Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

MAMASTE

MAMASTE
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οχι δεν ειπα οτι ψαχνει για αλλη νονα αλλα νομιζω πως μεγαλοπιανεται και εχει παραπανω απαιτησεις...δεν μπορω να της πω πως εγω διαθετω τοσα...ασε που λεμε με τον αντρα μου να τα κανουμε με δοσεις για μεγαλυτερη ευκολια...το θεμα ειναι πως την αλλη βδομαδα θα αρχισω να κοιταω για βαπτιστηκα,τι λετε πρεπει να της πω να ερθει μαζι μου;
το γουστο μου κατα γενικη ομολογια ειναι πολυ καλο και ειμαι σιγουρη πως αυτα που θα παρω θα ειναι πολυ ομορφα..αλλα αν ερθει και εκφρασει την επυθιμια της για κατι αν ειναι πολυ ακριβο τοτε δεν ειμαι υποχρεομενη να το παρω;τι να κανω να της πω να ερθει η οχι;

MAMASTE

MAMASTE
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[


κοριτσακι μου καλο.....εχεις δικιο...ετσι...ειναι .....ΑΛΛΑ.......αν ξεκινησεις έτσι...εννοω να σου διαλεγει οτι θελει με οσα € θέλει....σκεψου οτι αυτο μπορει να το κανει συνεχεια..........!!!!!!!!!!μια σχεση βασιζεται στην ειλικρινια......Το να πεις σε εναν ανθρωπο γλυκα και ομορφα οτι "κοιτα να δεις γλυκια μου....καταλαβαινω οτι για το μικρακι σου θέλεις τα καλυτερα,.....κι εγω θα προσπαθησω να κανω το καλυτερο απο την πλευρα της νονας...αλλα τα οικονιμικα που μπορω να διαθεσω ειναι αυτα....μακαρι να μπορω στο μελλον περισσοτερα.."


ε δεν νομιζω οτι δεν θα καταλαβει....κι θα δεις οτι θα εισαι κι εσυ καλυτερα....ειναι ενα εμμεσο γλυκο ξεκαθαρισμα και για το μελλον,.....αν δεν καταλαβει ....ε ειναι γαιδουρα....Καν το ομως....να δεις....[/quote]
εχεις δικιο μαλλον αυτο πρεπει να κανω αλλα νιωθω αβολα....

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΕ ΠΡΙΝ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΕΓΚΥΟΣ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΜΩΡΟ..ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΩ ΕΓΩ!!ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟΟΟΣΣΟΟΟ ΠΟΛΥ!!ΤΩΡΑ ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ!!ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ!!ΝΤΟΜΠΟΛΑ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ,
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ!!ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑΣΩ!!ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ...ΓΙΑΤΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΡΙΜΩΧΤΕΙ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ!!

MAMASTE

MAMASTE
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ;ΑΝ Η ΝΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΒΑΠΤΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ;

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πρεπει καποια στιγμη ολοι μας να καταλαβουμε οτι τα πραγματα εχουν δυσκολεψει πολυ και θα δυσκολεψουν ακομα περισσοτερο. Ειτε ειμαστε απο τη μερια του γονιου ειτε απο τη μερια του νονου, οφειλουμε να παραδεχτουμε πως ζουμε μια νεα ταξη πραγματων.
Λυσεις υπαρχουν απειρες, αρκει να υπαρχει καλη θεληση και απο τις δυο μεριες και απολυτη ειλικρινια.
Εγω εγινα νονα και βαφτισα την κορη μου μεσα σε 10 μερες(ΕΤΥΧΕ).
Αυτο με βοηθησε σε πολλα γιατι ακριβως το ιδιο χρονικο διαστημα ειχα και τους δυο ρολους παραλληλα.
Της νονας που ηθελε το καλυτερο για το βαφτιστηρι της και της μαμας που ηθελε το καλυτερο για το παιδι της.

Συνενοηση
Ειλικρινια
Καλη θεληση
 ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΑΔΙΚΗ   ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ???? ((( - Σελίδα 7 328109  ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΑΔΙΚΗ   ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ???? ((( - Σελίδα 7 328109

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ;ΑΝ Η ΝΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΒΑΠΤΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ;
Δεν το ξερω σιγουρα, αλλα γιατι οχι?

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markella_p έγραψε:ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ;ΑΝ Η ΝΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΒΑΠΤΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ;
Δεν το ξερω σιγουρα, αλλα γιατι οχι?

ΝΑΙ ΚΑΛΕ!!!

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markella_p έγραψε:γεια σας!Αυτο ξερω και εγω η βαφτιση ειναι υποχρεωτικο μυστηριο και οχι προεραιτικο οπως γαμος,για αυτο στο γαμο ζητουν λεφτα!!δε ξερω δεν εχω βαφτισει ακομα αλλα ακουω πολλα κουλα!!

Καπως ετσι ειναι κανονικα. Αλλα παππαδες ειναι αυτοι, οτι θελουν κανουν. Εγω οταν βαφτισα, οντως μου ειπε ο παππας "οτι θελετε δινετε και αυτο προαιρετικα". Πεσαμε σε σωστο ανθρωπο. Αλλα οι περισσοτεροι εχουν ταριφα.

Δεν είναι υποχερωτική η βάφτιση. αν θέλεις βαφτίζεις το παιδί.

xazomama

xazomama
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mia manoula eida pou eipe gia tin tarifa ton papadon.emas o noonos edose 100e gt einai k foul thriskos ,allla mayto pou spastika einai otan o antras mou rotise ton papa posa thelete gia tin ekklhsia?anti na pei san sostos papas oti exete eyxaristisi,i apantisi tou htan 20e,ok den ginesai anthropos me 20e xalali,alla mas fanike ligo agenes.exo adiko?

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arkoudaki έγραψε:
markella_p έγραψε:γεια σας!Αυτο ξερω και εγω η βαφτιση ειναι υποχρεωτικο μυστηριο και οχι προεραιτικο οπως γαμος,για αυτο στο γαμο ζητουν λεφτα!!δε ξερω δεν εχω βαφτισει ακομα αλλα ακουω πολλα κουλα!!

Καπως ετσι ειναι κανονικα. Αλλα παππαδες ειναι αυτοι, οτι θελουν κανουν. Εγω οταν βαφτισα, οντως μου ειπε ο παππας "οτι θελετε δινετε και αυτο προαιρετικα". Πεσαμε σε σωστο ανθρωπο. Αλλα οι περισσοτεροι εχουν ταριφα.

Δεν είναι υποχερωτική η βάφτιση. αν θέλεις βαφτίζεις το παιδί.

ΒΡΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ..ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΦΤΙΣΤΕΙΣ..
ΤΑ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ:
Το Βάπτισμα
Το Χρίσμα
Η Θεία Ευχαριστία
Η Εξομολόγηση

ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΔΕΝ ΣΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.

χαιντη


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ.Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΑΒΑΦΤΙΣΤΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.ΣΤΗ ΝΕΑ ΜΑΣ ΝΟΝΑ ΕΙΠΑ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΒΑΠΤΙΣΤΙΚΟ ΡΟΥΧΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΦΟΡΕΘΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΤΕΙ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΩΡΑΙΟΤΑΤΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΒΑΠΤΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ.ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΡΙΚΩΝ ΜΗΝΩΝ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΜΙΚΑ.ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΛΑ ΑΓΚΑΛΙΑΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙ.ΚΟΥΤΙ ΛΑΜΠΑΔΑ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ,ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟΣ.ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΥΤΟΝ,ΟΧΙ ΚΟΚΕΤΑ.ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ,ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΟΔΕΨΕΙ ΟΣΑ ΘΕΛΕΙ.ΑΠΛΑ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΑΣ ΨΑΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΟΛΩΝ ΜΑΣ,ΔΥΣΚΟΛΗ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ Η ΝΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΤΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ,ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΟΔΕΨΕΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ...ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ..

gkam


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κορίτσια εγώ πιστεύω πως είναι στον άνθρωπο..όλοι οι γονείς θέλουμε το καλύτερο για τα παιδιά μας,αλλά αυτό που δεν σκεφτόμαστε είναι το πιο είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το καλύτερο..όλα είναι υποκειμενικά βέβαια..
Για εμένα το καλύτερο για τα παιδιά μου ήταν να τα βαφτίσει κάποιος ο οποίος πραγματικά τα αγαπάει και ενδιαφέρεται γι αυτά,και δεν έδωσα καθόλου σημασία για το αν τα ρούχα τους ήταν μάρκα,αν πλήρωσαν στολισμούς κλπ..ή ακόμα και τώρα,αν τους πήραν ακριβά δώρα ή φτηνά..
Στο ένα παιδί μου πέτυχα,στο άλλο δυστυχώς οχι λόγω ανωτέρας βίας..

οπότε μπορείτε να κάνετε μια πολύ ειλικρινή κουβέντα με την μαμά,και να την ρωτήσετε χύμα,εγώ μπορώ να δώσω τόσα ,αλλά το παιδί σου το αγαπάω και θα είμαι κοντά του..Μη νομίζετε,πολλές φορές οι γονείς το θεωρούν δεδομένο,μόνο αν την πατήσεις(οπως εγώ καλή ώρα)το καταλαβαίνεις..οτι τελικά προτιμούσα να το βαφτίσει κάποιος ο οποίος δεν θα είχε φράγκο,παρα κάποιος άλλος ο οποίος πολύ απλά δεν δίνει δεκάρα για το αν υπάρχει αυτό το παιδί ή οχι...

galani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
gkam έγραψε:κορίτσια εγώ πιστεύω πως είναι στον άνθρωπο..όλοι οι γονείς θέλουμε το καλύτερο για τα παιδιά μας,αλλά αυτό που δεν σκεφτόμαστε είναι το πιο είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το καλύτερο..όλα είναι υποκειμενικά βέβαια..
Για εμένα το καλύτερο για τα παιδιά μου ήταν να τα βαφτίσει κάποιος ο οποίος πραγματικά τα αγαπάει και ενδιαφέρεται γι αυτά,και δεν έδωσα καθόλου σημασία για το αν τα ρούχα τους ήταν μάρκα,αν πλήρωσαν στολισμούς κλπ..ή ακόμα και τώρα,αν τους πήραν ακριβά δώρα ή φτηνά..
Στο ένα παιδί μου πέτυχα,στο άλλο δυστυχώς οχι λόγω ανωτέρας βίας..

οπότε μπορείτε να κάνετε μια πολύ ειλικρινή κουβέντα με την μαμά,και να την ρωτήσετε χύμα,εγώ μπορώ να δώσω τόσα ,αλλά το παιδί σου το αγαπάω και θα είμαι κοντά του..Μη νομίζετε,πολλές φορές οι γονείς το θεωρούν δεδομένο,μόνο αν την πατήσεις(οπως εγώ καλή ώρα)το καταλαβαίνεις..οτι τελικά προτιμούσα να το βαφτίσει κάποιος ο οποίος δεν θα είχε φράγκο,παρα κάποιος άλλος ο οποίος πολύ απλά δεν δίνει δεκάρα για το αν υπάρχει αυτό το παιδί ή οχι...

symfwnw apolytws...

LiaS


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα και από εμένα.Εγώ θα γίνω νονά με το καλό το σεπτέμβρη.Το βαφτιστήρι μου μένει σε νησί ενώ εγώ βόρεια και η αλήθεια είναι ότι εκτός από τα βαφτιστικά θα έχω έξοδα και για τα εισητήρια και δεν ξέρω και για τι άλλο θα χρειαστεί.Η καλή συνεννόηση είναι πάντα πολύ σημαντική.Εγώ είπα στην φίλη μου ότι έχω τόσα να διαθέσω για το βαφτιστικό πακέτο εκτός από τον σταυρό και είναι όλα καλά.Εννοείτε ότι είναι λίγοι αυτοί πλέον που δεν έχουν πρόβλημα να διαθέσουν όσα θέλουν για την βάφτηση και εγώ δεν είμαι μια από αυτους!Εγώ αυτό που φροντίζω είναι τουλάχιστον μέσω skype και τηλεφώνου να μιλάω συνέχεια με το παιδί.Το άγχος μου εμένα ήτανε επειδή είμαι παντρεμένη με πολιτικό μήπως δεν δεχότανε ο παπάς να γίνω νονά αλλά ευτυχώς όλα καλά!Αλλά σοβαρά εγώ δεν πρόκειτε να ρωτήσω τον παπά πόσα λεφτά πρέπει να δώσω...απλά θα δώσω όσα μπορώ και τέλος...δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά με τις ταρίφες στην εκκλησία...έλεος δηλαδή...!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις