Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
109 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 109 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 2:52 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχεις δίκιο και εσύ αλλά έχει δίκιο και ο άντρα σου που θέλει την μανούλα του κοντά του.Δεν ξέρω αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα αλλά επειδή λες οτι οι δικοί σου γονείς μένουν κοντά γιατί δεν φιλοξενούν την πεθερά σου οπότε και θα σας δεί και εσάς και το μωρό και δεν θα είναι συνέχεια μαζί σου.Πιστεύω πως η μαμά σου θα δεχτεί να σε βοηθήσει σε αυτό.

27Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 2:56 am

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και η μαμα της να δεχτει πως να το πει στον αντρα της;
εγω θα στεναχωριομουν αν η νυφη μου ηθελε να παω αλλου κ οχι στο παιδι μου.. Crying or Very sad

28Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 3:01 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Είναι ο τρόπος που θα το πείς.Για τα πάντα υπάρχει ένας όμορφος τρόπος.Άλλωστε ο άντρας της θα το πεί στην μαμά του.Και νομίζω πως και αυτή θα καταλάβει πως σε ένα μικρό σπίτι είναι δύσκολο να δεχτεί μια λεχώνα κάποιον φιλοξενούμενο.Μπορεί να της εξηγήσει πως δεν θα αισθάνεται άνετα γιατί δεν θα μπορεί να την φροντίζει όπως θα ήθελε και πως χρειάζεται και ηρεμία.Ενώ στην μαμά της θα είναι όλοι πιο άνετα.Άλλωστε καλύτερο είναι να της πεί αυτό παρά οτι δεν την θέλει καθόλου.

29Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 3:05 am

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω θα σου ελεγα να σκεφτεις κατι που δεν το εχεις σκεφτει...ακου!!!!!!!!!την επισκεψη αργα η γρηγορα ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ οποτε αστην να ερθει μονη τησ γιατι αργοτερα θα ερθουν κ οι αλλοι μαζι της κ θα εχει παραπανω ατομα...επισης στην αρχη θα εχεις μια δικαιολογια πχ οτι θελεις να θηλασεις κοιμηθεισ ξεκουραστεις κ να πας στο δωματιο σου να απομονωθεις ενω αργοτερα τι δικαιολογια θα εχεις??????????εγω λεω να της πεις να ερθει αν τα πατε καλα θα ειναι μεγαλη βοηθεια κ επισης μπορεις να ξεκαθαρισεις στον αντρα σου οτι αν την δει να ξεφευγει "απο καθε αποψη"να την βαζει στην θεση της...επισης μπορεις να της προτεινεις να την φιλοξενησουν οι δικοι σου αυτες της μερες ωστε το βραδυ να μενετε μονοι.....καλη τυχη!!!

30Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 3:10 am

VASOG1

VASOG1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Παράλογη δεν είσαι...αλλά δεν μπορείς να μην την δεχτείς. Θα το ξεκαθαρίσει ο αντρας σου το θέμα, θα της πει οτι έχεις κάποια νεύρα παραπάνω για την καινούργια κατασταση που βρίσκεσαι, οτι είσαι πιεσμένη με το παιδί...κάτι τέτοιο...ελπίζω να είναι άνθρωπος που καταλαβαίνει και να περάσετε ένα τριήμερο ήσυχο

31Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 3:17 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
cassiani έγραψε:Έχεις δίκιο και εσύ αλλά έχει δίκιο και ο άντρα σου που θέλει την μανούλα του κοντά του.Δεν ξέρω αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα αλλά επειδή λες οτι οι δικοί σου γονείς μένουν κοντά γιατί δεν φιλοξενούν την πεθερά σου οπότε και θα σας δεί και εσάς και το μωρό και δεν θα είναι συνέχεια μαζί σου.Πιστεύω πως η μαμά σου θα δεχτεί να σε βοηθήσει σε αυτό.

το σκεφτηκα και αυτο και να σου πω μαλλον κατι τετοιο θα γινει γιατι δεν εχω και χωρο να την κοιμισω..που θα κοιμηθει στον καναπε?
ελπιζω να μην παρεξηγηθει αλλωστε ο σκοπος της ειναι να δει το παιδι οχι να νταντευει εμενα1

anastazia έγραψε:εγω θα σου ελεγα να σκεφτεις κατι που δεν το εχεις σκεφτει...ακου!!!!!!!!!την επισκεψη αργα η γρηγορα ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ οποτε αστην να ερθει μονη τησ γιατι αργοτερα θα ερθουν κ οι αλλοι μαζι της κ θα εχει παραπανω ατομα...επισης στην αρχη θα εχεις μια δικαιολογια πχ οτι θελεις να θηλασεις κοιμηθεισ ξεκουραστεις κ να πας στο δωματιο σου να απομονωθεις ενω αργοτερα τι δικαιολογια θα εχεις??????????εγω λεω να της πεις να ερθει αν τα πατε καλα θα ειναι μεγαλη βοηθεια κ επισης μπορεις να ξεκαθαρισεις στον αντρα σου οτι αν την δει να ξεφευγει "απο καθε αποψη"να την βαζει στην θεση της...επισης μπορεις να της προτεινεις να την φιλοξενησουν οι δικοι σου αυτες της μερες ωστε το βραδυ να μενετε μονοι.....καλη τυχη!!!

δεν εχεις και αδικο..οντος τωρα θα ειναι πιο συντομη η επισκεψη..χμμ καλη η σκεψη σου

32Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 3:19 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι μωρέ δεν νομίζω να μην δεχτεί η γυναίκα ή να νευριάσει.Νομίζω πως είναι η καλύτερη λύση για όλους.

33Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 6:34 am

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οταν εγινε για πρωτη φορα μανουλα φυσικα ηθελαν ολοι να ειναι εκει την ωρα της γεννας(να εχω εγω τον πονο μου να εχω και ολο το συγγενολο΄ι΄ να με αγχωνει)τοτε μενα με μακρια και απο τους γονεις μου και απο τους γονεις του(τι καλα που ηταν).ολες οι γυναικες τις πρωτες ωρες-μερες θελουν την μαμα τους,κακα τα ψεματα.πως ομως θα ελεγα στην πεθερα να ερθει μετα αφου φυγει η μαμα μου ωστε να εχω και πιο πολλες βοηθεια?ευτυχως η πεθερα μου το σκεφτηκε μονη(μπορει να την ειπε και ο αντρας μου) και πηρε την μαμα μου και της ειπε"τα κοριτσια θελουν την μαμα τους τετοιες ωρες,πανε εσυ και θα παω εγω αφου φυγεις".δεν ηρθε ποτε βεβαια,αλλα υπηρχε λογος.
τωρα δεν ξερω εχεις την μαμα σου κοντα?μπορεις να της πεις να ερθει λιγο αργοτερα.απο την αλλη βεβαια μπορει και να παρεξηγηθει.δυσκολα τα πραγματα.

34Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 6:52 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τατιανα έγραψε:κοριτσια θελω την γνωμη σας..
τα πεθερικα μου ζουνε μακρια μας.
Ηθελαν να ερθουν οικογενειακως (3 ατομα) οταν γεννησω και ευτυχως αυτο δεν θα γινει και λογο της δουλειας τους και επειδη εχουμε μικρο σπιτι και τωρα που εχω κανει και το παιδικο δεν χωρανε και οι 3 στο σαλονι..
Σημερα μου ειπε ο αντρας μου οτι θελει να ερθει η μαμα του μονο..καταλαβαινω οτι την θελει σ'αυτην την χαρουμενη στιγμη οπως θα εχω τους δικους μου κοντα αλλα απο την αλλη εκνευριζομαι και μονο στην ιδεα να εχω ενα ατομο στο σπιτι μου εκεινες της μερες.
Δεν θα ερθει για πολυ για 3-4 μερες και δεν ειναι κακια πεθερα αλλα εγω εχω πολλα νευρα τωρα στην εγκυμοσυνη και ολα με ενοχλουν και πιστευω οτι τοτε θα θελω την ησυχια μου..
ειμαι παραλογη λετε??
Νατασσα κι εμενα η πεθερα μου ειναι πολυ μακρια. Οταν γεννησα στην κλινικη ηρθα αφου βγηκα, εκασταν 1 εβδομαδα και εφυγαν. Οσο ηταν στο σπιτι ασχολιοταν μονο με το νοικοκυριο και δεν ηθελε να κανει ουτε μπανιο το μωρο γιατι φοβοταν. Οποτε ολα καλα. Το ιδιο θα γινει και τωρα γιατι και να ερθει να μου κρατησει τον μικρο που τα πανε παρα πολυ καλα δεν θα μπορεσει με τιποτα να τον κανει κουμαντο το βραδυ. Ειναι ανησυχος πολυ, μεχηταει συνεχεια και μονο η μανα μου τον καταφερνει και παλι με λιγη δυσκολια. Οποτε οταν βγω με το καλο θα ξαναεθρει 1 βδομαδα και θα φυγει Smile Δεν αξιζει για λιγες μερες και για μια τοση ομορφη στιγμη στη ζωη σας να χαλαστεις. Εκτος αν ειανι γαϊδουρα και αρχισει τις συμβουλες και σε αγχωσει. Μια φιλη μου τα πηρε κρανιο γιατι η πεθερα την επριξε οτι ολα λαθος τα κανει και την εδιωξε απο το σπιτι!

35Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 10:25 am

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τατιανα εγω νομιζω οτι δεν υπαρχει σωστο και λαθος σε αυτη την περιπτωση! Οτι νιωθεις να κανειςεγω προσωπικα δεν θα σκεφτομουν ουτε μην στεναχωρηθει ο αντρας μου, ουτε μην παρεξηγηθει η πεθερα. Προτεραιοτητα εχει το μωρο και εσυ. αν ειναι ενας ανθρωπος συζητησιμος η πεθερα,δεν σε εκνευριζει και δεν ειναι παρεμβατικη οκ το σταθμιζεις. Αν παλι δεν ταιριαζετε και απολυτα.....ε δεν νομιζω οτι θα σε βοηθησει. Μαλλον προβλημα θα δημιουργησει. Νομιζω λοιπον οτι ειναι θεμα χαρακτηρων!Πιστευω οτι εσυ και ο αντρας σου θα τα καταφερετε τελεια! Ειναι κρισιμες οι πρωτες μερες στο σπιτι με το μπεμπακι!! Και θυμισου...οτι αν δεν εισαι εσυ καλα....δυστυχως δεν θα ειναι κανενας αλλος καλα μεσα στο σπιτι!

36Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 11:26 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τατιάνα όπως είπε και η kira 3 μέρες μόνο θα μείνει αυτό που δεν κατάλαβα είναι το πότε θα έρθει τώρα που περιμένεις να γεννήσεις η μετά ; όσα νεύρα και αν έχεις σκέψου ότι ο άντρας σου έχει τα ίδια δικαιώματα με σένα όπως εσύ θα έχεις δίπλα τους γονείς σου έτσι θέλει και εκείνος απο εκεί και πέρα εντάξει δεν θα την πάρεις οικότροφο στο σπίτι . Και όσα νεύρα και να έχεις μην ξεχνάς είναι γυναίκα και θυμάται . Κοίτα εμένα δεν μου άρεσε όλη αυτή η παρέμβαση της δέχτηκα και τη μαμά μου και τη πεθερά μου μόνο στο μαιευτήριο και αυτό για λίγο είχα ότι ήθελα από το προσωπικό του νοσοκομείου και τον άντρα μου , ακόμα και το πρώτο βράδυ που γέννησα με καισαρική της έστειλα σπίτι και τον άντρα μου δεν χρειαζόμουν να έχω κανέναν σίγουρα αν δεν ημουν καλά θα προτιμούσα τον άντρα μου και μετά τη μαμά μου .

37Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Δευ Ιαν 23, 2012 11:56 am

xrisi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kalispera to idio provlima tha eixa k gw an tlk gennousa mitilini.thelane na rthoun k i mana m k i pethera m sto spiti..mono stn idea tote p imoun egkios trelainomoun..elega dn tha to anteksw!!na tis exw k tis dio na m lene ti na kanw.. Mad tlk gennisa athina emena sto patriko m alla erxotan k ekei i pethera m-alla periorismeni prosvasi.twra vevaia p eimai pio iremi k p perasa diskola ton prwto kairo me to mwro.aipnia,kourasi poli klama k ponakia to mikrouli m,pisteuw pws dn tha m kakopefte kiolas.afou einai gia liges meroules k oxi gia vdomada k panw dn nomizw pws prepei na to vlepeis toso tragika..eksallou k auti giagia tha ginei k prospathise na katalaveis ti xara tha xei gia to eggonaki!ligo tha to xarei k meta tha figei..k meis twra p eimaste makria apo giagiades k pappoudes tous laxtarame..einai diaforetika otan gennietai to ninaki.. Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 215994

38Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Πεμ Ιαν 26, 2012 2:12 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elenathens έγραψε:Τατιανα εγω νομιζω οτι δεν υπαρχει σωστο και λαθος σε αυτη την περιπτωση! Οτι νιωθεις να κανειςεγω προσωπικα δεν θα σκεφτομουν ουτε μην στεναχωρηθει ο αντρας μου, ουτε μην παρεξηγηθει η πεθερα. Προτεραιοτητα εχει το μωρο και εσυ. αν ειναι ενας ανθρωπος συζητησιμος η πεθερα,δεν σε εκνευριζει και δεν ειναι παρεμβατικη οκ το σταθμιζεις. Αν παλι δεν ταιριαζετε και απολυτα.....ε δεν νομιζω οτι θα σε βοηθησει. Μαλλον προβλημα θα δημιουργησει. Νομιζω λοιπον οτι ειναι θεμα χαρακτηρων!Πιστευω οτι εσυ και ο αντρας σου θα τα καταφερετε τελεια! Ειναι κρισιμες οι πρωτες μερες στο σπιτι με το μπεμπακι!! Και θυμισου...οτι αν δεν εισαι εσυ καλα....δυστυχως δεν θα ειναι κανενας αλλος καλα μεσα στο σπιτι!

Δεν ειναι ιδιαιτερα παρεμβατικη αλλα ειναι λιγο ξεροκεφαλη μπορει δηλαδη να πιστευει κατι και να το λεει και να το υποστηριζει οτι και να της πεις!και εκεινες της μερες μονο να καθομαι και να εξηγω δεν εχω ορεξη..εδω και με την μαμα μου βλεπω να εχω θεμα γιατι ηδη καποια πραγματα που συζηταμε αλλιως τα κανανε αυτη παλια και αλλιως τα μαθαινω εγω τωρα, αλλα την μαμα μου μπορω να την βαλω πιο ευκολα στην θεση της και δεν θα ειναι και συνεχεια σπιτι μου γιατι δουλευει κιολας!

βανια έγραψε:Τατιάνα όπως είπε και η kira 3 μέρες μόνο θα μείνει αυτό που δεν κατάλαβα είναι το πότε θα έρθει τώρα που περιμένεις να γεννήσεις η μετά ;

Μα αυτο ειναι το θεμα οτι θελει να ερθει στο περιπου οταν εχω πητ γιαυτο και η 3 μερες φοβαμαι μην γινουν βδομαδα..
Αφηστε που τωρα προεκυψε και αλλο θεμα και τωρα ειναι που δεν την θελω καθολου..
Δεν εχουν δωσει φραγκο μεχρι στιγμης για το μωρο..και εδω θελει να ερθει, ειπα στον αντρα μου αν εχει λεφτα για να ερθει εδω ας τα δωσει καλυτερα στο παιδι (ευτυχως συμφωνησε μαζι μου)!

39Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Πεμ Ιαν 26, 2012 3:05 am

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω οταν γεννησα(ειμαι απο αθηνα αλλα ζω κρητη)ειχε ερθει και η μαμα μου και η γιαγια μου,οσο ημουν στο μαιευτηριο φροντιζαν το σπιτι μολις γυρισα εκατσαν 3 μερες και εφυγαν μονες τους ενω εγω εκλαιγα που εφευγαν καταλαβαν μονες τους οτι ηταν δυσκολο με το μωρο εγω να μη κοιμαμαι καθολου,να μη πιανει τη θηλη να πιει γαλα κτλ. απο μονες τους ειπαν οτι δεν μπορουμε να σε επιβαρυνουμε και εμεις με την παρουσια μας,εσυ εχεις νευρα απο την αυπνια και το αγχος σου..η πεθερα μου που μενει απο κατω και εχει χωρο δεν τους ειπε να μεινουν λιγες μερες ακομα...εκεινη καθε μερα οτι ωρα ηθελε ανεβαινε,το καλο ειναι οτι δεν χρειαστηκα κοριτσια κανεναν μονο τον αντρα μου και ετσι η πεθερα πιο πολυ δεν μου εκανε ποτε κουμαντα ουτε υποδειξεις..η μανα μου ποτε δεν θα μου ελεγε τιποτα και να την χρειαζομουν..για μενα αν ξερεις καλα το χαραχτηρα της πεθερας σου και μπορεις να κρατησεις τα μποσικα που λενε να ερθει,αλλιως αμα πιστευεις οτι θα χωνεται και θα αρχισουν τα παρατραγουδα να ερθει πιο μετα οταν ψιλοχαλαρωσεις και εσυ και μπεις σε μια σειρα..Εγω ηθελα μονη μου να φροντισω το παιδι μου και ας νομιζα οτι δεν ηξερα,σου βγαινει το ενστικτο και ολα γινονται μια χαρα!!!

40Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Πεμ Ιαν 26, 2012 3:18 am

xristinaf

xristinaf
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοιταξε να δεις η αληθεια ειναι οτι εγω οταν γεννησα δεν ηθελα κανενα στα ποδια μου μεχρ να ορθοποδησω και να μπω περιπου σενα προγραμμα,ηταν βεβαια και το πρωτο μου.ηταν μονο ο αντρας μου τις πρωτες δεκα μερες.τωρα αν μου λες οτι ειναι καλη σιγουρα θα σου προσφερει πολυ βοηθεια...απλα επειδη εσενα ειναι και μακρια δεν γινεται να μην ερθει οταν γεννησεις και δεν γινεται απισης να μην την φιλοξενησεις...

41Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Πεμ Ιαν 26, 2012 3:19 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τατιανα έγραψε:κοριτσια θελω την γνωμη σας..
τα πεθερικα μου ζουνε μακρια μας.
Ηθελαν να ερθουν οικογενειακως (3 ατομα) οταν γεννησω και ευτυχως αυτο δεν θα γινει και λογο της δουλειας τους και επειδη εχουμε μικρο σπιτι και τωρα που εχω κανει και το παιδικο δεν χωρανε και οι 3 στο σαλονι..
Σημερα μου ειπε ο αντρας μου οτι θελει να ερθει η μαμα του μονο..καταλαβαινω οτι την θελει σ'αυτην την χαρουμενη στιγμη οπως θα εχω τους δικους μου κοντα αλλα απο την αλλη εκνευριζομαι και μονο στην ιδεα να εχω ενα ατομο στο σπιτι μου εκεινες της μερες.
Δεν θα ερθει για πολυ για 3-4 μερες και δεν ειναι κακια πεθερα αλλα εγω εχω πολλα νευρα τωρα στην εγκυμοσυνη και ολα με ενοχλουν και πιστευω οτι τοτε θα θελω την ησυχια μου..
ειμαι παραλογη λετε??

Μηπως να μεινει στους γονεις σου καλυτερα? Να μην εχετε τριβες ν δει κ το εγγονακι της και να ειστε ολοι ευχαριστημενοι.

42Να ερθει η πεθερα ή οχι?? - Σελίδα 2 Empty Απ: Να ερθει η πεθερα ή οχι?? Κυρ Μάης 27, 2012 8:53 am

petaloyditsa29


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
beba160a έγραψε:αν πιστευεις οτι θα σου ειναι χρησιμη και οχι ενοχλητικη να ερθει. αλλα θα σου πω κατι εκ πειρας επειδη τα περασα προσφατα και τα περναω ακομα, και χωρις να θελω να σε φοβισω ξεκαθαρισε με τον τροπο σου οτι συμβουλες και παρεμβασεις στην φροντιδα του παιδιου σου δεχεσε να σου δωθουν μονο εφοσον τις ζητησεις. ειναι οτι χειροτερο να εχεις μια "εμπειρη" να σου υποδικνυει συνεχως τι να κανεις με το παιδι σου.

συμφωνω απολυτα.εγω βεβαια οταν γεννησα δεν αφησα κανεναν να μεινει στο σπιτι μαζι μασ.ολα με εκνευριζαν και ενοειται οι υποδειξεισ της πεθερασ δεν παλευονται.η καθε μανουλα ξερει να μεγαλωνει καλυτερα το νινι της,μας βγαινει εντελως φυσικα το ενστικτο που λενε και μας καθοδηγει!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις