Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
483 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 483 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 40]

276ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Δευ Οκτ 18, 2010 1:19 pm

sonia1994

sonia1994
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπραβο tatijana Very Happy

http://www.pet2pet.gr/

277ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Δευ Οκτ 18, 2010 10:44 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Κοριτσακιαααα.. Γεια σας!!!
Σημερα στην 23η βδομαδα ακριβως και ο αντρακλαρας μου ειναι 542 γραμμαρια... Ολα super μου τα ειπε ο γιατρος.. Φτου,φτου και ολα καλα τελικα!!! Ειμαι πολυ χαρουμενη!!! Πονους παντως δεν εχω καθολου εκει που λετε... Μονο λιγο στα πλευρα που αυτο ειναι απο την σπονδυλικη λεει απο το βαρος της κοιλιας.. Ααααχ ειμαι πολυ ευτυχισμενη τωρα... Ριξαμε κι ενα γελιο τρελλο, Το τσουτσουνακι του ηταν ορθιο και καταλαβαινεται τι εγινε μεσα στο δωματιο απ τα γελια....
Καληνυχτακια σας!!!!! Σας φιλω ολες και ευχαριστω για το κουραγιο που μου ειχατε δωσει!!!

αντε τέλεια!!!μπραβο ..τσάμπα η στεναχώρια....
με το καλό να έρθει το καμαρι σου!

278ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Δευ Οκτ 18, 2010 10:46 pm

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:Κοριτσακιαααα.. Γεια σας!!!
Σημερα στην 23η βδομαδα ακριβως και ο αντρακλαρας μου ειναι 542 γραμμαρια... Ολα super μου τα ειπε ο γιατρος.. Φτου,φτου και ολα καλα τελικα!!! Ειμαι πολυ χαρουμενη!!! Πονους παντως δεν εχω καθολου εκει που λετε... Μονο λιγο στα πλευρα που αυτο ειναι απο την σπονδυλικη λεει απο το βαρος της κοιλιας.. Ααααχ ειμαι πολυ ευτυχισμενη τωρα... Ριξαμε κι ενα γελιο τρελλο, Το τσουτσουνακι του ηταν ορθιο και καταλαβαινεται τι εγινε μεσα στο δωματιο απ τα γελια....
Καληνυχτακια σας!!!!! Σας φιλω ολες και ευχαριστω για το κουραγιο που μου ειχατε δωσει!!!
πολυ χαιρομαι που ολα ειναι θετικα!συντομα θα τον εχεις στα χερια σου!
ειδες τζαμπα πηγε η στεναχωρια!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 417472

279ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Οκτ 19, 2010 3:30 am

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tina έγραψε:
popibar έγραψε:
tina έγραψε:καλησπερα
μια ερωτηση.εχετε κανει εξεταση κολπικου υγρου



στις δυο πρωτες εγκυμοσυνες δεν την ειχα κανει την συγκεκριμενη εξεταση .τωρα επειδη εχω αλλα γιατρο μου ειπε να την κανω και εμενα μου βγηκε θετικο το ουρεοπλασμα και μου εδωσε αντιβιωση αλλα η ανυσηχια μου ειναι αν δεν περασει με αντιβιωση τοτε τι γινεται κατα τον τοκετο;δεν ειναι επικινδυνο να μολυνθει το μωρο κατα τον φυσιολογικο τοκετο;εσυ γεννησες φυσιολογικα

Τινα με συγχωρείς που καθυστερησα. Λοιπον μια απλη καλλιεργεια κολπικών υγρών συνηθως γινεται στην αρχη απλα για μικρομολυνσεις.
Τώρα σχετικά με το ουρεοπλασμα. Το ειχα ρωτησει και εγώ αυτο για την γεννα αλλα λενε δεν μεταφέρετε στο παιδί και εκτος αυτου εκανα καισαρικη τελικα.
Αλλα η εξεταση PCR κοστίζει λιγο, δεν την κανουν ολοι οι μικροβιολογοι, καποιοι το θεωρούν και υπερβολικό, αλλα θα σου γραψω οσο μπορώ καλυτερα τη διαφορά απο την απλη καλλιεργεια.
PCR : Βλέπεις αν υπάρχει πραγματικά αυτο το "βακτηριο" (νομιζω οτι ειναι βακτηριο) στον κολπο απο το αν υπάρχει το DNA του και πολλαπλασιάζεται.
Απλή καλλιεργεια : Ο μικροβιολόγος βλέπει οτι μαλλον εχεις το βακτήριο χωρίς να ειναι 100% σιγουρος.
Αυτα όπως μου τα εξηγησε κι εμενα ο γυναικολόγος. Το θεμα εινια οτι τελικά δεν εχω ουρεόπλασμα.
Ασε που αν ειναι να παρεις αντιβίωση πρέπει να πάρει και ο άντρας σου. Αλλιώς δεν εχει νόημα. Είναι στα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα.

Επίσης Τατιάνα....ποοολυ χαίρομαι για σενα και τον γιοκα σου. Καλα η τσουτσούνα ολα τα λεφτά ε???? Εγώ την ειχα κολλήσει στο ψυγειο..χιχιιχι!!

280ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Οκτ 19, 2010 3:45 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
popibar έγραψε:

Επίσης Τατιάνα....ποοολυ χαίρομαι για σενα και τον γιοκα σου. Καλα η τσουτσούνα ολα τα λεφτά ε???? Εγώ την ειχα κολλήσει στο ψυγειο..χιχιιχι!!

Καλε αυτος δε θα αφηνει γκομενακια για γκομενακια στο δρομο..... Χαχαχαχ... Πως τα πατε κοριτσακια?? Εδω Σαλονικα παντως εχει απιστευτη ζεστη σημερα..

281ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Οκτ 19, 2010 4:03 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
popibar έγραψε:

Επίσης Τατιάνα....ποοολυ χαίρομαι για σενα και τον γιοκα σου. Καλα η τσουτσούνα ολα τα λεφτά ε???? Εγώ την ειχα κολλήσει στο ψυγειο..χιχιιχι!!

Καλε αυτος δε θα αφηνει γκομενακια για γκομενακια στο δρομο..... Χαχαχαχ... Πως τα πατε κοριτσακια?? Εδω Σαλονικα παντως εχει απιστευτη ζεστη σημερα..

ΒΡΕ ΤΣΑΠΕΡΔΟΝΕΣ!!! ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΑΚΙΑ ΤΟΥΣ...ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΤΑ ΚΑΜΑΡΙΑ ΜΑΣ ΠΡΩΤΑ....ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙΑ ...ΧΑ..ΧΑ...
ΕΓΩ ΣΥΓΚΡΑΤΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΟΡΕΣ....ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΛΕΩ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΠΟΝ!! ΧΙΙ..ΧΙ...
ΑΣΤΕΙΑ ΑΣΤΕΙΑ ΠΑΝΤΩς ΟΛΟΙ ΖΗΤΑΝΕ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΕ ΤΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΑΚΙΑ Ε?.....ΕΓΩ ΝΤΡΑΠΗΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΙ ΠΩς ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΚΙ??

ΦΙΛΙΑ
ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ..

282ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Οκτ 19, 2010 4:07 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
tatijana έγραψε:
popibar έγραψε:

Επίσης Τατιάνα....ποοολυ χαίρομαι για σενα και τον γιοκα σου. Καλα η τσουτσούνα ολα τα λεφτά ε???? Εγώ την ειχα κολλήσει στο ψυγειο..χιχιιχι!!

Καλε αυτος δε θα αφηνει γκομενακια για γκομενακια στο δρομο..... Χαχαχαχ... Πως τα πατε κοριτσακια?? Εδω Σαλονικα παντως εχει απιστευτη ζεστη σημερα..

ΒΡΕ ΤΣΑΠΕΡΔΟΝΕΣ!!! ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΑΚΙΑ ΤΟΥΣ...ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΤΑ ΚΑΜΑΡΙΑ ΜΑΣ ΠΡΩΤΑ....ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙΑ ...ΧΑ..ΧΑ...
ΕΓΩ ΣΥΓΚΡΑΤΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΟΡΕΣ....ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΛΕΩ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΠΟΝ!! ΧΙΙ..ΧΙ...
ΑΣΤΕΙΑ ΑΣΤΕΙΑ ΠΑΝΤΩς ΟΛΟΙ ΖΗΤΑΝΕ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΕ ΤΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΑΚΙΑ Ε?.....ΕΓΩ ΝΤΡΑΠΗΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΙ ΠΩς ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΚΙ??

ΦΙΛΙΑ
ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ..

Να σου πω... Μακαρι να σεβεται τις γυναικες.. Θα δειξει... Γερα να ειναι και καλοτυχα και ολα τα αλλα... Αλλα εχει πλακα που τα λεμε τωρα αυτα.. Σε τι νοσοκομειο θα γεννησετε? Εγω σε δημοσιο και καισαρικη-οχι οτι το τελευταιο με νοιαζει..

283ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Οκτ 19, 2010 4:14 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
tatijana έγραψε:
popibar έγραψε:

Επίσης Τατιάνα....ποοολυ χαίρομαι για σενα και τον γιοκα σου. Καλα η τσουτσούνα ολα τα λεφτά ε???? Εγώ την ειχα κολλήσει στο ψυγειο..χιχιιχι!!

Καλε αυτος δε θα αφηνει γκομενακια για γκομενακια στο δρομο..... Χαχαχαχ... Πως τα πατε κοριτσακια?? Εδω Σαλονικα παντως εχει απιστευτη ζεστη σημερα..

ΒΡΕ ΤΣΑΠΕΡΔΟΝΕΣ!!! ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΑΚΙΑ ΤΟΥΣ...ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΤΑ ΚΑΜΑΡΙΑ ΜΑΣ ΠΡΩΤΑ....ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙΑ ...ΧΑ..ΧΑ...
ΕΓΩ ΣΥΓΚΡΑΤΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΟΡΕΣ....ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΛΕΩ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΠΟΝ!! ΧΙΙ..ΧΙ...
ΑΣΤΕΙΑ ΑΣΤΕΙΑ ΠΑΝΤΩς ΟΛΟΙ ΖΗΤΑΝΕ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΕ ΤΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΑΚΙΑ Ε?.....ΕΓΩ ΝΤΡΑΠΗΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΙ ΠΩς ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΚΙ??

ΦΙΛΙΑ
ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ..

Να σου πω... Μακαρι να σεβεται τις γυναικες.. Θα δειξει... Γερα να ειναι και καλοτυχα και ολα τα αλλα... Αλλα εχει πλακα που τα λεμε τωρα αυτα.. Σε τι νοσοκομειο θα γεννησετε? Εγω σε δημοσιο και καισαρικη-οχι οτι το τελευταιο με νοιαζει..

αμα χρειαζεται να μην σε νοιαζει καθόλου..γερά μωρά πάνω απο όλα!! εγώ στεναχωριέμαι μόνο αν γίνει καισαρική χωρίς λόγο γιατι θα αισθάνομαι πως ο γιατρός με εκμεταλεύτηκε...αλλιώς όλα καλά..
εμένα ο γιατρός μου είναι και σε δημόσιο κ σε ιδιωτικά...αλλά μάλλον θα δω αν βρίσκεται κάπου εκείνη την ώρα και θα πάω εκεί..θα δουμε...τωρα για τον τρόπο θα δείξει ..τα έχω κάνει και τα δ΄υο για την ώρα..δεν με νοιάζει ιδιαίτερα αν ειναι φυσιολογικά η με καισαρική..απλά όπως ξανάπα να μην αισθανθώ οτι μου κάνει κάτι τσάμπα...για την ευκολία του ..γιατί τότε χάθηκε ο γιατρούλης!
πάντως πάνω απο όλα να γεννήσουμε γερά παιδάκια..συτό μετράει!!

284ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Οκτ 19, 2010 6:35 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
To 3D το εχετε κανει??

285ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Οκτ 19, 2010 11:01 am

marimag

marimag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμείς κάναμε το βητα επιπέδου στις 23 εβδομάδες χωρίς όμως να είναι 3D.
Ο γιατρός μας είπε οτι μπορεί να έχει για μας καλυτερη απόδοση αλλά για τον γιατρό είναι ακριβώς το ίδιο,βλέπει τα ίδια πράγματα όπως και στον κλασικό υπερηχο. Βασικά στο έλενα δεν δίνουν ούτε dvd όπως έχω ακούσει στα άλλα ιδιωτικά νοσοκομεία. Γερά να είναι τα μωράκια μας και σύντομα θα τα δούμε από κοντά....
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 893968

286ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Οκτ 19, 2010 11:09 am

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τατιανα? Γιατι ματια μου καισαρική πρώτο παιδί? Εκτος αν υπάρχει θέμα.
Παντως αν απλά επέλεξες καισαρική θα σου ελεγα να το ξανασκεφτεις.
Εγώ στο πρώτο ειχα παρει την αποφαση να γεννησω στο νοσοκομειο του Βόλου. Πήγα με σπασμενα νερά στις 2 τη νυχτα και απλά περίμεναν να κανω διαστολή. Γυναικες μπαίναν γεννούσαν και εγώ τίποτα, διαστολή 4(πρέπει να φτάσει το 10)!Από την αρχη μου ελεγαν "Ε εσυ για καισαρική θα πας". Αλλα βλέπεις ειχαν πολύ κινηση εκεινη την μερα και αφού ξεμπέρδεψαν απο όλες και κοντευε να τελειώσει και η 2η βάρδια μου εκαναν καισαρική στις 3 το μεσημερι. Μετα απο καιρό που βρηκα μια κοπέλα μεσα απο το νοσοκομειο μου ειπε οτι ο γιατρος που ηταν υπέυθυνος βαρδιας απλά δεν δίνει σε καμια χαπι για να βοηθήσει τη διαστολή γιατι πρέπει να σε παρακολουθούν. Δηλαδή θα μπορούσα να ειχα γεννησει φυσιολογικά.
Αποτελεσμα? Ειχα φρικτους πονους τις 4 πρώτες μερες. Ειχα καθετηρα και ορό για 3 μερες. Με αλλαζαν πλευρό γιατι δεν μπορούσα μονη μου. Δεν μπορούσα να κρατήσω καλα το παιδί με αποτέλεσμα να μην το θηλάσω και βγήκα μετά απο 7 μερες επειδή εκανα συνέχεια πυρετούς. Ασε που στο δικό μας νοσοκομείο το ταισμα και το αλλαγμα του παιδιού ειναι δική μας υπόθεση. Ειχα ολη μερα τον αντρα μου και τα βραδια τη μαμα και τα εκαναν ολα αυτοι. Εγω ξαπλα στο κρεββατι να πονάω.
Βεβαια ολα εξαρτώνται απο την γυναικα και απο τον γιατρό.
Τώρα επειδη βρηκα γυναικολόγο που τον εχω "ερωτευτει" σαν γιατρο, εχουμε και παιδιατρο τη γυναικα του, ειναι νεος σχετικά και ψαχνεται πολυ πανω στην γυναικολογία θα παω στην κλινική με προγραματισμενη πλεον καισαρική και ελπίζω να πάνε ολα καλα. Μου υποσχέθηκε οτι θα κανει και πολύ καλύτερη την ραφή, γιατί με αυτην που εχω τώρα εχει κρεμασει η κοιλιά εκει κατω.
Βεβαια αλλο 350 ευρω στο νοσοκομειο και αλλο 3.000 για κλινικη αλλα δεν δεχομαι να με χειρουργησει κανενας αλλος περα απο τον συγκεκριμενο γιατρο.
Τελος παντων πολλα εγραψα, ολα ειναι σχετικά απλά λενε οτι με τον φυσιολογικό τοκετο αναρρώνεις πολύ πιο γρήγορα και μπορείς να κανεις περισσότερες γεννες. Αλλα και αυτο σχετικό ειναι. Πρώτα ο Θεος να πανε ολα καλα με τις εγκυμσύνες μας και ακομη καλυτερα με τις γεννες μας!!!
Πολλά εγραψα και συγχυστηκα παλι που θυμηθηκα το νοσοκομειο....
Φιλια σε ολες!!

287ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Οκτ 19, 2010 11:39 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="popibar"]Τατιανα? Γιατι ματια μου καισαρική πρώτο παιδί? Εκτος αν υπάρχει θέμα.
Παντως αν απλά επέλεξες καισαρική θα σου ελεγα να το ξανασκεφτεις.

Υπαρχει θεμα γι'αυτο θα κανω καισαρικη.. Θα το υποστω και ουτως ή αλλως το επομενο μωρο θελω να το κανω μετα απο 2,5 χρονια οποτε δε βιαζομαι.. Τι να κανουμε... Ελπιζω ο καινουργιος σου γιατρος να ειναι πιο super... Εγω αν και η πρωτη μου φορα, τον εμπιστευομαι ειναι γνωστος πολυ.. Και με προσεχει γενικοτερα..

288ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Οκτ 19, 2010 9:57 pm

AngieMay

AngieMay
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας μανουλιτσες!ειμαι καινουριο μελος στη παρεα!θα γινω μανουλα αγοριου πρωτα ο θεος τελη φεβρουαριου!!εχω ραντεβου την αλλη εβδομαδα για β΄υπερηχο!ποιες οι εντυπωσεις σας? ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 654316

289ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Οκτ 19, 2010 10:03 pm

tina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
AngieMay έγραψε:Γεια σας μανουλιτσες!ειμαι καινουριο μελος στη παρεα!θα γινω μανουλα αγοριου πρωτα ο θεος τελη φεβρουαριου!!εχω ραντεβου την αλλη εβδομαδα για β΄υπερηχο!ποιες οι εντυπωσεις σας? ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 654316
καλημερα αντζι και καλωσηρθες στην παρεα μας ειμαι η τινα και εγω εχω πητ 22 φεβρουαριου.και εγω περιμενω τελος εβδομαδας να παω για το β επιπεδου.μας ευχομαι να εχουμε καλα νεα για τα μωρακια μας.

290ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τρι Οκτ 19, 2010 10:48 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AngieMay έγραψε:Γεια σας μανουλιτσες!ειμαι καινουριο μελος στη παρεα!θα γινω μανουλα αγοριου πρωτα ο θεος τελη φεβρουαριου!!εχω ραντεβου την αλλη εβδομαδα για β΄υπερηχο!ποιες οι εντυπωσεις σας? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

καλως ήρθες AngieMay!! με το καλό το μωράκι σου!!...
λοιπόν κορίτσια νομίζω ότι ο φεβρουάριος είναι μήνας αγοριών...είναι σαφώς περισσότερα...
φιλια

291ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τετ Οκτ 20, 2010 3:11 am

marimag

marimag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το 2011 θα έχει πολλά αγοράκια...
και δυο φίλες μου που γεννάνε μάρτη και Απρίλη αγοράκια περιμένουν..Ο γιατρός μας έχει δώσει ΠΗΤ 9 Φεβρουαρίου...
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 654316

292ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τετ Οκτ 20, 2010 8:42 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AngieMay έγραψε:Γεια σας μανουλιτσες!ειμαι καινουριο μελος στη παρεα!θα γινω μανουλα αγοριου πρωτα ο θεος τελη φεβρουαριου!!εχω ραντεβου την αλλη εβδομαδα για β΄υπερηχο!ποιες οι εντυπωσεις σας? ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 654316

Γεια σου κοριτσακι... Καλος ηλθες στην παρεα μας... Τελικα ναι πολλες θα γινουμε αγορομανες... Κι εγω αγορακι περιμενω.. Κανονικα η ΠΗΤ μου ειναι για 15/02 αλλα λογω καποιου θεματος που μου προεκυψε θα γεννησω με καισαρικη γυρω στις 2-9/2.. αν ολα πανε ηρεμα.. Αντε σιγα σιγα να μεγαλωνουμε η παρεα του Φευρουαριου.. Οσο για τον β' υπερηχο επειδη τον εκανα σε δημοσιο νοσοκομειο δε πειρα ουτε dvd ουτε μου κανανε 3D ουτε τιποτα...απλα μου εδειξε οτι ολα ηταν υπεροχα στον αντρακλαρα μου.. Με το καλο και σε σενα κοπελα μου..
Φιλια!!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 215994

293ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τετ Οκτ 20, 2010 11:13 am

marimag

marimag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κορίτσια με το στομάχι πως τα πάτε?
από την 23η εβδομάδα έχω απίστευτες καούρες. εχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά η κατάσταση δεν βελτιώνεται...και ειδικά το βράδυ μέχρι να κοιμηθώ περνάω ένα μαρτύριο.
Σόδες ξινόμηλα και γάλα που έχω δοκιμάσει δεν κάνουν τίποτα...ίσως πω να μου γράψει καποιο maalox simeco δεν ξέρω αν επιτρέπεται κατά την εγκυμοσύνη..
άλλες εγκυμονούσες λένε οτι οι καούρες δημιουργούνται όταν το παιδάκι βγάζει μαλλάκια...τι να πω πάντω,είναι πολύ ενοχλητικό
συναίσθημα και δεν μαφήνει να κοιμηθώ...
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 850933

294ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Τετ Οκτ 20, 2010 11:21 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marimag έγραψε:κορίτσια με το στομάχι πως τα πάτε?
από την 23η εβδομάδα έχω απίστευτες καούρες. εχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά η κατάσταση δεν βελτιώνεται...και ειδικά το βράδυ μέχρι να κοιμηθώ περνάω ένα μαρτύριο.
Σόδες ξινόμηλα και γάλα που έχω δοκιμάσει δεν κάνουν τίποτα...ίσως πω να μου γράψει καποιο maalox simeco δεν ξέρω αν επιτρέπεται κατά την εγκυμοσύνη..
άλλες εγκυμονούσες λένε οτι οι καούρες δημιουργούνται όταν το παιδάκι βγάζει μαλλάκια...τι να πω πάντω,είναι πολύ ενοχλητικό
συναίσθημα και δεν μαφήνει να κοιμηθώ...
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 850933

Καλημερα κοριτσακια... Εγω ευτυχως για την ωρα δεν εχω καουρες.. Κι ευχομαι να μην εχω.. Απο την αλλη ομως εχω-απο την ωρα που εμεινα εγκυος-ενα τρελλο μπουκωμα... Ολη μερα.. Μονο αυτο εχω.καθ'ολη την μεχρι τωρα πορεια της εγκυμοσυνης μου..

295ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Πεμ Οκτ 21, 2010 9:39 am

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marimag έγραψε:κορίτσια με το στομάχι πως τα πάτε?
από την 23η εβδομάδα έχω απίστευτες καούρες. εχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά η κατάσταση δεν βελτιώνεται...και ειδικά το βράδυ μέχρι να κοιμηθώ περνάω ένα μαρτύριο.
Σόδες ξινόμηλα και γάλα που έχω δοκιμάσει δεν κάνουν τίποτα...ίσως πω να μου γράψει καποιο maalox simeco δεν ξέρω αν επιτρέπεται κατά την εγκυμοσύνη..
άλλες εγκυμονούσες λένε οτι οι καούρες δημιουργούνται όταν το παιδάκι βγάζει μαλλάκια...τι να πω πάντω,είναι πολύ ενοχλητικό
συναίσθημα και δεν μαφήνει να κοιμηθώ...
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 850933


Εγώ ειχα στο πρωτο πολλές καουρες σχεδόν σε ολη την εγκυμοσύνη, τώρα ευτυχως προς το παρόν τίποτα.
Δεν υπάρχει χειρότερο. Δεν μπορείς καν να το περιγράψεις και νιώθεις απίστευτα δυσάρεστα.
Συχνα και μικρα γεύματα. οχι μπαχαρικά, βαριά και καυτερά φαγητά, νομίζω και η σοκολάτα εχει ευθυνη. Στον ύπνο βαλε 2 μαξιλάρια και προσπαθησε να κοιμασαι με ανασηκωμενη την πλάτη.
Εγώ προς το τέλος ήταν φορές που κοιμόμουν σχεδόν καθιστή.
Λένε ότι χαλαρώνουν οι μυες του ισοφάγου και γυρνανε οι τροφές πανω.

AngieMay καλως ήρθες στη παρέα μας. Πραγματικά πολλά αγοράκια πέσανε. Και το 2009 που εκανα τον γιο μου το ίδιο ειχα παρατητησει, ολες ειχαν αγόρια...γερά να ειναι και με το καλο να έρθουν.

Εγώ 2 μερες τώρα κορίτσια ειμαι πολύ κουρασμενη, δεν ξεκουράζομαι επαρκως, εχει και ο μικρός συναχι και δεν κοιμαται ευκολα και ποναει ολο μου το κορμι. Ωρες ωρες σηκώνομαια απο την καρέκλα και δεν μπορώ να περπατήσω...αλλα η μικρούλα εκει μεσα ουτε που με ενοχλεί...κουιέται λιγο οταν ξαπλώνω και τίποτε αλλο...
Φιλια, καλοβραδυ!!

296ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Πεμ Οκτ 21, 2010 9:38 pm

marimag

marimag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
thanks popibar για τις συμβουλες!!ελπίζω να πιάσουν τόπο..Με το καλό και το κοριτσάκι σου που είναι ήσυχο!!!!εμένα ο μπεμπης μπήκε δυναμικά στις κλωτσίτσες τώρα είναι πιο δραστήριος νωρίς το πρωί και μετά το απόγευμα!!τις άλλες ώρες δεν ακούω τίποτα... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 215994

297ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Σαβ Οκτ 23, 2010 7:55 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βρε κοριτσια.. Τι κακο αυτο με τα γλυκα??? Ποτε δεν τα ετρωγα κ τωρα τα θελω σαν τρελλη κ λυσσασμενη..

298ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Σαβ Οκτ 23, 2010 10:47 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Βρε κοριτσια.. Τι κακο αυτο με τα γλυκα??? Ποτε δεν τα ετρωγα κ τωρα τα θελω σαν τρελλη κ λυσσασμενη..

άστα..και εγώ δεν μπορώ να σταματήσω..έφτασα τα 7 κιλά τώρα.. τι να κάνω?? πρέπει να τα κόψω επειγ'οντως..
ασε που την 'αλλη βδομάδα έχω και την καμπύλη ζαχάρου να κάνω...πρέπει να προσέξω...την έκανε καμία μέχρι τωρα?

299ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Σαβ Οκτ 23, 2010 11:59 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
tatijana έγραψε:Βρε κοριτσια.. Τι κακο αυτο με τα γλυκα??? Ποτε δεν τα ετρωγα κ τωρα τα θελω σαν τρελλη κ λυσσασμενη..

άστα..και εγώ δεν μπορώ να σταματήσω..έφτασα τα 7 κιλά τώρα.. τι να κάνω?? πρέπει να τα κόψω επειγ'οντως..
ασε που την 'αλλη βδομάδα έχω και την καμπύλη ζαχάρου να κάνω...πρέπει να προσέξω...την έκανε καμία μέχρι τωρα?

Εγω την εκανα κ δεν ειχα κανενα προβλημα.. Ευτυχως!!!!! Ποτε εχετε ραντεβου τωρα?? Εγω στις 22 Νοεμβριου!

300ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! Σαβ Οκτ 23, 2010 12:48 pm

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμενα οι καουρες μου αρχισαν μολις χτες!!!Ειναι οντως ενοχλητικες..Πηγα προχτες στο γιατρο και μου βρηκε πολυ πεσμενο το σιδηρο,μου εγραψε κι ενα συμπληρωμα...Εκτος απο αυτο μου ειπε οτι η μπεμπα ειναι 800 γρ αλλα οτι αυτο ειναι φυσιολογικο.Εμενα παντως πολυ μου φανηκε.Εσας ποσο εινα τα μωρακια σας?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις