Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
162 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 162 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερουδια!Πως ειστε?εμεις ολα καλα!Πλεον γελαμε κανονικα και ξεκαρδιζομαστε!Τησ αρεσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ο καθρεφτης!Εχουμε εναν μεγαλο πανω απο την συρταριερα στην κρεβατοκαμαρα και οταν την κραταω ορθια απεναντι του,πεθαινει στο γελιο!Χτες εμεινε με την πεθερα μου 3 ωρες και δεν γκρινιαξε καθολου,ευτυχως!

carrie,μπορω να καταλαβω τι εννοεις τιγκα το αυτοκινητο!Χαιρομαι που πριν μεινω εγκυος καναμε το μεγαλο βημα και πηραμε οικογενειακο αυτοκινητο με βασικο κριτηριο το πορτ-μπαγκαζ!Να σκεφτεις οτι πριν το "μεγαλο" μας αυτοκινητο ηταν ενα POLO που οταν πηγαιναμε ταξιδια οι δυο μας γεμιζε μεχρι πανω.Και χωρις να κουβαλαμε πολλα,εγω γενικα βαριεμαι τις πολλες βαλιτσες και μαλλον αποτελω την εξαιρεση των γυναικων.

Χτεσ πηραμε ενα μαρσιπο γιατι με το σλινγκ δεν βολευομαι εξω και το χρησιμοποιω μονο μεσα στο σπιτι οταν μαγειρευω και η μικρη δεν καθεται μονη της.Με το καροτσι δεν βολευομουν να βγαινω εξω για τις δουλειες,ειναι ολοκληρη γκουμουτσα!Το καροτσι πλεον μονο για βολτες τα Σ.Κ...

ερωτηση:τα μωρακια σας εχουν χασει καθολου μαλλακια?η δικια μου εχει αρχισει να αραιωνει!θα μου μεινει φαλακρουλα?Επισης εχει αλλαξει γενικοτερα,το δερμα εχει ασπρισει πολυ -εχει γινει πιο ασπρη και απο μενα- και τα ματια της αρχιζουν να ανοιγουν.Μου αναπτερωθηκαν ελπιδες οτι μπορει να ειναι και πρασινα τελικα...  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 9 328109  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 9 328109  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 9 328109  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 9 328109

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα! χαμομηλιακι ναι καιμεις ψιλοφαλακροι ειμαστε εδω και καιρο. τωρα νομιζω πως σταματησαν να πεφτουν..

κοριτσια εκανα λιγο το σπιτι και τωρα παω να κανω σκαλες!!!! οοοτανν τελειωσω θα ξαναρθω!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαμομηλάκι μου δεν κατάλαβες..Το αυτοκίνητο μας είναι οικογενειακό και έχει τεράστιο πορτμπαγκάζ!!Έχουμε ένα avensis είναι πολύ μεγάλο αλλά συνάμα τόοοσο μικρό όταν έχεις ένα μωρο!Δεν μπορώ να φανταστώ τι γίνεται όταν έχεις και 2ο!!! Shocked Shocked Shocked Shocked

Αγόρασα που λέτε ένα βιβλίο για το e-reader μου,αυτό εδώ για την ακρίβεια http://www.amazon.co.uk/Mommy-Guide-Babys-Guides-ebook/dp/B005HQ4YKY/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1329821269&sr=8-4 Έχω κολλήσει άσχημα!!Είναι ΤΕΛΕΙΟ!!Γράφει μέσα τα πάντα ανά μήνα του μωρού και πραγματικά έχει πολλές λεπτομέρειες και ιστορίες από μαμάδες που είναι γιατροί όμως!

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα!
εμεις που γεννηθηκαμε με παρα πολλα μαλακια και τωρα εχουμε ελαχιστα Sad
καλε βαλε το μωρο στο καροτσι αν ξαπλωνει τελειως.εγω απο ημερων το βαζω οταν ειναι για καφε,αλλιως μαρσιπο.ασε που τωρα αρχισα και να το σηκωνω λιγο

http://stefxon@gmail.com

mariannemam

mariannemam
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα μανουίτσες μου τι κάνετε?δεν πολυμπαίνω εδώ και με τα υπολοιπα κοριτσια τα λέμε και απο το facebook.Τι κανεις supermama?Πως τα πας με την superfamily? Laughing Laughing Laughing

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ετσι οπως τοπες! superfamily! Laughing καλα ειμαστε ολοι! την παλευουμε ακομα.. Razz εκανα τις σκαλες! μια χιονιζει μια εβρεχε μια βαριομουν εεε δε γινοταν αλλο να τις αφησω. αυτα εχουν οι μονοκατοικιες. ειναι απο κατω οι μαμα μου αλλα και κεινη δεν μπορει πολλα πολλα οποτε ο κληρος πεφτει στον γεναιο που λενε.. δεν πειραζει. ακομα μπορει να κρατησει τα μικρα οταν χρειαζετε για κατι καμια ωρα και αυτο μου ειναι υπερ αρκετο!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δε σας ειπα! σημερα θα αγορασω κρεμουλα να φαμε!!!!  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 9 215994 θα εχει γελιο. θα σας βαλω φωτο στο μπλογκ οταν θα ειναι μουρτζος!!! Laughing

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας κορίτσια! Σήμερα πάμε επτέλους στον γιατρό να μας ζυγίσει γιατί η άλλη η μ@λάκω δεν μας ζύγισε στο εμβόλιο του 2μήνου...Μάλλον περνάει άλμα και τα έχω δει όλα..

mmairula έγραψε:Καλημερα κοριτσια τι κανετε? Εμεις καλα αν και τα νευρα μου ειναι πειραγμενα μπορω να πω.Δεν μπορω να καταλβω κατι με εμας τις νυφες 3 παιδια εχω και συμφωνα με τους γονεις του αντρα μου κανενα δεν μου μοιαζει αλλα και κανενα δεν μοιαζει στο σοι το δικο μου.Η μπουμπου αν και μικρη ακομα δεν εχει δωσει στανταρ χαρακτηριστικα φερνει σε μενα και επειδη το βλεπω και το λενε και οι φιλοι μεχρι και φωτο απο μωρα των κουνιαδων μου επιστρατευσαν τα πεθερικα για να δω οτι η μικρη μοιαζει στις θειες.....και ερωτω....τι δουλεια εχουν οι θειοι με τα γονιδια τα δικα μου και τοσο κακο ειναι να μοιασουν τα παιδια στη μαμα τους και στη τελικη τη καρδια εμενα ποιος θα μου την κανει και να πει ναι βρε ειναι ιδια η ΜΑιρη και ας μην ειναι ρε γαμωτη..Τα χω παρει μηδαμηνο γεγονος αλλα νησαφι αυτα ...τα πα! Embarassed Embarassed

Μαιρούλα χτες έλεγα τα ίδια στον άντρα μου σε στυλ παράπονο...Ξέρω οτι του έμοιαζε ΠΟΛΥ όταν γεννήθηκε, αλλά έχει αλλάξει πολύ απο τότε..
Τα ξανθά μαλλιά τα πήρε απο αυτόν(άσχετο που είναι καστανός και δεν έχω δει παιδική φωτό ξανθό), τα γαλανά μάτια τα πήρε απο αυτόν (ίδιο σχόλιο με τα μαλλιά) ΚΑΙ την πεθερά, εμένα μάνα δεν με γέννησε..
Τα μακριά του δάχτυλα πάλι απο αυτόν, τις βλεφαρίδες ΑΛΛΑ ΚΑΙ τα φρύδια, την κορυφή στα μαλλιά του....ΟΛΑ ΡΕ!!
ΕΝΑ πράγμα δεν πήρε απο μένα???ΕΛΕΟΣ!
Μόνο ο πεθερός μου έκανε ΚΑΘΕ φορά το ίδιο σχόλιο επι 1 μήνα "εε μικρός είναι θα αλλάξει ίσως σου μοιάσει και σένα, και της τάδε το μωρό 6 μηνών άλλαξε τελείως.." και του το έκοψα, λες και με λυπόταν....
Ζώα παιδί μου τι να περιμένω πια..

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εχει ωραιες μερες !!! Συναρμολογησα το καροτσι και παμε βολτα στην πλατεια!! Εννοειται οτι και αυτο θα το χτυπησω στον συζηγο !! Απο το πρωι με αυτο παιδευομαι!!!Αυριο μετα απο 1 μηνα θα μας ξαναδει μεσω skype εχουμε κλεισει ραντεβου !!! ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ !!!!!!!!!!!! Ουφ αλλες 60 μερες μεινανε!!!!

mora

mora
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ
ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΛΙΑΚΑΔΑ!!! ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΡΑΝΤΖΟΛΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΟΛΤΑΡΑΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ 11.30 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 1.15!!! ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑΜΕ!!!

ΧΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΚΑΡΑΦΛΑ!!! ΚΑΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΤΙ ΘΑ ΚΟΨΕΙ ΣΤΑ ΒΑΦΤΗΣΙΑ????

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΜΕΤΗΝ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΣΟΥΠΕΡΜΑΜΑ!
ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κ απο εμας!!!!
Και εμεις χανουμε μαλλακια κ με το ρυθμο που συνεχιζει σε λιγο καιρο θα ειναι τελειως καραφλος Razz Razz Razz
Οσο για το καροτσι,κανει καλε να μπει,γιατι οχι?
Νατασα καλα να περασετε!!!
Αθηνα,καλη αρχη με την κρεμουλα,περιμενουμε φωτο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε κοριτσια,να γινω τωρα εγω η κακια κ η παραξενη της παρεας.....?
Οσε εχετε τοοοοοοσα πολλα πραγματα για τα μωρακια σας,γιατι δεν δωριζεται κ μερικα σε ενα συλλογο οπως το χαμογελο του παιδιου η σε μια μανουλα που εχει πραγματικα μεγαλη αναγκη εστω απο ενα ρουχαλακι.....????? Rolling Eyes Rolling Eyes
Το ξερω οτι θα παρεξηγηθω τωρα,ομως δυστυχως,ζουμε σε πολυ δυσκολες εποχες που μια μανουλα ισως να εχει πραγματικα αναγκη κ με το να διαβαζει εμας να λεμε οτι εχουμε τοσα πολλα που δεν τα χωραει ενα αυτοκινητο η ενα δωματιο να νιωθει τοσο ασχημα που δεν μπορει να προσφερει καποια βασικα αγαθα στο μωρακι της..... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλεξία μου έχεις απόλυτο δίκιο!Εγώ αυτό θα έκανα αν είχα πχ 2 ή 3 παιδία και δεν είχα σκοπό να κάνω άλλο. Αλλά επειδή έτσι όπως πάνε τα πράγματα δεν ξέρω καν πως θα είμαστε και αν μπορούμε και στο 2ο να του αγοράσουμε ρούχα,είναι λίγο δύσκολο. Αυτό που είναι πρόβλημα για μένα και δεν μου χωράνε είναι το εντελώς άβολο και τεράστιο καρότσι μας.Ίσως τελικά η επιλογή να μην ήτανε τόσο σωστ΄,τι να πω.. Rolling Eyes Rolling Eyes

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαμομηλακι έγραψε:
με το σλινγκ δεν βολευομαι εξω και το χρησιμοποιω μονο μεσα στο σπιτι οταν μαγειρευω και η μικρη δεν καθεται μονη της.


ουπς!!!!τωρα το ειδα! προσεχε μη το μαθει ετσι! ξερω ατομο που ετσι εκανε στην αρχη και μετα δεν ξεκολουσε. ολη μερα. εβαζε ηλεκτρικη με το μωρο πανω της!!!! Shocked ας γρινιαξουν και λιγο δε παθαινουν τιποτα. εγω τον εχω στο ριλαξ πανωστο τραπεζι οταν μαγειρευω και του μιλαω

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν νομιζω οτι 1-2 φορμακια η 1-2 παιχνιδακια θα λειψουν απο καμια μας....σε καποια αλλη μανουλα ομως ειναι σωτηρια.....

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμάς το καροτσάκι μας κλείνει σαν μπαστούνι ΑΛΛΑ και πάλι είναι αρκετά μεγάλο, πιάνει σχεδόν όλο το πορπαγκαζ :S
Αφού τα ψώνια τα βάζουμε στις θέσεις πια για να έχουμε μαζί το καρότσι χαχαχα
ΑΣΕ που δεν ανοίγει με το ένα χέρι, οπότε αν το έχω στο σπίτι και οχι στο αμάξι, πρέπει να το σύρω στο ισόγειο, να το ανοίξω και μετά να το αφήσω στην είσοδο για να πάω να φέρω το μωρό..
Δεν δοκίμασα να έχω το μωρό στο σλινγκ και να το ανοίξω και μετά να το βάλω μέσα, καλή η ιδέα μου Very Happy

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να ρωτησω κατι ασχετο? βλεπετε κανονικα η σελιδα? οταν μπαινω να διαβασω θεμα μου βγαζει τη φωτο και τα στοιχεια μας πανω εκει που εχουμε γραψει.. Rolling Eyes

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αθηνα πως εφτιαξες το βιντεοκλιπ?πρεπει να το ανεβασω πρωτα στο youtube?

http://stefxon@gmail.com

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Αμαν πια με αυτη την παλλινδρομηση !!!Καναμε μπανακι κεφατοι παμε να φαμε και στα μισα καναμε μια ρουκετα ....και οι δυο γιναμε χαλια και τωρα επεσε ξερος χωρις να φαει !!! ΕΛΕΟΣ !! ΕΣΚΑΣΑ!!!!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σημερα δοκιμασαμε κρεμουλα!!!! ξετρελαθηκε!!! Laughing και κυριος ε!!!! ουτε τη εφτυνε ουτε λερωθηκε! μεκοιτουσε με ενα βλεμαα... σαν ναλεγε τι ειναι αυτο??? τελειο!!!αχαχαειχε γουρλωσει τα ματια και χαμογελουσε. αυριο θα σας βαλω φωτο.
τελικα αγορασα την βανιλια-ρυζαλευρο της νουνου!
απο τον 4ο λεει. και εχει και δοσολογια ανα βδομαδα που θα ειναι το μωρο στον 4ο... εμεις τον κλεισαμε ομως χθες... δε πειραζει λιγο απο αυτηνκαι μετα θαπροχωρησουμε.. θα παμε και στον γιατρο ατες τις μερες οποτε θα μας πει και αυτος αλλα λογικα θα μας ξεκινησει με αυτην

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αθηνούλα σου είπε ο παιδίατρος να δώσεις κρέμα?Σε ρωτάω γιατί εγώ όταν ρώτησα μου είπανε από τον 6ο και αν θυλάζω θα αργήσουμε το ρυζάλευρο.. Rolling Eyes Με προβληματίζει λίγο το θέμα της κρέμας να πω την αλήθεια..

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θηλαζεις αποκλειστικα? ισως ειναι διαφορετικο αυτο..οχι δεν μου ειπε αλλα ξερω πως θα μου πει. ποτε δεν περιμενα να μου πει βασικα αλλα τελικα ειχα λιγες μερες που ξεκινουσα και οτανπηγαινα εκει ελεγα να ξεκινησω. μπορουσα να περιμενω λιγο ακομα αλλα ηθελα να αρχισει σιγα σιγα..μεσα στον 5ο καιμετα αρχιζει και φρουτα αν δεν κανω λαθος.. οταν κοντευει στον 6ο δηλ

κατινα

κατινα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα κοριτσια και απο μενα...τι κανετε?τι κανουν τα ζουζουνακια σας?εμεις ειμαστε καλα,προς το παρον τουλαχιστον,γιατι αρρωστησε ο μπαμπας μας και φοβαμαι οτι θα κολλησει τη μικρη.τελοςπαντων...κατα τα αλλα καλα..ολη μερα κουβεντουλα-νιαουρισματα και καταφεραμε εδω και 6 μερες να σηκωθουμε μονες μας στο πωπουδακι μας χωρις χερια,αχ τι καλα!!!το προβλημα μας ειναι οτι...μαλλον πειναει...τη θηλαζω μονο και νομιζω οτι ειναι καμια 10ρια μερες που δεν χορταινει,θελει καθε 1μιση ωρα γαλα,μηπως να την αρχισω στο ρυζαλευρο ή ειναι νωρις ακομα?παντως σημερα της εδωσα ενα κουταλακι φρουτοκρεμα (μηλο-πορτοκαλι-μπισκοτο=μπλεντερ) και το εφαγε,βεβαια μολις καταλαβε την ξυνηλα του πορτοκαλιου σταματησε και εκανε απιστευτες γκριματσες(πολυ γελιο)αλλα εφαγε. πειτε μου τη γνωμη σας..ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ Ή ΑΚΟΜΑ????ειμαστε 3 μηνων και 7 ημερων

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κατινα έγραψε:καλησπερα κοριτσια και απο μενα...τι κανετε?τι κανουν τα ζουζουνακια σας?εμεις ειμαστε καλα,προς το παρον τουλαχιστον,γιατι αρρωστησε ο μπαμπας μας και φοβαμαι οτι θα κολλησει τη μικρη.τελοςπαντων...κατα τα αλλα καλα..ολη μερα κουβεντουλα-νιαουρισματα και καταφεραμε εδω και 6 μερες να σηκωθουμε μονες μας στο πωπουδακι μας χωρις χερια,αχ τι καλα!!!το προβλημα μας ειναι οτι...μαλλον πειναει...τη θηλαζω μονο και νομιζω οτι ειναι καμια 10ρια μερες που δεν χορταινει,θελει καθε 1μιση ωρα γαλα,μηπως να την αρχισω στο ρυζαλευρο ή ειναι νωρις ακομα?παντως σημερα της εδωσα ενα κουταλακι φρουτοκρεμα (μηλο-πορτοκαλι-μπισκοτο=μπλεντερ) και το εφαγε,βεβαια μολις καταλαβε την ξυνηλα του πορτοκαλιου σταματησε και εκανε απιστευτες γκριματσες(πολυ γελιο)αλλα εφαγε. πειτε μου τη γνωμη σας..ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ Ή ΑΚΟΜΑ????ειμαστε 3 μηνων και 7 ημερων


Καταρχας περαστικα στον μπαμπα σας!!Γνωμη μου ειναι οτι ειναι πολυ νωρις για φρουτοκρεμα,τις δινουμε στο τελος του 5ου μηνα!!!!!!Ξεκιναμε απο τον 4ο με ρυζαλευρο συνηθως....πιστευω οτι κ την κουταλια που του εδωσες σημερα δεν επρεπε να την δωσεις,αυτη ειναι η γνωμη μου,μην παρεξηγηθω κιολας...γιατι δεν ρωτας παντως τον παιδιατρο..????

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κατινα έγραψε:καλησπερα κοριτσια και απο μενα...τι κανετε?τι κανουν τα ζουζουνακια σας?εμεις ειμαστε καλα,προς το παρον τουλαχιστον,γιατι αρρωστησε ο μπαμπας μας και φοβαμαι οτι θα κολλησει τη μικρη.τελοςπαντων...κατα τα αλλα καλα..ολη μερα κουβεντουλα-νιαουρισματα και καταφεραμε εδω και 6 μερες να σηκωθουμε μονες μας στο πωπουδακι μας χωρις χερια,αχ τι καλα!!!το προβλημα μας ειναι οτι...μαλλον πειναει...τη θηλαζω μονο και νομιζω οτι ειναι καμια 10ρια μερες που δεν χορταινει,θελει καθε 1μιση ωρα γαλα,μηπως να την αρχισω στο ρυζαλευρο ή ειναι νωρις ακομα?παντως σημερα της εδωσα ενα κουταλακι φρουτοκρεμα (μηλο-πορτοκαλι-μπισκοτο=μπλεντερ) και το εφαγε,βεβαια μολις καταλαβε την ξυνηλα του πορτοκαλιου σταματησε και εκανε απιστευτες γκριματσες(πολυ γελιο)αλλα εφαγε. πειτε μου τη γνωμη σας..ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ Ή ΑΚΟΜΑ????ειμαστε 3 μηνων και 7 ημερων

καθαρα απο εμπειρια θα σου πω .θες να πεις εκλεισε τον 3ο και πηρε 7 μερες απο τον 4ο? θεωρητικα αν και για καποιους γιατρου ςιναι νωριθς μπορεις ναξεκινησεις. εγω η κρεμα που λεω παραπανω λεει δοση για τν πρωτη εβδομαδα που θα μπει στον 4ο. αλλα το θεωρω λιγο νωρις. κανε υπομονη κανα 2 εβδομαδες.. η ακομα καλητερα ρωτα τον γιατρο. οπως και να εχει κρεμα -ρυζαλευρο-οκ αλλα φρουτα οχι! ειναι νωρις!!
θηλαζεις αποκλειστικα αποτι καταλαβα? αρχικα δες μηπως απλα ειναι αλμα αναπτηξης.. αλλιως ψαξτο με τον γιατρο για συμπληρωμα αλλα μη το βαζεις κατω.. περιμενε λιγο ακομα.
α!!! ακομα και φρουτα να εδινες ΟΧΙ πορτοκαλι!!!ειναι απο τα δυνατα φρουτα και δε ξεκινανε με αυτα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις