Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 9]

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κουκλιτσα μου δεν εννοουσα να βρεις αλλον αντιθετα κατι τετοιο για τωρα δεν θα στο συνιστουσα απλα εννοουσα πως τα αξιζεις ολα αυτα να τα ζεις με καποιον και οχι να εισαι με καποιον που σου μειωνει και το τελευταιο ιχνος της αξιοπρεπειας σου!!!
Τι λες τωρα και ποια μπορει να συντηρησει μονη της ενα παιδι;; Καμια!!
Ντρεπεσαι τι λες;; Οχι κουκλιτσα μου αντιθετα να νιωθεις περηφανη για τον ευατο σου που αποφασισες να αγαπησεις και λιγο εσενα την ιδια και προσφερεις στον ευατο σου και στο παιδακι σου ηρεμια!!!
Δεν μπορεις να πας στους γονεις σου για αρχη?

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εννοείτε, εκεί θα πάω...
ευτυχώς τουλάχιστον, φαινόταν συζητήσιμος και ίσως πετύχω συναινετικό!
Ελπίζω να μην αλλάξει κατά πολύ αργότερα, συμφωνίσαμε σε πολλά... ας μην αλλάξει γνώμη Rolling Eyes

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ θα πιαστώ από το ψευδώνυμό σου και θα σου πω πως,
μέχρι τώρα ήσουν μια κάμπια μέσα στο κουκούλι της...
Τώρα λοιπόν που είναι άνοιξη και τα λουλούδια ανθίζουν, ήρθε η ώρα να μεταμορφωθείς σε μια όμορφη πεταλουδίτσα, να ανοίξεις τα πολύχρωμα φτερά σου, και να πετάξεις μακριά με σκοπό να ρουφήξεις όλο το νέκταρ που υπάρχει γύρω σου!!!
Έχεις το γιο σου, την οικογένειά σου που σε αγαπάει και σε στηρίζει και δε χρειάζεσαι τίποτα άλλο.
Αργά ή γρήγορα θα βρεις και μια δουλίτσα, πιθανόν ο "άντρας" σου να είναι εντάξει και στη διατροφή του παιδίου (γιατί οι περισσότεροι δεν είναι) κι όλα καλά θα πάνε!

Ψηλά το κεφάλι! Προβλήματα με τους άντρες μας; - Σελίδα 7 417472

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σε ευχαριστώ πολύ, για τα γλυκά σου λόγια!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έτσι για την ιστορία και για να μη νομίζεις ότι λέω παπαρολογίες βραδιάτικο, θα σου πω πως η αδερφή μου είναι μια ανύπαντρη μανούλα.
Η κορούλα της είναι μόλις δύο μηνών κι αποφάσισε να κρατήσει το παιδί αφού ο μην πω τι, έκανε τον κινέζο...

Είναι βέβαια λίγο διαφορετική περίπτωση, αλλά θέλω να σου πω, πως το ζω κι εγώ! Μέσα από την αδερφή μου (που είμαστε και δίδυμες) το ζω!
Και ξέρω ότι είναι δύσκολο, αλλά έχει όλους εμάς να την αγαπάμε και να τη φροντίζουμε!!! Και δε φοβάται πια! Όταν παίρνει αγκαλίτσα την κορούλα της, δε φοβάται κανέναν και τίποτα!

Ίσως ο χωρισμός σου να σου προκαλεί μια φοβία και μια ανασφάλεια, αλλά μετά από κάνα μήνα που θα έχει ηρεμήσει το κεφάλι σου, θα καταλάβεις πόσο καλά έκανες...

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ, μακάρι Προβλήματα με τους άντρες μας; - Σελίδα 7 534787

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΗΡΑΤΕ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ.ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ .ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΑ.ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΒΗΜΑΤΑ.ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙΣ ΑΡΧΙΚΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΟ ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΧΕΙΣ ΕΝΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΑΚΙ.ΠΙΣΤΕΨΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΑ ΘΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΥΤΥΧΗΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΝΑΠΝΕΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!Very Happy .ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ .ΑΠΛΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΝΑΛΒΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΤΗΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥ.ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΛΟΥΗΣ Wink
ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΕΤΑΛΟΥΔΙΤΣΑ ΜΟΥ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ τι κανεις;; Πως εισαι;;

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα συμφωνήσω και εγώ. Ξέρω πόσο λυπημένη, απογοητευμένη και κυρίως μπερδεμένη είσαι τώρα, αλλά θα σου πω και εγώ ότι πήρες την καλύτερη απόφαση. Θα μπορούσες να κάτσεις με αυτόν τον άνθρωπο έστω μια μέρα ακόμα; Δεν ξεπέρασε πια τα όριά σου; Και πίστεψέ με τα όριά σου είναι μεγάλα. Εγώ θαυμάζω τις αντοχές σου. Σου δηλώνω πως θα είχα φύγει προ πολλού. Εσύ όμως έκατσες και το πάλεψες. Έδωσες τον αγώνα σου και παρόλο που χάθηκε η μάχη, είσαι κερδισμένη. Ξέρεις γιατί; Γιατί ελευθερώθηκες και δεν έχασες τον εαυτό σου μέσα σε αυτή την σχέση. Κατάλαβες πως αγαπούσες μόνο εσύ και η αγάπη θέλει 2 (που λέει και η Βουγιουκλάκη... Very Happy ). Γλίτωσες το παιδί σου από πολλά ψυχολογικά που θα αποκτούσε αν σας έβλεπε να τσακώνεστε σε όλη του τη ζωή. Το σπίτι και καταφύγιό του θα ήταν μονίμως ένα πεδίο μάχης. Και αν κάποτε μεγαλώσει και έρθει και σε ρωτήσει "μανούλα, γιατί χωρίσατε με τον μπαμπά;" εσύ θα ξέρεις πως δεν έχεις να μετανοιώσεις για τίποτα. Σου το έχω ξαναπεί ότι η ζωή είναι μικρή. Και εσύ πήρες τη ζωή σου στα χέρια σου. Και μπράβο στους γονείς σου που είναι τόσο υποστηρικτικοί. Μην φοβάσαι τίποτα από εδώ και περα. Τώρα είσαι στον πάτο και το ξέρω ότι κάπως έτσι νιώθεις αλλά το θετικό είναι ότι μόνο προς τα πανω μπορείς να πας Wink . Ο χρόνος γιατρεύει όλες τις πληγές. Εύχομαι του χρόνου τέτοια μέρα να τα θυμάσαι όλα αυτά και να γελάς! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου! ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ στην ΝΕΑ ΣΑΣ ΖΩΗ! Προβλήματα με τους άντρες μας; - Σελίδα 7 417472

fdespoina

fdespoina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γλυκια πεταλουδιτσα ξερω οτι εισαι στενοχωρημενη αλλα πιστευω οτι γινεται για καλο!!! αξιζεις κατι καλυτερο στη ζωη σου και εχεις το παιδακι σου να σου δινει δυναμη !!!! ευχομαι να βρεις ξανα τον εαυτο σου και να μεγαλουργησεις !!!!! ηρεμια , αγαπη και δυναμη , οι σκεψεις μας ειναι μαζι σου !!!

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πεταλουδα μου είμαστε δίπλα σου εστω και μεσω ιντερνετ !Μην το βαζεις κατω !Ολα γινονται για καποιον λογο και ας μην σου φαινεται τωρα!

για να κρατηθει ενα σπιτι πρεπει να το θελουν και να προσπαθουν και οι δυο αλλιως η ζυγαρια παντα γερνει αλλα τιποτα καλό δεν βγαινει απο αυτο!Όποτε αν φυγεις φυγε με το κεφαλι ψηλα!Δεν χρειαζεται να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας!Για σενα ολος ο κοσμος ειναι το παιδακι σου και αν αυτοι οι ανθρωποι δεν το σεβονται αυτο τοτε πρεπει να το σκεφτεις εσυ διπλα και τριπλα να μην πληγωθει και αλλο η ψυχουλα του!

Εισαι πολυ νεα για να θυσιασεις τον ευατο σου σε εναν ανθρωπο που φοβαται τους γονεις του!Και φερεται σαν κακομαθημενο παιδακι!Αυτο φανηκε διοτι πριν μπουν οι γονεις εισασταν καλα ,οταν μπηκαν στη σχεση σας φανηκε οτι δεν μπορει να τους κανει ζαφτι!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν εχει γραψει η πεταλουδα, ευχομαι να ειναι καλα!!

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
vasoula έγραψε: Δεν εχει γραψει η πεταλουδα, ευχομαι να ειναι καλα!!
ισως έφυγε και δεν έχει ιντερνετ στους δικους της. και εγω ευχομαι να ειναι καλα, να το ξεπεράσει και να ειναι δυνατή.

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:Έχουμε κάνει άποιρες φορές, αυτές τις συζητήσεις και πάντα καταλήγουμε στο ότι έγω φταίω και είμαι άχρηστη και ανυπόφορη...

Δεν με ακούει, δεν μιλάμε και όταν πάω να πω το οτιδήποτε ακούω αυτές τις 3 φράσεις!!

Όταν με βλέπει ότι είμαι έτοιμη να την κάνω, γίνετε άλλος άνθρωπος! Εγώ όμως το βαρέθηκα αυτό το παιχνίδι...
Τότε κλύτερα να τονν τιμωρήσεις φεύγωντας μς το παιδί μακριά από το σπίτι για λίγο καιρό μέχρι να καταλάβει ότι με όλα αυτά θα σας χάσει και τους 2 να καταλάβει οτι δεν εισαι παιχνιδάκι που όποτε θέλει θα το αγαπάει και θα το φροντίζει και όποτε θέλει θα το πετάει μακριά.Αυτήν την στιγμή ίσως να σε θεωρεί δεδομένη και πως ότι και αν σου κάνει εσύ θα το δεχτείσ σαν να μην συμβαίνει τίποτα......αφού το συζητήσατε άπειρες φορές και εξακολουθεί να κάνει τα ίδια τότε η μόνη λύση σίγουρα δεν είναι το διαζύγιο αλλά να τον ταρακουνήσεις ώστε να καταλάβει πόσο σε αγαπάει γιατι για να σε παντρέυτηκε και για να κάνατε μαζί ενα παιδάκι σίγουρα σε αγαπάει εξάλλου δεν ανάφερες πουθενά οτι σε μισεί το οτι τσακώνεσται δεν σημαίνει τίποτα και εγώ όλη μέρα με τον άντρα μου καβγαδίζουμε και μου λέει ακριβώς τισ ίδιες φράσεις και εγώ τότε απλώς αδιαφορώ για να είμαι ήρεμη

Υ.Γ.:Συγνώμη για το μεγάλο ποστ!!!!!!!!!!!

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:Απλά πλέον, έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά.

Βαρέθηκα να συζητάω για συναινετικό χωρισμό, γιατί κάθε φορά λέει ναι και μετά γίνεται άλλος άνθρωπος.

Με το ποτό κάθε φορά τα ίδια, τί να του έλεγα εκείνη τη στιγμή... έστι κι αλλιώς δεν θα το καταλάβαινε και στο τέλος πάλι εγώ θα έφταιγα.
(δεν είχα όρεξη να χαλάσω τη βόλτα του μωρού μου)


ΚΑΙ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΛΥΠΑΕΙ... τι θα έλεγες αν από την αρχή, είχα αναφέρει ότι μόλις παντρευτήκαμε (έγκυος ακόμα) σήκωσε χέρι και αργότερα αφότου γέννησα;

Κάθε φορά που θυλάζαμε, έβρισκε ευκαιρία να λέει τα δικά του, από την άκρη του διαδρόμου, εμένα να με πέρνουν τα κλάματα και εξαιτίας του ο μικρός σταμάτησε το στήθος 4 μηνών;
(ενώ του είχα ζητήσει επανελλημένες φορές, όταν είναι να θυλάσω, για μισή ώρα πριν δεν θα μιλάμε καθόλου, γιατί πρέπει να είμαι ήρεμη)

Ότι με είχε στείλει στη μάνα μου, μαζί με το παιδί και εγώ δεν τους έλεγα τίποτα, γιατί έλεγα ότι θα περάσει!

Όπως και πέρασαν όλα αυτά του 1ου χρόνου...
τώρα;
είναι αυτά που λέμε εδώ

(και δεν λέω για τα πεθερικά μου, γιατί δεν θα φρίξετε απλώς....)
μα τι λες τώρα κορίτσι μου εγώ έχω ήδη φρίξει πως τόλμησε να σηκώσει το χέρι του σε γυνάικα και έγγυο κιόλας?αυτόδεν επιτρέπεται ούτε σε φυσιολογικές συνθήκες

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αργυρώ μου διάβασε τα όλα αν μπορείς. Το τι έχει τραβήξει αυτή η κοπέλα με αυτόν τον άνθρωπο είναι απίστευτο και είναι και κρίμα...

Ελπίζω πεταλουδίτσα τώρα να είσαι καλά και αργά ή γρήγορα περιμένουμε νέα σου!

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:Αργυρώ μου διάβασε τα όλα αν μπορείς. Το τι έχει τραβήξει αυτή η κοπέλα με αυτόν τον άνθρωπο είναι απίστευτο και είναι και κρίμα...

Ελπίζω πεταλουδίτσα τώρα να είσαι καλά και αργά ή γρήγορα περιμένουμε νέα σου!
Μαράκι μου τώρα μόλις τελείωσα διαβάζοντας τα πάντα και είμαι τελείως αντίθετη με όλα αυτά που έκανε ο ευτυχώς πρώην άντρας της ..........εγώ δεν έχω φάει ξύλο από τον άντρα μου το έφαγα πιο μικρή απο τον αδερφό μου και μιλάμε για πολύ ξύλο εννοείται πως μς υπερασπιζότανε οι γονείος μου αλλα το θέμα είναι πως από τότε έδωσα όρκο στον εαυτό μου και τώρα και στο παιδί μου ό,τι ποτέ και κανένασ δεν θα σηκώσει χέρι επάνω μας


Τελικώς η όμορφη και γλυκειά πεταλουδίτσα μας έστω και αργά πήρε την πιο γενναία και θαραλλέα απόφαση και το καλό που της θέλω να μην μεταοιώσει ποτέ για αυτό να φανεί δυνατή απο εδώ και πέρα για αυτήν και το παιδί της και να μην αφησει ποτέ και κανέναν να της ξαναφερθεί ετσι

Πεταλουδίτσα περιμένουμε γρήγορα τα νέα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
argyro 2 έγραψε:
Blue_yellow Butterfly έγραψε:Έχουμε κάνει άποιρες φορές, αυτές τις συζητήσεις και πάντα καταλήγουμε στο ότι έγω φταίω και είμαι άχρηστη και ανυπόφορη...

Δεν με ακούει, δεν μιλάμε και όταν πάω να πω το οτιδήποτε ακούω αυτές τις 3 φράσεις!!

Όταν με βλέπει ότι είμαι έτοιμη να την κάνω, γίνετε άλλος άνθρωπος! Εγώ όμως το βαρέθηκα αυτό το παιχνίδι...
Τότε κλύτερα να τονν τιμωρήσεις φεύγωντας μς το παιδί μακριά από το σπίτι για λίγο καιρό μέχρι να καταλάβει ότι με όλα αυτά θα σας χάσει και τους 2 να καταλάβει οτι δεν εισαι παιχνιδάκι που όποτε θέλει θα το αγαπάει και θα το φροντίζει και όποτε θέλει θα το πετάει μακριά.Αυτήν την στιγμή ίσως να σε θεωρεί δεδομένη και πως ότι και αν σου κάνει εσύ θα το δεχτείσ σαν να μην συμβαίνει τίποτα......αφού το συζητήσατε άπειρες φορές και εξακολουθεί να κάνει τα ίδια τότε η μόνη λύση σίγουρα δεν είναι το διαζύγιο αλλά να τον ταρακουνήσεις ώστε να καταλάβει πόσο σε αγαπάει γιατι για να σε παντρέυτηκε και για να κάνατε μαζί ενα παιδάκι σίγουρα σε αγαπάει εξάλλου δεν ανάφερες πουθενά οτι σε μισεί το οτι τσακώνεσται δεν σημαίνει τίποτα και εγώ όλη μέρα με τον άντρα μου καβγαδίζουμε και μου λέει ακριβώς τισ ίδιες φράσεις και εγώ τότε απλώς αδιαφορώ για να είμαι ήρεμη

Υ.Γ.:Συγνώμη για το μεγάλο ποστ!!!!!!!!!!!

Οι καβγαδες δεν σημαινουν τιποτα;; Διαφωνω πολυ μαζί σου μα παρα πολυ, ειναι οτι χειροτερο και ιδιως οταν υπαρχουν και παιδια στο σπιτι!!!

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα σας,
σας ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα λόγια σας και την συμπαράσταση!

Το Σκ ήταν μεγάλο και με πολλές συζητήσεις...
και κλάμα...
είδε ότι το εννοούσα κι...
ενώ τα είχαμε συμφωνήσει, για ακόμα μία φορά, όλα!!!
ηρεμήσαμε, χαλαρώσαμε και νοιώσαμε πιο οικία (χωρίς σεξ)

ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΟ!!!

Σαν "πεταλουδίτσα" έχω δώσει εξαρχής, ένα περιθόριο μέχρι τον Ιούνιο... οπότε είπα ότι έφαγα τον γάιδαρο, ας μην κολλήσω στην ουρά και έκανα ότι τον πειστεύω!

Εχθές του έδωσα το τηλ. εκεί που πηγαίνω (για όσους μπαίνουν, τώρα στη συζήτησει, πάω σε ψυχολόγο) έχουν και για ζευγάρια.
Τώρα απλά θα περιμένω και θα δώσω άλλη μία ευκαιρία!

Μπορεί να πάμε και να μην μας βοηθήσουν, αλλά τουλάχιστον θα έχει κάνει το βήμα ο "άντρας" μου, επειδή είναι τρομερά δυσκολο κάτι τέτοιο για εκείνον, θα έχει υπερβεί τον εαυτό του... και αυτό θα σημαίνει πολλά για μένα!!!
(βέβαια, δεν πιστεύω ότι θα το κάνει)

2μήνες, υπομονή και ελπίζω με την συντροφιά σας Προβλήματα με τους άντρες μας; - Σελίδα 7 417472

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μακάρι να σου πάνε όλα καλά! αν θεωρείς ότι πρέπει να δώσεις ακόμη μια ευκαιρία, εμείς μαζί σου θα είμαστε.

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:Καλημέρα σας,
σας ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα λόγια σας και την συμπαράσταση!

Το Σκ ήταν μεγάλο και με πολλές συζητήσεις...
και κλάμα...
είδε ότι το εννοούσα κι...
ενώ τα είχαμε συμφωνήσει, για ακόμα μία φορά, όλα!!!
ηρεμήσαμε, χαλαρώσαμε και νοιώσαμε πιο οικία (χωρίς σεξ)

ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΟ!!!

Σαν "πεταλουδίτσα" έχω δώσει εξαρχής, ένα περιθόριο μέχρι τον Ιούνιο... οπότε είπα ότι έφαγα τον γάιδαρο, ας μην κολλήσω στην ουρά και έκανα ότι τον πειστεύω!

Εχθές του έδωσα το τηλ. εκεί που πηγαίνω (για όσους μπαίνουν, τώρα στη συζήτησει, πάω σε ψυχολόγο) έχουν και για ζευγάρια.
Τώρα απλά θα περιμένω και θα δώσω άλλη μία ευκαιρία!

Μπορεί να πάμε και να μην μας βοηθήσουν, αλλά τουλάχιστον θα έχει κάνει το βήμα ο "άντρας" μου, επειδή είναι τρομερά δυσκολο κάτι τέτοιο για εκείνον, θα έχει υπερβεί τον εαυτό του... και αυτό θα σημαίνει πολλά για μένα!!!
(βέβαια, δεν πιστεύω ότι θα το κάνει)

2μήνες, υπομονή και ελπίζω με την συντροφιά σας [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Πεταλουδιτσα μου πιστευω πως καλα εκανες.στο ειχα πει οτι η περιπτωση σου ειναι παρομοια με την δικη μου.θελει βεβαια υπομονη να ξερεις και απο την μερια σου γιατι πρεπει να δειξεις και συ οτι το θελεισ να προσπαθησετε και να μην του χτυπασ οτι εκανε.καινουρια αρχη που λεμε για ακομα μια φορα αλλα μακαρι αυτη την φορα με αποτελεσματα Wink .στο ευχομαι ολοψυχα και γω του δωσα μια τελευταια ευκαιρια.ελπιζω να πειραμε την σωστη αποφαση για το καλο μας αλλα και τον παιδιων μας
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δηλαδή σε σταμάτησε να μην φέγεις Πεταλούδα;; Είπε πως είναι διαθέσιμος να πάτε σε ειδικό;; Μακάρι να το κάνει γιατί ίσως θέλει να φτιάξουν τα πράγματα, στο εύχομαι κουκλίτσα μου ολόψυχα γιατί έχω καταλάβει πως τελικά αγαπάς πολύ αυτόν τον άνθρωπο!!!
Μην βάζεις χρονικό περιθώριο θα δείς αμέσως τις προθέσεις του, μην πιέζεσαι με χρόνους και τέτοια, αλλά πες μου σε σταμάτησε μην φύγεις;;

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Βασούλα μου,

Όπως κάθε Σάββατο, πήγα στην μητέρα μου.
Μου τηλ. και με κάλεσε για φαγητό, που θα έβγαινε με ένα ζευγάρι.
Λοιπόν βρήκα ευκαιρία...του τύπου την άποψη την σέβεται πάρα πολύ, τον έχει για πρότυπο!!!

Με το που πήγα, ξεκίνησα να μιλάω απέξω και σιγά σιγά μπήκα στο θέμα, όταν πήγε στην τουαλέτα ο "άντρας" μου του το είπα... με ρώτησε, γιατί δεν πάτε σε σύμβουλο και του είπα πως είναι κάθετος

Έτσι γύρισε ο "άντρας" μου, συνεχίσαμε και όταν ξεκίνησε να μιλάει και ο "άντρας" μου, του το έριξε... γιατί δεν πάτε, σε σύμβουλο;

ΚΟΚΚΑΛΟ
μα αλήθεια πιστεύεις σε αυτά;
αν πας εκεί σημαίνει πως είναι τελειωμένη υπόθεση;

αποριμμένος ο τύπος του λέει πως όχι, εντάξη μπορεί να μην σας βοηθήσει, αλλά τουλάχιστον εσύ θα έχεις κάνει κάτι πρακτικό για την σχέση σας!

....αν δεν το έλεγε εκείνος....

(βέβαια, δεν πιστεύω ότι τελικά θα πάμε)



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Blue_yellow Butterfly στις Τρι Απρ 05, 2011 2:19 am, 1 φορά

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ, ΓΙΑ ΠΑΣΧΑ!!!

Μην χαίρεστε, έφαγε άκυρο, από την μητέρα τού του είπε πως μόνο για μονοήμερη μπορεί να πάει γιατί έχει καλεσμένους

Twisted Evil ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ Twisted Evil

Το ξέρω ότι θα με βρίσετε, αλλά του είπα ότι δεν τον θέλω μαζί μου!
Γιατί μπάντα έρχομαι δεύτερη!!!
(και με πληγώνει)


ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ, ΕΦΑΓΕ ΑΚΥΡΟ
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ, ΠΑΣΧΑΑΑΑΑΑΑΑ

Ούτε καν ο γιος του πρώτος!!!!!!!!!!



Α, επίσης πήρε τηλ. και είπε ότι θα τον ειδοποιήσουν... για να δούμε!


(ρε κορίτσια, με πλήγωσε πολύ αυτό με το Πάσχα... άκου εκεί, του είπε η μάνα του όχι και τώρα θέλει να το περάσουμε μαζί... εγώ δεν θέλω, θέλω να τον κουτουλήσω Προβλήματα με τους άντρες μας; - Σελίδα 7 679259 )

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ, ΓΙΑ ΠΑΣΧΑ!!!

Μην χαίρεστε, έφαγε άκυρο, από την μητέρα τού του είπε πως μόνο για μονοήμερη μπορεί να πάει γιατί έχει καλεσμένους

Twisted Evil ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ Twisted Evil

Το ξέρω ότι θα με βρίσετε, αλλά του είπα ότι δεν τον θέλω μαζί μου!
Γιατί μπάντα έρχομαι δεύτερη!!!
(και με πληγώνει)


ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ, ΕΦΑΓΕ ΑΚΥΡΟ
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ, ΠΑΣΧΑΑΑΑΑΑΑΑ

Ούτε καν ο γιος του πρώτος!!!!!!!!!!



Α, επίσης πήρε τηλ. και είπε ότι θα τον ειδοποιήσουν... για να δούμε!


(ρε κορίτσια, με πλήγωσε πολύ αυτό με το Πάσχα... άκου εκεί, του είπε η μάνα του όχι και τώρα θέλει να το περάσουμε μαζί... εγώ δεν θέλω, θέλω να τον κουτουλήσω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] )

Εμ κουκλιτσα μου τι πιστεψες οτι αμεσα θα εβλεπες και αλλαγες? Crying or Very sad ο ανθρωπος ειπαμε δεν γινεται γεννιεται.νομιζω πως αφου θελησες να δωσεις ευκαιρια πρεπει να κανεις πισω γιατι παλι τα ιδια θα χεται.θα καταλαβει πιστευω οταν θα δει ποσο ωραια θα περασετε οικογενειακα.και αυτος αλλος παλαβος ηρθε και σου πε χυμα οτι επειδη εφαγε ακυρο ας μην κανει μωρε μονος του αντε να σας κανει την χαρη.δεν παιζεται [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] .και γω δεν ειδα ουσιαστικες αλλαγες μπορω να πω.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις