Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
112 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 112 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Προβληματα στο σεξ Empty Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 5:52 am

lostmummy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εχω χασει ανα μωρακι 1 χρονο πριν ακριβως. ¨Εχουμε προσπαθησει να ξαναμεινω εγκυος παρα πολυ τοσο καιρο, και μονοι μας, και με σπερματεγχυση και γενικως πολυ κοπο. Αποφασισαμε οτι δεν θελουμε να κανουμε αλλη σπερματεγχυση και οτι θα κανουμε εξωσωματικη, αλλα πριν λιγες μερες ανακαλυψα οτι ο αντρας μου βλεπει πολυ συχνα τσοντες στι ιντερνετ και οτι εχει φτιαξει ψευτικο προφιλ στο ιντερνετ για να μιλαει με διαφορες. Του ειπα οτι τα βρηκα και εγινε χαμος αλλα επιμενει παρα πολυ οτι δεν εχει κανει τιποτα απλα το κανει γιατι δεν εχω εγω διαθεση για σεξ (ειναι αληθεια δεν λεει ψεματα εχω συνεχεια το μωρακι μου που εχασα στο μυαλο μου) και για να ξεδωσει. Τον απειλησα, τον πηρα με το καλο, τον παρακαλεσα να μου πει την αλληθεια και επιμενει στην εκδοχη του. Είπε οτι αφου με ενοχλει τοσο πολυ δεν θα το ξανακανει αλλα δεν ειναι ευτυχισμενος στο θεμα του σεξ μαζι μου, οτι μονο το μωρο με ενδιαφερει και οτι φοβαται και αμα κανω κα μωρο μηπως το κοψω και τελειως.
Πηγα στο γιατρο για την εξοσωματικη το Σαββατο και τα κανονισα αλλα τώρα νομίζω οτι πρέπει να τα ακυρώσω όλα και να μην κάνω τίποτα. Βλέπω οτι αυτός δεν νιώθει την απώλεια όπως εγω. ¨οταν του το είπα είπε οτι θέλει να κάνουμε οικογένεια αλλα εγώ φοβάμαι τόσο πολύ, νιώθω οτι αν αποτύχουμε δεν θα με στηρίξει καθόλου....

2Προβληματα στο σεξ Empty Απ: Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 5:57 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lostmummy έγραψε:Εχω χασει ανα μωρακι 1 χρονο πριν ακριβως. ¨Εχουμε προσπαθησει να ξαναμεινω εγκυος παρα πολυ τοσο καιρο, και μονοι μας, και με σπερματεγχυση και γενικως πολυ κοπο. Αποφασισαμε οτι δεν θελουμε να κανουμε αλλη σπερματεγχυση και οτι θα κανουμε εξωσωματικη, αλλα πριν λιγες μερες ανακαλυψα οτι ο αντρας μου βλεπει πολυ συχνα τσοντες στι ιντερνετ και οτι εχει φτιαξει ψευτικο προφιλ στο ιντερνετ για να μιλαει με διαφορες. Του ειπα οτι τα βρηκα και εγινε χαμος αλλα επιμενει παρα πολυ οτι δεν εχει κανει τιποτα απλα το κανει γιατι δεν εχω εγω διαθεση για σεξ (ειναι αληθεια δεν λεει ψεματα εχω συνεχεια το μωρακι μου που εχασα στο μυαλο μου) και για να ξεδωσει. Τον απειλησα, τον πηρα με το καλο, τον παρακαλεσα να μου πει την αλληθεια και επιμενει στην εκδοχη του. Είπε οτι αφου με ενοχλει τοσο πολυ δεν θα το ξανακανει αλλα δεν ειναι ευτυχισμενος στο θεμα του σεξ μαζι μου, οτι μονο το μωρο με ενδιαφερει και οτι φοβαται και αμα κανω κα μωρο μηπως το κοψω και τελειως.
Πηγα στο γιατρο για την εξοσωματικη το Σαββατο και τα κανονισα αλλα τώρα νομίζω οτι πρέπει να τα ακυρώσω όλα και να μην κάνω τίποτα. Βλέπω οτι αυτός δεν νιώθει την απώλεια όπως εγω. ¨οταν του το είπα είπε οτι θέλει να κάνουμε οικογένεια αλλα εγώ φοβάμαι τόσο πολύ, νιώθω οτι αν αποτύχουμε δεν θα με στηρίξει καθόλου....



μην-το-βλεπεις-ετσι!!!εμενα-ο-δικος-μου-νηστευει-και-το-εχω-συνηθησει!!πες-πως-ειναι-σαρακοστη-και-για-αυτο-δεν-θελει-και-κυριως-μην-κατηγορεις-τον-εαυτο-σου!!κατσε-να-περασει-και-το-πασχα-και-αν-δεις-οτι-συνεχισει-την-αποχη-κλεισε-ραντεβου-σε-εναν-σεξολογο-!εκτος-αν-την-βρισκει-με-τις-ερωτικες-ταινιες-που-σε-αυτο-δεν-μπορω-να-σου-πω-τιποτα-περα-απο-οτι-θα-εχει-τους-λογους-του!

3Προβληματα στο σεξ Empty lostmommy Δευ Μαρ 19, 2012 6:00 am

lostmummy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Οχι το αντιθετο αυτος θελει παντα αλλα εγω δεν θελω παρα μόνο όταν είναι οι γόνιμες μέρες, και αυτό μου το κρατάει και λέει οτι δεν κάνω τίποτα για αυτόν και οτι γιαυτό βλεέπει τσόντες για να μην βρει καμια γκομενα...

4Προβληματα στο σεξ Empty Απ: Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 6:02 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lostmummy έγραψε:Οχι το αντιθετο αυτος θελει παντα αλλα εγω δεν θελω παρα μόνο όταν είναι οι γόνιμες μέρες, και αυτό μου το κρατάει και λέει οτι δεν κάνω τίποτα για αυτόν και οτι γιαυτό βλεέπει τσόντες για να μην βρει καμια γκομενα...


εσυ-αυτο-πως-το-κρινεις;;;;

5Προβληματα στο σεξ Empty Απ: Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 6:05 am

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δηλαδη, το πρβλημα σου ειναι οτι βλεπει πορνο στο ιντερνετ? Η οτι εσυ εχεις προβλημα γιατι δε θες να κανεις σεξ μαζι του παρα μονο στις γονιμες μερες?

6Προβληματα στο σεξ Empty Απ: Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 6:08 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η δική μου γνώμη μου είναι να αφήσεις λίγο στην άκρη το άγχος και την απώλεια που είχες και να αφιερώσεις χρόνο στον άντρα σου.
Νιώθει παραμελημένος ο καημένος γι'αυτό και καταφεύγει σε αυτή την λύση,επειδή όπως στο είπε δε θέλει να βρει κάποια άλλη.
Ερωτευτείτε ξανά,κάντε έρωτα όχι απλά για να κάνετε ή για να μείνεις έγκυος αλλά για να το νιώσετε και να περάσετε καλά.
Κι έτσι είμαι σίγουρη ότι ούτε εξωσωματική θα χρειαστεί ούτε θα ξαναδεί ο άντρας σου τέτοιες ταινίες.Και θα είστε χαρούμενοι και οι 2 σας. Very Happy



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lilliput στις Δευ Μαρ 19, 2012 6:09 am, 1 φορά

7Προβληματα στο σεξ Empty Απ: Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 6:08 am

lostmummy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Το πρόβλημά μου έιναι τί συμβάινει στη σχέση μου, αν φτιάχνεται, άν πρέπει δύο άνθρωποι που αντιμετωπίζουν αυτό το πρβλ να κάνουν παιδί???

8Προβληματα στο σεξ Empty Απ: Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 6:10 am

lilou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
vre koritsaki mou dixe tou k esy ligo agapi kane tou kanena paixnidaki gia na mporesei na proxwrisei k ekeinos k na se stηrixh,ennoeite oti etsi tou deixneis oti se endiaferei mono to paidi!!!!

9Προβληματα στο σεξ Empty Απ: Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 6:13 am

lostmummy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δηλαδή το βρίσκετε φυσιολογικό αυτό που έκανε?? Κυρίως με πειράζει που μιλουσε με διάφορες και αισθάνομαι απατημένη. Έχει δίκιο οτι τον παραμελώ αλλα ειλικρινά οταν είχα το μωράκι μου μέσα μου ένιωθα την μεγαλύτερη ευτυχία που έχω νιώσει ποτέ και όταν το έχασα έχασα τη γη κάτω απο τα πόδια μου, νόμιζα οτι και οι δύο θέλουμε πάλι ένα μωράκι απλά φοβάμαι μήπως το θέλω μόνο εγώ.

10Προβληματα στο σεξ Empty Απ: Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 6:13 am

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οι γραμμές είναι πολύ λεπτές πάνω σε αυτό το θέμα και για τους δύο σας. ο άντρας σου φοβάται με τη σειρά του οτι ο ερχομός ενός μωρού θα φέρει αυτόν στη θέση του "δεν με στηρίζει και δεν τη νοιάζω".
όταν λες οτι έχετε απομακρυνθεί σεξουαλικά αυτό είναι ένας λόγος παραπάνω.έτσι έρχονται τα παράπονα και οι παρασπονδίες.
πιστεύω οτι ο άντρας σου σε αγαπάει πολύ και πως έχει πονέσει και αυτός με την απώλειά σας αλλά όπως είπες και εσύ οτι έχει περάσει ένας χρόνος...καιρός να κοιτάξετε μπροστά ΜΑΖΙ.
φύγετε ένα 3ήμερο ή μια εβδομάδα ή όσο μπορείτε τέλος πάντων. Ξαναζήστε τον έρωτά σας, επαναπροσδιορίστε τη σχέση σας χωρίς εξωσωματικές,θεραπείες και άγχη πάνω απο το κεφάλι σας.πιστεύω οτι αυτή τη στιγμή έχετε πιο πολύ ανάγκη ο ένας τον άλλο και μετά ένα μωράκι.
γιατί τι νόημα έχει να κάνεις το μωράκι αλλά η σχέση σου να έχει καταστραφεί..και χωρίς λόγο μάλιστα...
καλό θα ήταν πριν κάνεις οτιδήποτε να συμβουλευτείς (πάντα μαζί με τον άντρα σου) κάποιον ειδικό ώστε αυτή η σχέση να δυναμώσει και να τεθεί επάνω σε καινούργιες και αισιόδοξες βάσεις.αυτό έχετε ανάγκη τώρα περισσότερο απο ποτέ.και απο οτι καταλαβαίνω νέα παιδιά είστε...έχετε όλο το καιρό μπροστά σας.καλή τύχη κοπέλα μου! Προβληματα στο σεξ 417472

11Προβληματα στο σεξ Empty Απ: Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 6:15 am

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οπως μας τα λες, καταλαβαινω οτι σε ενδιαφερει μονο το παιδι. Εγω θα σου προτεινα να κοιταξεις λιγο τη σχεση με τον αντρα σου. Και να αφησεις το μωρακι να ερθει οποτε θελει. Ζησε τη ζωη σου με τον ανθρωπο σου και θα ερθει και το μωρακι. Εχεις ανοιξει πολλα μετωπα. Βαλτα στη σειρα ενα ενα.

12Προβληματα στο σεξ Empty Απ: Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 6:15 am

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
valerakievelinaki έγραψε:
lostmummy έγραψε:Εχω χασει ανα μωρακι 1 χρονο πριν ακριβως. ¨Εχουμε προσπαθησει να ξαναμεινω εγκυος παρα πολυ τοσο καιρο, και μονοι μας, και με σπερματεγχυση και γενικως πολυ κοπο. Αποφασισαμε οτι δεν θελουμε να κανουμε αλλη σπερματεγχυση και οτι θα κανουμε εξωσωματικη, αλλα πριν λιγες μερες ανακαλυψα οτι ο αντρας μου βλεπει πολυ συχνα τσοντες στι ιντερνετ και οτι εχει φτιαξει ψευτικο προφιλ στο ιντερνετ για να μιλαει με διαφορες. Του ειπα οτι τα βρηκα και εγινε χαμος αλλα επιμενει παρα πολυ οτι δεν εχει κανει τιποτα απλα το κανει γιατι δεν εχω εγω διαθεση για σεξ (ειναι αληθεια δεν λεει ψεματα εχω συνεχεια το μωρακι μου που εχασα στο μυαλο μου) και για να ξεδωσει. Τον απειλησα, τον πηρα με το καλο, τον παρακαλεσα να μου πει την αλληθεια και επιμενει στην εκδοχη του. Είπε οτι αφου με ενοχλει τοσο πολυ δεν θα το ξανακανει αλλα δεν ειναι ευτυχισμενος στο θεμα του σεξ μαζι μου, οτι μονο το μωρο με ενδιαφερει και οτι φοβαται και αμα κανω κα μωρο μηπως το κοψω και τελειως.
Πηγα στο γιατρο για την εξοσωματικη το Σαββατο και τα κανονισα αλλα τώρα νομίζω οτι πρέπει να τα ακυρώσω όλα και να μην κάνω τίποτα. Βλέπω οτι αυτός δεν νιώθει την απώλεια όπως εγω. ¨οταν του το είπα είπε οτι θέλει να κάνουμε οικογένεια αλλα εγώ φοβάμαι τόσο πολύ, νιώθω οτι αν αποτύχουμε δεν θα με στηρίξει καθόλου....



μην-το-βλεπεις-ετσι!!!εμενα-ο-δικος-μου-νηστευει-και-το-εχω-συνηθησει!!πες-πως-ειναι-σαρακοστη-και-για-αυτο-δεν-θελει-και-κυριως-μην-κατηγορεις-τον-εαυτο-σου!!κατσε-να-περασει-και-το-πασχα-και-αν-δεις-οτι-συνεχισει-την-αποχη-κλεισε-ραντεβου-σε-εναν-σεξολογο-!εκτος-αν-την-βρισκει-με-τις-ερωτικες-ταινιες-που-σε-αυτο-δεν-μπορω-να-σου-πω-τιποτα-περα-απο-οτι-θα-εχει-τους-λογους-του!

χαχα!!ποσο πολυ γελασα με το 'εμενα ο δικος μου νηστευει!!'
Στο θεμα της κοπελας τωρα νομιζω πως ο αντρας σου εχει δικιο αγαπητη μου lostmummy, πρεπει να κοιταμε μπροστα και οχι πισω και σε καμια περιπτωση η αποκτηση παιδιου δεν πρεπει να γινεται εμμονη και να μην σκεφτεσαι τιποτα αλλο, νομιζω οτι πριν κανεις την εξωσωματικη καλο θα ηταν να επισκευτεις εναν ψυχολογο να σε συμβουλεψει και να σε βοηθησει να δεχτεις καλυτερα την απωλεια.Το ξερω ειναι δυσκολο.

13Προβληματα στο σεξ Empty Απ: Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 6:16 am

lostmummy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Είστε γλυκες όλες σας, σας ευχαριστώ, πάντως θα με βοηθούσε άν μου λέγατε άν έχει συμβεί και σε κάποια άλλη αυτό και πώς το αντιμετώπισε.

14Προβληματα στο σεξ Empty Απ: Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 6:20 am

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lostmummy έγραψε:Δηλαδή το βρίσκετε φυσιολογικό αυτό που έκανε?? Κυρίως με πειράζει που μιλουσε με διάφορες και αισθάνομαι απατημένη. Έχει δίκιο οτι τον παραμελώ αλλα ειλικρινά οταν είχα το μωράκι μου μέσα μου ένιωθα την μεγαλύτερη ευτυχία που έχω νιώσει ποτέ και όταν το έχασα έχασα τη γη κάτω απο τα πόδια μου, νόμιζα οτι και οι δύο θέλουμε πάλι ένα μωράκι απλά φοβάμαι μήπως το θέλω μόνο εγώ.

Κατα καποιο τροπο ειναι φυσιολογικο, ενιωσε παραμελημενος πολυ και εψαξε να βρει καπου παρηγορια, να βγαλεις απο το μυαλο σου το μωρο, να του μιλησεις, να πατε βολτα χαλαροι και ολα θα φτιαξουν πιστευω.

15Προβληματα στο σεξ Empty Απ: Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 6:23 am

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
lostmummy έγραψε:Είστε γλυκες όλες σας, σας ευχαριστώ, πάντως θα με βοηθούσε άν μου λέγατε άν έχει συμβεί και σε κάποια άλλη αυτό και πώς το αντιμετώπισε.

έχω φίλη που γέννησε κανονικά και το έχασε τελικά μετά απο 18 μέρες μέσα στο μαιευτήριο...τι να σου λέω...επί ένα χρόνο πήγαινε κάθε μέρα στο νεκροταφείο.
παραλίγο να χωρίσει και να αρρωστήσει σοβαρά. όσπου την πήρε σηκωτή ο άντρας της και πήγαν για 1 μήνα στο πατρικό-εξοχικό του στην Πάτρα.δεν είχαν επικοινωνία με κανέναν.μίλησαν,τσακώθηκαν,έκλαψαν...(ενδεχομένως και να πήγαν και σε ψυχολόγο, δεν μου είπε και δεν ρώτησα ποτέ).
Τώρα έχουν ένα αγοράκι 2 ετών και είναι στα καλύτερά τους.
χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει πως ξέχασαν το αγγελουδάκι τους...αλλά η ζωή συνεχίζεται...
(ξέρω και άλλη περίπτωση αλλά πάλι πήγαν όλα καλά οπότε ας μην ψυχοπλακωθούμε άλλο...)



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ στις Δευ Μαρ 19, 2012 6:25 am, 1 φορά

16Προβληματα στο σεξ Empty Απ: Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 6:23 am

lilou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
glukia mou k egw 3 xronia prospatheia ekana k tpt katalixa sthn exwswmatikh
alla mallon o antras mou eixe megalh kardia k me antexe giati k egw etsi skeftomoun k ekana sex k skeftomoun to paidi otan pernagan oi gonimes meres den hthela sex k otan ekana paidi tote katalava to lathos mou k skeftika ayto pws me antexe k den to exasa,giati egw oloi thn wra mono gia paidi tou elega,
den me endiefere tpt allo,alla eytixws me agapaei k ton agapaw k twra eimaste kala!!!eyxomai k esy na vreis thn lysh k na pane olla kala!!!

17Προβληματα στο σεξ Empty Απ: Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 11:12 am

bebaki!!!

bebaki!!!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εχει συμβει σε μενα κατι παρομοιο οταν μετα απο πολλες προσπαθειες και με εξωσωματικη,απετυχα να μεινω εγκυος!Τα εβαψα μαυρα και στην κυριολεξια πανω απο ενα μηνα καθομουν ολη μερα στον καναπε και δεν εκανα τιποτα.Τα παρατησα ολα!!!Οταν συνηλθα συνειδητοποιησα οτι ο αντρας μου δεν ηθελε να κανουμε σεξ γιατι το μονο που με ενοιαζε ηταν η γονιμοποιηση!Δεν ειχε και αδικο!!!!Ε αφου καναμε μια συζητηση κι αφου του εξηγησα πως νιωθω,το ιδιο και κεινος τα βρηκαμε και ξαναπηρε φωτια το κρεβατι μας!Βεβαια δε σου κρυβω πως για μενα πλεον το σεξ ειναι ευχαριστηση-γονιμοποιηση αλλα δε το δηλωνω τοσο φανερα οπως παλια!!!!!! flower

18Προβληματα στο σεξ Empty Απ: Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 12:40 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οι γυναικες ειμαστε παραπανω ευαισθητες σε αυτα τα θεματα. Αν δεν ειμαστε καλα ψυχολογικα δεν εχουμε διαθεση για σεξ. Εγω προσωπικα αφορου γεννησα και για αρκετο καιρο δεν ηθελα καθολου... δεν ειχα ορεξη. Αλλα καθισα σκεφτηκα οτι ο αντρασ μου δεν μου φταισει σε τιποτα κι οτι αν δεν θελω να τον χασω πρεπει να ακνω κατι γι αυτο. Ξερεις τι εκανα? Του εκατσα,,, κυριολεκτικα... Χωρις να το θελω... μονο και μονο γι αυτον. Αυτο εγινε 1-2 φορες... Μετα ξερεις τι εγινε? Μου ξαναρθε και μενα η δικη μου ορεξη. Αλλα πιστευω ακραδαντα οτι αν δεν εκανα αυτην την υποχωρηση εκεινες τις 1-2 φορες που στην οραγματικοτητα δεν ηθελα καθολου.... θα μας ειχε παρει πολυ περισσοτερο καιρο να ξαναβρουμε τον εαυτο μας. Η "συμβουλη" μου? Εστω κι αν δεν αισθανεσαι καλα... προσποιησου... Θα ανεβει η δικη του ψυχολογια και στην πορεια κι αυτος με την σειρα του θα ανεβασει τη δικη σου. Μεσα στο προγραμμα ειναι να περναει ενα ζευγαρι φασεις υφεσης... το αγχος,,,, τα προβληματα.... παιζουν δραματικο ρολο. Το παν ειναι να μην τα αφησουμε να μας διαλυσουν. Το σεξ ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας στη σχεση ενος ζευγαριου, Αν διορθωθουν εκει λιγο τα πραγματα θα διορθωθουν και γενικοτερα πιστευω. Πρεπει να τον κανεις να αισθανεθι παλι οτι τον θες σαν αντρα... οχι σαν σπερματοζωαριο...

19Προβληματα στο σεξ Empty Απ: Προβληματα στο σεξ Δευ Μαρ 19, 2012 1:08 pm

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πρόσεξε μήπως ο άντρας σου έχει ήδη φύγει από τη σχέση γιατί βλέπω ότι το μάτι του ήδη παίζει κάπου αλλού!Φέρτον πίσω γιατι μετά το παιδί δεν θα χει οικογένεια!και δε θαχει κανένα νοημα.Ξεκόλλα από το τι έγινε.Προχώρα μπροστά γιατί ίσα και προλαβαίνεις να τον μαζέψεις.!!!Γνώμη μου !!!

http://shineon-n-on.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις