Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
311 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 311 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 42]

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Astarte έγραψε:Εγώ από την άλλη κάνω έρευνα για τις πλενόμενες πάνες Laughing (έκανα προϋπολογισμό και παραλίγο να πάθω εγκεφαλικό με τα έξοδα πάνας και αποφάσισα να βρω εναλλακτική)
ti ennoeis? anti gia babylino px na pleneis esy tis panes? tha antekseis?

Astarte

Astarte
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bebek6 έγραψε:
Astarte έγραψε:Εγώ από την άλλη κάνω έρευνα για τις πλενόμενες πάνες Laughing (έκανα προϋπολογισμό και παραλίγο να πάθω εγκεφαλικό με τα έξοδα πάνας και αποφάσισα να βρω εναλλακτική)
ti ennoeis? anti gia babylino px na pleneis esy tis panes? tha antekseis?


Αυτό ακριβώς... λέω να προσπαθήσω τουλάχιστον, γλιτώνεις πάνω από 1500 ευρώ το χρόνο έτσι, είναι πιο οικολογικό και δεν κάνει το μωρό συγκάματα και αλλεργίες στα χημικά... Αξίζει να πολεμήσω.

annou

annou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Astarte έγραψε:
bebek6 έγραψε:
Astarte έγραψε:Εγώ από την άλλη κάνω έρευνα για τις πλενόμενες πάνες Laughing (έκανα προϋπολογισμό και παραλίγο να πάθω εγκεφαλικό με τα έξοδα πάνας και αποφάσισα να βρω εναλλακτική)
ti ennoeis? anti gia babylino px na pleneis esy tis panes? tha antekseis?


Αυτό ακριβώς... λέω να προσπαθήσω τουλάχιστον, γλιτώνεις πάνω από 1500 ευρώ το χρόνο έτσι, είναι πιο οικολογικό και δεν κάνει το μωρό συγκάματα και αλλεργίες στα χημικά... Αξίζει να πολεμήσω.


Επειδή θέλουν πλύσιμο μόνο σε υψηλές θερμοκρασίες και συνεχές πλυσιμο οτι γλυτώνεις σε εβδομαδιαίο προυπολογισμό το πληρώνεις μετά σε ρεύμα ,νερό και απορρυπαντικά.Δεν συμφέρουν απόλυτα.Και εγώ το είχα ψάξει και είχα μιλήσει με άτομα που είχαν και τελικά πολύ μπελάς για λίγα ευρώ στην τελική.

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ???ΕΜΕΙΣ ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ ΝΩΡΙΣ ΝΩΡΙΣ!!!ΑΧ ΕΛΠΙΖΩ ΑΠΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙ ΑΔΕΙΑ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΣ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!!ΝΥΣΤΑΖΩ ΠΟΛΥ!!!!ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
annou έγραψε:
Astarte έγραψε:
bebek6 έγραψε:
Astarte έγραψε:Εγώ από την άλλη κάνω έρευνα για τις πλενόμενες πάνες Laughing (έκανα προϋπολογισμό και παραλίγο να πάθω εγκεφαλικό με τα έξοδα πάνας και αποφάσισα να βρω εναλλακτική)
ti ennoeis? anti gia babylino px na pleneis esy tis panes? tha antekseis?


Αυτό ακριβώς... λέω να προσπαθήσω τουλάχιστον, γλιτώνεις πάνω από 1500 ευρώ το χρόνο έτσι, είναι πιο οικολογικό και δεν κάνει το μωρό συγκάματα και αλλεργίες στα χημικά... Αξίζει να πολεμήσω.


Επειδή θέλουν πλύσιμο μόνο σε υψηλές θερμοκρασίες και συνεχές πλυσιμο οτι γλυτώνεις σε εβδομαδιαίο προυπολογισμό το πληρώνεις μετά σε ρεύμα ,νερό και απορρυπαντικά.Δεν συμφέρουν απόλυτα.Και εγώ το είχα ψάξει και είχα μιλήσει με άτομα που είχαν και τελικά πολύ μπελάς για λίγα ευρώ στην τελική.


καθαριζουν ρε κοριτσια ομως??? θυμαμε στη μικρη μου που λερωνοταν λιγο τα φανελακια πολλες φορες εμενε λεκες.δεν καθαριζε

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella01 έγραψε:
neraidoyla έγραψε:
markella01 έγραψε:Λοιπόν, πριν λίγο γυρίσαμε από το γιατρό. Πρώτη φορά με είδε, μου πήρε πλήρες ιστορικό, μοΓ έκανε υπέρηχο, μου μέτρησε τον τράχηλο,(4,2 εκατοστά) και με έβαλε στον καρδιοτοδικόγραφο γιατί είχα ενοχλήσεις(όλα καλά) και γενιΚως ολα τέλεια.

Βάρος 1240 γραμμάρια, ηλικία υπερηχου 29 εβδομαδες,ηλικία ημερολογιακή 27+1.

Τις λεπτομέρειες αργότερα γιατί τώρα μπαίνω από κινητό και με έχει σπάσει τα νεύρα.
όλα μια χαρά και ο τράχηλος σου τέλειος!εγώ φαντάσου με χάπια,ακινησία και συσπάσεις κ ο τράχηλός μου είναι 2,7 έτοιμος να ανοίξει..
και το μωράκι σου μια χαρά σε βάρος!

Ναι, δόξα τω Θεώ, μου έγραψε και εξετάσεις, καμπύλη ζαχάρου (επιτέλους) μου είπε βέβαια πως τα 8 κιλά που πήρα είναι πολλά (επρεπε να έχω πάρει 6μιση), ρονάλ κομμένο είπε (και φυσικά τώρα δεν μπορώ να πάρω ανάσα), γενικώς με ξεσκόνισε ρε παιδί μου, μια χαρά, αναλυτικότατος.

Το παιδάκι μας έχει πολύ καλές σφύξεις, είναι πολύ ζωηρό (κι αυτό είναι καλό μου είπε, όσο πιο πολύ το ακούω, τόσο πιο καλά), επίσης είναι με το κεφάλι κάτω και το πιο πιθανό είναι να μείνει έτσι μέχρι να γεννηθεί (λέει πρέπει να είναι ταρζάν για να ξαναγυρίσει με το κεφάλι πάνω), δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα, είναι αρκετά ψηλά (που κι αυτό είναι καλό για να μην έχουμε προωρότητα), ο πλακούντας μου πρόσθιος και ψηλά (μια χαρά κι αυτός), γενικώς όλα πάνε τέλεια...

Τον ρώτησα πώς μετράμε πλέον και μου λέει και με τις δύο μετρήσεις άλλα κυρίως υπερηχογραφικά, οπότε αφήνω το τικεράκι μου όπως είναι προς το παρόν. Αν κάνω συσπάσεις με πόνο μου έγραψε να πάρω μικρή δόση yuotopar, για να νιώσω καλύτερα.

Χάρηκα ρε γαμώτο, αμάν πια αυτή η αβεβαιότητα με το κωλονοσοκομείο μας... Τώρα από όλες τις εξετάσεις πρέπει να δω ποιες μου καλύπτει το ΙΚΑ και ποιες πρέπει να πάω έξω να τις κάνω. Η καμπύλη πόσο σας κόστισε κορίτσια?

μπραβω κοπελα μ μεγαλωνετε χαιρωμαι . για την καμπυλη στο ικα την κανουν και αν σ πουν οτι δεν την κανουν ν πας σε ενα αλλο ικα θα στο κανοουν .

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερααααααααααααααααααααααααααααααααααααα σε ολες σας επιτελους βγηκε ο ηλιος

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
KRISTI 1 έγραψε:μπραβο μαρκελα ωραια τα νεα!καλε γιατι να σου βγει η καμπυλη 200ε?ικα δεν εχεις?κ γω,και πληρωσα 2 ευρω μαζι με αιματος και ουρων!οι εξετασεις ηταν μηχανογραφημενες.

Επειδή τις πρώτες εξετάσεις μου στο α' τρίμηνο τις είχα πληρώσει 200 ευρώ γιαυτό το είπα κρίστι μου... έχω χάσει τη μπάλα με το κωλοΙΚΑ, μια πληρώνω μια δεν πληρώνω, μια κάλύπτει τις εξετάσεις, μια δεν τις καλύπτει...

Astarte έγραψε:Μαρκέλλα έκανα πριν μία βδομάδα καμπύλη ζαχάρου, θυρεοειδή, γενική αίματος, ούρων και κάτι άλλα ψιλά και έδωσα 10,51 ευρώ σε ιδιωτική κλινική συμβεβλημένη με τον ΕΟΠΠΥ, μετά από παραπεμπτικό της γιατρίνας μου (επίσης συμβεβλημένη).

Επειδή εγώ έχω χάσει επεισόδια, πήγαινες στο νοσοκομείο για εξετάσεις και τώρα άρχισες ιατρείο;

Εγώ έχω να πάω στη γιατρό αύριο και μαζί με τα αποτελέσματα του αίματος έχω λίγο τσιτωθεί... ελπίζω να πάνε όλα καλά. Για τα κιλά θα τα ακούσω, έχω ήδη πάρει 9. Μου τη δίνει όμως που μου τη λέει, γιατί πραγματικά ΠΡΟΣΕΧΩ, δεν τρώω βλακείες, απλά δεν αντέχω να πεινάω... υποφέρω!

Κορίτσια, όσο πλησιάζει ο καιρός, νιώθω ένα δέος, μια αγωνία πολύ μεγάλη, με καταλαβαίνετε καθόλου? Shocked

Άρχισα σε εξωτερικό γιατρό άλλα είδα μετά ότι δεν βγαίνω με τόσα έξοδα για να πάω σε κλινική οπότε πήγα άνοιξα καρτέλα στο νοσοκομείο Κατερίνης και πλέον με παρακολουθούσαν εκεί κάθε μήνα. Επειδή όμως οι γιατροί δεν έχουν πληρωθεί τις εφημερίες τους, έκαναν επίσχεση εργασίας από τις 15 Μαρτίου και δεν ξέρει κανείς πόσο θα κρατήσει! Ραντεβού και προγραμματισμένα χειρουργεία δεν γίνονται πλέον, μόνο επείγοντα! Οπότε αναγκαστικά έπρεπε να πάω σε γιατρό έξω, απλά επειδή ο πρώτος μου γιατρός ξύνισε επειδή δε θα γεννούσα μαζί του στην κλινική, πήγα σε άλλον τον οποίο βρήκα εξαιρετικό... Βέβαια πλήρωσα ένα 60αρι που με έτσουξε γιατί εγώ είμαι άνεργη χωρίς εισόδημα και ο άντρας μου εργάζεται περιστασιακά (έχει κι αυτός κάρτα ανεργίας).

Μη φοβάσαι για τη γέννα... αυτό το μέρος περνάει πολύ γρήγορα... εγώ για το μετά παθαίνω κάτι.. ένα άγχος,μια ανησυχία, μια βλακεία...Εδώ θα είμαστε μωρέ...θα στηρίζουμε η μία την άλλη και θα περάσουν όλα.

Σας αφήνω προς το παρόν, εύχομαι να έχουμε όλες μια καλή ημέρα.

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρκελλακι στο πρωτο τριμηνο ηταν εξετασης ρουτινας ολοκληρη λιστα . εκτος απο τομεγαλο υπερηχο και την αυχενικη ολα τα αλλα ειναι φτηνα
εγω καμπυλη δεν πληρωσα τπτ στο ικα

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοιλιτσες!! Χρυσα μου νομιζω οτι ηταν του ικα τωρα ειναι στον ΕΟΠΥ και πληρωνεις μια πολυ μικρη συμετοχη, πχ εγω πριν 2-3 εβδομαδες εκανα γενικες κ εδωσα σε εξωτερικο εργαστηριο περιπου 3Ε. στα γραφει ο γιατρος απο τον υπολογιστη του σε μια φορμα ειδικη και τη δινεις οπου διαλεξεις εσυ να κανεις τις εξετασεις. φανταζομαι θα ναι κι η καμπυλη μεσα.

vanap


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα ομαδούλα!!
Ναι επιτέλους βγήκε ο ήλιος και ετοιμάζομαι κι εγώ να βγω βολτίτσα...

Μαρκέλλα μήπως να πεις του γιατρού σου να στις γράψει επείγον??? Έτσι θα τις κάνεις είτε στο ικα είτε σε νοσοκομείο και δεν θα επιβαρυνθείς τίποτα

Εγώ μετά από τα συνεχόμενα 200αρια που πλήρωσα στους πρώτους μήνες για εξετάσεις, τώρα πια ο γιατρός μου όταν κάνω γενικές αίματος και ούρων τις γράφει επείγον και έτσι δέχονται στο νοσοκομείο και τις κάνω εκεί...
Εκεί έκανα και την καμπύλη ζαχάρου...
Έξω σε μικροβιολόγο κάνω μόνο αυτές που δεν κάνουν στο νοσοκομείο, πχ τις προάλλες που έκανα τοξόπλασμα και τέτοιες...

787Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 32 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τετ Απρ 11, 2012 1:06 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσια!τι κανετε?να ρωτησω γιατι δεν θυμαμαι.εχει καμια κοπελα εδω διαβητη κυησης?

neraidoyla


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα κορίτσια!Σήμερα πήγα στην γιατρό και είδα το κορίτσι μου,είναι 950gr,όλα είναι καλά και θα συνεχίσω στο ίδιο μοτίβο με ξάπλα και φάρμακα μέχρι το ντόπλερ στις 16 Μαίου.

kastoria

kastoria
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
KRISTI 1 έγραψε:καλημερα κοριτσια!τι κανετε?να ρωτησω γιατι δεν θυμαμαι.εχει καμια κοπελα εδω διαβητη κυησης?

εγω!

790Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 32 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τετ Απρ 11, 2012 3:39 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α καστορια και για πες?τι εκανες?πηγες σε διαβητολογο για διατροφη?

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι κανετε ειστε καλα? τα μικρουλια σας?
εγω σημερα εχω ενα βαρος στην κοιλια και ποναω μωρε οχι συσπασεις απλα πονοος κια δεν ξερω γιατι ουφ θα σκασω μορε

χαιντη


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ..ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΧΩ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΗ...ΚΑΤΙ ΑΠΑΛΑ ΣΠΡΩΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ..ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΕΤΑΓΟΜΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΤΑ ΚΛΩΤΣΙΔΙΑ..ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ?ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΙ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΛΑ..ΟΥΦ..ΑΝΧΩΘΗΚΑ...

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα κοριτσια τι κανετε,τα μπεμπε σας?
χαιντη ετσι ειναι κ μενα η μικρη μου,στενευει κ ι χωρος καθως περναει κ ο καιρος.ηρεμα τα πραγματα κ καμια φορα προεξεχει κανενα χερακι κ ποδαρακι κ λεω οκ ειμαστε.
σημερα θα ρθει ο νονος του γιου μου κ ετοιμαζω..αλλα τα ψυχολογικα μου ειναι down..

794Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 32 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τετ Απρ 11, 2012 7:44 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ γω ποναω 2 μερες τωρα λιγο πιο πανω απο την βουβωνικη χωρα στο κεντρο.σαν πονος,σαν τραβηγμα,σαν βαρος δεν ξερω...λεω πως ειναι επειδη μεγαλωνει η μητρα..

χαιντη


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ..ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΚΙΟΛΑΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ..ΒΑΨΑΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΓΟΡΙΩΝ ΜΟΥ.ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΝΑΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΩ.ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΙ ΝΑ ΠΩ..ΥΠΟΜΟΝΗ.ΛΙΓΟ ΕΜΕΙΝΕ!!

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι κανετε κοριτσια????κ εγω πολυ down!!!!κ πολλα νευρα χωρις λογο ετσι απλα!κ η κοιλια μου εχει φουσκωσει περιεργα!!!φουσκωμενο το στομαχι κ ελαχιστα κατω.

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bebek6 έγραψε:καλημερα κοιλιτσες!! Χρυσα μου νομιζω οτι ηταν του ικα τωρα ειναι στον ΕΟΠΥ και πληρωνεις μια πολυ μικρη συμετοχη, πχ εγω πριν 2-3 εβδομαδες εκανα γενικες κ εδωσα σε εξωτερικο εργαστηριο περιπου 3Ε. στα γραφει ο γιατρος απο τον υπολογιστη του σε μια φορμα ειδικη και τη δινεις οπου διαλεξεις εσυ να κανεις τις εξετασεις. φανταζομαι θα ναι κι η καμπυλη μεσα.

vanap έγραψε:Καλημέρα ομαδούλα!!
Ναι επιτέλους βγήκε ο ήλιος και ετοιμάζομαι κι εγώ να βγω βολτίτσα...

Μαρκέλλα μήπως να πεις του γιατρού σου να στις γράψει επείγον??? Έτσι θα τις κάνεις είτε στο ικα είτε σε νοσοκομείο και δεν θα επιβαρυνθείς τίποτα

Εγώ μετά από τα συνεχόμενα 200αρια που πλήρωσα στους πρώτους μήνες για εξετάσεις, τώρα πια ο γιατρός μου όταν κάνω γενικές αίματος και ούρων τις γράφει επείγον και έτσι δέχονται στο νοσοκομείο και τις κάνω εκεί...
Εκεί έκανα και την καμπύλη ζαχάρου...
Έξω σε μικροβιολόγο κάνω μόνο αυτές που δεν κάνουν στο νοσοκομείο, πχ τις προάλλες που έκανα τοξόπλασμα και τέτοιες...

Για να καταλάβετε για τι μπουρδέλο μιλάμε, πήρα σήμερα στο ΙΚΑ (το μοναδικό του νομού δυστυχώς) και ρώτησα και μου είπε ο γυναικολόγος ότι επειδή λήγουν οι συμβάσεις των μικροβιολόγων τώρα, θα πρέπει να πάρω μετά το Πασχα για να δω ΑΝ ανανέωσαν τις συμβάσεις και ΑΝ θα μπορέσω να κάνω την καμπύλη με ελάχιστη συμμετοχή, καθώς και τη γενική αίματος και ούρων. Τοξόπλασμα πρέπει επίσης να κάνω (είπε ο γιατρός ότι θέλει κάθε 2 μήνες λέει) και την καμπύλη μου έδωσε διορία μέχρι την άλλη Τετάρτη για να την κάνω... Στο μικροβιολογικό μου ζητήσαν 20 ευρώ. Δεν ξέρω τι να κάνω. Μάλλον έξω θα πάω, τουλάχιστο για καμπύλη και τοξόπλασμα....Γαμώ το κράτος μου...

neraidoyla έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια!Σήμερα πήγα στην γιατρό και είδα το κορίτσι μου,είναι 950gr,όλα είναι καλά και θα συνεχίσω στο ίδιο μοτίβο με ξάπλα και φάρμακα μέχρι το ντόπλερ στις 16 Μαίου.

Υπομονή κορίτσι... η ουρά έμεινε...υπομονή και ξεκούραση.

Τα φιλιά μου σε όλες... Πονάτε διαβάζω...Τα μωρά μας μεγάλωσαν και πλέον μας ζορίζουν. Όταν νιώθετε πόνο προσπαθήστε να ξεκουράζεστε. Εγώ νιώθω σα δυνατές συσπάσεις μαζί με λαχάνιασμα, και τελικά είδαμε στον καρδιοτοκογράφο ότι δεν είναι τίποτα, ενδεχομένως να με ζορίζει πολύ το μωρό ή ακόμα και το έντερο μου είπε ο γιατρός(γιατί τον ρώτησα αν παίζει να είναι της φαντασίας μου , χαχα).

Το μόνο συμπτωμα που δεν έχω ακόμα είναι οι καούρες και χαίρομαι πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ γιαυτό! Φιλιάααααα!

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κοριτσια! λοιπον Χρυσα ουτε κι εγω εχω καουρες τουλαχιστον ακομα! αντε μια στο τοσο.. οσο για το κρατος μπ@@@@λο δε λες τι-πο-τα!!! οποια εγκυουλα ξερω απο μενα μεχρι την ξαδερφη μου και σημερα μια γνωστη μου θα χουν κατι να σου πουν πανω σ αυτο. η ξαδερφη μου ειχε θεμα με γιατρο του ικα που δεν της εγραφε αδεια για τη δουλεια, η αλλη κοπελα πηγε να γραψει σημερα τις εξετασεις στο ικα κ της ειπαν: αν δεν ειχαμε δει οτι ο γιατρος σου ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο θα σε εξυπηρετουσαμε, τωρα να πας σ αυτον και κατι τετοια,δηλαδη αγιες μερες και μιλας σε εγκυο ρε μ@@@κα και της λες αν δεν μου χες δειξει αυτο το χαρτι θα στις εγραφα? λαδωμα ηθελε, δεν καταλαβα?
τεσπα, πονο νιωθω κι εγω στον κολπο πανω κ μεσα, δε μπορω να το περιγραψω ακριβως.
αυτα και τωρα ειμαι κομματια απο τη δουλεια..........
φιλακια σε ολες!!!!!!! καλο βραδακι!!!

Astarte

Astarte
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαρκέλλα, εύχομαι να βρεις άκρη, μεγάλο πακέτο τραβάς με το κωλοκράτος.

Σχετικά με τις πλενόμενες πάνες, το θέμα μου δεν είναι μόνο τα λεφτά, είναι και το οικολογικό και υγιεινό του θέματος. Είμαι εντελώς ενάντια στα απορρίμματα και τα χημικά συστατικά που έχουν οι μιας χρήσης (και μη μου πείτε για το ρεύμα και τις υψηλές θερμοκρασίες πλυντηρίου, είμαι ικανή να βράζω νερό! Razz έχω πεισμώσει).

Σήμερα πήγα γιατρό, μου έκανε καρδιοτοκογράφημα, δεν έχω συσπάσεις και η καρδούλα μια χαρά. 27 εβδομάδων με έβγαλε όπως και στην αυχενική, μου είπε όμως ότι έχουμε μια καθυστέρηση ανάπτυξης μίας εβδομάδας στην κοιλίτσα του μωρού, αλλά να μην ανησυχώ, απλά λέει θα είναι ψηλή, αλλά λεπτούλα (870 γραμμάρια την έβγαλε) και να αυξήσω λίγο το μαγνήσιο.

Πήρα και τις εξετάσεις αίματος, όλα νορμάλ (αν σκεφτείς ότι δεν παίρνω καθόλου σίδηρο) και ούτε ζάχαρο έχω! Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 32 328109

Με τα κιλά μου γκρίνιαξε λιγότερο από το αναμενόμενο επειδή λέει είμαι ψηλή και ίσως ήταν να τα πάρω τελικά (κλαιγόμουν κιόλας ότι προσέεεεεεχωωωωω αλλά είναι σα να παίρνω με τον αέρα). Πάλι καλά δε φαίνονται.

Τη ρώτησα και για το "βάρος / πόνος" εκεί χαμηλά, και μου είπε είναι φυσιολογικό γιατί μεγαλώνει η μπέμπα... "και πού είσαι ακόμα..." μου είπε Shocked
Άρα, κορίτσια, ειδικά αν κυοφορούμε χαμηλά, η πίεση που νιώθουμε είναι το βάρος της τεράστιας πια μήτρας μας Razz

Καληνύχτα μανίτσες, εγώ με την αϋπνία δεν προβλέπεται.. φιλιά!

kdeli


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ!!!!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??ΕΛΕΙΠΑ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ......

ΕΜΕΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 32 49454 Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 32 49454 Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 32 49454 .....2600 ΚΑΙ 47 εκ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ...ΑΧ ΜΙΑ ΓΛΥΚΑ ΕΙΝΑΙ....ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΣΕΙΡΑ.......

http://​dimiourgiesxeiros.web​s.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις