Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
48 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 48 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 24  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 24]

Mpiskotaki79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και η δικη της η ειρωνια για τους πολιτικους γαμους ομως δεν ηταν και λιγη.
συγνωμη που παντρευτηκαμε με πολιτικο και χαλασαμε το θρησκευτικο ιματζ...

????????


Επισκέπτης
Mpiskotaki79 έγραψε:και η δικη της η ειρωνια για τους πολιτικους γαμους ομως δεν ηταν και λιγη.
συγνωμη που παντρευτηκαμε με πολιτικο και χαλασαμε το θρησκευτικο ιματζ...

σαφως, δεν το διαβασα, εχεις δικιο αν εγινε κατι τετοιο επισης ηταν λαθος, καθενας κανει οτι τον πρεσβευει.....

????????


Επισκέπτης
επειδη πιστευω οτι δεν εχω κατι αλλο να προσφερω σ αυτο το θεμα θελω να πω κατι τελευταιο (να κανω και καμια δουλεια γιατι με περιμενουν πολλες)

ξερουμε εκ των προτερων οτι οσοι πιστευουν στον Χριστο, γιατι αν πω στο Θεο θα γενικευσω, πιστευουν οτι μας σωζει στην αρρωστια, οτι πρεπει να παντρευτουμε στην εκκλησια να μας ευλογησει, οτι πρεπει να κανουμε τα παιδια μας χριστιανους, αλλοι πανε πιο πολυ στην εκκλησια αλλοι λιγο, πολλοι στρεφονται στο θεο μονο οταν εχουν αναγκη και μετα τον ξεχνουν και διαφορα τετοια.........αρα δεν τα ακουμε πρωτη φορα τα σχολια για το γαμο, την πιστη κλπ

επισης ειναι ευρεως γνωστο πως οσοι δεν πιστευουν επιχειρηματολογουν με τα αρρωστα παιδια που πεθαινουν, την αδικια που βασιλευει στον κοσμο, την πεινα, τους πολεμους και εμας μας αποκαλουν το λιγοτερα με την προσφωνηση "μπεεεεεεε"

για μενα, ξαναλεω για μενα, ειναι ολα αποδεκτα, οτι κι αν θελει ο καθενας να πιστευει.........εχω δουλεψει σε γραφειο που ο εργοδοτης προσπαθουσε να με πεισει οτι αν ειμαι ΧΟ θα με καψει ο Διας με κεραυνο!!!!!!!

ΑΛΛΑ!!!!!!!!!! Δε θα πω ποτε σε κανεναν οτι ειναι αμαρτωλος η θα παει στην κολαση η δεν επρεπε να παντρευτει στο ενα κτιριο (για καποιους ειναι απλα ενα κτιριο) αλλα στο αλλο, η πως να δωσει ονομα στο παιδι του

Με την ιδια λογικη δε θελω να με περιγελουν για τα δικα μου πιστευω

αυτα απο μενα με καθε καλη διαθεση και παω να βαλω καμια σκουπα, καλο μεσημερι σε ολες!!!!!!!!!!!

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα σας.εδω πρεπει να συνεμπω εγω μιας και την ερωτηση για τους γαμους και τις βαπτισεις την εκανα εγω και την εκανα απο περιεργεια καθαρα και ενημερωτικα,να ενημερωθω εγω δηλαδη, μη περιμενοντας οτι θα εφτανε εδω το θεμα αλλα και καποια ειρωνικα σχολια τα οποια εισεπραξα,δεν ειναι κατι καινουργιο.θελω να πω πολλα αλλα δυστηχως θα παρουν αλλη τροπη οποτε επιφυλλασομαι.
μπισκοτακι ομολογω οτι το θεμα της ονοματοδωσιας το ειχα ξεχασει και σ'ευχαριστω που μου το θυμησες και μαλιστα μπηκα και στο ιντερνετ και το εψαξα.
το ειχα πει και παλιοτερα οτι ενα τετοιο θεμα θα γινοταν η αφορμη για μπαχαλο,αλλα....!τελος παντων!
να ξεκαθαρισω οτι δεν εχω προβλημα ουτε με τους αθεους,ουτε με τους αλλοθρησκους,ουτε με κανεναν!καποιες φορες πολλα πραγματα αλλιως τα εχουμε στο μυαλο μας και αλλιως τα γραφουμε.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία Σ. έγραψε:καλε ηρεμιστε τι ειναι αυτο το πραγμα πια!!!!θα φοβομαστε να πουμε κατι μην ξεσηκωθει το συμπαν!!!η κοπελα εβαλε κατι, καλα εκανε αν διαφωνεις απλα λες τη γνωμη σου αν συμφωνεις παλι την λες και τελος ε δεν θα μαλιωταβηχτουμε κιολας αν πιστευουμεη οχι η αν ειμαστε σωστοι. ολοι δικιο εχουν, εγω πιστευω στο θεο και στα χερια του τα αφηνω ολα και εχω δει πολλα θαυματα. αν σας τα πω καποιες θα γελασετε εγω ομως το πιστευω ε δεν θα με λιθοβολησετε κιολας γιατι εχω αυτη την αποψη σας παρακαλω!!!!οσες ειστε αθεες καλα κανετε οσες πιστευεται και δεν πατε εκκλησια καλα κανετε εγω θελω αυτο!!!αυτο μας δινει ο χριστος την ελευθερια να επιλεξουμε αν θα ον ακολουθησουμε η οχι. οσο για τους παπαδες ειναι απεσταλμενοι του, τωρα αν δεν ειναι σωστοι θα λογοδοτησουν στο θεο για τιςπραξεις τους. αυτοι θα επρεπε να ειναι 5 φορες πιο σωστοι αλλα εγω παλι λεω ειναι ανθρωποι!!!!!οσο για το αν παμε στο γιατρο και τετοια φυσικα και θα πας στο γιατρο μην τα ισοπεδωνουμε ολα ομως μεσω του γιατρου μποει να μας βοηθησει. με πιστη και με το γιατρο θα αντιμετωπιστει το προβλημα αν δεν αντιμετωπιστει πρεπει να πουμε οσο δυσκολο και αν ειναι ο θεος για να τα φερει ετσι ετσι επρεπε να γινει. εγω αυτα πιστευω καποιες θα γελαν καλα κανουν ομως μην με κοροιδευεται οπως και γω δεν σας κρινω και σε καμια περιπτωση δεν θελω να σας πεισω γιαυτο που πιστευω. ας ηρεμισουμε ομως σας παρακαλω πραγματικα πολλες φορες θεω να γραψω κατι ακι φοβαμαι την ανριδραση την ειρωνια την ασχημη συμπεριφορα απο καποια ατομα!!!!το θεωρειτε σωστο!!!!!


Μια απο τα ιδια!Συμφωνω!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:
Μαρία Σ. έγραψε:καλε ηρεμιστε τι ειναι αυτο το πραγμα πια!!!!θα φοβομαστε να πουμε κατι μην ξεσηκωθει το συμπαν!!!η κοπελα εβαλε κατι, καλα εκανε αν διαφωνεις απλα λες τη γνωμη σου αν συμφωνεις παλι την λες και τελος ε δεν θα μαλιωταβηχτουμε κιολας αν πιστευουμεη οχι η αν ειμαστε σωστοι. ολοι δικιο εχουν, εγω πιστευω στο θεο και στα χερια του τα αφηνω ολα και εχω δει πολλα θαυματα. αν σας τα πω καποιες θα γελασετε εγω ομως το πιστευω ε δεν θα με λιθοβολησετε κιολας γιατι εχω αυτη την αποψη σας παρακαλω!!!!οσες ειστε αθεες καλα κανετε οσες πιστευεται και δεν πατε εκκλησια καλα κανετε εγω θελω αυτο!!!αυτο μας δινει ο χριστος την ελευθερια να επιλεξουμε αν θα ον ακολουθησουμε η οχι. οσο για τους παπαδες ειναι απεσταλμενοι του, τωρα αν δεν ειναι σωστοι θα λογοδοτησουν στο θεο για τιςπραξεις τους. αυτοι θα επρεπε να ειναι 5 φορες πιο σωστοι αλλα εγω παλι λεω ειναι ανθρωποι!!!!!οσο για το αν παμε στο γιατρο και τετοια φυσικα και θα πας στο γιατρο μην τα ισοπεδωνουμε ολα ομως μεσω του γιατρου μποει να μας βοηθησει. με πιστη και με το γιατρο θα αντιμετωπιστει το προβλημα αν δεν αντιμετωπιστει πρεπει να πουμε οσο δυσκολο και αν ειναι ο θεος για να τα φερει ετσι ετσι επρεπε να γινει. εγω αυτα πιστευω καποιες θα γελαν καλα κανουν ομως μην με κοροιδευεται οπως και γω δεν σας κρινω και σε καμια περιπτωση δεν θελω να σας πεισω γιαυτο που πιστευω. ας ηρεμισουμε ομως σας παρακαλω πραγματικα πολλες φορες θεω να γραψω κατι ακι φοβαμαι την ανριδραση την ειρωνια την ασχημη συμπεριφορα απο καποια ατομα!!!!το θεωρειτε σωστο!!!!!


Μια απο τα ιδια!Συμφωνω!

διαβαζοντας το καποιος τελειως απο εξω θα νομιζει οτι υπαρχει μπαμπουλας στο forum που προσπαθει να φιμωσει αυτους που εχουν αντιθετη αποψη απο τη δικη του......
ΚΑΝΕΝΑΣ δεν προσβαλλε καποιον για την αποψη του....προσβολες υπηρξαν αλλα σε απαντησεις καποιων που θελουν ΝΤΕ και καλα να πεισουν κοσμο για το τι ειναι θρησκευτικο,αμαρτια,ηθικο κλπ.....!
εγ δεν εχω νιωσει ΠΟΤΕ φοβο να εκφερω την αποψη μου....και εννοειτε οτι απο τη στιγμη που υποστηριζω κατι θα βρεθουν και καποιοι που εχουν αντιθετη αποψη απο μενα!!!!!
οποτε ας το αφησουμε αυτο το θεμα με το φοβο του να πουμε την αποψη μας!!!!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω ομως Αθηνα βλεπω οτι πολλες κοπελες εχουμε την ιδια αποψη οσον αφορα αυτο το θεμα που λεω παραπανω!

Γενικοτερα βλεπω οτι καποιες κοπελες δεν σχολιαζουν γιατι ξερουν πως θα γινει χαμος παλι με οτι αυτες σχολιασουν!Γιατι να γινεται αυτο συνεχεια,δεν μπορουμε απλα να σχολιαζουμε το θεμα χωρις να θιγουμε τον αλλο με ειρωνεια και χλευασμο?Αν και το εχω ξαναπει, βλεπω την ιδια συμπεριφορα και απο τις "2 μεριες"!Δεν νομιζω να ειναι η ιδεα μου ρε συ αφου πολλες κοπελες το βλεπουμε και εχουμε παραπονεθει για τους καυγαδες που γινονται σε πολλα θεματα!Δεν ξερω γιατι συμβαινει ολο αυτο,αλλα χαλαει ολη την ατμοσφαιρα του φορουμ και ειναι κριμα νομιζω....Σας παρακαλω μην πειτε οτι ειναι καραμελα ολο αυτο,γιατι δεν το εχουμε πει μια και δυο φορες αρα αυτο απο μονο του κατι λεει,πως οντως συμβαινει και δεν ειναι η ιδεα μας!


Και να πω και κατι αλλο!Το συγκεκριμενο θεμα το εχουνε σχολιασει και κοπελες που ειναι πιο πολυ θεατες και δεν πολυσυμμετεχουν στο φορουμ οπως εμεις ετσι?

Mpiskotaki79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
το τελευταιο που ειπες για τους θεατες δεν το καταλαβα.
για να μιλησει καποιος καπου θα πρεπει να γραφει 50 μηνυματα την ημερα αλλιως δεν κανει?

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπισκοτακι εννοω τις κοπελες που διαβαζουν και δεν πολυσυμμετεχουν καθημερινα οπως εμεις,αλλωστε το λενε και απο μονες τους!


Απλα ειναι ενοχλητικο ολο αυτο καθε τρεις και λιγο προσβολες και ειρωνειες ρε συ,δεν νομιζεις?

Mpiskotaki79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ναι συμφωνω οτι ειναι ενοχλητικο αλλα θα σου δωσω ενα παραδειγμα.
πες οτι οκ εσυ εισαι χριστιανη και πιστευεις στο θεο.
και ερχομαι εγω και ανοιγω ενα θεμα με τιτλο
<<αποδειξη οτι η υπαρξη του θεου ειναι ενα ψεμα!!>>
και γραψω απο κατω ανυποστατες ιστοριουλιες οι οποιες θα επιθαν μονο παιδακια κατω των 3 ετων(και αν)

δεν θα γινοταν και παλι το ιδιο?
δεν θα ηταν λογικο να πω<<οσες πιστευετε να μην απαντατε>>γιατι ακριβως για εσας θα το εγραφα και απο τη στιγμη που σας προσβαλλω θα απαντησετε!
1ον γιατι προσβαλλω τα δικα σου πιστευω
2ον γιατι ειμαι προκλητικη
3ον γιατι προσπαθω να προσυλιτισω και να κανω πλυση εγκεφαλου!

και φυσικα θα υπηρχε η αντιθετη αποψη ο αντιλογος η επιθεση και η ειρωνια!!
θελω να πω οτι ολο αυτο ηταν φυσικο και αναμενομενο να συμβει.
τα πιστευω του καθενος ειναι προσωπικα.
ειναι τελειως ακυρο και φτανει πια με τον καθε ενα να προσπαθει να πεισει για το αντιθετο απο αυτο που πιστευω!και οταν συμβαινει αυτο τοτε θα αμυνθω!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι και εμενα δεν μου αρεσει αυτο,το να πρεπει καποιος να πεισει τον αλλο για τα πιστευω του,με ενοχλει, εννοειται!

Το σχολιασα και εγω λιγο αυτο που λες σε αλλο ποστ μου σε αυτο το θεμα!


Με ενοχλει και το αλλο ομως, το οτι οταν καποιος μιλαει για θρησκεια αμεσως μπαινει η ταμπελα και χλευαζονται τα πιστευω του απο αυτους που δεν εχουν και τοση καλη σχεση με την θρησκεια και οτι εχει να κανει με αυτην!

Το ξαναειπα πως βλεπω αναλογη συμπεριφορα και απο τις "2 πλευρες"!

Τελοσπαντων,αυτο ετσι και αλλιως συμβαινει και εκτος φορουμ,δηλαδη οποτε η συζητηση ερχεται σε θεματα πολιτικα και θρησκευτικα να γινεται ο κακος χαμος, αλλα ελπιζα να μην συμβαινει και εδω μεσα!

Ελπιζω να σταματησει καποια στιγμη ολο αυτο γιατι χαλαει το ολο κλιμα του φορουμ,καποια ατομα μπαινουν εδω μεσα να ενημερωθουν και να ανταλλαξουν μια κουβεντα και πεφτουν σε τετοιου ειδους θεματα και χανουν πασα ιδεα!

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπουμπουκίτσα, μπορώ να καταλάβω τον τρόπο που σκέφτεσαι. Δεν κρίνω σε καμία περίπτωση τα πιστέυω σου. Είναι δικαίωμά σου να πιστεύεις όσο θέλεις και με όποιον τρόπο θέλεις. Το θέμα όμως είναι πως οι υπόλοιπες δε συμφωνούν μαζί σου. Ανοίγοντας το ένα θέμα πίσω από το άλλο με την ίδια θεματολογία δεν θα αλλάξεις τον κόσμο. Και σου τα λέω αυτά με πολύ φιλική διάθεση.

Κορίτσια, χωρίς να θέλω να κρίνω καμία που πιστεύει και καμία που δεν πιστεύει, ας μου επιτρέψετε να πω αυτό: μην το τραβάτε από τα μαλλιά. Πείτε τη γνώμη σας και μην προσπαθείτε να αλλάξετε τη γνώμη της άλλης. Αυτή είναι στην τελική. Ο καθένας σε ένα φόρουμ έχει το δικαίωμα να ανοίξει ένα θέμα. Απαντήστε και πείτε τη γνώμη σας αλλά δε χρειάζεται να το τραβάμε τόσο. Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει η γνώμη της μπουμπουκίτσας και της κάθε μπουμπουκίτσας;

Η δική μου γνώμη για τον κύριο που αυτοκτόνησε είναι αντίθετη με τη δική σας. Να μην την πω; Ή αν την πω γιατί θα πρέπει να μου την αλλάξετε; Ξέρω πως πολλές φορές μας εκνευρίζει ο τρόπος κάποιου. Το καταλαβαίνω. Ας βάζουμε όμως ένα όριο. Επειδή δηλαδή κάποιος είπε κάτι με άσχημο τρόπο ή ειρωνικά αυτό μας δικαιολογεί για να απαντήσουμε με τον ίδιο τρόπο;

Δε θέλω να με παρεξηγήσετε και ξαναλέω πως δεν μπήκα για να κρίνω καμία από εσάς. Καταλαβαίνω και τη μία και την άλλη πλευρά. Σαν θεατής όμως δε μου άρεσε σαν σύνολο αυτό που διάβασα και ένιωσα την ανάγκη να σας το πω.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:Μπισκοτακι εννοω τις κοπελες που διαβαζουν και δεν πολυσυμμετεχουν καθημερινα οπως εμεις,αλλωστε το λενε και απο μονες τους!

Απλα ειναι ενοχλητικο ολο αυτο καθε τρεις και λιγο προσβολες και ειρωνειες ρε συ,δεν νομιζεις?

Οκ, ειμαι μια απο αυτες τι κοπελες (το "κοπέλα" το χρησιμοποιω ευφημιστικα για τον εαυτο μου, δε θα με χαρακτηριζα και νεουδι Razz ). Προσωπικά μπαίνω και απανταω όπου υπάρχει θέμα το οποίο με ιντριγκάρει και για το οποίο εχω μια συγκεκριμένη άποψη. Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν για το ορθον της άποψής μου - αν αυτο φάνηκε απο κάποια ποστς μου, ζητω συγγνωμη.
Τελευταία δεν γράφω και πολυ. Απαντάω σε θεματα ιατρικά κυρίως, οταν μια μανουλα εχει απορίες με διάφορες εξετάσεις πχ, διοτι ειναι και το αντικείμενο μου τετοιο. Επίσης αν δω γραμμένο κάτι το οποίο ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ το θεωρω λάθος ή ανακριβές, ναι, θελω να πω την άποψη μου.
Με τον ιδιο τροπο συμμετειχα και σε αναλογα θέματα οταν εγραφα 100 ποστς την ημέρα. Απλα θεωρησα τωρα τελευταια οτι το να γραφω "συμφωνω" σε ενα θεμα με το οποιο συμφωνω, στ'αληθεια δεν προσφερει κατι στη συζητηση.

Αυτο που για μενα ειναι εκνευριστικο δεν ειναι η αντιθετη άποψη. Ειναι το να βλέπω οτι αυτος που με τοσο σθένος υποστηριζει την άποψη του (και ειναι δικαιωμά του να το κάνει)
α. εχει ενα υφος οτι αυτος κι άλλος κανενας.
β. υποθετει πράγματα για μενα ή για άλλους που δεν στηρίζονται πουθενα
γ. θεωρει με το να επιχειρηματολογησω υπέρ της άποψης μου, οτι τον φιμωνω και δεν τον αφηνω να μιλησει, ενω ο ιδιος αδυνατει να επιχειρηματολογησει υπέρ της δικής του άποψης
δ. επηρεάζει άλλες που γράφουν μετα, γραφοντας οτι φοβαται να πει την άποψη του. Αλήθεια γιατι να φοβουνται αυτες να πουν την αποψή τους και να μην φοβομαστε εμεις? Στην τελικη, εφόσον διαφωνω με κάτι που εγραψες, γιατι να μην φοβαμαι εγω?
ε. αποδεικνυεται οτι στ'αληθεια δεν ξερει το αντικειμενο του. Αλλιως θα μπορουσε να το υποστηριξει επαρκως, και να μην κρυβεται πίσω απο το δαχτυλό του λεγοντας οτι φοβαται να εκφραστει.

Κατανοω οτι υπάρχουν μαμαδες που βλεπουν μια αποψη και πόσο σθεναρα υποστηριζεται και δεν γραφουν τη δική τους αντιθετη αποψη. Μηπως όμως αυτο ενισχυεται και απο ποστς όπου γραφεται ακριβως αυτο??

Σε ενα θεμα τοσο προσωπικο όπως ειναι η θρησκεια, για ποιο λόγο πρέπει να μας κυριεύει η επαρση οτι εγω ειμαι καλυτερος απο εσενα? Όλοι θεωρουμε τον εαυτο μας καλυτερο απο τους άλλους, και όλοι μπορουμε να καταλογισουμε στον εαυτο μας σφάλματα. Δεν εχω την απαιτηση να με επαινει κανενας για το αν ειμαι καλη Χριστιανη η Βουδιστρια, καθως επίσης και δεν ανεχομαι κανεναν να μου πει οτι ειμαι χειροτερη απο κάποιον άλλο επειδη δεν ακολουθω τα τυπικα της θρησκειας που θα επιλέξω. Ή μαλλον, αν μου το πει, να περιμένει αντιλογο.

Αυτα.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:Μπουμπουκίτσα, μπορώ να καταλάβω τον τρόπο που σκέφτεσαι. Δεν κρίνω σε καμία περίπτωση τα πιστέυω σου. Είναι δικαίωμά σου να πιστεύεις όσο θέλεις και με όποιον τρόπο θέλεις. Το θέμα όμως είναι πως οι υπόλοιπες δε συμφωνούν μαζί σου. Ανοίγοντας το ένα θέμα πίσω από το άλλο με την ίδια θεματολογία δεν θα αλλάξεις τον κόσμο. Και σου τα λέω αυτά με πολύ φιλική διάθεση.


Ελα βρε Ελενα..εισαι εξυπνη κοπέλα...δεν μπορει να το πιστευεις αυτο...

πριν λιγο καιρο με κατηγορουσαν οτι ανοιγω συνεχεια θεματα για να πεισω το κοσμο να κανει παιδια...
οκ..μπορει πανω στην λαχταρα μου να κανω εγω να αναφερθηκα παραπανω..αλλα δεν προσπαθησα να πεισω κανεναν!! τη γνωμη μου ομως εχω δικαιωμα να την λεω..

ομως αυτο το θεμα ειναι ΤΕΛΕΙΩς ΑΣΧΕΤΟ με τα αλλα..
δεν εχω ανοιξει ποτε θεμα για το Θεο ..εκκλησια ..κλπ..η οπως ο καθενας το καταλαβαινει!!

οποτε ολο αυτο οτι ανοιγω ιδια θεματα ..στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι καραμελα και ατοπο..

ηταν ενα κειμενο που μου αρεσε..απο μονο του δεν προκαλουσε..δεν αναφεροταν ουτε σε εκκήσιες , παπαδες τιποτα..
αλλα στην πιστη γενικα...

δεν το γυρισα εγω σε ειρωνιες και ΄΄πολεμο΄΄΄..αλλα δεν γινεται να με προσβαλουν συνεχεια και να μην απαντω..

ειδικα οταν προερχεται απο 1-2 συγκεκριμενα ατομα....που ξερω πως δεν με πανε...

????????


Επισκέπτης
αχ ρε μπουμπουκιτσα εχεις και 13 σελιδες μηνυματα που να ψαξω τωρα να δω αν εχεις ξανανοιξει θεματα θρησκειας η οχι να καταλαβω τι παιζεται......πρεπει να διαβαζω δυο μερες

κοριτσια μου ας ηρεμησουμε καλυτερα τωρα πια γεμιζουμε απλα σελιδες με αντιπαραθεσεις δεν συζηταμε

καλο μεσημερι εκανα τις δουλιτσες μου παω για νανι

ο θεος του κοσμου- που λεει κι ο Σφακιανακης- μαζι σας!!!!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:αχ ρε μπουμπουκιτσα εχεις και 13 σελιδες μηνυματα που να ψαξω τωρα να δω αν εχεις ξανανοιξει θεματα θρησκειας η οχι να καταλαβω τι παιζεται......πρεπει να διαβαζω δυο μερες

κοριτσια μου ας ηρεμησουμε καλυτερα τωρα πια γεμιζουμε απλα σελιδες με αντιπαραθεσεις δεν συζηταμε

καλο μεσημερι εκανα τις δουλιτσες μου παω για νανι

ο θεος του κοσμου- που λεει κι ο Σφακιανακης- μαζι σας!!!!!!

.
εγω στην ελενα απαντησα που ειναι λιγο πιο παλια...εισαι πιο νεα στο φορουμ και δεν θυμασαι...θελεις να ψαξεις για να σιγουρευτεις...
τι να κανουμε?

υ.γ. παντως με το να το αμφισβητείς δεν βοηθάς στο να κατευνάσουν τα πνεύματα!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:...ηταν ενα κειμενο που μου αρεσε..απο μονο του δεν προκαλουσε..δεν αναφεροταν ουτε σε εκκήσιες , παπαδες τιποτα..
αλλα στην πιστη γενικα...

Μπουμπουκιτσα, κι εμενα μου αρεσε το κειμενο, και μπορω να σου πω οτι συμφωνω εν μερει - τον Θεο τον ψαχνεις και τον βρισκεις μονος σου, δεν θα τον βρει καποιος άλλος για σενα, και η σχεση που θα εχεις με το Θεο ειναι τελειως προσωπικη.
Δες όμως πόσο μας προδιαθετει ο τιτλος!! Και νομιζω οτι αυτος κυριως ειναι ο λογος που ξεκινησε η όλη αντιπαραθεση.
Και ναι, εχουν ανοιχτει κατα καιρους και άλλα αναλογα θεματα, με αντιστοιχους τιτλους και με τον ιδιο "χαμο" να επακολουθει.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:...ηταν ενα κειμενο που μου αρεσε..απο μονο του δεν προκαλουσε..δεν αναφεροταν ουτε σε εκκήσιες , παπαδες τιποτα..
αλλα στην πιστη γενικα...

Μπουμπουκιτσα, κι εμενα μου αρεσε το κειμενο, και μπορω να σου πω οτι συμφωνω εν μερει - τον Θεο τον ψαχνεις και τον βρισκεις μονος σου, δεν θα τον βρει καποιος άλλος για σενα, και η σχεση που θα εχεις με το Θεο ειναι τελειως προσωπικη.
Δες όμως πόσο μας προδιαθετει ο τιτλος!! Και νομιζω οτι αυτος κυριως ειναι ο λογος που ξεκινησε η όλη αντιπαραθεση.
Και ναι, εχουν ανοιχτει κατα καιρους και άλλα αναλογα θεματα, με αντιστοιχους τιτλους και με τον ιδιο "χαμο" να επακολουθει.

θεμα που να μιλαει για τον Θεο στον τιτλο δεν εχει ανοιχτει απο εμενα..
και νομιζω δεν εχει ανοιχτει γενικα...

ο κακος χαμος γινεται σε πολλα θεματα..οχι μονο σε οτι εχω ανοιξει εγω..

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βρε arco-iris ολο δεν έχεις να προσφέρεις κάτι στο θέμα και ολο εδω είσαι...

????????


Επισκέπτης
[quote="bou-boukitsaυ.γ. παντως με το να το αμφισβητείς δεν βοηθάς στο να κατευνάσουν τα πνεύματα![/quote]

δεν ηθελα να σε αμφισβητησω αλλα βλεπω οτι επιμενουν παρα πολυ και ειπα μηπως μου ξεεφευγει κατι τραγικο και μενα...........σορρυ μην θυμωνεις, ωρες προσπαθω να κατευνασω τα πνευματα ριξε μια ματια και μη με αδικεις



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Σαβ Απρ 07, 2012 5:15 am, 1 φορά

????????


Επισκέπτης
natali-maria έγραψε:Βρε arco-iris ολο δεν έχεις να προσφέρεις κάτι στο θέμα και ολο εδω είσαι...


ευγενεστατη παντα ναταλι μου, δεν ειμαι ουτε στο σπιτι σου ουτε στο χωραφι του παππου σου σε παρακαλω κανε μου τη χαρη



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Σαβ Απρ 07, 2012 5:19 am, 1 φορά

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:θεμα που να μιλαει για τον Θεο στον τιτλο δεν εχει ανοιχτει απο εμενα..
και νομιζω δεν εχει ανοιχτει γενικα...

ο κακος χαμος γινεται σε πολλα θεματα..οχι μονο σε οτι εχω ανοιξει εγω..
Το οτι προσπαθουν να φανε τον Ελληνισμο επειδη ειμαστε ορθοδοξοι (μεταξυ άλλων) δεν εμπεριέχει και την εννοια της Θρησκειας και του Θεου?

Και δεν υπονόησα πουθενα οτι ο κακος χαμος συμβαινει μονο σε δικα σου θεματα.

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elena25 έγραψε:

Κορίτσια, χωρίς να θέλω να κρίνω καμία που πιστεύει και καμία που δεν πιστεύει, ας μου επιτρέψετε να πω αυτό: μην το τραβάτε από τα μαλλιά. Πείτε τη γνώμη σας και μην προσπαθείτε να αλλάξετε τη γνώμη της άλλης. Αυτή είναι στην τελική. Ο καθένας σε ένα φόρουμ έχει το δικαίωμα να ανοίξει ένα θέμα. Απαντήστε και πείτε τη γνώμη σας αλλά δε χρειάζεται να το τραβάμε τόσο. Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει η γνώμη της μπουμπουκίτσας και της κάθε μπουμπουκίτσας;



elena συμφωνώ με όσα έγραψες, τον λίγο καιρό που είμαι μέλος,το έχω διαπιστώσει.
Εντάξει εμένα με ψιλοενοχλεί, μπείτε σε κάποιο θέμα γράψτε τι πιστεύετε και από κει και πέρα μην προσπαθείτε να αλλάξετε τη γνώμη του άλλου. Και στην τελική γιατί να συμβεί αυτό;; Μάλιστα σε κάποια θέματα αποφεύγω να γράψω γιατί βλέπω πως καταλήγουν. Δεν είναι ωραίο αυτό. Το να πω ότι πιστεύω στο Θεό, οι πράξεις μου θα το αποδείξουν στην αληθινή ζωή και όχι επειδή θα το έχω γράψει σε ένα φόρουμ.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:θεμα που να μιλαει για τον Θεο στον τιτλο δεν εχει ανοιχτει απο εμενα..
και νομιζω δεν εχει ανοιχτει γενικα...

ο κακος χαμος γινεται σε πολλα θεματα..οχι μονο σε οτι εχω ανοιξει εγω..
Το οτι προσπαθουν να φανε τον Ελληνισμο επειδη ειμαστε ορθοδοξοι (μεταξυ άλλων) δεν εμπεριέχει και την εννοια της Θρησκειας και του Θεου?

Και δεν υπονόησα πουθενα οτι ο κακος χαμος συμβαινει μονο σε δικα σου θεματα.

οπως λες και εσυ το ορθοδοξοι ηταν ΄΄μεταξυ άλλων΄΄...ενα κομματάκι απο τα χιλια...
γινεται αυτόματα ολο το θεμα θρησκευτικό από αυτο????

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:
natali-maria έγραψε:Βρε arco-iris ολο δεν έχεις να προσφέρεις κάτι στο θέμα και ολο εδω είσαι...


ευγενεστατη παντα ναταλι μου, δεν ειμαι ουτε στο σπιτι σου ουτε στο χωραφι του παππου σου σε παρακαλω κανε μου τη χαρη


]b]Εγω μια απορία είχα και εσυ ακόμη πιο ευγενέστατη απο εμένα μου την έλυσες!!!!Πολύ ευγένια έπεσε!!![/b]
Είναι λόγω του ερχομού της Μ Εβδομάδος ε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 24]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 24  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις