Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
297 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 297 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 41]

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatianoula έγραψε:Στην αγκαλια μου κοιμαται κ μολις τον βαζω πνυγεται κ ξυπναει...σημερα θα βαλουμε κατι απο κατω να δουμε.........
  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 32 417472

Επίσης να έχεις στο νου σου ότι είναι πολύ σημαντικό να μην κάνει ταχύπνια στον ύπνο του.Δηλ ενώ κοιμάται να μην αναπνέει γρήγορα γιατί αυτό σημαίνει ότι δεν του φτάνει το οξυγόνο.Εμάς τότε μας είχανε πει να μετράμε τις αναπνοές του και έπρεπε όσο κοιμόταν να είναι αν θυμάμαι καλά κάπου 50-60/λεπτό. Δοκίμασε και αυτό με τον όρθιο ύπνο,πιστεύω θα δείτε διαφορά..

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια και μπεμπακια!!

Τατιανουλα,περαστικα σας.Ελπιζω να ειναι καλυτερα ο μικρος σημερα και να εχει ανοιξει η μυτουλα και ο λαιμος του.

εμενα με ποναει ο λαιμος εδω και 3 μερες,οχι ακριβως πονος αλλα ενα γδαρσιμο που ειναι εκνευριστικο.Το θεωρω δεδομενο οτι θα κολλησει και η μικρη,προσπαθω να μην την εχω πανω μου συνεχεια αλλα τα πρωινα που ειμαι σπιτι δεν ξεκολλαει.

Σημερα γιορταζουμε!   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 32 893968   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 32 893968   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 32 893968   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 32 893968   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 32 893968 ειναι η πρωτη μας ονομαστικη γιορτουλα!Το πρωι την πηγα σε μια μικρη εκκλησια κατω απο το σπιτι μας που ειναι της Παναγιας Μυρτιδιωτισσας και κοινωνησε.Ηταν πολυ καλη και δεν εκλαψε(αυτη τη φορα).Φαγαμε και αντιδωρο,καλα μη φανταστειτε,μασησε ενα κομματακι σαν το νυχι μου.   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 32 328109   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 32 328109   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 32 328109

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χρονια πολλα χαμομιλακι να χαιρεσε το κουκλι σου...

τατιανα ειστε καλυτερα?

καλημερα σε ολες.[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

μορα μου ποσο χαιρομαι που ξαναμαθαινω νεα σας.

mora

mora
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΧΑΜΟΜΗΛΑΚΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΗΝ ΜΥΡΤΩ ΣΑΣ!!!!!!

ΜΑΜΑΧ ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ. ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΝΗ

ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ!!!!! ΠΕΡΑΣΤΙΚΑΑΑΑΑΑΑ

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαμομηλακι να χαιρεστε την Μυρτω σας!   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 32 50580

κ εμενα ετσι ειχε ξεκινησει ο λαιμος μετα ειχα βηχα κ να οριστε μετα απο μερικες μερες κολλησε ο μικρος..οσο κ ν μην θελεις αν εισαι στο ιδιο σπιτι δυσκολα να μην κολλησεις...   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 32 654655


ηδη εβαλα μαξλαρια κατω απο το στρωμα κ κοιμαται για να δουμε!!!!!
παω να την πεσω κ εγω αφου κοιμηθηκα 2ωρες κ αμα ολη την νυχτα εδω κ 2 μερες δηλ!!!!   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 32 585182   Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #3! - Σελίδα 32 585182

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα κοριτσια!!! εχει κολλησει μαλλον και δεν μου ερχοντε καθολου ειδοποιησεις. και εμεις εχουμε ταλαιπωρηθει με βρογχιτιδες τον πρωτο χρονο που πηγε σταθμο, 11 μηνων. Καθε τρεις και λιγο τρεχαμε στο παιδων μεχρι που εμαθα να μετραω αναπνοες και να δινω κορτιζονη σταγονες οποτε δεν τον ταλαιπωρουσαμε με το πηγαινελα. δεν βοηθουσε και καθολου το σπιτι γιατι ειχε παλια παραθυρα και ειδικα το δωματιο του. ο γιατρος μας εμας δεν θελει τον υγραντηρα μονο ευκαληπτο. επεισης να ξερετε οτι οταν ειναι μπουκωμενα συνηθως βαριανασαινουν αλλα οταν εχουν βρογχιτιδα οταν αναπνεουν κανουν μια λακουβα στον λαιμο κατω στα κοκκαλα και στο στηθος κατω ακριβως απο τα παϊδια. ευτυχως μετα ηρεμησαμε και εδω και 2,5 χρονια εχει κανει μονο 2 φορες.
Ο Αντωνης ξεκινησε την προηγουμενη δευτερα προνηπιο. Δεν ειναι και πολυ ενθουσιασμενος αλλα θα συνιθισει μονο που δεν τρωει. Ελπιζω να αλλαξει στην πορεια γιατι ειναι πολυ δυσκολος. Ταυτοχρονα ξεκινησε και κολυμβητηριο 3 φορες την βδομαδα. Ο Γιαννης κρατιεται και περπαταει. Το μονο που εκλεισα ειναι με πορτα την κουζινα και τωρα που λειπει ο μεγαλος τα πρωινα καθεται στο παρκο.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ουφ! ναμαι και γω!!! σημερα ειχα γενικη στη μαμα. τεσπα. θελει υπομονη με τα αρωστα παιδακια! και γω τον ειχα πιο ψηλα οταν ειχε μπουκωσει. και ακομα δηλ το κανω.
Τατιανα δε χρειαζεται να τρεχεις. τζαμπα ταλαιπωρια. η αληθεια ειναι οτι οντως οκ με τις αντιβιωσεις περναει και μπορει να γλιτωνεις την επιδεινωση αλλα εφοσον σου εδωσαν το οκ τοτε χαλαρα στο σπιτι. και γω το αφηνω να κανει τον κυκλο του. σε ολους μας. αχχ κοριτσια ανακαλυψα το πρωι οτι κατι τις με ενοχλει ο λαιμος και τρεχει και η μυτη μου!!! Mad ειχα και τη δουλεια και το παλεψα. το απογευμα εχουμε συνεχεια. το πρωι σπιτι και το απογευμα στο αλλο που κανουμε.
ειπα στην Αθηνα! κοπελια απαγορευετε να αρωστησεις!!! οταν τελειωσεις με το καλο χτυπα και υπερκοπωση να ρθεις στα ισα σου να χαρεις και την καινουργια κρεβατοκαμαρα!! Laughing

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σημερα ξεκιναμε ψαρι πρωτη φορα!!!για να δουμε...

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αληθεια??? και γω ετσι ηξερα αλλα τελικα ακομα δεν εδωσα. την προηγουμενη που καναρωτησα τον γιατρο μου ειπε μετα τον χρονο Rolling Eyes

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ έδωσα ήδη από την περασμένη βδομάδα.

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αθηνα ετσι λενε αλλα αυτος μου ειπε δοκιμασρ και αμα κανει αλεργια σταματας χαχα

Νατασσα πως πηγε εσενα?

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamax έγραψε:Αθηνα ετσι λενε αλλα αυτος μου ειπε δοκιμασρ και αμα κανει αλεργια σταματας χαχα

Νατασσα πως πηγε εσενα?

Μια χαρά το έφαγε όλο.Φάνηκε να του άρεσε!

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
για να δουμε εχω λιγο αγωνια τι θα γινει γιατι και η ξαδερφη μου του δωσε πριν κλεισει χρονο και εκανε αλεργια...

τεσπα αυτα δεν ειναι τιποτα θα δουμε...

οπως καταλαβατε η αχα'ι'ρευτη θα του δωσω μεσημεριανο την ωρα του απογευματινου σημερα...

γιατι ειχε ρεπο ο αντρας μου και ηθελε να διαλεξει αυτος τα ψαρια μιας που ειναι μαγιρας σε ψαροταβερνα και αργησαμε...

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω του εχω δινω ψαρι εδω κ καιρο, κ ευτυχως μια χαρα δεν εβγαλε τιποτα κ του αρεσει....
δεν πιστευω μωρε σπανια βγαζουν αλλεργια απο ψαρι πιο πιθανο ειναι απο καποιο φρουτο η αυγο (ετσι νομιζω δηλ)

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πως παει ο κουκλος τατιανα?

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ,ακομα να παω σπιτι...με ποναει και ο λαιμος,θελω να παω σπιτι μουουουου στο νινι μουουουουου... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οτι και να ειπα στην Αθηνα δε με ακουει!!!!! Twisted Evil ειμαι χαλια! η μυτη τρεχει νερο και τσουζει ο λαιμος... Sad τα νευρα μου!!!

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamax έγραψε:πως παει ο κουκλος τατιανα?

ευχαριστω καλη μου γκρινια κ κακο αλλα εκανα αυτο που ειπε η νατασα σηκωσαμε το στρωμα λιγο να εχει μια κλιση κ κοιμαται καπως καλυτερα!Αδυναμος πολυ κ εξαντλημενος ειναι!Ολη μερα στο στηθος ειναι καλε,,οκ καταλαβαινω τον ανακουφιζει αλλα εμενα πονανε η θηλες μου μετα απο τοσο θηλασμο,,,κ δεν ειναι οτι τρωει απλα πιπιλαει βρηκε ζωντανη πιπιλα....(δεν παιρνει κανονικη).

Σουπερμαμα πιες τσαγακι με μελι κ βαλε οτριβιν πιες κ κανενα ντεπονακι γιατι σε βλεπω να σε κυνηγαει Crying or Very sad ,το κακο ειναι οτι θα κολλησει κ ολη η οικογενεια μετα...κ εγω ειμαι καπως βουλωνει η μυτη μια ζεσταινομαι μια κρυωνο....

χαμομηλακι ακομα???πωπω ρε'συ χαρα στο κουραγιο σου!

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπραβο Τατιανα αντε υπομονη και θα περασει!!!

Αθηνα κανε αυτα που σου λεει η τατιανα και θα γινεις περδικακι[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας!!! τι κανεε? εγω χαλιααα! τι οτριβιν τι ντεπον τιποτα. το πρωι ηουν καλητερα. βγηκα πηγ τα μικρα σχολειο και συνηλθα. μετα ομως μεπιασε παλι. απο τις 10,30 τωρα ξυπνησα. εχω δωσει τον μπεμπη στη μαμα μου γιατι δε την παλευα. καικεινος ειναι αλλα πολυ λιγο μπουκωμενος. τωρα που σας γραφω ετοιμαζομαι να παω να παρω ταμικρα και εχω 37,5 ελεγα να γλιτωσω τον πυρετο αλλα δεν το βλεπω

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
α ρε Αθηνα πως την πατισες...δεν φοραμε ζακετουλα ε?

τωρα πρεπει οσο μπορεις να ξεκουραστεις για να φυγει γρηγορα γιατι με 3 παιδια δεν εισαι να κραταει πολυ.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μωρε φοραμε αλλα μετα ιδρωνουμε τη βγαζουμε κοκ..

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα δυστκολη νυχτα κ η χθεσινη!!!ματι δεν κλεισαμε παλι,,βουλωνε η μυτη του κ νευριαζε που δεν μπορουσε να αναπνευσει ο ορος δεν του εκανε τιποτα Crying or Very sad Mad

Αντε να περασει γιατι δεν την παλευω αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
κ ο ευκαληπτος Σκατα τιποτα δεν εκανε!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatianoula έγραψε:καλησπερα δυστκολη νυχτα κ η χθεσινη!!!ματι δεν κλεισαμε παλι,,βουλωνε η μυτη του κ νευριαζε που δεν μπορουσε να αναπνευσει ο ορος δεν του εκανε τιποτα Crying or Very sad Mad

Αντε να περασει γιατι δεν την παλευω αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
κ ο ευκαληπτος Σκατα τιποτα δεν εκανε!

Αχ μωρέ ο μικρούλης!Εμένα μου είχανε πει να του καθαρίζω την μύτη με υστερική συχνότητα!! Shocked Shocked Shocked Δεν βοηθάει καθόλου ο ύπνος σε ανάκλιση?

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οχι νατασα μου μεχρι στο καροτσι καθιστο τον ειχα κ τον κουνουσα κ τιποτα περνουσε 10-15λεπτα κ ξυπνουσε!!!!

κ εγω συνεχεια κανω ορο αλλα Mad

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις