Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
68 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 68 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 34]

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι εγινε βρε κοριτσια?Χαθηκαμε παλι?
Λοιπον ,θα πω τα δικα μας νεα για να αρχισουμε παλι να κουνιομαστε χιχιχ Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 654316

Η μικρη μου σηκωνεται μονη της, στεκεται ορθια για πολυ ωρα και εχει κανει μεχρι και 4 βηματα.Αντε να δουμε...
Ειναι πολυ ζωηρη,πειραζει τα παντα και δεν παιρνει απο μη.Αν της κανω νταντα το χερακι ,γελαει και με κανει νταντα και αυτη.
Χτυπαει παλαμακια,πλαθει κουλουρακια και λεει μαμα,μπαμπα,γιαγια,νταντα,μαμ,ατα και μπαβο.
Ειναι 81 εκατοστα,11,00 κιλα και πλεον τρωει τα παντα,χυλοπιτες,οσπρια,φασολακια,μπριαμ,ψαρακι.Δεν την χορταινω με τιποτα.Της τα ψιλοαλεθω λιγο και φρουτα της τα αλεθω ακομη κανονικα. Της αρχισα και το γαλα Νουλακ.

Το μονο κακο σε ολα ειναι ο μικρος μου,ο οποιος εχει αρχισει και ζηλευει τα παντα,θελει παλι την πιπιλα του και κανει οτι κανει η μικρη.Δεν ξερω τι να τον κανω... Rolling Eyes

Αντε κοριτσια μου, περιμενω τα νεα των μωρων μας

Φιλακια σε ολες

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μια χαρά!! Εμείς όπως έγραψα βαφτιστήκαμε από τότε κοιμάται μέχρι τις 12 το μεσημέρι κ ξυπνάει για λίγο για γάλα!! Θηλάζουμε ακόμα! Κοινωνήσαμε μια φορα τη κυριακή πάμε για 2η! Την τελευταία φορά που πήγαμε στο γιατρό ήταν 8440 κ 75 εκατοστά θα πάμε κατα τις 22 να αρχίσουμε πάλι τα εμβόλια! τώρα 2 μέρες στεκόμαστε φοβάται να κάνει βήματα χωρίς να πιάνει σήμερα είχαμε κ ένα ατυχηματάκι έπιασε το τραπεζάκι κ χτύπησε στη γωνία μάτωσε το δοντάκι της κ την έπλυνα με νεράκι! αυτά αα από λέξούλες πολύ άτα μαμα μπαμπα μπρουν το κ τι αυτα...

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τι κάνετε κορίτσια μου? όλα καλά? εγώ τρέχω,τρέχω,τρέχω όπως όλες μας φαντάζομαι!
τώρα κυνηγάω και τη Δήμητρα (και για να φάει) και τη Μαρία η οποία άρχισε να κόβει και την πάνα σιγά σιγά. όλη την ημέρα δεν βάζουμε σχεδόν καθόλου πάνα ούτε στο μεσημεριανό ύπνο.έχουμε και κανένα "ατυχηματάκι" το απόγευμα αλλά όλα καλά.άντε να τελειώσει και αυτό.
+ οτι παίρνω κάθε μέρα τηλ στο κρατικό παιδικό σταθμό για να δω εαν τους πήγαν τις αιτήσεις γιατί θέλω να στείλω τη Μαρία απο φέτος παιδικό. (3 ετών θα είναι).
+++++++ πολλές δουλειές...αλλά τι τα θες...δεν τελειώνουν ποτέ.άντε να έρθει το σκ να πάμε καμία βόλτα.αν και άκουσα απο αύριο έως και το σάββατο βροχές.
πολλά φιλάκια σε όλες σας και στα παιδάκια σας!

bessy32


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ Κ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΧΑΘΗΚΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΨΑΜΕ ΤΟ ΚΟΝΕΞ Κ ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΟ ΠΑΚΕΤΟ.Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΩΕΙ ΜΟΝΟ ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΕΑΝ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΧΘΕΣ ΝΑ ΤΗς ΔΩΣΩ ΦΑΚΕΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΣ ΑΛΕΣΑ.ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ 4 ΔΟΝΤΑΚΙΑ Κ ΙΣΩΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΙΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΕΓΩ.ΕΣΕΙΣ ΔΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ??ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ Κ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ 1 ΒΗΜΑ Η ΤΕΜΠΕΛΙΤΣΑ ΜΟΥ....ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ,ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΘΑ ΜΠΑΙΝΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΝΕΑ ΣΑΣ,ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας γλυκιές μανούλες!!!
Διάβασα τα νέα σας και χάρηκα πολύ με τα κατορθώματα των μικρών ζουζουνιών σας! Very Happy Και εμείς περίπου στα ίδια είμαστε. Περπατάμε εδώ και ένα μήνα περίπου και δε βάζουμε ποπό κάτω!
Για διάφορους λόγους είχα πολύ καιρό να μπω, αλλά είμαστε όλοι καλά, δόξα στο Θεό! Smile
Κάθε μέρα που περνάει τον αγαπάω και πιο πολύ!! Είμαι μια χαζομαμά με όλη την έννοια της λέξης!!!
Έχω αρχίσει να του δίνω απ'όλα τα φρούτα και όσα λαχανικά αγοράζω και εγώ. Του τα αλέθω ακόμα αν και τρώει μόνος του πολλά (φρούτα, ψωμί, μπισκότο) χωρίς να τα αλέσω.

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μανουλίτσες μου καλησπέρα και απο μένα την κουτσή.....ναι,ναι,ναι καλά ακούσατε κουτσάθηκα η μάνα!Είχα την Θωμαίδα αγκαλιά και κατέβαινα απο τον τρίτο όροφο του σπιτιού που έχουμε το παιχνιδοδωμάτιο της μικρής,γλυστράω με την καλοκαιρινή παντόφλα,και δώστου να κατεβαίνω τα σκαλοπάτια ένα-ένα κουτρουβαλώντας με το μωρό στην αγκαλιά μέχρι τον δεύτερο όροφο.Τί να σας πω...πανικός.Η μικρή άρχισε να κλαίει απο φόβο,εγώ να ψάχνω να δώ αν χύπησε και δύο δάχτυλα του ποδιού μου σπασμένα Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 578578 !!!!!Ότι και να σας πώ είναι λίγο.Δοξάζω τον θεό που δεν χτύπησε το παιδί μου και για μένα ούτε που με νοιάζει.
Λοιπόν τα νέα της μικρής τώρα....είμαστε 83 πόντους και 11.250 κιλά.Περπατάμε συνέχεια και μάλιστα τώρα την πάω στο γήπεδο με τον πατέρα της και την αφήνω μέσα στο γρασίδι για να αποκτήσει ισσοροπία.Είναι πολύ καλή γυμναστική για τα πρώτα βήματα.Δεν βάζει γλώσσα μέσα της.Άπο το πρωί που θα ξυπνήσει μιλάει συνεχώς.Άφου να φανταστείτε πίνει περίπου 200ml νερό την μέρα απο την πολυλογία μάλλον κολάει το στόμα της χαχαχα!!!!Φωνάζει μαμά και μπαμπά όταν θέλει κάτι και αρχίζει να λέι λεξούλες καθαρά.Στο φαγητό μας είμαστε πολύ καλά.Τρώει τα φαγητά που φτιάχνω και για μας αλλά με πολύ λίγο αλάτι και λάδι στο τέλος του μαγειρέματος.Τί να κάνουμε προσαρμόζω το φαγητό μας στα δεδομένα του μωρού(2 φορές την εβδομάδα ψάρι,δύο φορές όσπρια και 3 φορές την εβδομάδα κρέας).Τρώμε το φαγητό μας μόνο πατημένο,δεν αλέθω τίποτα,αλλά το φρούτο το πρωί αλεσμένο.Θέλω να τρώει ποσότητα στα φρούτα και το άλεσμα με εξυπηρετεί Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 503471 .Το μεσημεριανό της το έχει ελλατώσει γιατί τώρα το μασάει,αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου.Το απόγευμα τρώμε πρόβειο γιαούρτι και ψωμάκι στο χεράκι.Είμαι πολύ ικανοποιημένη.Πάντως κορίτσια είναι πολύ πειραχτήρι και γκρινιάρα.Πειράζει τα πάντα και κάνει όλο ζημιές.Όσο για την γκρίνια,αν δεν γίνει το δικό της ξεσηκώνει τον τόπο.Τσιρίζει και κλαίει μαζί.Είναι ώρες που θέλω να την δείρω και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι Twisted Evil .....αλλά μετά μου περνάει.Αυτά τα νέα μας.Πείτε και τα δικά σας περιμένω......

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
περαστικούλια Ζέννια!!! αφού το παιδάκι είναι μια αρά πάλι καλά!! Ορίστε τη καμαρώνεις κ θα γιάνεις γρήγορα!! Μια χαρά σας βρίσκω αχ κ εμένα θέλει να περναέι το δικό της από τώρα μας κουμαντάρει για τα καλά ταυράκια τι περιμένεις!!! κ εμείς από φαγητό μια χαρά χοντροκομμένα πλέον τα τρώμε όπου να ναι θα φάμε κ ψαράκι για να δούμε! Πίνει πολύ νερό όλο μπρ μπρ κάνει ..είμαστε ακόμα στα ατα μπαμπα μαμα μπρ ενώ της μιλάμε της τραγουδάμε συνέχεια λίγο με απασχολέι πότε θα μιλήσει τώρα τη κρατάω κ περπατάμε δειλά δειλά με τα 2 χεράκια σιγά σιγά θα ξεπάρει..κάθε μέρα πάντως έχουμε κ κάτι νέο!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια!!!!!
χρονια πολλα στη φιλη-αδερφη Ελενα!!!! πολυχρονη με υγεια και ευτυχια!!!!
περαστικα στη Ζεννια μας και γρηγορη αναρωση!
λοιπον κοριτσια εμενα η Νικολετα ειναι πλεον ενα στρουμφακι 75 ποντων και 8150 κιλων.εχουμε 9 δοντια και δε περπαταμε απλα αλλα τρεχουμεεεεεεε! πωπωωω πολυ κυνηγητο βρε κοριτσια.οχι μεσα στο σπιτι αλλα στην αυλη! το καταευχαριστιεται ομως η ατιμη τρεχει πεφτει ξανασηκωνεται παει στα σκυλια τα χαιδευει(εγω τα φοβαμαι χαχααχαχα) αφηστε αφηστε αυτο το καλοκαιρι θα γινω fit!!!!!
τωρα το φαγακι μας τρωει κανονικοτατα απο το δικο μας οτι και αν μαγειρεψω με μικρες εξερεσεις που εκει της κανω κατι ιδιαιτερο.δεν ακολουθω καποιο συγκεκριμενο προγραμμα πχ οπως η Ζεννια.και ηθελα να ρωτησω γιατι βρε Ζεννια στο ειπε η παιδιατρος;; εμενα μου ειπε ελευθερο εκτος απο μελι-φραουλα.δλδ οχι 2 μερες οσπρια 2 μερες ψαρι κτλ.εγω απο μονη εχω ως στανταρ να τρωει πχ 1 ψαρι 1 οσπρια 1 λαδερο 1 μοσχαρι 1 κοτοπουλο και τα αλλα οτι τυχει να μαγειρεψω.
ξαναρχισαμε εμεις τη φρουτοκρεμα μιας και βγηκανε και τα πρωτα καλοκαιρινα φρουτακια.τρωμε φρουτοκρεμα αβοκαντο-μπανανα-βερικοκο-κερασι.ειναι μιλαμε και πολυ μιαμ μιαμ!!!! αυτη την αλεθω καθως και μερικα φαγητα που νομιζω πως δε μπορει ακομα να διαχειρηστει σωστα .
αυτααααααα Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα, μανούλες!!
Έλενα, χρόνια πολλά!! Εύχομαι όλα τα καλά του κόσμου σε εσένα και στην όμορφη οικογένειά σου!
Κάλλη, να χαίρεσαι τη μικρή σου! Χρόνια της πολλά!! Εύχομαι κάθε ευτυχία στο κουκλάκι σου!!
Χρόνια πολλά και σε όλους όσους γιορτάζουν από φίλους και συγγενείς! Very Happy
Ζέννια, περαστικά σου!! Δόξα στο Θεό, που δεν έπαθε τίποτα η μικρή σου πριγκίπισσα και που δεν έπαθες και εσύ κάτι πιο σοβαρό! Ανατρίχιασα όταν το διάβασα και ευχαριστώ το Θεό, γιατί ξέρω γνωστή που έμεινε παράλυτη πριν 2 χρόνια περίπου από πέσιμο τέτοιο και έχει και ένα παιδάκι 3,5 χρονών... Sad
Καλά, η κόρη σου είναι πολύ ψηλή!! Smile Εμένα δυστυχώς δεν πίνει πολύ νερό αν και είναι και αυτός πολυλογάς (μιλάει τα ακαταλαβίστικά του όλη την ώρα)! Smile
Μαίρη, όπου να'ναι θα περπατήσει και εσένα και μετά θα την κυνηγάς!! Very Happy
Εύη, τη βλέπω τη μικρή σου στο facebook και δεν τη χορταίνω!! Είναι κουκλίτσα! Ο γιατρός σας σας είπε όχι 2 μέρες ψάρι; Εγώ του δίνω 2 μέρες συνεχόμενα ψάρι, μετά 2 μέρες κοτόπουλο, 1 μέρα φακές (το μόνο όσπριο που τρώμε και εμείς), 2 μέρες μοσχάρι. Δεν έχω ρωτήσει την παιδίατρο για αυτό.

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοιτσακια,

Ζεννια μου περαστικα σου.Πω πω παλι καλα που δεν επαθε τιποτα η μικρουλα.

Εμεις τρωμε τα παντα.Οτι μαγειρευω εκτος απο το ψαρι μια φορα την εβδομαδα που το κανω σουπιτσα.Παστιτσιο,αρνι με πατατες,φασολακια,κοτοπουλο με κριθαρακι οτι φτιαχνω της το δινω.ΑΠλα μαγειρευω πολυ ελαφρια χωρις αλατι , πιπερι και πολλα μπαχαρικα.
Κανει τωρα περισσοτερα βηματα μονη της.Σε λιγο θα φυγει και αυτη και θα τρεχουμε.
Η μικρη πριν 2 μερες εβγαλε υγρο απο το αυτι.στα καλα καθουμενα. Εκλαιγε πολυ για 2-3 ωρες και κοιμηθηκε και οταν ξυπνησε ετρεχε το υγρο.Ρηξη τυμπανου ειπε η παιδιατρος και τωρα παιρνει αντιβιωση.Απο το πουθενα βρε κοριτσια.
Πηρε ενα εκατοστο, ειναι τωρα 82 και απο κιλα 11250.

Κατα τα αλλα , ο γιος μου επεσε και του φυγε ενα δοντι ,ειχαμε και εκει τραβηγματα .Τωρα ευτυχως ειμαστε καλα.

Το μονο καλο ειναι οτι ηρθε η μανουλα μου και με βοηθαει αρκετα.Τι θα κανω οταν φυγει το Σαββατο?????

Φιλακια πολλα σε ολες σας

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ksapphire έγραψε:Γεια σας κοιτσακια,

Ζεννια μου περαστικα σου.Πω πω παλι καλα που δεν επαθε τιποτα η μικρουλα.

Εμεις τρωμε τα παντα.Οτι μαγειρευω εκτος απο το ψαρι μια φορα την εβδομαδα που το κανω σουπιτσα.Παστιτσιο,αρνι με πατατες,φασολακια,κοτοπουλο με κριθαρακι οτι φτιαχνω της το δινω.ΑΠλα μαγειρευω πολυ ελαφρια χωρις αλατι , πιπερι και πολλα μπαχαρικα.
Κανει τωρα περισσοτερα βηματα μονη της.Σε λιγο θα φυγει και αυτη και θα τρεχουμε.
Η μικρη πριν 2 μερες εβγαλε υγρο απο το αυτι.στα καλα καθουμενα. Εκλαιγε πολυ για 2-3 ωρες και κοιμηθηκε και οταν ξυπνησε ετρεχε το υγρο.Ρηξη τυμπανου ειπε η παιδιατρος και τωρα παιρνει αντιβιωση.Απο το πουθενα βρε κοριτσια.
Πηρε ενα εκατοστο, ειναι τωρα 82 και απο κιλα 11250.

Κατα τα αλλα , ο γιος μου επεσε και του φυγε ενα δοντι ,ειχαμε και εκει τραβηγματα .Τωρα ευτυχως ειμαστε καλα.

Το μονο καλο ειναι οτι ηρθε η μανουλα μου και με βοηθαει αρκετα.Τι θα κανω οταν φυγει το Σαββατο?????

Φιλακια πολλα σε ολες σας
Περαστικά σας Κατερινάκι μου και στα δύο παιδάκια σου.Καλά τί σου είπε ο γιατρός για το αυτάκι της μικρής?πώς συνέβει η ρήξη?Πάντως φαντάζομαι τί πόνο θα τράβηξε η καρδούλα μου....εγώ υποφέρω απο ωτίτιδα απο 8 μηνών μωρό και νομίζω οτι ο πόνος του αυτιού δεν παλεύεται με τίποτα.Περαστικούλια σας λοιπόν και κουράγιο τώρα που θα φύγει η μανούλα σου.Θα είναι πολύ δυσκολα σε καταλαβαίνω.Μένει μακρυά σας?

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ortikaki έγραψε:καλημερα κοριτσια!!!!!
χρονια πολλα στη φιλη-αδερφη Ελενα!!!! πολυχρονη με υγεια και ευτυχια!!!!
περαστικα στη Ζεννια μας και γρηγορη αναρωση!
λοιπον κοριτσια εμενα η Νικολετα ειναι πλεον ενα στρουμφακι 75 ποντων και 8150 κιλων.εχουμε 9 δοντια και δε περπαταμε απλα αλλα τρεχουμεεεεεεε! πωπωωω πολυ κυνηγητο βρε κοριτσια.οχι μεσα στο σπιτι αλλα στην αυλη! το καταευχαριστιεται ομως η ατιμη τρεχει πεφτει ξανασηκωνεται παει στα σκυλια τα χαιδευει(εγω τα φοβαμαι χαχααχαχα) αφηστε αφηστε αυτο το καλοκαιρι θα γινω fit!!!!!
τωρα το φαγακι μας τρωει κανονικοτατα απο το δικο μας οτι και αν μαγειρεψω με μικρες εξερεσεις που εκει της κανω κατι ιδιαιτερο.δεν ακολουθω καποιο συγκεκριμενο προγραμμα πχ οπως η Ζεννια.και ηθελα να ρωτησω γιατι βρε Ζεννια στο ειπε η παιδιατρος;; εμενα μου ειπε ελευθερο εκτος απο μελι-φραουλα.δλδ οχι 2 μερες οσπρια 2 μερες ψαρι κτλ.εγω απο μονη εχω ως στανταρ να τρωει πχ 1 ψαρι 1 οσπρια 1 λαδερο 1 μοσχαρι 1 κοτοπουλο και τα αλλα οτι τυχει να μαγειρεψω.
ξαναρχισαμε εμεις τη φρουτοκρεμα μιας και βγηκανε και τα πρωτα καλοκαιρινα φρουτακια.τρωμε φρουτοκρεμα αβοκαντο-μπανανα-βερικοκο-κερασι.ειναι μιλαμε και πολυ μιαμ μιαμ!!!! αυτη την αλεθω καθως και μερικα φαγητα που νομιζω πως δε μπορει ακομα να διαχειρηστει σωστα .
αυτααααααα Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 315810
Όχι φιλενάδα μου δεν μου το συνέστησε μόνο η παιδίατρος αυτό το πρόγραμμα.Θα το εφάρμοζα και εγώ απο μόνη μου λόγω της δουλειάς μου.Είναι απλά μοντέλο υγιηνής μεσογιακής διατροφής και το εφαρμόζω και για εμάς(εμένα και τον Γιάννη)για να τρώμε υγιεινά.Όχι βέβαια οτι το τηρώ ευλαβικά,αλλά προσπαθώ τώρα με το μωρό να το κάνω γιατί είναι υγιεινό!

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάρες θα σας πώ τί έπαθα η μάνα χθές το βράδυ....δεν φτάνει που είμαι κουτσή αλλά έκανα και φασίνα στο δωμάτιο του μωρού μεταμεσονύκτια χαχαχα Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 679259 !!!!Πάω την μικρή για ύπνο όπως κάθε βράδυ στις 9.Δεν μπορούσα να την κοιμήσω με τίποτα(κάθομαι στο καναπεδάκι που έχω στο δωμάτιο της και την παίρνω στην αγκαλιά μου,την χαιδέυω και την λικνίζω ελαφρά και έτσι κοιμάται).Λέω μάλλον έχει υπερένταση και δεν κοιμάται ενώ νυστάζει και χασμουριέται και έτσι την βάζω μέσα στο κρεββατάκι της για να πάω και εγώ στο δωμάτιο μου να βάλω τις μπυτζαμούλες μου και να επιστρέψω να την πάρω πάλι αγκαλίτσα να την κοιμίσω.ΤΙ ΤΟ ΗΘΕΛΑ....Μέχρι να γυρίσω η μικρή είχε πλαντάξει στο κλάμα.Και μόλις πάω να σκύψω να την πάρω αγκαλιά μου ρίχνει δύο ρουκέτες εμετό...ήταν όλες δικιές μου! affraid Χαλί,κρεββάτι,τα ρούχα μου,τα ρούχα της,το στρώμα,το πάτωμα,ο τοίχος....όλα χάλια!Έμεινα ακίνητη να μην ξέρω τί να κάνω.Πανικός.ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΧΟΡΕΥΩ ΚΟΤΣΑΡΗ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ! Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 654316 Να το γδύσω,να το ξανακάνω μπάνιο,να το ντύσω και να το δώσω στον πατέρα της να το κοιμίσει στο κρεββάτι μας για να δώ τι θα κάνω....και όλα αυτά όντας κουτσή!!!!!Κορίτσια ένα σας λέω μύριζε το δωμάτιο σαν στάνη(είχε φάει πρόβειο γιαουρτάκι το απόγευμα)και νόμιζα πως θα βγεί κανένα πρόβατο απο την ντουλάπα.Έπλενα και καθάριζα μέχρι τις 1 το πρωί(το δωμάτιο που παρεπιπτώντος του έκανα γενική δύο μέρες πρίν με αλλαγή χαλιού και πλύσιμο κουρτίνας Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 451948 ).Παναγία μου τα νεύρα μου είχαν πιάσει κόκκινο. Twisted Evil Και τελικά συνειδητοποίησα πως το μωρό δεν μπορούσε να κοιμηθεί το κακόμοιρο γιατί είχε βαρυ στομάχακι...μάλλον ο συνδιασμός φασολάδα για μεσημέρι,ολόκληρο γιαούρτι το απόγευμα και αυγό,γάλα πρίν κοιμηθεί ήταν μάλλον καταστρεπτικός.Μόλις έκανε εμετό,αμέσως ηρέμησε το πουλάκι μου και ξεράθηκε Sleep ...και εγώ καθάριζα την... στάνη μέχρι το πρωί χαχα!ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ μην παραταίζετε τα μικρά σας(ακόμη και αν είναι λήξουρα σαν την κόρη μου)κινδυνεύεται απο.....ρουκέτες!!!!!!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ζεννια πιο αναλυτικα δε μπορουσες να περιγραψεις το πως μυριζε ο εμετος της κορης σου;;;;; ε;;; τι χρωσταμε και εμεις που αναγουλιαζουμε και σιχαινομαστε τον εμετο να διαβαζουμε πρωινιατικα τετοια πραγματα;;; δεν ειναι σωστα αυτα εγω λεω να μη ξανασυμβει σε παρακαλω!!!!! νιωθω ηδη τη γευση απο το προβατογιαουρτι σε μορφη εμετου στο στομα μου! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ δε μπορω !!! χαχαχαχαχαχχαχα αφου ηρεμησε το καημενο και ευτυχως εκανε πριν κοιμηθει παλι καλα.φανταζεσαι να το εκανε στον υπνο και να παθαινε και τπτ αλλο το πουλακι μου;;;
εγω παλι γιατι νομιζω πως 2 φορες την εβδομαδα οσπρια ειναι πολυ;;; ή δεν ειναι;

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zennia έγραψε:Κοριτσάρες θα σας πώ τί έπαθα η μάνα χθές το βράδυ....δεν φτάνει που είμαι κουτσή αλλά έκανα και φασίνα στο δωμάτιο του μωρού μεταμεσονύκτια χαχαχα Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 679259 !!!!Πάω την μικρή για ύπνο όπως κάθε βράδυ στις 9.Δεν μπορούσα να την κοιμήσω με τίποτα(κάθομαι στο καναπεδάκι που έχω στο δωμάτιο της και την παίρνω στην αγκαλιά μου,την χαιδέυω και την λικνίζω ελαφρά και έτσι κοιμάται).Λέω μάλλον έχει υπερένταση και δεν κοιμάται ενώ νυστάζει και χασμουριέται και έτσι την βάζω μέσα στο κρεββατάκι της για να πάω και εγώ στο δωμάτιο μου να βάλω τις μπυτζαμούλες μου και να επιστρέψω να την πάρω πάλι αγκαλίτσα να την κοιμίσω.ΤΙ ΤΟ ΗΘΕΛΑ....Μέχρι να γυρίσω η μικρή είχε πλαντάξει στο κλάμα.Και μόλις πάω να σκύψω να την πάρω αγκαλιά μου ρίχνει δύο ρουκέτες εμετό...ήταν όλες δικιές μου! affraid Χαλί,κρεββάτι,τα ρούχα μου,τα ρούχα της,το στρώμα,το πάτωμα,ο τοίχος....όλα χάλια!Έμεινα ακίνητη να μην ξέρω τί να κάνω.Πανικός.ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΧΟΡΕΥΩ ΚΟΤΣΑΡΗ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ! Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 654316 Να το γδύσω,να το ξανακάνω μπάνιο,να το ντύσω και να το δώσω στον πατέρα της να το κοιμίσει στο κρεββάτι μας για να δώ τι θα κάνω....και όλα αυτά όντας κουτσή!!!!!Κορίτσια ένα σας λέω μύριζε το δωμάτιο σαν στάνη(είχε φάει πρόβειο γιαουρτάκι το απόγευμα)και νόμιζα πως θα βγεί κανένα πρόβατο απο την ντουλάπα.Έπλενα και καθάριζα μέχρι τις 1 το πρωί(το δωμάτιο που παρεπιπτώντος του έκανα γενική δύο μέρες πρίν με αλλαγή χαλιού και πλύσιμο κουρτίνας Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 451948 ).Παναγία μου τα νεύρα μου είχαν πιάσει κόκκινο. Twisted Evil Και τελικά συνειδητοποίησα πως το μωρό δεν μπορούσε να κοιμηθεί το κακόμοιρο γιατί είχε βαρυ στομάχακι...μάλλον ο συνδιασμός φασολάδα για μεσημέρι,ολόκληρο γιαούρτι το απόγευμα και αυγό,γάλα πρίν κοιμηθεί ήταν μάλλον καταστρεπτικός.Μόλις έκανε εμετό,αμέσως ηρέμησε το πουλάκι μου και ξεράθηκε Sleep ...και εγώ καθάριζα την... στάνη μέχρι το πρωί χαχα!ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ μην παραταίζετε τα μικρά σας(ακόμη και αν είναι λήξουρα σαν την κόρη μου)κινδυνεύεται απο.....ρουκέτες!!!!!!

όντως πολύ ανάλυση!! μα συνδύασε κ αυτό όλα τα βαριά κ η φασολάδα βαριά κ το πρόβειο γιαούρτι βαρύ! το πρόβειο σου το σύστησε ο γιατρός? ξέρω ότι κάπως λιπαρό! καλα κ εμένα η δικιά μου δε πάει πίσω αυγό το πρωί μετα φροθτοκρεμα μετα το φαγακι το απογευμα γιαουρτι συν οτι στα ενδιάμεσα θέλει μιράντα κ γάλα!!

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χα χα βρε συ Ζεννια ,τι επαθες?Αμ και εσυ , το παραταισες το μωρο χιχι.
Ετσι επαθα προσφατα με τον γιο μου, ο οποιος δεν θυμαμαι και γω τι εφαγε και πηγαμε Καστορια( ειχε και στροφες ο δρομος) .Ε, γεμισε ξερατα του ολη η Καστορια!!!!!!!!!!

Οσο για την ρηξη, δεν υπεφερε πολυ. Μονο το κλαμα που προηγηθηκε πριν τη ρηξη.Απο κει και περα κανενα προβλημα.Κοιμαται , τρωει και παιζει κανονικα.
Αυριο θα κανουμε καλλιεργεια και θα σας πω περισσοτερα.Παντως ευτυχως δεν υποφερει.

Η μαμα μου μενει στα Εξαμιλια Κορινθιας. πολυ μακρια μας.Εδω ειμαστε μονοι μας ,τελειως.Πολυ δυσκολα με 2 παιδακια κοριτσια και χωρις καθολου βοηθεια.

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ksapphire έγραψε:Χα χα βρε συ Ζεννια ,τι επαθες?Αμ και εσυ , το παραταισες το μωρο χιχι.
Ετσι επαθα προσφατα με τον γιο μου, ο οποιος δεν θυμαμαι και γω τι εφαγε και πηγαμε Καστορια( ειχε και στροφες ο δρομος) .Ε, γεμισε ξερατα του ολη η Καστορια!!!!!!!!!!

Οσο για την ρηξη, δεν υπεφερε πολυ. Μονο το κλαμα που προηγηθηκε πριν τη ρηξη.Απο κει και περα κανενα προβλημα.Κοιμαται , τρωει και παιζει κανονικα.
Αυριο θα κανουμε καλλιεργεια και θα σας πω περισσοτερα.Παντως ευτυχως δεν υποφερει.

Η μαμα μου μενει στα Εξαμιλια Κορινθιας. πολυ μακρια μας.Εδω ειμαστε μονοι μας ,τελειως.Πολυ δυσκολα με 2 παιδακια κοριτσια και χωρις καθολου βοηθεια.
Ευτυχώς που δεν πονάει η καρδούλα μου Κατερινάκι γιατί το αυτί κάνει τρομερό πόνο.Όλα καλά να σας πάνε εύχομαι μέσα απο την καρδούλα μου.Είναι πολύ δύσκολα να είσαι ολομόναχη.Σε καταλαβαίνω.Εγώ με ένα παιδάκι και αν δεν είχα την μανούλα μου κοντά σίγουρα θα ζοριζόμουν πολύ και θα αναγκαζόμουν να την πάω σε παιδικό απο πολύ μικρούλα για να γυρίσω στο ιατρείο.Αχ!ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΑΝΑ.......

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maryz-iraklio kritis έγραψε:
zennia έγραψε:Κοριτσάρες θα σας πώ τί έπαθα η μάνα χθές το βράδυ....δεν φτάνει που είμαι κουτσή αλλά έκανα και φασίνα στο δωμάτιο του μωρού μεταμεσονύκτια χαχαχα Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 679259 !!!!Πάω την μικρή για ύπνο όπως κάθε βράδυ στις 9.Δεν μπορούσα να την κοιμήσω με τίποτα(κάθομαι στο καναπεδάκι που έχω στο δωμάτιο της και την παίρνω στην αγκαλιά μου,την χαιδέυω και την λικνίζω ελαφρά και έτσι κοιμάται).Λέω μάλλον έχει υπερένταση και δεν κοιμάται ενώ νυστάζει και χασμουριέται και έτσι την βάζω μέσα στο κρεββατάκι της για να πάω και εγώ στο δωμάτιο μου να βάλω τις μπυτζαμούλες μου και να επιστρέψω να την πάρω πάλι αγκαλίτσα να την κοιμίσω.ΤΙ ΤΟ ΗΘΕΛΑ....Μέχρι να γυρίσω η μικρή είχε πλαντάξει στο κλάμα.Και μόλις πάω να σκύψω να την πάρω αγκαλιά μου ρίχνει δύο ρουκέτες εμετό...ήταν όλες δικιές μου! affraid Χαλί,κρεββάτι,τα ρούχα μου,τα ρούχα της,το στρώμα,το πάτωμα,ο τοίχος....όλα χάλια!Έμεινα ακίνητη να μην ξέρω τί να κάνω.Πανικός.ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΧΟΡΕΥΩ ΚΟΤΣΑΡΗ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ! Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 654316 Να το γδύσω,να το ξανακάνω μπάνιο,να το ντύσω και να το δώσω στον πατέρα της να το κοιμίσει στο κρεββάτι μας για να δώ τι θα κάνω....και όλα αυτά όντας κουτσή!!!!!Κορίτσια ένα σας λέω μύριζε το δωμάτιο σαν στάνη(είχε φάει πρόβειο γιαουρτάκι το απόγευμα)και νόμιζα πως θα βγεί κανένα πρόβατο απο την ντουλάπα.Έπλενα και καθάριζα μέχρι τις 1 το πρωί(το δωμάτιο που παρεπιπτώντος του έκανα γενική δύο μέρες πρίν με αλλαγή χαλιού και πλύσιμο κουρτίνας Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 451948 ).Παναγία μου τα νεύρα μου είχαν πιάσει κόκκινο. Twisted Evil Και τελικά συνειδητοποίησα πως το μωρό δεν μπορούσε να κοιμηθεί το κακόμοιρο γιατί είχε βαρυ στομάχακι...μάλλον ο συνδιασμός φασολάδα για μεσημέρι,ολόκληρο γιαούρτι το απόγευμα και αυγό,γάλα πρίν κοιμηθεί ήταν μάλλον καταστρεπτικός.Μόλις έκανε εμετό,αμέσως ηρέμησε το πουλάκι μου και ξεράθηκε Sleep ...και εγώ καθάριζα την... στάνη μέχρι το πρωί χαχα!ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ μην παραταίζετε τα μικρά σας(ακόμη και αν είναι λήξουρα σαν την κόρη μου)κινδυνεύεται απο.....ρουκέτες!!!!!!

όντως πολύ ανάλυση!! μα συνδύασε κ αυτό όλα τα βαριά κ η φασολάδα βαριά κ το πρόβειο γιαούρτι βαρύ! το πρόβειο σου το σύστησε ο γιατρός? ξέρω ότι κάπως λιπαρό! καλα κ εμένα η δικιά μου δε πάει πίσω αυγό το πρωί μετα φροθτοκρεμα μετα το φαγακι το απογευμα γιαουρτι συν οτι στα ενδιάμεσα θέλει μιράντα κ γάλα!!
Ναί Μαράκι μου είπε η παιδίατρος να της δίνω πρόβειο(αν βέβαια της αρέσει).Είναι πολύ θρεπτικό.Αλλά δεν είμαι κάθετη σε αυτό.Πολλές φορές της δίνω και αγελαδινό.Ότι βρίσκω στο μάρκετ κάθε φορά.Απλά αγοράζω τα γιαούρτια τα φρέσκα,αυτά με την πετσούλα απο πάνω,γιατί είναι μικρής διάρκειας και τα πρότιμω επειδή έχουν λιγότερη προσθήκη συντηριτικών.

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ortikaki έγραψε:Ζεννια πιο αναλυτικα δε μπορουσες να περιγραψεις το πως μυριζε ο εμετος της κορης σου;;;;; ε;;; τι χρωσταμε και εμεις που αναγουλιαζουμε και σιχαινομαστε τον εμετο να διαβαζουμε πρωινιατικα τετοια πραγματα;;; δεν ειναι σωστα αυτα εγω λεω να μη ξανασυμβει σε παρακαλω!!!!! νιωθω ηδη τη γευση απο το προβατογιαουρτι σε μορφη εμετου στο στομα μου! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ δε μπορω !!! χαχαχαχαχαχχαχα αφου ηρεμησε το καημενο και ευτυχως εκανε πριν κοιμηθει παλι καλα.φανταζεσαι να το εκανε στον υπνο και να παθαινε και τπτ αλλο το πουλακι μου;;;
εγω παλι γιατι νομιζω πως 2 φορες την εβδομαδα οσπρια ειναι πολυ;;; ή δεν ειναι;
Eίδες φιλενάδα μου....μάλλον είμαι καλή αφηγήτρια!!!!!!Πάντως συγνώμη αν σας ενόχλησα με την περιγραφή κορίτσια,δεν είχα τέτοια πρόθεση,με παραπήρε το συναίσθημα μάλλον.Άντε πέρασε και αυτό.....Όσπρια δεν της δίνω δύο φορές την εβδομάδα γιατί δεν της αρέσουν καθόλου,εκτός απο τα φασόλια που τα κουτσοτρώει.Αλλά της δίνω και μια φορά την εβδομάδα αρακά που τον τρώει με ευχαρίστηση,και θεωρείται όσπριο οπότε είμαστε καλά!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια! Αν και πολυ καθυστερημενα θελω να σας ευχαριστησω ολες για τις ευχες σας για την γιορτη μου...εγινε κατι εκεινη την ημερα που ενω ημουν με τρελη διαθεση επεσα πολυ ψυχολογικα...ξερω οτι μπορω εδω να τα λεω για να νοιωσω καλυτερα αλλα δεν νοιωθω καλυτερα γιατι ξερω οτι δεν θα αλλαξει κατι...πρεπει να κανω υπομονη και να παλεψω για κατι καλυτερο...να σας πω για την δημητρουλα....ηταν 9500 και 78 ποντους!εβαλε 3 ποντους σε 1 μηνα...απο φαγητα τρωμε τα παντα εδω και καιρο τωρα τρωμε και μελι...μας ειπε να αρχισουμε και φραουλες και κερασι...αφου δεν τρωει καθολου φρουτα...αλλα περιμενω να βρω κατι καλο..μεχρι στιγμης δεν εχει κατι καλο...τωρα εμβολιο θα κανουμε παλι 15 μηνων...εχει πανω 6 δοντακια και κατω 4 αλλα εχει αλλα δυο που της ειναι τουμπανο και εχει και μυξουλες απο αυτα...οποτε σε λιγο καιρο θα βγουνε...μην με ρωτατε ποια...χαχα ιδεα δεν εχω...παντα τα μπερδευω...Ζεννια μου, περαστηκα και απο εδω...αυτο που επαθες ετσι οπως το περιεγραψες...χαχα ηταν πολυ αστειο...ηρεμησε η μικρη και κοιμηθηκε...σε ολα τα κοριτσια ευχομαι μια ομορφη καλημερα!

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα, μανούλες! Τι κάνετε;
Πριν καμιά ώρα ήρθαν τα πεθερικά μου και πήραν το μικρό και εγώ κάνω δουλίτσες. Είπα να καθίσω λίγο να ξεκουραστώ και να διαβάσω τα νέα σας.
Ζέννια, πώς είναι το πόδι σου; Πόπο, τι τράβηξες και εσύ με την περιπέτεια του διπλού εμετού... Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 534787 Το έχω πάθει και εγώ και όντως είναι τόσο εκνευριστικό. Τις προάλλες με έπιασε κρίση νεύρων! Ακούστε τι έγινε. Είχα γυρίσει από τη λαϊκή κατά τις 3 το μεσημέρι (πάω μες στο μεσημέρι για να τα βρω φτηνά), ψόφια, τάισα το μικρό, τον άλλαξα και είπα να συγυρίσω τις σακούλες και να μαγειρέψω για εμάς... Δεν είχα γυρίσει το κεφάλι μου καλά-καλά και ο μικρός σηκώνεται στις μύτες και αρπάζει ένα πιάτο με ψαρόσουπα από το πάσο!! Το έχυσε όλο πάνω του και φυσικά έγιναν χάλια ντουλάπια και πάτωμα. Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 534787 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 534787 Τα νεύρα μου!! Εκείνη την ώρα ήμουν σε έξαλλη κατάσταση. Δεν ήξερα τι να πρωτοκάνω! Εύχομαι να μην ξαναγίνω ποτέ έτσι! Πρέπει να έχουμε πολλή υπομονή, κορίτσια!
Κατερίνα, πώς είναι η μικρή σου; Πάλι καλά που δεν υποφέρει η μικρούλα. Περαστικά της!
Εύη, τι κάνεις; Πώς είναι τα κορίτσια σου; Η Νικολέτα ομορφαίνει συνέχεια!
Έλενα, ελπίζω να είσαι καλά τώρα και να μη ξαναστενοχωρηθείς για κανένα λόγο!
Μαίρη, Τόνια, Κάλλη, Κέλλυ και στις υπόλοιπες μανούλες πολλά Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 417472

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα κοριτσια,

Βλεπω την EUROVISION.Εσεις?
Εμεις καλα ειμαστε, τελικα η μικρη μου ειχε σταφυλοκοκκο στο αυτι και οχι ρηξη τυμπανου.Με αντιβιωση τωρα ειμαστε μια χαρα.
ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ και μεις πια και τρεχω η μανα πισω της ολη μερα. Very Happy

Φιλακια σε ολες

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα σε όλες!είμαι στη δουλειά και βρήκα 1 λεπτό για να σας στείλω την καλημέρα μου!συγνώμη που χάθηκα αλλά τρέχω με πολλά...ελπίζω μόνο να μου βγουν σε καλό!
Ζέννια μου περαστικά!καλά πέθανα στο γέλιο με το πρόβατο και τη ντουλάπα.πέρασε ένας συνάδελφος και με ρωτούσε γιατί γελάω σαν χαζή μόνη μου στο γραφείο!
ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ! ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ! Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 417472 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 417472 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 417472 Μανουλίτσες ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! #2 - Σελίδα 33 417472

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκια τι κάνετε?
Σήμερα πήγαμε παιδίατρο, ξαναρχίσαμε τα εμβόλια! Με το που μπήκαμε μέσα η Άννα σφίχτηκε την παίρνει η γιατρός αγκαλιά κ άρχισε να τσιρίζει γενικά ήταν πολύ χάλια σήμερα στο γιατρό αρχίζει κ καταλαβαίνει κ δε πολύ θέλει μάλλον!! Κάναμε το εμβόλιο στο μπρατσάκι! είμαστε 9020 κιλά κ 72 εκατοστά όλα αυτά τα κάναμε με πολύ κλάμα κ πολύ υπερκινητικότητα! έχουμε 4 δόντια πάνω κ 2 από κάτω! Με τη γιατρό δε μιλήσαμε πολύ γιατί τσίριζε! μου είπε να της δίνω από δικό μας φαγητό αλλά να μην έχει πιπέρι κ να χει λίγο αλάτι! από γάλα θηλάζω ακόμα αλλά μου είπε άμα θέλω να της δίνω advance ή neslac στο χάρτινο κουτί στο ράφι ή από σκόνη το 3 τέσπα εγώ επέμενα για φρέσκο..χθες καταβρόχθισε σαν μήλο ένα βερίκοκο της άρεσε πολύ! κ έφαγε κ λίγο κουνελάκι! μολίς κλείσουμε τους 15 μήνες θα κάνουμε κ αιματολογικές εξετάσεις!! αυτά...

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κορίτσια μου τι κάνετε? όλα καλά? χαθήκαμε! ελπίζω να είστε ΟΟΟΟΟΛΕΣ καλά και τα παιδάκια σας ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις