Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
549 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 549 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 34]

676ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Σαβ Οκτ 13, 2012 6:29 am

buttonaki

buttonaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κοριτσάκια μου!
Τι κάνετε; πως είναι τα μπουμπουκάκια σας;
Αδαμαντίνη μου, είναι καλύτερα σήμερα η μπεμπούλα;
Cleo, γέλασα πολύ με σενα Smile Καλα βρε, πως κατάφερες να πάρεις ξανά τα κιλάκια; μήπως είχες πάρει πολύ λίγα γι αυτό κ το σκαμπανέβασμα; Αλήθεια, πως πάει τώρα που ξανάρχισες τη δουλειά; τα προλαβαίνεις; ο μπεμπούκος κάθεται;
Τατιάνα μου, ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία!!! Αναρωτιόμαστε όλες εδώ τι κάνουν τα κοριτσάκια που χαθήκαν κ πως είναι τα μωράκια τους Rolling Eyes Η ομαδούλα μας είναι ολιγομελής, δεν είναι σα τη δικιά σας, ειδικά αφού γεννήσαμε! Πολύ ευχάριστα τα νέα σου για τη Μάγια!!! Να σαι καλά κ φιλάκια στη μπουμπούκα σου!

Καλό απόγευμα!!! Smile

677ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Σαβ Οκτ 13, 2012 7:49 am

cleo!

cleo!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
buttonaki έγραψε:Γεια σας κοριτσάκια μου!
Τι κάνετε; πως είναι τα μπουμπουκάκια σας;
Αδαμαντίνη μου, είναι καλύτερα σήμερα η μπεμπούλα;
Cleo, γέλασα πολύ με σενα Smile Καλα βρε, πως κατάφερες να πάρεις ξανά τα κιλάκια; μήπως είχες πάρει πολύ λίγα γι αυτό κ το σκαμπανέβασμα; Αλήθεια, πως πάει τώρα που ξανάρχισες τη δουλειά; τα προλαβαίνεις; ο μπεμπούκος κάθεται;
Τατιάνα μου, ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία!!! Αναρωτιόμαστε όλες εδώ τι κάνουν τα κοριτσάκια που χαθήκαν κ πως είναι τα μωράκια τους Rolling Eyes Η ομαδούλα μας είναι ολιγομελής, δεν είναι σα τη δικιά σας, ειδικά αφού γεννήσαμε! Πολύ ευχάριστα τα νέα σου για τη Μάγια!!! Να σαι καλά κ φιλάκια στη μπουμπούκα σου!

Καλό απόγευμα!!! Smile

μην γελας καθολου,ειναι πονεμενη ιστορια.ειμαι οσο ημουν και οταν βγηκα απο το μαιευτηριο!ενω τα ειχα χασει!ευτυχως μου κανουν τα παλια μου ρουχα,ακομα και τα τζην!αυτο ειναι αξιοπεριεργο!
κατα τ'αλλα,καλα με την δουλεια,καλο ειναι να ξεφευγεις λιγο αν και μου λειπει πολυ το ζουζουνι μου Crying or Very sad ευτυχως δεν δουλευω πολλες ωρες.και ευτυχως εμαθε να καθεται και με αλλα ατομα και δεν κλαει οποτε τον βολευουμε ποτε απο εδω και ποτε απο εκει!το σπιτι ειναι σαν βομβαρδισμενο αφου δεν προλαβαινω να κανω και πολλα αλλα δεν με πειραζει,οτι προλαβαινω το ΣΚ.αυτα..σας φιλω!

678ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Οκτ 15, 2012 4:28 am

buttonaki

buttonaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κοριτσάκια κ μπεμπάκια!
Κ καλή βδομάδα να έχουμε όλοι!!! Very Happy
Να χαμογελάμε όσο μπορούμε περισσότερο κ να έχουμε όλοι -μικροί κ μεγάλοι- την υγεία μας flower
Εμάς από προχθές άρχισε ο μπεμπούλης τη γκρίνια μάλλον λόγω δοντιών-ούλων Sad Βάζει τα πάντα στο στοματάκι του κ είναι συχνα ανήσυχος που δεν ήταν ως τώρα...
Φάση είναι, θα περάσει...
Θα μου φέρει κ ο άντρας μου μια αλοιφή που μου είπαν της Frezyderm για να τη βάζω στα ουλάκια του...για να δούμε... Rolling Eyes

Τι κάνετε οι υπόλοιπες;
Αδαμαντίνη, Μαρίνα,Ράινα, Κλειώ, Ρία, Καστοριά, Φρού-φρού, Pharmacy, Bobo,Μaya, Evi, Blackrose, Ulysses, Stalitsa κ πολλές άλλες?

679ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Οκτ 15, 2012 11:47 am

raina

raina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρααααα!!!
Χαθήκαμε οι περισσότερες από ότι βλέπω ε; Μας στριμώξανε για τα καλά τα Ταυράκια μας...Εμείς δεν έχουμε και πολλά νεότερα. Πονάνε τα ουλάκια όπως στα περισσότερα πλέον από ότι καταλαβαίνω, βαραίνουμε ολοταχώς (φτάσαμε αισίως τα 9300 νηστικοί Shocked ) οπότε καταλαβαίνετε τον πόνο μου ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 585182 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 688264
Κατά τα άλλα,καμία σχέση το δεύτερο κορίτσια...Δεν κάθεται πουθενά πάνω από 10 λεπτά, δεν δέχεται να πιεί το γάλα μου από το μπιμπερό (τσάμπα το ηλεκτρικό θήλαστρο ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 679259 ), δεν παίρνει πιπίλα για κανένα λόγο και προβλέπεται να μας κάνει τη ζωή πατίνι ο τζουτζούκος. Από την άλλη όμως, είναι σκέτος κούκλος, γελάει συνέχεια,γαργαλιέται με το παραμικρό, κάνει απίστευτες γκριμάτσες,παρατηρεί τα πάντα και αρχίζει να μιμείται και γενικώς μας έχει κολλήσει με την πάρτυ του!!! Ακόμη κι ο μεγάλος μου γιός του έχει τρελή αδυναμία...με το που ξυπνάει τον ψάχνει παντού!
Όπως καταλαβαίνετε λοιπόν, έχω πάθει την πλάκα μου με τα παιδάκια μου, δεν νομίζω να υπάρχει μεγαλύτερη χαζομαμά από εμένα.
Πολλούς γλυκούς αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλεεεες!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 417472 Respect

680ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τρι Οκτ 16, 2012 2:39 am

pharmacy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημερα κι απο εμας......πω πω τα μπεμπινια σας(μας)μεγαλωνουν με τρελουν ρυθμους...raina ο δικος σου εχει σπασει καθε ρεκος..μα τι εχει μεσα το γαλασου???ρενμπουλ??????οταν σταματησεις τον θηλασμο πουλα το σε προωρα για γρηγορη αναπτυξη Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink
τα νε α μας τωρα,,ευτυχως ο μπεμπολινος σμμου μετα απο 3 βδομαδας αφαγιας αποφασισε πως δεν προκειται ν ατην παλεψει αλλο κ ξανακεξινησε το μαμ..οχι οπως παλια αλλα με σαφη διαφρα απο το ελαχιστο!!!καναμε κ το πρωτο μας ταξιδι με αεροπλανο...κυριος......πιπιλα κ νανι!!!!!!τον ξεθεωσα στην πρωτευουσα μεχρι κ στην σχολη μ τον πηγα ν παρω τον παπυρο μου κ αυτος παρακολουσε τα παντα..ειχαμε λιγο γκρινια αλλα υποφερτα..το βραδυ επεφτε ξερος....
εχει κανα 2 μερες που μου ξυπναει κατα τις 3-4 το βραδυ κ εχει κεφια γ παιχνιδι................κ η μαμα τι κανει??απλα αλλαζω πλευρο..που θ παει θα κουραστει...εμ εχω λατρεια με τον υπνο!!!!!!!!!!!!
αυτα τα νεα μας...τωρα θα παμε κ λιγο καβαλιτσα στο σπιτακι μου κ μετα ξανα πισω γ εμβολιο..
φιλακια πολλα στα γλυκα πατουσακια σας.....
πολυ χαρκα για μαγια................!! Smile Smile Smile Smile

681ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τετ Οκτ 17, 2012 3:07 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Ελπίζω να είστε όλες καλα!
Εμείς σήμερα ξυπνήσαμε και οι τρεις μας χάλια.Η μικρη λίγες μυξούλες και βηχαλάκι, εγώ κ ο άντρας μου λαιμός χάλια και νοιώθω πολύ χάλια λες κα έχω πυρετο. Πλάκωσα το αλατόνερο πρωι πρωι να μην με ρίξει.Η μπεμπούλα καλά κρατιέται προς το παρον της καθαρίζω την μυτούλα με φυσιολογικό ορό.Μας τσάκισε αυτή η υγρασία τις τελευταίες ημέρες.
Κατα τα αλλα η μικρή πολύ ζωηρή και πολύ γέλιο.Εχει αρχίσει και το μπα-μπα-μπα-μπα και μαμ μαμ μαμ μαμ και σκαμε στα γέλια.της το λέμε μας κοιτάει στο στόμα βρε κορίτσια και μετά απο λίγο τα λέει. Ασε οι τσιρίδες και οι φωνές!!!!χαμός!!!
Παρασκευή έχουμε εμβολιάκι και θα μας ξεκινήσει και τροφές.Εχω αγχωθεί η αλήθεια είναι γιατι δεν έχει πάρει πολύ βάρος αυτό τον μηνα ουτε 200 γρ που την ζύγισα, και αναρωτιέμαι μηπως δεν της φθάνει πλέον το γάλα μου.Εσάς βρε κορίτσια πόσο παίρνουν?
Πάντως μου φαίνεται οτι δεν έχω τόσο πολύ γάλα πλέον.Μόνο αμα φάω 2 πιτόγυρα το βράδυ πρήζονται πολύ και καταλαβαίνω οτι έχω.Τι να πω κουφό και αυτό. Οπότε αφησα στην άκρη την σκέψη για δίαιτα και νοιώθω σκ....!!!
Αδαμαντίνη μου κάπου διάβασα οτι το βράδυ αν έχουν μπουκωμα και βηχα κτλ βάζει ένα κρεμύδι κομμένο στην μέση μέσα στο δωμάτιο και σκοτώνει τα μικρόβια και την άλλη μέρα είσαι καλύτερα, όπως και ο ευκαλυπτος σε βρασμενο νερο μεσα στο χώρο του.Θα το δοκιμάσω το βράδυ με το κρεμμυδι αν και θα βρωμισει ο τόπος....
Αυτά τα νέα μας προς το παρόν!!!!
Φιλάκια σε όλες!!!!1

682ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τετ Οκτ 17, 2012 5:27 am

adamantini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γειά σας και απο μας.
Μάλλον περάσαμε πρώτες το συναχί ε?
Σοφάκι πως είναι ο μπέμπης?Μαρίνα μου κουράγιο θα περάσει και αυτο!!

όλο λεω να σας γράψω τα νεα μας αλλά όλο το αναβάλω νιώθω άσχημα γιαυτό αλλά δεν είμαι και στα καλυτερά μου...Μαρίνα μου φαίνεται μαζί περνάμε τα ψυχολογικά μας εμείς..(διάβασα κάτι στο φεις..)ευτηχώς η μπέμπα είναι καλά δεν έκανε πυρετό δεν την έριξε πιο πολύ απο μυξούλες,πολλες βέβαια που ναι raina της τραβούσα με το ματζαφλάρι αυτο,να φανταστείτε οτι καμμια φορά δεν έφτανε μόνο ενα ανταλλακτικο χρησιμοποιούσα δυο.αλλά δώξα τω Θεο τωρα είναι πολύ καλά,σαν χαζή όμως ρε γαμώτο δεν σκέφτηκα καθόλου τον ευκάλυπτο και αυτό με το κρεμμύδι που λές Μαρινάκι δεν το εχω ξανα ακούσει.
σίγουρα θα υπάτξει κιάλλη φορα στην επόμενη λοιπόν..(να αργήσει μόνο).

Της ξαναέδωσα φρουτάκια αλλά τίποτα πήρα ρυζάλευρο έφαγε 2-3 κουτάλιες και τέλος τρείς μέρες γινόταν αυτο.δεν τρώει τίποτα ανοίγει το στόμα μόνο στις 2 πρώτες και μετά το σφραγίζει,σήμερα παρήγγειλα και αυτά που σας έλεγα της προάλλες κινόα κ.τ.λ.μήπως και φάει τετοια,τι να πω.

Την έβαλα και στο δωμάτιο της πολύ κλάμα έριξα εγω η μπεμπα τίποτα ισα ισα που το χάρηκε νομίζω,το έχουμε φτιάξει ομορφούτσικο και χαζεύει γυρω γυρω!!!!αλλά κορίτσια εμένα πολύ με πείραξε,τα δυο πρώτα βράδυα κοιμήθηκα και εγω μαζί της(εχω κρεββατάκι)μετά μου την έλεγε ο αντρας μου οτι θα μάθει να σε βλέπει διπλα της και τα σχετικά και τώρα δυο βράδυα κοιμάτε μόνη της...Μαρίνα εμένα σε ενα μήνα πήρε 700 γρ.ενω έπερνε κιλό + ως τώρα,είναι λογικό όμως να μην παίρνουν τόσο πολύ απο δω και πέρα η και να χάσουν λίγο ακόμα.
Σοφη νομίζω θυμήθηκες πολλες κοπέλες αλλά μας έχουν ξεχάσει εντελώς κάποιες,ας είναι καλά μόνο!!!!!!!
Έλενα μια χαρά ο μπεμπάκος ξαναβρήκε φαίνεται τον ρυθμό του!!!!
Καλό απόγευμα σε όλες και στα μπεμπάκια μας..
Σας φιλώ!!!

683ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τετ Οκτ 17, 2012 1:46 pm

Ri@

Ri@
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσακια και μπεμπακια γεια σας!!!
Μαρινακη μου περαστικα να ειναι!
Νωρις δεν αρχισατε βρε κοριτσια;
Αδαμαντινη εσεις μια χαρα τωρα! Μπραβο!
Σοφακι μου δεν ειχα χρονο να μπω. Να μαι τωρα!
Raina πραγματικα ειναι απιστευτος ο μπεμπης σου!!! Τι super γαλα ειναι αυτο;;;; Φτου φτου!
Cleo; Μπραβο σου που παλευεις να τα προλαβεις ολα! Παιδι ,δουλεια, σπιτι!
pharmacy τελεια με τον μικρουλι σου!
Λοιπον!!! Καναμε και εμεις το 3 μας εμβολιο... Μπορω να πω θαρραλεα η μικρη μου.
Η ψυχουλα μου σαν να γνωρισε τον γιατρο και τον κοιτουσε στραβωμενη... Γελασα με την εκφραση της..
Απο βαρος ειμαστε χαμηλα οπως παντα! Rolling Eyes
Μακαρονι την ειπε ο γιατρος...
Ειναι ψυλη και λεπτη.
Βαλαμε 500gr αυτον τον μηνα.
Απο φαι ετρωγε φρουτοκρεμα, χορτοσουπα και βανιλια ριζαλευρο. Απο σημερα και κρεατοσουπα! (αντι χορτοσουπα)
Δεν τρωει ποσοτητες. Το πολυ 70 με 100 και συμπληρωνω με το γαλα μου.
Με μαλωσε ο γιατρος, μου ειπε να την εχω νυστικη για να τρωει τα γευματα της και να μην συμπληρωνω με το δικο μου. Γι αυτο λεει δεν βαζει βαρος. Τι να πω δεν ξερω!Ισως ετσι ειναι το σκαρι της. Εγω μια χαρα την βλεπω ζωηρη ζωηρη και ολο χαρα! Very Happy
Α μου ειπε και το αλλο... Να κοιμαται στην κουνια της και οχι μαζι μας Embarassed
Οταν διαβασα εσενα Αδαμαντινη γελασα! Ετσι θα κανω και εγω... Θα κλαιω... Δεν μπορω να κοιμηθω χωρις το μωρο μου οσο εγωηστικο κι αν ακουγεται... Embarassed
Αυτο μου αρκει! Αυτα τα νεα μας κουκλες μου! sorry για το σεντονι... ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 417472

684ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τετ Οκτ 17, 2012 2:11 pm

raina

raina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ri@ έγραψε:Κοριτσακια και μπεμπακια γεια σας!!!
Μαρινακη μου περαστικα να ειναι!
Νωρις δεν αρχισατε βρε κοριτσια;
Αδαμαντινη εσεις μια χαρα τωρα! Μπραβο!
Σοφακι μου δεν ειχα χρονο να μπω. Να μαι τωρα!
Raina πραγματικα ειναι απιστευτος ο μπεμπης σου!!! Τι super γαλα ειναι αυτο;;;; Φτου φτου!
Cleo; Μπραβο σου που παλευεις να τα προλαβεις ολα! Παιδι ,δουλεια, σπιτι!
pharmacy τελεια με τον μικρουλι σου!
Λοιπον!!! Καναμε και εμεις το 3 μας εμβολιο... Μπορω να πω θαρραλεα η μικρη μου.
Η ψυχουλα μου σαν να γνωρισε τον γιατρο και τον κοιτουσε στραβωμενη... Γελασα με την εκφραση της..
Απο βαρος ειμαστε χαμηλα οπως παντα! Rolling Eyes
Μακαρονι την ειπε ο γιατρος...
Ειναι ψυλη και λεπτη.
Βαλαμε 500gr αυτον τον μηνα.
Απο φαι ετρωγε φρουτοκρεμα, χορτοσουπα και βανιλια ριζαλευρο. Απο σημερα και κρεατοσουπα! (αντι χορτοσουπα)
Δεν τρωει ποσοτητες. Το πολυ 70 με 100 και συμπληρωνω με το γαλα μου.
Με μαλωσε ο γιατρος, μου ειπε να την εχω νυστικη για να τρωει τα γευματα της και να μην συμπληρωνω με το δικο μου. Γι αυτο λεει δεν βαζει βαρος. Τι να πω δεν ξερω!Ισως ετσι ειναι το σκαρι της. Εγω μια χαρα την βλεπω ζωηρη ζωηρη και ολο χαρα! Very Happy
Α μου ειπε και το αλλο... Να κοιμαται στην κουνια της και οχι μαζι μας Embarassed
Οταν διαβασα εσενα Αδαμαντινη γελασα! Ετσι θα κανω και εγω... Θα κλαιω... Δεν μπορω να κοιμηθω χωρις το μωρο μου οσο εγωηστικο κι αν ακουγεται... Embarassed
Αυτο μου αρκει! Αυτα τα νεα μας κουκλες μου! sorry για το σεντονι... ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 417472

Αχ βρε Ρία...κι εγώ δεν λέω να τον αποχωριστώ τον μπεμπούλη μου στον ύπνο! Razz Μαζί μου τον έχω και χέστηκα τί λένε οι γιατροί. Τί είναι σωστό και τί λάθος το γνωρίζουμε, ας φάμε εμείς το πακέτο μετά. Και με τον μεγάλο μου έτσι έκανα και δεν έχει κανένα πρόβλημα τώρα. Δεν σκέφτεται ο γιατρός ότι σε βοηθάει να το έχεις δίπλα σου το μωρό και να το θηλάζεις τη νύχτα Twisted Evil Σε αυτό το έχω παράπονο που δεν βοηθάνε να συνεχίσεις τον θηλασμό αλλά σε πιέζουν να τον κόψεις γρήγορα....τί να πω...ίσως είμαι εγώ υπερβολική αλλά έτσι το βλέπω. ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 417472

685ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τετ Οκτ 17, 2012 2:28 pm

Ri@

Ri@
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Raina μου εχεις απολυτο δικιο!
Δυστυχος αυτο εχω καταλαβει κι εγω. Sad
Οχι απλα δεν βοηθανε να θυλασουμε αλλα μας αποτρεπουν...
Ξερεις ποσες φορες αισθανθηκα αβολα και ενοχες επειδη θυλαζω;...
Ο γιατρος και οι γυρω μου, μου ελεγαν οτι το παιδι δεν παιρνει βαρος επειδη δεν την χωρταινει το γαλα μου. Κι εγω επρεπε να τους λεω καθε φορα πως σαν μανα αισθανομαι πως μια χαρα χορταινει! Τι να πω;
Εγω εβλεπα και βλεπω πως η μικρη ειναι ευτυχισμενη στο στηθος μου!
Ασε που αισθανομαι την αναγκη να την θυλαζω... Μεγαλωσα ενα ανθρωπακι εως τωρα με το γαλα μου!
Οσο για τον υπνο κι εγω τον γιο μου ετσι, μαζι! Αποτελεσμα, ενα ευτυχισμενο παιδι!

686ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τετ Οκτ 17, 2012 2:53 pm

raina

raina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Άρα...εμπιστευόμαστε το ένστικτό μας κατά πρώτο λόγο σε ότι αφορά στα παιδάκια μας και μετά τους γιατρούς. Είναι πολύ κρίμα πάντως να είμαστε τόσο πίσω σαν χώρα....Πολύ χαίρομαι που συμφωνούμε πάντως Very Happy Κι εμένα ο γιος μου έχει τους δικούς του ρυθμούς ανάπτυξης, εντελώς διαφορετικούς από τον πρώτο.Σε κανέναν από τους δύο δεν έδινα συμπλήρωμα κι όμως δεν έχουν καμία σχέση σαν μωρά μεταξύ τους. 3 κιλά διαφορά στον πέμπτο μήνα! Shocked
Όσο για τον ύπνο...Όσο ήμουν έγκυος στον δεύτερο και μέχρι πριν 2 μήνες κοιμόμασταν αγκαλίτσα όλοι μαζί....δεν είδα να έχει κανένα πρόβλημα ούτε με το μωρό ούτε που κοιμάται πλέον μόνος του Wink Ίσα ίσα που τον αναζητά με το που ξυπνάει και τον λατρεύει.
Αυτάααα....πολλά φιλάκια και...καληνύστες!!! Razz

687ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Τετ Οκτ 17, 2012 2:59 pm

Ri@

Ri@
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
raina έγραψε:Άρα...εμπιστευόμαστε το ένστικτό μας κατά πρώτο λόγο σε ότι αφορά στα παιδάκια μας και μετά τους γιατρούς. Είναι πολύ κρίμα πάντως να είμαστε τόσο πίσω σαν χώρα....Πολύ χαίρομαι που συμφωνούμε πάντως Very Happy Κι εμένα ο γιος μου έχει τους δικούς του ρυθμούς ανάπτυξης, εντελώς διαφορετικούς από τον πρώτο.Σε κανέναν από τους δύο δεν έδινα συμπλήρωμα κι όμως δεν έχουν καμία σχέση σαν μωρά μεταξύ τους. 3 κιλά διαφορά στον πέμπτο μήνα! Shocked
Όσο για τον ύπνο...Όσο ήμουν έγκυος στον δεύτερο και μέχρι πριν 2 μήνες κοιμόμασταν αγκαλίτσα όλοι μαζί....δεν είδα να έχει κανένα πρόβλημα ούτε με το μωρό ούτε που κοιμάται πλέον μόνος του Wink Ίσα ίσα που τον αναζητά με το που ξυπνάει και τον λατρεύει.
Αυτάααα....πολλά φιλάκια και...καληνύστες!!! Razz
ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑΑΑΑ!!!! ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!

688ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Πεμ Οκτ 18, 2012 12:54 am

buttonaki

buttonaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!
τι κάνετε; πως είστε ψυχολογικά; έλα να ανεβαίνουμε σιγά-σιγά, δεν πρέπει να μας ρίχνει τίποτε, ας αφήσουμε τους άλλους να κουρεύονται φτάνει να είναι καλά τα παιδάκια κ οι οικογένειές μας... το λέω σε σας για να τ'ακούω κι εγώ Rolling Eyes
Μαρινάκι, πως είναι η μπεμπούλα σου; καλύτερα σήμερα;
Αδαμαντίνη μου, σε καταλαβαίνω κι εγώ απόλυτα Wink Τον δικό μου τον έχουμε ακόμα μέσα στο δωμάτιό μας κ μου φαίνεται βουνό να πάει στο δικό του δωμάτιο. Η κούνια δε χωράει αλλά βάλαμε το παρκοκρέβατο εδώ!!! Κ ενίοτε κοιμάται κ στο κρεβάτι μας Rolling Eyes Ούτε κ ο άντρας μου θέλει να τον αποχωριστούμε ακόμα κ έχουμε κτη δικαιολογία του θηλασμού οπότε θα το καθυστερήσουμε. Γιατί δεν ξέρω για τα δικά σας αλλά ο μπεμπούλης μου ξυπνάει 2 φορές τη νύχτα σίγουρα Shocked
Εγώ με το θέμα του θηλασμού είμαι τυχερή γιατί η παιδίατρος μου είναι πάρα πολύ υπέρ του κ αυτό με βοηθάει πολύ! Κ είναι κ πολύ χαλαρή κ ποτε δε με άγχωσε με τα κιλά του Smile Μου είπε ότι αν έτρωγε ξένο θα ήταν σίγουρα 2 κιλά παραπάνω αλλά λέει 'γιατί να το θέλουμε αυτό;'. Οπότε όλα καλά Very Happy
Τις τελευταίες 2 βραδιές εκεί που κοιμόταν ο μπεμπούλης πάνω-κάτω κάτα τις 10:30, τώρα κοιμήθηκε κ τις 2 μέρες μετά τιςν 12:30 κ έχει μια τρελή υπερδιέγερση το σκατούλι! Με τα ούλα του είναι με τις ώρες του, πολλές φορές δε δείχνει να τον ενοχλούν!

φιλάκια πολλάααααααααα

689ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Πεμ Οκτ 18, 2012 2:52 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημέρα κοριτσάκια και απο εμας!!!

Η μαμα κομματια σημερα!Κοιμομασταν με την μπέμπα μεχρι τς 12!!!Τωρα ηπια ενα χυμο και συνηλθα καπως!Η μπεμπα καλα κραταει ευτυχως!Τωρα εχω βάλει ενα κομμενο κρεμμυδι στο δωματιο της και εχει βρομισει ο τοπος!!!Η μπεμπα απτοητηα!!!τσιριζει και φωναζει!!!
Εγω την μικρη την εβγαλα 3 μηνων απο το δωματιο μας μου κακοφανηκε αλλα της μικρης της άρεσε στην κουνια της παιδικη χαρα την εχει κανει!!!
Τωρα ξεκιναμε και το μαμ και θα έχουμε πολυ γελιο!!!
Σοφάκι και μενα αδυνατουλα ειναι και ο γιατρος μου λεει μια χαρα ειναι τι την θες χοντρη!αλλα εγω αγχωνομαι κλασικα!!!Ελπιζω να μην χρειαστει να κανει διαιτες στην ζωη της!!!!!
Αυτα και απο μας!!!!

690ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Πεμ Οκτ 18, 2012 4:48 am

Constantin@

Constantin@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειά σας και από μας! Είμαστε καλά, τρώμε όσο θέλουμε, αλλά κοιμόμαστε πια 7-8 ώρες σερί τη νύχτα και είναι υπέροχα γιατί επιτέλους νιώθω ότι ξεκουράζομαι λιγάκι. Πάντως δε νομίζω να τη βάλω γρήγορα στο δικό της δωμάτιο. Από τη μια δε θέλει ο μπαμπάς της, από την άλλη είναι και ευκολία να την έχω δίπλα. Όλο ξεσκεπάζεται η ζουζούνα...Τι θα κάνω το χειμώνα?
Ανυπομονώ να αρχίσουμε κρεμούλες μπας και πάρει κανα γραμμάριο παραπάνω.
Φιλιά σε όλα τα πατουσάκια!

691ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Πεμ Οκτ 18, 2012 11:50 am

adamantini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα κορίτσια!!!
Είστε καλά??Εμείς καλά η μπεμπα κοιμάτε εδω και πολύ ωρα και χαλαρώνουμε και εμεις!!!!Θέλω να χειμωνιάσει ρε κορίτσια βαρέθηκα αυτη τη ζέστη πια,σήμερα πάλι 27 βαθμοί είχαμε,βεβαια ακόμα γυρνοβολάμε απο δω και απο κει και περναει η μέρα αλλά εχω πεθυμησει λίγο κρυο και βροχούλα να μυρίσει χωματάκι!!!!!

Μακάρι να κοιμόταν και η δικια μου σερί...έχει σχεδόν 2-3 εβδομάδες που πάλι ξυπνάει 2 φορές για γαλατάκι...πότε θα μπει σε πρόγραμμα δεν αντέχω και είναι χειρότερα βέβαια τώρα που είναι στο δωματιό της...ευτηχως εχω και εκει κρεβατάκι και θηλάζει ξαπλωμένη τις πιο πολλες φορες.Αυτά ρε κορίτσάκια τίποτα νεότερο...Καλό βράδυ να έχουμε σας φιλω!!!!

692ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Πεμ Οκτ 18, 2012 1:21 pm

raina

raina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ααααααααχ οι έρμες οι μανούλες τί τραβάμε! Πολύ ξενύχτι όλες μας ε;;;χαχαχα Βαστάτε γερά κορίτσια...τα καλύτερα έρχονται! Very Happy Σε λίγο θα μας λείπουν όλα αυτά Sad Μακάρι να έχουμε έναν καλό χειμώνα σύντομο και χωρίς κρυολογήματα και ταλαιπωρίες για τα μικράκια μας.
Εμείς συνεχίζουμε με τρελά σαλάκια, ξύπνημα κι εμείς δυο φορές τουλάχιστον το βράδυ για μαμαδογαλατάκι, πιπίλα ούτε για αστείο και μπιμπερό ούτε να το δούμε Twisted Evil
Ο μεγάλος μου άρχισε κάτι ψιλοζηλίτσες τώρα που έχω συνέχεια αγκαλιά τον μικρό και να δούμε πώς θα τον κουμαντάρω.
Σκέφτηκα να βάλω τον μπέμπη σε στράτα αλλά την φοβάμαι πολύ την άτιμη Rolling Eyes Η αλήθεια είναι πως σε κανα δυό μήνες δεν θα μπορώ να τον σηκώνω με την ίδια συχνότητα για ευνόητους λόγους (9,5 kg!)...Anyway...θα δείξει...
Χαίρομαι πολύ που βλέπω όλα τα κουκλάκια να μεγαλώνουν γερά,δυνατά και χαμογελαστά πάνω από όλα! Μακάρι να ακούσουμε νέα και από τις υπόλοιπες μανουλίτσες... ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 893968
Φιλάκιααααα κι όνειρα γλυκά! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 850933

693ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Παρ Οκτ 19, 2012 1:52 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κοριτσάκια και απο εμας!!
Ηρθε ο παιδιατρος σήμερα για το εμβολιακι. Μολις τον ειδε η μπεμπα και τον αναγνωρισε εκλαιγε με μαυρο δάκρυ και τσίριζε!!!!
Απο Υψος πήραμε 2 πόντους 68.5 και βάρος βάλαμε οριακα 450γρ είμαστε 7450 λιγοτερο απο την προηγουμενη φορά.Ο παιδιατρος είπε οτι μπορει να εχει μειωθει λιγο το γάλα μου, αυτο που σας έλεγα και εγω οτι καταλαβαίνω τις τελευταιες 10 μέρες. Μια χαρά μου είπε οτι είναι γιατι αγχωθηκα με τα κιλα της.
Κατα τα αλλα μας ειπε να ξεκινησουμε πρωτο γευμα πρωινο με φρουτα, βέβαια όλαααα μαζι με λιγο χυμο πορτοκαλι για 2 βδομαδες και μετα να βάλω και απογευματινο ρυζαλευρο βανιλια. Τον είδα φαν με τις κρεμες αλλα δεν του έδωσα πολύ βάση. Μπορει να της δωσω για αρχη και μετα να πάρω κεχρι και βρώμη και να τις φτιάχνω μόνη μου. Α θα πινουμε και νεράκι.Εγω πάντως θα τα ξεκινήσω ένα ενα τα φρουτάκια κάθε μέρα.Αντε να δουμε τι θα κανει η μπουμπου!
Χθες το βραδυ κοριτσια δεν ειχα υπνο και κάθισα και διάβασα τα παλια ποστ οταν περιμεναμε όλες να γεννησουμε.Πολύ συγκινηθηκα ωραιες στιγμες παρόλη την αγωνία μας!!!!!
Αυτά τα νεότερα απο το μέτωπό μας!!!!

694ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Κυρ Οκτ 21, 2012 4:26 am

adamantini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κοριτσακια!!!
Ελπίζω να είστε καλά εσείς και τα μπεμπάκια σας!!!!!
Εμείς μια χαρά είμαστε η μπέμπουλα τώρα κοιμάτε και βρήκα χρόνο να σας γράψω!!!όταν είναι ξύπνια δεν μπορώ να κάνω σχεδον τίποτα πια...ολο σκανταλιά είναι και φωνες και αν δεν τις δίνω σημασια...εκεί ξεσηκώνουμε τον κόσμο!!!!Σήμερα έχουμε όμορφη μερα με λίγο κρύο αλλά εμείς σπίτι έτυχε να δουλεύει ο συζηξ!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad
Ρε κοπελιές τι θα κάνω με αυτα τα ούλα δεν ξέρωωωωω έχει μια γκρίνια που την πιάνει το βράδυ...ενω κοιμόταν όμορφα κατα της 9-10 τώρα μεχρι να υσηχάσει πάει 11 εχθες 11.30...κουράστηκαααααα και 2 φορές βέβαια για να πιούμε γαλατάκι...
Απο φαγητό τίποτα ιδιαιτερο μόνο ρυζάλευρο και αυτό 4-5 κουταλιές,περιμένω αύριο μήπως έρθουν τα δημητριακά και δοκιμάσουμε και αυτα,κάποιοι μου είπαν οτι καλό είναι να της τα δωσω αργότερα αλλά δεν έχω διαβάσει πουθενα κάτι κακό γιαυτα.
Raina φαντάζομαι τα χεράκια σου και την μεσούλα σου...εγω πονάω πολύ το βράδυ...σκέφτομαι αυτό που λες οτι σε κανα δυμηνο δεν θα μπορω να την σηκώνω αλλά μεχρι τότε θα μπορει να κάθετε ανετα και να παίξει.την φαντάζομαι στο χαλι κάτω μαζι με τον μπαμπά της να παιζει και λιώνωωωωω!!!!!και εμένα βέβαια!!!τώρα που θα πάει μια φίλη ικεα της είπα να μου πάρει ενα μικρό τραπεζάκι για να βγάλω το μεγάλο του σαλονιού μου για να έχουμε χωρο!!!!!!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 536304 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 536304 Constantin@ μια χαρά η μπουμπού σου και μην αχγώνεσαι οταν μπει χειμώνας δεν θα ξεσκεπάζετε!!!!Αυτά κούκλεςςςς!!!!!!!!άντε ελάτεεεεε που είστεεεε??????

695ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Οκτ 22, 2012 12:51 am

buttonaki

buttonaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα στις όμορφες μανούλες κ τα ζουζουνάκια τους Very Happy
Τι κάνετε κορίτσια μου: όλα καλά βλέπω κ χαίρομαι Very Happy Μπράβο!!!
Αρχίζει κ το φαγητάκι σιγα-σιγά απ'όλες μας κ θα έχουμε να λέμε πάλι Wink Τελικά βλέπω ότι ο κάθε παιδίατρος λέει τελείως τα δικά του αν κρίνω κι από σένα Μαρινάκι που μας είπε τα τελευταία νέα. Απο κει κ πέρα νομίζω είναι θέμα εμπιστοσύνης στον γιατρό αλλά κ θέμα ενστίκτου της μανούλας Rolling Eyes Και κάνουμε το δικό μας κ με βάση αυτά που ακούμε από τις άλλες μανούλες κ αν κρίνουμε ότι μπορεί μια άλλη διατροφή να είναι πιο ωφέλιμη ή πιο ταιριαστή για το μωρό μας, την υιοθετούμε κ παραβλέπουμε τις συμβουλές του ιατρού μας Rolling Eyes
Εμείς τέλος αυτής της βδομάδας -αρχές της άλλης θα αρχίσουμε με ένα΄-ένα φρούτα, μου είπε ν'αρχίσω με αχλάδι κ κάθε 4-6 μέρες να προσθέτω ένα ακόμα. Για να δούμε τι θα δούμε... Από τη μια ανυπομονώ, από την άλλη είναι κ όμορφο να ξέρεις ότι το μωρό σου τρέφεται αποκλειστικά από σένα! αχχχχ!
Κι εμένα χθες κοιμήθηκε σερί από τις 2:30 εως τις 10 σήμερα, νομίζω όμως ότι ήταν τυχαίο Shocked Το είχε κάνει άλλη μια φορά παλιότερα... Μακάρι όμως να μην ήταν τυχαίο!
Κοριτσάκια, εμένα πως μ'αρέσει που ο καιρός είναι ακόμα έτσι! Κ ειδικά για Γιάννενα είναι απίστευτο! Ήρθε ο αδερφούλης μου από Αθήνα γι ΠΣΚ κ ήμασταν όλη την ώρα έξω κ με τον μπεμπούλη! Σάββατο πήγαμε κ Ζαγοροχώρια κ καθήσαμε έξω κ χθες πήγαμε εδώ στα Γιάννενα για καφέ με μεγάλη παρεούλα, μετά φαγητάκι κ μετά βόλτα στη λίμνη Smile Και τον είχαμε μαζί μας κ ούτε που το καταλάβαμε!'Όσο γλιτώσουμε από τις βροχές εδώ κ τον παλιόκαιρο, τόσο καλύτερα! Γιατί αν αρχίσει να βρέχει εδώ, δεν ξέρω κι εγώ πότε θα σταματήσει για να ξεμυτίσουμε Sad
Και δεν είμαι πολύ του μέσα, αχχχχ!

Αυτά τα ολίγα Shocked
Το άπλωσα πάλι το σεντονάκι μου!

ΥΓ Στο μεταξύ, ο μπεμπούκος ξανακοιμήθηκε, γι αυτό μετά ως το βράδυ αργα δεν κλείνει μάτι ξανά Shocked

696ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Οκτ 22, 2012 3:34 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kαλημερα κοριτσάκια απο την Φθινοπωρινη ΑΘηνα επιτελους!!!
Εμεις μια χαρα.Εχουμε αρχισει μια χαρα με τα φρουτάκια μας χθες έφαγε 100 γρ αλλα σημερα στην τριτη κουταλια κοιμηθηκε ορθια, οποτε θα την δωσω μετα!Σοφακι οπως ακριβως τα λες καθε γιατρος λεει τα δικα του!Εγω παντως τα εδωσα ενα ενα τα φρουτα και τωρα τρωμε και τα 3 μηλο αχλαδι μπανανα. Και ας τον γιατρο να λεει χχιχιχιχιχι!!!!!Πηγες και εκδρομουλα το σ/κ τυχερουλα μπραβο.Παντως τωρα που αρχίζουν τροφες πάει η ευκολια με το ζιζι πινει και τερμα.Θελει υπομονη στην αρχη!!!Γινομαστε χαλια με την κρεμα μεχρι να μαθει το κουταλακι!!!
εχει πλακα ομως!!
αυτα και απο εμας τα νεα μας!!!
Εχουμε ξεμεινει λιγες πλεον στην ομαδα αλλα δεν πειραζει θα τα λεμε οσες μειναμε.
φιλακια !!!!!!!!!!!!

697ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Οκτ 22, 2012 4:12 am

SOTIANNA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΕΛΗ ΜΑΙΟΥ ΑΛΛΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΠΕΝΤΕΜΙΣΥ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΜΕ ΣΤΕΡΕΕΣ ΤΡΟΦΕΣ. ΒΛΕΠΩ ΤΗ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 8.20Ο ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΥΠΑΜΑΙ. ΕΣΑΣ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ Ε?

698ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Οκτ 22, 2012 4:23 am

Constantin@

Constantin@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εμείς στους 5,5 θα ξεκινήσουμε τροφούλες. Υπάρχουν αποκλίσεις από γιατρό σε γιατρό, αυτό έχω καταλάβει εγώ.

699ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Οκτ 22, 2012 4:40 am

cleo!

cleo!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα και καλο φθινωπορο..επιτελους!!!κοιμηθηκε ο μπεμπακος και ειπα να σας στειλω τα νεα μας,τα οποια ειναι πολυ καλα!τρωει ρυζαλευρο εδω και 10 μερες περιπου.αυξανα την δοση σιγα σιγα και εδινα και συμπληρωμα γαλα,μεχρι που φτασαμε να τρωει μονο κρεμα.την τρωει ολη εννοειται,ειμαστε πολυ φαγανοι αν θυμαστε!και παρ'ολα αυτα το βαρος του ειναι καλο..μην πω και λιγο..7 κιλα με τοσο φαι!!μας εχετε ξεπερασει οι περισσοτεροι!!
σε 1 εβδομαδα θα τον ξεκινησω τα λαχανικα,και μετα απο 10 μερες τα φρουτα.ετσι μου ειπε ο γιατρος και εφ'οσον μου φαινεται και εμενα ετσι σωστο θα το ακολουθησω.κατα τα αλλα ειναι πολυ ησυχος,φτου φτου να μην τον ματιασω.κοιμαται συνηθως κατα τις 10 το βραδυ και ξυπναει 7 και μπορει να ξανακοιμηθει 9-11.το απογευμα παλι καμια ωριτσα.
για το θεμα που λεγατε οτι κοιμουνται καποια μπεμπε στο δωματιο των γονιων ακομα..και εμενα το ιδιο,αναγκαστικα μιας και μενουμε σε δυαρι.δεν νομιζω ομως οτι καταλαβαινει οτι οι γονεις του ειναι ακριβως διπλα!στο κρεβατι μας τον παιρνουμε μονο το πρωι που ξυπναει στις 7,τον θηλαζω κιολας εκεινη την ωρα,και μετα ξανακοιμαται κανα 2ωρο,ενω αν τον βαλω στη κουνια του δεν θα κοιμηθει!οποτε κανει καλο σε ολους μας αυτο!
ελπιζω να ειστε καλα ολα τα μπεμπε και οι μανουλες απο τις ιωσεις και ευχομαι να τα περασουμε οσο πιο ελαφρα γινεται τωρα που χειμωνιαζει (γιατι θα τα περασουμε,δεν θα το γλυτωσουμε!)
πρεπει να ετοιμαστω να φυγω για δουλεια.. ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 534787 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 679259 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 679259 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 679259 σας φιλω!!!

700ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! - Σελίδα 28 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 Ν.2 !!!!!! Δευ Οκτ 22, 2012 6:12 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="SOTIANNA"]ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΕΛΗ ΜΑΙΟΥ ΑΛΛΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΠΕΝΤΕΜΙΣΥ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΜΕ ΣΤΕΡΕΕΣ ΤΡΟΦΕΣ. ΒΛΕΠΩ ΤΗ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 8.20Ο ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΥΠΑΜΑΙ. ΕΣΑΣ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ


Κοριτσακι μου καθε παιδιατρος απο οτι εχω καταλαβει και γω λεει τα δικα του προφανως εχουν διαφορετικη τακτικη. Ολα σωστα ειναι. Εμενα πάντως είχα αρχισει και την εβλεπα οτι δεν χορταινε με το γάλα μου. Καθε παιδι είναι και διαφορετικο. Μην αγχωνεσαι τι 5 μηνες τι 5 μιση μπορει και 6 μηνες.
Και μενα μου ειπε ξεκινα ολα τα φρουτα μαζι αλλα εγω τα πηγα ενα ενα. Ακουμε λιγο και το ενστικτο μας σαν μαμαδες.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις