Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 9]

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δημητρούλα συμφωνω μαζι σου σε ολα και θα σταθω στην αλλαγη του χαρακτηρα, ο άνθρωπος δεν αλλαζει γεννιεται!! Στην συγκεκριμενη περιπτωση αν ο αντρας της ηταν ετσι και στην αρχη τοτε το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης το φερει η ιδια διοτι γνωριζε απο την αρχη τον χαρακτηρα της και αν εκανε υπομονη λεγοντας θα αλλαξει θα αλλαξει ηταν οντως λάθος!!

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπορει να μιλαω εκ του ασφαλους γιατι δεν αντιμετωπιζω μια τετοια κατασταση και να μη ξερω τι θα εκανα αν τη ζουσα. Μπορει και να εκανα μοκο και να μη μιλουσα.Απλα να ανεχομουν προκειμενου να μην χωρισω. Για χάρη του παιδιου, για χάρη της ζωής μου..Δεν ξέρω..Παντως ρε κοριτσακι ειναι πολλα τα μειον.Η πλαστιγγα γερνει επικινδυνα.Ποτο, φλερτ, ξυλο, ελλειψη επικοινωνιας και ηρεμιας, ελλειψη σεβασμου..Δεν ειναι πολλα για να τα αντεξεις? Στην τελικη μια φορα ζουμε.Και πρέπει να το χαιρομαστε.Δεν λεω ολα τα ζευγαρια εχουν προβληματα.Αλλα ειναι μεχρι που μπορεις να το αντεξεις.Ποσα μπορεις να χωνεψεις..Εσυ ξερεις καλυτερα..Και παλι σου λεω οτι μιλαω εκ του ασφαλους.Μπορει και εγω αν ζουσα κατι αντιστοιχο να με φοβιζε ενας χωρισμος.Να στεκομουν δειλη μπροστα στην αλλαγη..Και να καθομουν να τα ανεχομαι ολα αυτα για να μην βιωσω ολα αυτα που φερνει ενας ενδεχομενος χωρισμος.Ομως ολα στην ζωη ειναι μια αποφαση..

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω ποτε δεν θα εκανα μοκο, εγω προσωπικα θα τον χωριζα με την πρωτη ενδειξη, δεν θα επετρεπα σε κανεναν να μου μειωνει την αξιοπρεπεια μου, οσο για το παιδι που λες πως ισως θα εκανες υπομονη για μενα ειναι λαθος, ειναι χειροτερα το παιδι να βιωνει μια τετοια κατασταση και οσο θα μεγαλωνει θα ειναι ακομα περισσότερο, τα παιδια πρεπει να μεγαλωνουν σε ενα υγιεινο και ηρεμο περιβαλλον δεν μας φταινε σε τιποτα!!
Το οτι ειμαστε οι γονεις τους δεν σημαινει πως ειναι κτημα μας και θα αποφασίζουμε εμεις να βγουνε προβληματικα σχετικα με καποιους τομεις των χαρακτηρων τους γιατι κακα τα ψεματα πιστευετε πως αυτα τα παιδια καποια στιγμη δεν θα εκδηλωσουν ολα αυτα;; Ναι και μαλιστα με ασχημο τροπο εφοσον θα εχει λαθος προτυπα!!!!!!
Με συγχωρειτε που εκφερω την αποψη μου τοσο καθετα αλλα ετσι πιστευω εγω!!
Να μου κλεισει εμενα το στομα και να παω να σκασω;;;;; Δεν υπαρχει περιπτωση να τον ξαναεβλεπα μπροστα στα ματια μου!!!!!
Συγνωμη αλλα νομιζω πως εχουμε δικαιωμα να εκφραζουμε την αποψη μας ετσι;; Εξαλλου αν ολοι μας ειχαμε τις ιδιες γνωμες, ιδεες, αντιληψεις και γενικα πιστευω οι σχεσεις μεταξυ των ανθρωπων δεν ειχαν ουσια!!!

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βασουλα μου συμφωνω με αυτα που λες. Και εγω δεν το βουλωνω το στομα μου.Οταν με ενοχλει κατι θα το πω. Δεν μπορω να το κραταω μεσα μου.Απλα εχω βιωσει το διαζυγιο της κολλητης μου που δεν ειχε και παιδια και ξερω ποσο δυσκολη αποφαση ειναι..Φανταζομαι αυτη η αποφαση ειναι ακομα πιο δυσκολη οταν υπαρχουν και παιδια..Το σκεφτοταν και το ξανασκεφτοταν και δεν υπηρχαν τα προβληματα που αναφερει εδω το κοριτσι.Για αυτο λεω οτι ειναι δυσκολο μετα να ξεκινησει καποιος παλι απο την αρχη.Να τα γειωσει ολα και να πει ξεκιναει απο το μηδεν.

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χαίρεται και πάλι...

Λοιπόν με τον "άντρα" μου. έχουμε 9 χρόνια, διαφορά (πρώτη φορά έκανα σχέση με τόση μεγάλη διαφορά ηλικίας)
Έχουμε τα ίδια γούστα και πιστεύω, στις εξόδους, τις διακοπές, παντού αλλά εκτός σπιτιού....
ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ
ήμουν το κοριτσάκι του, με φρόντιζε, μου έδειχνε την αγάπη του και μόνο που με κοιτούσε!!!

Όταν μέθαμε ότι ήμουν έγκυος, έλαμψε από χαρά... το επόμενο Σάββατο, ήρθε στους γονείς μου και με ζήτησε!

Ετοιμάζαμε το σπίτι, βάψιμο και την κουζίνα ολοκαίνουργια, ψάχναμε για έπιπλα και όλα τα του γάμου...

Λίγο πριν το γάμο, σε ένα γεύμα με τους γονείς του και πάνω στη συζήτηση, ο πατέρα του μου λέει
"μην κάνετε τραπέζι,το δώρο μου (εγώ θα σας δώσω λεφτα) να πάτε ένα ταξίδι όπου θέλετε, να τα κάνετε ότι θέλετε"
[color=darkred]"Δηλαδή μπορούμε να κλείσουμε το μαγαζί για 1 εβδομάδα και να πάμε ταξίδι;"
"Όχι!"
"Ωραία λοιπόν δώστε μου εμένα το δώρο σας και θα το κάνω αυτό που θέλω, τραπέζι!"

Αργότερα είπα στην πεθερά μου, για τα ένθυμα... να έρθει ο πατέρας του για το παπούτσι (το οποίο μου το φόρεσε τελικά ο παππούς μου, γιατί ήμουν έτοιμη να πάω ξυπόλητη!!! αλλά δεν μπορούσα να πω όχι στον παππού μου) και για το μέλι στην πόρτα...

Όπως καταλάβατε την μέρα του γάμου, τσακωθήκαμε γιατί τί είναι ο πατέρας του για να σκύψει μπροστά σε όλους σας...

Πριν το γάμο είχαμε βρει σκιά, στο μωρό μου και έτσι τη Δευτέρα πήγαμε για αμνιοπαρακέντηση(αν το λέω καλά)

Απο 'δω ξεκινάνε ΟΛΑ,
εγώ στο κρεβάτι 2 εβδομαδες η μητέρα μου από το άγχος και έτσι όπως με είδε τη μέρα του γάμου... κατέρευσε από την κούραση
και για περίεργο λόγω και η μάνα του είχε πυρετό και στο κρεβάτι και εκείνη για 2 εβδομάδες


Για να μην σας κουράσω άλλο...
έγινα άχριστη ανοίκανη ανυκοκοίρευτη και άλλα πολλά (η μάνα μου κάθε 2 μέρα εδώ να κάνει δουλείες, απευθείας από το εργοστάσιο... η μάνα του δεν δουλεύει και μένει από κάτω)
(εννοείτε πως κάθε μέρα ψυχολογική βία)

Κατουρούσα στα ίδια μου τα ούρα από τις 10 το βράδυ και μετά (συχνοουρία)
όπως και το μεσημέρι 2-5.
τις ίδιες ώρες δεν μπορούσα να κάνω μπάνιο και οποιαδήποτε άλλη δουλειά
Έπίσης να περπατάω με κάλτσες, γιατί και οι παντοφλίτσες ακούγονται
να μην μιλάω δυνατα, και να μην ανάβω καλοριφέρ (μιλάμε για μήνα Φεβρουάριο που στην Ηλιούπολη, σχεδόν χιόνιζε)

Κάθε λίγο ανέβαινε από την δουλειά και έλεγχε όλα τα δωμάτια (ότι ψάχνει κάτι) και έκλεινε και το καλοριφέρ.
Με το παραμικρό τηλεφωνούσαν πάνω (εκεί έπαθα την πρώτη μου κρίση)

Όταν έφαγα την πρώτη σφαλιάρα, εκεί άρχισα με το παραμικρό να φωνάζω!!!
Ανεβαίνει η μάνα του και του λέει βάλε το μυαλό στο κεφάλι σου μέσα, τώρα έχεις γυναίκα και παιδί ηρέμησε

Ο κακός χαμός, ακουγόμουν σε όλη τη γειτονιά μετά τη τρίτη, ανεβαίνει ο πεθερός μου (ο άντρας μου, με το μωρό αγκαλιά στο μπαλκόνι, να μας έχει πλάτη) μου ρίχνει ένα κατσάδιασμα, δεν έβγαλα άχνα.

Αφού μας είπαν να φύγουμε από το σπίτι και ο "άντρας" μου, δεν κουνιώτανε!
Ένα απόγευμα ανεβαίνει ο πεθερός μου πάνω, έχει τηλ στους γονείς μου "ο άντρας μου" να έρθουν να με πάρουν,
και εγώ να πηγαίνω πίσω από την τραπεζαρί να του φωνάζω έλα εδώ και εκείνος να φεύγει ο πεθερός μου να μου μιλάει να του φωνάζω μην με πλησιάζεις (να είναι έτοιμος να μου ρίξει σφαλιάρα) αφού ηρεμεί και πριν έρθουν οι γονείς μου, τον ενημερώνω για όλα όσα έχουν γίνει και μου λέει ένα απλό ναι

ήρθαν οι δικοί μου, τα μαζέψαμε και φύγαμε, ο πεθερός μου γουρλοσε τα μάτια ο δικός μου να κλαίει,

και μετά μου έλεγε γύρνα εγώ το μόνο που θέλω είναι να είναι συγιρισμένο το σπίτι (ο υποχόνδριος, που μετά από γενική, πάντα έβρισκε κάτι)

αλλά τα δικά μου, η αγάπη, η ομιλία, η συντροφιά, έτσω τα βλέματα... όχι το μόνο που ήθελαν ήταν το Όνομα και το παιδί Προβλήματα με τους άντρες μας; - Σελίδα 6 534787


ΟΛΑ ΧΑΘΗΚΑΝ, όσο και αν ταιριάζαμε!
(δεν θέλει να φύγει από τους γονεί τους, εγώ θα τον αφήσω, όσο κι αν τον αγάπησα)

Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΑΛΑΖΕΙ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοπέλα μου καλή δεν χρειάζεται να μαρτυρήσεις και να αγιάσεις δίπλα του... Φύγε μακρυά του το γρηγορότερο. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την σπαταλαμε και για να την χαρίζουμε σε όσους δεν το εκτιμάνε. Είναι αμαρτία να καταδικάσεις τον εαυτό σου. Μαζί με εσένα υποφέρουν και οι άνθρωποι που πραγματικά σε αγαπούν. Φύγε για χάρη τους αν δεν το κάνεις για εσένα. Φύγε για το παιδί σου. Φύγε πάντως. Έχεις κακοπέσει γιατί είναι έτσι όλη η οικογένεια και σωστά το κατάλαβες ότι δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα. Όσο και αν προσπαθείς να αλλάξεις εσύ και να πας με τα νερά τους απογοητεύεσαι γιατί τους αρέσει να σε ταπεινώνουν. Τώρα όμως έχεις μεγάλη ευθύνη όχι μόνο για την δική σου ζωή αλλά για το παιδί σου που του αξίζει να μεγαλώσει σε άνα περιβάλλον γεμάτο αγάπη. Σκέψου ότι αν μεγαλώσει με αυτούς τους ανθρώπους ίσως να τους μοιάσει σε κάποια πράγματα.
Δεν με νοιάζει αν παρεξηγηθώ που σε παροτρύνω να φύγεις. Σου το λέω με πολύ αγάπη. Αγάπη για την ζωή και κάθε ζωντανό πλάσμα πάνω στην γη. Και αυτοί σε "σκοτώνουν" καθημερινά... Φύγε να σωθείς!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με κάλυψε απολύτως η Μαρία!!
Αν δεν σεβεσαι τον ευατο σου σεβασου τους γυρω σου και το παιδι σου πανω απο ολα!!!!!
Αχ θελω να πω και κατι αλλο αλλα αστο γιατι μπορει να θυμωσεις!!!!1

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΔΕΝ θυμώνω, όταν τα έγραψα το ήξερα ότι θα σχολιάσετε, αλλιώς δεν θα τα έγραφα!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οκ!!
Νομιζω πως δεν αγαπας τον ευατο σου βρε κουκλιτσα μου και δεν μου απαντησες σε κατι που σε εχω ρωτησει πιο πανω;;
Κλαις καθολου; Συχνα η καθολου!!!
Αυτη την στιγμη τι κανεις;;

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πριν πάω στην ψυχολόγο, έκλαιγα το πρωί που σηκωνόμουν, σπάνια όταν έπαιζα με τον μικρό, σχεδόν κάθε βράδυ!!!

Το τί περνούσε από το μυαλό μου άστο καλύτερα!

Εννοείτε ότι με πέρνουν τα κλάμματα όταν τα θυμάμαι και όταν τα περιγράφω,

απλά ήθελα τόσο πολύ να πάνε όλα καλά και δοκίμασα τα πάντα
αλλά είμαστε σαν όμοιοι μαγνίτες που όσο και να προσπαθείς αυτοί απομακρύνονται Προβλήματα με τους άντρες μας; - Σελίδα 6 534787

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το φανταστηκα οτι θα κλαις τα βραδυα, λοιπον αλλαξε γινε σκληρη πολυ σκληρη, η καλοσυνη δεν μετραει πια, την πατανε οι αλλοι οσο δεν παει!!!!

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Βασούλα μου, θα ξεκινήσω τις διαδικασίες...
βαρέθηκα πια να περιμένω κάτι!!!

Να, από εχθές είναι γλυκός μαζί μου, θέλει να πάει για σκι!
(ξέρει καμία αν το έχει στρώσει τόσο; )

Μόνο όταν θέλουμε κάτι ο ένας από τον άλλον τα πάμε φανταστικά και αυτό είναι που με πληγώνει, περισσότερο!
(μόνο λόγια και αισθήματα πουθενά)

Με μπερδεύει μία κρύο, μία ζεστό... Προβλήματα με τους άντρες μας; - Σελίδα 6 534787

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:Βασούλα μου, θα ξεκινήσω τις διαδικασίες...
βαρέθηκα πια να περιμένω κάτι!!!

Να, από εχθές είναι γλυκός μαζί μου, θέλει να πάει για σκι!
(ξέρει καμία αν το έχει στρώσει τόσο; )

Μόνο όταν θέλουμε κάτι ο ένας από τον άλλον τα πάμε φανταστικά και αυτό είναι που με πληγώνει, περισσότερο!
(μόνο λόγια και αισθήματα πουθενά)

Με μπερδεύει μία κρύο, μία ζεστό... Προβλήματα με τους άντρες μας; - Σελίδα 6 534787

Μάλλον έτσι ήταν σε όλη του τη ζωή. Ήταν καλό παιδί μόνο όταν ήθελε αντάλλαγμα. Τώρα έχεις πάρει την θέση της μαμάς και ρωτάει εσένα. Είναι πολύ ανώριμος και ανεύθυνος από ότι φαίνεται. Δεν μπορείς να περιμένεις και πολλά από έναν άνθρωπο που είναι ο ίδιος ακόμα παιδί και εφόσον η πρωτεραιότητα του είναι το σκι για να μην πω τίποτα χειρότερο, δεν νομίζω να είναι πολύ ικανός να φερθεί σαν μεγάλος σε ένα παιδί, το παιδί του. Ο σεβασμός είναι το παν. Νομίζω ότι βλέπει τη σχέση σας πολύ επιφανειακά. Σκέψου ότι αυτός τα έχεί όλα και περνάει καλά γιατί τίποτα δεν τον σταματά. Ενώ εσύ είσαι φυλακισμένη σε αυτή την κατάσταση.

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MariaM έγραψε:
Μάλλον έτσι ήταν σε όλη του τη ζωή. Ήταν καλό παιδί μόνο όταν ήθελε αντάλλαγμα. Τώρα έχεις πάρει την θέση της μαμάς και ρωτάει εσένα. Είναι πολύ ανώριμος και ανεύθυνος από ότι φαίνεται. Δεν μπορείς να περιμένεις και πολλά από έναν άνθρωπο που είναι ο ίδιος ακόμα παιδί και εφόσον η πρωτεραιότητα του είναι το σκι για να μην πω τίποτα χειρότερο, δεν νομίζω να είναι πολύ ικανός να φερθεί σαν μεγάλος σε ένα παιδί, το παιδί του. Ο σεβασμός είναι το παν. Νομίζω ότι βλέπει τη σχέση σας πολύ επιφανειακά. Σκέψου ότι αυτός τα έχεί όλα και περνάει καλά γιατί τίποτα δεν τον σταματά. Ενώ εσύ είσαι φυλακισμένη σε αυτή την κατάσταση.

ΑΚΡΙΒΩΣ
ΑΚΡΙΒΩΣ
ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ, το είπες πολύ καλύτερα απ'ότι θα μπορούσα να το περιγράψω, εγώ που το ζω...
σε ξέρω; Razz

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Blue_yellow Butterfly έγραψε:
ΑΚΡΙΒΩΣ
ΑΚΡΙΒΩΣ
ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ, το είπες πολύ καλύτερα απ'ότι θα μπορούσα να το περιγράψω, εγώ που το ζω...
σε ξέρω; Razz

Χαχαχα, χαίρομαι που μπορείς και αστειεύσαι στην κατάσταση που είσαι. Αυτό είναι πολύ θετικό! Προβλήματα με τους άντρες μας; - Σελίδα 6 417472

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η Μαρία έχει την τάση να διαβάζει τη σκέψη μας!!
Γεια σου Μαρία! Προβλήματα με τους άντρες μας; - Σελίδα 6 417472

Gianna_V έγραψε:Βασουλα μου συμφωνω με αυτα που λες. Και εγω δεν το βουλωνω το στομα μου.Οταν με ενοχλει κατι θα το πω. Δεν μπορω να το κραταω μεσα μου.Απλα εχω βιωσει το διαζυγιο της κολλητης μου που δεν ειχε και παιδια και ξερω ποσο δυσκολη αποφαση ειναι..Φανταζομαι αυτη η αποφαση ειναι ακομα πιο δυσκολη οταν υπαρχουν και παιδια..Το σκεφτοταν και το ξανασκεφτοταν και δεν υπηρχαν τα προβληματα που αναφερει εδω το κοριτσιΓια αυτο λεω οτι ειναι δυσκολο μετα να ξεκινησει καποιος παλι απο την αρχη.Να τα γειωσει ολα και να πει ξεκιναει απο το μηδεν.

Γιαυτό το σκεφτόταν...
Στην περίπτωση της πεταλούδας είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα.
Πρέπει να φύγει.

Blue_yellow Butterfly έγραψε:ΟΛΑ ΧΑΘΗΚΑΝ, όσο και αν ταιριάζαμε!
(δεν θέλει να φύγει από τους γονεί τους, εγώ θα τον αφήσω, όσο κι αν τον αγάπησα)

Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΑΛΑΖΕΙ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ!

Αυτό είναι το πιο σημαντικό.
Πολλές φορές δεν είναι οι γυναίκες που θέλουν να αλλάξουν τους άντρες (και αντίστροφα).
Απλά, συνήθως στην αρχή μιας σχέσης, δεν έχουμε δει ακόμα τον πραγματικό εαυτό του άλλου...
Δηλαδή, μπορεί να είναι ο άλλος όλο ρομαντισμό κι ερωτόλογα και μόλις παντρευτείς ή συζήσεις, να σε πλακώνει στις γρήγορες γιατί σου έπεσε πολύ το αλάτι στο φαί...
Και μένεις εσύ μετά να κοιτιέσαι στον καθρέφτη και να αναρωτιέσαι τι φταίει.
Τίποτα δε φταίει.
Απλά πρέπει να φύγεις.

Εμένα οι δικοί μου κάνανε πάρτυ όταν τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα "ελάτε, τα μαζεύω, χωρίζω". Σκέψου τι πέρναγα! Και δεν τους τα έλεγα όλα, αλλά με βλέπανε πώς ήμουν, μας άκουγαν στο τηλέφωνο κτλ...
Βέβαια δεν ήμουν παντρεμένη, ούτε είχα παιδί, αλλά αυτό για μένα δεν αλλάζει τα δεδομένα.
Το παιδί είναι ένας λόγος παραπάνω να την κάνεις όσο πιο γρήγορα γίνεται.
Οι καταστάσεις οι οποίες περιγράφεις, είναι άκρως καταπιεστικές εώς μαρτυρικές!!!

Μου κάνει εντύπωση που 36 χρονών μαντράχαλος κάνει τέτοια...
Και θέλει και σκι.
Μήπως θέλει ξε-σκι??? Εννοώ να υπάρχει τρίτο πρόσωπο...

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΛΕΝΕ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ.ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΓΟΝΕΩΝ ΠΕΔΕΥΟΥΣΙ ΤΕΚΝΑ!ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΨΥΧΙΚΗ ΗΡΕΜΙΑ.ΟΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΕΝΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΜΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΟΥΝ ΕΜΕΙΣ ΠΑΛΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ.ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΤΑΞΕ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΑΓΑΠΗΘΗΚΑΜΕ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ Smile

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Η Μαρία έχει την τάση να διαβάζει τη σκέψη μας!!
Γεια σου Μαρία! Προβλήματα με τους άντρες μας; - Σελίδα 6 417472

...
Βέβαια δεν ήμουν παντρεμένη, ούτε είχα παιδί, αλλά αυτό για μένα δεν αλλάζει τα δεδομένα.
Το παιδί είναι ένας λόγος παραπάνω να την κάνεις όσο πιο γρήγορα γίνεται.
...

Μου κάνει εντύπωση που 36 χρονών μαντράχαλος κάνει τέτοια...
Και θέλει και σκι.
Μήπως θέλει ξε-σκι??? Εννοώ να υπάρχει τρίτο πρόσωπο...

Γεια σου και εσένα Αγγελικούλα! cheers

Θα συμφωνήσω ότι είτε είσαι παντρεμένη είτε όχι, είτε εχεις παιδί είτε όχι δεν αλλάζουν τα δεδομένα. Πολύ σωστό αυτό.

Όσο για το ξε-σκι, αυτό ήθελα να πω και εγώ στο προηγούμενο μηνυμά μου όταν είπα ότι δεν θέλω να πω τιποτα χειρότερο. Να που διαβάζεις και εσύ την σκέψη μου...

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΖΙΖ ΑΝ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ...ΑΜΑ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΗ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΙ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΚΑΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!!!!!ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΜΑΘΩ..ΜΟΥ ΑΡΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΚΟΡΗ ΜΑΣ. ΞΕΡΩ ΕΙΑΙ ΑΡΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΑ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΠΩΣ Κ ΑΥΤΟΣ ΠΛΕΟ

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΛΑΕΙ ΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΜΟΥ ΣΤΑ Ν Κ ΤΑ ΒΒ

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν πειράζει μαμαμια. Τα διαβάζουμε κι έτσι.

Λοιπόν, αφού δε σε ενοχλεί οκ.
Εγώ αυτο που απλά ήθελα να πω είναι ότι -φτου φτου μακριά από σας- μπορεί σε κάνα μεγάαααλο καβγά να αρχίσει να σου πεταει τις μπιχτές. Ή ακόμα χειρότερα, όταν μεγαλώσει το παιδί να αρχίσει να του λέει βλακείες για σένα... Δεν τον ξέρω τον άντρα σου, υποθέσεις κάνω...
Κι ούτε θέλω να σε κάνω να φοβηθείς...
Απλά, κάποιες πληγές δεν κλείνουν. Θα μένουν πάντα εκεί, και κάθε που αλλάζει ο καιρός, θα μας πονάνε και θα μας υπενθυμίζουν την ύπαρξή τους.
Βέβαια κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός κι αντιδρά διαφορετικά.
Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά. Very Happy

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δικιο εχεις τα εχω σκεφτει κ γω..ομως να σου πω κατι ουτε παντρεμενη ημουν ουτε τιποτα.αν θελει να τα σκατωσει τοτε μετα απο χρονια ασ το κανει.θα αντιμετωπισω τις ευθηνες μου δε φοβαμαι..ξερω τι εκανα κ γιατι εκεινος λες να ξερει::τι παει να κανει αν αποφασισει να πει στο παιδι μου για την μανα του:

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα σας!!!

Τελικά, άλλη μία συζήτηση μας... Προβλήματα με τους άντρες μας; - Σελίδα 6 186566
Με τη διαφορά ότι κατέληξε στο χωρισμό!

(δεν θέλω να πολυλογώ, φεύγω)

Δεν μου είπε απλά ότι δεν με αντέχει άλλο, αλλά να βρω δουλειά και σπίτι για να φύγω, έτσι λοιπόν κι εγώ του είπα
τέλος, δεν θέλω να ακούσω τίποτα άλλο και ότι χωρίζουμε!!!!!!!

(είναι η τελευταία φορά που το ακούω από το στόμα του, όλα αυτά)


Sad

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μην περιμενεις να σου πω: ωω μην κλαις κοριτσακι μου και τετοια αλλα θα σου πω αυτο: εχεις σκεφτει μηπως εκει εξω υπαρχει καποιος που μπορει να σου δωσει αγαπη;; ευτυχια;; χαμογελα;; σεβασμο;; ερωτα;; το εχεις σκεφτει αυτο? πες μου γλυκεια μου!!
Βρε εισαι νεα μα πολυ νεα, εχεις ολη σου την ζωη μπροστα σου!!!!
Σου ειπε αυτος να χωρισετε κιολας;;

Blue_yellow Butterfly

Blue_yellow Butterfly
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν με ένδιαφέρει αν θα βρω άλλον, δεν βιάζομαι!

Απλά ντρέπομαι, που δεν μπορώ να συντηρήσω μόνη μου το παιδί μου! Embarassed


Επίσης διάβασα όλα τα μηνύματα σας και σας ευχαριστώ για την παρέα και την κουβέντα,
να είστε πάντα καλά!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις