Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 34]

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειρήνη, όντως είναι θέμα παιδιάτρου... Πάντως θα συμφωνήσω με την Κάλλη. Ρύζι έχει η κρέμα ρυζάλευρο και συστατικά ψωμιού η φαρίν λακτέ...
???

Σήμερα ο μικρός έφαγε πρώτη μέρα βραδινό... Απορώ πού τα χώρεσε όλα αυτά... Σπάσαμε ρεκόρ σήμερα! 175γρ φρούτα, 175γρ μεσημεριανό, 175γρ κρέμα, 175γρ βραδινό! Γάλα αμφιβάλλω αν ήπιε αρκετό...

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariabel έγραψε:Ειρήνη, όντως είναι θέμα παιδιάτρου... Πάντως θα συμφωνήσω με την Κάλλη. Ρύζι έχει η κρέμα ρυζάλευρο και συστατικά ψωμιού η φαρίν λακτέ...
???

Σήμερα ο μικρός έφαγε πρώτη μέρα βραδινό... Απορώ πού τα χώρεσε όλα αυτά... Σπάσαμε ρεκόρ σήμερα! 175γρ φρούτα, 175γρ μεσημεριανό, 175γρ κρέμα, 175γρ βραδινό! Γάλα αμφιβάλλω αν ήπιε αρκετό...

το ξερουμε αλλα αφου μας το απαγορευσε, τι να κανουμε, εξαλλου να σου πω την αληθεια ψωμι δεν θελω να του δωσω ακομα, εχω κακη εμπειρια απο αλλο μωρακι.....

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειρήνη, καλά κάνετε. Συμφωνώ ότι πρέπει να ακολουθούμε τις οδηγίες των παιδιάτρων, που μας παρακολουθούν. Αλλά με προβληματίζει ότι κανένας δεν ακολουθεί κοινή πορεία! Τι να πω; Λες και δεν έχουν διαβάσει τα ίδια βιβλία, λες και είναι πειραματόζωα τα παιδιά μας και ο καθένας πειραματίζεται διαφορετικά! Rolling Eyes Ο Λευτεράκης δηλαδή τρώει τα πάντα χωρίς να τα αλέσεις;

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
cal έγραψε:
eirinifth έγραψε:Καλησπερα κοριτσια!!!! Ευχομαι να βρισκω μια χαρουλα και τις μανουλιτσες και πανω απο ολα ολα τα μωρακια..... και τις εγκυουλες.....!!!!!!
Εμεις κοριτσια τρωμε κανονικα φαγητο, δε μαγειρευουμε πια χωριστα, και μαλιστα σημερα ο μικρουλης μου εφαγε πρασα με πατατουλες και η γιαγια μας ειπε οτι του αρεσαν παρα πολυ, και χθες που ηταν παρα πολυ ομορφος καιρος πηγαμε βολτιτσα και φαγαμε εξω, ο Λευτερακος μου εφαγε πατατουλες φουρνου με αρνακι, ντοματουλα και στακα, ενα ειδος κρεμας τυριου παραδοσιακο εδω στην Κρητη..... και για πρωτη φορα δεν του αλεσα το κρεας και κοριτσια πολυ γελιο, του αρεσε τοσο το αρνακι που συνεχεια ανοιγε το στοματακι του και χοροπηδουσε σαν τρελουτσικο..... και χαιρομαι επιτελους που ξεπερασαμε το χωριστο μαγειρεμα και θα τρωει και κατι διαφορετικο......
Και τελικα Μαρακι μου η διατροφη του μωρου εχει να κανει με τον παιδιατρο, εμεις το πορτοκαλι ειναι το πρωτο φρουτο που δοκιμασαμε στον 5ο μηνα, γιαουρτι τρωμε απο τον 6ο, αβγο απο τον 9ο, και το ψαρι το ξεκινησαμε τωρα στο 10ο, εμας μας εχει απαγορευσει τα οσπρια, το ψωμι, και το ρυζι......
Κοριτσια ο μικρουλης μου κοιμηθηκε στη στρατα, αλλο και αυτο...... τον παω στο κρεβατι και θα κανω καμμια δουλιτσα ακομα.... φιλακια......!!!!!!


του το δινεις κανονικα με αλατι?τα λιωνεις με πιρουνι?...κουφο που σου απαγορευσε το ρυζι, αφου το ρυζαλευρο ειναι το πρωτο που δινεται..και απο το ψωμι δινεται η κορα για να μαθει να μασαει σιγα σιγα..οσπρια μονο αρακα εμας μας επιτρεπει...



κανονικα μαγειρεμενα με λιγοτερο αλατι και λιγοτερο λαδι, τα λυωνω με το πηρουνι, και το κρεατακι μικρες μικρες λωριδες..... να σου πω μεχρι στιγμης δεν εχω παρακουσει καθολου το γιατρο εκτος απο κανα δυο ψιλοβλακειουλες, καω πιστευω οτι για να το λεει κατι θα ξερει που δεν ξερω εγω.... οσο για το ψωμι μετα απο κακια εμπειρια με το μωρο μιας γνωστης που δεν ακουσε το γιατρο και το μωρακι πηγε στο νοσκοκομειο..... προς θεου δε θελω να δοκιμασω, και με τις πατατες φοβαμαι λιγακι αλλα βαζω μπολικο ζουμακι να μην ειναι καθολου στεγνες.....ειμαι λιγακι φοβιτσιαρα...

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariabel έγραψε:Ειρήνη, καλά κάνετε. Συμφωνώ ότι πρέπει να ακολουθούμε τις οδηγίες των παιδιάτρων, που μας παρακολουθούν. Αλλά με προβληματίζει ότι κανένας δεν ακολουθεί κοινή πορεία! Τι να πω; Λες και δεν έχουν διαβάσει τα ίδια βιβλία, λες και είναι πειραματόζωα τα παιδιά μας και ο καθένας πειραματίζεται διαφορετικά! Rolling Eyes Ο Λευτεράκης δηλαδή τρώει τα πάντα χωρίς να τα αλέσεις;

Μαρια μου εγω οπως ειπα και στην Καλλη ειμαι λιγακι φοβιτσιαρα οσο αφορα αυτο το θεματακι μετα απο διαφορα που εχω δει και διαφορα αλλα που εχω ακουσει, μπορει βεβαια να κανω και λαθος δεν ξερω.....
Ο Λευτερακος μας απο χθες τρωει το φαγητο του λυωμενο με το πηρουνι και χαιρομαι παρα μα παρα πολυ.....

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειρήνη, τρώει ποσότητα έτσι; Τρώει γρήγορα ή κάνεις πολλή ώρα μέχρι να τον ταΐσεις; Πότε άρχισες να του δίνεις έτσι το φαγητό; Έχω προσπαθήσει και εγώ να τον ταΐσω έτσι, αλλά τρώει λίγο και κάνει ώρα πολλή. Sad

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariabel έγραψε:[color=orange] Α, τις τελευταίες μέρες αντί για κοτόπουλο, του έδωσα γαλοπούλα και αυτό γιατί δεν είχε το κρεοπωλείο κοτόπουλο.


Γαλοπουλα εχω δωσει και εγω αρκετες φορες.Και στον γιο μου εδινα.
Ρυζι δινω και γω ,καστανο μονο.
Τις τροφες τις δινω ακομη αλεσμενες αλλα μπισκοτακι και ψωμι της δινω στο χερακι και σιγα σιγα το μασουλαει.
Νερο δεν πινει με την καμια ομως και τις τελευταιες δυο μερες το βραδυ πινει μονο 100 μλ γαλα .

Τι αλλο κανετε κοριτσακια μου?
Μαρακι πως παει η εγκυμοσυνη σου?

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eirinifth έγραψε:
mariabel έγραψε:Ειρήνη, καλά κάνετε. Συμφωνώ ότι πρέπει να ακολουθούμε τις οδηγίες των παιδιάτρων, που μας παρακολουθούν. Αλλά με προβληματίζει ότι κανένας δεν ακολουθεί κοινή πορεία! Τι να πω; Λες και δεν έχουν διαβάσει τα ίδια βιβλία, λες και είναι πειραματόζωα τα παιδιά μας και ο καθένας πειραματίζεται διαφορετικά! Rolling Eyes Ο Λευτεράκης δηλαδή τρώει τα πάντα χωρίς να τα αλέσεις;

Μαρια μου εγω οπως ειπα και στην Καλλη ειμαι λιγακι φοβιτσιαρα οσο αφορα αυτο το θεματακι μετα απο διαφορα που εχω δει και διαφορα αλλα που εχω ακουσει, μπορει βεβαια να κανω και λαθος δεν ξερω.....
Ο Λευτερακος μας απο χθες τρωει το φαγητο του λυωμενο με το πηρουνι και χαιρομαι παρα μα παρα πολυ.....

Και εγώ θα χαιρόμουν, Ειρήνη. Μέχρι τώρα όμως με τα κομματάκια αναγουλιάζει. Θα το δοκιμάσω, όμως!

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ksapphire έγραψε:
mariabel έγραψε:[color=orange] Α, τις τελευταίες μέρες αντί για κοτόπουλο, του έδωσα γαλοπούλα και αυτό γιατί δεν είχε το κρεοπωλείο κοτόπουλο.


Γαλοπουλα εχω δωσει και εγω αρκετες φορες.Και στον γιο μου εδινα.
Ρυζι δινω και γω ,καστανο μονο.
Τις τροφες τις δινω ακομη αλεσμενες αλλα μπισκοτακι και ψωμι της δινω στο χερακι και σιγα σιγα το μασουλαει.
Νερο δεν πινει με την καμια ομως και τις τελευταιες δυο μερες το βραδυ πινει μονο 100 μλ γαλα .

Τι αλλο κανετε κοριτσακια μου?
Μαρακι πως παει η εγκυμοσυνη σου?

Κατερίνα, ούτε εμένα πίνει νερό! Rolling Eyes Μπιμπερό δε δέχεται και με το ποτηράκι πίνει ελάχιστο, το περισσότερο το φτύνει, οπότε γίνεται λούτσα!! Rolling Eyes
Γάλα δεν ξέρω πόσο πίνει, αλλά λογικά αν έχει φάει ποσότητα κατά τη διάρκεια της ημέρας, γάλα θα πίνει ελάχιστο.
Δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρό. Νιώθω έντονα τραβήγματα στην κοιλιά και έχω πού και πού πονάκια. Μακάρι να πάνε όλα καλά και την Πέμοτη να ακούσουμε και καρδούλα.

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariabel έγραψε:
eirinifth έγραψε:
mariabel έγραψε:Ειρήνη, καλά κάνετε. Συμφωνώ ότι πρέπει να ακολουθούμε τις οδηγίες των παιδιάτρων, που μας παρακολουθούν. Αλλά με προβληματίζει ότι κανένας δεν ακολουθεί κοινή πορεία! Τι να πω; Λες και δεν έχουν διαβάσει τα ίδια βιβλία, λες και είναι πειραματόζωα τα παιδιά μας και ο καθένας πειραματίζεται διαφορετικά! Rolling Eyes Ο Λευτεράκης δηλαδή τρώει τα πάντα χωρίς να τα αλέσεις;

Μαρια μου εγω οπως ειπα και στην Καλλη ειμαι λιγακι φοβιτσιαρα οσο αφορα αυτο το θεματακι μετα απο διαφορα που εχω δει και διαφορα αλλα που εχω ακουσει, μπορει βεβαια να κανω και λαθος δεν ξερω.....
Ο Λευτερακος μας απο χθες τρωει το φαγητο του λυωμενο με το πηρουνι και χαιρομαι παρα μα παρα πολυ.....

Και εγώ θα χαιρόμουν, Ειρήνη. Μέχρι τώρα όμως με τα κομματάκια αναγουλιάζει. Θα το δοκιμάσω, όμως!

Μαρια μου, και εμενα στην αρχη ξεκινησα να αλλεθω λιγοτερο το φαγητο του και δεν του πολυαρεσε, ετρωγε λιγοτερο, αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο, μετα αρχισε να τρωει λιγο περισσοτερο και ειπα να δοκιμασω τα λυωμενα με το πηρουνι.... και παλι στην αρχη ηταν διστακτικος αλλα μετα του αρεσε πολυ...... σιγα σιγα θα ξεκινησει και ο Αντωνακης σου, θα το δεις......

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ωραία! Ειρήνη, θα το κάνω και εγώ. Είχα πρόβλημα, γιατί τώρα που μου είπε να τα αλέθω πριν το φαγητό (και όχι από την προηγούμενη μέρα) λόγω ποσότητας, το φαγητό δεν ήταν κρεμώδες και ο μικρός έφαγε λιγότερο. Θα κάνω υπομονή λοιπόν. Ας τρώει λιγότερο μέχρι να αρχίσει να τρώει κανονικά.

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια καλησπερα!Και η δημητρουλα εχει κοψει τα αλεσμενα εδω και εναν μηνα...τωρα τα τρωει απλα ψηλοκομμενα και το νερακι πλεον απο το παγουρινο και καποιες φορες το θελει απο το ποτηρι,,..το γιογιο το εχουμε μαθει για τα καλα, δεν παμε χωρις αυτο πουθενα...και εμεις τρωμε τα παντα...δεν μαγειρευω χωρια εδω και πολυυυ καιρο...και σε εναν μηνα αρχιζουμε και το φρεσκο γαλα το advanse

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου, Έλενα!!
Δηλαδή κάνει και τα τσίσα τώρα στο γιογιό; Shocked

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τι εννοειτε οτι ειχαν προβλημα με το ψωμι?οτι στραβοκαταπιανε?την κορα την δινω παντα με επιβλεψη κ το εκπαιδευτικο ποτηρακι γεματο νερο στο χερι..θα αρχισω και εγω να τα λιωνω με το πιρουνι. Νομιζω οτι ειναι ετοιμη γιατι δειχνει να ευχαριστιεται καλυτερα οτι ειναι μπουκιτσα παρα το αλεσμενο.Το θεμα ειναι οτι χρειαζεται χρονος κ σιγουρα θα φαει λιγοτερο..που ηδη τρωει λιγο το σπορακι...

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι Μαρια μου και τσισα...τα κραταει αν ειμαστε καπου και δεν την βαλω η αν την ξεχασω στο σπιτι μου τα κανει μετα...η πανα της ειναι καθαρη,,,και απο το μεσημεριανο υπνο εχει τυχει πολλες φορες να ειναι στεγνη...τωρα εχει αρχισει να λεει κακα...και πιστευω το καλοκαιρι θα το κοψει...

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια!
σημερα ξυπνησα με το μυαλο μου να γυριζει ενα χρονο πριν που ετρεχα να προλαβω με τρελο αγχος για το δωματιο του μωρου . αχχχχ τι ωραιες αναμνησεις....
Μαρακι δε ξερεις ποσο σε ζηλευω (καλοπροαιρετα) και χαιρομαι που θα εχεις σε μερικους μηνες μωρακι! θελω και γω αλλα δυστυχως τα οικονομικα δε μας το επιτρεπουν καθολου.
βρε κοριτσια λετε τελος τα αλεσμενα και συμφωνω με το να τα παταμε με το πιρουνακι τα λαχανικα,με το κρεας ομως τι γινετε;;; πως;;; γιατι εμενα με 4 δοντια μου φαινεται απιθανο να μασησει κρεατακι.

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!!
Προσπάθησα σήμερα να του το δώσω έτσι το φαγητό, αλλά δεν το ήθελε και έτσι το άλεσα.
Έλενα, έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό με την κόρη σου! Είναι η πρώτη που το καταφέρνει αυτό τόσο νωρίς! Δεν έχω ξαναακούσει κάτι παρόμοιο!
Εύη, ούτε εμάς είναι πολύ καλά τα οικονομικά, αλλά πιστεύω θα τα καταφέρουμε με ένα ακόμα. Πάντως και ο Αντώνης παρόλο που έχει 2 παραπάνω δεν τα καταφέρνει με το μάσημα... Λέω να περιμένω μέχρι να βγάλει κανένα δόντι πίσω για να μασάει καλύτερα.

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βρε συ Ελενα ,μου φαινεται απιστευτο αυτο που λες.Πραγματικα μπραβο σου και μπραβο της
Shocked Laughing

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τελικα ουτε και μενα τα τρωει αν δε τα αλεσω αναγουλιαζει.οποτε συνεχιζω να αλεθω το προτειμω απο το να μενει νυστικη.ουτε πινει νερο απο το καλαμακι το φυσαει και κανει μπουρμπουληθρες.χαχαχαχχα
δε πειραζει μωρε ας τα μαθει αργοτερα ετσι κι αλλιως τι;; υπαρχει ανθρωπος που να μην εμαθε να τρωει μη αλεσμενα και να μη πινει απο καλαμακι;;; δε με ανησυχει καθολου αυτο!!!!
κατα τα αλλα η νικολετα εχει εξελιχθει σε ενα σουπερ ναζιαρικο μωρο που οταν θελει αγκαλιτσα γερνει το κεφαλι στα διπλα σκαει ενα χαμογελακι και μας φωναζει μαμαααα....μπαμπαααα
εν το μεταξυ φωναζει και παππου γιαγια και την αδερφη της λαλα απο το αντωνουλα!χαχαχαχα

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!!
Εύη μου, και εγώ το ίδιο σκέφτομαι. Θα έρθει η ώρα τους να τα μάθουν όλα! Προς το παρόν για μένα είναι ακόμα πολύ μωρό! Smile Αχ και ο Αντωνάκης φωνάζει μαμάαα και μπαμπάαα, αλλά τίποτα άλλο ακόμα! Μας τρελαίνει όταν το κάνει! Very Happy

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσαρες καλημερα...και μενα εκανε αναγουλες...οπως λες Ευη, θα μαθει αργοτερα...τρωει πχ καροτο βρασμενο σιγα σιγα μονη της στο χερακι αλλα πολτοποιημενο (με πιρουνι) στο κουταλακι με τπ..

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κάλλη, καλημέρα!! Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 18 417472

rozi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΜΑΔΕΣ.. ΕΜΕΝΑ Ι ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΗΣ.. ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΑΛΑ Κ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΤΗΣ ΤΡΩΕΙ ΜΕ ΟΡΕΞΗ.. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΝΑ ΤΙΣ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ... ΔΩΣΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΝΟΣΤΙΜΟ ΦΑΓΑΚΙ....

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα κοριτσια μου!!!!!!
Ελενα η κορη σου ειναι πρωτη, λεω να ξεκινησω και εγω μηπως και τα καταφερουμε....... το λεω καιρο τωρα αλλα.......
Μανουλιτσες μου δεν υπαρχει αγχος για το φαγητο σιγα σιγα θα μαθουν, και εμενα δε τα τρωει ολα λυωμενα κανει μουτρακια, εγω τι να πω που δε θελει με τιποτα να μπουσουλησει...... ολο προσπαθω αλλα τιποτα.... μολις τον βαλω κλαει και δε θελει με τιποτα......
ροζι τι της μαγειρευεις εσυ???

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
rozi στον ατμο γινονται πιο νοστιμα, αλλιως δοκιμασε να βαλεις περισσοτερο καροτο κ κιτρινη κολοκυθα...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις