Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
44 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 44 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 9]

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ότι και να πω:

"Αμάν, με τα νεύρα σου!" Προβλήματα με τους άντρες μας; 654655
"Από πάνω μου, όλο διαταγές είσαι!" Προβλήματα με τους άντρες μας; 654655
"Πάλι, γκρινιάζεις; Έλεος, δεν αντέχεσε" Προβλήματα με τους άντρες μας; 654655

Προβλήματα με τους άντρες μας; 311356

και μετά εγώ Προβλήματα με τους άντρες μας; 679259 μέχρι να Προβλήματα με τους άντρες μας; 585182

και όταν Προβλήματα με τους άντρες μας; 186566 ακούς τον μικρό 22 μηνών:
"φτάνει, μπαμπά... τέλος" και χτυπάει και το χέρι του στο τραπέζι Προβλήματα με τους άντρες μας; 534787

και ακούς τον άντρα μου, να απευθύνεται στον μικρό και να λέει "φτάνει, μαμά" Προβλήματα με τους άντρες μας; 606100

Twisted Evil ΤΟΥ ΣΠΑΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ Προβλήματα με τους άντρες μας; 911307 μήπως και πάρει μπρος!!!


Προβλήματα με τους άντρες μας; 667478 Συγνώμη, μωρό μου! Κάποια στιγμή, η μανούλα, θα το πάρει απόφαση... δεν θα το καθυστερήσω άλλο στο υπόσχομαι!!! Σ' αγαπώ και είσαι η ζωή μου Προβλήματα με τους άντρες μας; 417472

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:Ότι και να πω:

"Αμάν, με τα νεύρα σου!" [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
"Από πάνω μου, όλο διαταγές είσαι!" [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
"Πάλι, γκρινιάζεις; Έλεος, δεν αντέχεσε" [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και μετά εγώ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] μέχρι να [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και όταν [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ακούς τον μικρό 22 μηνών:
"φτάνει, μπαμπά... τέλος" και χτυπάει και το χέρι του στο τραπέζι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και ακούς τον άντρα μου, να απευθύνεται στον μικρό και να λέει "φτάνει, μαμά" [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Twisted Evil ΤΟΥ ΣΠΑΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] μήπως και πάρει μπρος!!!


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Συγνώμη, μωρό μου! Κάποια στιγμή, η μανούλα, θα το πάρει απόφαση... δεν θα το καθυστερήσω άλλο στο υπόσχομαι!!! Σ' αγαπώ και είσαι η ζωή μου


για να δούμε αν κατάλαβα...

μαλώνεις με τον άντρα σου συχνά? και ο μικρός το έχει καταλάβει και πέρνει το μέρος σου?..και ο μπαμπας του προσπαθεί να ρίξει το φατιξιμο σε σένα....
και ζητας συγνωμη απο το παιδάκι σου που δεν πέρνεις απόφαση ..να κάνεις τί?????να φύγεις.. αυτό εννοείς?

για ξεκαθαρισέ το λίγο για να πάρουμε θέση..

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν κορίτσια εχω κι εγω ενα πρόβλημα μρ τον άνδρα μου, είμαστε 10 χρόνια και ετσι δεν εχουμε μαλώσει ποτε!! Χαμος εγινε χθες το βραδυ χαμος μεχρι και τον τονο της φωνης μου ανεβασα κατι που δεν συνηθιζω!!!!
Μα ξερετε τι κάνει;;;; Ανοιγει το πιστολάκι για τα μαλλιά να κοιμάται το παιδί, το κλείνω και πάει και το ανοίγει πάλι γιατί οι απο πάνω μας και οι απο κάτω μας το ξυπνάνε κανουν πολύ φασαρια.
Αυτό όμως τι σημαινει πως πρεπει να κοιμάται με το πιστολάκι;; Ελεος σημερα θα το πεταξω!!!
Δεν εχουμε ποτε διαφωνησει τοσο εντονα και στεναχωρηθηκα!!!

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Βασούλα, τέλεια η δικαιολογία του Laughing
(με έκανες και γέλασα)

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μπουμπουκίτσα, σιγά- σιγά θα ξεκαθαρίσω τι θέση μου...
Απλά εγώ θα ήθελα, να μαζευτούμε και να τους θάβουμε (για την ... που κουβαλάνε, στο κεφάλι τους) Twisted Evil

ΣΑΦΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΞΕΡΕΣΕΙΣ Cool

Κατά τα άλλα, μία χαρά τα κατάλαβες! (τε σπα, είχα περάσει και άλλα μαζί του... μέχρι που ο μικρός έγινε 5 μηνών)

Αλλά δεν είμαστε, εδώ για να θάψουμε εμένα Razz

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:Μπουμπουκίτσα, σιγά- σιγά θα ξεκαθαρίσω τι θέση μου...
Απλά εγώ θα ήθελα, να μαζευτούμε και να τους θάβουμε (για την ... που κουβαλάνε, στο κεφάλι τους) Twisted Evil

ΣΑΦΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΞΕΡΕΣΕΙΣ Cool

Κατά τα άλλα, μία χαρά τα κατάλαβες! (τε σπα, είχα περάσει και άλλα μαζί του... μέχρι που ο μικρός έγινε 5 μηνών)

Αλλά δεν είμαστε, εδώ για να θάψουμε εμένα Razz

ε όλες κάποια στιγμή τα βαζουν με τους άντρες του για σοβαρους η και πιο χαζούς λόγους...
αλλά δώσε κάτι να πιαστούμε για να αρχίσει το ΄΄θάψιμο΄΄...χα..χα

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΟΚ, θα σου πω το χθεσινό!
Πάει για ψώνια και παίρνει και τον μικρό μαζί... μου τηλ και μου με ρωτάει για να του πάρει παπούτσια και του λέω πως δεν χρειάζεται, άλλωστε θα μας πάρει ο νονός το Πάσχα, αν όμως θες πάρτου ψευτοκαλοκαιρινά. Ωραία ως εδώ;
και του εξηγώ πόσο κενό πρέπει να έχει!

Έρχετε σπίτι με σπορτέξ, πάει να τα φορέσει στο μικρό, για να τα δω κι εγώ... Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΑ ΟΡΙΕΤΑΙ, ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

λέω στο άντρα μου, δεν του κάνουν τα παπούτσια, για να μην τα θέλει...
άστο θα προσπαθήσω, εγώ αργότερα.
κι έτσι έκανα, μετά από λίγο του τα φοράω, το σηκώνω, βλέπω την δυσαρέσκια του και πατάω με το δάκτυλο μου, το παπουτσάκι του
ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΤΕ... ΒΡΗΚΑ ΤΑ ΔΑΚΤΥΛΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ!

Εξηγώ στον άντρα μου, ότι του είναι μικρά και να πάει να τα αλλάξει



ΚΑΙ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΛΕΤΕ

ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ.....

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑΡΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΩΣΤΑ;;;;ΚΕΡΔΙΣΑ;;; Razz

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Laughing Laughing Laughing

ΠΙΟ ΚΑΛΟ...

ΚΑΛΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΤΕ!!!

Το επόμενο πρωί, δεν με σήκωσε... (δεν πειράζει κοιμήθηκα λίγο παραπάνω!

Παίρνω το παιδί από το σχολικό
ΚΑΙ


ΚΑΙ


ΚΑΙ

ΦΟΡΑΓΕ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Προβλήματα με τους άντρες μας; 328109

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το κακόμοιρο!!! Τι ξεροκεφαλιά...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε: Λοιπόν κορίτσια εχω κι εγω ενα πρόβλημα μρ τον άνδρα μου, είμαστε 10 χρόνια και ετσι δεν εχουμε μαλώσει ποτε!! Χαμος εγινε χθες το βραδυ χαμος μεχρι και τον τονο της φωνης μου ανεβασα κατι που δεν συνηθιζω!!!!
Μα ξερετε τι κάνει;;;; Ανοιγει το πιστολάκι για τα μαλλιά να κοιμάται το παιδί, το κλείνω και πάει και το ανοίγει πάλι γιατί οι απο πάνω μας και οι απο κάτω μας το ξυπνάνε κανουν πολύ φασαρια.
Αυτό όμως τι σημαινει πως πρεπει να κοιμάται με το πιστολάκι;; Ελεος σημερα θα το πεταξω!!!
Δεν εχουμε ποτε διαφωνησει τοσο εντονα και στεναχωρηθηκα!!!

Χαχαχα, καπου θα άκουσε για τον λευκό θόρυβο που ηρεμεί τα μωρά. Την ίδια δουλειά κάνει και ο αποροφητήρας και επίσης στο εμπόριο υπάρχουν και cd με λευκό θορυβο.

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Έχω όρεξη, σήμερα... μου ακυρώθηκε και το ραντευού με την ψυχολόγο!
θα μου κάνετε παρέα;
να τα πω σε εσας...

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα σου κανουμε παρεα, πες!!!

Υπαρχουν cd????? Aλήθεια;; Που μπορω να βρώ ρε κορίτσια γιατι δεν παει αλλο ηρθε το ρευμα 400 ευρω καιει πολυ το πιστολακι!!!!!

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Blue_yellow Butterfly έγραψε: Laughing Laughing Laughing

ΠΙΟ ΚΑΛΟ...

ΚΑΛΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΤΕ!!!

Το επόμενο πρωί, δεν με σήκωσε... (δεν πειράζει κοιμήθηκα λίγο παραπάνω!

Παίρνω το παιδί από το σχολικό
ΚΑΙ


ΚΑΙ


ΚΑΙ

ΦΟΡΑΓΕ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Προβλήματα με τους άντρες μας; 328109
Respect Respect Respect Respect

ΑΧ,ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΕΒΡΙΣΚΑ!!!ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΗΚΕ;;;

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Βασούλα...
Υπάρχουν cd, μπορείς να κατεβάσει και από το Ιντερνετ, δεν γνωρίζω όμως κάτι παραπάνω... είμαι της άποψης, το παιδάκι την ώρα που κοιμάται, καλύτερα να πετάγεται από κάποιο θόρυβο, παρά μέσα στον ύπνο του να ακούει κάτι, συνεχές και παράλληλα να το μεταφράσει σε κάτι μέσα σε όνειρο! (αυτά είναι για να τα παίρνει ο ύπνος και όχι ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ!!!)

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε: Θα σου κανουμε παρεα, πες!!!

Υπαρχουν cd????? Aλήθεια;; Που μπορω να βρώ ρε κορίτσια γιατι δεν παει αλλο ηρθε το ρευμα 400 ευρω καιει πολυ το πιστολακι!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=1KaOrSuWZeM

Αν θες να αγοράσεις το cd δες εδώ:
http://cgi.ebay.co.uk/WHITE-NOISE-CD-HELPS-TINITUS-SLEEP-AID-PRIVACY-ETC-/130362166996?pt=UK_CDsDVDs_CDs_CDs_GL&hash=item1e5a30ced4

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Που να ξέρω, κοιμόμουν του καλού καιρού (μου ήρθε η περίοδος, και από τους πόνους κοιμάμαι όλη μέρα)

και μου την είπε σήμερα, γιατί δεν βρίσκει την απόδειξη, που ήταν μέσα στη σακούλα και μπλα μπλα μπλα... που να καταλάβω μες τον ύπνο μου!
(ας, την έβαζες στο συρτάρι, με τις αποδείξης, να την έβρισκες)
(εν τω μεταξύ, έχει κόψει και τα καρτελάκια που κρέμονται στο πάπουτσάκι και στο παιδικό, είχανε βγει στο κήπο)

Στο τέλος θα τα πετάξει και δεν θα μου το αναφέρει καν, σιγά μην το ρωτήσω Razz

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ αν κοιμάται για μεσημέρι και θέλω να πλύνω πιάτα ανοίγω λίγο τον αποροφητήρα.

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτο λεω κι εγω βρε κοριτσια και δεν με ακουει, το χαλασα το πιστολακι χιχιχιχχιχι θα τσινιξει οταν το δει αλλα ξυδι, μα εγωωωω φταιωωωωωω μου επεσε απο τα χερια χαχαχαχαχαχαχα και ηταν καλο ρε γαμωτο δεν πειραζει ομως!!

Μαρακι σε ευχαριστω!!!!!!

αχ βρε κοριτσια γινεται χαμος απο πανω και απο κατω μας, τωρα το κοιμισα χωρις πιστολακι και ουρλιαζαν και χτυπαγαν απο πανω εχουν και πατωμα, ξυπνησε το μωρακι κι εκλαιγε φοβηθηκε!!
Αν ανεβω επανω θα τους παρει και θα τους σηκωσει!!!!!

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
vasoula έγραψε: Αυτο λεω κι εγω βρε κοριτσια και δεν με ακουει, το χαλασα το πιστολακι χιχιχιχχιχι θα τσινιξει οταν το δει αλλα ξυδι, μα εγωωωω φταιωωωωωω μου επεσε απο τα χερια χαχαχαχαχαχαχα και ηταν καλο ρε γαμωτο δεν πειραζει ομως!!

Μαρακι σε ευχαριστω!!!!!!

αχ βρε κοριτσια γινεται χαμος απο πανω και απο κατω μας, τωρα το κοιμισα χωρις πιστολακι και ουρλιαζαν και χτυπαγαν απο πανω εχουν και πατωμα, ξυπνησε το μωρακι κι εκλαιγε φοβηθηκε!!
Αν ανεβω επανω θα τους παρει και θα τους σηκωσει!!!!!

Συγνώμη, αλλά πήγαινε μίλησε τους!
Εντάξη, μπορεί να μην είναι ώρα κοινής ησυχίας... αλλά πιστεύω ότι αν τους μιλήσεις απλά και λοιτά, θα σε σεβαστούν ή έστω την επόμενη, θα τους περάσει από το μυαλό "ουπς, πρέπει να το ξυπνησαμε το βρέφος"

Δοκίμασε, δεν έχεις να χάσεις κάτι παραπάνω... ο μικρούλης σου ήδη χάνει το ύπνο του!
(εσύ να πας, όχι ο άντρας σου... παραφέρονται οι άντρες, για ψίλου πήδημα)

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λοιπόνννννννννννννννννν

ΚΟΥΙΖ

Πόσες από εσάς θα κάνετε οικογενειακά Πάσχα;
(μην ξεγελιέστε, εννοώ μαζί με τον άντρας σας!)

Περιμένω και θα σας πω εγώ μετά, τί μου είπε το Σαββάτο... Twisted Evil

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μην του δινεις σημασια αμα ειναι ξεροκεφαλος ο ανθρωπος και υσχηρογνωμον που να χτυπιεσε κατω το δικιο σου δεν θα το βρεις και θα μαλωνεις!αστον να καταλαβει οτι κανει λαθος αμα δει οτι το παιδι ποναει και δεν θελει τα παπουτσια θα το καταλαβει οτι εκανε χαζομαρα το πιο πιθανο ειναι οτι δεν θα το παραδεχτει αλλα δεν θα ξανακανει το ιδιο λαθος!μερικοι ανθρωποι καταλαβαινουν οτι εχουν αδικο μα δεν το παραδεχονται με τιποτα..

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:
(εσύ να πας, όχι ο άντρας σου... παραφέρονται οι άντρες, για ψίλου πήδημα)

ΣΩΣΤΗ!

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Όπως είναι λογικό... θα είμαι η μόνη που θα κάνει Πάσχα χωριστά από τον "άντρα" της, χωρίς σοβαρό λόγω!!!

Επειδή 2 χρόνια, μου έφτασαν για να τον μάθω... και αφού του το είχα πει από πέρσι... σκέφτηκα να μην τον περιμένω για να κατέβω στο χωριό!

1ον γιατί θα φεύγαμε Μ. Σάββατο και θα μου έλεγε μεγάλη ταλαιπωρία και τόσα πράγματα, δεν κατεβαίνουμε (θα είχε και δίκιο, ανοίγει Τρίτη, να ξεκουραστεί θέλει)

2ον αν του έλεγα ότι θα κατέβω Μ.Πέμτη με τους δικούς μου... οι δικοί μου θα έλεγαν περιμενέ τον και αυτός το ίδιο, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ (το Μ.Σάββατο, τελευταία στιγμή) ΘΑ ΜΟΥ ΤΣΑΜΠΟΥΝΑΓΙΕ ΤΟ 1!!!

ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΙ ΕΓΩ

του λέω, θα με κατεβάσεις το Σ.Κ. πριν τη μεγάλη εβδομάδα, να ευχαριστιθεί το παιδί εξοχή και ο παππούς με την γιαγιά εμάς (που δεν ξέρουμε ακόμα, για πόσο θα τους έχουμε κοντά μας)

αφού κάνουμε ολόκληρη συζήτηση ότι δεν μπορεί ούτε 2 βράδια να ανεκτεί το μπάνιο του λιώμενου (που είναι και καινούργιο, υπάρχει και κανονικό σπίτι, αλλά βλέπετε του φαίνεται πολύ χωριάτικο και βρώμικο (λόγω των φθορών που έχουν τα σπίτια, από τα χρόνια και όπως και να το κάνεις στα χωριά έχουν λίγο περισσότερες, αλλά κάθε χρόνο μένουμε 4 οικογενειες μέσα και τώρα γίναμαι 6 η δικιά μου και της ξαδέρφης μου, έχει πολλά δωμάτια και όπως προείπα βάλαμε πέρσι και ένα λιώμενο,δίπλα στην αυλή για να κατεβαίνουν οι γαπροί!! η ξαδέρφη μου σε κάθε ευκαιρία κατεβαίνουν! α! και το λιώμενο έχει 2 κρεβατοκάμμαρες κουζίνα και μπάνιο, ΠΑΡΑΚΑΛΩ)

γυρνάει και μου λέει ΟΛΟΙ κάτω θα είναι μία παρέα, ενώ οι ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ θα είναι μόνοι τους!
(οι δικοί του, τρώνε στις 10, στις 11 κοιμούνται και εξάλου στο χωριό εκτός ότι με την παρέα θα τα κάνουμε όλα κανονικά, την Δευτέρα, στρώνουμε εμείς έξω από το σπίτι στον δρόμο, γιατί κάνει περιφορά ο Αγ. Γεώργιος (το όνομα του "αντρα" μου) και εξάλου ΕΚΑΝΑ 2 ΧΡΟΝΙΕΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ!)

ναι, αλλά το ήξερες από πέρσι!!!
κατέβα τουλάχιστον να πεις ένα γεια, να σε δούνε, να δεις τους παππούδες και να δικαιολογηθείς... να πεις κάτι, έστω ότι δεν θα κατέβεις αργότερα!

(τους γονείς του, πρέπει να τους σεβόμαστε, γιατί είναι μεγαλητεροι... ενώ τους δικούς μου... είναι σε άλλοι κατηγορία που είναι και μεγαλήτεροι;
αλλά δεν το είπα, γιατί θα ξεκινηγε ότι εγώ δεν σέβομαι τίποτα κ.τ.λ δεν έιχα όρεξη για καβγά)


ΛΟΙΠΟΝ ΣΑΣ ΑΚΟΥΩ Embarassed

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:Όπως είναι λογικό... θα είμαι η μόνη που θα κάνει Πάσχα χωριστά από τον "άντρα" της, χωρίς σοβαρό λόγω!!!

Επειδή 2 χρόνια, μου έφτασαν για να τον μάθω... και αφού του το είχα πει από πέρσι... σκέφτηκα να μην τον περιμένω για να κατέβω στο χωριό!

1ον γιατί θα φεύγαμε Μ. Σάββατο και θα μου έλεγε μεγάλη ταλαιπωρία και τόσα πράγματα, δεν κατεβαίνουμε (θα είχε και δίκιο, ανοίγει Τρίτη, να ξεκουραστεί θέλει)

2ον αν του έλεγα ότι θα κατέβω Μ.Πέμτη με τους δικούς μου... οι δικοί μου θα έλεγαν περιμενέ τον και αυτός το ίδιο, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ (το Μ.Σάββατο, τελευταία στιγμή) ΘΑ ΜΟΥ ΤΣΑΜΠΟΥΝΑΓΙΕ ΤΟ 1!!!

ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΙ ΕΓΩ

του λέω, θα με κατεβάσεις το Σ.Κ. πριν τη μεγάλη εβδομάδα, να ευχαριστιθεί το παιδί εξοχή και ο παππούς με την γιαγιά εμάς (που δεν ξέρουμε ακόμα, για πόσο θα τους έχουμε κοντά μας)

αφού κάνουμε ολόκληρη συζήτηση ότι δεν μπορεί ούτε 2 βράδια να ανεκτεί το μπάνιο του λιώμενου (που είναι και καινούργιο, υπάρχει και κανονικό σπίτι, αλλά βλέπετε του φαίνεται πολύ χωριάτικο και βρώμικο (λόγω των φθορών που έχουν τα σπίτια, από τα χρόνια και όπως και να το κάνεις στα χωριά έχουν λίγο περισσότερες, αλλά κάθε χρόνο μένουμε 4 οικογενειες μέσα και τώρα γίναμαι 6 η δικιά μου και της ξαδέρφης μου, έχει πολλά δωμάτια και όπως προείπα βάλαμε πέρσι και ένα λιώμενο,δίπλα στην αυλή για να κατεβαίνουν οι γαπροί!! η ξαδέρφη μου σε κάθε ευκαιρία κατεβαίνουν! α! και το λιώμενο έχει 2 κρεβατοκάμμαρες κουζίνα και μπάνιο, ΠΑΡΑΚΑΛΩ)

γυρνάει και μου λέει ΟΛΟΙ κάτω θα είναι μία παρέα, ενώ οι ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ θα είναι μόνοι τους!
(οι δικοί του, τρώνε στις 10, στις 11 κοιμούνται και εξάλου στο χωριό εκτός ότι με την παρέα θα τα κάνουμε όλα κανονικά, την Δευτέρα, στρώνουμε εμείς έξω από το σπίτι στον δρόμο, γιατί κάνει περιφορά ο Αγ. Γεώργιος (το όνομα του "αντρα" μου) και εξάλου ΕΚΑΝΑ 2 ΧΡΟΝΙΕΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ!)

ναι, αλλά το ήξερες από πέρσι!!!
κατέβα τουλάχιστον να πεις ένα γεια, να σε δούνε, να δεις τους παππούδες και να δικαιολογηθείς... να πεις κάτι, έστω ότι δεν θα κατέβεις αργότερα!

(τους γονείς του, πρέπει να τους σεβόμαστε, γιατί είναι μεγαλητεροι... ενώ τους δικούς μου... είναι σε άλλοι κατηγορία που είναι και μεγαλήτεροι;
αλλά δεν το είπα, γιατί θα ξεκινηγε ότι εγώ δεν σέβομαι τίποτα κ.τ.λ δεν έιχα όρεξη για καβγά)


ΛΟΙΠΟΝ ΣΑΣ ΑΚΟΥΩ Embarassed

Να πω τη γνώμη μου? Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν καβγάδες πολλές φορές σε ένα ζευγάρι χωρίς σοβαρούς λόγους και ότι προσθέτουν ένταση ώστε μετά να τσακώνεσαι και για ψύλλου πήδημα ΑΛΛΑ...
μήπως να κάνετε Πάσχα σαν οικογένεια? Αφού όπως λες ο άντρας σου έχει δίκιο για το ταξίδι και θέλει να ξεκουραστεί, μήπως είναι καλύτερα να κάτσεις κι εσύ εδώ? Είναι σωστό να κάνει Πάσχα χωρίς το παιδί του και τη γυναίκα του? Απλά λέω, ελπίζω να μην παρεξηγηθώ, δεν είμαι μέσα στο σπίτι σας για να ξέρω λεπτομέρειες...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις