Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω ξερω οτι παστακια και μπομπονιέρες ειναι μισα μισα με την νονα...
εγω εφτιαξα μονη τις μπομπονιερες και κανονισαμε αυτη να παρει τα παστακια...
αλλα οχι και να πληρωσω εγω την εκκλησια μην το ξεφτιλισουμε τελειως το θεμα

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επειδη οι εποχες ειναι δυσκολες για όλους- (γονεις και νονους) καλό ειναι λιγο να κανουμε περα το αγραφο'πρωτόκολο' για να κανουμε την ζωη μας πιο ευκολη.
Κάπως έτσι οταν ηρθε η ωρα να βαφτισουμε την μικρη μας- συζητησαμε με τον νονο και την νονα της και αποφασίσαμε να μοιραστούμε τα έξοδα χωρις 'εσυ πρεπει..' και άλλα τετοια χαριτωμένα. Smile

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:επειδη οι εποχες ειναι δυσκολες για όλους- (γονεις και νονους) καλό ειναι λιγο να κανουμε περα το αγραφο'πρωτόκολο' για να κανουμε την ζωη μας πιο ευκολη.
Κάπως έτσι οταν ηρθε η ωρα να βαφτισουμε την μικρη μας- συζητησαμε με τον νονο και την νονα της και αποφασίσαμε να μοιραστούμε τα έξοδα χωρις 'εσυ πρεπει..' και άλλα τετοια χαριτωμένα. Smile
και εγω αυτο ακριβως εκανα .αν και η εκκλησια σε μας ηταν 50 ευρω νομιζω αλλα ολα μισα και τελος .βρηκαμε και πολλα οικονομικα πραγματακια και μας πηγε σε ολους πολυ φθηνα.(τροπος του λεγειν)

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι εχετε απολυτο δικιο σε αυτο
αλλα απο την στιγμη που τους λεω να κατσουμε να μιλησουμε ολοι μαζι να δούμε τι και πως και αυτοι συνεχως μου τα γυρνανε τοτε εγω τι πρεπει να κανω ?? Mad και επειδη ξερω οτι οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι εγω ηθελα να κατσουμε ήρεμα πολιτισμενα να δουμε πως θα τα μοιραστούμε.... και οχι ενω ξερει οτι εμεις ειμαστε πολυ στενα με τα οικονομικα να γυρνας και να μου λες οτι εγω θα πληρωσω εκκλησία παστακια μπομπονιερες και αυτοί μόνο σταύρο και ρουχα ρε κορίτσια ειλικρινά τώρα δεν ειναι το θεμα τα παστακια και οι μπομπονιερες αν ειχα θα τα έδινα μεταχαρας αλλα αφου κανονισαμε απο την αρχη εστι γιατι μου το αλλαξε τελευταια στιγμη ειδικα τωρα που δεν εχω ούτε για το γαλα του μωρου και παω να τρελαθω Sad Sad

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τωρα θελω να ρωτησω πρεπει ντε και καλα να παρουμε παστακια?? λέτε να γίνουμε ρεζίλι? Sad Sad Sad Embarassed Embarassed Embarassed

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Asabache έγραψε: τωρα θελω να ρωτησω πρεπει ντε και καλα να παρουμε παστακια?? λέτε να γίνουμε ρεζίλι? Sad Sad Sad Embarassed Embarassed Embarassed

Γλυκά είναι το έθιμο, όχι απαραίτητα παστάκια. Μπορείς να μοιράσεις και σοκολατίτσες ή ακόμα πιο όμορφα είναι τα γλυφυτζούρια. Δες σε κάποιο ζαχαροπλαστείο αν προλαβαίνεις να παραγγείλεις.
Τελευταία μόδα είναι και οι γλυκατζούρες τύπου αφρού (marshmellows). Τα βάζουν σε χωνάκι ή σε ζελατίνα σαν καραμέλα. Αυτά μπορείς να τα κάνεις και μόνη σου. Αγοράζεις τα γλυκά και βάζει 2-3 σε μια ζελατίνα ροζ ή γαλάζια ανάλογα με το φύλο του μωρού και την τυλίγεις σαν καραμέλα ή με κολλητική ταινία.

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω ξερω οτι τα γλυκα και οι μπομπονιερες ειναι των γονιων και μου φαινεται και απολυτα φυσιολογικο!!!!εκκλησια κλπ νονοι!!!!!
μην τρελλενεσαι για τα παστακια!!!!παρε ζαχαρωτα τυπου marsmallows τυλιξετα σε ενα χωνακι και μοιρασε αυτα!!!!θα σου βγουν και οικονομικα!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
desT έγραψε:
Asabache έγραψε: τωρα θελω να ρωτησω πρεπει ντε και καλα να παρουμε παστακια?? λέτε να γίνουμε ρεζίλι? Sad Sad Sad Embarassed Embarassed Embarassed

Γλυκά είναι το έθιμο, όχι απαραίτητα παστάκια. Μπορείς να μοιράσεις και σοκολατίτσες ή ακόμα πιο όμορφα είναι τα γλυφυτζούρια. Δες σε κάποιο ζαχαροπλαστείο αν προλαβαίνεις να παραγγείλεις.
Τελευταία μόδα είναι και οι γλυκατζούρες τύπου αφρού (marshmellows). Τα βάζουν σε χωνάκι ή σε ζελατίνα σαν καραμέλα. Αυτά μπορείς να τα κάνεις και μόνη σου. Αγοράζεις τα γλυκά και βάζει 2-3 σε μια ζελατίνα ροζ ή γαλάζια ανάλογα με το φύλο του μωρού και την τυλίγεις σαν καραμέλα ή με κολλητική ταινία.


και εγώ αυτό είχα κάνει γιατί δεν μου αρέσουν τα παστάκια για κέρασμα. θα γινόταν και καλοκαίρι η βάπτιση και θα έλιωναν από τη ζέστη
βάλαμε σε σακουλάκια marshmallows, smarties, ζελεδάκια και μια όμορφη κορδελίτσα και ήταν όλοι ευχαριστημένοι. ειδικά τα παιδάκια (αυτά με ενδιαφέρουν περισσότερο από τους μεγάλους).

τώρα σχετικά με το έθιμο.
εγώ ξέρω οτι ο νονός παίρνει το σταυρό, τα βαπτιστικά και πληρώνει την εκκλησία. αν είναι πολύ κουβαρντάς ίσως βοηθήσει και στο στολισμό, αλλά δεν είναι απαραίτητο. εξάλλου οι στολισμοι στα βαπτίσια είναι μόδα των τελευταίων χρόνων.
οι γονείς πληρώνουν μπομπονιέρες και γλυκά.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με το μωρο τι σχέσεις έχουν;Αν δεν έχουν πολλα πάρε δωσε θα σου έλεγα να ακυρώσεις την βάφτιση μέχρι νεότερες κ να βρεις αλλους νονούς.Άμα άρχισαν τα οργανα απο τώρα,φαντασου μετα τι θα γίνει,θα εξαφανιστούν...Πόσο είναι το νινι σου;

????????


Επισκέπτης
παιδια εγω παντα θυμαμαι να ρωτανε ολοι "τι μπομπονιερα εκανε ο νονος!" και ξερω οτι οι γονεις κανουν το γλυκο και οι νονοι τη μπομπο.....αλλα διαφερει απο τοπο σε τοπο οπως βλεπουμε απο τα ποστ.....

τωρα στο θεμα μας, 4 μερες πριν με τετοια ασυνεννοησια δε νομιζω να παει καλα το θεμα......τωρα ουτε να βρει αλλον προλαβαινει η κοπελα...

αλλα κι εγω θα ενιωθα απαισια να εβλεπα τετοια νωχελικοτητα αμα δε θες δε βαφτιζεις το να αρχισεις να λες το ενα περιττο το αλλο εξοδο και να μην εχεις κανει ουτε τα βασικα δειχνει οτι δεν θελεις

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω θα την ακυρωνα.κι ας είναι 4 μέρες πριν...

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eδω στη ροδο τις μπομπονιερες τις κανει ο νονος ασχετα που στην κορη μου τις εκανα εγω γτ ηθελα μια ακριβη κ δν ηθελα να δωσω λαβες για σχολια.
Αλλα συνηθως τις κανει ο νονος γτ αυτος κερναει που βαπτισε ενα μωρο.
Αλλα θα συμφωνησω με την Τατι,θα την ακυρωνα η θα της μιλουσα εξω απο τα δοντια.

????????


Επισκέπτης
ΚΙ ΕΓΩ θα την ακυρωνα

εμενα στο δευτερο παιδι η νονα εκανε μονη της ενα ειδος μπομπο - ενα τουλι με κουφετα- οτι μπορουσε η κοπελα δεν ειχανε λεφτα......εγω ηθελα κατι πιο καλο κι ετσι αντι για παστακια εκανα μπουκαλακι με λικερ και βαλαμε μαζι και τη μπομπο της νονας και εγινε τελειο

συμφωνω απολυτα αν η μαμα θελει κατι πανακριβου να το κανει η ιδια, αλλα εχει κυριαρχησει λιγο και το "εγω βαζω λαδι" οποτε παιρνω μονο τα του παιδιου και τα αλλα ολα οι γονεις........

δεν ξερω ρε παιδια ισως ακουστω τραβηγμενη αλλα αμα ειναι το βαφτιζω και μονη μου που λεει ο λογος

σορρυ κιολας αλλα εγω που ονειρευομαι να γινω καποτε νονα, θα ηθελα μεχρι και στα προσκλητηρια να συμμετεχω οικονομικα.......

τωρα βλεπω απο παντου τραβανε την ουρα τους οι νονοι, οχι στολισμος, οχι μπαλονια, οχι μπομπονιερες, δλδ ποσα θα κερασει ο μπαμπας δυο κερασματα και ο νονος κανενα??? γιατι και η μπομπο κερασμα ειναι και το γλυκο

τι να πω ειναι και οι καιροι δυσκολοι και δεν εχει παρεξηγηση αλλα εγω οταν και αν με αξιωσει ο θεος να βαφτισω δεν προκειται να κανω τσιγκουνιες



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Τετ Απρ 25, 2012 12:36 am, 1 φορά

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoula_24xr έγραψε:Eδω στη ροδο τις μπομπονιερες τις κανει ο νονος ασχετα που στην κορη μου τις εκανα εγω γτ ηθελα μια ακριβη κ δν ηθελα να δωσω λαβες για σχολια.
Αλλα συνηθως τις κανει ο νονος γτ αυτος κερναει που βαπτισε ενα μωρο.
Αλλα θα συμφωνησω με την Τατι,θα την ακυρωνα η θα της μιλουσα εξω απο τα δοντια.

Μπα,μπορει να της πει οκ μωρε όλα καλα και μετα μην τους είδατε,δε θα το διακινδυνευα...Μακάρι εμένα να μου είχε δείξει λιιιγο την μαλακια της σε όλο της το μεγαλείο και θα σου έλεγα πως θα ακυρωνα...Αλλα φανερωθηκε μετα την βάφτιση...

Σκέψου καλα πάντως.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="tatijana"]
manoula_24xr έγραψε:Eδω στη ροδο τις μπομπονιερες τις κανει ο νονος ασχετα που στην κορη μου τις εκανα εγω γτ ηθελα μια ακριβη κ δν ηθελα να δωσω λαβες για σχολια.
Αλλα συνηθως τις κανει ο νονος γτ αυτος κερναει που βαπτισε ενα μωρο.
Αλλα θα συμφωνησω με την Τατι,θα την ακυρωνα η θα της μιλουσα εξω απο τα δοντια.

Μπα,μπορει να της πει οκ μωρε όλα καλα και μετα μην τους είδατε,δε θα το διακινδυνευα...Μακάρι εμένα να μου είχε δείξει λιιιγο την μαλακια της σε όλο της το μεγαλείο και θα σου έλεγα πως θα ακυρωνα...Αλλα φανερωθηκε μετα την βάφτιση...

Σκέψου καλα πάντως.[/quote


Eχεις δικιο,το καλυτερο θα ηταν αυτο.


Εμεις μετα τη βαφτιση οσον αφορα νονους δν ειχα παραπονο.
Αλλα μολις τσακωθηκαμε ξεχασαν τηλεφωνα κι εστελναν ενα τυπικο δωρο πασχα κι χριστουγεννα.
ΚΙ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΔΝ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΚΕΡΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Γιαυτο κι στην 2ρη θα τηρησω το εθιμο της Ροδου που βαζουμε πολλους νονους κι μαλλον θαναι 4-5 νονοι!Ουτως ωστε αν τσακωθω με καποιον παντα ναχει καποιον η μικρη.


Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
Μπα,μπορει να της πει οκ μωρε όλα καλα και μετα μην τους είδατε,δε θα το διακινδυνευα...Μακάρι εμένα να μου είχε δείξει λιιιγο την μαλακια της σε όλο της το μεγαλείο και θα σου έλεγα πως θα ακυρωνα...Αλλα φανερωθηκε μετα την βάφτιση...

Σκέψου καλα πάντως.

Εχεις εμας εσυ!!!!! Το Κωνσταντινακι το λατρευουμε!!!!!

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Gia mena h erwthsh edw tha htan analogh me afth ths tatijanas.

Pws ta pate eseis me thn koumpara sas, kai panw apo ola pws agapaei kai pws feretai sto mwraki...

An se afto eisai sigourh oti tha ginei kalh nona, tote proxwra,( as paei kai to paliampelo pou lene) apla koita na vreis oikonomikes lyseis... kai ola tha pane kala....

Mpomponieres ftiagmenes apo esas, me touli, koufeta kai ena paixnidaki apo ta jumbo as poume

Zaxarwta h Glyfatzouria anti gia pastakia

Stolismos pou tha ton kanete monoi sas me ylika oikonomika pou vrikseis pantou....

An omws exeis amfivolies gia to pws tha einai san nouna... mhn to skeftesai.. akyrwse to....

Exw zhsei pws eniw8e h aderfh mou, ths opoias h nona den ths edine shmasia.... kai kserw pws niw8ei ena paidaki....

Skepsou to mwraki sou, kai thn nona pou tha kouvalaei mia zwh, eite san thetikh empeiria, eite san arnhtikh....

Egw me thn koumpara mou, kai ston gamo, kai twra stis proetoimasies gia ta vaftisia, milhsame gia ola, ta moirasame, kai psaxname oikonomikes lyseis.. giati oi epoxes dyskoles....

????????


Επισκέπτης
εγω παλι οτι ηθελα επιπλεον

πχ δε θα εδινα με τιποτα ενα τουλι με 5 κουφετα για μπομπο το εκανα με τροπο μονη μου για να μην την προσβαλλω κιολας

επισης για τα παιδακια εκανα μονη μου κουπες

στολισμο μονη μου

λουλουδια- μπαλονια μονη μου

εκεινη πηρε μια λαμπαδα και τη στολισε σπιτι

με τις εκπτωσεις το σετ του παιδιου

ενα σταυρο νορμαλ προς το φθηνο

και ετσι μειναμε ολοι ευχαριστημενοι

δε μπορουσα να την υποχρεωσω να κανει οτι ηθελα

αλλα επιμενω η θεματοθετρια πρεπει να τη στειλει τη νονα

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatijana έγραψε:Με το μωρο τι σχέσεις έχουν;Αν δεν έχουν πολλα πάρε δωσε θα σου έλεγα να ακυρώσεις την βάφτιση μέχρι νεότερες κ να βρεις αλλους νονούς.Άμα άρχισαν τα οργανα απο τώρα,φαντασου μετα τι θα γίνει,θα εξαφανιστούν...Πόσο είναι το νινι σου;


το μωρο τωρα θα στις 9 του μηνα θα γινει 8 μηνων...
η νονα εχει πολυ καλες σχεσεις με το παιδι

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
λοιπόν κι εγώ έτσι πιστεύω ότι πρέπει να το ακυρωσω ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας...

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νομιζω πως εχουμε χασει λιγο το νοημα!!!!!
οταν βαφτισα τις μικρες δεν ηθελα ουτε ακριβα ρουχαλακια ουτε ακριβο σταυρο τιποτα!!!γι αυτο και αφησα τελειως ελευθερες τις νονες!!!!δεν μπορω να αναγκασω καποιον να μου παρει το ταδε σταυρο ενω ξερω την οικονομικη του κατασταση!!!!
το μονο που ηθελα ηταν να ειναι κοντα στα κοριτσια!!!!ηθελα να ξερω πως οτι και να γινει θα εχουν αριστες σχεσεις!!!!
απο οτι καταλαβα το μονο θεμα σας ειναι το οικονομικο!!!!ακυρωσε τη βαφτιση και καντε το σιγα σιγα απο κοινου!!!!!εαν για το παιδι σου μεχρι τωρα ειναι οκ μην την αλλαξεις!!!!

το θαυμα στην κοιλια

το θαυμα στην κοιλια
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Να μας γραψεις τα νεα σου οπωσδηποτε!!!!!!!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μα ούτε εγω ήθελα λαγούς με πετραχειλια.Πάντα ήμουν των απλών πραγμάτων οπως κ στην βάφτιση του γιου μου.Αλλα κ που την άφησα εγω λασκα τα έκανε σκατα γιατί το κουτί με τα βαφτιστηκα όταν το είδε λέει της θύμησες την μικρη της αδερφη,χαλοουυυυυυ,τον γιο μου βαφτιζεις...και όλα τελευταία στιγμη.

Αλλα οπως είπε κ η Βιβ έχει άλλες καλύτερες νονε ο γιος μου...

Ποπακι;Το καλύτερο πράγμα θα κανεις....

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Μα ούτε εγω ήθελα λαγούς με πετραχειλια.Πάντα ήμουν των απλών πραγμάτων οπως κ στην βάφτιση του γιου μου.Αλλα κ που την άφησα εγω λασκα τα έκανε σκατα γιατί το κουτί με τα βαφτιστηκα όταν το είδε λέει της θύμησες την μικρη της αδερφη,χαλοουυυυυυ,τον γιο μου βαφτιζεις...και όλα τελευταία στιγμη.

Αλλα οπως είπε κ η Βιβ έχει άλλες καλύτερες νονε ο γιος μου...

Ποπακι;Το καλύτερο πράγμα θα κανεις....

γιατι μαρη παλαβη τι κουτι του πηρε του παιδιου???
μην ανησυχεις για το μικρο!!!!οπως ειπε και η Βιβιαν θα φροντισουμε οι πολλες νονες για το μικρο!!!!

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω θα το ακυρωνα μην σου πω και την τελευταια μερα κιολας θα το ακυρωνα .
οταν καποιος σου λεει θα το βαφτησω πρεπει να το τηρησει και οχι μονο στα λογια αλλα και στην πραξη μετα την βαφτηση για μια ζωη . εννοητε οταν λεμε παω να βαφτησω οτι θα εχω εξοδα δεν γινεται να βγαζουμε την ουρα μας απεξω και ν το φορτονουμε στους γονεις .150ευρω πολλα ειναι για μια βαφτηση καλε.εμας για γαμο και βαφτηση μας πηραν 150

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις