Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
8 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 8 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 9]

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πηγαινες σε ψυχολογο;; Μηπως αυτος χρειαζεται;; οκ τον αγαπας το καταλαβαινω αλλα η αξιοπρεπεια σου;; τα νιατα σου; η ζωή σου;; το χαμογελο σου;;

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:
μαμαμια έγραψε:ΤΩΡΑ ΗΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΠΟΥ ΝΟΙΚΙΑΣΑΜΕ ΑΦΟΥ Η ΚΟΛΟΓΡΙΑ ΜΑΣ ΕΔΙΩΞΕ ΕΓΩ ΜΕΓΑΛΩΝΩ ΤΟ ΜΩΡΟΥΛΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ 2 ΔΟΥΛΕΙΕς ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΣΤΕΡΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.. ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 3ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕ ΚΑΙ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΗΚΕ ΣΕ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΟ ΜΩΡΟΥΛΙ ΜΑΣ.ΑΑΑΑ! ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΕΠΙΜΟΝΑ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ Η ΜΙΚΡΗ.ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΠΟΝΕΣΕΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ

ΜΠΡΑΒΟ!!!
Πως τα κατάφερεςςςςςςςςςςςς;;;;;;;


πάντως για να πούμε και του στραβού το δίκιο...εσύ κεράτωσες...και τώρα βγήκες και απο πάνω...αλήθεια πως το έκανες? και πόσο μπορεί να κρατησει?...και τώρα όπως λες σκίζεται για σενα κ το παιδί και το έχει ξεπεράσει και τελείως????
πού υπάρχουν τέτοιοι άντρες ?..μάλλον είναι ο τελευταίος(!) γιαυτο εγώ πιστεύω να μην το τραβήξεις άλλο ..να παντρευτεις να τελειώνεις..προφανώς τωρα τον θες ε?

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε:ουπς, συγνωμη δεν το καταλαβα αυτο απο οσα διαβασα..
λοιπον, εχω να πω κι εγω κατι για ολα αυτα που διαβασα...
καταρχην, η οποιαδηποτε μορφη βιας ειναι κατηγορηματικα εγκλημα!!
επειδη δεν καταλαβα καλα, ο αντρας σου ειναι αλκοολικος η' απλα τον χαλαει το ποτο? εννοω πινει πολυ και συστηματικα??
οσο για το "κερατο" που λετε κοριτσια, δεν ειμαι καθολου αυτης της αποψης..
και κατι τελευταιο..εφοσον εχεις πει πολλες φορες να χωρισεις, τοτε αυτο πρεπει να κανεις.. διοτι αν πραγματικα τον αγαπουσες δεν θα το σκεφτοσουν καν!!

Όχι απλά από την χαρά της παρέας ή της βόλτας πίνει και τον χαλάει και απλά γυρίζουμε σπίτι και κοιμάται, δεν έχουμε ιστορίες.

Για τα πεθερικά μου, δεν έχω αναφέρει τίποτα, γιατί είναι υπερβολικά πολλά και γινόντουσαν μαζί με τα σκηνικά του αντρός μου, θα μπερδέψουμε τα μπούτια μας και δεν θα βγει νόημα!!

Αν δεν τον αγαπούσα πραγματικά, δεν θα προσπαθούσα 2 χρόνια τώρα, δεν θα ανεχόμουν την συμπεριφορά του, ούτε κάθε φορά θα πίστευα στα λόγια του παρ' όλο που από πράξεις τίποτα...

αφού τον αγαπάς όπως λες..μήπως να προσπαθούσατε να απομακρυνθείτε απο όλους για λίγο...μήπως καταβάθος το πρόβλημα είναι οι γονεις του και τον επιράζουν...αυτοι σε θέλανε οταν παντρευτηκατε??
σκεφτηκες να ζησετε μακρια απο τους γονεις του( κ τους δικου σου) μηπως βρειτε τους ρυθμούς σας?

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:
Blue_yellow Butterfly έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε:
και κατι τελευταιο..εφοσον εχεις πει πολλες φορες να χωρισεις, τοτε αυτο πρεπει να κανεις.. διοτι αν πραγματικα τον αγαπουσες δεν θα το σκεφτοσουν καν!!

Όχι απλά από την χαρά της παρέας ή της βόλτας πίνει και τον χαλάει και απλά γυρίζουμε σπίτι και κοιμάται, δεν έχουμε ιστορίες.
Αν δεν τον αγαπούσα πραγματικά, δεν θα προσπαθούσα 2 χρόνια τώρα, δεν θα ανεχόμουν την συμπεριφορά του, ούτε κάθε φορά θα πίστευα στα λόγια του παρ' όλο που από πράξεις τίποτα...

αφού τον αγαπάς όπως λες..μήπως να προσπαθούσατε να απομακρυνθείτε απο όλους για λίγο...μήπως καταβάθος το πρόβλημα είναι οι γονεις του και τον επιράζουν...αυτοι σε θέλανε οταν παντρευτηκατε??
σκεφτηκες να ζησετε μακρια απο τους γονεις του( κ τους δικου σου) μηπως βρειτε τους ρυθμούς σας?

δηλαδη δεν υπαρχει θεμα βιας που λεμε?? τοτε το προβλημα σου και μονο ειναι η αδιαφορια του οπως λες??

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
παντα τον ηθελα και αυτο που του εκανα το μετανοιωσα και μαλιστα πανω στην εγκυμοσυνη τιμωρουσα τον εαυτο μου οσο μου φεροταν ασχημα..τωρα πως εγινε κ ειμαι απο πανω δεν ξερω ακριβως.οσο για γαμο θα γινει καποια στιγμημαζι με την αφτιση...ειναι κ λιγο οικονομικο το θεμα.. Very Happy

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Blue_yellow Butterfly έγραψε:
μαμαμια έγραψε:ΤΩΡΑ ΗΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΠΟΥ ΝΟΙΚΙΑΣΑΜΕ ΑΦΟΥ Η ΚΟΛΟΓΡΙΑ ΜΑΣ ΕΔΙΩΞΕ ΕΓΩ ΜΕΓΑΛΩΝΩ ΤΟ ΜΩΡΟΥΛΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ 2 ΔΟΥΛΕΙΕς ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΣΤΕΡΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.. ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 3ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕ ΚΑΙ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΗΚΕ ΣΕ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΟ ΜΩΡΟΥΛΙ ΜΑΣ.ΑΑΑΑ! ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΕΠΙΜΟΝΑ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ Η ΜΙΚΡΗ.ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΠΟΝΕΣΕΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ

ΜΠΡΑΒΟ!!!
Πως τα κατάφερεςςςςςςςςςςςς;;;;;;;


πάντως για να πούμε και του στραβού το δίκιο...εσύ κεράτωσες...και τώρα βγήκες και απο πάνω...αλήθεια πως το έκανες? και πόσο μπορεί να κρατησει?...και τώρα όπως λες σκίζεται για σενα κ το παιδί και το έχει ξεπεράσει και τελείως????
πού υπάρχουν τέτοιοι άντρες ?..μάλλον είναι ο τελευταίος(!) γιαυτο εγώ πιστεύω να μην το τραβήξεις άλλο ..να παντρευτεις να τελειώνεις..προφανώς τωρα τον θες ε?

Δεν νομιζω πως τιθεται θεμα πως τα καταφερε αλλα κατα τη γνωμη μου ταρακουνηθηκε, την εχασε μια και καταλαβε πως αν ξαναεχει την ιδια συμπεριφορα ισως την ξαναχασει οχι για 2η φορα αλλα για παντα!!!1

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΑΛΟΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΛΙΓΟ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΕΡΑΣΑ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Blue_yellow Butterfly επικοινωνία σας λείπει και τίποτα άλλο.Αν αγαπάτε ο ένας τον άλλον καθίστε, μιλήστε και κάνετε μια νεα αρχη. Σίγουρα υπαρχει και η φθορα της σχεσης αλλα αν θελετε να ειστε μαζι θα το ξεπεράσετε. Επιπλεον μπορείτε να πατε και οι δυο στον ψυχολόγο. Ισως βοηθήσει!

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
vasoula έγραψε: Πηγαινες σε ψυχολογο;; Μηπως αυτος χρειαζεται;; οκ τον αγαπας το καταλαβαινω αλλα η αξιοπρεπεια σου;; τα νιατα σου; η ζωή σου;; το χαμογελο σου;;

Eίχα φτάσει σε ένα πολύ άσχημο σημείο, του ζήταγα να πάμε μαζί...
Πήγα μόνη μου, δεν άντεχα άλλο τις σκέψεις μου! και φυσικά, είχα κι εγώ ρις ίδιες ερωτήσεις που πήγαν όλα αυτά;

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bou-boukitsa έγραψε:αφού τον αγαπάς όπως λες..μήπως να προσπαθούσατε να απομακρυνθείτε απο όλους για λίγο...μήπως καταβάθος το πρόβλημα είναι οι γονεις του και τον επιράζουν...αυτοι σε θέλανε οταν παντρευτηκατε??
σκεφτηκες να ζησετε μακρια απο τους γονεις του( κ τους δικου σου) μηπως βρειτε τους ρυθμούς σας?

Την πρώτη φορά που του ζήτησα να πάμε σε άλλο σπίτι, είχα πάθει τρομερή κρίση δεν άντεχα άλλο είχαν σπάσει τα νεύρα και μου είχε υποσχεθεί ότι θα το συζητήσουμε...

Τη δεύτερη το πρότεινε εκείνος, για να δείξει καλός και όταν είδε ότι εγώ έψαχνα, μου λέει είναι δυνατόν, έχουμε μια σπιταρόνα και θα πάω να πληρώνω και νοίκη

Τη τρίτη όταν είπαμε χωρίζουμε και έψαχνα για μένα και τον μικρό, μου λέει να μετακομίσουμε οι τρείς μας;

θα το ήθελα πάρα πολύ, αλλά ούτε σε αυτό ακούστηκα, ποτέ!

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dimitroula έγραψε:Blue_yellow Butterfly επικοινωνία σας λείπει και τίποτα άλλο.Αν αγαπάτε ο ένας τον άλλον καθίστε, μιλήστε και κάνετε μια νεα αρχη. Σίγουρα υπαρχει και η φθορα της σχεσης αλλα αν θελετε να ειστε μαζι θα το ξεπεράσετε. Επιπλεον μπορείτε να πατε και οι δυο στον ψυχολόγο. Ισως βοηθήσει!

Το ξέρω, αλλά δεν θέλει, δεν του αρέσει να μιλάει... και όταν μιλάω εγώ Προβλήματα με τους άντρες μας; - Σελίδα 5 311356 ήταν το πρώτο πράγμα που έχω αναφέρει!
Να σου πω τί θέλει, να έχει ζωή εργένη, να κάνει ότι γουστάρει στο σπίτι χωρίς να τον ενοχλώ για τίποτα, σαν να μην υπάρχω και να κάνω όμως τα πάντα, εγώ!
(αυτά μπορώ να τα κάνω και στο σπιτι μου, τι να τον κάνω αν τον έχω μόνο για να περιφέρεται)


και για να απαντήσω και λίγο παραπάνω η βία υπήρξε και ψυχολογική και σωματική τον πρώτο χρόνο
τώρα είμαστε σαν συγκάτοι με παιδί και διαφωνούμε χωρίς αιτία

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Butterfly πιστευω πως ενας λογος που τα κάνει όλα αυτά είναι γιατί πιστευει οτι είτε θα υποχωρήσεις είτε οτι δεν θα εφαρμόσεις αυτα που τον απειλείς οτι θα κάνεις!Χαιρομαι που πηγαίνεις σε ψυχολόγο γιατί θα σε βοηθήσει να πατήσεις στα πόδια σου και να δεις με ψυχραιμία και αντικειμενικότητα τι είναι καλό για σενα και τον μικρουλη σου!


Επισης ανέφερες οτι ειχες προβληματα με τα πεθερικα σου,μηπως η αιτια των προβληματων σου ειναι αυτοι οι ανθρωποι και πρεπει να αλλαξεις καποια δεδομενα ωστε να καταλαβει οτι εσεις ειστε μια οικογενεια και ολοι οι υπόλοιποι ειναι τριτοι;
Δεν θα σου πω χωρισε ή μην χωριζεις!καμμια φορα αν κανεις ενα βημα πισω κερδισεις τον πολεμο!Βεβαια οχι παντα!

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αυτοί και βάζω μέσα και τον άντρα μου, το μόνο που τους έννοιαζε είναι το όνομα του παιδιού και πλέον το παιδί... εγώ απλά έτυχε να είμαι η μητέρα του, δεν τους λέει κάτι!
(μένουμε πάνω κάτω και δεν τους βλέπω και τον άντρα μου κατα τύχη τον βλέπω, μην νομίζετε ότι μένουμε στο ίδιο σπίτι και περνάμε χρόνο μαζί)

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:
vasoula έγραψε: Πηγαινες σε ψυχολογο;; Μηπως αυτος χρειαζεται;; οκ τον αγαπας το καταλαβαινω αλλα η αξιοπρεπεια σου;; τα νιατα σου; η ζωή σου;; το χαμογελο σου;;

Eίχα φτάσει σε ένα πολύ άσχημο σημείο, του ζήταγα να πάμε μαζί...
Πήγα μόνη μου, δεν άντεχα άλλο τις σκέψεις μου! και φυσικά, είχα κι εγώ ρις ίδιες ερωτήσεις που πήγαν όλα αυτά;

Κουκλιτσα μου να σου κανω μια ερωτηση κι αν θες απαντας φυσικα, στην ψυχολογο τα εχεις πει ολα αυτά??
Τι σου εχει πει να κανεις, να φυγεις η να προσπαθησεις;;
Γνωριζεις περι ψυχικης ηρεμιας δεν θελω να σε τρομαξω αλλα να βοηθησω οπως ολες μας και πιστευω το ιδιο θα εκανες και εσυ για εμενα αν περνουσα ολα αυτα!!!
Γνωριζεις περι ψυχικης ηρεμιας;; Εχεις σκεφθει πως μια μερα μπορει να μην νιωθεις καλα απο την πιεση;;;
Σου πα και σε προηγουμενο μου ποστ να προσπαθησεις αλλα βλεπω παρακατω που λες πως θελει να εχει εργενικη ζωη και να κανει οτι θελει, ξερεις τι σημαινει αυτό;;
Εμενα ειλικρινα δεν με νοιαζει η αγαπη σε ενα γαμο η σε μια σχεση αλλα ο ερωτας και ο σεβασμος και αυτα τα αξιζουμε ολοι μας, πιστευεις πως αυτος ο άνθρωπος σου τα προσφερει;;

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:Αυτοί και βάζω μέσα και τον άντρα μου, το μόνο που τους έννοιαζε είναι το όνομα του παιδιού και πλέον το παιδί... εγώ απλά έτυχε να είμαι η μητέρα του, δεν τους λέει κάτι!
(μένουμε πάνω κάτω και δεν τους βλέπω και τον άντρα μου κατα τύχη τον βλέπω, μην νομίζετε ότι μένουμε στο ίδιο σπίτι και περνάμε χρόνο μαζί)

Ετυχε; τι λεξη ειναι αυτη;; τι σημαινει ετυχε;; νιωθεις τοσο υποβαθμισμενη βρε κοριτσι μου; μην σου περνανε τετοια στο μυαλο σου!!
Ετυχε που το ειχες στην κοιλιτσα σου 9 μηνες;; Ετυχε που ενιωσες να σε κλωτσα; Ετυχε που αγωνιουσες;; Ετυχε που πονεσες για να το φερεις στον κοσμο;; Ετυχε που το μωρακι μολις ηρθε στην αγκαλιτσα σου εκλαψες απο χαρα και εκεινο καταλαβε την μανουλα του;; ΕΤΥΧΑΝ ολα αυτα;;
Μηπως σου λειπει λιγη αυτοπεποιθηση και αυτοσεβασμο!!
Εισαι νεα, ομορφη( δεν σε χω δει δεν σε ξερω μα ενας ανθρωπος οταν προσπαθει να συνετισει καποιον που φερεται ετσι σημαινει πως εχει αγαπη και θεληση μεσα του και αυτο ναι ειναι ομορφια) εχεις ανθρωπους που αγαπας και θα σε στηριξουν και πανω απο ολα πιστεψε με αυτο στο γραφω με πολυ πληγωμενη καρδουλα '' εχεις την υγεια σου κοριτσακι μου'' πιστεψε πως ειναι πολυ σημαντικος λογος για να νιωθεις ευτυχισμενη πιστεψε με και αν οχι θα σου στειλω π.μ γιατι στα γραφω αυτα!!
Παρε την ζωη στα χερια σου η μεινεις η φυγεις παρτην στα χερια σου, ξερεις τι λεω εγω;; κοιτα ''..κι οταν μια μερα φυγω απο εδω ενα θα ειναι το σιγουρο, πως διαλεξα την ζωη που θελησα εγω και οχι καποιοι αλλοι για μενα''

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Όχι αυτά τα δύο, δεν μου τα προσφέρει!
Στην ψυχολόγο, για αυτό πήγα να με φοηθήσει να ανασυνταχτώ... η ψυχολόγος δεν μιλάει, απλά σε βοηθάει να οργανώνεις τις σκέψεις και να βρίσκεις τις ρίζες του "γιατί"
με βοήθησε τρομερά, χωρίς να κάνει απολύτως τίποτα
μόνη μου ρωτούσα, μόνη μου απαντούσα

το θέμα δεν είναι λοιπόν τί μου προτείνει, όπως μου είπε η ίδια
"δεν υπάρχει λάθος ή σωστό, γιατί για τον καθένα μας είναι διαφορετίκό και ο καθένας μας, έχει διαφορετικές αντιδράσεις και αντοχές σε αυτές τις καταστάσεις"

(αν ήμουν μια γυναίκα επιφανειακή, θα καλοπερνούσα, με τέτοια ζωή)
(αλλά εγώ θέλω αγκαλίτσα φιλάκι χαδάκι και μια όμορφη κουβέντα)

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μα ποιος αντεχει ολα αυτα;;
Ναι καταλαβαινω πως θελεις αγκαλιτσες και ειναι πολυ λογικο, απο που ομως τις θελεις απο εναν ανθρωπο που σε υποβαθμιζει ετσι και θελει εργενικη ζωη; τοσο πολυ εισαι εξαρτημενη μαζι του;; Καλα η ψυχολογος δεν απαντα;; πρωτη φορα το ακουω αυτο!!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να σε ρωτησω κλαις καθολου;;

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα προσπαθήσω να σου πω με συντομία τη δική μου -παλιά- ιστορία.

Στα 15 μου γνώρισα τον πρώτο μου "έρωτα" (αυτός 18).
Συνολικά ήμασταν 9 χρόνια μαζί - μέχρι τα 24 μου (αυτός 27).

Ο πρώτος καιρός ήταν καλός, εγώ σχολείο, αυτός μετά φαντάρος κτλ...

Όσο ήταν φαντάρος εγώ είχα νταραβέρι με έναν φίλο του αδερφού μου. Το έμαθε κι από τότε για τα υπόλοιπα 7 χρόνια "μου το χτύπαγε" σε κάθε ευκαιρία. Αυτό (το κέρατο) είναι κάτι που δυστυχώς ούτε ξεχνιέται, ούτε ξεπερνιέται ποτέ... μαμαμία για σένα πάει αυτό...

Λοιπόν τους τελευταίους 8 μήνες της σχέσης μας συγκατοικούσαμε.
Κάθε μήνα, σε κάθε καβγά, μάζευε τα πράγματά του να φύγει. Και πάλι εγώ ήμουν αυτή που τα έβαζε πίσω στη θέση τους, όταν γυρνούσε γονατιστός...
Παίζαμε ξύλο (όχι μπουνιές, ήταν έξυπνος για να μου κάνει σημάδια) απλά σαν αυτά που λέει η πεταλούδα, αγκωνιές, δαγκωνιές, κάνα κάψιμο με το τσιγάρο (εγώ του τα έκανα αυτά για να με αφήσει, ήταν παλαιστής της ελληνορωμαικής και μου έκανε λαβές για να με ακινητοποιεί, αλλά εγώ τα έπαιρνα ακόμα πιο πολύ!! Twisted Evil )
Βασικά περισσότερο εγώ τον χτυπούσα... τες πα...
Να μην τα πολυλογώ δεν άντεξα.
Όταν έφτασα σε σημείο να πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτεται πως τον μαχαιρώνω πισώπλατα, κατάλαβα πως είχαμε φτάσει στο απροχώρητο.
Μια μέρα που τσακωθήκαμε -για ψύλου πήδημα ως συνήθως- πήρα τηλ τους δικούς μου, ήρθαν κι αρχίσαμε να μαζεύουμε...

Τι θέλω να πω:
Αν πέσει ξύλο για μία φορά, μετά θα γίνεται συνέχεια. Κάποια στιγμή στο μέλλον θα επαναληφθεί...
Αν χαθεί η επαφή, ο ερωτισμός, η επικοινωνία και φυσικά η διασκέδαση, δεν υπάρχει τίποτα που να σε κρατάει με τον άλλο.

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι όσο κάθεσαι, απλά δίνεις παράταση.
ΔΕ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ. Π-Ο-Τ-Ε.
Θα είναι καλός μαζί σου για όσο έχει συμφέρον (μόνη σου το είπες άλλωστε) και μετά θα έχετε πάλι τα ίδια...

Μην αυταπατάσαι και μην προσπαθείς να ξεγελάσεις τον εαυτό σου.
Με όσα είπες ειλικρινά μου θύμησες τον πρώην μου, ακόμα και στο ότι την έπεσε στη σερβιτόρα πιωμένος. Εμένα την είχε πέσει σε μια φίλη μου κι αργότερα στην ίδια μου την αδερφή!! Κι ήμουν μπροστά!
Η κοπέλα τραβιόταν προς τα πίσω μην ξέροντας τι να κάνει, και η αδερφή μου του λέει (είμαστε δίδυμες αλλά δεν είμαστε ίδιες) "Δεν είμαι η Αγγελική!!!" και προσπαθούσε κι αυτή να πάει πιο πίσω, αφού προσπαθούσε να τη φιλήσει!

Τι να σου λέω τι τράβηξα 9 χρόνια.
Το πήρα πρέφα όμως σχετικά νωρίς (εννοώ νέα σε ηλικία) και την έκανα.
Και να σκεφτείς, λέγαμε να κάνουμε και παιδί... Πόσο χαίρομαι...

Τώρα με τον αντρούλη μου είμαι πολύ ευτυχισμένη. Νιώθω ότι βρήκα επιτέλους το άλλο μου μισό. Νιώθω ότι αποζημιώθηκα... Όχι ότι κι αυτός είναι τέλειος, κανείς δεν είναι άλλωστε (βλέπε και στις πεθερές) αλλά είναι πολύ κοντά σε αυτό που ονειρευόμουν.
Όμως αυτό δε θα το ήξερα, αν δεν είχα χωρίσει. Θα νόμιζα ακόμα πως ο πρώην μου ήταν ο άντρας των ονείρων μου και θα ζούσα στη δυστυχία και τη μιζέρια...

Επίσης τα κορίτσια μπορεί να έχουν δίκιο που σου λένε για τα πεθερικά. Αν μπορείς να τους αποφύγεις με οποιοδήποτε τρόπο/μέθοδο να το κάνεις. Και "τράβα" και τον άντρα σου σιγά-σιγά...
Αν δεις ότι δε μπορείς, τότε τραβήξου μόνη σου μακριά από αυτούς...

Σόρρυ για το μεγάλο ποστ.

Α! Κι όσο για το νοίκι, αν νοικιάσετε αυτό που μένετε τώρα είναι μία η άλλη. Δε βγαίνετε χαμένοι. Οπότε ας αφήσει τις χαζές δικαιολογίες για τους χαζούς...

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αυτό ναι, μου το είπε την προηγούμενη εβδομάδα!!!

ΕΙΜΑΙ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΗ ΜΕ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ, ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ!


(μιλάει καλέ, απλά ακόμα ψάχνομαστε... αφού είπαμε τα πάντα για άντρα και πεθερικά, πήγαμε στους γονείς μου και σε προηγούμενες σχέσεις. Την άλλη εβδομάδα έχουμε να συζητήσουμε, τί είναι αυτό που με κρατάει και ενώ θέλω να χωρίσω, δεν είμαι σίγουρη)

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε κραταει η έλλειψη αυτοπεποιηθησης, αυτοεκτιμησης, αυτοσεβασμου και φυσικα η συνηθεια κουκλιτσα μου!!! Απλα οι ψυχολογοι τα λενε σιγα σιγα και μερικοι οχι ολοι το παρατεινουν για να γινονται οσο περισσοτερες συνεδριες!!
Ισως ετσι σε βοηθησει πολυ, ποσες φορες εχεις παει;; Αν και κατα την γνωμη μου αυτο που χρειαζεσαι ειναι αγαπη και εναν ανθρωπο διπλα σου να σε κανει ευτυχισμενη και ξερεις κατι;; δεν εισαι 50 χρονων!!

Πολυ σωστα tziz και μπραβο που εφυγες, προστατεψες τον ευατο σου και εδωσες μια 2η ευκαιρια στην ευτυχια σου!! Τελικα κανεις δεν αναντικαταστατος!!!

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τζιζ όντως, σε πάρα πολλά για να μην πω σε όλα!
Εγώ δυστυχώς, δεν σκεφτόμουν μόνο πως θα τον σκοτώσω, αλλά και άλλα πολύ χειρότερα... Προβλήματα με τους άντρες μας; - Σελίδα 5 534787 είχα φτάσει στο αμήν και δεν έβρισκα τρόπο να ξεφύγω
και η χαζή Embarassed το μόνο που έπρεπε να έιχα κάνει ήταν να μιλήσω και ευτυχώς να πάω στην ψυχολόγο μου


να νοικιαστεί το σπίτι; Laughing το άλλο με το Τοτό το ξέρεις; Προβλήματα με τους άντρες μας; - Σελίδα 5 328109

Βασούλα, είναι δημόσια υπηρεσία ΚΕΔΑ, δεν πληρώνω τίποτα (είναι για κάθε ίδους κακοποιημένη γυναίκα, και άπορη... εγώ δεν δουλεύω)

Εχω γον Ιωάννη μου, που και αγκαλίτσες μου κάνει, καλό καλό στα μαγουλάκια, φιλάκια συνέχεια και είναι πάρα πολύ χαρούμενο παιδί και μου λέει σ' αγαπω όλη την ώρα

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εσύ εργάζεσαι?
Από ότι κατάλαβα όχι ε?
Ρωτάω για να καταλάβω αν έχεις πόρους.
Πάντως όμως έχεις την υποστήριξη από το περιβάλλον σου. Αυτό είναι θετικό.
Πάντως για να μην αισθάνεσαι άσχημα, υπάρχουν αρκετές κοπέλες που περνάνε ή έχουν περάσει στο παρελθόν παρόμοιες καταστάσεις. Απλά οι περισσότερες δεν έχουν το θάρρος να το παραδεχτούν και να το ομολογήσουν...

Τι μου κάνεις βραδιάτικο..
Μου ξυπνάς μνήμες... Κακές...
Και φορτώνω... Twisted Evil

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πεταλούδα, το θέμα είναι ότι -έτσι όπως μας τα περιγράφεις τουλάχιστον- εσείς παντρευτήκατε γιατί ήσουν έγκυος. Και είναι προφανές πως αυτός δεν ήταν έτοιμος να κάνει οικογένεια.
Κι αυτή είναι η πιο σημαντική λεπτομέρια. Τι ηλικία έχει?

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νομιζω οτι εισαι πολυ πιεσμενη και κατα συνεπεια σε ενοχλουν τα παντα που εχουν να κανουν με εκεινον.

Προφανως εχετε και παλια θεματα που δεν τα ειχατε λυσει σαν ζευγαρι και βγαινουν στην επιφανεια και αυτα.
ολα αυτα που μου λες τα εχω περασει και εγω σε μεγαλυτερο βαθμο και χωρις ψυχολογο. Ομως καποια στιγμη ειπα:

- Δεν παει αλλο, δεν γινεται συνεχεια να φταινε οι αλλοι, καπου πρεπει να κανω λαθος και εγω.

Αλλαξα πορεια λοιπον και ειμαι πολυ καλυτερα. Εχω μαθει πλεον να διαχειρίζομαι καλυτερα τα χαζοπροβληματα που πριν 4-5 χρονια θα μπορουσαν για μενα να ειναι αιτια χωρισμου. Εν ολίγοις εκπαιδεύτηκα να μην παιρνω τα πραγματα προσωπικα και κυριως οτι με ενοχλεί να το λύνω εκεινη την ωρα. Αυτο δεν σημαινει οτι εχω την τελεια σχεση με τον αντρα μου διοτι ως γνωστον οι προσωπικες σχεσεις τη σημερον ημερα ειναι δυσκολες. Χρειαζεται λοιπον συνεχη αγωνα.

Εμεις οι γυναικες εχουμε το κακο οταν γνωριζουμε εναν αντρα να θελουμε να τον αλλαξουμε. Αυτο ειναι μεγα λαθος γιατι στην αρχη μπορει να δειχνουν ολα οτι εχουμε πετυχει το σκοπο μας, αλλα καποια στιγμη η αληθεια βγαινει στην επιφανεια. Αυτο συμβαινει οταν ο αντρας δεν θελει να γινει αυτο που θελουμε εμεις, οποτε καποια στιγμη επειδη πιεζεται θα αντιδρασει. Πχ αν γνωρισουμε εναν αντρα ο οποιος πριν απο εμας ηταν δραστηριος, ειχε πολλα χομπυ, ηταν πολυ κοινωνικος, διαχυτικος και το κυριοτερο μονος, δεν μπορεις να εχεις την απαιτηση να αλλαξει για μια σχεση ετσι απλα. Πρεπει να το θελει και ο ιδιος. Ή αποδέχεσαι αυτο που ειναι γιατι ταιριαζει απολυτα μαζι σου ή το τελειωνεις γιατι δεν προχωραει. Το να προσπαθεις να αλλαξεις τον χαρακτηρα καποιου, στο τελος μπορει να γυρισει μπούμερανγκ.

Τωρα οσο αφορα το "εργενης" που ανεφερες. Οταν ενας αντρας εχει μαθει να ζει μονος θελει χρονο να συνειδητοποιήσει οτι:

- Τωρα δεν ειμαι μονος εχω την γυναικα μου, που ειναι κομματι μου και βαδιζω μαζι της.

Δεν το κανουν επιτηδες απλα εχουν συνηθίσει να λειτουργουν ως μοναδα.
Απο κει και περα εσυ βαζεις τα ορια. Δηλαδη αν βλεπεις οτι δεν υπαρχει εξελιξη σ' αυτο δεν μπορεις να περιμενεις και αιωνια. Μπορεις να του θυμιζεις ομως διακριτικα, την παρουσια τη δικια σου και του παιδιου. Πιστεψε με εχει αποτελεσμα.

Εχει σημασια λοιπον να μας πεις ( αν θελεις βεβαια) πως ηταν ο αντρας σου πριν απο τη σχεση σας, πως εξελίχθηκε. Επισης:
Ταιριάζετε σαν ανθρωποι? Ταιριάζετε σαν χαρακτηρες? Εχει μεγαλη σημασια αυτο.

Το λεω αυτο διοτι οταν κανουμε μια σχεση με την ελπιδα οτι θα αλλαξει ο σύντροφος, δεν συνειδητοποιούμαι αν τελικα ταιριαζουμε με αυτον τον ανθρωπο, με αποτελεσμα μετα να αρχιζουν να μας φταινε ολα πανω του αλλα στην ουσια δεν φταιει εκεινος απλα εχουμε κανει λαθος επιλογη.


Δεν ξερω αν με πιανεις? Επειδη αυτη τι στιγμη εισαι μπερδεμενη συναισθηματικά και πιεσμενη δεν εχω καταλαβει κι εγω τι ειναι αυτο που σε ενοχλει πραγματικα.


Βασικο ειναι να ξεκαθαρισεις μεσα σου τι θελεις πραγματικα. Απο κει ξεκινανε ολα. Υποχωρησεις ολες κανουμε αλλα πρεπει να υπαρχει και ενα οριο σ' αυτες. Δεν ειναι και καλο να κανεις συνεχεια υποχωρησεις με την ελπιδα οτι θα αλλαξει κατι γιατι το μονο που θα καταφερεις ειναι να κανεις συνεχως ενα κυκλο.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την dimitroula στις Πεμ Μαρ 31, 2011 12:02 am, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις