Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
483 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 483 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 41]

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα τσουπρες! τι μου κανετε? εγω μαγειρευω κατι ωραιοτατες μελιτζανες γιαχνι και μετα το φρουτο της μικρης παμε βολταααα!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:καλημερα τσουπρες! τι μου κανετε? εγω μαγειρευω κατι ωραιοτατες μελιτζανες γιαχνι και μετα το φρουτο της μικρης παμε βολταααα!
βασιλικουλα τι κανει το μικρο σου?
καλυτερα?

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
trilly έγραψε:καλημερα τσουπρες! τι μου κανετε? εγω μαγειρευω κατι ωραιοτατες μελιτζανες γιαχνι και μετα το φρουτο της μικρης παμε βολταααα!
βασιλικουλα τι κανει το μικρο σου?
καλυτερα?


ναι βιβη μου μια χαρα! ευτυχως απο την παρασκευη ακομα που ειχαμε και το ταξιδι υποχωρησε ο πυρετος και δεν ειχε καθολου. τελικα την περασε πιο ελαφρα απο οτι μου ειχε πει ο παιδιατρος.
Smile

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τουρτιτσα έγραψε:
didumomama έγραψε:Καλημέρα σε όλες!!!!!

Σήμερα οι κορούλες μου κλείνουν τα 5!!!!!!!!

Είμαι πολύ ευτυχισμένη!Ξύπνησαν το πρωί και μου είπαν "Μανούλα πες μας Χρόνια πολλά"...

τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 215994 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 215994 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 215994 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 215994 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 215994

διδυμομαμα να χαιρεσαι τις κοριτσαρες σου.να τα εκατοστισουν. τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 130627 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 860530 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 130627 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 860530 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 130627 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 860530 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 130627 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 860530

Σε ευχαριστώ πολύ Γεωργία μου!!! τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 417472

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευάκι έγραψε:
χρονια πολλα στις κορουλες σου!να ειναι παντα ευτυχισμενες!!!
κι εγω δε ξερω τι να κανω με τα παρτυ των δικων μου!που ο μεγαλος εχει ιουνη γενεθλια και θα ειμαι στο μηνα μου-αν δεν εχω γεννησει- η μικρη παλι αρχες αυγουστου,μπορει να ειμαι και ασαραντιστη λεχωνα!

Ευχαριστώ Ευάκι!!!
Καλή λευτεριά να έχεις!
Αν δεν έχεις γεννήσει μπορείς να πάρεις τα μικρά σου και να πάτε σε έναν παιδότοπο και θα περάσουν τέλεια.Έτσι ούτε εσύ θα κουραστείς και αυτά δεν θα χάσουν το πάρτυ.
Στη μικρή σου τώρα που θα είσαι ασαράντιστη, άρα ταλαιπωρημένη δεν ξέρω.Έχεις καιρό ακόμα να το σκεφτείς.
Πάντως και τα 3 καλοκαιρινά μωρά ε;

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:
mamavivo έγραψε:
trilly έγραψε:καλημερα τσουπρες! τι μου κανετε? εγω μαγειρευω κατι ωραιοτατες μελιτζανες γιαχνι και μετα το φρουτο της μικρης παμε βολταααα!
βασιλικουλα τι κανει το μικρο σου?
καλυτερα?


ναι βιβη μου μια χαρα! ευτυχως απο την παρασκευη ακομα που ειχαμε και το ταξιδι υποχωρησε ο πυρετος και δεν ειχε καθολου. τελικα την περασε πιο ελαφρα απο οτι μου ειχε πει ο παιδιατρος.
Smile
μπραβο κοριτσακι μου ,ολα καλα λοιπον.
μελιτζανες γιαχνι ε?μμμμμμμμ καλοοοοοοοοοο

με πηρε μια φιλη χτες που εχει 5,5 μηνων αγορακι.και αρρωστησε με λιγο βηχα .και η κακομοιρα εκλειγε απο την στεναχωρια της ,1η φορα αρρωστησε το βλασταρακι και της κακοφανημε.
Sad Sad Sad

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
black beauty έγραψε:
didumomama έγραψε:Καλημέρα σε όλες!!!!!

Σήμερα οι κορούλες μου κλείνουν τα 5!!!!!!!!

Είμαι πολύ ευτυχισμένη!Ξύπνησαν το πρωί και μου είπαν "Μανούλα πες μας Χρόνια πολλά"...

τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 215994 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 215994 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 215994 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 215994 τι σκέφτεστε αυτή την στιγμή; #29 - Σελίδα 27 215994

Να τις χαιρεσαι!χαχχα πλακα εχουν!Θα τις κανεις παρτακι?Εγω φετος σκεφτομαι να μην κανω,η κορη μου απογοητευτηκε η καημενη!

Ευχαριστώ πολύ Β.Β.
Θα τους κάνω την Κυριακή πάρτυ που θα μπορούν να έρθουν από τα χωριά μας οι γονείς μας και τα αδέρφια του άντρα μου.
Θα κάνω φαγητάκια, τουρτίτσες, και ότι άλλο μου έρθει και θα τα κάνουμε στην αυλή μας.
Ωραία θα περάσουμε!!!!!

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
την καυμενη την καταλαβαινω κι εγω την 1η φορα ημουν καπως ετσι.

διδυμομαμα να τις χαιρεσαι τις κουκλες σου!

ρε δεν αντεχω αλλο με την χρυση αυγη. ημαρτον πια! κι εμενα μου εκανε εντυπωση τρομερη το ποσοστο της αλλα γιατι δεν εστιαζουν στο 40 % που απειχε? για μενα αυτο ειναι το ιδιο αισχος. για να μην πω για αλλα και για αλλα!
ειπα να το βγαλω απο μεσα μου. χωρις παρεξηγηση.

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
trilly έγραψε:την καυμενη την καταλαβαινω κι εγω την 1η φορα ημουν καπως ετσι.

διδυμομαμα να τις χαιρεσαι τις κουκλες σου!

ρε δεν αντεχω αλλο με την χρυση αυγη. ημαρτον πια! κι εμενα μου εκανε εντυπωση τρομερη το ποσοστο της αλλα γιατι δεν εστιαζουν στο 40 % που απειχε? για μενα αυτο ειναι το ιδιο αισχος. για να μην πω για αλλα και για αλλα!
ειπα να το βγαλω απο μεσα μου. χωρις παρεξηγηση.

Ευχαριστώ Trilly!!!

Για την Χ.Α. ασχολίαστο γιατί δεν θέλω να κολαστώ σήμερα, αλλά για το ποσοστο 40% πιστεύω ότι είναι και κάποιοι που έχουν φύγει εξωτερικό για δουλειές μέσα σε αυτό.Δηλαδή αποκλείεται να είναι όλες λεχώνες που δεν μπορούσαν να πάνε.Απλά αυτά δεν τα λένε στις ειδήσεις.Έχει φύγει πολύς κόσμος.
Σίγουρα ήταν και κάποιοι που δεν ήθελαν να ψηφίσουν (αυτό κι αν αφήνω ασχολίαστο), αλλά δεν μπορεί να το συλλάβει το μυαλό μου ότι σχεδόν οι μισοί Έλληνες αδιαφόρησαν.Άρα κάποια εξήγηση υπάρχει.

????????


Επισκέπτης
διδυμομαμα να τις χαιρεσαι γερες και ευτυχισμενες

εγω παλι πιστευω οτι το 40% αδιαφορησε παιδια

ξερω πολυ κοσμο που δεν πηγε και ολοι ειπαν οτι βαρεθηκαν και οτι ειναι ολα τοσο σκατα που δεν πηγαν γιατι θυμωσαν

οσο για τη ΧΑ τι να πω, θα εχουμε θεατρο παραλογου στη βουλη, ελπιζω στις επαναληπτικες να παρουνε κατι απο την υπογραφη της ναταλιτσας!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημεραααααααααα!!!!!!!!!!!!

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστώ Στέλλα μου!!!

Κοίταξε, ο ξάδερφος μου έφυγε πριν 2 εβδομάδες για δουλειά εκτός.Δεν μπορούσε να κατέβει να ψηφίσει.Δεν είχε χρήματα και εκτός από αυτό δούλευε την ημέρα των εκλογών.Είναι η δουλειά του τέτοια.
Ο σύντεκνος μου έλειπε και αυτός εκτός για δουλειά.Κατάλαβες πως το λέω;
Δεν ήθελαν να απέχουν αλλά δεν μπορούσαν και να έρθουν.
Δεν είναι οι μόνοι όμως.

Καλημέρα Αθηνά!

????????


Επισκέπτης
δεν ξερω ρε παιδια πολλη απογοητευση ........ουτε να μιλαω γι αυτα δε θελω πια........ειμαστε αξιοι της μοιρας μας

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημέρα

νομίζω οτι μπορείς να ψηφίσεις και στο δήμο κατοικίας σου και όχι μόνο στον τόπο που ανήκουν τα εκλογικά σου δικαιώματα. δεν το ξέρω σίγουρα αν είναι έτσι ή πως γίνεται.
ξέρει κάποια να μας το διεκρινίσει;

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
florentiab έγραψε:καλημέρα

νομίζω οτι μπορείς να ψηφίσεις και στο δήμο κατοικίας σου και όχι μόνο στον τόπο που ανήκουν τα εκλογικά σου δικαιώματα. δεν το ξέρω σίγουρα αν είναι έτσι ή πως γίνεται.
ξέρει κάποια να μας το διεκρινίσει;

Λογικά πρέπει να μεταφέρεις τα χαρτιά σου από τον ένα δήμο στον άλλο.
Αυτή η διαδικασία παίρνει καιρό.Δεν θυμάμαι πόσο.Εμείς μετά το γάμο μας που κάναμε το οικογενειακό (δεν θυμάμαι πως το λένε) στο δήμο του άντρα μου πήρε λίγο καιρό και είχαμε εκλογές και τελευταία στιγμή έμαθα που ψηφίζω.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:καλημέρα

νομίζω οτι μπορείς να ψηφίσεις και στο δήμο κατοικίας σου και όχι μόνο στον τόπο που ανήκουν τα εκλογικά σου δικαιώματα. δεν το ξέρω σίγουρα αν είναι έτσι ή πως γίνεται.
ξέρει κάποια να μας το διεκρινίσει;

πρεπει να φτιαξεις τα χαρτια σου σε ενα κεπ απο οσο θυμαμαι για να το κανεις αυτο

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:καλημέρα

νομίζω οτι μπορείς να ψηφίσεις και στο δήμο κατοικίας σου και όχι μόνο στον τόπο που ανήκουν τα εκλογικά σου δικαιώματα. δεν το ξέρω σίγουρα αν είναι έτσι ή πως γίνεται.
ξέρει κάποια να μας το διεκρινίσει;

εμεις που πηγαμε να το δηλωσουμε μας ειπαν οτι επρεπε απο τον Φλεβαρη να το αλλαξουμε και τους ειπαμε αφου δεν ειχαν προκυρηχθει εκλογες πως να το ξεραμε?να μυρισουμε τα νυχια μας ?και τελικα δεν το δεχτηκαν.Μαλακιες.επρεπε ο κοσμος να μπορει να ψηφιζει και στον τοπο κατοικιας του,οχι μονο να τρεχουν στα χωρια.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
florentiab έγραψε:καλημέρα

νομίζω οτι μπορείς να ψηφίσεις και στο δήμο κατοικίας σου και όχι μόνο στον τόπο που ανήκουν τα εκλογικά σου δικαιώματα. δεν το ξέρω σίγουρα αν είναι έτσι ή πως γίνεται.
ξέρει κάποια να μας το διεκρινίσει;

πρεπει να φτιαξεις τα χαρτια σου σε ενα κεπ απο οσο θυμαμαι για να το κανεις αυτο


άρα γίνεται!


mamavivo έγραψε:
florentiab έγραψε:καλημέρα

νομίζω οτι μπορείς να ψηφίσεις και στο δήμο κατοικίας σου και όχι μόνο στον τόπο που ανήκουν τα εκλογικά σου δικαιώματα. δεν το ξέρω σίγουρα αν είναι έτσι ή πως γίνεται.
ξέρει κάποια να μας το διεκρινίσει;

εμεις που πηγαμε να το δηλωσουμε μας ειπαν οτι επρεπε απο τον Φλεβαρη να το αλλαξουμε και τους ειπαμε αφου δεν ειχαν προκυρηχθει εκλογες πως να το ξεραμε?να μυρισουμε τα νυχια μας ?και τελικα δεν το δεχτηκαν.Μαλακιες.επρεπε ο κοσμος να μπορει να ψηφιζει και στον τοπο κατοικιας του,οχι μονο να τρεχουν στα χωρια.


δεν εννοώ μεταφορά των δικαιωμάτων σου.
πχ έχεις εκλογικά δικαιώματα στο Ηράκλειο Κρήτης, αλλά μένεις μόνιμα στο Παγκράτι. νομίζω οτι μπορείς να ψηφίσεις στο Παγκράτι δηλώνοντας οτι δεν μπορείς να πας εκεί που ανήκεις.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
grammatiki έγραψε:
florentiab έγραψε:καλημέρα

νομίζω οτι μπορείς να ψηφίσεις και στο δήμο κατοικίας σου και όχι μόνο στον τόπο που ανήκουν τα εκλογικά σου δικαιώματα. δεν το ξέρω σίγουρα αν είναι έτσι ή πως γίνεται.
ξέρει κάποια να μας το διεκρινίσει;

πρεπει να φτιαξεις τα χαρτια σου σε ενα κεπ απο οσο θυμαμαι για να το κανεις αυτο


άρα γίνεται!

ναι αλλα πρεπει να το φτιαξεις καιρο πριν.οχι την τελευταια βδομαδα


mamavivo έγραψε:
florentiab έγραψε:καλημέρα

νομίζω οτι μπορείς να ψηφίσεις και στο δήμο κατοικίας σου και όχι μόνο στον τόπο που ανήκουν τα εκλογικά σου δικαιώματα. δεν το ξέρω σίγουρα αν είναι έτσι ή πως γίνεται.
ξέρει κάποια να μας το διεκρινίσει;

εμεις που πηγαμε να το δηλωσουμε μας ειπαν οτι επρεπε απο τον Φλεβαρη να το αλλαξουμε και τους ειπαμε αφου δεν ειχαν προκυρηχθει εκλογες πως να το ξεραμε?να μυρισουμε τα νυχια μας ?και τελικα δεν το δεχτηκαν.Μαλακιες.επρεπε ο κοσμος να μπορει να ψηφιζει και στον τοπο κατοικιας του,οχι μονο να τρεχουν στα χωρια.


δεν εννοώ μεταφορά των δικαιωμάτων σου.
πχ έχεις εκλογικά δικαιώματα στο Ηράκλειο Κρήτης, αλλά μένεις μόνιμα στο Παγκράτι. νομίζω οτι μπορείς να ψηφίσεις στο Παγκράτι δηλώνοντας οτι δεν μπορείς να πας εκεί που ανήκεις.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
grammatiki έγραψε:
florentiab έγραψε:καλημέρα

νομίζω οτι μπορείς να ψηφίσεις και στο δήμο κατοικίας σου και όχι μόνο στον τόπο που ανήκουν τα εκλογικά σου δικαιώματα. δεν το ξέρω σίγουρα αν είναι έτσι ή πως γίνεται.
ξέρει κάποια να μας το διεκρινίσει;

πρεπει να φτιαξεις τα χαρτια σου σε ενα κεπ απο οσο θυμαμαι για να το κανεις αυτο


άρα γίνεται!


mamavivo έγραψε:
florentiab έγραψε:καλημέρα

νομίζω οτι μπορείς να ψηφίσεις και στο δήμο κατοικίας σου και όχι μόνο στον τόπο που ανήκουν τα εκλογικά σου δικαιώματα. δεν το ξέρω σίγουρα αν είναι έτσι ή πως γίνεται.
ξέρει κάποια να μας το διεκρινίσει;

εμεις που πηγαμε να το δηλωσουμε μας ειπαν οτι επρεπε απο τον Φλεβαρη να το αλλαξουμε και τους ειπαμε αφου δεν ειχαν προκυρηχθει εκλογες πως να το ξεραμε?να μυρισουμε τα νυχια μας ?και τελικα δεν το δεχτηκαν.Μαλακιες.επρεπε ο κοσμος να μπορει να ψηφιζει και στον τοπο κατοικιας του,οχι μονο να τρεχουν στα χωρια.


δεν εννοώ μεταφορά των δικαιωμάτων σου.
πχ έχεις εκλογικά δικαιώματα στο Ηράκλειο Κρήτης, αλλά μένεις μόνιμα στο Παγκράτι. νομίζω οτι μπορείς να ψηφίσεις στο Παγκράτι δηλώνοντας οτι δεν μπορείς να πας εκεί που ανήκεις.

ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ,ΑΥΤΟ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΟΧΙ .

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
florentiab έγραψε:
grammatiki έγραψε:
florentiab έγραψε:καλημέρα

νομίζω οτι μπορείς να ψηφίσεις και στο δήμο κατοικίας σου και όχι μόνο στον τόπο που ανήκουν τα εκλογικά σου δικαιώματα. δεν το ξέρω σίγουρα αν είναι έτσι ή πως γίνεται.
ξέρει κάποια να μας το διεκρινίσει;

πρεπει να φτιαξεις τα χαρτια σου σε ενα κεπ απο οσο θυμαμαι για να το κανεις αυτο


άρα γίνεται!


mamavivo έγραψε:
florentiab έγραψε:καλημέρα

νομίζω οτι μπορείς να ψηφίσεις και στο δήμο κατοικίας σου και όχι μόνο στον τόπο που ανήκουν τα εκλογικά σου δικαιώματα. δεν το ξέρω σίγουρα αν είναι έτσι ή πως γίνεται.
ξέρει κάποια να μας το διεκρινίσει;

εμεις που πηγαμε να το δηλωσουμε μας ειπαν οτι επρεπε απο τον Φλεβαρη να το αλλαξουμε και τους ειπαμε αφου δεν ειχαν προκυρηχθει εκλογες πως να το ξεραμε?να μυρισουμε τα νυχια μας ?και τελικα δεν το δεχτηκαν.Μαλακιες.επρεπε ο κοσμος να μπορει να ψηφιζει και στον τοπο κατοικιας του,οχι μονο να τρεχουν στα χωρια.


δεν εννοώ μεταφορά των δικαιωμάτων σου.
πχ έχεις εκλογικά δικαιώματα στο Ηράκλειο Κρήτης, αλλά μένεις μόνιμα στο Παγκράτι. νομίζω οτι μπορείς να ψηφίσεις στο Παγκράτι δηλώνοντας οτι δεν μπορείς να πας εκεί που ανήκεις.

ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ,ΑΥΤΟ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΟΧΙ .

ααααααα οκ!
θενκς

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα
Ποναει ο αγκωνας μου και όλος μου ο πηχης ρε κοριτσια. Τελειωσε. ΔΕΝ ξανασιδερωνω. Ολα τσαλακωμενα θα τα φοραμε. Πωωωω

Αυτο με το να μπορεις να ψηφισεις στον τοπο κατοικιας σου, τα ατομα του τόπου όπου εχεις εκλογικα δικαιωματα, το ειχα ακουσει πριν 2-3 χρονια. Δεν ειμαι εντελως σιγουρη, αλλά θα πρεπει να μαζευεται ένα συγκεκριμενος αριθμος ψηφοφορων νομιζω. Ενας μονος του δεν μπορει, διοτι ετσι ειναι φανερο το τι ψηφισε. Πχ αν εγω εχω εκλογικα δικαιωματα στην Καβαλα, και μενω Χανια, μπορω στα Χανια να ψηφισω για βουλευτες του νομου Καβαλας, αλλα ετσι ειναι φανερο το τι ψηφισα, πόσα ατομα απο τα Χανια ψηφιζουν για το νομο Καβαλας?? Αυτο ειναι το όλο σκεπτικο. Δεν το εψαξα παραπερα διοτι δεν με αφορουσε πρακτικα. Δεν ξερω αν ισχυει ακομα.

Επίσης, κάτι άλλο που προσεξα, γραμμενοι στους εκλογικους καταλόγους ειναι 9μισι εκατομμυρια. Σε μια χωρα που εβγαλε με την προηγουμενη απογραφη 11 εκατομμυρια. Μου φαινεται τεραστιο αυτο το εκλογικο σωμα. Γυρω στα 7 εκατομμυρια θα περιμενα να ειναι οι ψηφοφοροι. Αν μεσα σε αυτους περιλαμβανονται 1 εκατομμυριο ομογενεις, μισο εκατομμυριο ηλικιωμενων που εχουν πεθανει και δεν τους εχουν σβησει απο τους καταλόγους, και λοιπες τετοιες περιπτωσεις, τοτε το ποσοστο της πραγματικης αποχής ειναι μικροτερο.

Για να μην παρεξηγηθω, εξακολουθω να θεωρω κατακριτεο το γεγονος οτι απλα βαρεθηκε καποιος να πάει στις πιο κρισιμες εκλογες των τελευταιων 50 ετων. Κι εξακολουθω να θεωρω μεγαλο το ποσοστο της αποχης, ακομα και στο 20-25-30%. Αλλα τα νουμερα ετσι όπως τα εβλεπα δεν μου βγαινανε..

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Καλημερα
Ποναει ο αγκωνας μου και όλος μου ο πηχης ρε κοριτσια. Τελειωσε. ΔΕΝ ξανασιδερωνω. Ολα τσαλακωμενα θα τα φοραμε. Πωωωω

Αυτο με το να μπορεις να ψηφισεις στον τοπο κατοικιας σου, τα ατομα του τόπου όπου εχεις εκλογικα δικαιωματα, το ειχα ακουσει πριν 2-3 χρονια. Δεν ειμαι εντελως σιγουρη, αλλά θα πρεπει να μαζευεται ένα συγκεκριμενος αριθμος ψηφοφορων νομιζω. Ενας μονος του δεν μπορει, διοτι ετσι ειναι φανερο το τι ψηφισε. Πχ αν εγω εχω εκλογικα δικαιωματα στην Καβαλα, και μενω Χανια, μπορω στα Χανια να ψηφισω για βουλευτες του νομου Καβαλας, αλλα ετσι ειναι φανερο το τι ψηφισα, πόσα ατομα απο τα Χανια ψηφιζουν για το νομο Καβαλας?? Αυτο ειναι το όλο σκεπτικο. Δεν το εψαξα παραπερα διοτι δεν με αφορουσε πρακτικα. Δεν ξερω αν ισχυει ακομα.

Επίσης, κάτι άλλο που προσεξα, γραμμενοι στους εκλογικους καταλόγους ειναι 9μισι εκατομμυρια. Σε μια χωρα που εβγαλε με την προηγουμενη απογραφη 11 εκατομμυρια. Μου φαινεται τεραστιο αυτο το εκλογικο σωμα. Γυρω στα 7 εκατομμυρια θα περιμενα να ειναι οι ψηφοφοροι. Αν μεσα σε αυτους περιλαμβανονται 1 εκατομμυριο ομογενεις, μισο εκατομμυριο ηλικιωμενων που εχουν πεθανει και δεν τους εχουν σβησει απο τους καταλόγους, και λοιπες τετοιες περιπτωσεις, τοτε το ποσοστο της πραγματικης αποχής ειναι μικροτερο.

Για να μην παρεξηγηθω, εξακολουθω να θεωρω κατακριτεο το γεγονος οτι απλα βαρεθηκε καποιος να πάει στις πιο κρισιμες εκλογες των τελευταιων 50 ετων. Κι εξακολουθω να θεωρω μεγαλο το ποσοστο της αποχης, ακομα και στο 20-25-30%. Αλλα τα νουμερα ετσι όπως τα εβλεπα δεν μου βγαινανε..

ο καταλογος διαβασα καπου ειναι συμφωνα με την απογραφη του 2001 και οχι με την περσυνη.οποτε ποσοι θα εχουν πεθανει κλ.π.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια οχι στον δημο κατοικιας αλλα πας στο κεπ και δηλωνεσαι στους εκλογικους καταλογους!και μετα σου λενε σε ποιο δημο θα πας να ψηφισεις!τα δικαιωματα σου παραμενουν εκει που ηταν!αν τωρα θελεις να μεταφερεις παλι τα δικαιωματα σου παλι μεσω κεπ αλλα θελει κανα τριμηνο να γινει η διαδικασια και αν μεσα σε αυτο τριμηνο προκυψουν εκλογες ειτε πας εκει που ησουν ειτε ξαναδηλωνεις σε εκλογικους καταλογους!
σας μπερδεψα ε? Rolling Eyes

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νενα βαλε και αυτους τους αλλοδαπους που μεσα σε μια νυχτα τους καναν ελληνες πολιτες για να παρουν ψηφουλινια.......

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις