Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 34]

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maryz-iraklio kritis έγραψε:Eπέστρεψααααααα με βέρα στο δεξί κ με τη μικρούλα μου να λέγεται επίσημα 'Αννα" !! Κορίτσια οκ ήταν όλα καλά, αλλά είναι πολύ κουραστικό να κάνεις κ τα 2 μυστήρια μαζί!! Η Άννουλα μου σε όλο το γάμο ήταν μια χαρά μόλις πήγαμε για τη βάφτιση είχε κουραστεί το χρυσούλι μου κ έβγαλε πολύ κλάμα!!
Αυτά.....στα του φόρουμ τώρα κ εγώ θέλω να αρχίσω να της πλένω τα δοντάκια κανονική οδοντόβουρτσα ή το δαχτυλάκι που έχει το mothecare!! AA να μη το ξεχάσω ΚΑΛΟΟΟΟΟ ΜΗΝΑΑΑΑΑΑ!! εδώ αρχίσαμε τα μπάνια!!
Κορίτσι μου μέσα απο την καρδιά μου....όσα τα λουλούδια του Μάη που γεμίζουν την πλάση να είναι και τα χρόνια που θα περάσεις ευτυχισμένη δίπλα στον άνθρωπο που επέλεξες για σύντροφο στη ζωή σου!!!!Όσα τα κελαιδίσματα των αιδονιών της άνοιξης,τόσες ευτυχισμένες στιγμές να σου χαρίσει ο θεός κοντά στο λουλούδι που άνθισε μέσα απο την αγάπη σας,την Αννούλα σας!!!!Βίον ανθόσπαρτον και να χαίρεστε το όνομα της κορούλας σας.....

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Very Happy



Έχει επεξεργασθεί από τον/την cal στις Τρι Μάης 01, 2012 12:21 pm, 1 φορά

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
cal έγραψε:
mariabel έγραψε: Very Happy Τόνια, εμείς τα λέμε και στα 2 θεματάκια... Μακάρι, κούκλα μου, το προαίσθημά σου να βγει αληθινό! Very Happy Λοιπόν, σχετικά καλά είμαι...
Χθες έστειλα μνμ, Κάλλη, στη σελίδα στο facebook που μου είπες και ομολογώ ότι στη συνέχεια έκλαψα τόσο πολύ με αυτά που έγραψαν... Ρώτησα σχετικά με το θηλασμό, πώς να το κόψω και όλα αυτά που είχα γράψει παραπάνω εδώ.
Κορίτσια, αν και έχω θηλάσει μέχρι τώρα το γιο μου, δεν είμαι φανατική σε αυτό. Αν δούλευα ή αν είχα άλλη παιδίατρο, θα είχα σταματήσει μήνες πριν. Δεν κατακρίνω καμιά για τις επιλογές της και ειλικρινά μου κακοφάνηκε που υπάρχουν γυναίκες τόσο φανατικές υπέρ του θηλασμού, που παρόλο που θεωρούν ότι αυτό που κάνουν είναι τόσο ανθρώπινο, ξεχνάν ότι είναι άνθρωποι και ότι αναφέρονται σε ανθρώπους!!! Δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τι εννοώ, αλλά έχω ακούσει ότι και σε αυτό το φόρουμ (πάλι καλά όχι στο θεματάκι μας) υπάρχουν λογομαχίες για αυτό το ζήτημα. Πολύ με στενοχωρεί αυτό!
Ένας λόγος που θέλω να σταματήσω είναι ότι επιθυμώ να ξαναμείνω έγκυος και χθες δεν έκλαψα, επειδή μου είπαν να συνεχίσω το θηλασμό ή για τα σχετικά, αλλά έκλαψα γιατί υπονόησαν ότι βάζω προτεραιότητα μια πιθανή, διόλου σίγουρη εγκυμοσύνη... Κάποια είπε ότι εγώ κάνω όνειρα, αλλά ο Θεός μπορεί να γελάει... Φυσικά δεν ήξεραν ότι πριν ένα μήνα έχασα το σποράκι μου, αλλά δεν έπρεπε να προσέχουν τι λένε;
Συγνώμη που σας ζαλίζω, αλλά ήθελα να τα πω κάπου. Και ο Θεός είμαι σίγουρη ότι δε γελάει, γιατί ξέρω ότι με αγαπάει!


εγω παλι λεω οτι ειναι επιλογη σου να θελεις να κοψεις και αν ηξερα οτι θα σε εκαναν να κλαψεις τα σχολια των αλλων δεν θα την προτεινα καν..μην στενοχωριεσαι ομως κ εχε κατα νου οτι οσοι σου απαντησαν εξεφρασαν προσωπικη αποψη..δοκιμασε σε πρωτη φαση να δωσεις απο το δικο σου με μπιμπερο..φυσικα στην αρχη θα ειναι δυσκολο..αυξησε σταδιακα τις ποσοτητες(μπορει την πρωτη μερα να πιει ελαχιστο) αλλα μετα μη το βαλεις στηθος κ αν πειναει δωσε του να φαει κατι αλλο.μην κοψεις ομως αρχικα τα γευματα που χρησιμοποιει για να κοιμηθει..αυτα προτειναν σε εμενα για απογαλακτισμο...
κοριτσακια μου ελειπα κ εκει που ημουν δεν ειχα ιντερνετ..θα ανεβασω στο fb την τουρτα κ θα βαλω λινκ....χρονια πολλα κ στα ζουζουνια που ειχαν γενεθλια αυτες τις μερες κ δεν ειχα την ευκαιρια να ευχηθω στην καθεμια ξεχωριστα...

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
https://www.facebook.com

δεν θελω σχολια για το τραπεζομαντηλο μοναχα γιατι ειμαστε στο σπιτι της μανουλας μου κ οπως καταλαβαινετε αυτες δεν ζουν χωρις σεμεν και βελονακι..χιχιχι Very Happy



Έχει επεξεργασθεί από τον/την cal στις Κυρ Μάης 06, 2012 11:33 am, 1 φορά

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zennia έγραψε:
maryz-iraklio kritis έγραψε:Eπέστρεψααααααα με βέρα στο δεξί κ με τη μικρούλα μου να λέγεται επίσημα 'Αννα" !! Κορίτσια οκ ήταν όλα καλά, αλλά είναι πολύ κουραστικό να κάνεις κ τα 2 μυστήρια μαζί!! Η Άννουλα μου σε όλο το γάμο ήταν μια χαρά μόλις πήγαμε για τη βάφτιση είχε κουραστεί το χρυσούλι μου κ έβγαλε πολύ κλάμα!!
Αυτά.....στα του φόρουμ τώρα κ εγώ θέλω να αρχίσω να της πλένω τα δοντάκια κανονική οδοντόβουρτσα ή το δαχτυλάκι που έχει το mothecare!! AA να μη το ξεχάσω ΚΑΛΟΟΟΟΟ ΜΗΝΑΑΑΑΑΑ!! εδώ αρχίσαμε τα μπάνια!!
Κορίτσι μου μέσα απο την καρδιά μου....όσα τα λουλούδια του Μάη που γεμίζουν την πλάση να είναι και τα χρόνια που θα περάσεις ευτυχισμένη δίπλα στον άνθρωπο που επέλεξες για σύντροφο στη ζωή σου!!!!Όσα τα κελαιδίσματα των αιδονιών της άνοιξης,τόσες ευτυχισμένες στιγμές να σου χαρίσει ο θεός κοντά στο λουλούδι που άνθισε μέσα απο την αγάπη σας,την Αννούλα σας!!!!Βίον ανθόσπαρτον και να χαίρεστε το όνομα της κορούλας σας.....

Σ' ευχαριστώ πολύ Ζένια μου εύχομαι ότι καλύτερο κ σε σένα!!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maryz-iraklio kritis έγραψε:Eπέστρεψααααααα με βέρα στο δεξί κ με τη μικρούλα μου να λέγεται επίσημα 'Αννα" !! Κορίτσια οκ ήταν όλα καλά, αλλά είναι πολύ κουραστικό να κάνεις κ τα 2 μυστήρια μαζί!! Η Άννουλα μου σε όλο το γάμο ήταν μια χαρά μόλις πήγαμε για τη βάφτιση είχε κουραστεί το χρυσούλι μου κ έβγαλε πολύ κλάμα!!
Αυτά.....στα του φόρουμ τώρα κ εγώ θέλω να αρχίσω να της πλένω τα δοντάκια κανονική οδοντόβουρτσα ή το δαχτυλάκι που έχει το mothecare!! AA να μη το ξεχάσω ΚΑΛΟΟΟΟΟ ΜΗΝΑΑΑΑΑΑ!! εδώ αρχίσαμε τα μπάνια!!





να ζησετε!!!! και να χαιρεστε και το ονοματακι σας!!!! περιμενουμε να μας βαλεις φωτο ε;;;;

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maryz-iraklio kritis έγραψε:Eπέστρεψααααααα με βέρα στο δεξί κ με τη μικρούλα μου να λέγεται επίσημα 'Αννα" !! Κορίτσια οκ ήταν όλα καλά, αλλά είναι πολύ κουραστικό να κάνεις κ τα 2 μυστήρια μαζί!! Η Άννουλα μου σε όλο το γάμο ήταν μια χαρά μόλις πήγαμε για τη βάφτιση είχε κουραστεί το χρυσούλι μου κ έβγαλε πολύ κλάμα!!
Αυτά.....στα του φόρουμ τώρα κ εγώ θέλω να αρχίσω να της πλένω τα δοντάκια κανονική οδοντόβουρτσα ή το δαχτυλάκι που έχει το mothecare!! AA να μη το ξεχάσω ΚΑΛΟΟΟΟΟ ΜΗΝΑΑΑΑΑΑ!! εδώ αρχίσαμε τα μπάνια!!

να ζησετε!!!!

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστούμεεεεεεε!!! να μου πείτε κ πως ανεβάζουν φωτογραφίες εδώ για να ξέρω... Shocked

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Maryz να ζήσετε τρισευτυχισμένοι και να χαίρεστε το παιδάκι σας! Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 536304
Ζέννια μου πως είσαι?
Ελένη τελικά το βρήκατε το otrivin?χαχαχαχχαχαα!πέθανα στα γέλια!φιλιά στη Δημητρούλα!
Ορτικάκι
μου εμένα την τρώει την οδοντόκρεμα και αν δει την οδοντόβουρτσα θέλει να την έχει ΟΛΗ μέρα στο στόμα της και να τη γλύφει,να βουρτσίζει τα δόντια της και ότι άλλο βρει.μάλλον θα το καθυστερήσω λιγάκι ακόμα...
mαριαμπελάκι μου οχι απλά για κλωτσιές ο γιατρός...και πολύ τον κράτησα (1 1/2 χρόνο) γιατί με έπρηζε η μαμά μου οτι είναι καλός κλπ κλπ.τελικά με την πάροδο του χρόνου καταλαβαίνω οτι έκανα πολύ καλά που τον άλλαξα. καλέ μου έπαιρνε 70€ στο 1 παιδί (και καλά τα χρήματα,χαλάλι).έκανε η Δήμητρα το μαντού και οταν είδα πως το έκανε ο γιατρός που έχω τώρα, παραξενεύτηκα και του περιέγραψα πως το είχε κάνει ο μαλ$%#ας.αποτέλεσμα? να ξανακάνει η Μαρία το μαντού.άστα...και πολλά άλλα.όρεξη να έχεις να σου λέω...


Κορίτσια μου έρχονται και οι εκλογές!ΕΜΠΡΟΣ να δούμε που θα πάει η βαλίτσα!!!!

σήμερα λέω να την πέσω για ύπνο νωρίς.δηλαδή 0:30... Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 850933
ΕΙΜΑΙ ΠΤΩΜΑΑΑΑΑΑ!

φιλάκια πολλά σε όλες!!!! Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 417472 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 417472 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 417472 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 417472 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 417472 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 417472 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 417472 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 417472 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 417472 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 417472

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ειρηνη χρονια πολλα για τη γιορτη σου...ο,τι επιθυμεις κ υγεια πανω απο ολα Laughing

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κελλυ μου δεν το θυμοταν τελικα που το ειχε βαλει το πρωι που την ρωτουσαμε...Κοριτσια χαθηκαμε...ανοιξε ο καιρος και αρχισαν οι βολτες μαλλον...Η Δημητρα περπαταει τωρα κανονικα και τρεχουμε...χαχα αυριο παμε παιδιατρο να δουμε τι θα μας πει και απο εκει...φιλακια πολλα καλημερααααα

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα!!!!Χτές πήγαμε παιδίατρο την μικρή και έχω νέα.11,250γρ και 83πόντους το ζουζούνι....ξεκινάμε να τρώμε και φαγητό δικό μας αρκεί να βάζω λιγότερο αλάτι και να μην τσιγαρίζω το λάδι.Κατα τα άλλα όλα καλά.Εσείς τι κάνετε μανούλες?Χαθήκαμε.Άντε να ξαναμαζευόμαστε.......

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε κορίτσια μου πόσα δοντάκια έχουν τα μπεμπάκια σας? εμένα η Δημητρούλα μόνο 4 και δεν μου τρώει κανονικό φαγητό μόνο λιωμένο.
επίσης έχει φάει κόλλημα και δεν θέλει ούτε γιαούρτι ούτε κρέμα (!!!!) το απόγευμα. για πείτε καμιά ιδεά...
γυαλιά ηλίου έχετε πάρει?λέω να πάρω στη μεγάλη μου αλλά πολλοί παιδίατροι λένε μετά τα 3. εγώ δεν έχω ρωτήσει ακόμα τον δικό μου...
φιλάκια σε όλες!

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:βρε κορίτσια μου πόσα δοντάκια έχουν τα μπεμπάκια σας? εμένα η Δημητρούλα μόνο 4 και δεν μου τρώει κανονικό φαγητό μόνο λιωμένο.
επίσης έχει φάει κόλλημα και δεν θέλει ούτε γιαούρτι ούτε κρέμα (!!!!) το απόγευμα. για πείτε καμιά ιδεά...
γυαλιά ηλίου έχετε πάρει?λέω να πάρω στη μεγάλη μου αλλά πολλοί παιδίατροι λένε μετά τα 3. εγώ δεν έχω ρωτήσει ακόμα τον δικό μου...
φιλάκια σε όλες!

εμενα η δικια μου εχει 7 δοντακια.Ψιλοαλεσμενα της τα δινω ακομη εγω αλλα μπισκοτα ,ψωμι , τυρι τα τρωει κανονικα.
Γιατι δεν δοκιμαζεις για το απογευμα λιγο τραχανα η χυλοπιτες. Στο γιαουρτι αλεσε της και κανα φρουτακι που της αρεσει και δοκιμασε και το ρυζογαλο.
Για τα γυαλια ηλιου ετσι μου ειχαν πει και εμενα

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακια καλησπερα και απο μενα.
Αντε να αρχισουμε να τα λεμε παλι σιγα σιγα γιατι χαθηκαμε.

Για το μελι τι σας ειπε η παιδιατρος?Εμας μας το απεκλεισε μεχρι 18 μηνων!!!Θυμαμαι στο γιο μου ο τοτε παιδιατρος μου ειχε πει μετα το χρονο. Εσεις δινετε?

Εγω σιγα σιγα εχω αρχισει και τις δινω διαφορα.Αρχισαμε και το ψαρι.Ειναι πολυ φαγανη και πολλες φορες γκρινιαζει ,θελει κι αλλο αλλα την προσεχω λιγο.Ειναι ηδη 11 κιλα και δεν θελω να μαθει να τρωει συνεχεια.
Σημερα της εδωσα αγελαδινο γιαουρτακι.Το εφαγε ολο!!

Δεν περπαταμε εμεις ακομη.Εχει αρχισει και στηριζεται μονη της ,φερνει γυρω ολο το σπιτι στηριζομενη.Θα μοιασει στον αδελφο της φαινεται ο οποιος μου περπατησε 16 -17 μηνων!

Φιλακια πολλα σε ολες Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 215994

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσαρες μου! επιτελους να ξαναρχισουμε να μιλαμε γιατι σα να το παρατησαμε λιγο το θεματακι μας.
εμενα η Νικολετα περπαταει απο καιρο,εχουμε 7 δοντια και ετοιμαζομαστε και για πισω κατω,μπορει και τραπεζιτης...αλεσμενα συνεχιζω να δινω μερικα φαγητα πχ τη κρεατοσουπα,αλλα φακες που εχουμε σημερα θα τις φαει ετσι.μελι θα ρωτησω το γιατρο που θα παω τη παρασκευη αν και απο οτι θυμαμαι στην Αντωνια μετα τους 18 μηνες μου ειχε επιτρεψει. και γυαλια στα 3.και εχω κατι ωραια marazil απο την Αντωνια μου ονειροοοο.
εμεις εχουμε αλλο θεμα ομως με τη Νικολετα.κοριτσια ειμαι ολη μερα στους δρομους να τη σουρτουκευω!με το που ξυπναει μου λεει τατα τατα τατα και δε σταματαει αν δε τη βγαλω.χθες κρατιοταν απο το τοιχο και εσπρωχνε να μη μπει μεσα στο σπιτι.μια σταλια σκατο!!!!! αχχχχ και το αλλο το ωραιο που μου λεει και με κανει κομματια ειναι καθε φορα που τη βαζω για νανι...μου λεει "κατιταααα" (καληνυχτα) και λιωνω η χαζομαμα!!!! Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 536304

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:βρε κορίτσια μου πόσα δοντάκια έχουν τα μπεμπάκια σας? εμένα η Δημητρούλα μόνο 4 και δεν μου τρώει κανονικό φαγητό μόνο λιωμένο.
επίσης έχει φάει κόλλημα και δεν θέλει ούτε γιαούρτι ούτε κρέμα (!!!!) το απόγευμα. για πείτε καμιά ιδεά...
γυαλιά ηλίου έχετε πάρει?λέω να πάρω στη μεγάλη μου αλλά πολλοί παιδίατροι λένε μετά τα 3. εγώ δεν έχω ρωτήσει ακόμα τον δικό μου...
φιλάκια σε όλες!



μπορεις να της δεινεις τραχανα,χυλοπιτες,ψωμακι με τυρακι ή κασερακι και αβγουλακι επισης με τυρακι και ψωμακι.εμενα τρωει ακομα κρεμα η αληθεια ειναι και δε σκεφτομαι να τη κοψω πριν γινει 15 μηνων εκτος και αν τη βαρεθει απο μονη της.παντως καπου καπου της δινω και εγω λιγο κασερακι με ψωμακι

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
που είστε ανοιξιάτικες μανούλες??? έφτιαξε ο καιρός κ έχετε αρχίσει τις τσάρκες?? χεχε

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσακια μου τι κανετε??? Εχω χαθει εντελως και μου λειπετε!!!! Ευχομαι και εσεις και τα μωρουλινακι σας να εισαστε μια χαρουλα...... Ευχαριστω παρα πολυ ολες σας για τις ευχες σας για τα γενεθλιακια του μικρου μου, ειλικρινα σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου το καλυτερο για τα παιδακια σας και για τα παιδακια ολου του κοσμου..... Επειδη δεν εχω χρονο ουτε για τουαλετα που λεει ο λογος, δυσκολευομαι παρα πολυ γιατι η μανουλα μου τελικα εχει προβλημα και τρεχω και δε φτανω, σε λιγο παει και ο αντρουλης μου στη δουλεια και ειμαι σε απογνωση........ τελος παντων ευχομαι σε οσα γλυκουλινια εχασα τα πρωτα τους γενεθλια οτι καλυτερο και να ειναι παντα γερα γεματα αγαπη υγεια και ευτυχια, φιλακια πολλα και ελπιζω να βρω λιγο χρονο συντομα και να καταφερω να μιλησουμε κιολας.... φιλια πολλα γλυκουλες μανουλιτσες.........


maryz-iraklio kritis να ζησετε κοπελα μου να χαιρεσαι και την Αννουλα σου!!!!

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirinifth έγραψε:Κοριτσακια μου τι κανετε??? Εχω χαθει εντελως και μου λειπετε!!!! Ευχομαι και εσεις και τα μωρουλινακι σας να εισαστε μια χαρουλα...... Ευχαριστω παρα πολυ ολες σας για τις ευχες σας για τα γενεθλιακια του μικρου μου, ειλικρινα σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου το καλυτερο για τα παιδακια σας και για τα παιδακια ολου του κοσμου..... Επειδη δεν εχω χρονο ουτε για τουαλετα που λεει ο λογος, δυσκολευομαι παρα πολυ γιατι η μανουλα μου τελικα εχει προβλημα και τρεχω και δε φτανω, σε λιγο παει και ο αντρουλης μου στη δουλεια και ειμαι σε απογνωση........ τελος παντων ευχομαι σε οσα γλυκουλινια εχασα τα πρωτα τους γενεθλια οτι καλυτερο και να ειναι παντα γερα γεματα αγαπη υγεια και ευτυχια, φιλακια πολλα και ελπιζω να βρω λιγο χρονο συντομα και να καταφερω να μιλησουμε κιολας.... φιλια πολλα γλυκουλες μανουλιτσες.........


maryz-iraklio kritis να ζησετε κοπελα μου να χαιρεσαι και την Αννουλα σου!!!!

ευχαριστώ πολύ συντοπίτισσα!!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="eirinifth"]Κοριτσακια μου τι κανετε??? Εχω χαθει εντελως και μου λειπετε!!!! Ευχομαι και εσεις και τα μωρουλινακι σας να εισαστε μια χαρουλα...... Ευχαριστω παρα πολυ ολες σας για τις ευχες σας για τα γενεθλιακια του μικρου μου, ειλικρινα σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου το καλυτερο για τα παιδακια σας και για τα παιδακια ολου του κοσμου..... Επειδη δεν εχω χρονο ουτε για τουαλετα που λεει ο λογος, δυσκολευομαι παρα πολυ γιατι η μανουλα μου τελικα εχει προβλημα και τρεχω και δε φτανω, σε λιγο παει και ο αντρουλης μου στη δουλεια και ειμαι σε απογνωση........ τελος παντων ευχομαι σε οσα γλυκουλινια εχασα τα πρωτα τους γενεθλια οτι καλυτερο και να ειναι παντα γερα γεματα αγαπη υγεια και ευτυχια, φιλακια πολλα και ελπιζω να βρω λιγο χρονο συντομα και να καταφερω να μιλησουμε κιολας.... φιλια πολλα γλυκουλες μανουλιτσες.........


περαστικα στη μανουλα σου κοπελα μου και καλη δυναμη να εχεις!καταλαβαινω απολυτα πως εισαι γιατι και εγω τρεχω με τη δικη μου.το καλο σε μενα ειναι οτι βοηθαει πιο πολυ η αδερφη μου.τι εχειμτελικα η μανουλα σου;;;

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ
μανουλιτσες!!!να χαιρομαστε τα ζουζουνακια μας και να δοξαζουμε το Θεο που μας αξιωσε να γινουμε!!! ποση συγκινηση νιωθω σημερα δε λεγετε,γιορταζω x2 και τρελαινομαι.τελικα η χαρα της ζωης κρυβετε μεσα σε 2 μικρα ματακια που σε κοιτανε τοσο γλυκα και αθωα..

η Αντωνια μου σημερα μου εφερε δωρο μια πανεμορφη γλαστρουλα με ενα υπεροχο λουλουδι η γλυκια μου που προσπαθουσε να το κρυψει πισω απο τη πλατιτσα της η ψυχη μου!!!!! Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 379767 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 379767 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 379767 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 379767 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 379767 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 379767 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 379767 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 379767 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 379767 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 379767 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 379767 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 379767 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 379767 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 379767 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 379767

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χρονια Πολλα Μανουλες! Very Happy

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χρόνια μας πολλά!
Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 328109 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 328109 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 328109 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 32 328109

να αξιωθούν τα παιδάκια μας να γίνουν και αυτά μανούλες και μπαμπάδες!!!!!

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χρόνια μας πολλάαα!! χαθήκαμε ανοιξιάτικες μανούλες!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις