Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
474 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 474 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 40]

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιατι νομιζουνε οτι μπορουνε να κανουνε οτι θελουνε?εμεις δεν εχουμε βουληση?

γκρινιαρα

γκρινιαρα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα ρε κοριτσια ειναι δυνατον να υπαρχουν τετοιοι γονεις???

εμεις παλι παντρευτηκαμε στο μερος μου και καθε οικογενεια πληρωσε το ποσο που αντιστιχουσε στους καλεσμενους της...οποτε δεν ειχαμε κανενα προβλημα...

και με τους κουμπαρους καναμε συμφωνια οτι διαθετουν το ταδε ποσο οποτε οτι εξτρα ηθελα εγω το πληρωσα απο την τσεπη μου...

χωρις φωνες και καβγαδες...και μας εμεινε αξεχαστος ο γαμος...οσο για τα λεφτα που μαζεψαμε κρατησαμε ενα ποσο για την εγκυμοσυνη,καποια τα φαγαμε και τα υπολοιπα τα δωσαμε σε ψωνια του σπιτιου μας.....

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οτι προοριζοτανε για το μωρο παει...τωρα για τη κλινικη ρωτανε ποσα διαθετουνε οι δικοι μου γιατι αυτοι θα δωσουνε μεχρι 1200.και εγω τους ειπα τπτ δε θα δωσουνε οι δικοι μου.ολα δικα τους!!!!!!!!!!!!!!!! Very Happy

γκρινιαρα

γκρινιαρα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofouli έγραψε:γιατι νομιζουνε οτι μπορουνε να κανουνε οτι θελουνε?εμεις δεν εχουμε βουληση?


αααααααα.......εμεις αποφασισαμε οποτε ερθει το μωρο να παρει το ονομα της παναγιας....και σε οποιον αρεσει....

δηλαδη ενα ονομα καθοριζει την αγαπη των παππουδων???που ζουμε στον μεσαιωνα???

εμεις θεματα με οικονομικα δεν εχουμε...ισα ισα οταν ξεμενουμε παρ'ολες τις δυσκολιες μας τσονταρουν κανα φραγκακι...

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΚΡΙΝΙΑΡΑ ΜΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΙ ΓΟΝΕΙΣ!!!ΕΜΕΝΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!ΣΕ ΟΛΑ Κ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ Κ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ!!!!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω ποτε δε ζητουσα χρηματα απο τους δικους μου γιατι παντα δουλευα.τωρα ομως εχουνε κοψει επιδομα για τις εξετασεις.και το ιδιο εβαλα να κανουνε και τα πεθερικα! Very Happy

evi27

evi27
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofouli έγραψε:οτι προοριζοτανε για το μωρο παει...τωρα για τη κλινικη ρωτανε ποσα διαθετουνε οι δικοι μου γιατι αυτοι θα δωσουνε μεχρι 1200.και εγω τους ειπα τπτ δε θα δωσουνε οι δικοι μου.ολα δικα τους!!!!!!!!!!!!!!!! Very Happy


χαχχαα καλά τους είπες!!κ τι απάντησαν?

αυτό πάλι που ρωτάνε πόσα θα δώσουν τα συμπεθέρια πολύ μ'εκνευρίζει!δλδ αν ο ένας έχει κι ο άλλος όχι,δεν θα δώσει ούτε αυτός πυ έχει??έλεος!κ τι τους νοιάζει στην τελική!

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΜΕΝΑ Κ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΓΕΝΝΕΣ ΤΑ ΕΣΚΑΣΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ!!!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιατι ειναι υποχρεωμενοι να δωσουνε?ο μπαμπας μου οταν γεννησε η νυφη μου εδωσε στο διαβαλκανικο 4500.οι γονεις της νυφης μου δεν ειχανε εκεινο το διαστημα.τωρα βοηθανε εκεινοι σε ολα γιατι ο μπαμπας ανελαβε εμενα και την αδελφη μου.οταν εχεις δινεις.και στο κατω κατω δεν ειναι υποχρεωμενοι.εχουνε και τα δικα τους!

γκρινιαρα

γκρινιαρα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα τα πεθερικα μου πληρωνουν το στεγαστικο και οι γονεις μου το καταναλωτικο...

εγω κι ο αντρας μου ολα τα υπολοιπα...

σε περιπτωση που ερθει μωρο η πεθερα μου θελει να του επιπλωσει το δωματιο και ο πεθερος μου να πληρωσει το τραπεζι της βαφτισης....

με τους γονεις μου δεν εχω μιλησει για αυτο το θεμα αλλα σιγουρα θα προσφερουν ο,τι μπορουν για το εγγονι τους...

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofouli έγραψε:γιατι ειναι υποχρεωμενοι να δωσουνε?ο μπαμπας μου οταν γεννησε η νυφη μου εδωσε στο διαβαλκανικο 4500.οι γονεις της νυφης μου δεν ειχανε εκεινο το διαστημα.τωρα βοηθανε εκεινοι σε ολα γιατι ο μπαμπας ανελαβε εμενα και την αδελφη μου.οταν εχεις δινεις.και στο κατω κατω δεν ειναι υποχρεωμενοι.εχουνε και τα δικα τους!

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τωρα τα πεθερικα δινουνε ενα ποσο καθε φορα που πληρωνεται ο πεθερος και οι δικοι μου οταν τους πω.ε δε θελω να τραβανε ζορια για να μη στερηθω.ειναι και η αδελφη μου στην αθηνα οποτε καλυτερα εκεινη παρα εμενα!

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ...ΕΧΩ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Κ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΚΟΣ ΜΑΣ...ΘΑ ΤΑΠΟΥΜΕ ΠΙΟ ΜΕΤΑ!!!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #33 - Σελίδα 16 M118 τονια!

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια καλημερα...τι μου κανετε,?ελπιζω να στε ολες καλα........εγω παντωσ αν με το καλο μεινω και ερθει εκεινη η ωρα θα τα πληρωσει ολα ο αντρας μου...απο τωρα βαζουμε λεφτα σε ενα λογαριασμο για αυτο τον σκοπο ...γνωμη μου ειναι οτι οι γονεις δεν ειναι υποχρεωμενοι να πληρωσουν και την κλινικη....μας μςγαλωνουν μας παντρευουν μας σπουδαζουν ε οχι και την κλινικη...ο κουνιαδος μου παντως τα πληρωσε ολα αυτος τωρα που γεννησε η συννηφαδα μου....ουτε ενα ευρω δεν πηρε απο πεθερικα και γονεις......αλλο αν θελουν να βοηθησουν να παρουν το καροτσακι η την κουνια......η αληθεια ειναι οτι διαβασα μονο την τελευταια σελιδα κια αν δεν καταλαβα καλα τι εννοουσατε συγχωρεστε με

evi27

evi27
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
toniach29 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ...ΕΧΩ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Κ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΚΟΣ ΜΑΣ...ΘΑ ΤΑΠΟΥΜΕ ΠΙΟ ΜΕΤΑ!!!



 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #33 - Σελίδα 16 M057

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οποιος θελει και μπορει ας δωσει...!!!!!!! Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #33 - Σελίδα 16 M004

evi27

evi27
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
art86 έγραψε:κοριτσια καλημερα...τι μου κανετε,?ελπιζω να στε ολες καλα........εγω παντωσ αν με το καλο μεινω και ερθει εκεινη η ωρα θα τα πληρωσει ολα ο αντρας μου...απο τωρα βαζουμε λεφτα σε ενα λογαριασμο για αυτο τον σκοπο ...γνωμη μου ειναι οτι οι γονεις δεν ειναι υποχρεωμενοι να πληρωσουν και την κλινικη....μας μςγαλωνουν μας παντρευουν μας σπουδαζουν ε οχι και την κλινικη...ο κουνιαδος μου παντως τα πληρωσε ολα αυτος τωρα που γεννησε η συννηφαδα μου....ουτε ενα ευρω δεν πηρε απο πεθερικα και γονεις......αλλο αν θελουν να βοηθησουν να παρουν το καροτσακι η την κουνια......η αληθεια ειναι οτι διαβασα μονο την τελευταια σελιδα κια αν δεν καταλαβα καλα τι εννοουσατε συγχωρεστε με


καλημέρα Άρτεμις! +μφωνώ....δεν είιναι υποχρεωμένοι...άλλο αν θέλουν να βοηθήσουν.. Very Happy

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημέρα κορίτσια !!

ο καθένας δίνει οτι μπορεί και αν θέλει, δεν είναι αναγκασμένοι οι γονείς μας να μας τροφοδοτούν
μονίμως !!!
εντάξει αν είναι κάποια μεγάλη ανάγκη και υπάρχει η δυνατότητα και δεν δώσουν ε τότε τι να πω ;
ας τα πάρουν μαζί τους....

είναι και οι γονείς που ενώ δεν έχουν δίνουν και τα παιδιά συνεχώς αρμέγουν εκεί η γαϊδούρια των παιδιών δεν έχει όριο...









sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμφωνω απολυτα.ουτε απαιτω ουτε τπτ.εμαθα με τα πολλα,εμαθα και με τα λιγα.απλα επειδη δωσαμε πολλα στα πεθερικα γι'αυτο ειμαι ετσι μαζι τους.και παλι δεν απαιτησα.....ο γιωργος τους ειπε πως καποια στιγμη πρεπει να βοηθησουνε και τον γιωργο.γιατι μεχρι πριν παντρευτουνε παιρνανε απο τον γιωργο και τα δινανε στον αλλο για να μη στερηθει τπτ και χωρισει.παρολαυτα χωρισανε και τωρα δηλωνει η πεθερα πως κανενα εγγονι δε θ'αγαπησει οσο το πρωτο.οκ...εγω τι σταση να κρατησω δηλ?τοσο βλαμμενα ειμαστε που τα ανεχομαστε ολα?

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο ειπα και εγω λεμονακι μου....αμα μπορουν και θελουν η βοηθεια ειναι δεκτη...αλλα οχι να θεωρουμε οτι ειναι υποχρεωμενοι να μας τροφοδοτουν μια ζωη...οι γονεις καλως η κακαως βοηθανε παντα με τον τροπο τους...ακομα και οταν αφηνεις το παιδι στην μαμα η στην πεθερα για να οπας καπου βοηθεια δεν ειναι και αυτο?????η οταν ο παπους θα δωσει χαρτζιλικι στο παιδι χριστουγεννα η πασχα.....και αυτο βοηθεια ειναι...

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και ενα κουμπι να σου δωσουνε βοηθεια ειναι.δε ξερω αν παρεξηγηθηκα με οσα ειπα αλλα εχω πολλα μαζεμενα και ηθελα να τα πω!

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ ποτέ δν έχω ζητήσει τιποτα!! το μόνο που πληρώσαν τα πεθερικά μου είναι η κρεβατοκαμαρη μας τώρα, γιατί το ήθελαν μόνοι τους! ότι κάνω φροντίζω να το κάνω με δικά μου λεφτά γιατί αγχώνομαι απιστευτα να ξέρω ότι για να κάνω κάτι εξαρτάμαι από καποιον άλλο εκτος από τις δικες μας δυνάμεις..ούτε περιμένω ότι θα δώσουν γενικότερα μελλοντικά..
ειμαι της αποψης οτι οσο μπορω εγω... γιατι οταν δινουν λεφτα πολλοι περνουν το δικαιωμα να ανακατευτουν και δν τα μπορω εγω αυτα!!


Σοφούλι έτσι που τα λες εισαι στο αλλο ακρο εσυ..αντι να εισαι παιδι που εκμεταλλευεσαι τους γονεις, εχετε γονεις που εκμεταλλευονται το παιδι!! καιρος να κοπει αυτο!!!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την boubou στις Τρι Μάης 08, 2012 2:03 am, 1 φορά

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofouli έγραψε:συμφωνω απολυτα.ουτε απαιτω ουτε τπτ.εμαθα με τα πολλα,εμαθα και με τα λιγα.απλα επειδη δωσαμε πολλα στα πεθερικα γι'αυτο ειμαι ετσι μαζι τους.και παλι δεν απαιτησα.....ο γιωργος τους ειπε πως καποια στιγμη πρεπει να βοηθησουνε και τον γιωργο.γιατι μεχρι πριν παντρευτουνε παιρνανε απο τον γιωργο και τα δινανε στον αλλο για να μη στερηθει τπτ και χωρισει.παρολαυτα χωρισανε και τωρα δηλωνει η πεθερα πως κανενα εγγονι δε θ'αγαπησει οσο το πρωτο.οκ...εγω τι σταση να κρατησω δηλ?τοσο βλαμμενα ειμαστε που τα ανεχομαστε ολα?
αυτά είναι βλακείες πες την πεθερά σου και είναι απλά πάτημα και μια φτηνή δικαιολογία για να μην δώσει λεφτά.

Τι θα πει πρώτο και δεύτερο ; αν δεν το πηγαίνεις αργότερα να το δει λέγοντας της αυτό είναι δευτερο
τι θα πει μετά ;

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και οταν σου παιρνουνε αυτοι και παρολαυτα θελουνε το πανω χερι?βασικα με παρεξηγησατε ε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις