Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
109 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 109 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 7]

1Ψηφοφορία Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Δευ Φεβ 20, 2012 2:50 pm

bouboulina

bouboulina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Διάβαζα το θέμα με την απιστία και συχνά αναφέρεται η ζήλεια και η εμπιστοσύνη στον σύντροφό μας. Τελικά έχουν σχέση αυτά τα δύο?

Όταν ζηλεύεις σημαίνει ότι δεν του έχεις εμπιστοσύνη?
Σημαίνει ότι εσύ είσαι ανασφαλής..?
Ότι ο άλλος με τον άλφα ή βήτα τρόπο σου δίνει δικαίωμα?
ή ότι εσύ είσαι πολύ κτητική?

Τί πιστέυετε κορίτσια?

Βγαίνει μόνος του για ποτό? Βγαίνετε κ εσείς?

Του στέλνει μια συνάδελφός του μήνυμα στο κιν συχνά άσχετες ώρες... σας ενοχλει?

Τον πηγαινοφέρνει στη δουλειά μια συνάδελφος με το αμάξι της, σκέφτεστε: εντάξει αφού πάνε στο ίδιο μέρος γιατί όχι? Ή τί δουλειά έχει να τον πηγαινοφέρνει αυτή, καλύτερα να κρατάει αποστάσεις και να πάρει ταξί?

..............................Ε???????

Και το πιο σημαντικό!!!! Του το λέτε όταν κάτι σας ενοχλεί? Ή .....?

eirini7


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bouboulina έγραψε:
Βγαίνει μόνος του για ποτό? Βγαίνετε κ εσείς?

Του στέλνει μια συνάδελφός του μήνυμα στο κιν συχνά άσχετες ώρες... σας ενοχλει?

Τον πηγαινοφέρνει στη δουλειά μια συνάδελφος με το αμάξι της,

Και το πιο σημαντικό!!!! Του το λέτε όταν κάτι σας ενοχλεί? Ή .....?

τι να κάνει λέει??????? Ζηλεύετε τον άντρα σας??? 311356 Ζηλεύετε τον άντρα σας??? 654655 Ζηλεύετε τον άντρα σας??? 585182
δε μου έχει δώσει ποτέ δικαίωμα.παρόλα αυτά ζηλεύω υπερβολικά.ακόμα και να κοιτάξει άλλη (όχι πονηρά,τυχαία να περνάει κάποια)μου χαλάει όλη την ψυχολογία αυτό και το σκέφτομαι συνέχεια.φυσικά δεν του το δείχνω πλέον.στην αρχή της σχέσης μας του το έλεγα και μαλώναμε μόνο γιαυτό.και αποφάσισα να μη λέω τίποτα και να το καταπολεμήσω μόνη μου.υπάρχει άλλη που να σκέφτεται έτσι ή μόνο εγώ έχω την τρέλα;; Smile Smile

angel-1

angel-1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΟΧΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ!!ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΑΡΕΖΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΓΩ!!!ΖΗΛΕΥΩΩΩΩ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΖΗΛΕΥΕΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ...ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΛΕΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΩ1!!!!!!!!!!!!!!!!!!! affraid

4Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Δευ Φεβ 20, 2012 10:55 pm

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ!ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ!ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΖΗΛΕΙΕΣ ΧΑ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΩ!ΓΙΑ ΠΟΤΟ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 1 - 2 ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΓΝΩΣΤΟΙ.

5Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Δευ Φεβ 20, 2012 11:04 pm

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγώ γενικά είμαι της άποψης ότι αν είναι καλά το ζευγάρι τίποτα δνε μπορεί να μπει ανάμεσά του. οπότε δε ζηλεύω. ναι, βγαίνει μόνος του, πολλές φορές του λέω εγώ να βγει να ξεσκάσει, το ίδιο κι εγώ.δεν κοιμάμαι και τον ύπνο του δικαίου, έχω λίγο το νου μου, αλλά δεν τρελαίνομαι.

6Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Δευ Φεβ 20, 2012 11:11 pm

antzelinino

antzelinino
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Παλιοτερα ζηλευα παρα πολυ...
Τωρα πλεον το εχω ξεπερασει... Οχι τελειως... Απλα οχι σε τετοιο βαθμο που ζηλευα παλιοτερα... Μπορω να πω πως εχουν αντιστραφει οι ρολοι στο θεμα ζηλειας... Καποτε δεν ζηλευε αυτος και τωρα ζηλευει...
Οσο για το ποτο... Ετυχε να βγουμε χωρια μονο 2 φορες... Δεν θελουμε να βγαινουμε μονοι μας και μετα να περναμε απο ανακριση 1ου βαθμου... Δεν μας ενοχλει κιολας, ουτε το εχουμε αναγκη... Βγαινουμε μαζι και περναμε καλυτερα...

7Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Δευ Φεβ 20, 2012 11:24 pm

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα δν με ζηλευει καθολου..εγω παλι τον ζηλευω αλλα σε πολυ λογικα επιπεδα! παλιοτερα ζηλευα παραπανω!τωρα ηρεμισα Laughing Laughing Laughing Laughing
φυσικα και βγαινει μονος του οποτε θελει και δν εχω προβλημα...γιατι ειναι τυπος που του αρεσει το εξω ενω εμενα οχι και τοσο ..και δν εχω σκοπο να τον κλεισω μεσα επειδη εγω βαριεμαι Razz Razz Razz ..περιεργα παρε δωσε δν εχει με συναδελφους η γενικα με το γυναικιο φυλο γιατι θα τον επαιρνε και θα τον σηκωνε!! μετα απο τοσα χρονια χωρις να μου εχει δωσει ποτε αφορμη τον εμπιστευομαι σχεδον τυφλα!!

και εννοειται πως σε οποιοδηποτε θεμα αν δν μου αρεσει η συμπεριφορα του θα του το πω, δν μπορω να τα κραταω μεσα μου!

8Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Δευ Φεβ 20, 2012 11:40 pm

astero2000

astero2000
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σε παλιότερη σχέση σου ήμουν αρρωστημένα ζηλιάρα. Με τον άντρα μου τώρα αλλά και από την αρχή της σχέσης δεν ζήλεψα ποτέ. Ο λόγος είναι ότι δεν μου έδωσε ποτέ αφορμές. Αλλά ποτέ... Ούτε μου έχει πει ψέματα. Και μόνος του θα βγει και με συνάδελφο μπορεί να πάει στην δουλειά και να του τηλεφωνήσει. Αλλά είναι αλλιώς... φαίνεται το πράγμα όταν δεν είναι για επαγγελματικό λόγο... από την εμπειρία μου έτσι πιστεύω.

9Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Δευ Φεβ 20, 2012 11:45 pm

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις δεν ζηλευομαστε ..και βγαινουμε μονοι μας και για ποτο και τριημερα παει με τους φιλους του ,εγω πλεον δεν παω ,προς το παρον δλδ.Αλλα γενικα ειμαστε πολυ free ,στην αρχη τσιναγε αλλα τωρα μετα απο χρονια το συνηθισε .Μην μου πεις οχι εγω αρρωσταινω.Και ευτυχως δεν λεει.

10Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Δευ Φεβ 20, 2012 11:51 pm

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="arkoudaki"]εγώ γενικά είμαι της άποψης ότι αν είναι καλά το ζευγάρι τίποτα δνε μπορεί να μπει ανάμεσά του.

ΣΥΜΦΩΝΩΩΩΩΩΩΩΩ

αλλάααααα παρόλα αυτά ΖΗΛΕΥΩ Wink χε χε χε χε

11Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Τρι Φεβ 21, 2012 12:07 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:εμεις δεν ζηλευομαστε ..και βγαινουμε μονοι μας και για ποτο και τριημερα παει με τους φιλους του ,εγω πλεον δεν παω ,προς το παρον δλδ.Αλλα γενικα ειμαστε πολυ free ,στην αρχη τσιναγε αλλα τωρα μετα απο χρονια το συνηθισε .Μην μου πεις οχι εγω αρρωσταινω.Και ευτυχως δεν λεει.

ΚΑΛΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ !!
ΤΡΙΗΜΕΡΑ??!!!
ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΧΩΡΙΣΤΕς ΕΚΔΡΟΜΕς ΚΛΠ ΔΕΝ ΤΑ ΜΠΟΡΩ..ΟΥΤΕ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ...
ΤΟΤΕ ΤΙ ΖΕΥΓΑΡΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑς ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ??

12Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Τρι Φεβ 21, 2012 12:10 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
mamavivo έγραψε:εμεις δεν ζηλευομαστε ..και βγαινουμε μονοι μας και για ποτο και τριημερα παει με τους φιλους του ,εγω πλεον δεν παω ,προς το παρον δλδ.Αλλα γενικα ειμαστε πολυ free ,στην αρχη τσιναγε αλλα τωρα μετα απο χρονια το συνηθισε .Μην μου πεις οχι εγω αρρωσταινω.Και ευτυχως δεν λεει.

ΚΑΛΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ !!
ΤΡΙΗΜΕΡΑ??!!!
ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΧΩΡΙΣΤΕς ΕΚΔΡΟΜΕς ΚΛΠ ΔΕΝ ΤΑ ΜΠΟΡΩ..ΟΥΤΕ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ...
ΤΟΤΕ ΤΙ ΖΕΥΓΑΡΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑς ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ??
το οτι παμε ενα δυο τριημερα τον χρονο χωριστα δεν λεει κατι οτι δεν ειμαστε ζευγαρι .Θελουμε λιγο να ξεφυγουμε ,να ειμαστε με τους φιλους μας.Αυτο το παμε πακετο μαζι εμενα με αρρωσταινει προσωπικα!!Οπως επισης να παω μονη διακοπες με τον αντρα μου και αυτο με αρρωσταινει.Θελω παρεα ,θελω χαβαλε ,δεν μπορω την ρομαντζαδα!!!

13Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Τρι Φεβ 21, 2012 12:16 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το σημαντικο ειναι να ταιριαζετε σε αυτα τα θελω σαν ζευγαρι και το τι λεμε εμεις εδω μεσα .....μη δινετε σημασια!! Wink Wink


14Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Τρι Φεβ 21, 2012 12:20 am

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamavivo έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
mamavivo έγραψε:εμεις δεν ζηλευομαστε ..και βγαινουμε μονοι μας και για ποτο και τριημερα παει με τους φιλους του ,εγω πλεον δεν παω ,προς το παρον δλδ.Αλλα γενικα ειμαστε πολυ free ,στην αρχη τσιναγε αλλα τωρα μετα απο χρονια το συνηθισε .Μην μου πεις οχι εγω αρρωσταινω.Και ευτυχως δεν λεει.

ΚΑΛΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ !!
ΤΡΙΗΜΕΡΑ??!!!
ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΧΩΡΙΣΤΕς ΕΚΔΡΟΜΕς ΚΛΠ ΔΕΝ ΤΑ ΜΠΟΡΩ..ΟΥΤΕ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ...
ΤΟΤΕ ΤΙ ΖΕΥΓΑΡΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑς ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ??
το οτι παμε ενα δυο τριημερα τον χρονο χωριστα δεν λεει κατι οτι δεν ειμαστε ζευγαρι .Θελουμε λιγο να ξεφυγουμε ,να ειμαστε με τους φιλους μας.Αυτο το παμε πακετο μαζι εμενα με αρρωσταινει προσωπικα!!Οπως επισης να παω μονη διακοπες με τον αντρα μου και αυτο με αρρωσταινει.Θελω παρεα ,θελω χαβαλε ,δεν μπορω την ρομαντζαδα!!!

Μα πόσο συμφωνώ!κι εγώ το ίδιο είμαι. δεν μπορώ όλη την ώρα, θέλω τον αέρα μου. και να βγω με τις φίλες μου και να βγει κι αυτός. δεν έιπαμε να σε παρατάει και να φεύγει αλλά που και που καλό κάνει. εμείς μένουμε κ΄πυρο αλλα΄οι φίλοι μας είανι αθήνα. πήγε αυτός λίγες μέρες μόνος του και τα χριστούγεννά λίγες μέρες εγώ. του άφησα και τη μικρή!!!ζευγάρι δε σημαίνει ότι δεν ξεκολλάμε ο ένας από τον άλλον. ίσα ίσα παίρνουμε τον αέρα μας και είμαστε πιοο ανανεωμένοι

15Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Τρι Φεβ 21, 2012 12:23 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:εμεις δεν ζηλευομαστε ..και βγαινουμε μονοι μας και για ποτο και τριημερα παει με τους φιλους του ,εγω πλεον δεν παω ,προς το παρον δλδ.Αλλα γενικα ειμαστε πολυ free ,στην αρχη τσιναγε αλλα τωρα μετα απο χρονια το συνηθισε .Μην μου πεις οχι εγω αρρωσταινω.Και ευτυχως δεν λεει.


μία από τα ίδια.
κάθε Ιούνιο ο δικός μου πήγαινε μια εκδρομή λίγων ημερών με τον κολλητό του. δεν είχα θέμα. και εγώ έχω πάει πολλές φορές εκδρομή μόνη μου αλλά και διακοπές. πχ το 2004 που δεν είχε άδεια εγώ πήγα στη Σέριφο 25 μέρες. σιγά μην καθόμουν στην Αθήνα την περίοδο των ολυμπιακών αγώνων. αφού αυτός δούλευε γιατί να χάσω κι εγώ τις διακοπές μου; και το αντίθετο βέβαια.
θέλαμε να πηγαίνουμε μαζί διακοπές αλλά λόγω δουλειάς δεν ήταν πάντα εφικτό.
τώρα με το παιδί έχουν αλλάξει λίγο τα πράγματα. συνεχίζουμε και βγαίνουμε και μόνοι μας (βασικά εγώ, γιατί δεν είναι του έξω ο σύζυγος), αλλά εκδρομές δεν έχουμε κάνει ακόμη. ούτε χώρια ούτε μαζί.
πέρσυ ο δικός μου είχε άδεια 10 ημέρες τον Ιούλιο, πήρε τη μικρή και πήγε στον Πόρο να κάνουν τα μπάνια τους. γιατί όχι; αγχώθηκα πολύ, αλλά μόνο για το παιδί.
αν θέλει να με κερατώσει μπορεί να το κάνει ακόμα και στη δουλειά του.

16Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Τρι Φεβ 21, 2012 12:25 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arkoudaki έγραψε:
mamavivo έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
mamavivo έγραψε:εμεις δεν ζηλευομαστε ..και βγαινουμε μονοι μας και για ποτο και τριημερα παει με τους φιλους του ,εγω πλεον δεν παω ,προς το παρον δλδ.Αλλα γενικα ειμαστε πολυ free ,στην αρχη τσιναγε αλλα τωρα μετα απο χρονια το συνηθισε .Μην μου πεις οχι εγω αρρωσταινω.Και ευτυχως δεν λεει.

ΚΑΛΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ !!
ΤΡΙΗΜΕΡΑ??!!!
ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΧΩΡΙΣΤΕς ΕΚΔΡΟΜΕς ΚΛΠ ΔΕΝ ΤΑ ΜΠΟΡΩ..ΟΥΤΕ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ...
ΤΟΤΕ ΤΙ ΖΕΥΓΑΡΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑς ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ??
το οτι παμε ενα δυο τριημερα τον χρονο χωριστα δεν λεει κατι οτι δεν ειμαστε ζευγαρι .Θελουμε λιγο να ξεφυγουμε ,να ειμαστε με τους φιλους μας.Αυτο το παμε πακετο μαζι εμενα με αρρωσταινει προσωπικα!!Οπως επισης να παω μονη διακοπες με τον αντρα μου και αυτο με αρρωσταινει.Θελω παρεα ,θελω χαβαλε ,δεν μπορω την ρομαντζαδα!!!

Μα πόσο συμφωνώ!κι εγώ το ίδιο είμαι. δεν μπορώ όλη την ώρα, θέλω τον αέρα μου. και να βγω με τις φίλες μου και να βγει κι αυτός. δεν έιπαμε να σε παρατάει και να φεύγει αλλά που και που καλό κάνει. εμείς μένουμε κ΄πυρο αλλα΄οι φίλοι μας είανι αθήνα. πήγε αυτός λίγες μέρες μόνος του και τα χριστούγεννά λίγες μέρες εγώ. του άφησα και τη μικρή!!!ζευγάρι δε σημαίνει ότι δεν ξεκολλάμε ο ένας από τον άλλον. ίσα ίσα παίρνουμε τον αέρα μας και είμαστε πιοο ανανεωμένοι


συμφωνώ μαζί σας κορίτσια.
τον αγαπάω, τον λατρεύω, είναι ο άνθρωπός μου αλλά θέλω λίγο μόνη μου.

17Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Τρι Φεβ 21, 2012 12:50 am

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ο αντρας μου δε μου εχει δωσει ποτε δικαιωμα για να ζηλεψω..ουτε κ εγω επισης..υπαρχει λιγη ζηλεια για το αλατοπιπερο της σχεσηςSmile
αν μ ενοχλησει κατι θα το πω κατευθειαν,σιγα μη το κρατησω!
επισης,εννοειται πως θα βγει μονος του κ εγω το ιδιο.μαζι οταν βγαινουμε περναμε τελεια,αλλα δεν εχουμε παντα καποιον να μας κρατησει τη μικρη..οποτε τι να κανουμε,να κλειστουμε κ οι δυο μεσα;απαπα!
κ οταν πηγαινω στη μαμα μου που μενει σε αλλη πολη,φυσικα κ δεν εχει προβλημα που βγαινω εκει..
περυσι που ημουν εγκυος,πηγε ενα ταξιδι στην αγγλια,το οποιο ειχε κλεισει με τους φιλους του πριν να κανουμε σχεση..θα προτιμουσαμε να παμε μαζι,αλλα περασε καλα εκει κ εγω εδω.κ επειδη ημασταν τοσες μερες χωρια,μετα καναμε σα τα 15χρονα οταν βρεθηκαμε..τετοια χαρα!

18Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Τρι Φεβ 21, 2012 12:56 am

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ποτέ δεν τον ζήλεψα . Γιατί να ζηλέψω. Αν βρει άλλη σημαίνει ότι δεν τον καλύπτω πλέον η ότι τελείωσε κάτι που δεν ήταν στέρεο από την αρχή . Οπότε η ζήλεια είναι περιττή

19Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Τρι Φεβ 21, 2012 12:58 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bouboulina έγραψε:Διάβαζα το θέμα με την απιστία και συχνά αναφέρεται η ζήλεια και η εμπιστοσύνη στον σύντροφό μας. Τελικά έχουν σχέση αυτά τα δύο?

Όταν ζηλεύεις σημαίνει ότι δεν του έχεις εμπιστοσύνη?
Σημαίνει ότι εσύ είσαι ανασφαλής..?
Ότι ο άλλος με τον άλφα ή βήτα τρόπο σου δίνει δικαίωμα?
ή ότι εσύ είσαι πολύ κτητική?

Τί πιστέυετε κορίτσια?

Βγαίνει μόνος του για ποτό? Βγαίνετε κ εσείς?

Του στέλνει μια συνάδελφός του μήνυμα στο κιν συχνά άσχετες ώρες... σας ενοχλει?

Τον πηγαινοφέρνει στη δουλειά μια συνάδελφος με το αμάξι της, σκέφτεστε: εντάξει αφού πάνε στο ίδιο μέρος γιατί όχι? Ή τί δουλειά έχει να τον πηγαινοφέρνει αυτή, καλύτερα να κρατάει αποστάσεις και να πάρει ταξί?

..............................Ε???????

Και το πιο σημαντικό!!!! Του το λέτε όταν κάτι σας ενοχλεί? Ή .....?

Απο δικη μας ανασφαλεια ζηλευουμε, μπορει να την καλλιεργει κ το ετερον ημισυ μπορει να ειναι κ παθολογικο το θεμα.
Για ποτο βγαινει μονος του, κ εγω θα βγω -για βραδυ μετα τα παιδια δεν εχω βγει αφου ξυπναει παντα καποιο κ με ζηταει,επισης δεν εχουμε να τα αφησουμε καπου για να βγουμε μαζι. Δεν εβγαινε κανεις απο τους δυο αλλα δεν το βρισκω νορμαλ αυτο.Οταν ηταν βρεφακια δεν εβγαινε. Τωρα πια τον "σπρωχνω" να παει καμια βολτα.Εγω θα παω για καφε.Τα κραταει μια ο ενας μια ο αλλος.
Αν του στειλει μηνυμα γυναικα συναδελφος στις 11 και στις 12 το βραδυ ε..καπως θα μου φανει.Αν γινει μια φορα παει κι ερχεται,αν γινεται συχνα δεν θα μου αρεσει καθολου!
Για το αμαξι που λες, δεν θα με πειραζε.Αν μεναμε κοντα για πιο λογο να παρει ταξι? Κ τωρα στις απεργιες του ΗΣΑΠ κατεβαινουν 2-3 συναδελφοι μαζι,μια παιρνει ο ενα ς αυτοκινητο μια ο αλλος,ΟΚ ειναι αντρες αλλα συχνα κατεβαινει κ μια κοπελα μαζι τους.Την γνωριζω βεβαια δεν ειναι αγνωστη.Δεν με ενοχλει,οτι εχει λογικη βαση δεν μ ενοχλει.

20Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Τρι Φεβ 21, 2012 1:03 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω τον ζηλευω με υγειη τροπο !! και πιστευω πως πρεπει να υπαρχει ζηλεια αναμεσα στο ζευγαρι γιατι οταν τον εχεις δεδομενο τον αλλον τον παραμελεις κιολας !

21Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Τρι Φεβ 21, 2012 1:12 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:εγω τον ζηλευω με υγειη τροπο !! και πιστευω πως πρεπει να υπαρχει ζηλεια αναμεσα στο ζευγαρι γιατι οταν τον εχεις δεδομενο τον αλλον τον παραμελεις κιολας !


δεδομένος δεν είναι κανένας. αυτό δεν πρέπει να το ξεχνάμε. έχεις δίκιο σ αυτό

22Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Τρι Φεβ 21, 2012 1:14 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:εμεις δεν ζηλευομαστε ..και βγαινουμε μονοι μας και για ποτο και τριημερα παει με τους φιλους του ,εγω πλεον δεν παω ,προς το παρον δλδ.Αλλα γενικα ειμαστε πολυ free ,στην αρχη τσιναγε αλλα τωρα μετα απο χρονια το συνηθισε .Μην μου πεις οχι εγω αρρωσταινω.Και ευτυχως δεν λεει.

Βιβη κ εγω ετσι σκεφτομαι! Υπηρχα κ πριν γινω "κυρια Κοκοβικου"! Laughing
Εχουμε κοινους φιλους αλλα δεν ειμαστε κολλητοι ο ενας με τους φιλους του αλλου,δλδ δεν μπορω να φανταστω τον αντρα μου να ειμαστε με τις κολλητες εξω κ να λενε τα προσψπικα τους κ αυτος να διαβαζει εφημεριδα Laughing Laughing δεν ερχεται ο ανθρωπος,βαριεται! Κ εγω το ιδιο!

boubou έγραψε:το σημαντικο ειναι να ταιριαζετε σε αυτα τα θελω σαν ζευγαρι και το τι λεμε εμεις εδω μεσα .....μη δινετε σημασια!! Wink Wink



Σοφη κουβεντα.

florentiab έγραψε:
mamavivo έγραψε:εμεις δεν ζηλευομαστε ..και βγαινουμε μονοι μας και για ποτο και τριημερα παει με τους φιλους του ,εγω πλεον δεν παω ,προς το παρον δλδ.Αλλα γενικα ειμαστε πολυ free ,στην αρχη τσιναγε αλλα τωρα μετα απο χρονια το συνηθισε .Μην μου πεις οχι εγω αρρωσταινω.Και ευτυχως δεν λεει.


μία από τα ίδια.
κάθε Ιούνιο ο δικός μου πήγαινε μια εκδρομή λίγων ημερών με τον κολλητό του. δεν είχα θέμα. και εγώ έχω πάει πολλές φορές εκδρομή μόνη μου αλλά και διακοπές. πχ το 2004 που δεν είχε άδεια εγώ πήγα στη Σέριφο 25 μέρες. σιγά μην καθόμουν στην Αθήνα την περίοδο των ολυμπιακών αγώνων. αφού αυτός δούλευε γιατί να χάσω κι εγώ τις διακοπές μου; και το αντίθετο βέβαια.
θέλαμε να πηγαίνουμε μαζί διακοπές αλλά λόγω δουλειάς δεν ήταν πάντα εφικτό.
τώρα με το παιδί έχουν αλλάξει λίγο τα πράγματα. συνεχίζουμε και βγαίνουμε και μόνοι μας (βασικά εγώ, γιατί δεν είναι του έξω ο σύζυγος), αλλά εκδρομές δεν έχουμε κάνει ακόμη. ούτε χώρια ούτε μαζί.
πέρσυ ο δικός μου είχε άδεια 10 ημέρες τον Ιούλιο, πήρε τη μικρή και πήγε στον Πόρο να κάνουν τα μπάνια τους. γιατί όχι; αγχώθηκα πολύ, αλλά μόνο για το παιδί.
αν θέλει να με κερατώσει μπορεί να το κάνει ακόμα και στη δουλειά του.

Σουρτουκω Ζηλεύετε τον άντρα σας??? 417472

23Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Τρι Φεβ 21, 2012 1:33 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="litsakos"]
mamavivo έγραψε:εμεις δεν ζηλευομαστε ..και βγαινουμε μονοι μας και για ποτο και τριημερα παει με τους φιλους του ,εγω πλεον δεν παω ,προς το παρον δλδ.Αλλα γενικα ειμαστε πολυ free ,στην αρχη τσιναγε αλλα τωρα μετα απο χρονια το συνηθισε .Μην μου πεις οχι εγω αρρωσταινω.Και ευτυχως δεν λεει.

Βιβη κ εγω ετσι σκεφτομαι! Υπηρχα κ πριν γινω "κυρια Κοκοβικου"! Laughing
Εχουμε κοινους φιλους αλλα δεν ειμαστε κολλητοι ο ενας με τους φιλους του αλλου,δλδ δεν μπορω να φανταστω τον αντρα μου να ειμαστε με τις κολλητες εξω κ να λενε τα προσψπικα τους κ αυτος να διαβαζει εφημεριδα Laughing Laughing δεν ερχεται ο ανθρωπος,βαριεται! Κ εγω το ιδιο!

[

και εγω ευτυχως απο την αρχη συνεχισα κανονικα να βγαινω με φιλες εξω και διακοπες και τετοια.Στην αρχη τσιναγε αλλα οκ το δεχτηκε μετα απο λιγο καιρο,αφου ειδε οτι μπενακις βγαινακις.Οταν λοιπον αρχισε και αυτος να βγαινει του καλοαρεσε οποτε εδεσε το γλυκακι.και καποια στιγμη μου ειχε πει "βιβη νιωθω οτι ανασαινω σε αυτηνν την σχεση ,γουσταρω πολυ γιατι δεν εισαι ουτε γκρινιαρα ουτε ζηλιαρα"θυμαμαι μου ελεγε οτι η πρωην τον ζηλευε τρελα αλλα δεν ηθελα να ξερω και του το εκοβα.
Και βεβαια φλερταρουμε ετσι?δεν ιεμαστε φυτα αχαχχαχαχ αμα δω κανα ξερολουκουμο αχαχαχχαχ να μην το πω?ΘΑ ΤΟ ΠΩ ...με εχει συνηθισει πλεον δεν δινει βαση στα σαλια μου αχαχχαχαχα Very Happy Very Happy

24Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Τρι Φεβ 21, 2012 2:27 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω στις αρχες ζηλευα αρκετα αλλα τωρα πια το εχω ξεπερασει.....για ποτο ο Μητσος εχει βγει αρκετες φορες εγω παλι οχι.....οχι οτι δεν με αφηνει αλλα επειδη δουλευει ολη νυχτα δεν μπορω....κολλημα δικο μου!!!!διακοπες κανουμε παντα μαζι...επειδη ειχαμε μαγαζι μαζι δεν υπηρχαν διαφορετικες ημερομηνιες.....τωρα που δεν εχουμε μαγαζι....θα παρω τις μικρες μεσα στον αλλο μηνα και θα παμε για λιγο στο χωριο!!!!

25Ψηφοφορία Απ: Ζηλεύετε τον άντρα σας??? Τρι Φεβ 21, 2012 2:30 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

[quote="mamavivo"]
litsakos έγραψε:
mamavivo έγραψε:εμεις δεν ζηλευομαστε ..και βγαινουμε μονοι μας και για ποτο και τριημερα παει με τους φιλους του ,εγω πλεον δεν παω ,προς το παρον δλδ.Αλλα γενικα ειμαστε πολυ free ,στην αρχη τσιναγε αλλα τωρα μετα απο χρονια το συνηθισε .Μην μου πεις οχι εγω αρρωσταινω.Και ευτυχως δεν λεει.

Βιβη κ εγω ετσι σκεφτομαι! Υπηρχα κ πριν γινω "κυρια Κοκοβικου"! Laughing
Εχουμε κοινους φιλους αλλα δεν ειμαστε κολλητοι ο ενας με τους φιλους του αλλου,δλδ δεν μπορω να φανταστω τον αντρα μου να ειμαστε με τις κολλητες εξω κ να λενε τα προσψπικα τους κ αυτος να διαβαζει εφημεριδα Laughing Laughing δεν ερχεται ο ανθρωπος,βαριεται! Κ εγω το ιδιο!

[

και εγω ευτυχως απο την αρχη συνεχισα κανονικα να βγαινω με φιλες εξω και διακοπες και τετοια.Στην αρχη τσιναγε αλλα οκ το δεχτηκε μετα απο λιγο καιρο,αφου ειδε οτι μπενακις βγαινακις.Οταν λοιπον αρχισε και αυτος να βγαινει του καλοαρεσε οποτε εδεσε το γλυκακι.και καποια στιγμη μου ειχε πει "βιβη νιωθω οτι ανασαινω σε αυτηνν την σχεση ,γουσταρω πολυ γιατι δεν εισαι ουτε γκρινιαρα ουτε ζηλιαρα"θυμαμαι μου ελεγε οτι η πρωην τον ζηλευε τρελα αλλα δεν ηθελα να ξερω και του το εκοβα.
Και βεβαια φλερταρουμε ετσι?δεν ιεμαστε φυτα αχαχχαχαχ αμα δω κανα ξερολουκουμο αχαχαχχαχ να μην το πω?ΘΑ ΤΟ ΠΩ ...με εχει συνηθισει πλεον δεν δινει βαση στα σαλια μου αχαχχαχαχα Very Happy Very Happy


Laughing Laughing Laughing
ωραία τα λες ρε Βιβίκα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις