Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 25 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 34]

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χρόνια πολλά, Εύη!!! Very Happy

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα κοριτσια!!!!
Μαρακι μου πολυ χαρηκα με τα νεα σου Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 654316 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 654316 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 654316 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 654316 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 654316 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 654316 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 654316 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 654316 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 654316 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 654316 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 654316 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 654316 να σου ευχηθω απλα οτι καλυτερο και μολις δεις και το σπορακι σου στον υπερηχο θα τα ξαναπουμε!!!!! Μπραβο μπραβο, πολυ χαρηκα!!!! Φιλακια πολλα στον Αντωνακη που ειναι και αυτος ζωηρουλης οπως αλλωστε και ολα τα μωρακια της παρεουλας μας!!!!
Ευα μου χρονια πολλα γλυκια μου, να χαιρεσαι την οικογενεια σου και τα γλυκουλια κοριτσακια σου, που απο τις φωτογραφιες μου φαινεται οτι ειναι ιδιες η μανουλιτσα τους!!!! Παντα ευτυχισμενη και αγαπημενη μαζι με την οικογενεια σου λοιπον, φιλακια στις κουκλιτσες μας να χαιρονται τη μανουλα τους!!!!

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακια μου Καλησπερα .

Μαρακι μου ,και μενα αχνη ηταν η γραμμουλα με τα hometest που εκανα στην μικρη μου.Πιστευω οτι ειναι καραθετικο Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 654316 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 875502 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 417472 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 50580 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 50580 cheers Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 328109 Very Happy .


Σου τα ειπα και στο face book, Ευη μου αλλα και Πολυχρονη να σαι ,και αποεδω Very Happy .

Καλη ειναι μωρε Ζεννια .Γερα να ναι πανω απ ολα και μετα ας γινουν οσο θελουν.

Εμεις ,πηρε αδεια ο ανδρας μου και σημερα ειμαστε Φαρσαλα ,στο χωριο του ανδρα μου και αυριο παμε Κορινθο στους δικους μου για καμια βδομαδα.Οποτε μαλλον καποιες μερες δεν θα μπαινω.

Σας φιλω ολες πολυ πολυ

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημεραν κοριτσια!!! σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχες σας και τη Ζεννια μας που φροντησε να το μαθετε!!! (κακα τα ψεματα δε με θυμαται εμενα κανεις!!!)
οποτε το καταχαρηκα σημερα χιχιχιχιχι!

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα, κορίτσια!!
Αχ, ναι, είμαι πολύ χαρούμενη!! Απ' ό,τι φαίνεται είναι όντως θετικό!! Στην αρχή είχα φάει μια απογοήτευση εξαιτίας πολλών που είχα ακούσει.
Τώρα βλέπω πόσο δύσκολο είναι τελικά να είσαι έγκυος και να έχεις και άλλο παιδάκι στην ηλικία των δικών μας, που ζουζουνίζουν όλη την ώρα! Εχθές έφαγα μια φρίκη και στο τέλος της ημέρας ξέσπασα σε κλάμματα όταν ο μικρός με δάγκωσε στο στήθος... Ήταν το αποκορύφωμα!!
Εύη, χαίρομαι που το καταχάρηκες χθες!! Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 379767

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια καλημερα!Μαρια μου συγχαρητηρια για την καινουργια σου εγκυμοσυνη.Θα πρεπει τωρα να εισαι πολυ προσεκτικη γιατι δεν θα πρεπει να τον παιρνεις αγκαλια τον Αντωνακι...Τα πραγματα τα πηρες?
Κοριτσακια συγνωμη που εχω χαθει αλλα δοξα το θεο πανε καλα τα πραγματα.
Η δημητρουλα ειναι μια χαρα και σε 4 μερουλες κλεινει τον 11 μηνα...πωπω σε εναν μηνα ειναι τα γενεθλια της...Αρχισε πινει απο το παγουρακι της το νερο και το γιογιο το εχουμε μαθει για τα καλα..τωρα πρεπει σιγα σιγα να μαθει να τρωει και μονη αλλα βαζει 3 κουταλιες στο στομα και μετα μου το δινει το κουταλακι γιατι βαριεται.
Αυτα απο εμας φιλακια πολλα σε ολα τα κοριτσια...κατερινουλα μου καλα να περασετε

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariabel έγραψε: Εχθές έφαγα μια φρίκη και στο τέλος της ημέρας ξέσπασα σε κλάμματα όταν ο μικρός με δάγκωσε στο στήθος... Ήταν το αποκορύφωμα!!


αρχισαν ηδη οι ορμονες να ενεργουν... Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 328109 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 328109 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 328109
προσοχη τωρα, οπως λεει και η ELZU...


ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariabel έγραψε:Καλημέρα, κορίτσια!!
Αχ, ναι, είμαι πολύ χαρούμενη!! Απ' ό,τι φαίνεται είναι όντως θετικό!! Στην αρχή είχα φάει μια απογοήτευση εξαιτίας πολλών που είχα ακούσει.
Τώρα βλέπω πόσο δύσκολο είναι τελικά να είσαι έγκυος και να έχεις και άλλο παιδάκι στην ηλικία των δικών μας, που ζουζουνίζουν όλη την ώρα! Εχθές έφαγα μια φρίκη και στο τέλος της ημέρας ξέσπασα σε κλάμματα όταν ο μικρός με δάγκωσε στο στήθος... Ήταν το αποκορύφωμα!!
Εύη, χαίρομαι που το καταχάρηκες χθες!! Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 379767

συγχαρητήρια!!!!!!!!!αν η πρώτη σου εγκυμοσύνη ήταν καλή δεν χρειάζεται να είσαι εξωφρενικά προσκεκτική με τον Αντωνάκη.και εγώ έμεινα έγκυος όταν η πρώτη κόρη ήταν 9 μηνών.γέννησα όταν ήταν 1,5 χρόνων.έκανα μαζί της τα ΠΑΝΤΑ κανονικά μέχρι και 1 μέρα πριν γεννήσω!

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα μανουλιτσες μου, πως πατε σημερα???? Εμεις επιτελους ειμαστε μια χαρουλα και ο καιρος μαζι μας, εβγαλε ενα μεγαλο λαμπερο ηλιο ψηλα............ τι ωραια επιτελους!!!!
Μαρακι μου, υπομονη θα κανεις και αφου ειναι ολα καλα δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι, απολαυσε την εγκυμοσυνη σου αγκαλιτσα με τον Αντωνακη σου, μεχρι να ερθει και το δευτερο μωρακι...... Προσπαθησε να εισαι χαλαρη και χαρουμενη και θα δεις πως ολα θα πανε τελεια.......
Ζεννια τι κανει η μικρουλα μας??? ελπιζω πια να της εχει περασει και να ειναι καλα!!!!
Ελενα χαιρομαστε παρα πολυ που εχεις τοσο πολυ δουλιτσα και ας μη πολυμπαινεις..... φτανει να μαθαινουμε νεα σας βρε....
Μανουλες μου φιλακια πολλα, παω να φαω κατι και εγω γιατι πριν λιγο γυρισα στο σπιτι και το μονο που εχω κανει ειναι να ταισω το μικρουλη μου!!!!

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα μανουλίτσες...καιρό έχω να σας δώ!!!Μαράκι συγχαριτήρια κοπέλα μου.Σου εύχομαι απο την καρδιά μου μια όμορφη και γλυκειά τελειόμηνη εγκυμοσύνη κοπέλα μου!Αντε σιγά-σιγά να προετοιμάζεις και τον Αντωνάκη σου για το καινούργιο ζουζουνάκι που θα φωλιάσει μέσα στο σπιτικό σας.Εμείς κορίτσια μου απο υγεία είμαστε πολύ καλύτερα.Λίγος ακόμη βήχας και λίγες μυξούλες έμειναν....αλλά έμεινε η πολύ γκρίνια και το πολύ κλάμα!Καλοέμαθε η κυρία στην αγκαλιά και τώρα της κακοφαίνεται να καθήσει να παίξει με τα παιχνίδια της στο πάρκο.Καλοέμαθε η κυρία που το βράδυ την έπερνα αγκαλιά να την αποκοιμήσω στο δωμάτιο της για να πάρει καλύτερα ανασούλες και τώρα ξυπνάει μέσα στα άγρια χαράματα και κλαίει όρθια στην κούνια της.Σήμερα το πρωί την άφησα να κλαίει επί είκοσι ολόκληρα λεπτά κορίτσια και όταν σταμάτησε μπήκα στο δωμάτιο και τί να δώ...είχε βάλει την πιπίλα της και κοιμήθηκε όρθια γερμένη επάνω στα κάγκελα!!!!ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΔΕΚΑ ΔΕΚΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΤΑ ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ.Αλλά πρέπει να ξαναμπεί στους ρυθμούς της.Είναι και πολύ ήσχυρή προσωπικότητα η κορούλα μου(κριός στο ζώδιο)είμαι και εγώ πολύ απόλυτη(κριός στο ζώδιο και εγώ) και μλέξαμε τα κέρατα μας!!!!!Το θέμα γάλα ακόμη μας προβληματίζει,ακόμη και την καινούργια σκόνη που αγόρασα ούτε αυτή την θέλει!Με το ζόρι να πιεί πρωί βράδυ 200ml.Πόλυ μου κακοφαίνεται κορίτσια,δεν θέλω να κόψει το γάλα.Είναι η μόνη πηγή ασβεστίου τώρα που δεν τρώμε ακόμη γαλακτοκομικά.Αυτά τα λίγα απο μας.Σας φιλώ γλυκά!Ειρινάκι δώσε ένα φιλάκι στον Λευτεράκη μας Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 315810

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα, μανούλες!!
Χθες πήγαμε στη γιατρό για το συνάχι-βήχα, που είχε ο μικρός Τελικά πέρα από το συνάχι, δεν έχει κάτι άλλο! Δόξα στο Θεό! Μετρηθήκαμε κιόλας μετά από ενάμιση μήνα... Λοιπόν στο βάρος νομίζω σας τρώμε!! 10,300 είναι ο μπουλούκος μου!! Στο ύψος μας τρώτε... 77 εκατοστά είναι μόνο. Νομίζω θα αρχίσω να τραβάω ποδαράκια (πλάκα κάνω)!!! Very Happy

Έλενα, τα πήραμε τα μπλουζάκια εχθές!! Καλά, τι αστέρι είναι η Δημητρούλα!!! Με εντυπωσιάζει με τα κατορθώματά της!
Κάλλη, άστα οι ορμόνες στο φουλ!! Δυστυχώς δεν μπορώ να προσέχω όσο πρόσεχα στην πρώτη. Αγκαλιές αναγκαστικά. Από τον καναπέ, που τον θηλάζω στο κρεβάτι. Επίσης συνέχεια τον αρπάζω από έπιπλα για να τον απομακρύνω. Εύχομαι να μη γίνει καμιά στραβή στο τέλος, αλλά δεν μπορώ να το αποφύγω.
Κέλλυ, και εγώ προς το παρόν ό,τι έκανα, κάνω. Την Πέμπτη θα πάω στο γιατρό και θα μου πει.
Ειρήνη, χαίρομαι που ο Λευτεράκης είναι καλά!! Very Happy
Ζέννια μου, να μου φιλήσεις τη Θωμαίς! Σε ζηλεύω που την έχεις μάθει να κοιμάται μόνη. Εμένα με προβληματίζει πολύ αυτό. Έχει μάθει να κοιμάται με το στήθος. Πιπίλα δε δέχεται ούτε δάχτυλο πιπιλάει, οπότε κοιμάται μόνο με εμένα στο στήθος. Κοιμάται και στο αυτοκίνητο, με άλλους (κούνημα στην αγκαλιά και τραγούδι) ή όταν είναι πτώμα, μια-δυο φορές έχει κοιμηθεί πάνω στο φαί!!! Όταν σταματήσω το θηλασμό να δω πώς θα κοιμάται! Θα ρίξουμε κάτι ξενύχτια τότε!!!

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα κορίτσια μου! χαίρομαι που όλες οι μανούλες και τα μπεμπάκια σας είστε καλάάάά! Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 328109 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 328109 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 328109 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 328109
καλέ τι ωραία μέρα σήμερα!αλλά εγώ μέσα έχω τρελαθεί στις δουλειές.και ήθελα να πω κάτι πάνω σε αυτό! 100000 συγνώμη απο την παρέα που δεν πολυσυμμετέχω στις συζητήσεις αλλά με 2 σπορίδια μέσα στο σπίτι+δουλειές+κούραση+δουλειά κανονική δεν προλαβαίνω!πολλά φιλάκια και καλό υπόλοιπο σκ! Laughing Laughing Laughing Laughing
(Έλενα κάτι γίνεται στο facebook μου και με πετάει έξω απο τη σελίδα σου...)

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα μανουλες...... εμεις ειχανε δυσκολο βραδυ παλι, να δω πια ποτε θα μαθει να κοιμαται ο γιοκας μου........ και φυσικα εγω κανω το ζομπι..........
ζεννια μου χαιρομαι που εισαστε καλυτερα, υπομονη να κανεις, οταν ειναι αρρωστουλια τα κακομαθαινουμε και μετα......φιλακια στα γλυκα της μαγουλακια!!!!
Μαρια μου πως σε καταλαβαινω με το θεμα του υπνου..... εγω τον ειχα κακομαθει και κοιμοταν μονο αγκαλιτσα χωρις κουνηματα βεβαια αλλα μονο αγκαλια.... και αφου διαβασα του κοσμου τα βιβλια και πηρα του κοσμου τις γνωμες αποφασησα να κανω κατι απο μονη μου.... και δοξα το Θεο τα καταφεραμε και το ξεπερασαμε αυτο, τωρα μας μενει μονο να μαθουμε να κοιμομαστε χωρις να ξυπναμε 100 φορες με κλαματα και αλλες 100 φορες μες στην τρελη χαρα λες και κοιμαται 15 ωρες.... εκει ειναι εμας το προβλημα μας και δεν ξερω τι να κανω ακομα.......
Μανουλες φιλακια πολλα στα παιδακια σας και καλο ΣΚ!!!!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια καλημερα και απο εμενα!Φανταστικη μερα σημερα και χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν!ΜΑνουλα δεν ξερω γιατι?Εισαι μελος?μηπως πρεπει πρωτα να σε κανω μελος?

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elzu έγραψε:Κοριτσια καλημερα και απο εμενα!Φανταστικη μερα σημερα και χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν!ΜΑνουλα δεν ξερω γιατι?Εισαι μελος?μηπως πρεπει πρωτα να σε κανω μελος?

είμαι μέλος!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και τι γινεται?δεν μπορω να καταλαβω γιατι μπορει να σε πεταει
?

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κοριτσαρες!!!!
τι κανετε; τα ζουζουνια σας;;; εμεις δοξα το Θεο αν και πολλοι τριγυρω μας ηταν με γριπη εμεις ευτυχως δε κολλησαμε.η Νικολετα οσο παει και ζουζουνιαζει ολο και πιο πολυ με αποτελεσμα να μετραμε απωλιες.ενα βαζακι μια σταχτοθηκη πουθ εβαλε στο ματι αλλα ακομα δε την εσπασε και το πορτακι απο το pc.παταει το κουμπι και ανοιξε κλεισε στο λεπτο 100 φορες.παει θα το χαλασει και θα με σφαξει ο λακης!!!!!κατα τα αλλα σημερα ομολογουμενος ηταν μια φανταστικη μερα και ειχα κανει και σχεδια για το απογευμα...βολτα στο παρκο με το καροτσι παιχνιδι κλπ.......
...ωσπου να σου παλι αυτος ο τρελος αερας.δλδ δε τη παλευω οσες φορες λεω θα παω μια βολτα με το μωρο τσουπ αερας!!!!!

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κέλλυ, μη ζητάς συγγνώμη! Σε καταλαβαίνω τόοοσο πολύ και ας μη δουλεύω και ας έχω μόνο ένα. Με το ζόρι μπαίνω μερικές μέρες!
Ειρήνη, όταν σταματήσω το θηλασμό, θα μάθει να κοιμάται μόνος, δε θα μπορεί να κάνει και αλλιώς. Ξέρω ότι θα περάσω δύσκολα τότε και αγχώνομαι από τώρα. Θα ρίξουμε τρελά ξενύχτια και κλάμα πολύ... Sad Τώρα κοιμάται καλά, θα έλεγα. Ξυπνάει 2,3 φορές τη νύχτα και θέλει στήθος για να ξανακοιμηθεί, αλλά δε με ταλαιπωρεί.
Έλενα, έχω ξετρελαθεί με τις δημιουργίες σου! Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 17 417472
Εύη, αχ, δεν είσαι η μόνη!! Όσο κρατούσαμε κάποια πράγματα ακέραια στο σπίτι πριν τον Αντωνάκη, τώρα είναι αδύνατο!! Θέλει να τα πειράζει όλα!!!! Πώς πάει η διατροφή; Πες μας τα νέα σου;

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα κοριτσακια μου...τι κανετε?για πειτε τι δινετε για μεσημεριανο ολη τη βδομαδα στα μικρα σας?

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
cal έγραψε:καλησπερα κοριτσακια μου...τι κανετε?για πειτε τι δινετε για μεσημεριανο ολη τη βδομαδα στα μικρα σας?

Γεια σας κοριτσακια,

εγω δινω 3 φορες κοτοπουλο 3 φορες μοσχαρι και 2 φορες χορτοσουπα.Αν βρω αρνακι δινω και μια φορα αρνι.


4 τα δοντακια μας κοριτσια...

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας, κορίτσια!!
Κάλλη, εγώ δίνω για δυο μέρες κοτόπουλο και μετά για δυο μέρες μοσχάρι-ποντίκι και πάλι κοτόπουλο και ούτω καθεξής. Στη σούπα βάζω και πατάτα ή ρύζι, καρότο, αρακά, κολοκύθι, αγκινάρα και ό,τι άλλο έχω...
Μέχρι τώρα έκανα το εξής. Τα έβραζα όλα (τα λαχανικά τα έκανα στον ατμό) και μετά τα έβαζα στο μούλτι όλα μαζί, τα χώριζα στα δύο και το ένα μπολ το έτρωγε την ίδια μέρα, το άλλο το έβαζα στο ψυγείο για την επόμενη.
Την Παρασκευή που πήγα στη γιατρό μου είπε να μην το κάνω αυτό, γιατί χάνονται οι βιταμίνες, αλλά να το αλέθω το φαγητό λίγο πριν το φάει... Στενοχωρήθηκα πολύ. Τόσους μήνες έκανα λάθος; Αυτές τις μέρες μαγείρεψα για 2 μέρες, αλλά το άλεσα πριν το φάει. Έχω πρόβλημα όμως, γιατί λόγω ποσότητας (είναι λίγο) δεν λιώνει καλά και ο Αντώνης αν δεν είναι καλά αλεσμένο δεν το θέλει. Η μητέρα μου είπε να κάνω ό,τι έκανα. Και αυτή έτσι το μαγείρευε.
Εσείς τι κάνετε;

Α, μου είπε πορτοκάλι, γιαούρτι, αβγό, ψάρι, μετά το χρόνο να τα προσθέτω σταδιακά.

Κατερίνα, εμάς είναι εδώ και μήνες 6 τα δοντάκια, αλλά θέλει τη τροφή καλά λιωμένη, γιατί αλλιώς αναγουλιάζει. Έχουμε κολλήσει στα έξι, μπορεί και να μας περάσετε! Smile

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ρωταω μηπως βαλατε τπ διαφορετικο..
εγω Μαρια τα εβαζα στον ατμο, μετα σε ενα μπωλ μαζι με το ζουμι απο τον ατμομαγειρα κ τα αλεθα την μερα που θα τα ετρωγε(κανω για 2 μερες κ εγω)..καντο απο εδω κ περα..τρωει αγκιναρα?αντι για πατατα θα βαλω κ εγω ρυζι να δουμε τι θα γινει..της εβαλα χθες πατατα-μπροκολο κ εφαγε το μισο, μετα σφραγγισε παλι...
η δικια μου τωρα τελευταια εχει αρχισει κ βαριεται και το μεσημεριανο..μονο ψωμι τρωει με ευχαριστηση Sad...

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κάλλη, και εγώ αυτό έκανα δυο μέρες τώρα, αλλά δεν μου έλιωσαν καλά, γιατί ήταν μικρότερη ποσότητα σε σχέση με πριν... Ναι, βάζω αγκινάρα και του αρέσει. Με το ρύζι θα πρέπει να προσθέσεις περισσότερο νερό, γιατί το τραβάει.
Α, τις τελευταίες μέρες αντί για κοτόπουλο, του έδωσα γαλοπούλα και αυτό γιατί δεν είχε το κρεοπωλείο κοτόπουλο.

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα κοριτσια!!!! Ευχομαι να βρισκω μια χαρουλα και τις μανουλιτσες και πανω απο ολα ολα τα μωρακια..... και τις εγκυουλες.....!!!!!!
Εμεις κοριτσια τρωμε κανονικα φαγητο, δε μαγειρευουμε πια χωριστα, και μαλιστα σημερα ο μικρουλης μου εφαγε πρασα με πατατουλες και η γιαγια μας ειπε οτι του αρεσαν παρα πολυ, και χθες που ηταν παρα πολυ ομορφος καιρος πηγαμε βολτιτσα και φαγαμε εξω, ο Λευτερακος μου εφαγε πατατουλες φουρνου με αρνακι, ντοματουλα και στακα, ενα ειδος κρεμας τυριου παραδοσιακο εδω στην Κρητη..... και για πρωτη φορα δεν του αλεσα το κρεας και κοριτσια πολυ γελιο, του αρεσε τοσο το αρνακι που συνεχεια ανοιγε το στοματακι του και χοροπηδουσε σαν τρελουτσικο..... και χαιρομαι επιτελους που ξεπερασαμε το χωριστο μαγειρεμα και θα τρωει και κατι διαφορετικο......
Και τελικα Μαρακι μου η διατροφη του μωρου εχει να κανει με τον παιδιατρο, εμεις το πορτοκαλι ειναι το πρωτο φρουτο που δοκιμασαμε στον 5ο μηνα, γιαουρτι τρωμε απο τον 6ο, αβγο απο τον 9ο, και το ψαρι το ξεκινησαμε τωρα στο 10ο, εμας μας εχει απαγορευσει τα οσπρια, το ψωμι, και το ρυζι......
Κοριτσια ο μικρουλης μου κοιμηθηκε στη στρατα, αλλο και αυτο...... τον παω στο κρεβατι και θα κανω καμμια δουλιτσα ακομα.... φιλακια......!!!!!!

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eirinifth έγραψε:Καλησπερα κοριτσια!!!! Ευχομαι να βρισκω μια χαρουλα και τις μανουλιτσες και πανω απο ολα ολα τα μωρακια..... και τις εγκυουλες.....!!!!!!
Εμεις κοριτσια τρωμε κανονικα φαγητο, δε μαγειρευουμε πια χωριστα, και μαλιστα σημερα ο μικρουλης μου εφαγε πρασα με πατατουλες και η γιαγια μας ειπε οτι του αρεσαν παρα πολυ, και χθες που ηταν παρα πολυ ομορφος καιρος πηγαμε βολτιτσα και φαγαμε εξω, ο Λευτερακος μου εφαγε πατατουλες φουρνου με αρνακι, ντοματουλα και στακα, ενα ειδος κρεμας τυριου παραδοσιακο εδω στην Κρητη..... και για πρωτη φορα δεν του αλεσα το κρεας και κοριτσια πολυ γελιο, του αρεσε τοσο το αρνακι που συνεχεια ανοιγε το στοματακι του και χοροπηδουσε σαν τρελουτσικο..... και χαιρομαι επιτελους που ξεπερασαμε το χωριστο μαγειρεμα και θα τρωει και κατι διαφορετικο......
Και τελικα Μαρακι μου η διατροφη του μωρου εχει να κανει με τον παιδιατρο, εμεις το πορτοκαλι ειναι το πρωτο φρουτο που δοκιμασαμε στον 5ο μηνα, γιαουρτι τρωμε απο τον 6ο, αβγο απο τον 9ο, και το ψαρι το ξεκινησαμε τωρα στο 10ο, εμας μας εχει απαγορευσει τα οσπρια, το ψωμι, και το ρυζι......
Κοριτσια ο μικρουλης μου κοιμηθηκε στη στρατα, αλλο και αυτο...... τον παω στο κρεβατι και θα κανω καμμια δουλιτσα ακομα.... φιλακια......!!!!!!


του το δινεις κανονικα με αλατι?τα λιωνεις με πιρουνι?...κουφο που σου απαγορευσε το ρυζι, αφου το ρυζαλευρο ειναι το πρωτο που δινεται..και απο το ψωμι δινεται η κορα για να μαθει να μασαει σιγα σιγα..οσπρια μονο αρακα εμας μας επιτρεπει...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 25 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις