Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
323 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 323 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

mariannita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
den me apasxolei an se epeisa i oxi.apla xarika pou akousa kai tin gnomi kapoion kopellon pou mou sipmarastathikan kai den me apokalesan atomo me kalo ston egkefalo,oraioi tropoi

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
natali-maria έγραψε:
mariannita έγραψε:esy kopella mou tha exeis megalo thema me tin zoi sou.fainetai apo ton apaisio tropo pou milas kai thigeis atoma pou den xereis.kati sovaro tha se kaiei.........ti arage?


Καλέ μην κλέβεις την σειρά των άλλων!!Τστστστσττσ!!!Σαν δεν ντρέπεσαι!!!Πέρασε η σειρά σου δεν μας έπεισες!!Μπες πάλι στην ουρά!!!

εδω-που-τα-λεμε-δεν-εχεις--τσακωθει-ποτε-με-την-πεθερα-σου-ναταλακι---------μηπως-ζηλευεις-λιγουλακι;;;

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλε εσυ που ανοιξες το θεμα,γιατι σταματησες να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες.δεν μπορω να διαβαζω ετσι,κουραζω τα ωραια αμυγδαλωτα μπιρμπιλοματικα ματακια μου.

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:
natali-maria έγραψε:
mariannita έγραψε:esy kopella mou tha exeis megalo thema me tin zoi sou.fainetai apo ton apaisio tropo pou milas kai thigeis atoma pou den xereis.kati sovaro tha se kaiei.........ti arage?


Καλέ μην κλέβεις την σειρά των άλλων!!Τστστστσττσ!!!Σαν δεν ντρέπεσαι!!!Πέρασε η σειρά σου δεν μας έπεισες!!Μπες πάλι στην ουρά!!!

εδω-που-τα-λεμε-δεν-εχεις--τσακωθει-ποτε-με-την-πεθερα-σου-ναταλακι---------μηπως-ζηλευεις-λιγουλακι;;;



Ναι αυτο είναι... Embarassed Embarassed Embarassed

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariannita έγραψε:den me apasxolei an se epeisa i oxi.apla xarika pou akousa kai tin gnomi kapoion kopellon pou mou sipmarastathikan kai den me apokalesan atomo me kalo ston egkefalo,oraioi tropoi


Καλέ σιγά,πως κάνει έτσι Shocked Shocked Shocked Shocked ?Οτι έχεις κάλο στον εγκέφαλο σου είπα!Δεν σε είπα και καμπούρα Razz Razz Razz Razz !!!

mariannita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
lipamai kopela mou,alla den sou milisa kan oute exeis to dikaioma n a me prosvalleis me afto to tropo apokalontas me troll,kai atomo ma kallo sto egkefalo.stin teliki den eixa dialogo mazi sou.

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
natali-maria έγραψε:
mariannita έγραψε:den me apasxolei an se epeisa i oxi.apla xarika pou akousa kai tin gnomi kapoion kopellon pou mou sipmarastathikan kai den me apokalesan atomo me kalo ston egkefalo,oraioi tropoi


Καλέ σιγά,πως κάνει έτσι Shocked Shocked Shocked Shocked ?Οτι έχεις κάλο στον εγκέφαλο σου είπα!Δεν σε είπα και καμπούρα Razz Razz Razz Razz !!!

τωρα-εχει-δικιο-η-κοπελα-ναταλια

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariannita έγραψε:lipamai kopela mou,alla den sou milisa kan oute exeis to dikaioma n a me prosvalleis me afto to tropo apokalontas me troll,kai atomo ma kallo sto egkefalo.stin teliki den eixa dialogo mazi sou.


Πφφφφφφφ!!Σε κάτι λεπτομέρειες που κολλάς και εσύ μωρέ!!!Οκ!Δεν είσαι τρόλ ούτε έχεις κάλο στον εγκέφαλο!!
Είσαι fake χρήστης και είσαι και καμπούρα!!!Εντάξει τώρα Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked ?Με τίποτα δεν είσαι ευχαριστημένη!!!

mariannita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
se euxaristo poli an to les eilikrina.enoxlithika poli me afto,me xaraktirizei xoris na me exei dei kan

mariannita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
valeranievelinaki
mariannita έγραψε:se euxaristo poli an to les eilikrina.enoxlithika poli me afto,me xaraktirizei xoris na me exei dei kan

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[b]Με τούτα και με εκείνα ξημερώσαμε πάλι!!

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Που είναι καλέ τούτο Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes ?Μας είπε οτι θα έμπαινε σήμερης Razz Razz Razz Razz Razz Razz !!

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοπελα μου ειναι τοσα πολλα που συγνωμη αλλα θα απαντησω μεσα στο ποστ σου γτ δεν ξερω αποπου να αρχισω κ που να τελειωσω! ενα εχω να πω παντως.
ΥΠΟΜΟΝΗ

[quote="mariannita"]Η πεθερά μου,ειναι ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ της ζωής μου.Ειμαι παντρεμενη 2 χρονια και μου εχει κανει τη ζωη πατινι.Ενω στην αρχη μου εκανε τη καλη,με εβαζε να την λεω μαμα,μου εκανε δωρα ακριβα μολισ αρχισαν οι διαδικασιες του γαμου με εκαψε ζωντανη.Πληρωναν τα μισα οι δικοι μου και τα αλλα μισα αυτη.Μου εκανε πολεμο για το ποιο ανθοπωλειο να διαλεξω,επεμενε να παω σε μια συνομιλικη της,που της ειχε φτιαξει τα λουλουδια του δικου της γαμου που εγινε το 1965 affraid μιλαμε για μοντερνο στολισμο δηλαδη!
επεμενε για το νυφικο να το βαλω το δικο τηςΗ πεθερά μου,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ της ζωής μου. - Σελίδα 2 679259Ειχε λυσσαξει με αυτο. καλα δεν το φαγε ο σκορος το νυφικο της;;; στην κορη της τα ιδια εκανε;;Γενικα με ειχε στειλει στο νοσοκομειο 1 μηνα πριν το γαμο με 21 πιεση.τα νευρα μου ζαρτιερες.ο αντρας μου εκανε τον κινεζο...οτι δεν καταλαβαινε,μου ελεγε να μην λαμβανω υποψην.Τωρα εχω μια κορη 15 μηνων,ολη μερα με πριζει πωσ να την μεγαλωσω,πως να την ταισω,επιμενει να την φασκιωνει οταν ερχεται σπιτι Shocked ,της βγαζει την πιπιλα για να μην κακομαθει Mad 15 μηνων μπεμπακι.εγω αυτα τα κοβω μαχαιρι κι ας γινω κακια. πεθερα δεν εχω αλλα στους υπολοιπους λεω παιδι μου ειναι οπως θελω το μεγαλωνω και σε οποιον αρεσει. τουθλαχιστον να εχω εγω την ευθιυνη για τα λαθη στην ανατροφη του και το τι ανθρωπος θα γινει.απο την αλλη πεθερα σου ειναι κ καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολη η θεση σου. με κομπλεξαρει λεγοντας μου οτι τα παιδια της αλανθαστης κορης της μαθαιναν τραγουδακια και τα ελεγαν απταιστως στην ηλικια αυτη. αν συνεβαινε αυτο πες της θα ειχαμε δει τα ανηψια σου στην τηλεοραση ως τα παιδια θαυματα. παιδακια 15 μηνων δε μιλανε καλα καλα! καθε λογος της μια μαχαιρια.Α και το κορυφαιο,οποτε ερχεται στο σπιτι μου,μου αλλαζει ολη την διαρρυθμιση,μου μετακινα επιπλα και καναπεδες γιατι εγω δεν εχω την αισθηση του γουστου.....Το ιδιο μου κανει και ι κουνιαδα.Ο αντρας μου,μου λεει μην ασχολουμαι απλα οταν φευγει να αλλαζω ξανα τα επιπλα.καλα αυτη τη δουλεια θα κανεις; αν εχουν τοσο καλο γουστο να στειλουν βιογραφικα στη φειδα κ το σπυρο σουλη! Ωραια συμβουλη ε?εγω ομως κοριτσια θελω να την βρισω καταμουτρα και να της πω να πα να γαμι@ει και εκεινη και η ηλιθια η κορη της.Αυτη δε,η κουνιαδα λεω ειναι μεγγγγαλη σουπια.αυτη εχει τον αντρα μου απο κοντα και του επισημαινει πως για ολα εχει δικαιο η μανουλα τους και οχι εγω.σορρυ αν σας επριξα[quote]

και μην λες οτι μας επρηξες! οσο για τα υπολοιπα μαλλον πρεπει να μιλησεις με τον αντρα σου η διακριτικα να της βαζεις στη θεση τους. και παλι σορρυ που εγραψα στο ποστ σου. δεν ηθελα να αλλοιωσω αυτα που περιγραφεις αλλα με αυτα που διαβασα... affraid affraid affraid affraid affraid Κουραγιο!

http://stardustwork.blogspot.com

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αφού ο άντρας σου μονίμως "λυγίζει" το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να τον προεισοποιήσεις για τυχόν ξέσπασμά σου και πως να είναι έτοιμος να ακούσει τα πάντα ώστε να μην εκπλαγεί και σου ζητάει τα ρέστα μετά. το έχω κάνει 1-2 φορές και έχει πιάσει.βέβαια για πιο χαζοπράγματα αλλά...

elpidamamy

elpidamamy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΝΕ ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΤΥΠΟΥ ΑΛΛΑ ΟΙΚΟΝΙΚΑ ( ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ) Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΝΑΛΑΒΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.... ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΡΙΑ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ ΟΥΤΕ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΕΝΑΣ ΚΟΠΡΗΤΗΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΠΟΥΔΑΖΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 8 ΧΡΟΝΙΑ.ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΗ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΚΟΨΑ ΟΛΑ ΕΓΕΙΝΑ Η ΚΑΚΙΑ( ΧΑΣΑΝΕ ΤΟΝ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗ) ΕΒΑΛΑ ΤΑΞΗ ΣΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΜΟΥ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΧΩΣΕ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΗΜΟΥΣΕ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ, ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΦΥΛΑΚΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ. ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΑΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΟΝΤΑ ΘΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΦΥΛΑΚΗ!! ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΩ ΟΥΤΕ ΣΕ ΦΩΤΟ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ...

????????


Επισκέπτης
αχ αλλη μια θανασιμη πεθερα!!!!τι να σου πω κοπελα μου περνας ενα δραμα...ολο αυτο σου χαλαει την ψυχολογια ομωςη γνωμη μου ειναι να το συζητησεις με τον αντρα σου...τι θα πει αλλαζει τα επιπλα?δικος ειναι το σπιτι???και το κυριοτερο ποια ειναι αυτη που θα σου υποδειξει πως θα μεγαλωσεις το ιδιο σου το παιδι!που ζουμε???κ η ιδια η μανα μου να μου το κανε αυτο θα της τα χωνα κανονικοτατα!ας μιλησει λιγο και ο αντρας σου να τις επιβαλλει καποια πραγματα(εννοω και την πεθερα σου και την κουνιαδα σου)και να σταματησουν να σε πρηζουν..κι αν συνεχιστει κοψε τον αερα οσο ειναι ακομη νωρις....ξεκαθαρισε τη θεση σου..πες αφοβα τι σε πειραζει..για να παψουν να σε στεναχωρουν..


ααααααα να σου πω και σε ενα πραγμα που δενσυμφωνω μαζι σου!!!Επρεπε να βαλλεις το νυφικο της πεθερα σου...ΕΛΕΣ!!!!!εγω θα την κρεμαγα!!! affraid Η πεθερά μου,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ της ζωής μου. - Σελίδα 2 679259 Η πεθερά μου,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ της ζωής μου. - Σελίδα 2 966307

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όσο μπορείς να αποφεύγεις τα πολλά πολλά μαζί της. Αν είναι δυνατόν, να μπαίνει μέσα στο σπίτι σου και να σου αλλάζει την διαρρύθμιση. Δεν υπήρχε περίπτωση να το δεχτώ, θα της έλεγα ότι εμάς έτσι μας αρέσουν και να τα αφήσει όπως είναι.Αν δεν το κάνει, πήγαινε και εσύ σπίτι και ξεκίνα να της αλλάζεις τα έπιπλά της. Για παράδειγμα, το τραπεζάκι του σαλονιού της, βάλτο αλλού λέγοντάς της ότι εκεί που το έχει δεν φαίνεται ωραίο. Και άλλα τέτοια ωραία. Ε, δε μπορεί κάποια στιγμή θα το πάρει το μήνυμα.... Wink

silia

silia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mariannita έγραψε:Η πεθερά μου,ειναι ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ της ζωής μου.Ειμαι παντρεμενη 2 χρονια και μου εχει κανει τη ζωη πατινι.Ενω στην αρχη μου εκανε τη καλη,με εβαζε να την λεω μαμα,μου εκανε δωρα ακριβα μολισ αρχισαν οι διαδικασιες του γαμου με εκαψε ζωντανη.Πληρωναν τα μισα οι δικοι μου και τα αλλα μισα αυτη.Μου εκανε πολεμο για το ποιο ανθοπωλειο να διαλεξω,επεμενε να παω σε μια συνομιλικη της,που της ειχε φτιαξει τα λουλουδια του δικου της γαμου που εγινε το 1965 affraid
επεμενε για το νυφικο να το βαλω το δικο τηςΗ πεθερά μου,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ της ζωής μου. - Σελίδα 2 679259Ειχε λυσσαξει με αυτο. Γενικα με ειχε στειλει στο νοσοκομειο 1 μηνα πριν το γαμο με 21 πιεση.τα νευρα μου ζαρτιερες.ο αντρας μου εκανε τον κινεζο...οτι δεν καταλαβαινε,μου ελεγε να μην λαμβανω υποψην.Τωρα εχω μια κορη 15 μηνων,ολη μερα με πριζει πωσ να την μεγαλωσω,πως να την ταισω,επιμενει να την φασκιωνει οταν ερχεται σπιτι Shocked ,της βγαζει την πιπιλα για να μην κακομαθει Mad 15 μηνων μπεμπακι.με κομπλεξαρει λεγοντας μου οτι τα παιδια της αλανθαστης κορης της μαθαιναν τραγουδακια και τα ελεγαν απταιστως στην ηλικια αυτη.καθε λογος της μια μαχαιρια.Α και το κορυφαιο,οποτε ερχεται στο σπιτι μου,μου αλλαζει ολη την διαρρυθμιση,μου μετακινα επιπλα και καναπεδες γιατι εγω δεν εχω την αισθηση του γουστου.....Το ιδιο μου κανει και ι κουνιαδα.Ο αντρας μου,μου λεει μην ασχολουμαι απλα οταν φευγει να αλλαζω ξανα τα επιπλα.Ωραια συμβουλη ε?εγω ομως κοριτσια θελω να την βρισω καταμουτρα και να της πω να πα να γαμι@ει και εκεινη και η ηλιθια η κορη της.Αυτη δε,η κουνιαδα λεω ειναι μεγγγγαλη σουπια.αυτη εχει τον αντρα μου απο κοντα και του επισημαινει πως για ολα εχει δικαιο η μανουλα τους και οχι εγω.σορρυ αν σας επριξα
ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΡΕ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΓΤ ΔΕΝ ΤΗΣ ΤΟ ΛΕΣ ΣΤΑ ΙΣΑ?ΟΤΙ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΗΣ? ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΡΕΜΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ Η ΗΡΕΜΙΑ Σ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΠΙΦΕΡΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΑ!!! DO ITTTTT Smile

Silversmokey

Silversmokey
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
eho kai go mia tetoia pethera...na tis gnorisoume na kanoune parea...emena to bebaki mou einai 5 minon kai opote thimate na erthei sto spiti na to dei to pernei agkalia kai tou leei ena soro vlakies tou tipou''se edire i thia giafto kles?" " i mama agapaei pio poli to skilo apo sena?"giafto sou leo...eisitirio horis epistrofi...

http://www.iliadasantorini.gr

www.KorinasWorkshop.gr

www.KorinasWorkshop.gr
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αγαπητή μου θεωρώ ότι το πρόβλημα δεν είναι η πεθερά σου αλλά ο τρόπος που χειρίζεσαι εσύ την κατάσταση.
Η πεθερά σου έχει μια ηλικία και είναι αυτή όπως την περιέγραψες.
Σου κάνει τη ζωή πατίνι επειδή εσύ την αφήνεις. Εσύ της έδωσες το δικαίωμα αυτό.
Αν εσύ συνέχεια βάζεις τον εαυτό σου στη θέση του "θύματος" τότε όλα θα τα βλέπεις από την πλευρά αυτή και όλοι θα σου φέρονται όντως σαν θύμα.
Τόσο καιρό που συμβαίνουν όλα αυτά εσύ δεν μιλάς κι έτσι παίρνει "αέρα" και σε πατάει.
Η λύση δεν είναι να την βρίσεις, να ξεμαλλιαστείς και να μαλώσεις ούτε μαζί της ούτε με τον άντρα σου.
Σιγά μην χαλάσεις το σπίτι σου για 2 ανισόρροπες!
Τα πράγματα είναι απλά, μην τα κάνεις δύσκολα.
Αν θέλεις μπορώ να σου πω τον τρόπο να χειριστείς αυτό το θέμα εύκολα, ήρεμα και με επιτυχία.
Η πεθερά μου,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ της ζωής μου. - Σελίδα 2 417472

http://www.KorinasWorkshop.gr

το θαυμα στην κοιλια

το θαυμα στην κοιλια
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mariannita έγραψε:Η πεθερά μου,ειναι ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ της ζωής μου.Ειμαι παντρεμενη 2 χρονια και μου εχει κανει τη ζωη πατινι.Ενω στην αρχη μου εκανε τη καλη,με εβαζε να την λεω μαμα,μου εκανε δωρα ακριβα μολισ αρχισαν οι διαδικασιες του γαμου με εκαψε ζωντανη.Πληρωναν τα μισα οι δικοι μου και τα αλλα μισα αυτη.Μου εκανε πολεμο για το ποιο ανθοπωλειο να διαλεξω,επεμενε να παω σε μια συνομιλικη της,που της ειχε φτιαξει τα λουλουδια του δικου της γαμου που εγινε το 1965 affraid
επεμενε για το νυφικο να το βαλω το δικο τηςΗ πεθερά μου,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ της ζωής μου. - Σελίδα 2 679259Ειχε λυσσαξει με αυτο. Γενικα με ειχε στειλει στο νοσοκομειο 1 μηνα πριν το γαμο με 21 πιεση.τα νευρα μου ζαρτιερες.ο αντρας μου εκανε τον κινεζο...οτι δεν καταλαβαινε,μου ελεγε να μην λαμβανω υποψην.Τωρα εχω μια κορη 15 μηνων,ολη μερα με πριζει πωσ να την μεγαλωσω,πως να την ταισω,επιμενει να την φασκιωνει οταν ερχεται σπιτι Shocked ,της βγαζει την πιπιλα για να μην κακομαθει Mad 15 μηνων μπεμπακι.με κομπλεξαρει λεγοντας μου οτι τα παιδια της αλανθαστης κορης της μαθαιναν τραγουδακια και τα ελεγαν απταιστως στην ηλικια αυτη.καθε λογος της μια μαχαιρια.Α και το κορυφαιο,οποτε ερχεται στο σπιτι μου,μου αλλαζει ολη την διαρρυθμιση,μου μετακινα επιπλα και καναπεδες γιατι εγω δεν εχω την αισθηση του γουστου.....Το ιδιο μου κανει και ι κουνιαδα.Ο αντρας μου,μου λεει μην ασχολουμαι απλα οταν φευγει να αλλαζω ξανα τα επιπλα.Ωραια συμβουλη ε?εγω ομως κοριτσια θελω να την βρισω καταμουτρα και να της πω να πα να γαμι@ει και εκεινη και η ηλιθια η κορη της.Αυτη δε,η κουνιαδα λεω ειναι μεγγγγαλη σουπια.αυτη εχει τον αντρα μου απο κοντα και του επισημαινει πως για ολα εχει δικαιο η μανουλα τους και οχι εγω.σορρυ αν σας επριξα


Καλη μου ο αντρας σου φταιει που τους εδωσε το δικαιωμα και δεν τις βαζει στην θεση τους ... μηπως να εκανες ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ με τον αντρα σου? Η πεθερά μου,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ της ζωής μου. - Σελίδα 2 186566

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις