Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
306 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 306 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΦΡΕΣΚΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ....ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΤΟ ΚΑΤΣΙΚΙΣΙΟ ΜΠΛΙΑΧ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΜΠΛΙΑΧ...ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΦΡΕΣΚΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΩ ΟΥΤΕ ΕΒΑΠΟΡΕ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!
ΜΜΜ ΕΙΡΗΝΗ ΤΟΝ ΣΙΔΗΡΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ??ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΕΡΝΩ ΠΡΩΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2ΩΡΕΣ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΗΨΗ ΤΟΥ ΣΙΔΗΡΟΥ..ΓΙΑΤΙ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗ ΤΟΥ...ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ..

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νικη δεν το χω ξανακουσει αυτο με το αγελαδινο! Ουτε στην σχολη μας το ειχαν πει!!!!!!!! Οτιδηποτε μπορει να κανει αλλεργια!!!!!!
Γενικα με τον σιδηρο πρεπει να χει αποκληση τουλαχιστον 2 ωρες και ιδανικα 3-4 ωρες μετα την ληψη γαλακτοκομικων.και απορροφαται καλυτερα με την προσληψη βιταμινης C!!!!! ( Πως τα λεω η ατιμη )!!!!! χΑΧαΧαχ!
Νικη μου το παιρνω κατα τις 2 τον σιδηρο μαζι με ενα φυλλικο οξυ,κατα τις 6 παιρνω το ασβεστιο,κατα τις 9-10 το μαγνησιο και πριν κοιμηθω το σιδηρο με το φυλλικο οξυ παλι!!!!!!!!

dorela

dorela
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
danik έγραψε: ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΦΡΕΣΚΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ....ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΤΟ ΚΑΤΣΙΚΙΣΙΟ ΜΠΛΙΑΧ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΜΠΛΙΑΧ...ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΦΡΕΣΚΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΩ ΟΥΤΕ ΕΒΑΠΟΡΕ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!
ΜΜΜ ΕΙΡΗΝΗ ΤΟΝ ΣΙΔΗΡΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ??ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΕΡΝΩ ΠΡΩΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2ΩΡΕΣ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΗΨΗ ΤΟΥ ΣΙΔΗΡΟΥ..ΓΙΑΤΙ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗ ΤΟΥ...ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ..


Εγώ που πίνω γάλα κακάο είμαι πολύ γαιδούρα???κ το άσπρο μου αρέσει αλλά μόνο αγελαδινό και φρέσκο.
Μόλις τώρα πήγα να πιώ το σίδηρο με το γάλα και διάβασα αυτό που είπες... Mad Mad

Νίκη για τις καούρες..το έγραψα και χθες..εγώ είχα μεγάλο πρόβλημα στο πρώτο τρίμηνο...σηκωνόμουν το βράδυ και δεν μπορούσα να κοιμηθώ..υπέφερα
Έτσι το έψαξα πολύ και διάβασα ότι το στομάχι χρειάζεται κάτι όξινο όταν έχει καούρες και το ΞΙΝΟΜΗΛΟ είναι το ιδανικό.
Έτρωγα από ένα μήλο μόλις ένιωθα ότι πάει να με πιάσει ,για 3 μέρες, και μετά μου πέρασαν εντελώς.
Δοκίμασετο και μακάρι να αντιδρούν όλοι οι οργανισμοί το ίδιο σε αυτό..σου μιλάω για μεγάλη ανακούφιση.

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dorela έγραψε:
danik έγραψε: ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΦΡΕΣΚΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ....ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΤΟ ΚΑΤΣΙΚΙΣΙΟ ΜΠΛΙΑΧ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΜΠΛΙΑΧ...ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΦΡΕΣΚΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΩ ΟΥΤΕ ΕΒΑΠΟΡΕ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!
ΜΜΜ ΕΙΡΗΝΗ ΤΟΝ ΣΙΔΗΡΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ??ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΕΡΝΩ ΠΡΩΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2ΩΡΕΣ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΗΨΗ ΤΟΥ ΣΙΔΗΡΟΥ..ΓΙΑΤΙ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗ ΤΟΥ...ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ..


Εγώ που πίνω γάλα κακάο είμαι πολύ γαιδούρα???κ το άσπρο μου αρέσει αλλά μόνο αγελαδινό και φρέσκο.
Μόλις τώρα πήγα να πιώ το σίδηρο με το γάλα και διάβασα αυτό που είπες... Mad Mad

Νίκη για τις καούρες..το έγραψα και χθες..εγώ είχα μεγάλο πρόβλημα στο πρώτο τρίμηνο...σηκωνόμουν το βράδυ και δεν μπορούσα να κοιμηθώ..υπέφερα
Έτσι το έψαξα πολύ και διάβασα ότι το στομάχι χρειάζεται κάτι όξινο όταν έχει καούρες και το ΞΙΝΟΜΗΛΟ είναι το ιδανικό.
Έτρωγα από ένα μήλο μόλις ένιωθα ότι πάει να με πιάσει ,για 3 μέρες, και μετά μου πέρασαν εντελώς.
Δοκίμασετο και μακάρι να αντιδρούν όλοι οι οργανισμοί το ίδιο σε αυτό..σου μιλάω για μεγάλη ανακούφιση.
Μαρια εμας μας ειχαν πει το αντιθετο στην σχολη,οτι οταν υπαρχει καουρα υπαρχουν αυξημενα γαστρικα οξεα και πως πρεπει να καταναλωνουμε κατι βασικο και οχι οξινο.γι αυτο παιρνουμε και αντιοξινα στις καουρες τυπου γκαβισκον κτλ.!!!!!! σε πιστευω ομως οτι σου περναγε!!!!
Γιατι και μας μας ελεγαν πως το κοψιμο δεν περναει με λεμονι και καφε και ειναι μουφα κτλ αλλα μολις πιω το κοψιμο εξαφανιζεται!!!!!ισως καποιοι οργανισμοι να αντιδρουν αλλιως!!!!

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΡΕ ΑΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΟΥΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΝΟ ΜΠΑΝΑΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΩ!!
ΟΛΟ ΞΕΧΝΑΩ ΝΑ ΠΙΩ ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ...ΤΟ ΠΕΡΝΩ ΑΝΑΒΡΑΖΟΝ!!ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΝΩ 2 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ..ΜΗ ΜΕ ΚΡΑΞΕΤΕ...ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ ΜΗ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΟΩΡΑ*...ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ...
*ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΡΟΩΡΑ....

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
danik έγραψε: ΡΕ ΑΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΟΥΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΝΟ ΜΠΑΝΑΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΩ!!
ΟΛΟ ΞΕΧΝΑΩ ΝΑ ΠΙΩ ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ...ΤΟ ΠΕΡΝΩ ΑΝΑΒΡΑΖΟΝ!!ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΝΩ 2 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ..ΜΗ ΜΕ ΚΡΑΞΕΤΕ...ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ ΜΗ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΟΩΡΑ*...ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ...
*ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΡΟΩΡΑ....
δεν πειραζει η μπανανα ειναι πλουσια σε μαγνησιο και καλιο!!!!! Οποτε 1 η αλλη!!!!!!!! Razz

dorela

dorela
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σίγουρα ο κάθε οργανισμός διαφορετικός και δεν θυμάμαι και που ακριβώς το διάβασα ,πάντως σε εμένα έπιασε !
ρε κορίτσια να σας πω κ το άλλο ..άσχετο αλλά μου έμεινε η απορία.
Προχθές που πήγα στον γιατρό μου έκανε και υπέρηχο και τον ρώτησα αν γύρισε το μωρό γιατί το νιώθω κάπως περίεργα.
Κ μου είπε ότι αν γυρίσει από τόσο νωρίς θα κάνουμε καισαρική.
Η καισαρική που κολλάει???
και που είναι το κακό???έχω διαβάσει ότι από νωρίς πέρνουν την θέση της γέννας τα έμβρυα

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dorela έγραψε:Σίγουρα ο κάθε οργανισμός διαφορετικός και δεν θυμάμαι και που ακριβώς το διάβασα ,πάντως σε εμένα έπιασε !
ρε κορίτσια να σας πω κ το άλλο ..άσχετο αλλά μου έμεινε η απορία.
Προχθές που πήγα στον γιατρό μου έκανε και υπέρηχο και τον ρώτησα αν γύρισε το μωρό γιατί το νιώθω κάπως περίεργα.
Κ μου είπε ότι αν γυρίσει από τόσο νωρίς θα κάνουμε καισαρική.
Η καισαρική που κολλάει???
και που είναι το κακό???έχω διαβάσει ότι από νωρίς πέρνουν την θέση της γέννας τα έμβρυα
Ρε συ εμενα ο δικος μου ειναι μονιμα με το κεφαλι κατω στους υπερηχους!!!!!!!!τι παει να πει? τα μωρα σβουριζουν συνεχως!!! Το θεμα ειναι οταν θα εχει μαλακωσει ο τραχηλος σου και θα κοντευει η ΠΗΤ σου να ειναι το μωρο με το κεφαλι κατω.τουλαχιστον εγω αυτο ξερω.μηπως στα λεει για να σου κανει καισαρικη? γιατι υπαρχουν και τετοιοι...

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kalimera koritsia, dorela proti fora to akouo auto stin b epipedou mou eipe i giatros oti den girise akomi to moro alla na min anisixiso mporei na girisei kai prin ti genna den mou eipe kati gia kesariki, tha rotiso kai tin giatro mou tin deutera alla de nomizo na isxiei kati tetoio.

dorela

dorela
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μα σας λέω μου έκανε μεγάλη εντύπωση...αλλά γενικά μιλάει πολύ συχνα για καισαρική και δεν μου αρέσει καθόλου αυτο Mad Mad Mad
Τεσπα...
Φιλάκια σε όλες...πάω σούπερ μάρκετ να ψωνίσω για το γλυκάκι μου (υγρό κέικ σοκολάτας)... θα κρατήσω από ένα κομματάκι για όλες Very Happy Very Happy Very Happy

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dorela έγραψε:Μα σας λέω μου έκανε μεγάλη εντύπωση...αλλά γενικά μιλάει πολύ συχνα για καισαρική και δεν μου αρέσει καθόλου αυτο Mad Mad Mad
Τεσπα...
Φιλάκια σε όλες...πάω σούπερ μάρκετ να ψωνίσω για το γλυκάκι μου (υγρό κέικ σοκολάτας)... θα κρατήσω από ένα κομματάκι για όλες Very Happy Very Happy Very Happy

ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!
Δεν ντρεπεσαι να μας βαζεις σε πειρασμους?????? που θα βρω εγω υγρο κεικ σοκολατας τωρα???????????!!!!!!!!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
 Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 4 - Σελίδα 5 215994 <3
Καλο γλυκο!!!!!  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 4 - Σελίδα 5 654655 Razz

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΣΕ ΕΜΑΣ ΕΙΔΙΚΑ ΤΙΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ..ΤΡΙΒΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΟΙ ΜΑΙΕΥΤΗΡΕΣ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!!!
ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΟ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ!!

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eutixos i dikia mou oute kan to exei anaferei.

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΡΩΤΗΣΗ:
ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΥΡΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΕΣΕΙΣ??ΘΑ ΣΑΣ ΦΑΝΕΙ ΑΣΤΕΙΟ..ΟΣΕΣ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕΤΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΠΡΟΣ ΣΤΟΝ ΘΩΡΑΚΑ??ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΑ !!!

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
danik έγραψε:ΕΡΩΤΗΣΗ:
ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΥΡΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΕΣΕΙΣ??ΘΑ ΣΑΣ ΦΑΝΕΙ ΑΣΤΕΙΟ..ΟΣΕΣ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕΤΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΠΡΟΣ ΣΤΟΝ ΘΩΡΑΚΑ??ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΑ !!!

oxi den exo vgalei tin kafe grami. alla nomizo oti einai apo ton afalo kai kato.

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια πονάααααω!!!! Η μέση με έχει πεθάνει!!! Δεν μπορώ να κουνηθώ! Ξέρει καμιά σας αν κάνει να βάλω κανένα έμπλαστρο μήπως και ανακουφιστώ; Επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη;

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kkkk έγραψε:Κορίτσια πονάααααω!!!! Η μέση με έχει πεθάνει!!! Δεν μπορώ να κουνηθώ! Ξέρει καμιά σας αν κάνει να βάλω κανένα έμπλαστρο μήπως και ανακουφιστώ; Επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη;

de nomizo na epitrepete alla pare ton giatro sou gia sigoura.

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια!! Κ εμένα μου ξεκίνησαν οι καούρες, έφαγα χθες 2 χαμπουργκερ και μέχρι το πρωί το μετάνιωνα.

Πήγα χθες στο γιατρό. Παρόλο που ήμουν αισιόδοξη, ο γιατρός δεν τα είδε και πολύ καλά τα πράγματα. Το μωράκι μας είναι μικρό και το αμνιακό λίγο. Sad Sad Στην καλύτερη περίπτωση θα γεννήσω ένα τελειόμηνο περίπου 2800 αλλά θέλει πολύ παρακολούθηση να μην σταματήσει να αναπτύσετε, doppler για το αν τρέφετε σωστά και τέτοια. Πρέπει λέει να έχω το νου μου στις κλωτσιές, έστω και για ώρες αν δεν κλωτσίσει κατευθείαν για υπέρηχο.

Ευτυχώς η μικρούλα είναι πολύ ζωηρή και μας δίνει δύναμη!

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MARIA TR έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια!! Κ εμένα μου ξεκίνησαν οι καούρες, έφαγα χθες 2 χαμπουργκερ και μέχρι το πρωί το μετάνιωνα.

Πήγα χθες στο γιατρό. Παρόλο που ήμουν αισιόδοξη, ο γιατρός δεν τα είδε και πολύ καλά τα πράγματα. Το μωράκι μας είναι μικρό και το αμνιακό λίγο. Sad Sad Στην καλύτερη περίπτωση θα γεννήσω ένα τελειόμηνο περίπου 2800 αλλά θέλει πολύ παρακολούθηση να μην σταματήσει να αναπτύσετε, doppler για το αν τρέφετε σωστά και τέτοια. Πρέπει λέει να έχω το νου μου στις κλωτσιές, έστω και για ώρες αν δεν κλωτσίσει κατευθείαν για υπέρηχο.

Ευτυχώς η μικρούλα είναι πολύ ζωηρή και μας δίνει δύναμη!

mi stenaxoriese koukla mou thetiki skepsi kai ola kala tha pane.

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε συνάρτηση με το ότι δεν βάζω και κιλά με βλέπω για πρόωρο. Δεν είναι και κακό, υγιή μωράκι να βγάλουμε αλλά δεν θέλω να ταλαιπωρηθεί με θερμοκοιτήδες ή να κάνω καισαρική. Όπως και να'χει μακάρι να το προλάβουμε και να μην μας πάθει τίποτα.

dorela

dorela
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρε γαμώτο απογοητεύομαι με αυτά που διαβάζω..δλδ για ποιον λόγο να μου αναφέρει την καισαρική χωρίς λόγο???δεν ξέρω..εγώ είμαι λίγο ρομαντική με όλο αυτό..σκέφτομαι ότι με αυτόν τον άνθρωπο(γιατρό) θα μοιραστώ την πιο όμορφη στιγμή της ζωής μου..θα ήθελα να μας βλέπουν και λίγο πιο ανθρώπινα και όχι μόνο να τα αρπάξουν.βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις δεν λέω αλλά εγώ όπως έχω ξανααναφέρει άλλαξα γιατρό για καλύτερα υποτίθεται,τον έχω εδώ και ένα μήνα τώρα,έχω πάει 3 φορές και από την αρχή δεν μου άρεσε ο τρόπος του.

Προχθές λοιπόν που πήγα προσπάθησα να μην τον διακόψω με κάποια ερώτηση(όλες ξέρετε πόσες απορίες και ερωτήσεις έχουμε ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη)
αφού τελείωσε τον μισάωρο μονόλογο και μου είπε αυτά ακριβώς που μου είχε πει και την προηγούμενη φορά με ρώτησε αν έχω κάτι να ρωτήσω και τον ρώτησα για την προεκλαμψία..το είχε αναφέρει αυτός σαν ασθένεια και τον ρώτησα απλά αν έχει να κάνει με την πίεση επειδή εμένα δεν μου την έχουν μετρήσει ποτέ από την αρχή της εγκυμοσύνης.και κάτι ακόμα τον ρώτησα για μια αρρώστια που μου ειπε ότι δεν πέρασα και ρε κορίτσια με πήρε από τα μούτρα..'και δεν θα κάνουμε εδώ παθολογική ιατρική' 'εγώ ξέρω ότι δεν θα πάθεις προεκλαψια' αλλά με ειρωνία σαν να τον πρόσβαλα.
Τα πήρα κ εγώ στο κρανίο και του είπα ότι δεν είναι τρόπος αυτός και ότι ναι αν έχω μια απορία θα ρωτάω δεν ξέρω αν είναι παθολογική ιατρική αλλά χέστηκα κιόλας.
Να μην τα πολυλογώ σε πολύ έντονο ύφος με ρώτησε αν έχω κάτι άλλο να ρωτήσω και του είπα πως θα ήθελα να ξέρω την αμοιβή του για την γέννα και γενικά πόσο θα μου βγουνε όλα μαζί πάνω κάτω.κορίτσια εκει έζησα το θέατρο του παραλόγου:

'Ααααααααααααααα εγώ θα σε ξεγεννήσω????ε δεν το ήξερα βρε κορίτσι μου τότε πρόκειται για παρεξήγηση..εγώ νόμιζα ότι θα σε παρακολουθώ μέχρι τέλος και μετά θα πας σ'όποιο νοσοκομείο εφημερεύει..ε τότε να βάλω την κάρτα σου πάνω(τις υπόλοιπες τις είχε καταχωνιασμένες σε ένα συρτάρι και τις 'δικές' του επάνω στο γραφείο).Η συμπεριφορά του άλλαξε 180 μοίρες..τούμπα σας λέω.δηλαδή έτσι μας βλέπουν ρε κορίτσια με βάση τα λεφτά???έφαγα πολύ άγριο ξενέρωμα Mad Mad Mad

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MARIA TR έγραψε:Σε συνάρτηση με το ότι δεν βάζω και κιλά με βλέπω για πρόωρο. Δεν είναι και κακό, υγιή μωράκι να βγάλουμε αλλά δεν θέλω να ταλαιπωρηθεί με θερμοκοιτήδες ή να κάνω καισαρική. Όπως και να'χει μακάρι να το προλάβουμε και να μην μας πάθει τίποτα.
Μαρακι μου μην στεναχωριεσαι...στον εβδομο εχουμε μπει πια!δεν θα παθει κατι το μωρακι σου!!!!!! εξαλλου το νιωθεις οπως λες... !!!οι γιατροι τα φουσκωνουν και λιγο για να ειναι μεσα αν προκυψει κατι!!!!μια χαρα θα πανε ολα!!!πολλες γυναικες γεννανε προωρα ξερω 3 περιπτωσεις τωρα πρσφατα απο φιλες της μαμας μου που γεννησαν στην 31 και στην 34 εβδομαδα και ειναι μια χαρα τα μωρακια!!!!!! SmileΑπλα να χεις τον νου σου! <3

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dorela έγραψε:Ρε γαμώτο απογοητεύομαι με αυτά που διαβάζω..δλδ για ποιον λόγο να μου αναφέρει την καισαρική χωρίς λόγο???δεν ξέρω..εγώ είμαι λίγο ρομαντική με όλο αυτό..σκέφτομαι ότι με αυτόν τον άνθρωπο(γιατρό) θα μοιραστώ την πιο όμορφη στιγμή της ζωής μου..θα ήθελα να μας βλέπουν και λίγο πιο ανθρώπινα και όχι μόνο να τα αρπάξουν.βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις δεν λέω αλλά εγώ όπως έχω ξανααναφέρει άλλαξα γιατρό για καλύτερα υποτίθεται,τον έχω εδώ και ένα μήνα τώρα,έχω πάει 3 φορές και από την αρχή δεν μου άρεσε ο τρόπος του.

Προχθές λοιπόν που πήγα προσπάθησα να μην τον διακόψω με κάποια ερώτηση(όλες ξέρετε πόσες απορίες και ερωτήσεις έχουμε ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη)
αφού τελείωσε τον μισάωρο μονόλογο και μου είπε αυτά ακριβώς που μου είχε πει και την προηγούμενη φορά με ρώτησε αν έχω κάτι να ρωτήσω και τον ρώτησα για την προεκλαμψία..το είχε αναφέρει αυτός σαν ασθένεια και τον ρώτησα απλά αν έχει να κάνει με την πίεση επειδή εμένα δεν μου την έχουν μετρήσει ποτέ από την αρχή της εγκυμοσύνης.και κάτι ακόμα τον ρώτησα για μια αρρώστια που μου ειπε ότι δεν πέρασα και ρε κορίτσια με πήρε από τα μούτρα..'και δεν θα κάνουμε εδώ παθολογική ιατρική' 'εγώ ξέρω ότι δεν θα πάθεις προεκλαψια' αλλά με ειρωνία σαν να τον πρόσβαλα.
Τα πήρα κ εγώ στο κρανίο και του είπα ότι δεν είναι τρόπος αυτός και ότι ναι αν έχω μια απορία θα ρωτάω δεν ξέρω αν είναι παθολογική ιατρική αλλά χέστηκα κιόλας.
Να μην τα πολυλογώ σε πολύ έντονο ύφος με ρώτησε αν έχω κάτι άλλο να ρωτήσω και του είπα πως θα ήθελα να ξέρω την αμοιβή του για την γέννα και γενικά πόσο θα μου βγουνε όλα μαζί πάνω κάτω.κορίτσια εκει έζησα το θέατρο του παραλόγου:

'Ααααααααααααααα εγώ θα σε ξεγεννήσω????ε δεν το ήξερα βρε κορίτσι μου τότε πρόκειται για παρεξήγηση..εγώ νόμιζα ότι θα σε παρακολουθώ μέχρι τέλος και μετά θα πας σ'όποιο νοσοκομείο εφημερεύει..ε τότε να βάλω την κάρτα σου πάνω(τις υπόλοιπες τις είχε καταχωνιασμένες σε ένα συρτάρι και τις 'δικές' του επάνω στο γραφείο).Η συμπεριφορά του άλλαξε 180 μοίρες..τούμπα σας λέω.δηλαδή έτσι μας βλέπουν ρε κορίτσια με βάση τα λεφτά???έφαγα πολύ άγριο ξενέρωμα Mad Mad Mad
Ποτε δεν ειναι αργα να αλλαξεις γιατρο!!!!
Και εμενα ο δικος μου με ειχε ξενερωσει λιγο που δεν με θυμοταν αλλα τωρα ολα οκ.. ενταξει μπορει να ειχε και τα δικα του ο ανθρωπος.. αλλα αυτο που λες δεν ειναι ωραιο.βρες εναν αλλο και αλλαξε.αυτη ειναι η γνωμη μου.τους πληρωνουμε και θα μας βαλουν και χερι για τις αποριες? ελεος! κι αν ειναι τοσο φιλοχρηματος..... μαλλον σε βλεπω να στο πηγαινει πλαγιος με καισαρικη..ολο και κατι θα βρει να πει...καλυτερα να αλλαξεις..γνωμη μου.

dorela

dorela
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαράκι θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου.
Κατερίνα περαστικά κ εγώ έχω θέμα με την μέση και όταν είμαι πολλές ώρες στο πόδι και κάνω δουλειές με πονάει πολύ και η πλάτη ..για έμπλαστρο δεν ξέρω,ρώτα καλύτερα τον γιιατρό.

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dorela mou den thelo na se anxoso alla den mou aresan auta pou eipes mallon tha sou kanei kaisariki, kalitera na vreis enan allo giatro emena na fantasteis me tin dikia mou kanoume kai plaka sizitame diafora ratao oti thelo kai vlakies kai exei kai poli kosmo alla den ksepetaei kai einai kai poli psiras kai me ton iperixo kai me ta kila kai me eksetaseis tin vlepo san fili san diko mou anthropo eimai poli aneta mazi tis.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις