Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
221 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 221 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 41]

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatianoula έγραψε:καλησπερα Σουπερ μαμα τι τελειο βιντεο>???πωπω συγκινηθηκα!μεγαλωσε πολυ ο κουκλος σου Laughing

καλα ημαστε κοριτσια εδω στον αγωνα αυριο παραλαμβανουμε το διαβατηριο του μικρου κ θα παμε βουλγαρια για ψωνια...κανενα παμπερσ γαλα κλπ!
τι να κανουμε δυσκολα τα πραγματα την κριση μου μεσα,,,τουλαχιστον θα κανουμε κ μια βολτα!!!
εγω ψιλοτρεχω εχουμε βαφτιση 14Οκτ κ ακομα δεν πηρα ρουχο η μανα περιμενα καινουρια κολεξιον τρομαρα μου δεν θελω Τουαλετα κατι που να μπορω να το βαλω κ μετα αλλα ακομα δεν βρηκα κατι (καλα δεν εψαξα κ τρελα)..Κ το ονομα αυτου θα ειναι Χριστοφορος ασχετο απο παπουδες κλπ απλα μας αρεσε ειναι κ προστατης των Οδηγων!
αυτα τα ολιγα θα μπαινω να μιλαμε γιατι με το φεις μπουκ χαθηκαμε τελειως κ μου λειψατε!

σας φιλω!   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 31 215994

Τατιάνα με το καλό η βάφτιση!!! Very Happy Very Happy Very Happy

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εχω χαρα μεγαλη!Σημερα γινομαστε 10 μηνων!Απο την πολλη χαρα πηγα κομμωτηριο!!!!   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 31 654316   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 31 654316   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 31 654316   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 31 654316   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 31 893968   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 31 893968   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 31 893968   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 31 783141   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 31 783141   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 31 783141   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 31 783141

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΧ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ.....
ΑΘΗΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;ΟΛΕΣ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ;;;ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;

ΝΑΤΑΣΣΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ ΤΟ ΨΕΥΔΟΝΥΜΟ.ΕΙΧΕ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ.
ΝΑΤΑΣΣΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΘΑ ΜΑΘΕΤΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ,ΘΑ ΒΡΗΤΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΑΣ ΡΥΘΜΟΥΣ...

ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ

ΕΜΕΝΑ Ο ΑΡΧΙΤΕΜΠΕΛΑΡΟΣ ΚΑΘΕΤΕ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΠΤ.ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΖΟΡΙΖΕΤΕ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙ.ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ;;;;

mora

mora
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΘΑ ΤΗΝ ΔΑΓΚΩΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΕΙ!!!! ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΜΟΝΗ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΧΑΔΑΚΙΑ!!!!! ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΔΑΓΚΩΣΩ!!!

ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΜΠΟΡΟΠΑΝΗΓΥΡΙ ΣΤΟ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ ΚΑΙ ΠΩΠΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΚΑΤΩ ΟΛΟ ΒΟΛΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!! ΧΑΧΑΧΧΑΧ

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΤΣΟΥΠΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ!!!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kikitso έγραψε:ΑΘΗΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;;;ΟΛΕΣ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ;;;ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;


τι ναπω... Rolling Eyes
σημερα και γω ειμαι χαρουμενη! εβαψα το ταβανι τουμπανιου και συμμαζεψα λιγακι και ετσι ητανμια μερα δημιουργικη. αυριο θα συνεχισω.. αν περιμενω μονο τον αντρα μου δε θα τελειωσω ποτε Twisted Evil

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mora έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΘΑ ΤΗΝ ΔΑΓΚΩΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΕΙ!!!! ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΜΟΝΗ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΧΑΔΑΚΙΑ!!!!! ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΔΑΓΚΩΣΩ!!!

ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΜΠΟΡΟΠΑΝΗΓΥΡΙ ΣΤΟ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ ΚΑΙ ΠΩΠΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΚΑΤΩ ΟΛΟ ΒΟΛΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!! ΧΑΧΑΧΧΑΧ

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΤΣΟΥΠΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ!!!

σε ζηλευω τελια.ειχαμε και στην χαλκιδικη και καναμε και εμεις βολτες.
απο οτι διαβασα τωρα περναμε την φαση της μεγαλης προσκολησης 9-10μηνων λολ εδω ξεκιναει

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα....Τι νυχτα κ αυτη Θεε μου!!!
Δεν κοιμηθηκαμε καθολου ο μικρος ανεβαζε πυρετο συνεχεια 38,3-38,5 κοιμοταν στην αγκαλια μου κ μολις τον εβαζα στο κρεβατι αμεσως ξυπνουσε κ εκλεγε...αυτο κρατησε μεχρι της 1 ωσπου δεν αντεξα κ πηγαμε νοσοκομειο...Χαμος κ πανικος κ εκει (Παπαγεωργιου),τελικα λαρυγγιτιδα με τρελο βηχα κ μπουκομα +πυρετο.Φτασαμε εκει στις 1.50 κ φυγαμε στις 5....του εκαναν μασκα οξυγονου (το κλαμα δεν περιγραφετε)που να κατσει ενα μωρο 10μηνων με μασκα να κατσει να αναπνευσει!!!!ΟΥΦ .....τον εδωσαν κ ενα σιροπακι καθισαμε μεχρι να περασει η ωρα να τον ξανα ακουσουν κ μας ειπαν ολα καλα φυγετε!!!!!!
ΚΑΘΑΡΟ ΑΕΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΗΧΑ ΚΥΡΙΩΣ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΥΓΡΑΣΙΑ....μας ειπε να παρουμε αν θελουμε υγραντηρα για το δωματιο του....Αυτα τα ολιγα εγω με τοση υπερενταση πως να κοιμηθω η μανα?????????????

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα! αμαν μωρε Τατιανα!!! περαστικα!!! αληθεια κανει αυτο με την υγρασια? γιατι ο αντρας μου λεει μην ανοιγεις παραθυρα πρωι πρωι αργοτερα να φυγει η υγρασια πχ.. εχουμε και μεις θεμα με τον αλλον μου γιο και εκανε συνεχεια μασκες..

υγ. εννοητε δεν ακουω τον αντρα μου! θα πεθανω νομιζω αν ξυπνησω και δεν ανοιξω παραθυρο. Laughing

εγω παλι ξυπνησα τωρα και εβαλα ενα ψωμακι να κανω γιατι δεν ειχαμε καθολου! σημερα θα κανω το κλασικο κυριακατικο. κοτοπουλο στο φουρνο! περιμενουμε και τον φιλο για σοβατισμα! Twisted Evil αντε να δουμε πια!!!

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστω supermama...τι να πω δεν ξερω εμενα μου ειπε οτι καλο θα κανει ο υγραντηρας κ αμα ριξεις κ μερικες σταγονες ευκαληπτο ακομα καλυτερα Wink ουτε μυτη θα βουλωνει ουτε τιποτα!
μμμμμμμμ φρεσκο ψωμακι μπραβο στην μαμα !!!! Laughing

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα σε ολες περαστικα τατιανα
αντιπυρετικο στο σπιτι δεν του εδοσες?
πηρες τρομαρα ε? υπομονη τωρα πως ειναι?
τωρα καταλαβα καλα σου ειπε να τον βγαζεις με την υγρασια ή το αντιθετο?

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamax καλημερα ναι του εδωσα ντεπον στο σπιτι κ δεν επεφτε ο πυρετος γι''αυτο πηγαμε νοσοκομειο....
μου ειπε να τον βγαζουμε στην υγρασια ωστε να αναπνεει καθαρο αερα κανει καλο στον βηχα ο κρυος αερας γενικοτερα!!!!!

τωρα τι να πω Rolling Eyes

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα μας τρελανουν!!! εμενα μου ελεγε αμα εχει παγωνια βγαλτο αμα βρεχει μην το βγαζεις λογο υγρασιας!!!!

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamax έγραψε:θα μας τρελανουν!!! εμενα μου ελεγε αμα εχει παγωνια βγαλτο αμα βρεχει μην το βγαζεις λογο υγρασιας!!!!

λες εγω να μπερδευτηκα απο το ανχος μου;;;μηπως εννωουσε κρυο κ οχι υγρασια;;;;τοτε ομως που κολαει ο υγραντηρας;;;υποτιθετε οτι κανει υγρασια στο δωματιο Rolling Eyes
θα ρωτησο κ τον συζυγο αφου μπροστα του τα ελεγε Wink

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οχι ρε συ αυτο που σου λεει θα κανεις ενοειτε!!!
αυτο μου το ειπε για να μην κρυωσει τους πρωτους μηνες εμενα...
μην μπερδευεσε με αυτα που ακους απο τον ενα και τον αλλον αυτο που σε ειπε ο γιατρος θα κανεις...
απλα αναρωτηθικα δυνατα λολ
πρεπει να ηταν για τους πρωτους μηνες και τωρα να μην ισχιει φαινετε.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπον και γω το σκεφτηκα αυτο. εμενα εχει θεμα ο γιος μου ''ο μεγαλος'' με τετοια. απο μωρο ολο με μασκες και τα συναφι. λοιπον και γω ξερω πως σε αυτο η υγρασια η πρωινη πχ δεν κανει! αλλο η υγρασια που θα σου δωσει ο υγραντηρας στο σπιτι. αυτο κανει. αλλα απο εξω η ατμοσφαιρα οχι. ρωτα το λιγο αν θες καπου. η πραξε με την αισθηση σου.. ολους λιγο πολυ μας πειραζει η υγρασια εξω που εκεινη την ωρα μονο καθαρος αερας δεν ειναι.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Περαστικά σας Τατιάνα!Τα περάσαμε ακριβώς μετά το Πάσχα που έπαθε βρογχιολίτιδα.Ευτυχώς δεν χρειάστηκε νοσηλεία ΑΛΛΑ πήραμε μάσκα για να κάνει εισποές κάθε 6 ώρες και σκέψου αν όχι στους 10 τώρα στους 5 ακόμη περισσότερο δεν κάθονται!Και έπρεπε να τον ξυπνάμε και το βράδυ να του κάνουμε..Δεν θέλω ούτε να την θυμάμαι εκείνη την περίοδο πραγματικά.. Περαστικά σας να είναι!!

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Carrie ειλικρινα ουτε να το φανταστω δεν θελω 5μηνων μωρο απαπαπαπ
τελικα οντως ισχυει θελει υγρασια για να μην στεγνωνει η μυτη κ ο λαιμος του ομως υγρασια απο υδρατμους οχι εξωτερικη!!!!
απλα ειπε οτι κανει καλο πχ στις 5 το πρωι που φευγαμε απο το νοσοκομειο ειπε καθιστε λιγο να παρει καθαρες αναπνοες τωρα που ειναι πρωινες ωρες!!!!!ευτυχως βρηκαμε υγραντηρα κ τωρα θα το βαλω στο δωματιο του εντωμεταξυ τον εκανα κ μπανακι κ εριξα κ στην μπανιερα ευκαλυπτο κ καθισαμε ν ακανει αναπνοες...για να δουμε,,σημερα παντως ΠΟΛΥ γκρινια ρε γαμωτο ουφ τον λυπαμαι που τον βλεπω ετσι!!!

λοιπον σας αφηνω παω να κανω καμια δουλεια μιας κ κοιμηθηκε@!!!!!τα λεμε αυριο φιλια.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρηκες κιολας υγραντηρα! μπραβο!!! ναι και γω βαζω ευκαλυπτο! εμενα κοριτσια ξεκινησε απο 6 μηνων περιπου. μετα ξανα 9-10 και μετα 1,5 χρονων. οχι απλα με επισκεψη στο νοσοκομειο αλλα μας κρατουσαν μεσα καθε φορα. τελευταια φορα ηταν περιπου 2,5 χρονων αν θυμαμαι καλα.. ολο αυτο το διαστημα ακομα και τωρα δηλ με το πρωτο βηχα τον γυριζει σε βροχιολιτιδα ΑΝ δεν κανω μασκα οποτε την εχω σε ετοιμοτητα. τωρα απο βδομαδα εχουμε ραντεβου να ακολουθησουμε μια αγωγη να τελειωνουμε μια και καλη με αυτο το θεμα και την ευαισθησια του
τατιανα παντως περαστικουλια σας και κουραγιο

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
TATIANA MOY ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΚΙ ΕΜΑΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΝΕΙ ΒΡΟΧΙΟΛΙΤΙΔΑ.ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΚΙ 1 ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΙΣΩΣ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ ΒΡΟΧΙΚΟ ΑΣΘΜΑ.ΑΦΟΥ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΕ. ΕΣΕΙΣ ΑΘΗΝΑ ΤΙ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ;ΕΜΑΣ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΕΥΚΑΛΗΠΤΟ ΤΟΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΕΛΙΚΑ......ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΚΙ ΑΚΡΗ.

mora

mora
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΕΡΣΤΙΚΑ ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΟΥ. ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΤΣΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΕΒΑΖΑ ΒΡΕΓΜΕΝΗ ΠΕΤΣΕΤΑ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΥΓΡΑΣΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ.ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΒΡΑΖΑ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΕΡΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΣΠΝΟΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΛΑΚΩΣΟΥΝ ΟΙ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ.

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα μα ειλικρινα τι Σ/Κ ηταν αυτο?????
Ο μικρος ανεβαζε καπου καπου πυρετο κ τον ειχα με ντεπον,,μολις βραδιζει που λενε βγαινουν ολα....Τον κοιμιζα κ μολις πηγαινα να τον βαλω στο κρεβατι κλαμα κ κακο (πονουσε ο λαιμος του οταν καταπηνε + βουλωμενη μυτη) κ καταληξαμε παλι στο νοσοκομειο (Ιπποκρατειο),,,ξανα μανα το ιδιο μασκα =κλαμα τρελο μας ακουσε ολη η πτερυγα,,μετα μας εδωσαν μια αντιβιωση κ αφου φαγαμε 5ωρες συνολικα γυρισαμε σπιτι κ εννωειτε παλι ξυπνουσε καθε 15λεπτα.......το κορυφαιο ειναι οτι παλι δεν με δωσανε τιποτα κ τους λεω καλα κ πως θα φυγει η λαρρυγιτιδα???με μια μασκα μονο????κ μια αντιβιωση??αφου ποναει ο λαιμος του κανενα σιροπακι κατι κ η απαντηση ηταν ειναι πολυ μικρος κ δεν δινουμε σε τετοια ηληκεια τιποτα ...θα κανει τον κυκλο του!!!!!ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΤΖΑΜΠΑ ΠΗΓΑΜΕ ΧΤΕΣ...το καλο ειναι οτι βρηκα υγραντηρα κ θα δουμε τι δουλεια κανει...Βεβαια χτες η γιατρος ειπε ΟΧΙ ευκαλυπτο ενω στο αλλο νοσοκομειο μου ειπαν νε θα βοηθησει στο να ξεβουλωσει η μυτη....(?)
Σορρυ για το σεντονι!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τατιάνα εμείς όταν ήτανε άρρωστος δεν τον κοιμίζαμε στην κούνια. Δεν σας είπε κάποιος γιατρός να μην τον ξαπλώνετε γιατί δυσκολεύει η αναπνοή του?Τιςσ πρώτες μέρες τον κοιμίζαμε σε μία κούνια της φίσερ πράις καθιστό και μετά από καμία βδομάδα τον βάλαμε στην κούνια του σιγά σιγά την οποία είχαμε σηκώσει σχεδόν σε 45 μόιρες με βιβλία στα πόδια.Είχα παρατηρήσει ότι όταν τον ξαπλώναμε δεν κοιμότανε,τον έπιανε δύσπνοια κλπ κλπ. Δυστυχώς λόγω της ηλικίας όντως δεν μπορεί να πάρει κάτι,θα περάσει μόνο του αφού κάνει τον κύκλο του. Εγώ τότε είχα κολλήσει και ήμουνα ΧΑΛΙΑ για 4-5 μέρες επίσης. Να προσέχεις γενικά να ενυδατώνεται (να του δίνεις γάλα και νερό) ,και εμείς είχαμε υγραντήρα αλλά ήτανε από τους καινούριους και έβγαζε κρύο ατμό οπότε δεν μπορούσαμε να βάλουμε ευκάλυπτο.Αλλά νομίζω ότι όντως δεν κάνει γιατί είναι πολύ μικρά ακόμη. Εκτός και αν πάρεις κανένα έλαιο?Ξέρω και γω?Και εμάς οι μισοί μας έλεγαν έτσι και οι άλλοι μισοί αλλιώς..

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα νατασα...
Σοβαρα ???εμενα δεν μου ειπε κανεις να βαλω κατι για να τον σηκωσο λιγο!! Mad

δηλ μπορουμε να βαλουμε κατι κατω απο το στρωμα για να εχει μια κλιση ε????

για το ευκαλυπτο ελαιο εχω εβαλα μερικες σταγονες για να δουμε,,ετσι κ αλλιως δεν εχω σκοπο να το μπουκωνο ολη μερα με ελαιο....

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatianoula έγραψε:καλημερα νατασα...
Σοβαρα ???εμενα δεν μου ειπε κανεις να βαλω κατι για να τον σηκωσο λιγο!! Mad

δηλ μπορουμε να βαλουμε κατι κατω απο το στρωμα για να εχει μια κλιση ε????

για το ευκαλυπτο ελαιο εχω εβαλα μερικες σταγονες για να δουμε,,ετσι κ αλλιως δεν εχω σκοπο να το μπουκωνο ολη μερα με ελαιο....

Τώρα που είναι βουλωμένη η μυτούλα του δοκίμασε να τον κοιμίσεις σε όσο πιο όρθια θέση γίνεται να δεις αν θα βοηθήσει. Σκέψου και από τον εαυτό σου,οταν έχεις συνάχι όταν ξαπλώνεις δεν βουλώνει η μύτη σου χειρότερα? Μπορείς να βάλεις κάτω από τα πόδια της κούνιας (στο κεφάλι) βιβλία για να ανασηκωθεί και να έχει κλίση.Κατά τα άλλα πολύυυ υπομονή χρειάζεται!

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στην αγκαλια μου κοιμαται κ μολις τον βαζω πνυγεται κ ξυπναει...σημερα θα βαλουμε κατι απο κατω να δουμε.........
  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 31 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις