κομμάτια όλη την ώρα... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad δεν με χαλάει!!!


Νομίζω όλες το ίδιο νιώθουμε!!!!!!


Και εμείς με φυσιολογικό ορο, την βγάζουμε, η αδερφή μου έχει για τον ανιψιό μου,ένα μπαρμπαδέλι που του τα ρουφάει, πήρα και εγώ αλλά ο οδιρμός ήταν τέτοιος που το κατάργισα...
Για το μαντού,ρωτάω μήπως χρειάζεται να κάνω τίποτα εγώ... η μαμά μου είπε ότι δεν μας έκανε μπάνιο για 2-3 μέρες. Ισχύει??? Shocked

Δεν μας είπε τίποτα για το μπάνιο ο γιατρός.Τι να σου πω...να ρωτήσεις τον γιατρό σας!!Και καλή επιτυχία!!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κοριτσάκια!!!!
Χτες είχαμε ένα ήρεμο βράδυ ,όσον αφορά τον πόνο στα δοντάκια.
Αλά έχουμε νεύρα!!!!!!!!Πολλά νεύρα!!!!!!!!!!
Δεν αναγνωρίζω το παιδί μου,ώρες ώρες!!!!
Τις περισσότερες φορές δεν του μιλάω καν και αφού ηρεμήσει προσπαθώ να τον συνετίσω και κάνουμε μια εποικοδομητική συζήτηση.
Τώρα αν πιάνει τόπο θα δείξει,προσεχώς!!!!
Εσείς πως πάτε από νεύρα???

Χτες είχαμε χταποδάκι με μακαρονάκι.ΤοΥ έδωσα λίγο για να μην του πέσει βαρύ και στο καπάκι έφαγε και ένα πιάτο κοτόσουπα,σκέτη,με ρυζάκι που είχα φτιάξει για μένα!!
Σήμερα έχουμε κοτόπουλο ψητό.
Φιλάκια σε όλες!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #3 - Σελίδα 3 417472

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα σε ολες!σημερα ξυπνησαμε πρωι και τωρα ξανα κοιματε...αλικακι και εμεις πολλα νευρα χτυπαμε ,τραβαμε μαλλια,χτυπαει πορτες,και ολα αυτα μαλλον απο ταδοντα μας!να κανω μια ερωτηση εχτες ετσι αποτομα κοκκινισαν τα μαγουλακια μας,και ειναι και ειναι ζεστα,τις εβαλά θερμομετρο αλλα δεν εχει πυρετο σημερα παλι...απο τι λετε να ειναι σας εχει συμβει?εχθες πηγαμε για ψωνια και μετα στα γκουντις ανεβηκαμε στα παιχνιδια ολο χαρα ηταν ετρεχε περα δοθε! Very Happy

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζουζουνίτσα μου,μακάρι τα νεύρα να είναι από τα δοντάκια!!!!Μακάρι!!!!
Κοκκινίζουν κι εμάς τα μαγουλάκια μας.
Ο μικρός μου έχει ατοπική δερματίτιδα.Παράλληλα βγάζει κάτι σαν σπινθουράκια.
Αυτό εμάς μας συμβαίνει όταν βρίσκεται σε πολύ ζεστό περιβάλλον.
Έχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο εσύ???

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια μου εγω σημερα αναγκαστικα πηγα στη δουλεια.η μικρη δεν ηταν στα κεφια της παλι σημερα ξυπνησε και απο τις 7 παρα με μουρμουρα.για τον ορο τον φυσιομερ που με ρωτησε καποια κοπελα η παιδιατρος μου ειπε να της το βαλω.

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσάκια!!!Τι κάνετε;Σας διαβάζω και έχω να σας πω.....

grammatiki έγραψε:εγω της εβαζα τα ορακια τα κλασικα αλλα εδω και καποιους μηνες της πηρα φυσιομερ σε σπρει που πεφτει με πιεση σε καθε ρουθουνι και ετσι βλεπω αποτελεσμα.βεβαια γινεται χαμος μεχρι να της το βαλω αλλα δε γινεται και αλλιως.

Γραμματική μου θα συμφωνήσω με το Αλικάκι! Το Physiomer δεν είναι και ότι καλύτερο και μου το είπε ο ωριλάς. Επειδή φέυγει με πίεση μπορεί να επιδεινώσει την κατάσταση. π.χ. ο δικός μου έχει υγρό στ' αυτάκια και το physiomer το έκανε χειρότερο.

zoyzoynitsa moy έγραψε:καλημερα σε ολες!σημερα ξυπνησαμε πρωι και τωρα ξανα κοιματε...αλικακι και εμεις πολλα νευρα χτυπαμε ,τραβαμε μαλλια,χτυπαει πορτες,και ολα αυτα μαλλον απο ταδοντα μας!να κανω μια ερωτηση εχτες ετσι αποτομα κοκκινισαν τα μαγουλακια μας,και ειναι και ειναι ζεστα,τις εβαλά θερμομετρο αλλα δεν εχει πυρετο σημερα παλι...απο τι λετε να ειναι σας εχει συμβει?εχθες πηγαμε για ψωνια και μετα στα γκουντις ανεβηκαμε στα παιχνιδια ολο χαρα ηταν ετρεχε περα δοθε! Very Happy

Θα συμφωνήσω πάλι με το Αλικάκι. Ατοπική δεματίτιδα και ζεστό περιβάλλον. Έχει πολύ καλές κρέμες η Frezyderm.
Θα σου υπενθυμίσω πάλι κουκλίτσα να πας το παιδί σε ωριλά να δει τ' αυτάκια του.

αλικακι έγραψε:Ζουζουνίτσα μου,μακάρι τα νεύρα να είναι από τα δοντάκια!!!!Μακάρι!!!!
Κοκκινίζουν κι εμάς τα μαγουλάκια μας.
Ο μικρός μου έχει ατοπική δερματίτιδα.Παράλληλα βγάζει κάτι σαν σπινθουράκια.
Αυτό εμάς μας συμβαίνει όταν βρίσκεται σε πολύ ζεστό περιβάλλον.
Έχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο εσύ???

Γεια σου Αλικάκι μου! Κι εμείς με ατοπική δερματίτιδα και atoprel είμαστε. Τώρα τελευταία έβγαλε και κάτι σαν έκζεμα στα χεράκια του αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να τον πειράζει. Η γιατρός μου είπε οτι μπορεί να είναι απο οτιδήποτε. Απο τροφή, απο ρούχο, απο το χαλί, απο τον παιδικό, απο...απο...απο....Μας έδωσε άλλη μια αλοιφούλα για τοπική χρήση.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι να σας πω ρε κοριτσακια εμενα μεχρι στιγμης δεν μου δημιουργησει καποιο προβλημα το φυσιομερ.

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sot2010 έγραψε:Καλημέρα κοριτσάκια!!!Τι κάνετε;Σας διαβάζω και έχω να σας πω.....

grammatiki έγραψε:εγω της εβαζα τα ορακια τα κλασικα αλλα εδω και καποιους μηνες της πηρα φυσιομερ σε σπρει που πεφτει με πιεση σε καθε ρουθουνι και ετσι βλεπω αποτελεσμα.βεβαια γινεται χαμος μεχρι να της το βαλω αλλα δε γινεται και αλλιως.

Γραμματική μου θα συμφωνήσω με το Αλικάκι! Το Physiomer δεν είναι και ότι καλύτερο και μου το είπε ο ωριλάς. Επειδή φέυγει με πίεση μπορεί να επιδεινώσει την κατάσταση. π.χ. ο δικός μου έχει υγρό στ' αυτάκια και το physiomer το έκανε χειρότερο.

zoyzoynitsa moy έγραψε:καλημερα σε ολες!σημερα ξυπνησαμε πρωι και τωρα ξανα κοιματε...αλικακι και εμεις πολλα νευρα χτυπαμε ,τραβαμε μαλλια,χτυπαει πορτες,και ολα αυτα μαλλον απο ταδοντα μας!να κανω μια ερωτηση εχτες ετσι αποτομα κοκκινισαν τα μαγουλακια μας,και ειναι και ειναι ζεστα,τις εβαλά θερμομετρο αλλα δεν εχει πυρετο σημερα παλι...απο τι λετε να ειναι σας εχει συμβει?εχθες πηγαμε για ψωνια και μετα στα γκουντις ανεβηκαμε στα παιχνιδια ολο χαρα ηταν ετρεχε περα δοθε! Very Happy

Θα συμφωνήσω πάλι με το Αλικάκι. Ατοπική δεματίτιδα και ζεστό περιβάλλον. Έχει πολύ καλές κρέμες η Frezyderm.
Θα σου υπενθυμίσω πάλι κουκλίτσα να πας το παιδί σε ωριλά να δει τ' αυτάκια του.

αλικακι έγραψε:Ζουζουνίτσα μου,μακάρι τα νεύρα να είναι από τα δοντάκια!!!!Μακάρι!!!!
Κοκκινίζουν κι εμάς τα μαγουλάκια μας.
Ο μικρός μου έχει ατοπική δερματίτιδα.Παράλληλα βγάζει κάτι σαν σπινθουράκια.
Αυτό εμάς μας συμβαίνει όταν βρίσκεται σε πολύ ζεστό περιβάλλον.
Έχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο εσύ???

Γεια σου Αλικάκι μου! Κι εμείς με ατοπική δερματίτιδα και atoprel είμαστε. Τώρα τελευταία έβγαλε και κάτι σαν έκζεμα στα χεράκια του αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να τον πειράζει. Η γιατρός μου είπε οτι μπορεί να είναι απο οτιδήποτε. Απο τροφή, απο ρούχο, απο το χαλί, απο τον παιδικό, απο...απο...απο....Μας έδωσε άλλη μια αλοιφούλα για τοπική χρήση.
καταλαβα απο το φαρμακειο φυσικα τιν περνεις?χωρις ιατρικη συνταγη?απο τα αυτακια τωρα ειμαστε καλα κοψαμε και τιν αντιβιωση μας γενικος εγινε καλα!λες να τιν παω σε ωριλα? γενικος εχθες ανεβηκε πολυ η θερμοκρασια του σπιτιου ,και μετα κοκκινησαν τα μαγουλακια τιν ξεντησα,αλλα και σημερα,τιν εβαλα λιγο ενυδατικη κρεμα και οταν θα ερθει ο αντρας μου θα τον στειλω στο φαρμακειο.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα,Σωτηρία μου!!!
Καλημέρα,Γραμματική μου!!!!
Εγώ σε ρώτησα αν σου το έδωσε γιατρός...
Τι να σου πω..οι πιο πολλοί,πάντως,δεν λένε και τα καλύτερα.
Από την στιγμή,όμως,που στο έδωσε ο γιατρός σας,κάτι θα ξέρει κι αυτός..

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εκτος αυτου δεν το βαζω και συχνα αυτο το πραγμα.οποτε εχει συναχι μονο με συνδυασμο με το οντριβιν.σημερα παλι με το ζορι να πιει 190 γραμμαρια γαλα η μικρη μου.ξυπνησε απο τις 7 ρε γαμωτο με ανησυχια .αλλα απο διαθεση φουλ χαμογελαστη μια χαρα ετοιμη να χορεψει ζουζουνια.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζουζουνίτσα,να το πεις στον γιατρό σας για τα μαγουλάκια!
Πάντως,αν έχει ατοπική να ξέρεις ότι η θερμοκρασία του περιβάλλοντος δεν πρέπει να ξεπερνάει τους 20 βαθμούς.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις