Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
443 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 443 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 41]

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπαινω κ εγω η αμοιρη να πω μια καλημερα........ και Shocked Shocked

τι εγινε βρε κοριτσια?? εχω χασει επεισοδια... δεν προλαβαινω να διαβασω τον χαμο που μαλλον εγινε.. για ηρεμια λιγο!!
παω να καθαρισω ψαρια.. Mad Mad

ΝΑ ΜΗΝ ΦΥΓΕΙ ΚΑΜΙΑ,ΑΚΟΥΤΕ???

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:
litsakos έγραψε:Να πω με την σειρα μου κ εγω οτι δεν περιμενα τετοια απαντηση,μαλλον τετοιο τροπο. ΟΚ, θα επρεπε να εχουν φροντισει να ενημερωθουν πριν ανεβασουν φωτο αλλα Ολιβια δεν εισαι σε θεση να τις κρινεις γι αυτο,εσενα ειναι η δουλεια σου,των μελων που εξεφρασαν τον θυμο τους στο θεμα με τις φωτο δεν ειναι η δουλεια τους το ιντερνετ.Δεν ειναι αμοιρες ευθυνων αλλα ουτε ειναι κ κατωτερες κανενος εδω μεσα για να τους μιλουν ετσι και να τους παιρνουν τον λογο (κλειδωθηκε το θεμα),δεν πιστευω οτι αυτος ειναι ο ρολος του ιδιοκτητη ενος φορουμ.
Δεν μ αρεσει που θα φυγουν τοσα μελη,κ μελη που εκτιμω κ εγω κ αλλες εδω.



με καλύψε η φιλενάδα μου!

πραγματικά με έχει στεναχωρήσέι όλο αυτό. δεν το περίμενα


εννοείται πως για μένα η Βίβιαν κάνει μια χαρά τη δουλειά της

Καλησπερα κοριτσια,
θα συμφωνησω και γω με τα κοριτσια

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαι επειδη με χουντικο τροπο το θεμα το επίμαχο έχει κλειδωθει....Βάλτε ξανα την απάντηση της ιδιοκτητριας να την δουν όλοι!!!!!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τεσπα το σταματαω εδω απο την μερια μου, δεν ειναι μεσα η Ολιβ κ δεν μ αρεσει η κουβεντα.
Και δεν θελω να βγαλει η Βιβιαν το φιδι απ την τρυπα.

Οσο για την εικονα του φορουμ stella7778 δεν με απασχολει τι θα πει καποιος ασχετος που θα μπει σαν επισκεπτης...οταν ξερω π[ολυ καλα οτι αυτα που γραφω δεν τα γραφω αδικα (μπορει να ηταν σκληρα κ ο τροπος μου κακος αλλα αδικη δεν ειμαι).
Ο ιδιος επισκεπτης θα μπορουσε να μπει κατι μηνες πριν κ να βγαλει ενα αλλο συμπερασμα. Δεν με απασχολει....

Αυτα απο εμενα,την καλημερα μου κ χρονια πολλα στην Σοφια! Smile

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
andith έγραψε:
florentiab έγραψε:
litsakos έγραψε:Να πω με την σειρα μου κ εγω οτι δεν περιμενα τετοια απαντηση,μαλλον τετοιο τροπο. ΟΚ, θα επρεπε να εχουν φροντισει να ενημερωθουν πριν ανεβασουν φωτο αλλα Ολιβια δεν εισαι σε θεση να τις κρινεις γι αυτο,εσενα ειναι η δουλεια σου,των μελων που εξεφρασαν τον θυμο τους στο θεμα με τις φωτο δεν ειναι η δουλεια τους το ιντερνετ.Δεν ειναι αμοιρες ευθυνων αλλα ουτε ειναι κ κατωτερες κανενος εδω μεσα για να τους μιλουν ετσι και να τους παιρνουν τον λογο (κλειδωθηκε το θεμα),δεν πιστευω οτι αυτος ειναι ο ρολος του ιδιοκτητη ενος φορουμ.
Δεν μ αρεσει που θα φυγουν τοσα μελη,κ μελη που εκτιμω κ εγω κ αλλες εδω.



με καλύψε η φιλενάδα μου!

πραγματικά με έχει στεναχωρήσέι όλο αυτό. δεν το περίμενα


εννοείται πως για μένα η Βίβιαν κάνει μια χαρά τη δουλειά της

Καλησπερα κοριτσια,
θα συμφωνησω και γω με τα κοριτσια

συμφωνω κι εγω με τα κοριτσια Sad

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:Τεσπα το σταματαω εδω απο την μερια μου, δεν ειναι μεσα η Ολιβ κ δεν μ αρεσει η κουβεντα.
Και δεν θελω να βγαλει η Βιβιαν το φιδι απ την τρυπα.

Οσο για την εικονα του φορουμ stella7778 δεν με απασχολει τι θα πει καποιος ασχετος που θα μπει σαν επισκεπτης...οταν ξερω π[ολυ καλα οτι αυτα που γραφω δεν τα γραφω αδικα (μπορει να ηταν σκληρα κ ο τροπος μου κακος αλλα αδικη δεν ειμαι).
Ο ιδιος επισκεπτης θα μπορουσε να μπει κατι μηνες πριν κ να βγαλει ενα αλλο συμπερασμα. Δεν με απασχολει....

Αυτα απο εμενα,την καλημερα μου κ χρονια πολλα στην Σοφια! Smile



ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου...!!! Very Happy

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απλα απαρεδεκτη και ακρως προσβλητικη η απαντηση σου ολιβια. θα επρεπε να μαθεις να σεβεσαι τους συνανθρωπους σου. λαθος και ο τροπος σου, λαθος και το οτι κλειδωσες το θεμα.
και να σου πω κατι? δεν ειναι υποχρεωμενες ολες οι μανουλες εδω μεσα που μπηκαν για να μιλησουν για θηλασμο, διατροφη και δεν ξερω κι εγω τι αλλο, να ξερουν πως λειτουργει επακριβως το ιντερνετ και το google. και μιας και μπηκες στην διαδικασια να βαλεις ορους, ισως να επρεπε να βαλεις και αυτους.
κι αντι να τις ηρεμησεις, τις ειρωνευεσαι κιολας? ε οχι!
ειμαι εκνευρισμενη γιατι εδω μεσα υπαρχουν πραγματικα αξιολογα κοριτσια που μια τετοια συμπεριφορα δεν την αξιζουν.

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
 Τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη? #25!! - Σελίδα 39 311356  Τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη? #25!! - Σελίδα 39 311356  Τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη? #25!! - Σελίδα 39 311356  Τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη? #25!! - Σελίδα 39 311356  Τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη? #25!! - Σελίδα 39 311356  Τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη? #25!! - Σελίδα 39 311356

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χρόνια πολλά και από μένα σοφακι μου να είσαι πάντα καλά με την οικογένειά σου!!!!!  Τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη? #25!! - Σελίδα 39 417472  Τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη? #25!! - Σελίδα 39 417472

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν θα εμπαινα, δεν θα εγραφα, πολλά δεν θα έκανα σημερα, αλλα τελικα ουτε εγω άντεξα. Ζητω προκαταβολια συγγνωμη για το τεντοπανο (ουτε καν σεντονι) που θα ακολουθήσει.

Λοιπον. τα θέματα μας ειναι τρια.

Θεμα πρώτο: Ειναι οι φωτος του φορουμ προσβάσιμες απο τρίτους κι εμφανίζονται στις αναζητησεις?
Ναι. Το οτι εμφανίζεται η φωτο σε μια αναζητηση, δε σημαινει οτι συνδέεται άμεσα με το προϊόν με το οποίο εμφανίζεται.
Πχ, ειδατε την φωτο των παιδιων σας σε ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ σχετικα με βρεφικές κρέμες, και όχι στο ιδιο το σάιτ της Νεστλε. Το δευτερο, ναι ειναι παρανομο, να χρησιμοποιουν φωτος για σκοπους διαφημιστικους. Και αυτο εννοειται απο τους ορους των φορα, οτι τα στοιχεια μας δεν θα δοθουν σε τρίτους. Αν δειτε την φωτο του παιδιου σας πάνω στο κουτι της βρεφικής κρέμα, αυτο ειναι παράνομο, εφορον δεν εχετε δωσει συγκαταθεση.
Αλλά αν σε ενα τοπικ που αφορα πχ μπισκοτοκρεμες εχετε γραψει ένα ποστ, τοτε η μηχανη αναζητησης εικόνων θα συμπεριλάβει και την εικονα αβαταρ σας στο συνολο των εικονων που σχετίζονται αμυδρα με τη λεξη που βαλατε.
Πόσες φορες εχετε βάλει ένα θεμα στο google και σας εχει βγάλει, μεταξυ σχετικών, και ΑΣΧΕΤΑ αποτελέσματα?

Θέμα δεύτερο: Το ήξερα εγω οτι με το που θα ανεβάσω φωτο, θα ειναι ορατη στους πάντες σχεδον? Αν το ξέρω, το ανεβαζω με δική μου ευθύνη. Αν δεν το ξέρω, ποιος φταίει???
Εδω ειναι λιγο πιο προσωπικο το θέμα. Κανονικα, όπουδηποτε μπαίνεις, θα πρέπει να γνωρίζεις τους κανονες λειτουργίας, ειτε αυτο λεγεται χωρα, είτε επιχειρηση, ειτε φορουμ. Δεν μπορεις να δηλώσεις άγνοια νομου - ακομα και συνταγματικα εισαι υποχρεωμένος να ξέρεις τον τρόπο που λειτουργει μια κοινωνία στην οποία εισαι μέλος.
Καταλαβαινω οτι δεν γεννηθηκαμε όλες με το λαπτοπ παραμάσχαλα, και με εξαιρεση ελάχιστες που παιζουν το ινιτερνετ στα δάχτυλα, οι περισσοτερες μαθαινουμε στην πορεια. Αλλά δεν φταίει το φορουμ ή οποιοδήποτε φορουμ για το οτι εγω, εσυ, η άλλη δεν γνωρίζουμε τι συμβαίνει. Δυστυχως ή ευτυχως, κανενας δεν θα μας πάρει απο το χερι να μας δειξει τι πρέπει να κάνουμε. Και αν εγω ανεβασα φωτο του παιδιου μου στο ιντερνετ, θα πρέπει να αναλαβω την ευθυνη για οτι εχω κάνει.

Θέμα τρίτο: Ήταν το ποστ της Ολιβιας προσβλητικο?
Προσωπικά δεν με προσέβαλλε, αλλά καταλαβαινω γιατι μπορει να έθιξε ορισμένες. Και με το δικιο τους πιστευω, ειχε μια δοση αγενειας και απαξίωσης. Εμένα μου φάνηκε περισσοτερο σαν "αφου με βάλατε να απαντησω, θα απαντησω, και αυτο που έχω να πω ειναι να μη με πρηζετε με μ@λ@κίες". Δικαίωμά της να νιώθει έτσι, δε λέω, αλλά για 20 σελίδες μιλουσαμε, διαφωνουσαμε, επεξηγουσαμε, κι ερχεται ένα ποστ και τα ακυρωνει όλα. Δεν με προσέβαλλε, αλλά ναι, μου την έσπασε.

Δεν θα μου άρεσε να φυγουν μέλη απο αυτο το φορουμ, ακομα και ατομα με τα οποια διαφωνω καθετως, ή δεν με χωνεύουν καθολου. Εκείνα ξέρουν καλυτερα, βεβαια, τις αντοχές τους, και τα δικά τους όρια, αλλά ελπίζω να το ξανασκεφτουν..

Επειδη αναφερθηκε και το θεμα Βανια κάπου, οκ, ισως σε έναν εξωτερικο παρατηρητη να μην φαινοταν και ιδιαιτερα σόι αυτο που συνέβη, αλλά οι άμεσα εμπλεκόμενοι, πιστεψτε με, και λίγα είπαν. Αλλά δεν θα το συνεχίσω παραπάνω.

Επίσης, όποια φοβάται να μιλησει, να μη μιλάει και να μη ριχνει μπηχτες του τύπου "φοβομαστε να μιλησουμε". Αυτο ειναι τουλάχιστον παιδιαστικο.
Σοβαρα τωρα ρε κοριτσια, και χωρις διάθεση ειρωνίας, νιωθετε οτι δεν μπορειτε να πειτε τη γνωμη σας? Ακομα κι αν διαφωνει μαζι σας το μισο φορουμ. Τι ακριβως μπορει να σας συμβει? Μηπως αποκοπειτε απο την παρεα/το φορουμ/την κοινωνια? Δεν ισχυει κατι τέτοιο, παντως, αν αυτο πιστευετε. Οι καυγαδες και οι διαφωνίες ειναι μέσα στη ζωη, και μέσα στο φορουμ. Οκ ειμαστε όλες μαμαδες, αλλά δεν ειμαστε πανομοιότυπα ρομποτ. Και θα μιλησω, και θα διαφωνησεις, και θα μαλωσουμε, και αν τα βρουμε μετα καλως, αν οχι, δεν θα σκασουμε κιολας.

Τέλος, πιστευω οτι εχουν πέσει ΠΑΡΑ πολλά στις πλατες της Βιβιαν, η οποία ειναι λεχωνα, με δυο μωρά ακομα, και δυο ακομα αντρες να φροντισει στο σπιτι. Ας μην την πιέζουμε περισσοτερο, νομιζω οτι κάνει τη δουλεια της όσο καλυτερα μπορει ως διαχειριστρια, και επίσης δεν εχει τις αρμοδιοτητες που όλες φανταζομαστε πως εχει.

Αυτα. Για την ωρα.

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Δεν θα εμπαινα, δεν θα εγραφα, πολλά δεν θα έκανα σημερα, αλλα τελικα ουτε εγω άντεξα. Ζητω προκαταβολια συγγνωμη για το τεντοπανο (ουτε καν σεντονι) που θα ακολουθήσει.

Λοιπον. τα θέματα μας ειναι τρια.

Θεμα πρώτο: Ειναι οι φωτος του φορουμ προσβάσιμες απο τρίτους κι εμφανίζονται στις αναζητησεις?
Ναι. Το οτι εμφανίζεται η φωτο σε μια αναζητηση, δε σημαινει οτι συνδέεται άμεσα με το προϊόν με το οποίο εμφανίζεται.
Πχ, ειδατε την φωτο των παιδιων σας σε ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ σχετικα με βρεφικές κρέμες, και όχι στο ιδιο το σάιτ της Νεστλε. Το δευτερο, ναι ειναι παρανομο, να χρησιμοποιουν φωτος για σκοπους διαφημιστικους. Και αυτο εννοειται απο τους ορους των φορα, οτι τα στοιχεια μας δεν θα δοθουν σε τρίτους. Αν δειτε την φωτο του παιδιου σας πάνω στο κουτι της βρεφικής κρέμα, αυτο ειναι παράνομο, εφορον δεν εχετε δωσει συγκαταθεση.
Αλλά αν σε ενα τοπικ που αφορα πχ μπισκοτοκρεμες εχετε γραψει ένα ποστ, τοτε η μηχανη αναζητησης εικόνων θα συμπεριλάβει και την εικονα αβαταρ σας στο συνολο των εικονων που σχετίζονται αμυδρα με τη λεξη που βαλατε.
Πόσες φορες εχετε βάλει ένα θεμα στο google και σας εχει βγάλει, μεταξυ σχετικών, και ΑΣΧΕΤΑ αποτελέσματα?

Θέμα δεύτερο: Το ήξερα εγω οτι με το που θα ανεβάσω φωτο, θα ειναι ορατη στους πάντες σχεδον? Αν το ξέρω, το ανεβαζω με δική μου ευθύνη. Αν δεν το ξέρω, ποιος φταίει???
Εδω ειναι λιγο πιο προσωπικο το θέμα. Κανονικα, όπουδηποτε μπαίνεις, θα πρέπει να γνωρίζεις τους κανονες λειτουργίας, ειτε αυτο λεγεται χωρα, είτε επιχειρηση, ειτε φορουμ. Δεν μπορεις να δηλώσεις άγνοια νομου - ακομα και συνταγματικα εισαι υποχρεωμένος να ξέρεις τον τρόπο που λειτουργει μια κοινωνία στην οποία εισαι μέλος.
Καταλαβαινω οτι δεν γεννηθηκαμε όλες με το λαπτοπ παραμάσχαλα, και με εξαιρεση ελάχιστες που παιζουν το ινιτερνετ στα δάχτυλα, οι περισσοτερες μαθαινουμε στην πορεια. Αλλά δεν φταίει το φορουμ ή οποιοδήποτε φορουμ για το οτι εγω, εσυ, η άλλη δεν γνωρίζουμε τι συμβαίνει. Δυστυχως ή ευτυχως, κανενας δεν θα μας πάρει απο το χερι να μας δειξει τι πρέπει να κάνουμε. Και αν εγω ανεβασα φωτο του παιδιου μου στο ιντερνετ, θα πρέπει να αναλαβω την ευθυνη για οτι εχω κάνει.

Θέμα τρίτο: Ήταν το ποστ της Ολιβιας προσβλητικο?
Προσωπικά δεν με προσέβαλλε, αλλά καταλαβαινω γιατι μπορει να έθιξε ορισμένες. Και με το δικιο τους πιστευω, ειχε μια δοση αγενειας και απαξίωσης. Εμένα μου φάνηκε περισσοτερο σαν "αφου με βάλατε να απαντησω, θα απαντησω, και αυτο που έχω να πω ειναι να μη με πρηζετε με μ@λ@κίες". Δικαίωμά της να νιώθει έτσι, δε λέω, αλλά για 20 σελίδες μιλουσαμε, διαφωνουσαμε, επεξηγουσαμε, κι ερχεται ένα ποστ και τα ακυρωνει όλα. Δεν με προσέβαλλε, αλλά ναι, μου την έσπασε.

Δεν θα μου άρεσε να φυγουν μέλη απο αυτο το φορουμ, ακομα και ατομα με τα οποια διαφωνω καθετως, ή δεν με χωνεύουν καθολου. Εκείνα ξέρουν καλυτερα, βεβαια, τις αντοχές τους, και τα δικά τους όρια, αλλά ελπίζω να το ξανασκεφτουν..

Επειδη αναφερθηκε και το θεμα Βανια κάπου, οκ, ισως σε έναν εξωτερικο παρατηρητη να μην φαινοταν και ιδιαιτερα σόι αυτο που συνέβη, αλλά οι άμεσα εμπλεκόμενοι, πιστεψτε με, και λίγα είπαν. Αλλά δεν θα το συνεχίσω παραπάνω.

Επίσης, όποια φοβάται να μιλησει, να μη μιλάει και να μη ριχνει μπηχτες του τύπου "φοβομαστε να μιλησουμε". Αυτο ειναι τουλάχιστον παιδιαστικο.
Σοβαρα τωρα ρε κοριτσια, και χωρις διάθεση ειρωνίας, νιωθετε οτι δεν μπορειτε να πειτε τη γνωμη σας? Ακομα κι αν διαφωνει μαζι σας το μισο φορουμ. Τι ακριβως μπορει να σας συμβει? Μηπως αποκοπειτε απο την παρεα/το φορουμ/την κοινωνια? Δεν ισχυει κατι τέτοιο, παντως, αν αυτο πιστευετε. Οι καυγαδες και οι διαφωνίες ειναι μέσα στη ζωη, και μέσα στο φορουμ. Οκ ειμαστε όλες μαμαδες, αλλά δεν ειμαστε πανομοιότυπα ρομποτ. Και θα μιλησω, και θα διαφωνησεις, και θα μαλωσουμε, και αν τα βρουμε μετα καλως, αν οχι, δεν θα σκασουμε κιολας.

Τέλος, πιστευω οτι εχουν πέσει ΠΑΡΑ πολλά στις πλατες της Βιβιαν, η οποία ειναι λεχωνα, με δυο μωρά ακομα, και δυο ακομα αντρες να φροντισει στο σπιτι. Ας μην την πιέζουμε περισσοτερο, νομιζω οτι κάνει τη δουλεια της όσο καλυτερα μπορει ως διαχειριστρια, και επίσης δεν εχει τις αρμοδιοτητες που όλες φανταζομαστε πως εχει.

Αυτα. Για την ωρα.


θα συμφωνησω με το τεντοπανο!!!!!!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:
Nena έγραψε:Δεν θα εμπαινα, δεν θα εγραφα, πολλά δεν θα έκανα σημερα, αλλα τελικα ουτε εγω άντεξα. Ζητω προκαταβολια συγγνωμη για το τεντοπανο (ουτε καν σεντονι) που θα ακολουθήσει.

..........................
..........................
.........................

Αυτα. Για την ωρα.


θα συμφωνησω με το τεντοπανο!!!!!!!!


και εγώ το ίδιο!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
athina24 έγραψε:
Nena έγραψε:Δεν θα εμπαινα, δεν θα εγραφα, πολλά δεν θα έκανα σημερα, αλλα τελικα ουτε εγω άντεξα. Ζητω προκαταβολια συγγνωμη για το τεντοπανο (ουτε καν σεντονι) που θα ακολουθήσει.

..........................
..........................
.........................

Αυτα. Για την ωρα.


θα συμφωνησω με το τεντοπανο!!!!!!!!


και εγώ το ίδιο!


επισης....

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama katerina έγραψε:
florentiab έγραψε:
athina24 έγραψε:
Nena έγραψε:Δεν θα εμπαινα, δεν θα εγραφα, πολλά δεν θα έκανα σημερα, αλλα τελικα ουτε εγω άντεξα. Ζητω προκαταβολια συγγνωμη για το τεντοπανο (ουτε καν σεντονι) που θα ακολουθήσει.

..........................
..........................
.........................

Αυτα. Για την ωρα.


θα συμφωνησω με το τεντοπανο!!!!!!!!


και εγώ το ίδιο!


επισης....


χαχαχα!!!επιτηδες το κανετε?και γω συμφωνω!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σήμερα γενικά υπάρχει ομοφωνία!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
andith..ασχετο..σε εχω στο φεις?

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:σήμερα γενικά υπάρχει ομοφωνία!

Κάτι θα σημαίνει αυτό....

Admin_Olivia

Admin_Olivia
Admin
Admin
Διάβασα προσεκτικά τα περισσότερα σχόλιά σας και αρχικά έμεινα με το στόμα ανοιχτό από την εμπάθεια που έδειξαν κάποιες από εσάς που έχω γνωρίσει προσωπικά και θεωρούσα ότι υπάρχει μια "συμπάθεια", βρε αδερφέ.

Ο τρόπος μου μπορεί να ήταν απότομος και εφόσον έτσι τον εκλάβατε οι περισσότερες, οφείλω μια συγγνώμη.

Από την άλλη δεν είναι ευχάριστο να βγαίνουν ουρλιάζοντας (γιατί και στο γραπτό λόγο φαίνεται το ουρλιαχτό) κάποιες και να υποννοούν ότι το φόρουμ εκμεταλλεύεται φωτογραφίες κτλ.

Ναι, λοιπόν, θεωρώ ότι όλες λίγο πολύ θα έπρεπε να ξέρουν πως ένα φόρουμ είναι ένα δημόσιο μέρος στο internet και πώς να το κάνουμε... ότι γράφετε φαίνεται! Το ίδιο ισχύει και για τις φωτογραφίες προφίλ. Όσο για αυτές που ανεβάζετε στο imageshack... Το imageshack είναι ξεχωριστός χώρος που εξυπηρετεί αυτό ακριβώς το σκοπό: δίνει χώρο στο internet για να ανεβάσει όποιος θέλει φωτογραφίες που θέλει να μοιραστεί κάπου.

http://forum.eimaimama.gr

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:
Θέμα τρίτο: Ήταν το ποστ της Ολιβιας προσβλητικο?
Προσωπικά δεν με προσέβαλλε, αλλά καταλαβαινω γιατι μπορει να έθιξε ορισμένες. Και με το δικιο τους πιστευω, ειχε μια δοση αγενειας και απαξίωσης. Εμένα μου φάνηκε περισσοτερο σαν "αφου με βάλατε να απαντησω, θα απαντησω, και αυτο που έχω να πω ειναι να μη με πρηζετε με μ@λ@κίες". Δικαίωμά της να νιώθει έτσι, δε λέω, αλλά για 20 σελίδες μιλουσαμε, διαφωνουσαμε, επεξηγουσαμε, κι ερχεται ένα ποστ και τα ακυρωνει όλα. Δεν με προσέβαλλε, αλλά ναι, μου την έσπασε.


Ειδικά αυτό με καλύπτει πλήρως. Δεν ανεβάζω ποτέ φώτο των παιδιών μου στο νετ για προφανείς λόγους. Η απάντηση της διαχειρίστριας όμως στο χθεσινό θέμα, ήταν απαξιωτική και ενόχλησε ακόμη κι εμένα. Και να μην ξεχνά η admin Olivia πως ένα μέρος του εισοδήματός της προέρχεται από αυτούς που έχουν άγνοια από τη χρήση του internet, ακόμη και το 2012. Λίγος σεβασμός στους "πελάτες" δε θα πέιραζε.

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα, κορίσια! Συμφωνώ με Νένα κι εγώ. Παρόλο που δεν προσβλήθηκα άμεσα και θεωρώ επίσης ότι πολλά εχθες γράφτηκαν για να θήξουν το φόρουμ, δέχομαι και την συγγνώμη από την Ολίβια κ α ι το έχω ξαναπει άλλωστε θα συνεχίσω να είμαι εδώ.
Νένα, Respect

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[b]Καλησπέρα!!Τι κάνετε Very Happy Very Happy ?

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:Καλησπέρα, δέχομαι και την συγγνώμη από την Ολίβια κ α ι το έχω ξαναπει άλλωστε θα συνεχίσω να είμαι εδώ.

και εγω .

Very Happy

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
natali-maria έγραψε:[b]Καλησπέρα!!Τι κάνετε Very Happy Very Happy ?


οτι μπορουμε κανουμε !! λουκουμακιιιιιιιιιιι  Τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη? #25!! - Σελίδα 39 9664

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamavivo έγραψε:
mamamatina έγραψε:Καλησπέρα, δέχομαι και την συγγνώμη από την Ολίβια κ α ι το έχω ξαναπει άλλωστε θα συνεχίσω να είμαι εδώ.

και εγω .

Very Happy

Μια συγνώμη είναι πάντα δεκτή, ειδικά όταν λέγεται έπειτα από σκέψη και ανάγνωση των όσων γράφηκαν προηγουμένως

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κ εγω εχω καλυφθει απο την συγγνωμη.

Ειναι στις συχνες ερωτησεις (μπορω να αναρτησω εικονες?),το εβαλα και στο θεμα με τις φωτο στις πρωτες σελιδες.
Το ξαναβαζω προς αποφυγη μελλοντικων παρεξηγησεων...


"Βεβαίως και μπορείτε να συμπεριλάβετε Εικόνες στο μήνυμα σας. Παρ' όλα αυτά δεν υπάρχει προς το παρόν η δυνατότητα μεταφόρτωσης της εικόνας στο διακομιστή μας. Ο μοναδικός τρόπος είναι να συνδέσετε με παραπομπή μία εικόνα η οποία βρίσκετε ευρέως προσβάσιμο διακομιστή π.χ. http://www.some-unknown-place.net/my-picture.gif. Δεν μπορείτε να συνδέσετε εικόνες οι οποίες βρίσκονται στο υπολογιστή σας τοπικά, εκτός και εάν είναι και αυτός ευρέως προσβάσιμος διακομιστής, ούτε εικόνες οι οποίες είναι αποθηκευμένες πίσω από μηχανισμούς πιστοποίησης γνησιότητας π.χ. hotmail ή yahoo, διακομιστές που προστατεύονται με κωδικούς κλπ. Για να εκθέσετε την εικόνα χρησιμοποιήστε την εντολή της BBCode [img] ή την κατάλληλη εντολή της HTML (εάν είναι ενεργή)."

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις