Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
101 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 101 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Κυρ Ιαν 22, 2012 1:42 pm

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια θελω την γνωμη σας..
τα πεθερικα μου ζουνε μακρια μας.
Ηθελαν να ερθουν οικογενειακως (3 ατομα) οταν γεννησω και ευτυχως αυτο δεν θα γινει και λογο της δουλειας τους και επειδη εχουμε μικρο σπιτι και τωρα που εχω κανει και το παιδικο δεν χωρανε και οι 3 στο σαλονι..
Σημερα μου ειπε ο αντρας μου οτι θελει να ερθει η μαμα του μονο..καταλαβαινω οτι την θελει σ'αυτην την χαρουμενη στιγμη οπως θα εχω τους δικους μου κοντα αλλα απο την αλλη εκνευριζομαι και μονο στην ιδεα να εχω ενα ατομο στο σπιτι μου εκεινες της μερες.
Δεν θα ερθει για πολυ για 3-4 μερες και δεν ειναι κακια πεθερα αλλα εγω εχω πολλα νευρα τωρα στην εγκυμοσυνη και ολα με ενοχλουν και πιστευω οτι τοτε θα θελω την ησυχια μου..
ειμαι παραλογη λετε??

2Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Κυρ Ιαν 22, 2012 1:47 pm

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν θες την γνωμη μου κοπελα μου εφοσον δεν ειναι κακια πεθερα οπως λες δεν θα κατσει πολλες μερες γιατι οχι...?οπως θα εχεις και εσυ τους δικους σου κοντα σου ισως εχει και αυτος την αναγκη να εχει την μαμα του κοντα του σε αυτη την τοσο χαρουμενη στιγμη...επισης θεωρω οτι και αυτη σαν γιαγια εχει λαχταρα να δει το εγγονακι της... Very Happy

3Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Κυρ Ιαν 22, 2012 1:51 pm

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
art86 έγραψε:αν θες την γνωμη μου κοπελα μου εφοσον δεν ειναι κακια πεθερα οπως λες δεν θα κατσει πολλες μερες γιατι οχι...?οπως θα εχεις και εσυ τους δικους σου κοντα σου ισως εχει και αυτος την αναγκη να εχει την μαμα του κοντα του σε αυτη την τοσο χαρουμενη στιγμη...επισης θεωρω οτι και αυτη σαν γιαγια εχει λαχταρα να δει το εγγονακι της... Very Happy

θα σημφωνησω!!! Very Happy

4Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Κυρ Ιαν 22, 2012 1:53 pm

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι εχεις δικιο..αυτα μου λεει και ο αντρας μου οτι θελει καποιον δικο του για να πανυγηρησει λεει..
αλλα φοβαμαι μην ειμαι πολυ κουρασμενη τοτε ποναω και τετοια και εχω πιο πολλα νευρα..

5Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Κυρ Ιαν 22, 2012 1:55 pm

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ξερω πως ειναι μετα την γεννα αλλα ακομα και ετσι να ειναι υπομονη θα κανεις...με αυτη τι λογικη κοριτσακι μου ουτε τους δικους θα θες διπλα σου....?πιστεψε με...ισα ισα στην αρχη θα θες και μια ψιλοβοηθεια με το μπεμπακι.αρα καλο θα σου κανει

6Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Κυρ Ιαν 22, 2012 1:56 pm

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νομίζω πως μόνο καλό θα σου κάνει γιατί θα είσαι πολυ κουρασμένη όταν γυρίσεις και θα χρειάζεσαι κάποιο άτομο να σε βοηθάει με τις δουλειές του σπιτιού να μην έχεις και αυτό να σκέφτεσαι..λίγο να σε βοηθήσει η πεθερά σου και λίγο η μαμα σου...τσουπ περασαν οι μέρες και θα έχεις βρει κι εσύ την σειρά σου με το μωρό σου σιγα σιγα και πιστεύω ότι ειναι το ιδανικότερο αφου όπως λες είναι καλή πεθερά! Wink

7Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Κυρ Ιαν 22, 2012 4:06 pm

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αν πιστευεις οτι θα σου ειναι χρησιμη και οχι ενοχλητικη να ερθει. αλλα θα σου πω κατι εκ πειρας επειδη τα περασα προσφατα και τα περναω ακομα, και χωρις να θελω να σε φοβισω ξεκαθαρισε με τον τροπο σου οτι συμβουλες και παρεμβασεις στην φροντιδα του παιδιου σου δεχεσε να σου δωθουν μονο εφοσον τις ζητησεις. ειναι οτι χειροτερο να εχεις μια "εμπειρη" να σου υποδικνυει συνεχως τι να κανεις με το παιδι σου.

8Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Κυρ Ιαν 22, 2012 10:28 pm

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Symfonw apolita me tin beba kopella m... Smile Smile Smile

9Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Κυρ Ιαν 22, 2012 10:42 pm

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να μην έρθρει να δει του παιδιού της το παιδί;

Όχι βέβαια! Ίσα ίσα που θα βοηθήσει κιόλας! Θα έχετε και φρεσκομαγειρεμένο φαγάκι και κανένα ρουχαλάκι σιδερωμένο...

Πίστεψέ με όλα μια χαρά θα πάνε!

Όσο για τα νευράκια θα περάσουν μόλις έρθει το μπεμπάκι! Very Happy

Με το καλό να υποδεχθείς και το μωρό σου και τη μαμά του ανθρώπου που λατρεύεις! Να ερθει η πεθερα ή οχι?? 417472 Να ερθει η πεθερα ή οχι?? 417472

10Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Κυρ Ιαν 22, 2012 11:26 pm

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τατιανα έγραψε:
αλλα φοβαμαι μην ειμαι πολυ κουρασμενη τοτε ποναω και τετοια και εχω πιο πολλα νευρα..

καλημερα κι απο εμενα!κοιτα κουρασμενη θα εισαι και σιγουρα θα πονας!το θεμα ειναι να ξεκαθαρισεις καποια πραγματα με τον αντρα σου!πχ την αποστειρωση μπορει να θες να την κανεις μονο εσυ οποτε μπορει να της πει να μη χωνεται εκει!ή μπορεις να της πεις εξαρχης αν μαγειρευει αυτη να μην βαζει πολλα καρυκευματα στο φαι λογω θηλασμου!και προπαντως να σεβεται την ιδιωτικοτητα της κρεβατοκαμαρας σου!στην αδερφη μου η πεθερα της εμπαινε συνεχεια μεσα να βλεπει το μωρο!ε φυγε ρε μανταμ πως να κοιμηθει η λεχωνα οταν μπαινεις συνεχεια μεσα στο δωματιο της????? Twisted Evil παρολα αυτα ριχνω το φταιξιμο στην αδερφη μου και τον γαμπρο μου που δε ξεκαθαρισαν καποια πραματα απο την αρχη!οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους τους φιλους! Wink

11Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 12:25 am

astero2000

astero2000
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εγώ είχα αυτόν ενδοιασμό αλλά την καταλάβαινα. Είναι και εγγόνι της...Με βοήθησε πολύ και με καταλάβαινε όταν δεν είχα όρεξη... είναι και στον άνθρωπο βέβαια αλλά λες ότι τα πάτε καλά...

12Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 12:29 am

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Με το καλό να δεχτείς το μπεμπάκι σου!!!
Να σου πω τι έγινε με μένα...Ήρθε η μαμά μου όλες τις μέρες στο νοσοκομείο και με βοήθησε, εννοείται πως ήρθε η πεθερά μου αλλά κατάλαβε πως ήθελα τη μαμά μου χωρίς να της το πω.Με καισαρική γέννησα και ντρεπόμουν να με πηγαίνει η πεθερά μου στην τουαλέτα.Μετά που γύρισα σπίτι έκατσε η μαμά μου 2 μέρες και ήρθε η πεθερούλα μου και την "έδιωξε" να πάει κι αυτή να ξεκουραστεί και έκατσε εκείνη να με βοηθήσει.Η βοήθεια τους ήταν πραγματικά πολύτιμη.Δεν ξέρω πως θα τα κατάφερνα χωρίς αυτές.Δεν μου έκαναν υποδείξεις, ίσα ίσα που με βοηθούσαν όπως πρέπει.

Από τη στιγμή που είναι καλή μαζί σου, γνώμη μου είναι, να έρθει.Οι πρώτες μέρες είναι αρκετά δύσκολες και θα σε βοηθήσει πολύ...

13Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 12:36 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
beba160a έγραψε:αν πιστευεις οτι θα σου ειναι χρησιμη και οχι ενοχλητικη να ερθει. αλλα θα σου πω κατι εκ πειρας επειδη τα περασα προσφατα και τα περναω ακομα, και χωρις να θελω να σε φοβισω ξεκαθαρισε με τον τροπο σου οτι συμβουλες και παρεμβασεις στην φροντιδα του παιδιου σου δεχεσε να σου δωθουν μονο εφοσον τις ζητησεις. ειναι οτι χειροτερο να εχεις μια "εμπειρη" να σου υποδικνυει συνεχως τι να κανεις με το παιδι σου.

ε να αυτα φοβαμαι..ειναι καλη αλλα δεν θεωρω οτι ξερει απο φροντιδα παιδιου κ ας εχει μεγαλωσει δικα της παιδια..τα πραγματα αλλαζουν εγω μπορει να ειμαι απειρη αλλα ειμαι πολυ ψαγμενη,ακομα και με την μαμα μου που ειναι πιο προχωρημενη διαφωνω σε πολλα!η μαμα μου θα ερθει μια δυο ωρες και θα φυγει την πεθερα θα την εχω εκει ολη μερα..

Ευάκι έγραψε:
καλημερα κι απο εμενα!κοιτα κουρασμενη θα εισαι και σιγουρα θα πονας!το θεμα ειναι να ξεκαθαρισεις καποια πραγματα με τον αντρα σου!πχ την αποστειρωση μπορει να θες να την κανεις μονο εσυ οποτε μπορει να της πει να μη χωνεται εκει!ή μπορεις να της πεις εξαρχης αν μαγειρευει αυτη να μην βαζει πολλα καρυκευματα στο φαι λογω θηλασμου!και προπαντως να σεβεται την ιδιωτικοτητα της κρεβατοκαμαρας σου!στην αδερφη μου η πεθερα της εμπαινε συνεχεια μεσα να βλεπει το μωρο!ε φυγε ρε μανταμ πως να κοιμηθει η λεχωνα οταν μπαινεις συνεχεια μεσα στο δωματιο της????? Twisted Evil παρολα αυτα ριχνω το φταιξιμο στην αδερφη μου και τον γαμπρο μου που δε ξεκαθαρισαν καποια πραματα απο την αρχη!οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους τους φιλους! Wink

εγω θα ξεκαθαρισω καποια πραγματα,αυτη θα τα κανει?ειναι λιγο ξεροκεφαλη ειναι η αληθεια..εδω της λεγαμε θα πουμε το παιδι Νατάλια και μας ελεγε τι ονομα ειναι αυτο εγω θα την φωναζω Ναταλία..

αφηστε που δεν ειναι καθολου νοικοκυρα,ειναι τσαπατσουλα..αλλες φορες που εχει ερθει σε μας και μαγειρεψε μου χαλασε 2 ταψια ολοκαινουργια!
αλλα ενταξει τα προσπερνουσα αυτα πριν τωρα θα εχω την υπομονη??

14Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 12:44 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τατιανα έγραψε:
beba160a έγραψε:αν πιστευεις οτι θα σου ειναι χρησιμη και οχι ενοχλητικη να ερθει. αλλα θα σου πω κατι εκ πειρας επειδη τα περασα προσφατα και τα περναω ακομα, και χωρις να θελω να σε φοβισω ξεκαθαρισε με τον τροπο σου οτι συμβουλες και παρεμβασεις στην φροντιδα του παιδιου σου δεχεσε να σου δωθουν μονο εφοσον τις ζητησεις. ειναι οτι χειροτερο να εχεις μια "εμπειρη" να σου υποδικνυει συνεχως τι να κανεις με το παιδι σου.

ε να αυτα φοβαμαι..ειναι καλη αλλα δεν θεωρω οτι ξερει απο φροντιδα παιδιου κ ας εχει μεγαλωσει δικα της παιδια..τα πραγματα αλλαζουν εγω μπορει να ειμαι απειρη αλλα ειμαι πολυ ψαγμενη,ακομα και με την μαμα μου που ειναι πιο προχωρημενη διαφωνω σε πολλα!η μαμα μου θα ερθει μια δυο ωρες και θα φυγει την πεθερα θα την εχω εκει ολη μερα..

Ευάκι έγραψε:
καλημερα κι απο εμενα!κοιτα κουρασμενη θα εισαι και σιγουρα θα πονας!το θεμα ειναι να ξεκαθαρισεις καποια πραγματα με τον αντρα σου!πχ την αποστειρωση μπορει να θες να την κανεις μονο εσυ οποτε μπορει να της πει να μη χωνεται εκει!ή μπορεις να της πεις εξαρχης αν μαγειρευει αυτη να μην βαζει πολλα καρυκευματα στο φαι λογω θηλασμου!και προπαντως να σεβεται την ιδιωτικοτητα της κρεβατοκαμαρας σου!στην αδερφη μου η πεθερα της εμπαινε συνεχεια μεσα να βλεπει το μωρο!ε φυγε ρε μανταμ πως να κοιμηθει η λεχωνα οταν μπαινεις συνεχεια μεσα στο δωματιο της????? Twisted Evil παρολα αυτα ριχνω το φταιξιμο στην αδερφη μου και τον γαμπρο μου που δε ξεκαθαρισαν καποια πραματα απο την αρχη!οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους τους φιλους! Wink

εγω θα ξεκαθαρισω καποια πραγματα,αυτη θα τα κανει?ειναι λιγο ξεροκεφαλη ειναι η αληθεια..εδω της λεγαμε θα πουμε το παιδι Νατάλια και μας ελεγε τι ονομα ειναι αυτο εγω θα την φωναζω Ναταλία..

αφηστε που δεν ειναι καθολου νοικοκυρα,ειναι τσαπατσουλα..αλλες φορες που εχει ερθει σε μας και μαγειρεψε μου χαλασε 2 ταψια ολοκαινουργια!
αλλα ενταξει τα προσπερνουσα αυτα πριν τωρα θα εχω την υπομονη??

λυπαμαι που το λεω αλλα επειδη ολες εχουμε μια μανια με την καθαριοτητα οταν εχουμε μωρουλακι κι ετσι οπως το περιγραφεις θα εχεις θεμα!ή τουλαχιστον εγω θα ειχα...το μονο που μπορεις να κανεις ειναι υπομονη και να κοιμασαι πολυ!και μην την αφησεις να ασχοληθει με την αποστειρωση!!!

15Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 12:44 am

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε κορίτσι χαλάρωσε!!3 μέρες θα μείνει η γυναίκα όχι 3 μήνες!!!!!Γιαγιά είναι και μητέρα του άντρα σου!!!Γιατί το σκέφτεσαι?? Shocked

16Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 1:02 am

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τατιανα σε καταλαβαινω..
κ εμενα η καημενουλα δεν ειναι κακια! απλα μιλαει συνεχεια συνεχεια συνεχεια!!!
κατα τα αλλα ειναι πολυ καλη, καταλαβαινω οτι θα θελεις να εισαι μονη σου (με οσους κλεινει η πορτα σου που λεμε) αλλα κ αυτη να δει το νινακι σου θελει να δει..
κατι παροομοιο εχω περασει κ γω.. αλλα οχι μονο δεν ηταν χαλια αλλα περασαν γρηγορα οι μερες κ δεν καταλαβα ποτε ηρθε κ ποτε εφυγε..
πειστεψε με θα εχεις τοσο μεγαλη χαρα με το παιδακι σου που δεν θα σε ενοχλει τιποτα! δεν θα "βλεπεις" κανεναν αλλον εκτος απο το ζουζουνι σου...! θα τα βλεπεις ολα ροζ ή μπλε, δεν ξερω κ τι μωρακι εχεις.. Razz Razz Razz
με το καλο κοπελα μου...!!!

17Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 1:03 am

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
α! σκεψου κ το αλλο! πως θα πεις στον αντρα σου οτι δεν την θελεις; πως θα νιωσει; στο κατω κατω ειναι για λιγο..

18Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 1:12 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kira έγραψε:Βρε κορίτσι χαλάρωσε!!3 μέρες θα μείνει η γυναίκα όχι 3 μήνες!!!!!Γιαγιά είναι και μητέρα του άντρα σου!!!Γιατί το σκέφτεσαι?? Shocked

3 μερες ειπε οτι θα μεινει..μπορει να μεινει και παραπανω..οπως ειπα στην αρχη θελανε να ερθουν οικογενειακως και συμφωνουσε και ο αντρας μου και τους λογικεψα εγω..αυτοι σαν οικογενεια ειναι ζαμανφου απρογραμματιστη εγω δεν ειμαι ετσι γιαυτο φοβαμαι οτι θα ειμαι μες στα νευρα.
εχεις δικιο ειναι γιαγια και θελει να δει το εγγονακι και δεν ειπα να μην το δει αλλα ας ερθουν ενα μηνα μετα που θα εχω μπει και σε μια ταξη
Ειναι εγωιστικο αυτο που θα πω το ξερω αλλα εμενα τωρα με νοιαζει εγω να το ευχαριστηθω και οχι οι παππουδογιαγιαδες!

και ο αδερφος μου που ειναι γερμανια και εκανε παιδακι το ειδαμε 6 μηνων δεν παθαμε τιποτα..

Χρυσαφακι του το ειπα οτι δεν τρελαθηκα κιολας με την ιδεα και η αληθεια ειναι οτι στεναχωρεθηκε λιγο μου ειπε οτι με καταλαβαινει αλλα θελει και αυτος καποιον δικο του κοντα..ενιωσα ασχημα γιαυτο και ανοιξα το θεμα..

19Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 1:16 am

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
για τρεις μέρες δε νομίζω να έχεις πρόβλημα. αφού είναι για τόσο λίγο μη δίνεις πολύ σημασία. άσε που θα σε βοηθήσει να ξεκουραστείς λίγο γιατί οι πρώτες μέρες είναι δύσκολες.κι ο άντρας σου θέλει ένα δικό του άνθρωπο, λογικό είναι

20Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 1:33 am

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν ειναι εγωηστικο κοπελα μου, εχεις ενα δικιο! μερικες κοπελες δεν δεχονται κοσμο αν δεν 40ησουν..
ειδες ομως που στεναχωρηθηκε ο αντρας σου...; Crying or Very sad η αληθεια ειναι οτι θα μπορουσατε να διαπραγματευτητε λιγο τις μερες..
δηλαδη δωσε στον αντρα σου να καταλαβει (με προσοχη μην καταλαβουν οι δικοι του οτι δεν τους "θες")
"μηπως να ερχοτουσαν λιγι πιο μετα.. να προσαρμοστω κ γω με το παιδι... να βρω τι σειρα μου... να δω πως θα ειναι...
κ σε κανα 10ημερο ερχονται...."
για κανε μια δοκημη.. δεν εισαι σε θεση να στεναχωριεσαι ουτε τωρα ουτε μετα που θα θυλαζεις κ.α. ....!

21Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 1:42 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χρυσαφακι έγραψε:δεν ειναι εγωηστικο κοπελα μου, εχεις ενα δικιο! μερικες κοπελες δεν δεχονται κοσμο αν δεν 40ησουν..
ειδες ομως που στεναχωρηθηκε ο αντρας σου...; Crying or Very sad η αληθεια ειναι οτι θα μπορουσατε να διαπραγματευτητε λιγο τις μερες..
δηλαδη δωσε στον αντρα σου να καταλαβει (με προσοχη μην καταλαβουν οι δικοι του οτι δεν τους "θες")
"μηπως να ερχοτουσαν λιγι πιο μετα.. να προσαρμοστω κ γω με το παιδι... να βρω τι σειρα μου... να δω πως θα ειναι...
κ σε κανα 10ημερο ερχονται...."
για κανε μια δοκημη.. δεν εισαι σε θεση να στεναχωριεσαι ουτε τωρα ουτε μετα που θα θυλαζεις κ.α. ....!

αχ καλη μου το ειπα αυτο..αλλα θελει να ειναι λεει στην κλινικη οταν γενναω,το θεμα ειναι πως θα πετυχει να ερθει ακριβως εκεινη την μερα? τελοσπαντων θα δουμε τι θα γινει, θα κανω υπομονη τι να κανω δεν ειναι και κατι τραγικο..

22Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 1:52 am

astero2000

astero2000
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αν είναι να έρθει όλη η οικογένεια ευνοείται ότι είμαι και εγώ αντίθετη. Αλλά μιλάμε μόνο για την πεθερά... θα σου είναι μεγάλη βοήθεια τις πρώτες μέρες όσο τσαπατσούλα και αν είναι!!!

23Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 1:54 am

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οχι βρε πουλακι μου, δεν ειναι τραγικο αλλα γιατι; εκνευριζεσαι κ μονο που το σκεφτεσαι ε; το καταλαβαινω...!
αστο στην ακρη (οσο μπορεις δηλαδη) θα περασει κ θα εχεις ολο τον καιρο μπροστα σου...
αν βλεπεις οτι δεν γινεται τιποτα, αστο! μην το ξανα συζητησεις.. εσυ θα βγεις παραλογη! (δεν εισαι καθολου αλλα οι αλλοι ετσι θα το δουν...)
μην κρατας ομως μουτρα στον αντρα σου..
τι φταει κ αυτος; τι να τους πει; "δεν σας θελει η γυναικα μου;"
δεν παει...!
κανε υπομονη κοπελα μου..
με το καλο το αγγελουδακι σου!
ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ!!!!!
ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ!!
ΑΚΟΥ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!

24Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 1:57 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχαριστω χρυσαφακι και εσυ να χαιρεσε το παιδακι σου!

ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις!

25Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 2:44 am

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σκεψου οτι θα εχεις κ καποιον μεσα στο σπιτι λιγο να σε βοηθησει,οσο να΄ναι μετα την γεννα θελεις λιγες μερες να αναρωσεις...

https://www.facebook.com/myrodeve

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις