Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
56 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 56 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

????????


Επισκέπτης
εχω πολλα θεματα με πεθερικα αν δεις θα φριξεις!!!!!!!!!

Teniaa

Teniaa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσια μου να σας ζησουν τα μπεμπακια σας! Εχω και εγω μια μπεμπα 11 ημερων κ εψαχνα να βρω ενα θεμα να μοιραστω τις ανησυχιες μου!
Εχει τυχει σε καμια, οταν παιρνει αγκαλια το μωρο η πεθερα σας,να νιωθετε ενα σφιξιμο στο στηθος, μια αδιαθεσια?? Ετσι νιωθω! Απο την μερα που γεννησα, απο νωρις το απογευμα μεχρι αφου κανει μπανιο το μωρο και ταιστει, ειναι εδω ! Βεβαια ειναι κ ο πεθερος μου, και οι γονεις μου κ η κουνιαδα μου,οπως καταλαβαινετε ενας χαμος! Πανω απο το μωρο, αντε ποτε θα ξυπνησει και ποτε θα ξυπνησει! Κ οταν ξυπνησει η καημενουλα πεινασμενη, πρεπει πρωτα να την παιξουν κ μετα να φαει! Κλαιει το καημενο,ποναει η καρδια της μανας! Ενταξει ειναι ολοι παπουδες κ γιαγιαδες,χαιρονται, ομως ειναι διακριτικοι.. ενω η πεθερα μου του μιλαει πολυ φωναχτα,το γυρναει απο εδω κ απο εκει...
Και το κορυφαιο..καθε μερα με ρωταει ποσα κιλα εχω χασει! Η καημενη εβαλα 10 στην εγκυμοσυνη,εχω χασει ηδη 6 κ με ρωταει καθε μερα!

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Teniaa έγραψε:Κοριτσια μου να σας ζησουν τα μπεμπακια σας! Εχω και εγω μια μπεμπα 11 ημερων κ εψαχνα να βρω ενα θεμα να μοιραστω τις ανησυχιες μου!
Εχει τυχει σε καμια, οταν παιρνει αγκαλια το μωρο η πεθερα σας,να νιωθετε ενα σφιξιμο στο στηθος, μια αδιαθεσια?? Ετσι νιωθω! Απο την μερα που γεννησα, απο νωρις το απογευμα μεχρι αφου κανει μπανιο το μωρο και ταιστει, ειναι εδω ! Βεβαια ειναι κ ο πεθερος μου, και οι γονεις μου κ η κουνιαδα μου,οπως καταλαβαινετε ενας χαμος! Πανω απο το μωρο, αντε ποτε θα ξυπνησει και ποτε θα ξυπνησει! Κ οταν ξυπνησει η καημενουλα πεινασμενη, πρεπει πρωτα να την παιξουν κ μετα να φαει! Κλαιει το καημενο,ποναει η καρδια της μανας! Ενταξει ειναι ολοι παπουδες κ γιαγιαδες,χαιρονται, ομως ειναι διακριτικοι.. ενω η πεθερα μου του μιλαει πολυ φωναχτα,το γυρναει απο εδω κ απο εκει...
Και το κορυφαιο..καθε μερα με ρωταει ποσα κιλα εχω χασει! Η καημενη εβαλα 10 στην εγκυμοσυνη,εχω χασει ηδη 6 κ με ρωταει καθε μερα!

Να σου ζησει το μωρακι σου.
Καταρχην εξηγησε στην πεθερα σου οτι το μωρο ειναι πολυ πολυ μικρο για να το πλησιαζουν αλλα ατομα.Ειναι επικινδυνο λογω μικροβιων.Σε εσαs το μωρο αναπτυσσει αντισωματα,οχι ομωs και στουs γυρω(θα δειs που και ο γιατροs το ιδιο θα σου πει).Εκτοs απο αυτο,γενικα, καλο ειναι την φροντιδα του μωρου να την αναλαμβανει ενα ατομο στην αρχη για να μπορει να αναπτυχθει ομαλα το μωρο και να αναπτυξει το συναισθηματικο δεσιμο που χρειαζεται.

Teniaa

Teniaa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εφακι μου μακαρι να καταλαβαινε. Ποσες φορες εχω πει ο γιατρος ειπε να μην την φιλαμε και να μην την πλησιαζουν πολλα ατομα γιατι κυκλοφορουν ιωσεις? ναι ναι δικιο εχεις παιδι μ λεει. και να εκει αγκαλιες ενα σωρο.. αφου το βραδυ χθες που θηλαζα στο δωματιο της μικρης, ηρθε πανω απο τα κεφαλια μας και μας κοιτουσε. αμιλητη. Τι να της πω?? οταν εφυγε εμπηξα κατι κλαματα.. και αντε να πω στον αντρα μου οτι με ενοχλει..

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Teniaa έγραψε:Εφακι μου μακαρι να καταλαβαινε. Ποσες φορες εχω πει ο γιατρος ειπε να μην την φιλαμε και να μην την πλησιαζουν πολλα ατομα γιατι κυκλοφορουν ιωσεις? ναι ναι δικιο εχεις παιδι μ λεει. και να εκει αγκαλιες ενα σωρο.. αφου το βραδυ χθες που θηλαζα στο δωματιο της μικρης, ηρθε πανω απο τα κεφαλια μας και μας κοιτουσε. αμιλητη. Τι να της πω?? οταν εφυγε εμπηξα κατι κλαματα.. και αντε να πω στον αντρα μου οτι με ενοχλει..

Ax!Δυσκολεs καταστασειs!Eπειδη εχει να κανει ομωs με την υγεια του μωρου,ασκησε βετο!Εμενα η μικρη μου(εχω προαναφερθει σε αυτο)πηρε μικροβιο 5 ημερων και νοσηλευτηκε.Μπορει να ηταν ενδονοσοκομειακο αλλα μπορει να ηταν και απο ολoυs αυτουs που ηταν απο πανω τηs οταν γεννησα.Αυτο εξηγησε στον αντρα σου.
Τοτε δεν τα ηξερα αυτα,αλλα μετα απο αυτο που περασα,εγινα πολυ "σκυλα" σε οτι εχει να κανει με το παιδι.Κι αs παρεξηγηθω.Δεν με νοιαζει καθολου.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ΕΦΑΚΙ στις Τρι Φεβ 05, 2013 3:48 am, 1 φορά

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tasoula73 έγραψε:xoris na uperbalo h diki mou manoula einai teleia,einai ekei opote tis to zhthso,den kourazete pote tis aresei polu na asxolite me morakia poso mallon otan einai ta egoniaths,kai na fantastite einai to 4 paidaki mou kai sta 4 akourasth kai panta kontamou thn agapo poluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu sunny sunny sunny


θα συμφωνήσω. και οι δικοί μου οι γονείς και η πεθερά μου είναι εξαιρετικοί άνθρωποι και αγαπάνε την κόρη μου όπως εγώ. Δεν με ενοχλούν ποτέ ίσα ίσα ειναια απλως πάντα εκεί να μας βοηθήσουν!

Teniaa

Teniaa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαλλον πρεπει να φανω πιο αυστηρη απεναντι τους.. Κριμα για την κορουλα σου, θα ηταν πολυ δυσκολο να νοσηλευεται ενα τοσο μικρο μωρακι..πφφ πεισμωσα τωρα..

????????


Επισκέπτης
ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ.....ΕΝΑ Μ Ε Γ Α Λ Ο ΘΕΜΑ - Σελίδα 4 215994



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Δευ Απρ 22, 2013 8:05 am, 1 φορά

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι το καταλαβαινω οτιχαιρονται που ξαναπιανουν στα χερια του μωρο μετα απο τοοσα χρονια.Το θεμα ειναι να καταλαβαινουν οτι εχουν αλλαξει τα πραγματα μετα απο τοοσα χρονια και καλο θα ειναι να ακουνε τους γονεις του παιδιου.Φυσικα και θα τα καλομαθαινουν οι παππουδογιαγιαδες,αλλα θα πρεπει να εχουν στο μυαλο τους οτι αυτοι τα παιδια τους τα μεγαλωσαν.Ας αφησουν τωρα να μεγαλωσουν κι εκεινα τα δικα τους κι ας κανουν τα δικα τους λαθη.Αν καποιος ζητησει την συμβουλη τους,να την δωσουν.Οχι με το εγω ξερω κι εγω ετσι εκανα στα δικα μου.Ναι κυρα μου,αλλα εσυ 40. ημερων γυρισες στη δουλεια(που δεν την κατηγορει κανενας για αυτο) και στα μεγαλωνε η πεθερα σου.Μη με τρελαινεις τωρα με τις υποδειξεις για το τι ταιζε η πεθερα σου τον γιο σου πριν 30 και χρονια!Θες να σου αφηνω το παιδι,θα κανεις αυτα που σου λεω,ειδικα οσον αφορα θεματα ασφαλειας.Οταν με γραφεις μπροστα στα μουτρα μου,θα παρεις τα τετοια μου.
Καλα το Πρεπει να βγεις εξω βραδυ,το εχουμε καραμελα.Το εχεις αναγκη!Ξερει αυτη και τις αναγκες μου.Κι αμα κανεις παρατηρηση,τα μουτρα μεχρι το πατωμα!Πρεπει να μου καψει το παιδι δλδ για να καταλαβει οτι δεν εχουμε το τσιγαρο στο χερι οταν εχουμε αγκαλια και το μωρο;Αντε γιατι συγχηστικα παλι που τα θυμηθηκα.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις γιαγιάδες κ παππούδες , ειναι κ πολλοί γιατι εκτός απο τους γονείς μας έχουμε κ τους δικούς μας παππούδες κ γιαγιάδες που λατρεύουν την μικρη κ με βοηθάνε σε ότι θέλω χωρις να με επιβαρύνουν ... Ε κ αν την κακομαθουν κιόλας τι έγινε;;; Οτι κάνουν απο αγάπη το κάνουν ... Είμαι της άποψης ότι τα μωρά χρειάζονται τις αγκαλιές .

????????


Επισκέπτης
ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ.....ΕΝΑ Μ Ε Γ Α Λ Ο ΘΕΜΑ - Σελίδα 4 215994



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Δευ Απρ 22, 2013 8:06 am, 1 φορά

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κρίμα ειναι να τα παραμελουν...

zozefina_27

zozefina_27
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
fratzolaki έγραψε:Ναι το καταλαβαινω οτιχαιρονται που ξαναπιανουν στα χερια του μωρο μετα απο τοοσα χρονια.Το θεμα ειναι να καταλαβαινουν οτι εχουν αλλαξει τα πραγματα μετα απο τοοσα χρονια και καλο θα ειναι να ακουνε τους γονεις του παιδιου.Φυσικα και θα τα καλομαθαινουν οι παππουδογιαγιαδες,αλλα θα πρεπει να εχουν στο μυαλο τους οτι αυτοι τα παιδια τους τα μεγαλωσαν.Ας αφησουν τωρα να μεγαλωσουν κι εκεινα τα δικα τους κι ας κανουν τα δικα τους λαθη.Αν καποιος ζητησει την συμβουλη τους,να την δωσουν.Οχι με το εγω ξερω κι εγω ετσι εκανα στα δικα μου.Ναι κυρα μου,αλλα εσυ 40. ημερων γυρισες στη δουλεια(που δεν την κατηγορει κανενας για αυτο) και στα μεγαλωνε η πεθερα σου.Μη με τρελαινεις τωρα με τις υποδειξεις για το τι ταιζε η πεθερα σου τον γιο σου πριν 30 και χρονια!Θες να σου αφηνω το παιδι,θα κανεις αυτα που σου λεω,ειδικα οσον αφορα θεματα ασφαλειας.Οταν με γραφεις μπροστα στα μουτρα μου,θα παρεις τα τετοια μου.
Καλα το Πρεπει να βγεις εξω βραδυ,το εχουμε καραμελα.Το εχεις αναγκη!Ξερει αυτη και τις αναγκες μου.Κι αμα κανεις παρατηρηση,τα μουτρα μεχρι το πατωμα!Πρεπει να μου καψει το παιδι δλδ για να καταλαβει οτι δεν εχουμε το τσιγαρο στο χερι οταν εχουμε αγκαλια και το μωρο;Αντε γιατι συγχηστικα παλι που τα θυμηθηκα.
sorry gia auto pou tha pw alla eisai xazi KAPNIZEI kai exei to mwro agkalia tha tis ekoba ta xeria. emene i mana mou kapnizei kai otan itan i mikri neogeniti tis epebala na foraei maska sto prosopo gia na min pigenoun ta xnota tis sto mwwro.
kai tsakothika kai me thn pethera mou gt tis filage ta xerakia tis kai taxa mou nte kai kala tis ta dagkone kai tis eipa na min to kanei gt mporei na parei mikrobio kai thixtike kai den plisiaze to mwro gia mia ebdomada.
BALE ORIA TWRA!!!!!

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zozefina_27 έγραψε:
fratzolaki έγραψε:Ναι το καταλαβαινω οτιχαιρονται που ξαναπιανουν στα χερια του μωρο μετα απο τοοσα χρονια.Το θεμα ειναι να καταλαβαινουν οτι εχουν αλλαξει τα πραγματα μετα απο τοοσα χρονια και καλο θα ειναι να ακουνε τους γονεις του παιδιου.Φυσικα και θα τα καλομαθαινουν οι παππουδογιαγιαδες,αλλα θα πρεπει να εχουν στο μυαλο τους οτι αυτοι τα παιδια τους τα μεγαλωσαν.Ας αφησουν τωρα να μεγαλωσουν κι εκεινα τα δικα τους κι ας κανουν τα δικα τους λαθη.Αν καποιος ζητησει την συμβουλη τους,να την δωσουν.Οχι με το εγω ξερω κι εγω ετσι εκανα στα δικα μου.Ναι κυρα μου,αλλα εσυ 40. ημερων γυρισες στη δουλεια(που δεν την κατηγορει κανενας για αυτο) και στα μεγαλωνε η πεθερα σου.Μη με τρελαινεις τωρα με τις υποδειξεις για το τι ταιζε η πεθερα σου τον γιο σου πριν 30 και χρονια!Θες να σου αφηνω το παιδι,θα κανεις αυτα που σου λεω,ειδικα οσον αφορα θεματα ασφαλειας.Οταν με γραφεις μπροστα στα μουτρα μου,θα παρεις τα τετοια μου.
Καλα το Πρεπει να βγεις εξω βραδυ,το εχουμε καραμελα.Το εχεις αναγκη!Ξερει αυτη και τις αναγκες μου.Κι αμα κανεις παρατηρηση,τα μουτρα μεχρι το πατωμα!Πρεπει να μου καψει το παιδι δλδ για να καταλαβει οτι δεν εχουμε το τσιγαρο στο χερι οταν εχουμε αγκαλια και το μωρο;Αντε γιατι συγχηστικα παλι που τα θυμηθηκα.
sorry gia auto pou tha pw alla eisai xazi KAPNIZEI kai exei to mwro agkalia tha tis ekoba ta xeria. emene i mana mou kapnizei kai otan itan i mikri neogeniti tis epebala na foraei maska sto prosopo gia na min pigenoun ta xnota tis sto mwwro.
kai tsakothika kai me thn pethera mou gt tis filage ta xerakia tis kai taxa mou nte kai kala tis ta dagkone kai tis eipa na min to kanei gt mporei na parei mikrobio kai thixtike kai den plisiaze to mwro gia mia ebdomada.
BALE ORIA TWRA!!!!!

Πλεον δεν την πλησιαζει η εγγονη της απο μονη της.Της ειχα κανει επανειλημμένες παρατηρησεις και παντα ελεγε;ποιος εγω;ετσι εισαι κυρα μου;δεν ξαναπηρε αγκαλια το μωρο για παρα πολυ καιρο.με το που πηγαινε να την παρει αγκαλια,τραβιομουνα πισω μεχρι που πηρε το μηνυμα η συμπεθερα.Αυτο που ηθελα να πω ειναι,οτι οταν δεν σου κοβει(η κανεις ) πως δεν σου κοβει,και αγνοεις αυτα που σου λεω για το παιδι μου και με γραφεις και δςν δεχεσαικαι παρατηρηση,θα την βλεπεις 2 ωριτσες την εβδομαδα και θα στρωσεις.Και ξαναλεω,δεν με πειραζει να την κακομαθαινουν.Που τετοια τυχη,Το εχουν χεσμενο το παιδι,αυττο που τους νοιαζει ειναι να δειχνουν στο χωριο οτι εχουνν εγγονι κι ας μην εχουν ιδεα πως πρεπει να το προσεξουν,οπως ειπε και η Στελλα πιο πανω.

zozefina_27

zozefina_27
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
fisika gia na leei sthn geitonia ti kalh giagia einai kai ti kakh nufoula pou exei kai den tis dinei to paidi.
ta kserw ta exw perasi....

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΠΡΕΠΕΙ ολοι οι γονεις να βαζουμε ΟΡΙΑ οσον αφορα τα παιδια μας και το μεγαλωμα τους. Ειδικα εμεις οι μαμαδες (μιας και εμεις ασχολουμαστε πιο πολυ με το μεγαλωμα τους) να μη μασαμε με τις υποδειξεις των αλλων. Ο καθενας μεγαλωνει τα παιδια του οπως εκεινος νομιζει και τερμα. Και της δικης μου πεθερουλας το ονειρο ειναι να ξαναπαω στη δουλεια για να βαζει το ποδαρι της εδω μεσα και να ανακατευεται αλλα δεν θα της κανω τη χαρη. Ας της κανει η κορη της εγγονι κι ας κανει εκει τα τρελα της. Απο μενα δεν εχει δικαιωμα να εχει τετοιες απαιτησεις, οχι μονο γιατι ειμαι νυφη κι οχι κορη αλλα και επειδη στο παρελθον δε μου εχει φερθει και με τον καλυτερο τροπο. Οπως εστρωσε θα κοιμηθει...

Πεταλουδίτσα


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
..........μάλιστα,η παλιοπεθερά .Ουστ ούστ κακιά πεθερά της Wondergirl !
Παλιοτόμαρο πεθερά που μπαίνεις στα σπίτια άλλων και τα κάνεις ανάκατα όλα !


Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πω πω κορίτσια!! Τελικά σχεδόν όλες οι οικογένειες έχουν αυτά τα θέματα!
Και εγώ τα ίδια με τη μάνα μου!!
Είναι πολύ κουραστική!

Της έχω κόψει να έρχεται απροειδοποίητα κάθε τρεις και λίγο(και καλά,ήρθα να σας κάνω ΕΚΠΛΗΞΗ).

Συνέχεια παράπονα ,παράπονα ,παράπονα!

365 φορές το χρόνο μιλάμε κάθε μέρα απο 10 λεπτά και χτες δεν της τηλεφώνησα και μου λέει σήμερα ,ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕΣ? ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ.....ΕΝΑ Μ Ε Γ Α Λ Ο ΘΕΜΑ - Σελίδα 4 679259

Οση ώρα και να τους επισκευτούμε ,πάντα είναι λίγο.Δεν χορταίνουν με τίποτα τον μικρό .

Είναι φυσιολογικό να τα αγαπούν πολύ ,αλλα με όρια και μέτρο.

Η μάνα μου δεν έχει φίλες ,ούτε δουλέυει και νομίζει πως έκανα παιδί για να έχει εκείνη παρέα!Κάνει όνειρα με τον δικό μου υιο!Θα τον πηγαίνω στα θέατρα ,θα τον πηγαίνω κολυμβητήριο...! ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ.....ΕΝΑ Μ Ε Γ Α Λ Ο ΘΕΜΑ - Σελίδα 4 679259

Χίλιες φορές να μην ασχολιόταν !Εχουμε αρπάχτει αρκετές φορές, έχω κόψει τα πολλά πολλά ,και βλεπόμαστε 1 φορά τη βδομάδα και συνήθως κυριακές όλοι μαζί,ΔΕ ΘΕΛΩ παραπάνω ,με κάνει να την αποφέυγω!

Αλλο πάλι και το θέμα της ΚΥΡΙΑΚΗΣ,λες και το έχουν τάμα κάθε Κυριακή να μαζευόμαστε να τρώμε να καθόμαστε η να κάθονται 8 ώρες.Αν κανονίσουμε κάτι άλλο Κυριακή νααααααααα κάτι μούτρα !!
Αλλα δεν δίνω σημασια ,έχω αναισθητοποιηθεί!Αν νευριάζουν ΞΥΔΑΚΙ!

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Crazymamy έγραψε:Πω πω κορίτσια!! Τελικά σχεδόν όλες οι οικογένειες έχουν αυτά τα θέματα!
Και εγώ τα ίδια με τη μάνα μου!!
Είναι πολύ κουραστική!

Της έχω κόψει να έρχεται απροειδοποίητα κάθε τρεις και λίγο(και καλά,ήρθα να σας κάνω ΕΚΠΛΗΞΗ).

Συνέχεια παράπονα ,παράπονα ,παράπονα!

365 φορές το χρόνο μιλάμε κάθε μέρα απο 10 λεπτά και χτες δεν της τηλεφώνησα και μου λέει σήμερα ,ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕΣ? ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ.....ΕΝΑ Μ Ε Γ Α Λ Ο ΘΕΜΑ - Σελίδα 4 679259

Οση ώρα και να τους επισκευτούμε ,πάντα είναι λίγο.Δεν χορταίνουν με τίποτα τον μικρό .

Είναι φυσιολογικό να τα αγαπούν πολύ ,αλλα με όρια και μέτρο.

Η μάνα μου δεν έχει φίλες ,ούτε δουλέυει και νομίζει πως έκανα παιδί για να έχει εκείνη παρέα!Κάνει όνειρα με τον δικό μου υιο!Θα τον πηγαίνω στα θέατρα ,θα τον πηγαίνω κολυμβητήριο...! ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ.....ΕΝΑ Μ Ε Γ Α Λ Ο ΘΕΜΑ - Σελίδα 4 679259

Χίλιες φορές να μην ασχολιόταν !Εχουμε αρπάχτει αρκετές φορές, έχω κόψει τα πολλά πολλά ,και βλεπόμαστε 1 φορά τη βδομάδα και συνήθως κυριακές όλοι μαζί,ΔΕ ΘΕΛΩ παραπάνω ,με κάνει να την αποφέυγω!

Αλλο πάλι και το θέμα της ΚΥΡΙΑΚΗΣ,λες και το έχουν τάμα κάθε Κυριακή να μαζευόμαστε να τρώμε να καθόμαστε η να κάθονται 8 ώρες.Αν κανονίσουμε κάτι άλλο Κυριακή νααααααααα κάτι μούτρα !!
Αλλα δεν δίνω σημασια ,έχω αναισθητοποιηθεί!Αν νευριάζουν ΞΥΔΑΚΙ!
Respect

geneka

geneka
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Crazymamy έγραψε:
Αλλα δεν δίνω σημασια ,έχω αναισθητοποιηθεί!Αν νευριάζουν ΞΥΔΑΚΙ!

MPRABO SOY!!! etsi prepi ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ.....ΕΝΑ Μ Ε Γ Α Λ Ο ΘΕΜΑ - Σελίδα 4 587529

Eleni_6612


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ με τους γονείς μου δεν έχω ιδιαίτερη σχέση,δεν θέλω κιόλας και προσπαθώ να τους βλέπω/να βλέπουν την μικρή όσο δυνατόν λιγότερο.Στην πεθερούλα μου πάμε πιο συχνά και χαίρεται πάρα πολύ να βλέπει την μικρή είναι τόσο γλυκιά γυναίκα.Ο πεθερός μου πάλι ατάραχος σε ότι και να γίνει στον κόσμο του πάντα.Κρίμα που η μικρή μου έχει μόνο 1 γιαγιά να την νοιάζετε.Κρίμα Rolling Eyes 

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια καταλαβαινω οτι σας εκνευριζουν που ανακατευονται, αλλα σας βοηθουν κιολας αν χρειαστει. Εμενα η μαμα μου και ο πεθερος μου εχουν πεθανει και η πεθερα μου εχει πολυ σοβαρα προβληματα υγειας. Εχω μονο το μπαμπα μου που βοηθαει οσο μπορει. Ξοδευω του κοσμου τα λεφτα για νταντα και γενικα για βοηθεια στο σπιτι. Αν ειχα τη μανουλα μου ολα θα ηταν ευκολοτερα. Γι'αυτο σας συμβουλευω να βαλετε και λιγο νερο στο κρασι σας, χωρις ομως να τους αφησετε να σας καβαλησουν. Ειναι μεγαλοι ανθρωποι και η χαρα τους ειναι τα εγγονακια τους.

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια καταλαβαινω οτι καποιες συμπεριφορές τους ειναι υπερβολικες αλλα γτ δεν ερχεστε λίγο στη θεση τους? Φανταστειτε τον εαυτό σας σε ενα σπιτι συνταξιούχοι πολυ πιθανόν κ να μην ξερετε τι να κανετε κ η μονη σας παρηγορια να ειναι τα παιδια σας κ τα εγγονια σας? Θα σας αρεσε τα παιδια σας να σας γυρνουν την πλάτη κ να σας βαζιυν όρια για το ποτε θα βλεπετε τα εγγονια σας κτλ? Μια κοπελα ανεφερε την ιεροτελεστια του κυριακατικου φαγητού. Αναρωτηθηκατε πως περιμένουν αυτοι οι ανθρωποι αυτη τη μέρα για να νιωσουν οτι έχουν μια μεγαλη οικογένεια που ακομα τους νοιαζεται??? Ειναι σκληρή η μοναξια κ οταν εισαι νεος κ δραστηριος με ενα φουλ πρόγραμμα δε μπορεις να το καταλαβεις.εγω δεν εχω παιδι ακομα αλλα μενω μακρια απο τη μανα μου κ παντα κ καθημερινα τηλεφωνιομαστε με την οικογενεια μ κ οχι τα 10 λεπτα στο τηλ π ανεφερε παλι μια κοπελα μ φαίνονται πολύ λιγα.νιωθω οτι χανω κομματια απ τη ζωη τους κ αν δεν τους τηλ μια μερα λογω δουλειας νιωθω χαλια.νιωθω τυψεις οτι τους ξεχασα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις