Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
184 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 184 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 39, 40, 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 41]

athinabehappy

athinabehappy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρες σε όλες τις όμορφες! Πως είμαστε; Εμένα με χτύπησε ο εφιάλτης της αϋπνίας και είμαι μέσα στα νεύρα!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα αθηνα!!!βλεπω γενικως εκνευρισμο σημερα ε?εγω 5μιση σηκωθηκα...παρολο ανεμιστηρα,η ζεστη δε παλευεται!

athinabehappy

athinabehappy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sofouli έγραψε:εγω γενικα εχω νευρα λες και δεν εχουνε ν'ασχοληθουνε με τπτ αλλο!ενιωσα πολυ ασχημα αλλα ροδα ειναι και γυριζει!μωρο θα κανω.....!!!!!!ελεος!και μια αλλη κοπελα συναδελφου του γιωργου εχθες πηρε τηλ να με ρωτησε ποσα κιλα εβαλα.οταν της ειπα μου απαντησε καλα δε το λυπασαι το μικρο?επισης μανα με μικρο 15 μηνων!τους εχει πει κανεις οτι οσο τρως τοσο μεγαλωνει και το μωρο?δηλαδη αν παρω 20 κιλα ποσο θα βγει το μικρο??????????????

Σοφάκι μου μη συγχίζεσαι γράψε τους κανονικότατα! Από τη ζήλια τους κάνουν πικρόχολα σχόλια...δείξε ανωτερότητα! Και γω τα έχω αυτά αλλά πλέον τους προωθώ στο "κάτω Αθηνάκι", σιγά μη σκάσω! Και στο κάτω κάτω αρέσουμε στους άντρες μας, οι υπόλοιποι περισσεύουν!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kαλημερα Αθηνα!

Μα το θεμα ειναι, ακομα και να εχεις βαλει κιλα, λογου χαρη εγω, εχω και θυροειδη και με τις ορμονες τωρα χειροτερεψε και εβαλα βαρος εκει που τον ειχα ρυθμισει, δεν εχουν κανενα δικαιωμα να σχολιασουν. εγκυες ειμαστε. ειμαι και εγω πολυ θυμωμενη με αυτη την κατασταση.

εμενα εδω προκτες γνωστη μου που πθγαμνε για καφε (εκανα και μια ωρα δρομο να τις δω) να λεει οτι τωρα που ειμαι χοντρη πρεπει να με σερβιρουν για δυο. ξερετε ποσο ασχημα ενιωσα;

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα Αθηνάκο!!!!Πακέτο η αυπνοία .....με τη ζέστη με πιάνει και μένα που και που......!!!!
Χριστίνα ........καλοπερνάς και εσύ με τη Sister in law!!!!!
Παναθεμά σας και τις 2 (Σοφάκι και Χριστίνα) που να είχατε πάρει κιόλας κιλά κιλά...σαν και εμένα +13...........ζήλια παιδί μου....τι πιο φυσιολογικό έγκυιοι είμαστε οεο.....!!!!!!
Κιλά είναι θα φύγουνε.................!!!!!!!!!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βικακι μου και γω πρεπει να πηρα ..φοβαμαι να ζυγιστω.. αλλα θα το τολμησω καποια στιγμη. ξεκινησες ομως πολυ αδυνατουλα αρα μια χαρα εισαι.
αλλα δεν ειναι τα κιλα το θεμα ειναι η συμπεριφορα καποιων γυναικων απεναντι μας!κοριτσια ελεος μαζι τους, εννοω συναντω φιλους αντρες πολλους και μου λενε κομπλιμεντα για να νιωθω καλα και αυτες να κανουν ετσι σε εγκυες γυναικες;



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kristinaki στις Τρι Ιουν 12, 2012 12:25 am, 1 φορά

athinabehappy

athinabehappy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δίκιο έχεις Χριστινούλα μου, αλλά τέτοια άτομα πάντα κάτι θα βρουν να σου πουν. Όσοι ζηλεύουν τη γλυκιά φάση που περνάμε πάντα θα βρίσκουν κάτι να πουν ενώ όσοι χαίρονται με εμάς, μας εμψυχώνουν. Οπότε αφήστε τις να βράζουν στο ζουμί της ζήλιας τους!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν εχουνε με τι ν'ασχοληθουνε!ουφ!α!!!προχθες μετα απο πολυ μπλα μπλα τον επεισα να κανουμε κατι.ε ειμασταν σε καλη ποζα αλλα ο κυριος ειχε το χερι στη κοιλια μου.η μπεμπα τοτε εκανε ολα τα χαζουλικα της και ο γιωργος εντυπωσιαστηκε τοσο που ασχοληθηκε με τη μπεμπα...ουτε καν ειχαμε αρχισει και εμεινα με την ορεξη...πηρα και εγω τη κοιλια μου και εφυγα!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σοφακι νομιζω δελεασε τον λιγο! Αποψε να βαλεις το πιο ωραιο σου μπειπι ντολλ και θα δεις αν το τολμησει η οχι!!

Αθηνα μου καλη δικαιο εχεις...

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kristinaki έγραψε:Βικακι μου και γω πρεπει να πηρα ..φοβαμαι να ζυγιστω.. αλλα θα το τολμησω καποια στιγμη. ξεκινησες ομως πολυ αδυνατουλα αρα μια χαρα εισαι.
αλλα δεν ειναι τα κιλα το θεμα ειναι η συμπεριφορα καποιων γυναικων απεναντι μας!κοριτσια ελεος μαζι τους, εννοω συναντω φιλους αντρες πολλους και μου λενε κομπλιμεντα και αυτες να κανουν ετσι σε εγκυες γυναικες;


Κοίτα να δείς τι τρέλα κουβαλάνε τα άτομα ...σε ζηλευάνε από πριν και καλά που είχες κορμάρα.....και σου λεει τώρα δεν μπορεί θα παχύνει.....οπότε θα πάρω το αίμα μου πίσω .....και καλά.....!!!!Εμένα πολλές γνωστές είχανε θέμα οτι είμουνα κόκαλο και δεν πάχαινα και τώρα μου λένε πωπωπωπω είδες τελικά πόσα πήρες ....πάχυνες πάχυνεσ μου λένε.....!!!!

athinabehappy

athinabehappy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α ρε Σοφάκι...έφαγες φρίκη! Από τώρα η μπέμπα κάνει κόμμα εναντίον σου με τον μπαμπά της! Εμένα το καλό μου όταν κάνουμε κάτι κάθεται ήσυχο και αφού τελειώσουμε γίνεται της τρελής! Το παιδί μου την καταλαβαίνει τη μαμά!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βικακι μου οντως δεν το σκεφτηκα αυτο.. παιρνουν το αιμα τους πισω οπως ειπες.Εχεις δικαιο γιατι συνεχεια με εβλεπε απο πανω ως κατω εντονα. ειχα σηκωθει να παρω καφε και γυρισα να τις ρωτησω αν θελουν κατι και αυτη κοιταζε.. τον ποπο μου!! αχαχαχαααααα

να σκασουν λοιπον απο το κακο τους οταν μας δουν και με τα νινακια αγκαλια, σεξυ μαμς!! χεχε

ελπιζω να μη γινομαι κακια σημερα εντωμεταξυ κοριτσακια μου Smile

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο7 - Σελίδα 40 215994

τι κανετε? ζεστη σήμερα Αθήνα κέντρο θα φτάσει 37! και αυριο 39!

ουφ κορίτσια χθες ήταν μια πολύ γεμάτη μέρα και δεν προλαβα πολύ να σας κάνω παρεούλα...

το πρωι β επιπεδου και καμπύλη ζαχάρου (100γρ γλυκόζης και 7!!! λήψεις αίματος) πέθανα!!!
γύρισαμε 2 το μεσημέρι σπίτι και ήμουν έτοιμη να καταρρέυσω απλά!
το απογευμα είχαμε τη γιορτούλα του νηπιαγωγείου και καμάρωσα τον γιοκα μου!!
το βραδυ πήγα στο γιατρό και τελειωσα στις 12 τα μεσάνυχτα! όλα καλά και επομενο ραντεβου 25 ιουλίου για υπέρηχο...

σήμερα χαλαρα.. θα κάνω κανα φαγητάκι... αν και ζεσταίνομαι... μόνο σαλάτες θέλω το μεσημέρι...

http://www.creativebeez.gr

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΕΣ ΜΟΥ....
Τι κάνετε? Εγώ ξύπνησα κατα τις 10 με εφιάλτη πάντα... μέχρι να συνέρθω να κανω καφε να σας διαβάσω πέρασε η ώρα..

Κορίτσια μου κόπηκε η ανάσα μωράκια εβλεπα στον ύπνο μου ξένα απροστάτευτα κι εγω έτρεχα και δε προλαβαινα να τα φροντήσω και χανότανε και τα έψαχνα, είχα και κάτι διδυμάκια αγκαλιά που μόλις τα άφησα μεταμορφώθηκαν σε μυρμίγκια κι επρεπε να λογοδοτήσω στη μάνα τους... Mad φρίκη!!!

Καλά τι χαζά ακούω???? Καθόσαστε και ανεχόσαστε την κάθε μλκω να σας θήγει και να σας λέει τις μλκίες της???? θα τρελαθώ στώμα δεν έχετε? Έχετε όοοοολο το δικαίωμα να τις βρίσετε και να το βουλώσουν αντε γιατί νευρίασα! Και σιγά τα κιλά που έχετε βάλει δηλαδή και γίνατε και χοντρές... τι θα λεγαν για μενα ας πούμε, για τη βίκυ για οποιαδήποτε από μας, έγκυες είσαστε, να τις δω όταν έρθουν στη θέση σας..
Δε θα τους ξαναμιλούσα απλά + ότι θα τις ξέχεζα..

Ας ηρεμήσω..
Μαριανθάκο συγχαρητήρια για το μπέμπη με το καλό να έρθει τώρα!!! Όλα καλά!!!!

joanna100883 έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ..ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 25 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΙΝΑΙ 800
Κι αναρρωτιόμουν πόσο να ναι το παιδί μου το παιδάκι μου σε αυτή την εβδομάδα? οπότε κάπου εκει... τέλεια joanna αφού πήρε και θέση αό τώρα μια χαρούλα!!! Αν και είανι ακόμη νωρίς δεν πρέπει να ανχονόμαστε!

Εμένα δινει κάτι καλές κλοτσούλες φαίνεται όλη η κοιλιά να μετακινηται!!

Πολύ ζέστη κορίτσια κι εδώ το βράδυ μόνο με εσώρουχα κοιμήθηκα..

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχασα την ευκαρια μου!σιγα μη ξανα κατσει!τωρα ξανα μετα που θα σαραντησω!το οτι θα κανουνε κομμα ειμαι σιγουρη αλλα τη μαμα τη σκεφτεται κανεις?

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα γιωτακο!!!και εμενα φαινεται σα φιδακι μεσα στη κοιλια!!ολη η κινηση αν και δε καταλαβαινω τι ειναι τι!
παω να κανω γεμιστα και αλλαξτε θεμα!το γεμισαμε αυτο!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα Μαριανθη μου! συγχαρητηρια για το νινακι σου!!! χαιρομαι που ολα καλα!

Καλημερα Γιωτακι, την επομενη φορα θα ακολουθησω τη συμβουλη σου προσωπικα! θα πεσει βρισιδι χεχε!!

κοριτσακια να ρωτησω κατι. αυτο με τη καμπυλη ζαχαρου που λετε τι ειναι; ειναι για το διαβητη κυησης; δε μου αναφερε τπτ ο γιατρος μ εμενα..

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μισο να το φτιαξω να σας το στειλω...ειναι εκει που λεει νεο θεμα ετσι; και πρεπει να επισυναψω μηνυμα

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι Χριστινάκι.. για το διαβήτη κύησης είναι...
εγώ την είχα κάνει και την άλλη φορα...
βασικά απο ότι κατάλαβα είναι θέμα γιατρού... ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του!

http://www.creativebeez.gr

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σοφάαααααααααακι έμεινες με το................... στο χέρι...πολύ ωραία...και εγώ έτσι τη παθαίνω.....!!!!
Αθηνά μόνο εσύ καλοπερνάς εδώ μέσα μου φαίνεται!!!!
Χριστινάκι .....σύνδεση με Κάιρο.....δεν μου φτάνει που ζεσταίνομαι δυσκολευόμαι στις κινήσεις μου έχω και τισ τρελές με τα κομπλεξιλίκια τους να με περιμένουν στην γωνία πόσα κιλ΄΄α θα πάρω για να μου την πουν ε αει σηχτήρ!!!!!!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

athinabehappy

athinabehappy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα Μαριάνθη...μεγαλώνει το μπεμπέ, τι ωραία!
Καλημέρα Γιωτάκι, τελικά δε ξέρω τι είναι καλύτερο οι εφιάλτες ή η αϋπνία!
Φιου πρόβλημα και ο ύπνος!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marianthi_m έγραψε:Ναι Χριστινάκι.. για το διαβήτη κύησης είναι...
εγώ την είχα κάνει και την άλλη φορα...
βασικά απο ότι κατάλαβα είναι θέμα γιατρού... ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του!

οκ μαριανθη μου νασαι καλα.. το ειχα απορια.. αν κανω γενικες αναλυσεις αιματος και δω το ζαχαρο μου ειναι το ιδιο;

Κοριτσακια ελατε στο νεο θεματακι!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
athinabehappy έγραψε:Α ρε Σοφάκι...έφαγες φρίκη! Από τώρα η μπέμπα κάνει κόμμα εναντίον σου με τον μπαμπά της! Εμένα το καλό μου όταν κάνουμε κάτι κάθεται ήσυχο και αφού τελειώσουμε γίνεται της τρελής! Το παιδί μου την καταλαβαίνει τη μαμά!
Κι εμένα Αθηνούλα ακίνητο μένει το παιδί παθαίνει το σοκ του κι αυτό και μετά τρομάζω να το ηρεμήσω για να το ξανανιώσω... Embarassed
Σοφούλι ξαναπροσπάθησε ρε μη τα παρατάς αφού θέλησε μια φορά έχεις πιθανότητες ακολούθησε συμβουλή από το Χριστινάκι και πες να ξεχάσει για λίγο τη μπέμπα έχεις κι εσυ ψυχή! Μη μας πει τώρα ότι ούτε κι αυτός σε θέλει γιατί θα μας τρελάνει, πως αντέχει;;;; Wink

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κουκλεςςςςς το γεμισαμε αυτο!! μπειτε εδω:

Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8

http://forum.eimaimama.gr/t12625-topic

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 39, 40, 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις