Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
20 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 20 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 9]

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
black beauty έγραψε:
αλλα αυτα τα ζεις σε καθημερινη βαση και ειναι δυσκολα να ανεχεσαι συνεχεια τετοια συμπεριφορα!οποτε νιωθεις ενταση να τα λες εδω να ηρεμεις καπου!

ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΚΙ ΕΣΕΙΣ, ΝΑ ΛΕΤΕ...

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
elenitsa1987 έγραψε:Eγω πιστευω οτι αν πραγματικα θελετε να χωρισετε να το κανετε σαν ωριμοι ανθρωποι αφηνοντας στην ακρη τους εγωισμους.Οσο και να μην επικοινωνεις με αυτον τον ανθρωπο ειναι ο πατερας του παιδιου σου,και στο παιδι σου δεν εχεις το δικαιωμα να στερησεις το μπαμπα του ετσι αποτομα.Συζητησε με τον αντρα σου ,χωριστε αν θελετε αλλα παραμεινετε και οι δυο πλαι στο παιδι σας,ηρεμα και χωρις φασαριες.Απλα και πολιτισμενα νομιζω ειναι η καλυτερη μεθοδος.Ασε που νομιζω οτι αυτο θεωρειτε απαγωγη να παρεις το παιδι και να μη ξαναγυρισεις πισω.Εχει και αυτος δικαιωματα στο παιδι του.Εξ'αλλου δεν ανεφερες καπου οτι δεν ειναι καλος πατερας.Το προβλημα υπαρχει μεταξυ σας.Αυτη ειναι η γνωμη μου,οτι κι αν κανεις καλη δυναμη.

Αυτό τώρα είναι μία πολύ μεγάλη συζήτηση... απλά δεν αντέχω άλλο τα σκοτσέζικα ντους του!!!
Το έχουμε συζητησει άπειρες φορές... και έχουμε καταλήξει στο να χωρίσουμε
ΑΛΛΑ μετά γίνεται άλλος άνθρωπος, μου δείχνει ότι με αγαπάει, με χαϊδεύει, με παίρνει αγκαλιές... καθε φορά λέω επιτέλους με καταλαβε και ξεκινάω και εγώ την προσπάθεια
ε, μετά με πατάει!

δεν θεωρείτε απαγωγή... έχω μιλήσει με δικηγόρο
και πίστεψέ με το παιδί θα μεγαλώσει πολύ καλύτερα και τον πατέρα του θα τον βλέπει κάθε μέρα, αν το θέλει εκείνος!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι καλη μου μην το κανεις αυτο που σκεφτεσαι,τωρα εχεις νευρα μαζι του και σκεφτεσαι χωρις να λογαριασεις τις συνεπειες!και εγω ειμαι της αποψης οτι αν θελεις πραγματικα να χωρισετε πρεπει εστω και χωρισμενοι να ειστε κοντα στο παιδι οχι σαν ζευγαρι αλλα σαν μπαμπας και μαμα!φερε στην θεση του παιδιου εσενα,αν η μαμα σου ειχε προβλημα με τον μπαμπα σου,αλλα ο μπαμπας σου κανενα με σενα,θα ηθελες να τον αποχωριστεις!αυτες τις σκεψεις να τις κανεις οταν θα εισαι ηρεμη,οταν ειμαστε θυμωμενοι σκεφτομαστε θολα!μπορει αργοτερα να πεις: "πωπω τι εκανα"


υστερα σκεψου τι αισθηματα εχεις για αυτον τον ανθρωπο,τον αγαπας,τον νοιαζεσαι,τον μισεις,θυμησουν τι αγαπησες σε αυτον<μιλα ξεκαθαρα μαζι του χωρις καυγαδες!πες του τι νιωθεις και πες και σε αυτον τι νιωθει για σενα!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι αυτο εννοουσα οτι δεν το ζεις μονο εσυ αλλα και πολλες αλλες!(και εγω φυσικα)!ζυγιζεις τα θετικα και τα αρνητικα!

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Έχουμε κάνει άποιρες φορές, αυτές τις συζητήσεις και πάντα καταλήγουμε στο ότι έγω φταίω και είμαι άχρηστη και ανυπόφορη...

Δεν με ακούει, δεν μιλάμε και όταν πάω να πω το οτιδήποτε ακούω αυτές τις 3 φράσεις!!

Όταν με βλέπει ότι είμαι έτοιμη να την κάνω, γίνετε άλλος άνθρωπος! Εγώ όμως το βαρέθηκα αυτό το παιχνίδι...

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΑ Ε ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕΣ ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ.ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 2 ΧΡΟΝΩΝ.ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΧΩΡΙΣΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΛΥΓΙΖΩ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΨΥΧΡΑΘΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΒΕΒΑΙΑ ΟΣΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΩΧΑ ΑΛΛΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΟΡΟ ΟΛΟΙ ΧΩΡΕΥΟΥΝ.ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ.ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΟΛΛΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΝΩΝΤΑΣ ΠΟΛΛΕΣ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩΝΤΑΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΟΠΟΤΕ ΤΟΥΠΑ Η ΑΛΛΑΖΕΙΣ 360 ΜΟΙΡΕΣ ΣΤΡΟΦΗ Η ΤΕΛΟΣ.ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΧΩΡΙΖΕΙ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ.ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΕΛΠΙΖΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΑΣ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
black beauty έγραψε:ναι αυτο εννοουσα οτι δεν το ζεις μονο εσυ αλλα και πολλες αλλες!(και εγω φυσικα)!ζυγιζεις τα θετικα και τα αρνητικα!

Είναι υπερβολικά πολλά τα αρνητικά!!!

Το μόνο θετικό είναι το μωρό μου, αλλά πλέον είναι στην πιο ευαίσθητη ηλικία... δεν είναι σωστό, ενώ ξέρω τι πρέπει να κάνω, να περιμένω από τον άντρα μου, να καταλάβει ότι είναι πατέρας και σύζηγος!!!

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
STARDUSΤ
δεν με κούρασες, ίσα που με καταλαβαίνεις κάπως

μόνο που εμάς οι οικογενειακές μας στιγμές, είναι όταν ο άντρας μου πάει με τον μικρό βόλτα ή όταν εγώ είμαι με τον μικρό

όταν είμαστε και οι τρεις μας απλά δεν μιλάμε, αυτός κάνει τα δικά του, σαν εργένης και εγώ ασχολούμε με το παιδί και κάνω και δουλειές...
κατα τα άλλα με το που συναντιόμαστε ακούς το τσαφ από τις σπίθες, όπως όταν χτυπιούνται οι πέτρες!

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εσύ κοπέλα μου ξέρεις καλύτερα, τί πρέπει να κάνεις. Η ουσία είναι πως είναι καλύτερα για το παιδί να μένει και με τους 2 γονείς του, εάν όμως αυτό γίνεται σε ένα αρνητικό κλίμα με αμοιβαίες αντεγκλήσεις και το παιδί εισπράττει δυσαρέσκεια, τεταμένη ατμόσφαιρα και στο τέλος νοιώθει και τύψεις που οι γονείς του μένουν αναγκαστικά μαζί για χάρη του,τότε είναι καλύτερα για το ζευγάρι να χωρίζει και να τραβάει ο καθένας το δρόμο του με την προύπόθεση ότι σε ό,τι αφορά το παιδί, θα συνεργάζονται και θα είναι και οι δύο παρόντες στη ζωή του, όποιος και αν πάρει την επιμέλεια.
Ωστόσο, μια τόσο σοβαρή απόφαση δεν πρέπει ποτέ να λαμβάνεται εν θερμώ, αλλά αφού έχουν ληφθεί όλες οι παράμετροι υπόψιν και το ζευγάρι έχει εξαντλήσει όλες τις επιλογές και βέβαια έχει βεβαιωθεί ότι ο λόγος του διαζυγίου είναι σοβαρός και τα προβλήματα πολύ δυσεπίλυτα!

Γιαυτό, προσπάθησε να κάνεις με τον άντρα σου μια συζήτηση όπως αυτή που κάνεις τώρα με μας, πες του πως αισθάνεσαι και ότι αν δε γίνει αμοιβαία συμφωνία που θα τηρηθεί κιόλας, ο χωρισμός θα είναι η μοναδική λύση στον ορίζοντα. Αυτό όμως δε θα το κάνεις τώρα, αλλά όταν θα είσαι ήρεμη και νηφάλια και εσύ και ο σύζυγός σου φυσικά...

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξερω ρε κοριτσια...Μαλλον ειμαι εξω απο τον χορο και δεν καταλαβαινω απολυτα τα προβληματα που περιγραφετε..Ωστοσο σε ενα αλλο θεμα ειχα γραψει κατι αντιστοιχο..Ή το συζητας με τον αλλο μεχρι οσο παει ακομα και αν δεν εχεις αλλη υπομονη ή αρχιζεις και κανεις πραγματα που θα τον ταρακουνησουν.Αν ο αλλος ζει στον κοσμο του μπισκοτου και απο συζητηση δεν περνει κατι πρεπει να γινει..
Ειναι θεμιτο να μη θελεις να χαλασεις την οικογενεια σου για κανενα λογο αλλα κατι που δεν παει αλλο σε λιωνει καθε μερα και πιο πολυ..Αν αυτο δεν θελεις να συνεχιστει θα πρέπει να παρεις τα πραγματα στα χερια σου

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:STARDUSΤ
δεν με κούρασες, ίσα που με καταλαβαίνεις κάπως

μόνο που εμάς οι οικογενειακές μας στιγμές, είναι όταν ο άντρας μου πάει με τον μικρό βόλτα ή όταν εγώ είμαι με τον μικρό

όταν είμαστε και οι τρεις μας απλά δεν μιλάμε, αυτός κάνει τα δικά του, σαν εργένης και εγώ ασχολούμε με το παιδί και κάνω και δουλειές...
κατα τα άλλα με το που συναντιόμαστε ακούς το τσαφ από τις σπίθες, όπως όταν χτυπιούνται οι πέτρες!
ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ.ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟΣ ΝΑ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΕΦΟΣΟΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ 360 ΜΟΙΡΕΣ ΣΤΡΟΦΗ.ΤΟΥ ΠΑ Η ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΕΜΑΣ Η ΜΕΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΣΙΡΙΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΕΙΣ Sad

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ..ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΣΟΥ..ΕΓΩ ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ ΛΟΓΟ ΤΡΙΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΣΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΦΥΣΙΚΑ......ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ::::ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΛΛΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..........

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Gianna_V έγραψε:Δεν ξερω ρε κοριτσια...Μαλλον ειμαι εξω απο τον χορο και δεν καταλαβαινω απολυτα τα προβληματα που περιγραφετε..Ωστοσο σε ενα αλλο θεμα ειχα γραψει κατι αντιστοιχο..Ή το συζητας με τον αλλο μεχρι οσο παει ακομα και αν δεν εχεις αλλη υπομονη ή αρχιζεις και κανεις πραγματα που θα τον ταρακουνησουν.Αν ο αλλος ζει στον κοσμο του μπισκοτου και απο συζητηση δεν περνει κατι πρεπει να γινει..
Ειναι θεμιτο να μη θελεις να χαλασεις την οικογενεια σου για κανενα λογο αλλα κατι που δεν παει αλλο σε λιωνει καθε μερα και πιο πολυ..Αν αυτο δεν θελεις να συνεχιστει θα πρέπει να παρεις τα πραγματα στα χερια σου

Συμφωνώ απόλυτα και ακόμα καλό είναι αν δεν υπάρχει άλλη λύση και το έχουμε επιβεβαιώσει αυτό, να χωρίζουμε πριν η ένταση φτάσει στο απροχώρητο και αυτό για να μη βγαίνουν εγωισμοι και παράπονα στη συννενόηση-συμφωνία για το παιδί, που είναι το παν σε μια τέτοια περίπτωση.
Καλή τύχη ό,τι και αν αποφασίσεις!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω συμφωνω με την παραπανω κοπελα,μερικες φορες ειναι πιο καλο να χωριζει το ζευγαρι παρα τα παιδια αν ζουν ασχημες στιγμες μες στο σπιτι!

εσενα blue ποσο ειναι το παιδακι σου?αν ειναι σε μιρκη ηλικια δεν θα ειναι τοσο οδυνηρο για αυτο!παντως σκεψου πολυ σοβαρα τι θα κανεις και οχι επιπολαια!απλα οτι και αν κανεις σκεψου μην το μετανιωσεις μετα!υστερα μπορεις να κανεις και το αλλο,αν μεινετε λιγο χωριστα για ενα διαστημα μηπως δειτε φως στο τουνελ?

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
stardust έγραψε:
Blue_yellow Butterfly έγραψε:STARDUSΤ
δεν με κούρασες, ίσα που με καταλαβαίνεις κάπως

μόνο που εμάς οι οικογενειακές μας στιγμές, είναι όταν ο άντρας μου πάει με τον μικρό βόλτα ή όταν εγώ είμαι με τον μικρό

όταν είμαστε και οι τρεις μας απλά δεν μιλάμε, αυτός κάνει τα δικά του, σαν εργένης και εγώ ασχολούμε με το παιδί και κάνω και δουλειές...
κατα τα άλλα με το που συναντιόμαστε ακούς το τσαφ από τις σπίθες, όπως όταν χτυπιούνται οι πέτρες!
ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ.ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟΣ ΝΑ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΕΦΟΣΟΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ 360 ΜΟΙΡΕΣ ΣΤΡΟΦΗ.ΤΟΥ ΠΑ Η ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΕΜΑΣ Η ΜΕΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΣΙΡΙΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΕΙΣ Sad

Αχ, αυτό με το ποτό...
Κάθε φορά που πάμε βόλτα με παρέα η με το μικρό για φαγητό.
Την τελευταία φορά, την ψιλοέπεφτε στην σερβιτόρα και λέω ψιλό, γιατι αν δεν είχε πιει πολύ απλά θα καταλάβαινε τί έλεγε!
Στο πάρτυ, για τη γιορτή του μικρού... ντίρλα και να του λέω χαμήλωσέ το, τίποτα και τα παιδάκια να έχουν ξεσαλώσει δυνατά η μουσική ουρλιάζανε αυτά, ο κακός χαμός και ο Γιώργος στην κοσμάρα του... πίσω από το μπαρ, απέξω οι φίλοι του, να μην μιλάει σε κανέναν άλλον, να μην βάζει ποτά σε άλλους και να μιλάει δυνατά. οι καλεσμένοι να μην μπορούν ούτε μεταξύ τους να μιλήσουν!!!

και το αποκορύφομα πάει τουαλέτα και βγαίνοντας, πέφτει πάνω στα ανιψάκια μου και λέει
"ώπα ρε μαλάκα"
ευτυχώς σε δευτερό λεπτα κατάλαβε τί είπε και τους χάιδεψε και τους λέει δεν πειράζει

με παρέα, να βγάζει τα άπλυτα στη φόρα και να μην μπορείς να τον μαζέψεις,

εσένα, τί κάνει;

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μαμαμια έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ..ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΣΟΥ..ΕΓΩ ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ ΛΟΓΟ ΤΡΙΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΣΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΦΥΣΙΚΑ......ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ::::ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΛΛΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..........

Πες μας, εάν θες φυσικά!

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι 22 μηνών και τα παιδιά να ξέρετε ότι από 2 εώς 5 χρονών, φτιάχνουν το χαρακτήρα τους!


Με το "άντρα" μου, έχουμε συζητήσει άποιρες φορές το θέμα του χωρισμόυ.

Έλεγε ότι θα πάμε σε ψυχολόγους για ζυγάρια (3 φορές και στο τέλος μου είπε πάνω στα νεύρα του, ότι έλεγε για να τον αφήσω ήσυχο)

Έχει φύγει από το σπίτι 2 φορές

ΑΛΛΑ πάντα η αλλάγη του κρατάει 1 με 2 βδομάδες

π.χ. τώρα την Κυριακή θέλει να πάει για σκι, και με ρωτάει αν θα βρεθώ τελικά με την ξαδέρφη μου
μέχρι την Κυριακή, ξέρετε τί καλός που θα είναι μαζί μου, ήδη με αποκαλεί συνεχεια αγάπη του!

(επίσης πήρε τον μικρό και πήγανε βόλτα)

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:
stardust έγραψε:
Blue_yellow Butterfly έγραψε:STARDUSΤ
δεν με κούρασες, ίσα που με καταλαβαίνεις κάπως

μόνο που εμάς οι οικογενειακές μας στιγμές, είναι όταν ο άντρας μου πάει με τον μικρό βόλτα ή όταν εγώ είμαι με τον μικρό

όταν είμαστε και οι τρεις μας απλά δεν μιλάμε, αυτός κάνει τα δικά του, σαν εργένης και εγώ ασχολούμε με το παιδί και κάνω και δουλειές...
κατα τα άλλα με το που συναντιόμαστε ακούς το τσαφ από τις σπίθες, όπως όταν χτυπιούνται οι πέτρες!
ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ.ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟΣ ΝΑ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΕΦΟΣΟΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ 360 ΜΟΙΡΕΣ ΣΤΡΟΦΗ.ΤΟΥ ΠΑ Η ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΕΜΑΣ Η ΜΕΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΣΙΡΙΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΕΙΣ Sad

Αχ, αυτό με το ποτό...
Κάθε φορά που πάμε βόλτα με παρέα η με το μικρό για φαγητό.
Την τελευταία φορά, την ψιλοέπεφτε στην σερβιτόρα και λέω ψιλό, γιατι αν δεν είχε πιει πολύ απλά θα καταλάβαινε τί έλεγε!
Στο πάρτυ, για τη γιορτή του μικρού... ντίρλα και να του λέω χαμήλωσέ το, τίποτα και τα παιδάκια να έχουν ξεσαλώσει δυνατά η μουσική ουρλιάζανε αυτά, ο κακός χαμός και ο Γιώργος στην κοσμάρα του... πίσω από το μπαρ, απέξω οι φίλοι του, να μην μιλάει σε κανέναν άλλον, να μην βάζει ποτά σε άλλους και να μιλάει δυνατά. οι καλεσμένοι να μην μπορούν ούτε μεταξύ τους να μιλήσουν!!!

και το αποκορύφομα πάει τουαλέτα και βγαίνοντας, πέφτει πάνω στα ανιψάκια μου και λέει
"ώπα ρε μαλάκα"
ευτυχώς σε δευτερό λεπτα κατάλαβε τί είπε και τους χάιδεψε και τους λέει δεν πειράζει

με παρέα, να βγάζει τα άπλυτα στη φόρα και να μην μπορείς να τον μαζέψεις,

εσένα, τί κάνει;

Σορρυ κιολας, δεν μου πεφτει λογος, αλλα δεν πολυπαει το θεμα με την σερβιτορα και με το ποτο?? Δηλαδη εσυ τι ψυχη εχεις για να καθεσαι να τα ανεχεσαι ολα αυτα?

fdespoina

fdespoina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω κοριτσια τον κοιμιζω την κουζινα στο καροτσακι του τηρα και με ανοιχτο τον απορροφηρα

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Απλά πλέον, έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά.

Βαρέθηκα να συζητάω για συναινετικό χωρισμό, γιατί κάθε φορά λέει ναι και μετά γίνεται άλλος άνθρωπος.

Με το ποτό κάθε φορά τα ίδια, τί να του έλεγα εκείνη τη στιγμή... έστι κι αλλιώς δεν θα το καταλάβαινε και στο τέλος πάλι εγώ θα έφταιγα.
(δεν είχα όρεξη να χαλάσω τη βόλτα του μωρού μου)


ΚΑΙ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΛΥΠΑΕΙ... τι θα έλεγες αν από την αρχή, είχα αναφέρει ότι μόλις παντρευτήκαμε (έγκυος ακόμα) σήκωσε χέρι και αργότερα αφότου γέννησα;

Κάθε φορά που θυλάζαμε, έβρισκε ευκαιρία να λέει τα δικά του, από την άκρη του διαδρόμου, εμένα να με πέρνουν τα κλάματα και εξαιτίας του ο μικρός σταμάτησε το στήθος 4 μηνών;
(ενώ του είχα ζητήσει επανελλημένες φορές, όταν είναι να θυλάσω, για μισή ώρα πριν δεν θα μιλάμε καθόλου, γιατί πρέπει να είμαι ήρεμη)

Ότι με είχε στείλει στη μάνα μου, μαζί με το παιδί και εγώ δεν τους έλεγα τίποτα, γιατί έλεγα ότι θα περάσει!

Όπως και πέρασαν όλα αυτά του 1ου χρόνου...
τώρα;
είναι αυτά που λέμε εδώ

(και δεν λέω για τα πεθερικά μου, γιατί δεν θα φρίξετε απλώς....)



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Blue_yellow Butterfly στις Τετ Μαρ 30, 2011 7:34 am, 1 φορά

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
fdespoina έγραψε:εγω κοριτσια τον κοιμιζω την κουζινα στο καροτσακι του τηρα και με ανοιχτο τον απορροφηρα

Πρέπει να κοιμάται απευθείας,ε;

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα εν οίκω μη εν δήμω... Εσύ γνωρίζεις καλύτερα τί πρέπει να κάνεις και σου το επαναλαμβάνω. Τώρα για το θέμα του συναινετικού διαζυγίου, να ξερεις ότι είναι πιο εύκολο, πιο απλό και κυρίως πολύ πιο σύντομο σαν διαδικασία απ ό,τι η αντιδικία. Δε χρειάζεται να υποχωρήσεις επειδή θα αλλάξει 1-2 εβδομάδες, απλώς με το που θα πει ναι, παρέπεμψέ τον στον δικηγόρο σου για το ιδιωτικό συμφωνητικό περί επιμέλειας του παιδιού κι επικοινωνίας με τον πατέρα. Αν σου πει όχι θ' αλλάξω τελευταία φορά κ.λ.π υπενθύμισέ του πως του έδωσες αρκετές ευκαιρίες ως τώρα και το πείραμα απέτυχε οπότε δεν υπάρχει περιθώριο και γι άλλο χάσιμο χρόνου.
Ηρέμησε όμως όσο μπορείς και κάνε τη συζήτηση όταν θα είσαι νηφάλια -έχει σημασία αυτό που σου λέω γιατί έτσι θα πετύχεις την καλύτερη δυνατη συμφωνία για το παιδί και πέρα από τις όποιες διαφωνίες, το καλό του θέλετε και οι δύο.
Σου τα λέω καθαρά σα μάνα προς μάνα...

fdespoina

fdespoina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:
fdespoina έγραψε:εγω κοριτσια τον κοιμιζω την κουζινα στο καροτσακι του τηρα και με ανοιχτο τον απορροφηρα

Πρέπει να κοιμάται απευθείας,ε;

τον κουναω λιγο στο καροτσι και μετα .

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:Απλά πλέον, έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά.

Βαρέθηκα να συζητάω για συναινετικό χωρισμό, γιατί κάθε φορά λέει ναι και μετά γίνεται άλλος άνθρωπος.

Με το ποτό κάθε φορά τα ίδια, τί να του έλεγα εκείνη τη στιγμή... έστι κι αλλιώς δεν θα το καταλάβαινε και στο τέλος πάλι εγώ θα έφταιγα.
(δεν είχα όρεξη να χαλάσω τη βόλτα του μωρού μου)


ΚΑΙ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΛΥΠΑΕΙ... τι θα έλεγες αν από την αρχή, είχα αναφέρει ότι μόλις παντρευτήκαμε (έγκυος ακόμα) σήκωσε χέρι και αργότερα αφότου γέννησα;

Κάθε φορά που θυλάζαμε, έβρισκε ευκαιρία να λέει τα δικά του, από την άκρη του διαδρόμου, εμένα να με πέρνουν τα κλάματα και εξαιτίας του ο μικρός σταμάτησε το στήθος 4 μηνών;
(ενώ του είχα ζητήσει επανελλημένες φορές, όταν είναι να θυλάσω, για μισή ώρα πριν δεν θα μιλάμε καθόλου, γιατί πρέπει να είμαι ήρεμη)

Ότι με είχε στείλει στη μάνα μου, μαζί με το παιδί και εγώ δεν τους έλεγα τίποτα, γιατί έλεγα ότι θα περάσει!

Όπως και πέρασαν όλα αυτά του 1ου χρόνου...
τώρα;
είναι αυτά που λέμε εδώ

(και δεν λέω για τα πεθερικά μου, γιατί δεν θα φρίξετε απλώς....)

..και πιο πανω ειδα πως ακομα ειχες φυγει και 2 φορες, γυρισες αλλα η αλλαγη του δεν κρατησε πολυ, κουκλιτσα μου ποσο ετων εισαι;;
Τα χρονια περνουν γρηγορα και μας αξιζει να τα περναμε ευτυχισμενα, κανενας δεν εχει το δικαιωμα να μας ταραζει την ψυχικη μας ηρεμια και πανω απο ολα το παιδι σας, μην βλεπει τετοια πιστεψε θα δεις σε λιγα χρονια το γιατι στο λεω αυτο!!
Κανενας και τιποτα δεν μπορει να τον ταρακουνησει;;

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="Gianna_V"]
Blue_yellow Butterfly έγραψε:
stardust έγραψε:
Blue_yellow Butterfly έγραψε:STARDUSΤ
δεν με κούρασες, ίσα που με καταλαβαίνεις κάπως

μόνο που εμάς οι οικογενειακές μας στιγμές, είναι όταν ο άντρας μου πάει με τον μικρό βόλτα ή όταν εγώ είμαι με τον μικρό

όταν είμαστε και οι τρεις μας απλά δεν μιλάμε, αυτός κάνει τα δικά του, σαν εργένης και εγώ ασχολούμε με το παιδί και κάνω και δουλειές...
κατα τα άλλα με το που συναντιόμαστε ακούς το τσαφ από τις σπίθες, όπως όταν χτυπιούνται οι πέτρες!
ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ.ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟΣ ΝΑ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΕΦΟΣΟΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ 360 ΜΟΙΡΕΣ ΣΤΡΟΦΗ.ΤΟΥ ΠΑ Η ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΕΜΑΣ Η ΜΕΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΣΙΡΙΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΕΙΣ Sad

Αχ, αυτό με το ποτό...
Κάθε φορά που πάμε βόλτα με παρέα η με το μικρό για φαγητό.
Την τελευταία φορά, την ψιλοέπεφτε στην σερβιτόρα και λέω ψιλό, γιατι αν δεν είχε πιει πολύ απλά θα καταλάβαινε τί έλεγε!
Στο πάρτυ, για τη γιορτή του μικρού... ντίρλα και να του λέω χαμήλωσέ το, τίποτα και τα παιδάκια να έχουν ξεσαλώσει δυνατά η μουσική ουρλιάζανε αυτά, ο κακός χαμός και ο Γιώργος στην κοσμάρα του... πίσω από το μπαρ, απέξω οι φίλοι του, να μην μιλάει σε κανέναν άλλον, να μην βάζει ποτά σε άλλους και να μιλάει δυνατά. οι καλεσμένοι να μην μπορούν ούτε μεταξύ τους να μιλήσουν!!!

και το αποκορύφομα πάει τουαλέτα και βγαίνοντας, πέφτει πάνω στα ανιψάκια μου και λέει
"ώπα ρε μαλάκα"
ευτυχώς σε δευτερό λεπτα κατάλαβε τί είπε και τους χάιδεψε και τους λέει δεν πειράζει

με παρέα, να βγάζει τα άπλυτα στη φόρα και να μην μπορείς να τον μαζέψεις,

εσένα, τί κάνει;

Σορρυ κιολας, δεν μου πεφτει λογος, αλλα δεν πολυπαει το θεμα με την σερβιτορα και με το ποτο?? Δηλαδη εσυ τι ψυχη εχεις για να καθεσαι να τα ανεχεσαι ολα αυτα?go]ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΤΑ ΡΙΞΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΧΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΛΑ ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΠΙΝΕΙ ΠΑΡΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ .ΕΙΤΕ ΜΕ ΑΣΧΗΜΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΕΙΤΕ ΠΕΤΩΝΤΑΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΛΕΓΩΝΤΑΣ ΠΑΝΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΦΤΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ.ΟΠΟΤΕ ΠΛΕΟΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΧΑΙΡΙ ΤΟ ΠΟΤΟ ΑΛΛΙΩΣ ΑΣ ΨΑΞΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΑΝΕΧΕΤΑΙ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις