Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
93 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 93 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 18 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 34]

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eirinifth έγραψε:
ksapphire έγραψε:Αντε βρε Ειρηνη , σε χασαμε Very Happy





αστα προβλημα μεγαλο αλλα παλι καλα δοξα το θεο, γιατι εγω εφταιγα και παραλιγο να χασει και ο συζυγος τα μενου και τις συνταγες του και εψαχνα να βρω τρυπα να κρυφτω!!!
τι κανετε εσεις???

Ειρηνάκι μου καλωςήρθες πάλι στο παρεάκι μας.Σε χάσαμε κοπέλα μου και αγχωθήκαμε.Ο αντρούλης σου είναι σεφ????Αν ναι είσαι πολύ τυχερούλα!!!!!Cal μουτο σκουφάκι της μικρής είναι αυτά τα πλεκτά με τα λουλούδια στο πλάι.Το αγόρασα απο το babycity.gr.Είναι εδώ στην Θεσσαλονική.Το αγόρασα 15 ευρώ.Λίγο ακριβούτσικο για σκουφάκι αλλά το λάτρεψα.Ευτυχώς είναι ελαστικό και θα μπορέσει να το φορέσει μέχρι 3 ετών,οπότε χαλάλι!Χαίρομαι πολύ που θηλάζεις ακόμη πουλάκι μου.Είναι οτι καλύτερο για το μωράκι σου.Μακάρι να θήλαζα και εγώ αλλά...Τι κάνετε άλλο κοριτσάκια?Τα νέα των μικρών σας?

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα τρελουτσικες φιλες μου.

Εμεις εχουμε γκρινια σημερα παλι.
Ζεννια ειναι τελειο το σκουφακι.Και η φωτο σας , σουπερ.

Ειρηνακι, τι ειναι ο ανδρας σου?Εχετε κανα μαγαζι?


Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 2 417472 σε ολες σας

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια το εχω παλεψει πολυ για να θηλασω...τις πρωτες μερες στο νοσοκομειο εδωσα κ μπουκαλι γιατι μας φερναν καθε μερα 5-6 κ εγω η αφελης- κ αδαης- ταυτοχρονα το θεωρησα normal. μετα ομως μιλησα με συμβουλο θηλασμου κ ολα πηραν τη φυσιολογικη τους πορεια...ομως μεχρι να "ξανακατεβει" το γαλατακι ολη μερα δεν εκανα τιποτα αλλο απο το να θηλαζω...ειχα τραβηξει τρελο πακετο, αλλα ηταν επιλογη μου


ειρηνη αν ο ανδρας σου ειναι σεφ εισαι πολυ τυχερη...μακαρι να μαγειρευε κ ο δικος μου...το εχω βαρεθει αυτο το παλιομαγειρεμα..ουφ..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την cal στις Σαβ Ιαν 28, 2012 2:38 am, 1 φορά

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="zennia
.Και εγώ δεν θηλάζω κορίτσια.Μετά απο μια πολύ δυνατη μαστίτιδα στον 3 μήνα μου κόπηκε το γάλα.Όσο κιαν προσπάθησα η μικρή έμπενε στο στήθος και επειδή δεν είχα γάλα έκλεγε οπότε και δεν με βοήθησε να αυξηθεί το γάλα μου.Δεν πειράζει όμως! Crying or Very sad [/quote]


Μην στεναχωριεσαι κοριτσακι μου,Και οι 3 μηνες που την θηλασες ηταν πολυ καλα.Εγω δεν την θηλασα καθολου Mad
Και φταιω αποκλειστικα εγω που δε ηθελα.

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="cal"]κοριτσια το εχω παλεψει πολυ για να θηλασω...τις πρωτες μερες στο νοσοκομειο εδωσα κ μπουκαλι γιατι μας φερναν καθε μερα 5-6 κ εγω η αφελης- κ αδαης- ταυτοχρονα το θεωρησα normal. μετα ομως μιλησα με συμβουλο θηλασμου κ ολα πηραν τη φυσιολογικη τους πορεια...ομως μεχρι να "ξανακατεβει" το γαλατακι ολη μερα δεν εκανα τιποτα αλλο απο το να θηλαζω...ειχα τραβηξει τρελο πακετο, αλλα ηταν επιλογη μου


μπραβο σου Very Happy Very Happy

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ksapphire έγραψε:


Μην στεναχωριεσαι κοριτσακι μου,Και οι 3 μηνες που την θηλασες ηταν πολυ καλα.Εγω δεν την θηλασα καθολου Mad
Και φταιω αποκλειστικα εγω που δε ηθελα.

μη κατηγορεις τον εαυτο σου..ειναι περιεργες οι πρωτες μερες...ειναι κ οι ορμονες...κοριτσια αφου ο ανδρας μου δεν με χωρισε τοτε, δεν θα με χωρισει ποτε...ειχα κατι νευρα...

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ksapphire έγραψε:[quote="zennia
.Και εγώ δεν θηλάζω κορίτσια.Μετά απο μια πολύ δυνατη μαστίτιδα στον 3 μήνα μου κόπηκε το γάλα.Όσο κιαν προσπάθησα η μικρή έμπενε στο στήθος και επειδή δεν είχα γάλα έκλεγε οπότε και δεν με βοήθησε να αυξηθεί το γάλα μου.Δεν πειράζει όμως!


Μην στεναχωριεσαι κοριτσακι μου,Και οι 3 μηνες που την θηλασες ηταν πολυ καλα.Εγω δεν την θηλασα καθολου Mad
Και φταιω αποκλειστικα εγω που δε ηθελα.[/quote]




ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΘΕ ΜΑΝΑΣ!!!Συνήθως κρίνουμε αβίαστα και μάλιστα κατακρίνουμε μια γυναίκα οταν δεν θηλάζει,αλλά.....Υπάρχουν πολλοί εσωτερικοί παράγοντες που μπορεί να την οδηγούν σε αυτή την απόφαση.Οπότε Κατερινάκι μου η απόφαση σου σεβαστή,είναι η γνώμη μου!

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zennia έγραψε:


ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΘΕ ΜΑΝΑΣ!!!Συνήθως κρίνουμε αβίαστα και μάλιστα κατακρίνουμε μια γυναίκα οταν δεν θηλάζει,αλλά.....Υπάρχουν πολλοί εσωτερικοί παράγοντες που μπορεί να την οδηγούν σε αυτή την απόφαση.Οπότε Κατερινάκι μου η απόφαση σου σεβαστή,είναι η γνώμη μου!


ναι ναι δεν το συζητω...

mama rias

mama rias
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια....τωρα ειδα την ομαδα αυτη Very Happy ,
γεννησα κ εγω 22 Μαρτιου το 2011 μια καραφλουλα πολυ γλυκια και πολυ ησυχη!
Να χαιρομαστε τα μπεμπακια μας λοιπον!!!

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama rias έγραψε:Γεια σας κοριτσια....τωρα ειδα την ομαδα αυτη Very Happy ,
γεννησα κ εγω 22 Μαρτιου το 2011 μια καραφλουλα πολυ γλυκια και πολυ ησυχη!
Να χαιρομαστε τα μπεμπακια μας λοιπον!!!


καλως την...και μενα καραφλουλα ηταν αλλα καμια σχεση με ησυχια...χιχι..

mama rias

mama rias
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
cal έγραψε:
mama rias έγραψε:Γεια σας κοριτσια....τωρα ειδα την ομαδα αυτη Very Happy ,
γεννησα κ εγω 22 Μαρτιου το 2011 μια καραφλουλα πολυ γλυκια και πολυ ησυχη!
Να χαιρομαστε τα μπεμπακια μας λοιπον!!!


καλως την...και μενα καραφλουλα ηταν αλλα καμια σχεση με ησυχια...χιχι..

εχει βγαλει τωρα μαλλακια η δικια σου;...γιατι εμενα ακομα χνουδακι εχει!!
της εβαλα σκουλαρικια στα αυτακια της γιατι βαρεθηκα να μου λενε ολοι ‘αχ τι ωραιο αγορακι‘

kounia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα κι απο μενα.τι κανετε κουκλιτσες μανουλες?διαβαζω για διατροφη.καλη αρχη Ευη μου.Ζενια συγχαρητηρια για την κινηση σου.εγω ειμαι σε φαση διαιτας και εχω χασει 7 κιλα μεχρι στιγμης.οχι τιποτα ιδιαιτερο,απλα εκοψα τα γλυκα σνιφ σνιφ,που μ'αυτα ζουσα,οχι με φαγητο Embarassed .
χαθηκα γιατι πεσανε μαζεμενα πραγματα.καναμε εσωτερικη μετακομιση γιατι το ισογειο εβγαλε υγρασια και ανεβηκαμε στους πανω οροφους και αντε να ζεστανεις ενα σπιτι κλειστο για 3σχεδον χρονια.παραγγειλαμε δωματιο στην μεγαλη μου που θα μας το φερουν την Τριτη κ προς το παρον ειμαστε ολοι μαζι στο δικο μας Rolling Eyes
καναμε χειρουργειο τη μεγαλη(2,5) αμυγδαλες κ κρεατακια.θα το καναμε το καλοκαιρι αλλα μας εκανε μια παρατεταμενη απνοια και το καναμε αρον αρον.
ετοιμαζουμε κ τη βαφτιση μας στις 12 φεβρουαριου κ τρεχουμε.το ονομα μας θα ειναι Αλεξανδρα(της μαμακας μου).
συγνωμη για το σεντονι.υπερδιπλο ετσι?

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ναι εβγαλε...ειναι ξανθια, γι' αυτο υποθετω δεν ειχε στην αρχη...σκουλαρικια τοσο νωρις?πως αντεδρασε?της τα βγαζεις το βραδυ ε?

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα, κορίτσια!!! Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 2 417472
Καλά, θυμόμουν... Είχα στο μυαλό μου την Κατερίνα ή την cal ότι θηλάζει...
cal, και εγώ θηλάζω ακόμα. Στην αρχή πέρασα ό,τι και εσύ, γιατί τον είχαν τον μικρό στην εντατική για παρακολούθηση (δεν είχε κάτι σοβαρό-αιμάτωμα από το τράβηγμα της βεντούζας. Το μωρουλίνι μου είχε σφηνώσει ώρες και δεν έβγαινε. Ήταν μπλεγμένος στον ομφάλιο λώρο και έβλεπαν τα μαλλάκια του, αλλά αυτός δεν έβγαινε... Sad ). Στο σπίτι κλάματα και οδυρμός. Δεν ήθελε στήθος με τίποτα. Τους πρώτους μήνες και εγώ τα ίδια. Ήμουν όλη μέρα με το στήθος έξω!!!
Κορίτσια, εννοείται ότι δε θεωρώ κακό να μη θηλάσει κάποια γυναίκα. Εγώ το ήθελα πολύ όμως. Ούτε εμένα ούτε τον άντρα μου μας θήλασαν οι μητέρες μας. Της μητέρας μου της κόπηκε το γάλα, είπε, γιατί τη δάγκωσα. Της πεθεράς μου ήταν επιλογή από την αρχή.
cal, εσένα δέχεται μπιμπερό ή πιπίλα; Τον τέταρτο μήνα τα έκοψε μόνος του και τα δύο. Κοιμάται μόνο με το στήθος και έχω αρχίσει να προβληματίζομαι. Τι θα κάνω όταν σταματήσω το θηλασμό;;;
Κατερίνα, η μικρή σου τρώει πολύυυυυ!! Very Happy Φαίνεται από τα μαγουλίνια της!!! Very Happy Εμένα με ταλαιπώρησε πολύ στην αρχή. Για περίπου 2 μήνες έτρωγε 30-50 γραμμάρια σε κάθε γεύμα!! Κακά δεν κάνει κάθε μέρα και σπάνια να κάνει πάνω από μια φορά την ημέρα.
Ζέννια, όντως είναι τέλεια η φώτο! Τέλειο και το σκουφάκι!!!
Καλώς όρισες, mama rias, στην παρέα μας!! Πώς τη λένε τη μικρή σου; Εσένα στην έλεγαν αγοράκι, εμένα τον έλεγαν όλοι κοριτσάκι!!!! Shocked Πολύ μαλλί από την κοιλιά!!!
kounia, σε χάσαμε!! Αχ, είχατε δουλειές πολλές,ε;; Τώρα που λες για υγρασία... Το δωμάτιο του μωρού έχει πολύ υγρασία! Sad Περιμένουμε το καλοκαίρι και θα κάνουμε μόνωση. Ξήλωμα ντουλάπας, τοίχος με θερμομόνωση κτλ. Και να σκεφτείτε ότι πριν τέσσερα χρόνια κάναμε ανακαίνιση! Sad Σεντόνι;;;; Και αυτό τι είναι;; Τάπητας σε γήπεδο ποδοσφαίρου;;; Very Happy
eirinifth, και εσένα είχαμε χάσει! Χαίρομαι που τώρα όλα καλά! Smile

mama rias

mama rias
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
cal έγραψε:ναι εβγαλε...ειναι ξανθια, γι' αυτο υποθετω δεν ειχε στην αρχη...σκουλαρικια τοσο νωρις?πως αντεδρασε?της τα βγαζεις το βραδυ ε?
λες να ειναι κ εμενα ξανθια;;
θα δουμε ...που θα παει θα μακρυνουν τα μαλλια μας!! afro afro
Τα σκουλαρικια οχι δεν τα βγαζουμε το βραδυ..ειναι τα φαρμακευτικα και δεν την ενοχλουν καθολου!
Οταν καναμε την πρωτη τρυπα εκλαψε για μισο λεπτακι αλλα στην δευτερη τρυπα εκλαψε παραπανω γιατι η ηλιθια την πληγωσε στο με το πιστολακι ...της εκανε μια γρατζουνια..
Παντως ετσι εκανα κ στην μεγαλη μου κορη γιατι αν δεν τους κανεις νωρις τρυπες στα αυτακια μετα δεν αφηνουν πανω σκουλαρικη απο την περιεργεια!

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
8 κοριτσάκια και 3 αγοράκια έχει η παρέα μας!! Πόπο νύφες!! Very Happy
mama rias, Αγγελική τη λένε τη μικρή σου, έτσι; Σας πρόσθεσα στο πρώτο post. Ο Αντώνης έμοιασε σε εμένα και είχε τόσο μαλλί. Λέω ότι αν κάνω άλλο και μοιάσει στον άντρα μου, θα'ναι καραφλούλι και ξανθούλι!! Very Happy Έτσι ήταν όταν ήταν μωρό!

mama rias

mama rias
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariabel έγραψε:8 κοριτσάκια και 3 αγοράκια έχει η παρέα μας!! Πόπο νύφες!! Very Happy
mama rias, Αγγελική τη λένε τη μικρή σου, έτσι; Σας πρόσθεσα στο πρώτο post. Ο Αντώνης έμοιασε σε εμένα και είχε τόσο μαλλί. Λέω ότι αν κάνω άλλο και μοιάσει στον άντρα μου, θα'ναι καραφλούλι και ξανθούλι!! Very Happy Έτσι ήταν όταν ήταν μωρό!
Οντως ρε παιδι μου δεν θα βρισκουν αντρες τα κοριτσια μας...μονο 3 στα 8 κοριτσια!!!
mariabel Αγγελικη θα την βαφτησουμε ...οταν θα βγαλει μαλλι για να εχει ο παππας να κοψει!!χιχιχι
εμενα με λενε Μινα και χαρηκα πολυ κοριτσια!

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariabel έγραψε:
cal, εσένα δέχεται μπιμπερό ή πιπίλα; Τον τέταρτο μήνα τα έκοψε μόνος του και τα δύο. Κοιμάται μόνο με το στήθος και έχω αρχίσει να προβληματίζομαι. Τι θα κάνω όταν σταματήσω το θηλασμό;;;
[color=orange]


οχι τιποτα απο τα 2 μονο ...δαχτυλακι....δεν πειραζει ακομη που θελει στηθος για να κοιμηθει, ειναι συνηθισμενο. Ομως να θυμασαι, οταν θα θελησεις να απογαλακτισεις, τα γευματα αυτα θα ειναι τα τελευταια που θα κοψεις

mama rias έγραψε:
Παντως ετσι εκανα κ στην μεγαλη μου κορη γιατι αν δεν τους κανεις νωρις τρυπες στα αυτακια μετα δεν αφηνουν πανω σκουλαρικη απο την περιεργεια!
[/font]

που εκανες τρυπες??...η δικια μου απο τωρα πειραζει τα παντα απο περειργεια..

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κάλλη (έτσι γράφεται; ), πίνει πια γάλα όταν είναι να κοιμηθεί... Όταν γκρινιάζει δηλαδή τον βάζω στο στήθος και σαν φάρμακο αυτό τον ηρεμεί. Σκέφτομαι να σταματήσω στο χρόνο... Θέλω και δεύτερο νινί και με προβληματίζει αυτό. Η παιδίατρος είπε βέβαια ότι μερικές θηλάζουν σε όλη την εγκυμοσύνη. Τις τελευταίες μέρες μου κάνει και το άλλο. Ξυπνάει συχνά το βράδυ και για να κοιμηθεί φυσικά θέλει την "πιπίλα" του. Νιώθω τόσο κουρασμένη... Sad
Μίνα, εμένα με λένε Μαρία! Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 2 417472 Θέλω το σοκολατένιο σου σπιτάκι ΤΩΡΑΑΑΑΑ!!!! Μιαμ μιαμ!

mama rias

mama rias
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε χρυσοχοειο καναμε της τρυπες...αφου της εβαλα πρωτα μια κρεμουλα αναισθητικη για να μην ποναει!
Η δικια μου να φανταστεις για να κοιμηθει βαζει το δαχτυλο στο στομα και τραβαει το δεξι της αυτακι αλλα απο την πανω του μερια....
την πρωτη μερα επιανε τα σκουλαρικια κ χωρις να της λεω τπτ της τραβουσα το χερακι ...τωρα 2 εβδομαδες σχεδον κ οταν το πιασει το αφηνει αμεσως...εγινε μερος του σωματος της!!

Απο δοντια πως πατε κοριτσια...ποσα εχετε;
εμεις εχουμε 2 απο 6,5 μηνων κ προχθες εσκασαν τα δυο πανω και ειναι ετοιμο και το διπλανο τους....

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μίνα, εμείς έχουμε 6 δοντάκια και είναι πολύ κοφτερά!!
Εύη, Έλενα, πού είστε;;;;

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariabel έγραψε:Κάλλη (έτσι γράφεται; ), πίνει πια γάλα όταν είναι να κοιμηθεί... Όταν γκρινιάζει δηλαδή τον βάζω στο στήθος και σαν φάρμακο αυτό τον ηρεμεί. Σκέφτομαι να σταματήσω στο χρόνο... Θέλω και δεύτερο νινί και με προβληματίζει αυτό. Η παιδίατρος είπε βέβαια ότι μερικές θηλάζουν σε όλη την εγκυμοσύνη. Τις τελευταίες μέρες μου κάνει και το άλλο. Ξυπνάει συχνά το βράδυ και για να κοιμηθεί φυσικά θέλει την "πιπίλα" του. Νιώθω τόσο κουρασμένη... Sad

σου στελνω μνμ στο fb που να λυσεις τις αποριες σου....οσο αφορα το βραδυνο ξυπνημα εγω το ελυσα ως εξης(εφοσον δεν ειναι απο πεινα): την αφησα λιγο να γκρινιαζει 5-10 λεπτα κ μετα εβαλε το δαχτυλο στο στομα κ κοιμηθηκε μονη της..αν πειναει δεν κοιμαται με τιποτα ομως, συνεχιζει την γκρινια...παντως λογω δοντιων θελουν να πιπιλανε το στηθος, παροδικο ειναι..


ναι ετσι το γραφω..

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλώς ήρθες στην παρέα μας μαμά Μίνα....χαιρόμαστε που είσαι κοντά μας!Να χαίρεσε την κορούλα σου!Εμείς απο δοντάκια έχουμε 4 κορίτσια.Δύο κάτω,δύο πάνω.

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kounia έγραψε:καλημερα κι απο μενα.τι κανετε κουκλιτσες μανουλες?διαβαζω για διατροφη.καλη αρχη Ευη μου.Ζενια συγχαρητηρια για την κινηση σου.εγω ειμαι σε φαση διαιτας και εχω χασει 7 κιλα μεχρι στιγμης.οχι τιποτα ιδιαιτερο,απλα εκοψα τα γλυκα σνιφ σνιφ,που μ'αυτα ζουσα,οχι με φαγητο Embarassed .
χαθηκα γιατι πεσανε μαζεμενα πραγματα.καναμε εσωτερικη μετακομιση γιατι το ισογειο εβγαλε υγρασια και ανεβηκαμε στους πανω οροφους και αντε να ζεστανεις ενα σπιτι κλειστο για 3σχεδον χρονια.παραγγειλαμε δωματιο στην μεγαλη μου που θα μας το φερουν την Τριτη κ προς το παρον ειμαστε ολοι μαζι στο δικο μας Rolling Eyes
καναμε χειρουργειο τη μεγαλη(2,5) αμυγδαλες κ κρεατακια.θα το καναμε το καλοκαιρι αλλα μας εκανε μια παρατεταμενη απνοια και το καναμε αρον αρον.
ετοιμαζουμε κ τη βαφτιση μας στις 12 φεβρουαριου κ τρεχουμε.το ονομα μας θα ειναι Αλεξανδρα(της μαμακας μου).
συγνωμη για το σεντονι.υπερδιπλο ετσι?
Κοριτσάκι μου μας έλειψες πολύ,όπως και η Ειρήνη μας!Αντε να μαζευτούμε πάλι όλο το παρεάκι.Περαστικούλια στην μεγάλη σου κορούλα μάτια μου.Τώρα είδα οτι είσαι και εσύ Θεσσαλονικιά!!!!!!!Με το καλό και η βάφτιση σας!Δεν θυμάμαι στο facebook εσύ έχεις λογαριασμό?

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα κουκλιτσες!!! τι κανετε σημερα?? μου ειχατε λειψει!!!! καλε ναι, σεφ ειναι ο συζυγος, αλλα............... του τσαγκαρη το παπουτσι ειναι παντα ξηλωμενο............... σε ξενοδοχειο εργαζεται, μαγαζι τετοια εποχη, ευτυχως οχι. φτασαμε να παιρνουμε λιγοτερα χρηματα απο τους εργοδοτες μας και παλι να κανουμε το σταυρο μας......... καλυτερα υπαλληλος......
τι κανουν τα ζουζουνακια σας??? ο δικος μου ειναι παλι συναχωμενος....... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

8 κοριτσαρες στην παρεα μας λοιπον ε????? ελεγα να κανω και εγω μια κορακλα γιατι ζηλευω που βλεπω τα φορεματακια, τις κορδελιτσες, τα σκουφακια με τα λουλουδακια...........αχαχαχ!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 18 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις