Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

26Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Παρ Φεβ 10, 2012 1:51 pm

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τατιανα ειμαι 29w5d κοντευει για ολες ο καιρος εγω μαλλον θα γεννησω και νωριτερα 3τοκος και κοντα τα χρονια με τις αλλες οποτε...πρεπει να αρχησω και εγω τα ψωνια εχω λιγα και δεν αγχωνομαι!καλως ηρθατε οι καινουριες στην παρεα Very Happy με το καλο τα μωρακια σας!ελενα να ξερεις οι παιδιατροι απαγορευουν το μαξιλαρι στο νεογενητο τωρα αν λες το σφηνακι πεταμενα λεφτα βαζεις ενα απλο μαξιλαρι η το δικο του η το βαζεις μια κοβερτουλα δεν γυρνανε τοσο ευκολα!

27Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Παρ Φεβ 10, 2012 2:05 pm

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
α κοριτσια δεν σας ειπα ο γιατρος μου με κατεβασε κιαλλο την αμοιβη του 800 και θα δουμε ισως και λιγοτερα θα κανει οτι μπορει!!!!!!!!!!και η κλινικη για 3 μερες 750 με τα εξτρα 1000(παιδιατρους κτλ)και αν κατσω 2 ας πουμε θα κατεβει κιαλλο!!!!!νομιζ για 800ευρω που στην ουσια θα δωσω συμφερει εσεις μαθατε τιμες?τι αποφασισατε τελικα?

28Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Παρ Φεβ 10, 2012 2:28 pm

juliaton

juliaton
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
για πια κλινική μιλάς?

29Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Παρ Φεβ 10, 2012 2:48 pm

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
juliaton έγραψε:για πια κλινική μιλάς?
γενεσις εκει ειναι ο γιατρος μου!

30Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Παρ Φεβ 10, 2012 3:25 pm

grousi

grousi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!εχω καιρο να μπω....καλοριζικο το νουμερο 2!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε?????εμεις καλα,με πολλες καουρες!!!!!!!!εχουν παρει θεση τα μωρακια σας????εμενα οχι...ειναι ακομα με το κεφαλακι ψηλα...

εχετε ακουσει για τα ιδιωτικα μαιευτηρια στην αθηνα????ισχυουν αυτα που λενε για τις τιμες????

31Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Σαβ Φεβ 11, 2012 12:23 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα και απο μενα Smile Καλως ηρθατε κοριτσια στην παρεουλα μας.
Προσωπικα σφινακι του πηρα αλλα δεν χωρουσε! Ναι ηταν μεγαλος ο μπεμπης οποτε ευτυχως ειχα δωσει μονο 5 ερυω απο τα Jumbo. Μαξιλαρι δεν βαζουμε εκτος και αν το παιδι εχει παλλινδρομηση οποτε το τριγωνακι θα το βοηθησει, παντα σε συννενοηση με τον παιδιατρο. Αυτο που με βοηθησε πολυ ειδικα στον θηλασμο αλλα μετα εβαζα και τον μπεμπη πανω ηταν το μαξιλαρακι θηλασμου. Το ειχα παρει απο τα Premaman της ΚΑβαλας 30ευρω. Θα το χησιμοποιηω τωρα και στο 2ο και απο τωρα με βοηθαει στην κοιλια μου οταν κοιμαμαι.
Καουρες φουλ! Ο μπεμπης κουνιεται και την νυχτα. Δεν εχω κανει τιποτα ακομα για το μωρο, προς το παρον ασχολοθμαι με τον μεγαλο μου Smile

32Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Σαβ Φεβ 11, 2012 1:10 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elenathens έγραψε:
Ειναι ενα μαξιλαρακι σαν "τριγωνο" που σηκωνει ελαφρα το κεφαλακι του μωρου, και βοηθαει στο να αναπνεει καλυτερα. Δεν ειναι μαξιλαρι με την ευρεια εννοια, ειναι μονο για νεογεννητα. Η κουμπαρα μου το ειχε παρει και το εβαζε κατω απο το σεντονι του μωρου και εχει αυτη την ελαφρια κλιση. Απλα αναρωτιεμαι αν το χρειαζομαστε πραγματικα η ειναι υπερβολη. Το ειδα στα λητω περιπου 20€. Θα το ψαξω και θα σου πω! Απλα οι πωλητριες, για να πουλησουν στα πλασαρουν ολα για χρησιμα και δεν θελω να με εκμεταλευτουν! Με το που μπαινεις στο μαγαζι σε τρελαινουν και χανεσαι λιγο!

Καταλαβα ποιο λες το εχω δει σε εναν καταλογο με παιδικα..νομιζω ειναι για τον λογο που ειπε και η momirene εγω θα ρωτησω και τον παιδιατρο!αυτο με τις πωλητριες εχεις δικιο,γιαυτο ενημερωνομαι πρωτα εδω που εχει πολλες εμπειρες μανουλες και μετα ψωνιζω!

juliaton έγραψε:Καλησπέρα και απο'μενα!!!
Είμαι περιπου 7 μηνών και είναιτο πρώτο μου μωράκι...κοριτσάκι!!!
Πιθανη ημ/νια τοκετου είναι 13/4/12
Ααααφτααα τι αλλο? Very Happy

Καλωσηρθες και εσυ στην παρεουλα μας!

γκαλαιτζογλου έγραψε:α κοριτσια δεν σας ειπα ο γιατρος μου με κατεβασε κιαλλο την αμοιβη του 800 και θα δουμε ισως και λιγοτερα θα κανει οτι μπορει!!!!!!!!!!και η κλινικη για 3 μερες 750 με τα εξτρα 1000(παιδιατρους κτλ)και αν κατσω 2 ας πουμε θα κατεβει κιαλλο!!!!!νομιζ για 800ευρω που στην ουσια θα δωσω συμφερει εσεις μαθατε τιμες?τι αποφασισατε τελικα?

Εμενα 800 ζητησε απο την αρχη και επειδη την ξερουμε καλα ειπαμε και για καλυτερη τιμη αλλα δεν δεχτηκε..950 ειναι η κλινικη και 250 ο αναισθησιολογος.Παιδιατρο φερνεις οποιον θελεις.παντος βλεπω πολλα να αλλαζουν μεχρι τοτε,αν μειωσουν τα επιδοματα κυησης πιστευω και οι κλινικες πρεπει να ριξουν τις τιμες.
Και η γιατρος επισης που μου ειπε πολλα ειναι 800 για τοσο μεγαλη ευθυνη που θα παρω? γιατι τα 40αρια καθε φορα που τις δινω δεν τα μετραει??τεσπα

grousi έγραψε:γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!εχω καιρο να μπω....καλοριζικο το νουμερο 2!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε?????εμεις καλα,με πολλες καουρες!!!!!!!!εχουν παρει θεση τα μωρακια σας????εμενα οχι...ειναι ακομα με το κεφαλακι ψηλα...

Καλως την..χαθηκες και εσυ!τι εννοεις ειναι ψηλα?δεν ειναι με το κεφαλι κατω?
Εγω καουρες δεν εχω ακομα και ελπιζω να την γλιτωσω..αλλα εχω λιγες αναγουλες!

Κοριτσια αυτες τις μερες νιωθω ετοιμη να σκασω..νιωθω σαν θωρηκτο βαρια και δυσκινητη, ποναω οταν περπαταω ή κανω δουλειες, δεν κοιμαμαι καλα..κουραστηκα, θελω να τελειωνει να γεννησω!Σαν να εξαντληται η υπομονη μου νιωθω..βαρεθηκα και ολο καθησιο αχ δεν περναει ο καιρος τωρα με τιποτα!
Την αλλη βδομαδα θα παω στο κεντρο μανας και παιδιου να κανω μαθηματα τοκετου και θηλασμου ελπιζω να μου αρεσει και να ξεφυγω λιγο!

33Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Σαβ Φεβ 11, 2012 3:13 am

Ντάλια


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα!! Καλωσοριζω κι εγω τα καινουργια κοριτσια! Με το καλο τα μπεμπακια σας! Ευχαριστω οσες μου δωσατε πληροφοριες για τα μπανακια.
Τατιανα το flexibath το ξερω, βολικο φαινεται αλλα θελω να αποφυγω το σκυψιμο.. Wink Το αλλο που εδειξε η Ολιβια, το ειδα, πολυ γλυκουλι Razz. αλλα δεν ξερω αν κανει για τον νιπτηρα μας γιατι ειναι μεν μεγαλος αλλα δεν ειναι τοσο βαθυς οσο τους δειχνει στις φωτος, ειναι πιο επιπεδος και δεν ξερω αν θα στεκεται το λουλουδακι..
grousi στο Ιασω ρωτησα προχθες και μου δωσαν τον τωρινο τιμοκαταλογο, ειναι το τρικλινο με φ.τ. 560 ευρω μαζι με αναισθησιολογο. Μου ειπαν οτι αυτο ισχυει αυτη την στιγμη για τους ασφαλισμενους του εοπυυ και δεν ξερουν μεχρι ποτε οποτε λεει οταν μπω στο μηνα μου να παρω να ξαναρωτησω τι θα ισχυει.. Ουτε αυτοι δεν ξερουν......
Γκαλαιτζογλου, τα δειγματα η babylino στα εστειλαν μονο με την εγγραφη σου η εκανες και κατι αλλο για να το ζητησεις;;

34Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Σαβ Φεβ 11, 2012 12:53 pm

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλως ηρθατε οι καιινουργιες μανουλες στην παρεα!
Ενταξει κοριτσια με πεισατε, δεν κοιταζω καν για το μαξιλαρακι!
Και εγω νιωθω θωρηκτο! Κουραζομαι πολυ ευκολα και δυσκολευομαι λιγο με το να βρω θεση στον υπνο. Υπομονη κοριτσιαααα τι να κανουμε!
Τον αποστειρωτη πως τον καθαριζουμε ξερετε; Μου εχει δωσει μια φιλη μου τον δικο της και σκεφτομουν αν τον σαπουνιζουμε κανονικα στο εσωτερικο η αν βαζουμε νερο με ξιδι. Δεν εχω ιδεα!
Και το αλλο που θελω να ρωτησω βρε κοριτσια , την παντα της κουνιας την βαζουμε στο πλυντηριο η την πλενουμε στο χερι;
Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 834918

35Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Σαβ Φεβ 11, 2012 10:41 pm

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elenathens έγραψε:Καλως ηρθατε οι καιινουργιες μανουλες στην παρεα!
Ενταξει κοριτσια με πεισατε, δεν κοιταζω καν για το μαξιλαρακι!
Και εγω νιωθω θωρηκτο! Κουραζομαι πολυ ευκολα και δυσκολευομαι λιγο με το να βρω θεση στον υπνο. Υπομονη κοριτσιαααα τι να κανουμε!
Τον αποστειρωτη πως τον καθαριζουμε ξερετε; Μου εχει δωσει μια φιλη μου τον δικο της και σκεφτομουν αν τον σαπουνιζουμε κανονικα στο εσωτερικο η αν βαζουμε νερο με ξιδι. Δεν εχω ιδεα!
Και το αλλο που θελω να ρωτησω βρε κοριτσια , την παντα της κουνιας την βαζουμε στο πλυντηριο η την πλενουμε στο χερι;
Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 834918
1 φορα την εβδομαδα αναλογα με το ποσο σκληρο ειανι το νερο σας (αν πιανει δηλπαδη ευκολα αλατα) εγω βαζω νερο με λευκο ξυδι και το βαζω να κανει αποστειρωση (ετσι ελεγαν οι οδηγιες)λιγο μη φανταστητε οτι το γεμιζω Smile να καλυφτει ο πατος.
Οσο για την παντα αναλογα με την ετικετα. Εμενα μπαινει και στεγνωτηριο ειναι αυτο το σετ (χωρις τα επιπλα) http://leukaeidh.gr/domatio-morou/sentonia-kounias-el-2-3-4-5/pierre-cardin-be-be-design-93-el-2-3-4-5-6-7.html

36Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Σαβ Φεβ 11, 2012 11:52 pm

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="momirene"][quote="Elenathens1 φορα την εβδομαδα αναλογα με το ποσο σκληρο ειανι το νερο σας (αν πιανει δηλπαδη ευκολα αλατα) εγω βαζω νερο με λευκο ξυδι και το βαζω να κανει αποστειρωση (ετσι ελεγαν οι οδηγιες)λιγο μη φανταστητε οτι το γεμιζω Smile να καλυφτει ο πατος.


Eγω το εκανα αυτο στον αποστειρωτη και χαλασε.Ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες και εκανα αυτο ακριβως που περιγραφεις και χαλασε.Εκανε γρατζουνιες στην πλακα και μετα εβγαζε και μυρωδια.Το εκανα στο τελος που τον χρησιμοποιουσα και τωρα θα αγορασω αλλον για το δευτερο παιδι.Δε θυμαμαι τη μαρκα,ηταν μια που εκανε 45 ευρω.

37Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Κυρ Φεβ 12, 2012 12:33 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσια τι κανετε?και εγω ελενα με ξυδι και νερο τον εκανα το σαπουνιζα λιγο στην αρχη με proderm για τα μπουκαλια το ξεπλενα και μετα το εβαζα με ξυδι και το εβραζα χωρις τα μπουκαλια μεσα το ξεπλενεις και παλι να φυγει το ξυδι και το χρησιμοποιεις κανονικα Smile επισης την παντα μαζι με την κουνουπιερα πληντυριο κανονικα στο ελαφρυ προγραμμα που κανω και τις κουρτινες μου.με τι απορυπαντικο ξεκινησατε να πλενετε?εγω επερνα proderm παντα τωρα βλεπω εχουν βγει και αλλα!νταλια για τα παμπερς που με ρωτας μπες στο σιτε κανε εγγραφη και στα σχολια γραψε θελω τα μου στειλετε δειγματα και κουπονια.

38Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Κυρ Φεβ 12, 2012 1:23 am

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανουλες!
Σας ευχαριστω κοριτσια!
Απο απορρυπαντικο πηρα το αρκαδι, που μπαινει κατευθειαν στον καδο, αλλα δεν τρελαθηκα με την μυρωδια, μυριζει πρασινο σαπουνι. Ισως παρω proderm μολις μου τελειωσει! Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 93981

39Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Κυρ Φεβ 12, 2012 1:32 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσια!!
Τι κανετε?
Εγω εχω ποοοολλλααα νευρα..ετσι χωρις λογο!
Απορυπαντικο πηρα το planet baby μυριζει ωραια μωρουδιλα αλλα οχι εντονα, βεβαια εκανα και εξτρα ξεπλυμα στα ρουχακια για να μην εχουν υπολειματα!
Αποστειρωτη μου εδωσε μια ξαδερφη του αντρα μου της chicco και δεν εχω ιδεα πως να τον χρησιμοποιω..

40Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Κυρ Φεβ 12, 2012 1:38 am

marilia_92

marilia_92
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσουδια μου.Τι κανετε;Βλεπω εχετε αρχισει να ετοιμαζετε τα πραγματακια για το μονο.Τατιανα κι εγω το planet baby χρησιμοποιω και ειμαι ευχαριστημενη.Τα ρουχαλακια τα εχω πλυνει και θα κανω συχνα φρεσκαρισμα.Αποστειρωτη εχω απο τα διδυμα και νομιζω πως ειμαι κομπλε πλεον αλλα καθε φορα που βλεπω κανα ροζ φορμακι δεν αντεχω και θελω να το παρω....

41Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Κυρ Φεβ 12, 2012 1:51 am

explorerefi

explorerefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και εγώ αποστειρωτή chicco πήρα από τα jumpo. Δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα, λέω σήμερα, γιατί μου φαίνεται ότι δεν θα μπορέσω να τον επιστρέψω αργότερα. Δεν έχω πλύνει τίποτα ακόμα, λέω την άλλη βδομάδα μπας και φτιάξει ο καιρός. Έχω άγχος γενικά... για την γέννα, για το μετά, όλα...

42Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Κυρ Φεβ 12, 2012 2:02 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τατιανα έγραψε:Καλημερα κοριτσια!!
Τι κανετε?
Εγω εχω ποοοολλλααα νευρα..ετσι χωρις λογο!
Απορυπαντικο πηρα το planet baby μυριζει ωραια μωρουδιλα αλλα οχι εντονα, βεβαια εκανα και εξτρα ξεπλυμα στα ρουχακια για να μην εχουν υπολειματα!
Αποστειρωτη μου εδωσε μια ξαδερφη του αντρα μου της chicco και δεν εχω ιδεα πως να τον χρησιμοποιω..
αχ τατιανα και εγω ετσι ειμαι σημερα πολλα νευρα,χαλια καιρος με επηρεαζουν κα αυτα που γινονται γενικως σημερα ειναι και η κρισιμη μερα....ξερουμε τι θα γινει αλλα περιμενουμε νε δουμε και τις εξελιξεις τι να πω κουραγιο!!!!!!!!!!!

43Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Κυρ Φεβ 12, 2012 2:11 am

Ντάλια


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γκαλαιτζογλου έγραψε:καλημερα κοριτσια τι κανετε?και εγω ελενα με ξυδι και νερο τον εκανα το σαπουνιζα λιγο στην αρχη με proderm για τα μπουκαλια το ξεπλενα και μετα το εβαζα με ξυδι και το εβραζα χωρις τα μπουκαλια μεσα το ξεπλενεις και παλι να φυγει το ξυδι και το χρησιμοποιεις κανονικα Smile επισης την παντα μαζι με την κουνουπιερα πληντυριο κανονικα στο ελαφρυ προγραμμα που κανω και τις κουρτινες μου.με τι απορυπαντικο ξεκινησατε να πλενετε?εγω επερνα proderm παντα τωρα βλεπω εχουν βγει και αλλα!νταλια για τα παμπερς που με ρωτας μπες στο σιτε κανε εγγραφη και στα σχολια γραψε θελω τα μου στειλετε δειγματα και κουπονια.

Καλημερα! Εκανα προχθες εγγραφη αλλα δεν εγραψα τιποτα στα σχολια :-( Τελοσπαντων,αν στειλουν εστειλαν!!
Απορρυπαντικο εγω πηρα το προδερμ αλλα δεν μυριζει αυτη τη μωρουδιλα τοσο πολυ οσο αλλα Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 654316 Το persil baby μυρισα και μαλλον αυτο θα παρω επομενο.. Το babyplanet το ειδα και μου φαινεται λιγακι (εως πολυ) ακριβουτσικο..
Αποστειρωτη κι εμενα μου δωσανε εναν και τον καθαρισα με ξιδι και βρασιμο..

44Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Κυρ Φεβ 12, 2012 2:20 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
explorerefi έγραψε:Και εγώ αποστειρωτή chicco πήρα από τα jumpo. Δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα, λέω σήμερα, γιατί μου φαίνεται ότι δεν θα μπορέσω να τον επιστρέψω αργότερα. Δεν έχω πλύνει τίποτα ακόμα, λέω την άλλη βδομάδα μπας και φτιάξει ο καιρός. Έχω άγχος γενικά... για την γέννα, για το μετά, όλα...

εφη αυτον πηρες?
http://3.bp.blogspot.com/_712QZYjLt60/S-AJ5rTQPtI/AAAAAAAAAis/8v56rJojeS0/s1600/Picture+105.png

αν ναι πες μου τις οδηγιες του αν μπορεις.

45Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Κυρ Φεβ 12, 2012 2:21 am

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Elenathens έγραψε:Καλημερα μανουλες!
Σας ευχαριστω κοριτσια!
Απο απορρυπαντικο πηρα το αρκαδι, που μπαινει κατευθειαν στον καδο, αλλα δεν τρελαθηκα με την μυρωδια, μυριζει πρασινο σαπουνι. Ισως παρω proderm μολις μου τελειωσει! Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 93981

Φυσικα μυριζει πρασινο σαπουνι,αφου ειναι πρασινο σαπουνι.ολα τα αλλα εχουν μεσα χημικα,δεν καταλαβαινω γιατι τα αποκαλουν "βρεφικα".

46Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Κυρ Φεβ 12, 2012 2:24 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!


Καλημερα! Εκανα προχθες εγγραφη αλλα δεν εγραψα τιποτα στα σχολια :-( Τελοσπαντων,αν στειλουν εστειλαν!!
Απορρυπαντικο εγω πηρα το προδερμ αλλα δεν μυριζει αυτη τη μωρουδιλα τοσο πολυ οσο αλλα Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 654316 Το persil baby μυρισα και μαλλον αυτο θα παρω επομενο.. Το babyplanet το ειδα και μου φαινεται λιγακι (εως πολυ) ακριβουτσικο..
Αποστειρωτη κι εμενα μου δωσανε εναν και τον καθαρισα με ξιδι και βρασιμο.. [/quote]κανε ξανα δεν πειραζει κ εγω 2 φορες εκανα!

47Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Κυρ Φεβ 12, 2012 2:30 am

Ντάλια


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γκαλαιτζογλου έγραψε:

Καλημερα! Εκανα προχθες εγγραφη αλλα δεν εγραψα τιποτα στα σχολια :-( Τελοσπαντων,αν στειλουν εστειλαν!!
Απορρυπαντικο εγω πηρα το προδερμ αλλα δεν μυριζει αυτη τη μωρουδιλα τοσο πολυ οσο αλλα Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 654316 Το persil baby μυρισα και μαλλον αυτο θα παρω επομενο.. Το babyplanet το ειδα και μου φαινεται λιγακι (εως πολυ) ακριβουτσικο..
Αποστειρωτη κι εμενα μου δωσανε εναν και τον καθαρισα με ξιδι και βρασιμο..
κανε ξανα δεν πειραζει κ εγω 2 φορες εκανα![/quote]

Α, λες να ξανακανω; Μπορω; Καλα λες,θα ξανακανω!! Ευχαριστω!!!

48Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Κυρ Φεβ 12, 2012 2:32 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τατιανα έγραψε:
explorerefi έγραψε:Και εγώ αποστειρωτή chicco πήρα από τα jumpo. Δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα, λέω σήμερα, γιατί μου φαίνεται ότι δεν θα μπορέσω να τον επιστρέψω αργότερα. Δεν έχω πλύνει τίποτα ακόμα, λέω την άλλη βδομάδα μπας και φτιάξει ο καιρός. Έχω άγχος γενικά... για την γέννα, για το μετά, όλα...

εφη αυτον πηρες?
http://3.bp.blogspot.com/_712QZYjLt60/S-AJ5rTQPtI/AAAAAAAAAis/8v56rJojeS0/s1600/Picture+105.png

αν ναι πες μου τις οδηγιες του αν μπορεις.
εγω εχω τον πιο παλιο της chicco ειναι τετραγωνος εβαζα νομιζω 30ml νερο το εκλεινα πατουσα το κουμπι και εβραζαν.δεν χρειαζοταν κατι αλλο!

49Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Κυρ Φεβ 12, 2012 3:02 am

explorerefi

explorerefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="τατιαναεφη αυτον πηρες?
http://3.bp.blogspot.com/_712QZYjLt60/S-AJ5rTQPtI/AAAAAAAAAis/8v56rJojeS0/s1600/Picture+105.png

αν ναι πες μου τις οδηγιες του αν μπορεις.[/quoτε/]

Δεν είναι αυτός. Εμένα λέει 90μλ νερό, είναι στρόγγυλος και φαίνονται τα μπουκάλια. Έχει διάφανο καπάκι.
http://www.anatello.gr/cart/product.php?productid=537

50Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#2 Κυρ Φεβ 12, 2012 4:28 am

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
explorerefi egw den agorasa aposteirwti gia mpimpero i aderfi moy me edwse ton diko tis poy eixe gia ta tis mikres

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις