Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
55 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 55 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 40]

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!Τι μας περιμένει??Αυτό σκέφτομαι....

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama rias έγραψε:
trilly έγραψε:
florentiab έγραψε:
trilly έγραψε:καλησπερα κι απο μενα. μετα απο ολα αυτα τα χαλια, νιωθω πολυ μουδιασμενη σημερα. να δω πως θα πανε τα πραγματα απο εδω και περα. μας εχουν γεμισει αγχος οι παλιοαλητες. αλλα αυτο που με εκνευριζει περισσοτερο ειναι οτι βλεπω ανθρωπους σωστους, νοικοκυραιους οπου δυστυχως, η ζωη τους εχει γινει τοσο δυσκολη ζουν μες στην ανεχεια. κι οχι απο δικα τους λαθη! νιωθω οργη γμτ μου!


από άγχος και αβεβαιότητα άλλο τίποτα.
πάντως βάλαμε κι εμείς το χεράκι μας τόσα χρόνια.... μάλλον την ψήφο μας. παρότι τους ξέραμε συνεχίζαμε...

ετσι οπως τα λες. αυτοι ολοι που ψηφιζαν με βαση το βολεμα πως να νιωθουν αραγε?

Καλημερα (λεμε τωρα...) κ απο εμενα!!
δεν χρειαζεται να πω κ εγω οτι ειμαι καπως....ειναι δεδομενο αλλα ρε κοριτσια εμενα με εξοργηζει που οταν αναφερουν για εκλογες λενε μερικοι οτι σιγα μην παω να ψηφισω.....πιστευω οτι ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ!!!
Eλεος πια.....η ψηφος ειναι ενα κεκτημενο που χυθηκε αιμα για να το αποκτησουμε εμεις οι γυναικες....με την αποχη δεν κερδιζουμε ΤΙΠΟΤΑ,ενω με μια ψηφο μπορουμε κατ ,εστω κ μικρο να τους δειξουμε!!!!
αυτο πρεπει να καταλαβουμε κ να αρχισουμε να ασχολουμαστε (βαζω κ τον εαυτο μου μεσα)με τα της πολιτικης σκηνης του τοπου μας!!!


και εγώ μαζί σου κορίτσι! συμφωνώ απόλυτα μαζί σου

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eιναι μεγαλη αδικια ομως να καινε περιουσιες κι μαλιστα κρυφα,γτ αν ειχαν κοτσια θα τα εκαναν κι θα αποκαλυπταν ταπροσωπα τους,αλλα κολωσαν.

Αλλα το ιδιο προβλημα δν δημιουργειται με το να καψεις ενα μαγαζι,κι να χαθει μια περιουσια,να χασουν τη δουλεια τους μερικοι ανθρωποι,απο το να βγει ο υπουργος η οποιοςδηποτε κι να απολυσει 5-10 ατομα?
Δν βγαζει καπου αυτη η καταστροφη κι ουτε αλλαζει κατι.

Ειμαι υπερ της διαμαρτυριας αλλα οχι με το να καιμε περιουσιες των συναθρωπων μας που οι περισσοτεροι τους δν φταινε για αυτη τη κατασταση.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τις περιουσιες ομως του κοσμακη δεν τις εκαψαν -ουτε θα τις καψουν οι διαμαρτυρόμενοι πολιτες -- τις έκαψαν κα ιθα τις ξανακάψουν αυτοι που κανουν επεισόδια στα γήπεδα.
προκειται για μερικα ανεγκέφαλα κωλόπαιδα -να μην τα χαρακτηρίσω αλλιως......... που τρίβουν τα χέρια τους οταν βρίσκουν ευκαιρια να πεταξουν πετρες και μολότοφ.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama rias έγραψε:
trilly έγραψε:
florentiab έγραψε:
trilly έγραψε:καλησπερα κι απο μενα. μετα απο ολα αυτα τα χαλια, νιωθω πολυ μουδιασμενη σημερα. να δω πως θα πανε τα πραγματα απο εδω και περα. μας εχουν γεμισει αγχος οι παλιοαλητες. αλλα αυτο που με εκνευριζει περισσοτερο ειναι οτι βλεπω ανθρωπους σωστους, νοικοκυραιους οπου δυστυχως, η ζωη τους εχει γινει τοσο δυσκολη ζουν μες στην ανεχεια. κι οχι απο δικα τους λαθη! νιωθω οργη γμτ μου!


από άγχος και αβεβαιότητα άλλο τίποτα.
πάντως βάλαμε κι εμείς το χεράκι μας τόσα χρόνια.... μάλλον την ψήφο μας. παρότι τους ξέραμε συνεχίζαμε...

ετσι οπως τα λες. αυτοι ολοι που ψηφιζαν με βαση το βολεμα πως να νιωθουν αραγε?

Καλημερα (λεμε τωρα...) κ απο εμενα!!
δεν χρειαζεται να πω κ εγω οτι ειμαι καπως....ειναι δεδομενο αλλα ρε κοριτσια εμενα με εξοργηζει που οταν αναφερουν για εκλογες λενε μερικοι οτι σιγα μην παω να ψηφισω.....πιστευω οτι ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ!!!
Eλεος πια.....η ψηφος ειναι ενα κεκτημενο που χυθηκε αιμα για να το αποκτησουμε εμεις οι γυναικες....με την αποχη δεν κερδιζουμε ΤΙΠΟΤΑ,ενω με μια ψηφο μπορουμε κατ ,εστω κ μικρο να τους δειξουμε!!!!
αυτο πρεπει να καταλαβουμε κ να αρχισουμε να ασχολουμαστε (βαζω κ τον εαυτο μου μεσα)με τα της πολιτικης σκηνης του τοπου μας!!!

Μινα μια στο τοσο γραφεις αλλα ξερεις τι λες!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παρακαλαω τα σκατακια να βγουμε μια βολτα κ δεν θελουν Shocked να μας χτυπησει ο ηλιος να συνελθω.

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπον καποιος προσπαθησε να μπει στο λογαριασμο στο φεις.. και επειδη εγινε και στη Νατ πριν λιγες μερες ΚΑΙ επειδη δεν μου εχει ξανασυμβει ποτε... ο λογαριασμος μου πλεον θα παρακολουθειται... αυτα ετσι για την ενημερωση..

επισης θα παρακαλεσω να μην μπει ΠΟΤΕ κανενας στον κοπο να μου πει αν αυτα που λεω ειναι μπηχτες...
μονο οι διαχειριστες μπορουν να το κανουν αυτο και ΜΟΝΟ απο αυτους θα το δεχτω.. αυτα.

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
epiteloys! estw kai gia ligo vgike ilios

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="mama katerina"]λοιπον καποιος προσπαθησε να μπει στο λογαριασμο στο φεις.. και επειδη εγινε και στη Νατ πριν λιγες μερες ΚΑΙ επειδη δεν μου εχει ξανασυμβει ποτε... ο λογαριασμος μου πλεον θα παρακολουθειται... αυτα ετσι για την ενημερωση..

επισης θα παρακαλεσω να μην μπει ΠΟΤΕ κανενας στον κοπο να μου πει αν αυτα που λεω ειναι μπηχτες...
μονο οι διαχειριστες μπορουν να το κανουν αυτο και ΜΟΝΟ απο αυτους θα το δεχτω.. αυτα.[/quot


καλησπερα κοριτσακια μου,

μαυρη μερα σημερα αλλα ηθικο θελω ακμαιο.
καλα ρε κατερινιω πως δλδ?με εχετε τρομαξει με αυτα.
πως θα μπει?πως το καταλαβες?

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="mamavivo"]
mama katerina έγραψε:λοιπον καποιος προσπαθησε να μπει στο λογαριασμο στο φεις.. και επειδη εγινε και στη Νατ πριν λιγες μερες ΚΑΙ επειδη δεν μου εχει ξανασυμβει ποτε... ο λογαριασμος μου πλεον θα παρακολουθειται... αυτα ετσι για την ενημερωση..

επισης θα παρακαλεσω να μην μπει ΠΟΤΕ κανενας στον κοπο να μου πει αν αυτα που λεω ειναι μπηχτες...
μονο οι διαχειριστες μπορουν να το κανουν αυτο και ΜΟΝΟ απο αυτους θα το δεχτω.. αυτα.[/quot


καλησπερα κοριτσακια μου,

μαυρη μερα σημερα αλλα ηθικο θελω ακμαιο.
καλα ρε κατερινιω πως δλδ?με εχετε τρομαξει με αυτα.
πως θα μπει?πως το καταλαβες?

γεια σου Βιβη.. γεια σας κοριτσια! ουτε γεια ειπα απο τα νευρα μου... οταν εβαλα σημερα τον κωδικο μου στο φεις μου βγηκε ενα μηνυμα ποιος καποιος προσπαθησε να μπει στο λογαριασμο μου απο αγνστη συσκευη ή τηλεφωνο.. επειδη ειχα βαλει καποιες ρυθμισεις μαλλον δεν τα καταφερε.. μου ζητησε καποια προσωπικα στοιχεια κ μετα με εβαλε...μετα αμεσως αλλαξα τον κωδικο μου..ελεος δηλαδη χρισημοποιω τοσα χρονια το ιντερνετ και αυτο δεν μου εχει ξανασυμβει...

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:

από άγχος και αβεβαιότητα άλλο τίποτα.
πάντως βάλαμε κι εμείς το χεράκι μας τόσα χρόνια.... μάλλον την ψήφο μας. παρότι τους ξέραμε συνεχίζαμε...

Οι γονεις μας πρωτοι και κατ'επεκταση κ εμεις μεταααα..

Καλησπερα σας..

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
geia soy tatiana. ase kala na eisi.kai pali na deis pasok kai NΔ tha psifisoyn.toys vrizoyn toys katarioynte alla aytoys tha psifisoyn pali

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
florentiab έγραψε:

από άγχος και αβεβαιότητα άλλο τίποτα.
πάντως βάλαμε κι εμείς το χεράκι μας τόσα χρόνια.... μάλλον την ψήφο μας. παρότι τους ξέραμε συνεχίζαμε...

Οι γονεις μας πρωτοι και κατ'επεκταση κ εμεις μεταααα..

Καλησπερα σας..

συμφωνω ... εχτες απο τη στεναχωρια μου δεν μπορουσα να κοιμηθω Crying or Very sad

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koritsia sigoyra einai sovara ta pragmata megali aveaiotita opos leta alla oxi n axasoyme kai ton ypno mas. opos lew kai stin mama moy. me to na stenaxwriese tha alaxsoyn ta pragmata? tha ftiaxsei i katastasi? th ageinoyme ploysioi? oxi.opote synexizoyme tin zwi mas kanonika

elenalamprini

elenalamprini
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="mama katerina"]
mamavivo έγραψε:
mama katerina έγραψε:λοιπον καποιος προσπαθησε να μπει στο λογαριασμο στο φεις.. και επειδη εγινε και στη Νατ πριν λιγες μερες ΚΑΙ επειδη δεν μου εχει ξανασυμβει ποτε... ο λογαριασμος μου πλεον θα παρακολουθειται... αυτα ετσι για την ενημερωση..

επισης θα παρακαλεσω να μην μπει ΠΟΤΕ κανενας στον κοπο να μου πει αν αυτα που λεω ειναι μπηχτες...
μονο οι διαχειριστες μπορουν να το κανουν αυτο και ΜΟΝΟ απο αυτους θα το δεχτω.. αυτα.[/quot


καλησπερα κοριτσακια μου,

μαυρη μερα σημερα αλλα ηθικο θελω ακμαιο.
καλα ρε κατερινιω πως δλδ?με εχετε τρομαξει με αυτα.
πως θα μπει?πως το καταλαβες?

γεια σου Βιβη.. γεια σας κοριτσια! ουτε γεια ειπα απο τα νευρα μου... οταν εβαλα σημερα τον κωδικο μου στο φεις μου βγηκε ενα μηνυμα ποιος καποιος προσπαθησε να μπει στο λογαριασμο μου απο αγνστη συσκευη ή τηλεφωνο.. επειδη ειχα βαλει καποιες ρυθμισεις μαλλον δεν τα καταφερε.. μου ζητησε καποια προσωπικα στοιχεια κ μετα με εβαλε...μετα αμεσως αλλαξα τον κωδικο μου..ελεος δηλαδη χρισημοποιω τοσα χρονια το ιντερνετ και αυτο δεν μου εχει ξανασυμβει...

Καλησπέρα!!
Τις ίδιες ρυθμίσεις έχουμε.Εμένα κάθε βδομάδα μου στέλνει το Fb μήνυμα οτι ζήτησα καινούργιο κωδικό χωρίς να το έχω κάνει!
Να προσέχετε και το email σας πήρανε φίλου μου και μου στέλνουν mail.Στην αρχή αναρωτιόμουν γιατί μου γράφει στα αγγλικά και μόλις κατάλαβα του έστειλα μήνυμα στο κινητό.

http://changedyourlife.blogspot.com/

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[b]Καλησπέρα!!!Καθένας με τον πόνο του θα πω εγώ...

Κατερίνα μου δεν είναι τυχαίο...

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
To θεμα ειναι πως απο δω και μπρος θα ειναι δυσκολο εως αδυνατον να συνεχισουμε κανονικα τη ζωη μας...ή τουλαχιστον τη ζωη που ξεραμε μεχρι τωρα.Και δεν ανηκουμε στην ταξη των κακομαθημενων που μεγαλωσανε στα πουπουλα με υπερβολικες παροχες...τερμα η ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη,τερμα η εκπαιδευση ακομα και με τα χαλια που ειχε,τουλαχιστον ειχαν τα σχολεια κιμωλιες και χαρτι,τωρα δε θα εχουν ουτε αυτα!Τερμα οι ειδικοτητες στα σχολεια(γυμναστες,αγγλικα,εικαστικα)τερμα οι σπουδες και κυριως τερμα οι δουλειες.Δεν ειναι οτι απολυομαστε στο δημοσιο...πειτε μου τι παει καλα,ποιος κλαδος ευνοειται;;;Εγω ειπα στον ανδρα μου πως αν απολυομουν δε φοβαμαι...εχω δουλεψει και σε φαστ φουντ,εχω καθαρισει και τις τουαλετες και δε ντρεπομαι,περσι πηγαινα μαζι του στο χωραφι ΣΚ και γιορτες,ας παω μαζι του να δουλεψω,δεν ντρεπομαι...του λεω αν κλεισει το σχολειο και με στειλουν μακρια δε συμφερει να παω ,παιρνω 430 ευρω στο χερι με το δανειο,800 χωρις το δανειο,μετα απο 10 χρονια,τι να κανω να παω μακρια,να τα δινω πού;Στα ενοικια;Και μου λεει και τι θα κανεις ως αγροτισσα;Σαμπως πουλιεται τιποτα;Ξερω παιδια αξιολογα,αριστουχα,ειδικα η μια κοπελα εχει ΤΑ πτυχια ,εξωτερικο,μεταπτυχιακα και τελικα πηγε ΚΑΙ στο παιδαγωγικο για να βρει ευκολοτερα δουλεια και με 3 γλωσσες και 3 πτυχια ειναι ανεργη παλι και χωρις προοπτικη.Περσι δουλεψε σε ιδιωτικο και της φαγαν 2000 ευρω.Ποια ιδιωτικα πλεον;Μπορουν οι γονεις να πληρωνουν ιδιωτικα σχολεια;Η ξαδερφη μου σε φροντιστηριο αγγλικων εχει φετος περικοπη ωρων προκειμενου να μην απολυθει καμια κοπελα.Του χρονου;Τι;
Ιδιωτικοι υπαλληλοι;;;Εμπορουπαλληλοι;Ολοι απολυονται.Ο αδερφος μου ανεργος,τοσα παιδια ανεργα,οικογενειαρχες απολυθηκαν στα 40 και στα 50 τους.Εχω ηδη εναν φιλο στην Αμερικη απο περσι,μια φιλη που αυριο φευγει για Αγγλια (για δουλεια,οχι σπουδες) και αλλη μια που το ψαχνει.
Δεν ειναι η ζωη μας οπως ηταν και αυτο οφειλεται στην καταχρηση εξουσιας,στην ελλειψη δικαιοσυνης,εκλεψαν τα παντα και απλα λενε συγγνωμη,καναμε λαθη...τι λετε ρε....κρεμαλα θελετε και μετα καψιμο να αρχισουμε απο την αρχη.Και μας παραχωρουν και στις διαθεσεις των ξενων.Ουτε σε παραλια να κολυμπησουμε δε θα μπορουμε σε λιγο να παμε...θα ανηκει σε ξενους.
Καταλαβες its a boy;Πρωτη φορα η γενια μας θα ζησει αυτο το "ζωη δεν μπορει να συνεχιστει ετσι",ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΨΟΥΜΕ ΝΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ.
Πριν 6 χρονια ειχα ανεβει Αθηνα με το πλοιο αυθημερον για να παραβρεθω σε διαδηλωση.Φετος δεν μπορεσα να το κανω ειμαι εγκυος 7 μηνων και εχω και αλλο παιδι.Αν δεν ημουν εγκυος θα το αφηνα στην πεθερα μου 1 μερα,2 μερες και θα πηγαινα.Νιωθω χαλια που δεν μπορεσα να κανω κατι και ειμαι και παροπλισμενη γενικως φετος λογω προβληματων στην εγκυμοσυνη.Αλλα ορκιζομαι οτι δε θα μεινω απαθης,θα κανω ο,τι μπορω.Με οποιο κοστος,πλεον νιωθω οτι δεν εχει κανεις μας τιποτα να χασει...και που εισαι ακομα...τον Ιουνιο λεει θα εχουμε χειροτερα μετρα.Το φανταζεσαι;;;

Συγγνωμη αν με συνεπηρε ο συναισθηματισμος...

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kastallia έγραψε:To θεμα ειναι πως απο δω και μπρος θα ειναι δυσκολο εως αδυνατον να συνεχισουμε κανονικα τη ζωη μας...ή τουλαχιστον τη ζωη που ξεραμε μεχρι τωρα.Και δεν ανηκουμε στην ταξη των κακομαθημενων που μεγαλωσανε στα πουπουλα με υπερβολικες παροχες...τερμα η ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη,τερμα η εκπαιδευση ακομα και με τα χαλια που ειχε,τουλαχιστον ειχαν τα σχολεια κιμωλιες και χαρτι,τωρα δε θα εχουν ουτε αυτα!Τερμα οι ειδικοτητες στα σχολεια(γυμναστες,αγγλικα,εικαστικα)τερμα οι σπουδες και κυριως τερμα οι δουλειες.Δεν ειναι οτι απολυομαστε στο δημοσιο...πειτε μου τι παει καλα,ποιος κλαδος ευνοειται;;;Εγω ειπα στον ανδρα μου πως αν απολυομουν δε φοβαμαι...εχω δουλεψει και σε φαστ φουντ,εχω καθαρισει και τις τουαλετες και δε ντρεπομαι,περσι πηγαινα μαζι του στο χωραφι ΣΚ και γιορτες,ας παω μαζι του να δουλεψω,δεν ντρεπομαι...του λεω αν κλεισει το σχολειο και με στειλουν μακρια δε συμφερει να παω ,παιρνω 430 ευρω στο χερι με το δανειο,800 χωρις το δανειο,μετα απο 10 χρονια,τι να κανω να παω μακρια,να τα δινω πού;Στα ενοικια;Και μου λεει και τι θα κανεις ως αγροτισσα;Σαμπως πουλιεται τιποτα;Ξερω παιδια αξιολογα,αριστουχα,ειδικα η μια κοπελα εχει ΤΑ πτυχια ,εξωτερικο,μεταπτυχιακα και τελικα πηγε ΚΑΙ στο παιδαγωγικο για να βρει ευκολοτερα δουλεια και με 3 γλωσσες και 3 πτυχια ειναι ανεργη παλι και χωρις προοπτικη.Περσι δουλεψε σε ιδιωτικο και της φαγαν 2000 ευρω.Ποια ιδιωτικα πλεον;Μπορουν οι γονεις να πληρωνουν ιδιωτικα σχολεια;Η ξαδερφη μου σε φροντιστηριο αγγλικων εχει φετος περικοπη ωρων προκειμενου να μην απολυθει καμια κοπελα.Του χρονου;Τι;
Ιδιωτικοι υπαλληλοι;;;Εμπορουπαλληλοι;Ολοι απολυονται.Ο αδερφος μου ανεργος,τοσα παιδια ανεργα,οικογενειαρχες απολυθηκαν στα 40 και στα 50 τους.Εχω ηδη εναν φιλο στην Αμερικη απο περσι,μια φιλη που αυριο φευγει για Αγγλια (για δουλεια,οχι σπουδες) και αλλη μια που το ψαχνει.
Δεν ειναι η ζωη μας οπως ηταν και αυτο οφειλεται στην καταχρηση εξουσιας,στην ελλειψη δικαιοσυνης,εκλεψαν τα παντα και απλα λενε συγγνωμη,καναμε λαθη...τι λετε ρε....κρεμαλα θελετε και μετα καψιμο να αρχισουμε απο την αρχη.Και μας παραχωρουν και στις διαθεσεις των ξενων.Ουτε σε παραλια να κολυμπησουμε δε θα μπορουμε σε λιγο να παμε...θα ανηκει σε ξενους.
Καταλαβες its a boy;Πρωτη φορα η γενια μας θα ζησει αυτο το "ζωη δεν μπορει να συνεχιστει ετσι",ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΨΟΥΜΕ ΝΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ.
Πριν 6 χρονια ειχα ανεβει Αθηνα με το πλοιο αυθημερον για να παραβρεθω σε διαδηλωση.Φετος δεν μπορεσα να το κανω ειμαι εγκυος 7 μηνων και εχω και αλλο παιδι.Αν δεν ημουν εγκυος θα το αφηνα στην πεθερα μου 1 μερα,2 μερες και θα πηγαινα.Νιωθω χαλια που δεν μπορεσα να κανω κατι και ειμαι και παροπλισμενη γενικως φετος λογω προβληματων στην εγκυμοσυνη.Αλλα ορκιζομαι οτι δε θα μεινω απαθης,θα κανω ο,τι μπορω.Με οποιο κοστος,πλεον νιωθω οτι δεν εχει κανεις μας τιποτα να χασει...και που εισαι ακομα...τον Ιουνιο λεει θα εχουμε χειροτερα μετρα.Το φανταζεσαι;;;

Συγγνωμη αν με συνεπηρε ο συναισθηματισμος...

εχεις απόλυτο δικιο.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
tatijana έγραψε:
florentiab έγραψε:

από άγχος και αβεβαιότητα άλλο τίποτα.
πάντως βάλαμε κι εμείς το χεράκι μας τόσα χρόνια.... μάλλον την ψήφο μας. παρότι τους ξέραμε συνεχίζαμε...

Οι γονεις μας πρωτοι και κατ'επεκταση κ εμεις μεταααα..

Καλησπερα σας..

συμφωνω ... εχτες απο τη στεναχωρια μου δεν μπορουσα να κοιμηθω Crying or Very sad

Ασε κι εγω βλεποντας τον τοπο μου να τον καταστρεφουν ετσι κατι οπανα με επιανε η καρδια μου....Δε μιλαω για το μνημονιο..Δε ξερω ειμαι απιστευτα προβληματισμενη.Οπως πολλες!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kastallia έγραψε:To θεμα ειναι πως απο δω και μπρος θα ειναι δυσκολο εως αδυνατον να συνεχισουμε κανονικα τη ζωη μας...ή τουλαχιστον τη ζωη που ξεραμε μεχρι τωρα.Και δεν ανηκουμε στην ταξη των κακομαθημενων που μεγαλωσανε στα πουπουλα με υπερβολικες παροχες...τερμα η ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη,τερμα η εκπαιδευση ακομα και με τα χαλια που ειχε,τουλαχιστον ειχαν τα σχολεια κιμωλιες και χαρτι,τωρα δε θα εχουν ουτε αυτα!Τερμα οι ειδικοτητες στα σχολεια(γυμναστες,αγγλικα,εικαστικα)τερμα οι σπουδες και κυριως τερμα οι δουλειες.Δεν ειναι οτι απολυομαστε στο δημοσιο...πειτε μου τι παει καλα,ποιος κλαδος ευνοειται;;;Εγω ειπα στον ανδρα μου πως αν απολυομουν δε φοβαμαι...εχω δουλεψει και σε φαστ φουντ,εχω καθαρισει και τις τουαλετες και δε ντρεπομαι,περσι πηγαινα μαζι του στο χωραφι ΣΚ και γιορτες,ας παω μαζι του να δουλεψω,δεν ντρεπομαι...του λεω αν κλεισει το σχολειο και με στειλουν μακρια δε συμφερει να παω ,παιρνω 430 ευρω στο χερι με το δανειο,800 χωρις το δανειο,μετα απο 10 χρονια,τι να κανω να παω μακρια,να τα δινω πού;Στα ενοικια;Και μου λεει και τι θα κανεις ως αγροτισσα;Σαμπως πουλιεται τιποτα;Ξερω παιδια αξιολογα,αριστουχα,ειδικα η μια κοπελα εχει ΤΑ πτυχια ,εξωτερικο,μεταπτυχιακα και τελικα πηγε ΚΑΙ στο παιδαγωγικο για να βρει ευκολοτερα δουλεια και με 3 γλωσσες και 3 πτυχια ειναι ανεργη παλι και χωρις προοπτικη.Περσι δουλεψε σε ιδιωτικο και της φαγαν 2000 ευρω.Ποια ιδιωτικα πλεον;Μπορουν οι γονεις να πληρωνουν ιδιωτικα σχολεια;Η ξαδερφη μου σε φροντιστηριο αγγλικων εχει φετος περικοπη ωρων προκειμενου να μην απολυθει καμια κοπελα.Του χρονου;Τι;
Ιδιωτικοι υπαλληλοι;;;Εμπορουπαλληλοι;Ολοι απολυονται.Ο αδερφος μου ανεργος,τοσα παιδια ανεργα,οικογενειαρχες απολυθηκαν στα 40 και στα 50 τους.Εχω ηδη εναν φιλο στην Αμερικη απο περσι,μια φιλη που αυριο φευγει για Αγγλια (για δουλεια,οχι σπουδες) και αλλη μια που το ψαχνει.
Δεν ειναι η ζωη μας οπως ηταν και αυτο οφειλεται στην καταχρηση εξουσιας,στην ελλειψη δικαιοσυνης,εκλεψαν τα παντα και απλα λενε συγγνωμη,καναμε λαθη...τι λετε ρε....κρεμαλα θελετε και μετα καψιμο να αρχισουμε απο την αρχη.Και μας παραχωρουν και στις διαθεσεις των ξενων.Ουτε σε παραλια να κολυμπησουμε δε θα μπορουμε σε λιγο να παμε...θα ανηκει σε ξενους.
Καταλαβες its a boy;Πρωτη φορα η γενια μας θα ζησει αυτο το "ζωη δεν μπορει να συνεχιστει ετσι",ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΨΟΥΜΕ ΝΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ.
Πριν 6 χρονια ειχα ανεβει Αθηνα με το πλοιο αυθημερον για να παραβρεθω σε διαδηλωση.Φετος δεν μπορεσα να το κανω ειμαι εγκυος 7 μηνων και εχω και αλλο παιδι.Αν δεν ημουν εγκυος θα το αφηνα στην πεθερα μου 1 μερα,2 μερες και θα πηγαινα.Νιωθω χαλια που δεν μπορεσα να κανω κατι και ειμαι και παροπλισμενη γενικως φετος λογω προβληματων στην εγκυμοσυνη.Αλλα ορκιζομαι οτι δε θα μεινω απαθης,θα κανω ο,τι μπορω.Με οποιο κοστος,πλεον νιωθω οτι δεν εχει κανεις μας τιποτα να χασει...και που εισαι ακομα...τον Ιουνιο λεει θα εχουμε χειροτερα μετρα.Το φανταζεσαι;;;

Συγγνωμη αν με συνεπηρε ο συναισθηματισμος...

Δεν εχω λογια,ζοφερη πραγματικοτητα...

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kastallia έγραψε:To θεμα ειναι πως απο δω και μπρος θα ειναι δυσκολο εως αδυνατον να συνεχισουμε κανονικα τη ζωη μας...ή τουλαχιστον τη ζωη που ξεραμε μεχρι τωρα.Και δεν ανηκουμε στην ταξη των κακομαθημενων που μεγαλωσανε στα πουπουλα με υπερβολικες παροχες...τερμα η ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη,τερμα η εκπαιδευση ακομα και με τα χαλια που ειχε,τουλαχιστον ειχαν τα σχολεια κιμωλιες και χαρτι,τωρα δε θα εχουν ουτε αυτα!Τερμα οι ειδικοτητες στα σχολεια(γυμναστες,αγγλικα,εικαστικα)τερμα οι σπουδες και κυριως τερμα οι δουλειες.Δεν ειναι οτι απολυομαστε στο δημοσιο...πειτε μου τι παει καλα,ποιος κλαδος ευνοειται;;;Εγω ειπα στον ανδρα μου πως αν απολυομουν δε φοβαμαι...εχω δουλεψει και σε φαστ φουντ,εχω καθαρισει και τις τουαλετες και δε ντρεπομαι,περσι πηγαινα μαζι του στο χωραφι ΣΚ και γιορτες,ας παω μαζι του να δουλεψω,δεν ντρεπομαι...του λεω αν κλεισει το σχολειο και με στειλουν μακρια δε συμφερει να παω ,παιρνω 430 ευρω στο χερι με το δανειο,800 χωρις το δανειο,μετα απο 10 χρονια,τι να κανω να παω μακρια,να τα δινω πού;Στα ενοικια;Και μου λεει και τι θα κανεις ως αγροτισσα;Σαμπως πουλιεται τιποτα;Ξερω παιδια αξιολογα,αριστουχα,ειδικα η μια κοπελα εχει ΤΑ πτυχια ,εξωτερικο,μεταπτυχιακα και τελικα πηγε ΚΑΙ στο παιδαγωγικο για να βρει ευκολοτερα δουλεια και με 3 γλωσσες και 3 πτυχια ειναι ανεργη παλι και χωρις προοπτικη.Περσι δουλεψε σε ιδιωτικο και της φαγαν 2000 ευρω.Ποια ιδιωτικα πλεον;Μπορουν οι γονεις να πληρωνουν ιδιωτικα σχολεια;Η ξαδερφη μου σε φροντιστηριο αγγλικων εχει φετος περικοπη ωρων προκειμενου να μην απολυθει καμια κοπελα.Του χρονου;Τι;
Ιδιωτικοι υπαλληλοι;;;Εμπορουπαλληλοι;Ολοι απολυονται.Ο αδερφος μου ανεργος,τοσα παιδια ανεργα,οικογενειαρχες απολυθηκαν στα 40 και στα 50 τους.Εχω ηδη εναν φιλο στην Αμερικη απο περσι,μια φιλη που αυριο φευγει για Αγγλια (για δουλεια,οχι σπουδες) και αλλη μια που το ψαχνει.
Δεν ειναι η ζωη μας οπως ηταν και αυτο οφειλεται στην καταχρηση εξουσιας,στην ελλειψη δικαιοσυνης,εκλεψαν τα παντα και απλα λενε συγγνωμη,καναμε λαθη...τι λετε ρε....κρεμαλα θελετε και μετα καψιμο να αρχισουμε απο την αρχη.Και μας παραχωρουν και στις διαθεσεις των ξενων.Ουτε σε παραλια να κολυμπησουμε δε θα μπορουμε σε λιγο να παμε...θα ανηκει σε ξενους.
Καταλαβες its a boy;Πρωτη φορα η γενια μας θα ζησει αυτο το "ζωη δεν μπορει να συνεχιστει ετσι",ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΨΟΥΜΕ ΝΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ.
Πριν 6 χρονια ειχα ανεβει Αθηνα με το πλοιο αυθημερον για να παραβρεθω σε διαδηλωση.Φετος δεν μπορεσα να το κανω ειμαι εγκυος 7 μηνων και εχω και αλλο παιδι.Αν δεν ημουν εγκυος θα το αφηνα στην πεθερα μου 1 μερα,2 μερες και θα πηγαινα.Νιωθω χαλια που δεν μπορεσα να κανω κατι και ειμαι και παροπλισμενη γενικως φετος λογω προβληματων στην εγκυμοσυνη.Αλλα ορκιζομαι οτι δε θα μεινω απαθης,θα κανω ο,τι μπορω.Με οποιο κοστος,πλεον νιωθω οτι δεν εχει κανεις μας τιποτα να χασει...και που εισαι ακομα...τον Ιουνιο λεει θα εχουμε χειροτερα μετρα.Το φανταζεσαι;;;

Συγγνωμη αν με συνεπηρε ο συναισθηματισμος...

ετσι ειναι και ερχονται κι αλλα..τι θα κανουμε? συνειδητοποιω πως δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑΣ να μου απαντησει

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kastallia έγραψε:To θεμα ειναι πως απο δω και μπρος θα ειναι δυσκολο εως αδυνατον να συνεχισουμε κανονικα τη ζωη μας...ή τουλαχιστον τη ζωη που ξεραμε μεχρι τωρα.Και δεν ανηκουμε στην ταξη των κακομαθημενων που μεγαλωσανε στα πουπουλα με υπερβολικες παροχες...τερμα η ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη,τερμα η εκπαιδευση ακομα και με τα χαλια που ειχε,τουλαχιστον ειχαν τα σχολεια κιμωλιες και χαρτι,τωρα δε θα εχουν ουτε αυτα!Τερμα οι ειδικοτητες στα σχολεια(γυμναστες,αγγλικα,εικαστικα)τερμα οι σπουδες και κυριως τερμα οι δουλειες.Δεν ειναι οτι απολυομαστε στο δημοσιο...πειτε μου τι παει καλα,ποιος κλαδος ευνοειται;;;Εγω ειπα στον ανδρα μου πως αν απολυομουν δε φοβαμαι...εχω δουλεψει και σε φαστ φουντ,εχω καθαρισει και τις τουαλετες και δε ντρεπομαι,περσι πηγαινα μαζι του στο χωραφι ΣΚ και γιορτες,ας παω μαζι του να δουλεψω,δεν ντρεπομαι...του λεω αν κλεισει το σχολειο και με στειλουν μακρια δε συμφερει να παω ,παιρνω 430 ευρω στο χερι με το δανειο,800 χωρις το δανειο,μετα απο 10 χρονια,τι να κανω να παω μακρια,να τα δινω πού;Στα ενοικια;Και μου λεει και τι θα κανεις ως αγροτισσα;Σαμπως πουλιεται τιποτα;Ξερω παιδια αξιολογα,αριστουχα,ειδικα η μια κοπελα εχει ΤΑ πτυχια ,εξωτερικο,μεταπτυχιακα και τελικα πηγε ΚΑΙ στο παιδαγωγικο για να βρει ευκολοτερα δουλεια και με 3 γλωσσες και 3 πτυχια ειναι ανεργη παλι και χωρις προοπτικη.Περσι δουλεψε σε ιδιωτικο και της φαγαν 2000 ευρω.Ποια ιδιωτικα πλεον;Μπορουν οι γονεις να πληρωνουν ιδιωτικα σχολεια;Η ξαδερφη μου σε φροντιστηριο αγγλικων εχει φετος περικοπη ωρων προκειμενου να μην απολυθει καμια κοπελα.Του χρονου;Τι;
Ιδιωτικοι υπαλληλοι;;;Εμπορουπαλληλοι;Ολοι απολυονται.Ο αδερφος μου ανεργος,τοσα παιδια ανεργα,οικογενειαρχες απολυθηκαν στα 40 και στα 50 τους.Εχω ηδη εναν φιλο στην Αμερικη απο περσι,μια φιλη που αυριο φευγει για Αγγλια (για δουλεια,οχι σπουδες) και αλλη μια που το ψαχνει.
Δεν ειναι η ζωη μας οπως ηταν και αυτο οφειλεται στην καταχρηση εξουσιας,στην ελλειψη δικαιοσυνης,εκλεψαν τα παντα και απλα λενε συγγνωμη,καναμε λαθη...τι λετε ρε....κρεμαλα θελετε και μετα καψιμο να αρχισουμε απο την αρχη.Και μας παραχωρουν και στις διαθεσεις των ξενων.Ουτε σε παραλια να κολυμπησουμε δε θα μπορουμε σε λιγο να παμε...θα ανηκει σε ξενους.
Καταλαβες its a boy;Πρωτη φορα η γενια μας θα ζησει αυτο το "ζωη δεν μπορει να συνεχιστει ετσι",ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΨΟΥΜΕ ΝΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ.
Πριν 6 χρονια ειχα ανεβει Αθηνα με το πλοιο αυθημερον για να παραβρεθω σε διαδηλωση.Φετος δεν μπορεσα να το κανω ειμαι εγκυος 7 μηνων και εχω και αλλο παιδι.Αν δεν ημουν εγκυος θα το αφηνα στην πεθερα μου 1 μερα,2 μερες και θα πηγαινα.Νιωθω χαλια που δεν μπορεσα να κανω κατι και ειμαι και παροπλισμενη γενικως φετος λογω προβληματων στην εγκυμοσυνη.Αλλα ορκιζομαι οτι δε θα μεινω απαθης,θα κανω ο,τι μπορω.Με οποιο κοστος,πλεον νιωθω οτι δεν εχει κανεις μας τιποτα να χασει...και που εισαι ακομα...τον Ιουνιο λεει θα εχουμε χειροτερα μετρα.Το φανταζεσαι;;;

Συγγνωμη αν με συνεπηρε ο συναισθηματισμος...

Ζητας συγγνωμη γιατι?
Ετσι ειναι και ετσι λιγο πολυ σκεφτομαστε ολες σημερα.

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kastallia moy symfwnw mazi soy.oyte egw megalwsa sta ployti.mono o mpamps moy doyleye gia na mas megalwsei 2 koritsia.apo to prwi efeyge na paei stin oikodomi ki gyrnoyse to vrady.o mpampas moy ena pragma elege kai leei. ta podia mas ta aplwnoyme mexri ekei poy ftanei i koyverta mas.o amtras moy einai idiotikos ypallilos pernei 800e kaita miniaia exsoda mas einai 1100.mpainoyme kai mesa diladi.kathe mera exei ton fovo min tyxon kai apolythei.oyte egw fovame tin doyleia.exw kanei polles doyleies stin zwi moy apo mikri.giayto kai peiga nyxterino lykeio sta 18 moy.giati doyleya ta prwina.einai dyskola ta pragmata den einai eykola otan exeis kai paidiai perimeneiston erxomo toy paidioy soy.alla katw den ematha pote na to vazw.exw paei kai egw se pories. alla tha to xsanapw kastalia moy. ante kai stenaxwrieme kai klegome tha alaxsei i katastasi? den nomizw.vlepeis kapoioi poy koimontoysan xsypnisan.vlepeis vgenoyme ston dromo fwnzoyme zitame to dikio mas.vlepeis na mas akoyne? xtes o papadimos kathotan apathestatos sta edrena tis voylis.psyxros ektelestis.sn na min symvenei tipota

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Φυσικα και δεν πρεπει να το βαζουμε κατω και απλα να καθομαστε και να κλαιμε...αλλα οπως λες για αυτους που καθονταν στα εδρανα της βουλης σαν να ηταν στο σινεμα το ιδιο δεν πρεπει να κανουμε και μεις και να τα δεχομαστε με απαθεια.Χτες εγινε ενα βημα...ενα μεγαλο βημα...μπορει να περασαν τα μετρα,αλλα ειδαν οτι ο κοσμος εχει αλλαξει.Δεν το καναν χωρις κοστος και αυτο που εκαναν θα το πληρωσουν.Δεν ειμαστε και μεις ως λαος οπως παλια.Ετσι θα θελα να πιστευω τουλαχιστον...σιγουρα πρεπει να προσπαθησουμε να συνεχισουμε οπως μπορουμε,αλλα να μην επαναπαυομαστε στη σιγουρια της απαθειας και της μιζεριας.Μπορουμε να κανουμε πολλα αρκει να ειμαστε ενωμενοι και να το θελουμε...ολα ειναι διαφορετικα απο δω και μπρος και ετσι πρεπει να νιωθουμε και μεις!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefanakos έγραψε:
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:καλημερα σας.
καλημερα πως εισαι ?
καλα ειμαστε,απο υγεια δηλαδη γιατι κατα τ αλλα σκατα.σου απανταω τωρα γιατι τωρα το ειδα.το πρωι ειπα μια καλημερα και μετα ειχα πολυ σιδερο.

cassiani έγραψε:Κορίτσια μου καλημέρα.Τι κάνετε?Εμείς χάλια.Απο την πέμπτη το απόγευμα έχουμε πυρετό και η μικρή και εγώ.Απο χτες λίγο καλύτερα αλλά ακόμα δεν βλέπω φως για ανάρρωση.Βήχας κομμάρες και άγιος ο Θεός.Ευτυχώς εγώ κατάφερα να μην ανεβάσω πάνω απο 38 πυρετό όπως μου είμαι ο γιατρός αλλά κάθε 6 ώρες για δυο μερες παυσίπονα.Ελπίζω να μην έχει το σποράκι μας κανένα πρόβλημα.Εσείς τι νέα?
περαστικα σε σενα και την μικρη σου.

black beauty έγραψε:
florentiab έγραψε:


έχω νομίζω το δικαίωμα να γράφω ότι σκέφτομαι και ΑΝ θέλω να το αναλύω. νομίζω;;;;;

καλως οκ,απλα δεν το θεωρω σωστο γιατι οι αλλες κοπελες ψαχνονται να καταλαβουν τι εννοει ο ποιητης και η τουρτιτσα ειπε κατι τις προαλλες αλλα ειπε οτι δεν εχει σχεση με το φορουμ!


Και εγω εχω μαθει να ειμαι ειλικρινης και να μην κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο μου και να λεω τι πιστευω,αυτα....

θα μπορουσα να μην πω τιποτα μαρια,ειναι δικαιωμα μου.ο μονος λογος που το διευκρινησα ηταν ακριβως γι αυτο.για να μην νομιζουν μερικες οτι λεω για αυτες.
ο τιτλος του θεματος ειναι "τι σκεφτεστε?",μπορω να γραψω οτι σκεφτομαι χωρις να δωσω αλλες εξηγησεις.προχθες που ημουν χαλια δεν αφορουσε εμενα,ουτε το φορουμ,ειχα να κανει με την καλυτερη μου φιλη,τι επρεπε να κανω να σας δωσω αναφορα?ε,δεν νομιζω.υπαρχει ζωη και εξω απο εδω.τουλαχιστον εγω εχω.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις