Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
105 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 105 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γειά σας,

όταν ο άντρας σας δεν θέλει να δεί τους γονείς σας μπροστά του για λόγους που είναι δικαιολογημένος και αρνήται να έχει οποιαδήποτε σχέση μαζί τους πως θα το αντιμετωπίζατε??? Βασίκά ο άντρας μου έχει δίκαιο απλά έχει έντονες αντιδράσεις στο θέμα και στο παρελθόν είχε δόσει πολλές εύκαιρίες άλλα καμία αλλαγή δεν έγινε και εδω και 2 χρόνια δεν τους μιλάει αλλα ούτε τους θέλει να έρχονται στο σπίτι μας και ούτε αυτος παει.
Εγω βασικά είμαι πολύ συγχυσμένη και πληγωμένη με το όλο θέμα και με τους γονείς μου αλλα και με τον σύζυγo μου που πιστεύω ότι έχει περισότερο μυαλό και πρέπει να βάλει νερό στο κρασί του και απλά να κρατούμε τα προσχύματα, να υπάρχει τουλάχιστο τυπική σχέση για χάρη της σχέσης μας αλλά και του παιδίού μας που είναι 16 μηνών, τώρα δεν είναι σε θέση να καταλάβει αλλα όπου νασαι θα καταλαβαίνει!!
Εγώ πάω και βλέπω τους γονείς μου και παίρνω και το παιδί χωρίς κανένα πρόβλημα απλά ειναι πιο δύσκολο όταν η κατάσταση είναι τεταμένη και δεν είναι φυσιολογική!
Το αποτέλεσμα είναι ότι έχουμε έντονες συγκρούσης με τον σύζυγο μου για το θέμα και απομακρυνθύκαμε αρκετά. Τι πρέπει να κάνω? τι να βελτιώσω?

Έχει κάποια που βιώνει παρόμοια κατάσταση??

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ολα εχουν να κανουν περισσοτερο με την αφορμη για ολα αυτα. ποσο σοβαρη ηταν. εγω εχω παραδειγμα τον αδερφο μου με τη νυφη μου. εγιναν καποια αρκετα σοβαρα πραγματα απο τη μερια των γονιων της και ο αδερφος μου εκτοτε τους ξεγραψε, τους εβαλε "Χ"
το συζητησε πολλες φορες με τη γυναικα του. συμφωνησαν οτι εκεινος ειχε δικιο και εκεινη ως συζυγος του και εφοσον συμφωνουσε μαζι του στο δικιο του τον ακολουθησε. ποτε ομως δεν απαιτησε εκεινη να μην τους βλεπει.
εχουν περασει χρονια απο τοτε. εκεινος δεν εχει καμμια επαφη μαζι τους. εκενοι δεν πανε ποτε στο σπιτι του. και η γυναικα του πηγαινει και τους βλεπει μαζι με τα παιδια οποτε θελει. ξερει το αδικο τους, αλλα δεν παυουν να ειναι οι γονεις της.
συζητηση πολυ θελει και κατανοηση αμοιβαια.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ο αντρας μου τα παει πολυ καλα με τους δικους μου αν κ καποιες στιγμες για λογους που δν θα ηθελα να αναφερω θα ηθελε να σπασει το κεφαλι της μανας μου.εγω παλι απο την αρχη δν ειχα κ τις καλυτερες σχεσεις με τους δικους του κ φυσικα χειροτερεψαν απο την στιγμη που εμαθαν οτι θα εβγαζα το ονομα του πατριου μου

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86
εγω δεν εχω προβληματα επισης. ολοι τα παμε καλα με ολους και αγαπιομαστε (ειμαστε μια μεγαλη, αγαπημενη οικογενεια)
φυσικα, ολοι θα θελαμε καποιες στιγμες να σπασουμε το κεφαλι ολων. χαχαχα για οχι σοβαρους λογους και περαστικους παντα.
μονο ο αντρας μου με τον μπαμπα μου εχουν την τελεια σχεση! δεν διαφωνουν ποτε σε τιποτα.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω προσπαθω να βαλω ενα χ στα πεθερικα μου αλλα ειναι κομματακι δυσκολο αν αναλογιστεις οτι μενουμε στην ιδια πολυκατοικια Mad Σχέσεις Γαμπρού με τα πεθερικά του 679259 Σχέσεις Γαμπρού με τα πεθερικά του 679259

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΟΎΤΕ ΕΓΩ ΘΈΛΩ ΝΑ ΒΛΈΠΩ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΌ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΓΝΩΡΊΖΕΙ ΠΟΛΎ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΊ ΈΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΔΙΆΦΟΡΑ ΣΚΗΝΙΚΆ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΌΝ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ.ΟΜΩΣ ΚΆΝΩ ΤΗΝ ΠΆΠΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΈΧΟΜΑΙ ΣΠΊΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΈΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΊ ΓΙΑΤΊ ΌΣΟ ΝΑ ΝΑΙ ΠΑΠΠΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΡΗΣΩ ΤΟ ΕΓΓΌΝΙ ΤΟΥ.ΑΝ ΓΙΝΌΤΑΝ ΣΕ ΜΈΝΑ ΑΥΤΌ ΜΕΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΓΟΝΕΙΣ,ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΆΡΕΣΕ ΚΑΙ ΤΌΣΟ ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΟΥΝΑ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΑΣ ΤΟΥΣ ΑΦΉΝΕΙ ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΈΡΧΟΝΤΑΙ ΣΠΊΤΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΜΙΛΆΕΙ.

Mummy in love

Mummy in love
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχ αχαχ αυτά α προβλήματα με τα πεθερικά No ...Καλό θα ήτανε για χάρη του παιδιού να υπάρχει μία σχετική ανοχή. Και δεν μιλάω εκ του ασφαλούς Rolling Eyes .Κι εμείςέχουμε θέματα με τα πεθερικά μου αλλά για το παιδί γίνονται και κάποιες υποχωρήσεις Σχέσεις Γαμπρού με τα πεθερικά του 679259 .Τι να κάνουμε ρε παιδιά;

8Σχέσεις Γαμπρού με τα πεθερικά του Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τετ Ιουν 06, 2012 7:18 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α.Α κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει λογος να τους βλεπει αφου δεν θελει και αφου εχει και δικιο οπως λες.ειναι ασχημο να ερχεται σε δυσκολη θεση ο συζυγος σου καθε φορα που "πρεπει" να τους βλεπει και να μαλωνετε κιολας για τετοιο λογο.δεν ειναι υποχρεωμενος αφου δεν τα πανε καλα.εμενα δεν θα μου αρεσε να μου λεει ο αντρας μου οτι πρεπει να πηγαινω στα πεθερικα μου αν δεν τα πηγαιναμε καλα.εσεις οι δυο να ειστε καλα και ολοι οι αλλοι ειναι πιο δευτεροι σε μοιρα οπως και να το κανουμε.

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κορίτσια το θέμα είναι πολύ πιο περίπλοκο!! η μάνα μου με καταλαβαίνει απλα αδυνατή να χειριστή τον πατέρα μου!! φυσικά έγιναν και κάποιες παρεξηγήσεις με την μάνα μου που δεν είναι τόσο σοβαρές θα μπορούσε να της παραβλέψη κάποιος απλά ήταν και όλα αυτα με τον πατέρα μου τους πήρε μαζί το ποτάμι!
Το θέμα είναι ότι το επόμενο σαββατοκύριακο είναι το πάρτυ αρραβωνων του αδελφού μου και μου ανακοίνωσε ο σύζηγος μου ότι δεν είναι διαθετιμένος να έρθει για να παίξει θέατρο και να χαλάση την καλή του!! και εμένα δεν μου άρεσε κάθόλου αυτή η απόφαση γιατι πιστεύω ότι πρέπει να κρατούμε κάποια προσχύματα και να στηρίζουμε ό ένας τον άλλο! και είναι και το θέμα του παιδιού το οποίο θηλάζω ακόμη και ξυπνά το βράδυ και έτσι την παίρνω μαζί μου όπου και να πάω άρα θα πρέπει να πάρω και το παιδί μαζί μου με αποτέλεσμα να δυσκολεύτω αφάνταστα χωρίς το σύζηγό μου. Αυτά περίμενα να τα σεβαστή και λόγω της περίστασης να έρθει μαζι μου, άσε που θα έρθει και όλο το συγγενολόη απο εξωτερικό και όλοι θα τον γυρεύουν! και ξέρετε πως είναι όταν όλοι ακούνε την ιστορία απο την μια μερια ... δεν θέλω να τον κακοχαρακτηρίζει κανείς και να λένε ότι είμε μοναχή μου σε αυτο!! θα μου πείτε αστους να λένε αλλα εγω πως θα νοιώθω εκείνο το βραδύ??? μου πρότεινε να του αφήσω το παιδί αλλα είναι λύση να είμε με το άγχος ότι θα ξυπνήση!! αδιέξοδος!!! ακούω απόψεις!! Τι να κάνω? πως να το χειριστώ??

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νομίζω ότι πρέπει να κάνει την καρδιά του πέτρα και να έρθει.1ον για να σε βοηθήσει με το μωρό,2ον γιατί αυτοί που θαρθουν δεν είναι ανάγκη να ξέρουν τα ενδοοικογενειακά σας και να φύγουν με κακή εντύπωση για τον άντρα σου,3ον ο αδερφός σου και η κοπέλα του δε φταίνε να είναι στη μέση της κόντρας και 4ον πρέπει να παίξει θέατρο για χάρη σου και για να δείξει ότι σε στηρίζει και ότι είναι μαζί σου ότι και να γίνεται.Άλλο τα πεθερικά και άλλο εσύ.Δύσκολο το έργο και σε καταλαβαίνω αλλά...δυστηχως αυτα γίνονται στις οικογένειες και φέρνουν προβλήματα.Και έπειτα που ξέρεις μπορέι μετά απ'αυτο (αν έρθει) να αρχίσουν να έχουν πάλι σχέσεις έστω και τυπικές για χάρη του παιδιού.

http://shineon-n-on.blogspot.com

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ξέχασα να σας αναφέρω ότι μπλεχτηκαν και τα αδέλφια μου δυστηχως σε αυτό και ο αδελφός μου που αρραβωνιάζετε είχε πεί κάτι κουβέντες για τον άντρα μου και όταν ο άντρας μου τον ρώτησε απλά δεν πήρε απάντηση ποτέ!!
απλά πιστεύω ότι πρέπει να έρθει για εμένα και κανένα άλλο! εντομεταξύ ο πατέρας μου πρίν 2 βδόμάδες του είπε ότι θέλει να μιλήσουν και ο άντρας μου μου λέει να του πω τι μετα απο 2 χρόνια προβλημάτων!! και η αλήθεια φοβάμαι αυτή την συζήτηση γιατι ξέρω ότι θα βγεί εκτός ελέγχου!! απλα το σύστημα μου δεν το δέχετε ότι έτσι θα ήμαστε για όλη την ζωή μας!! εμείς κάνουμε δύσκολη την ζωή μας και κανένας άλλος! ας παίξει την πάπια σε κάποια πράγματα!! εγω έίμε μαζί του απλά δεν μπορω να τους διαγράψω!!! αλλα με ενοχλεί που έρχονται γιορτές γενέθλια και είναι στο περιθώριο η οικογένεια μου γιατι πάντοτε ήμουν άτομο που γιόρταζα και είχα πάντοτε κοντά τους δικούς μου και εγω εκ φύσεως μου είμε άτομο που συγχωρω και ξεχνώ και προχωρό!!!
Δύσκολα τα πράγματα!! Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να μπλέξω σε όλα αυτά και το μωρό αύριο θα αρχίσουν οι ερωτήσεις τι θα κάνω τότε???? αχχχχ

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
A.A έγραψε:ξέχασα να σας αναφέρω ότι μπλεχτηκαν και τα αδέλφια μου δυστηχως σε αυτό και ο αδελφός μου που αρραβωνιάζετε είχε πεί κάτι κουβέντες για τον άντρα μου και όταν ο άντρας μου τον ρώτησε απλά δεν πήρε απάντηση ποτέ!!
απλά πιστεύω ότι πρέπει να έρθει για εμένα και κανένα άλλο! εντομεταξύ ο πατέρας μου πρίν 2 βδόμάδες του είπε ότι θέλει να μιλήσουν και ο άντρας μου μου λέει να του πω τι μετα απο 2 χρόνια προβλημάτων!! και η αλήθεια φοβάμαι αυτή την συζήτηση γιατι ξέρω ότι θα βγεί εκτός ελέγχου!! απλα το σύστημα μου δεν το δέχετε ότι έτσι θα ήμαστε για όλη την ζωή μας!! εμείς κάνουμε δύσκολη την ζωή μας και κανένας άλλος! ας παίξει την πάπια σε κάποια πράγματα!! εγω έίμε μαζί του απλά δεν μπορω να τους διαγράψω!!! αλλα με ενοχλεί που έρχονται γιορτές γενέθλια και είναι στο περιθώριο η οικογένεια μου γιατι πάντοτε ήμουν άτομο που γιόρταζα και είχα πάντοτε κοντά τους δικούς μου και εγω εκ φύσεως μου είμε άτομο που συγχωρω και ξεχνώ και προχωρό!!!
Δύσκολα τα πράγματα!! Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να μπλέξω σε όλα αυτά και το μωρό αύριο θα αρχίσουν οι ερωτήσεις τι θα κάνω τότε???? αχχχχ
Ας κάνει μωρέ την πάπια κι ας έρθει όπως και νάχει.Γιατί θα είναι και οι άλλοι απο εξωτερικό που θα ρθουν.Δε θα πουν τα προσωπικά τους εκεινη την ώρα.Ένα φαι θα φάνε και θα πιουν για το καλό.Και μετά έξω απ'την πόρτα.Ας εχουν σχέσεις τυπικές γιατί δεν είναι καλό για το παιδί να μεγαλώνει με ψυχρότητα στις δύο οικογένειες.Πώς εμείς κάνουμε έτσι στις δικές μας πεθερές και κάπου το βουλώνουμε γιατί είναι μεγάλες,γιατί έχουν το ακαταλόγιστο από τα πολλά χάπια και στη τελική γιατί αγαπάμε πολύ τους άντρες μας.Ε ας το κάνει κι ο δικός σου.Γιατί είναι μια κατασταση που τρεις και λίγο θα είναι μπροστά σας.Γιορτές ,γενέθλια,χριστουγεννα,πάσχα...Πιο πολλά θα κερδίσει κάνοντας τα στραβά μάτια παρά θα χάσει.Γνώμη μου πάντα!

http://shineon-n-on.blogspot.com

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
συμφωνούμε άλλα πως θα το φέρω στα νερά μου!! Εχει μέσα του πολύ θυμό λόγω του ότι τα έχει μέσα του πολύ καιρο τώρα!!! καθε τρεις και λίγο τσακωνόμαστε γιαυτο το θέμα και μόνο!! μας πήρε πολύ πίσω!! άλλα προβλήματα δεν έχουμε!! φυσικά αυτο είναι αρκετό αλλα δεν με ακούει με τίποτα!!!! γίνετε το έλα να δεις όταν αρχίζουμε συζήτηση και αρχίζουμε της αναφορές στα γεγονότα που έγινας πριν 2 χρόνια με αποτέλεσμα να θυμόνουμε περισσότερο και να μην βγαίνει αποτέλεσμα!! αδιέξοδος βασικά!!!! πολύ δύσκολη κατάσταση!!

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καταρχήν ότι και να σου πει πές του ότι έχει δίκιο!Πιο ευκολα ακούμε κάποιον που δείχνει ότι είναι με το μέρος μας.Όταν του εναντιωθείς κι αυτος λογικά θα επιτεθεί γιατί 1ον νιώθει ότι έχει δίκιο και 2ον ότι είναι μόνος του.Αφού ξεκαθαρίσετε ότι είστε μαζί σ'αυτό που συμβαίνει και ότι σίγουρα δεν είσαι εναντίον του (πράγμα που φαντάζομαι ότι είναι και αλήθεια) τότε πες του να το δει σαν ευκαιρία (γιατί πραγματικά είναι ευκαιρία) για να ξαναρχίσουν οι σχέσεις σας αλλά αυτή τη φορά χωρίς πολλά πολλά και ούτε να εκτίθεται και να λέει ότι θέλει.Στο κάτω κάτω γονείς σου είναι και έστω και τυπικά πρέπει να έχει σχέση για σένα που σε φέρνει σε δύσκολη θέση με τη στάση του.Αν σε αγαπάει πρέπει(το "πρέπει" δεν είναι υποχρεωτικό,είναι για το καλό της οικογενειάς σας) να το κάνει για να είσαι εσύ καλύτερα και το παιδί του αργότερα.Και κατεπέκαταση και οι δυό σας μέσα στο σπίτι σας.

http://shineon-n-on.blogspot.com

????????


Επισκέπτης
κακως αφησατε το προβλημα να διαιωνιζεται και τωρα τι να ρθει να κανει ο ανθρωπος εκει....... επρεπε να το λυσετε νωριτερα

το μονο που μπορεις να του πεις ειναι να ερθει για χαρη σου και για να μη βγει αυτος ο κακος σε ολοκληρο σοι αλλα το δευτερο δε νομιζω να τον νοιαζει.......

μακαρι να ερθει κοπελα μου τι να πω

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλό θα ήταν να έρθει. Αφού ο πατέρας σου έκανε την κίνηση να του μιλήσει ας κάνει κι αυτός ένα βήμα πίσω. Όπως είπες κι εσύ πέρασαν δύο χρόνια. Δεν είπαμε από την μία ημέρα στην άλλη να γίνουν κολλητοί αλλά ας γίνει τουλάχιστον η αρχή. Ας ξεκινήσουν τις σχέσεις τους σε νέα βάση. Εσύ είσαι στην μέση. Από την μία οι γονείς από την άλλη ο άντρας σου. Και όπως είπε η κοπέλα πιο πάνω, έρχονται γιορτές, γενέθλια του παιδιού χαρούμενες καταστάσεις. Γιατί να χάνει το παιδί? Ας ρίξει λίγο νερό στο κρασί του κι εκείνος. Κάνε και με τον πατέρα σου μια κουβέντα (οι δυο σας)νωρίτερα να δεις πως το βλέπει το όλο θέμα να έχεις μια ιδέα και μετά μίλα και με τον άντρα σου.

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
είπες πως έχει δώσει ευκαιρίες..άρα??λυπάμαι αλλά εγώ θα ήμουν με το μέρος του άντρα μου.θεωρώ πως είναι λάθος να πιεζόμαστε για να έχουμε "καλές σχέσεις" με οποιονδήποτε επειδή είναι "συγγενείς"!
και κανείς δεν έχει το ακαταλόγιστο,γιατί να βάλει νερό στο κρασί του?οι γονείς σου δεν είναι ενήλικοι?ας δεχτούν τις συνέπειες των πραξεών τους.εφόσον δεν έχει πρόβλημα με το να επισκέπτεσαι τους γονείς σου έχει καλώς,συνέχιζε να τους βλέπεις,να βλέπουν και το εγγόνι τους ,όπως συνέχιζε να στηρίζεις τον άντρα σου και να μη τον πιέζεις!
ασε του χώρο και χρόνο να πράξει όπως ο ίδιος επιθυμεί και όποτε το επιθυμεί.
sorry αν τα λέω λίγο ωμά!!αλλά τα λέω καλοπροαίρετα Very Happy Very Happy

πολλά φιλιά!! Σχέσεις Γαμπρού με τα πεθερικά του 417472 Σχέσεις Γαμπρού με τα πεθερικά του 417472

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εχω περασει απο αυτην θεση και ενα εχω να πω!!!!
το παιδι μας βλεπει κ τους 2 παππουδες-γιαγιαδες
ο αντρας μου ποτε δεν ειπε οτι δεν θα βλεπει το μωρο τους γονεις μας για δικες μας διαφορες!!!

Efita

Efita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Φίλη Α.Α. οι απόψεις μου είναι σχεδόν σύμφωνες με της SHINEON. Δεν γνωρίζω πόσο σοβαρό ή μη ήταν αυτό που έγινε μεταξύ τους, αλλά εφόσον ο πατέρας σου του ζήτησε να μιλήσουν για μια ακόμη φορά, καλό θα ήταν να το κάνει, μήπως φτιάξουν κάπως οι σχέσεις γιατί αργότερα το παιδί σας σε γιορτές, γενέθλια κλπ θα θέλει να συνυπάρχετε όλοι και όχι πότε να λείπει ο μπαμπάς του και πότε οι παππούδες σου. Και βέβαια κακώς έχετε αφήσει το γεγονός να μπει στη σχέση σας και τσακώνεστε. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να τα βρει με τους γονείς του άλλου, απλά, λόγω του ότι είναι οι γονείς σου θα πρέπει να τους "ανέχεται" κάποιες φορές, όπως και αυτοί το ίδιο, όπως και συ "ανέχεσαι" την οικογένειά του και πάει λέγοντας. Πολιτισμένοι άνθρωποι είμαστε. Και φυσικά υπάρχουν φορές που καμία όρεξη δεν έχουμε να δούμε κάποιους ανθρώπους αλλά το κάνουμε για χάρη των παιδιών μας που καλό είναι να μεγαλώνουν σε ένα αρμονικό και ισορροπημένο περιβάλλον.

eirkat mam

eirkat mam
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="Α.Α"]
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΛΟΙΠΟΝ...ΕΓΩ ΖΩ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΕΜΕΙΣ,Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ Κ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ Κ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ...ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ Κ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ Κ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΩ ΚΑΤΩ...Ο ΜΠΑΤΖΑΝΑΚΗΣ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΕΧΟΤΑΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ 8ΧΡΟΝΙΑ Κ ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2ΧΡΟΝΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΟΥΤΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ...Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ Κ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΠΟΥΔΕΣ,ΕΚΕΙΝΟΣ ΟΜΩΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΙ...ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ Κ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ Κ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΥΠΟΧΩΡΗΣΗ Κ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΙΛΗΣΕΙ...ΑΛΛΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑΤΙ Κ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΘΥΡΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΣΩ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ...ΒΕΒΑΙΑ,ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΗΡΘΕ Κ ΜΑΣ ΤΙΜΗΣΕ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΦΕΡΘΕΙ ΑΨΟΓΑ Κ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΝ...ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ Κ ΓΙΑ ΜΑΣ...
ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΩ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ...ΑΛΛΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΠΛΕΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΗΣ ΣΚΡΟΦΑΣ ΝΥΦΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΩ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ...
Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΣΥ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΓΟΝΕΙΣ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ Κ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΕΡΘΕΙ ΑΣΧΗΜΑ...ΑΝ ΣΟΥ ΔΙΞΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ Κ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ,ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ Κ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑ...ΤΩΡΑ ΠΡΟΕΧΕΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ...Κ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΣΧΕΣΗ Κ ΟΧΙ ΟΙ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΤΟΥ...Κ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΟΜΟΡΦΑ Κ ΩΡΑΙΑ...Κ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΠΝΙΓΟΥΝ...ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ,Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΕΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ Κ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ...ΒΑΛΤΟΝ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΟΝ Κ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ!!!Κ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ Κ ΜΗΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΠΙΕΣΗΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ...ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΕΙΝΑΙ...
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΜΙΛΑΩ ΣΚΛΗΡΑ,ΑΠΛΑ ΖΩ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Κ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ...ΜΙΛΑ ΤΟΥ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΝΩΜΗ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΡΙΖΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Κ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!!!ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΟΥΣ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
markella_p έγραψε:ολα εχουν να κανουν περισσοτερο με την αφορμη για ολα αυτα. ποσο σοβαρη ηταν. εγω εχω παραδειγμα τον αδερφο μου με τη νυφη μου. εγιναν καποια αρκετα σοβαρα πραγματα απο τη μερια των γονιων της και ο αδερφος μου εκτοτε τους ξεγραψε, τους εβαλε "Χ"
το συζητησε πολλες φορες με τη γυναικα του. συμφωνησαν οτι εκεινος ειχε δικιο και εκεινη ως συζυγος του και εφοσον συμφωνουσε μαζι του στο δικιο του τον ακολουθησε. ποτε ομως δεν απαιτησε εκεινη να μην τους βλεπει.
εχουν περασει χρονια απο τοτε. εκεινος δεν εχει καμμια επαφη μαζι τους. εκενοι δεν πανε ποτε στο σπιτι του. και η γυναικα του πηγαινει και τους βλεπει μαζι με τα παιδια οποτε θελει. ξερει το αδικο τους, αλλα δεν παυουν να ειναι οι γονεις της.
συζητηση πολυ θελει και κατανοηση αμοιβαια.

δεχτά όλα αυτά αλλα αυτα να πιστέψω ότι δεν φέρνουν άλλα προβλήματα??? παράδειγμα στα γενέθλια των παιδιών δεν έρχονται? τα παιδιά αγαπούν την γιαγιά και τον παππού αφούς είναι περιορισμένες οι επισκέψεις γιατι όσο ναναι το να πηγαίνεις οικογενειακός είναι διαφορετικό απο το να προσπαθείς να βρεις ώρα να πας - τα σαββατοκύριακα παράδειγμα θα τα περάσεις με τον αντρούλη σου και όχι να τρέχεις να δείς τους γονείς σου με αυτά τα δεδομένα!! χριστούγεννα πάσχα κτλ τι γίνεται πως μπορεί να γίνει φυσιολογικό όλο αυτο??? δεν ξεγράφεις έτσι ανθρώπους όπως οι γονείς σου???

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
evigiorgos έγραψε:είπες πως έχει δώσει ευκαιρίες..άρα??λυπάμαι αλλά εγώ θα ήμουν με το μέρος του άντρα μου.θεωρώ πως είναι λάθος να πιεζόμαστε για να έχουμε "καλές σχέσεις" με οποιονδήποτε επειδή είναι "συγγενείς"!
και κανείς δεν έχει το ακαταλόγιστο,γιατί να βάλει νερό στο κρασί του?οι γονείς σου δεν είναι ενήλικοι?ας δεχτούν τις συνέπειες των πραξεών τους.εφόσον δεν έχει πρόβλημα με το να επισκέπτεσαι τους γονείς σου έχει καλώς,συνέχιζε να τους βλέπεις,να βλέπουν και το εγγόνι τους ,όπως συνέχιζε να στηρίζεις τον άντρα σου και να μη τον πιέζεις!
ασε του χώρο και χρόνο να πράξει όπως ο ίδιος επιθυμεί και όποτε το επιθυμεί.
sorry αν τα λέω λίγο ωμά!!αλλά τα λέω καλοπροαίρετα Very Happy Very Happy

πολλά φιλιά!! Σχέσεις Γαμπρού με τα πεθερικά του 417472 Σχέσεις Γαμπρού με τα πεθερικά του 417472

... και καλά κάνεις και τα λες ωμά, αλλα το θέμα είναι ότι βλέπω την μάνα μου να κλαίει και να θέλει να βελτιωθούν οι καταστάσεις απλα ο άντρας μου δεν δίνει καμία ευκαιρία, ο πατέρας μου απο την άλλη παλιά μου έλεγε να κανονίσουμε συνάντηση κάτι που εγω ποτε δεν ανάφερα στον άντρα μου γιατι τον έβλεπα ότι είναι στην πρίζα και θα έκανε το μεγάλο μπαμ! και βασικά ο άντρας μου περίμενε τον πατέρα μου να κάνει κίνηση συμφιλίωσης προς αυτόν ενώ ο πατέρας μου μου έλεγε έμενα και βασικα έγιναν όλα χάλια!!! όταν γέννησα έγινε το έλα να δεις!! και εκεί ήταν το αποκορύφωμα με τον άντρα μου να μην δέχετε τίποτα άλλο!! φυσικά επιδη και ο άντρας μου είναι στην πρίζα και ειναι πολύ θυμωμένος αντιδρά και πολύ έντονα και τους ρίχνει ευθύνες ότι αδιφορόυν στο ότι δεν προσπαθούν να βελτιωσουν την κατάσταση!! έχω και εγω φυσικα πολλες ευθύνες στο όλο θέμα ... ! και έτσι με του ψύλλου πήδημα και επιδή νοιώθει όλα αυτα κάνει μπαμ!! να καταλάβεις μέχρι και ο χαρακτήρας του βλέπω άλλαξε γιατι τον τρώει το όλο θέμα!! νοιώθει έντονη πίεση γιατι καταλάβει ότι και εγω είμε στρεσαρισμένη!! και νιώθει ότι δεν τον στηρίζω όσο θα έπρεπε! το θέμα είναι ότι τον κατανοώ απλα έχουμε διαφορά στον χαρακτήρα εγω συγχωρω ξεχνώ και προχορώ εύκολα, σε αντίθεση με αυτον. Ο άντρας μου είναι άτομο που θέλει άτομα που τον αγαπούν και που τους αγαπά γύρω του ενω εγω ξεχωρίζω, μπορεί να εχω φίλες που περνουμε καλα και ως εκεί δεν θα πω τα προσωπικά μου. Όπως και να έχει το θέμα είναι πολύ περίπλοκο απο το να μου λες να μην τον πιέζω γιατι πλέον η καθημερινότητα μας είναι μια πίεση με αυτο το θέμα στα πόδια μας.
Εγω ήμουν πολύ συνδεδεμένει με την μητέρα μου ήταν σαν φίλη μου αρά δεν μπορώ να αποδέχτω αυτού του είδους σχέση (τυπική) έγιναν κάποια λάθη οκ τα αναγνωρίζω και προχωρό δεν τον θέλω να έιναι κολλητσίδα με τους γονείς μου αλλα να κρατούμε τα προσχήματα!! και ένα απο τα προσχήματα είναι να συνοδέυει την οικογένεια του πχ στο πάρτυ του αδελφού της.
Μου είπε σε ανύποπτη φάση ότι αν δεν θέλω να πηγένω ούτε εγω στους γονείες του δεν έχει πρόβλήμα ... αλλά τι θα γίνει θα κάνει ο κάθενας τα δικά του στο σπίτι και απλα θα συνυπάρχουμε!!! εγω δεν πρόκειτε να καταφύγω σε τέτοιου είδους λύσης!! στο κάτω κάτω οι γονείς του δεν μου έκαναν κάτι, είναι πολύ καλά άτομα και τα εκτιμώ αχέτος το ότι με πληγώνη το ότι μόνο αυτοί μπαινοβγαίνουν στο σπίτι μας!!!
αρα ποια είναι τελικά η λύση??? ή μήπως δεν έχει...

Νανακι

Νανακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οι πολλες προσδοκιες που εχουμε απο τους αλλους ,γεννουν πολλες φορες παρεξηγηση.
Εμεις μπορει να θελουμε εκτος απο το γυιο η την κορη να παντρευτουμε και δεκα διαμερισματα /οικοπεδα/τραπεζικ. λογ/μους κλπ κλπ .
Αν ο πεθερος δεν τα δινει ειναι κακος!!

το αναφερω απλα ως παραδειγμα.

Αντιθετα αν αγαπαμε μονο τον ανθρωπο μας και δεν περιμενουμε η ευτυχια αυτη να εξαρτηθει και απο τον πεθερο ,με καποιο τροπο ,τοτε ,ολα λυνονται .

eirkat mam

eirkat mam
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Νανακι έγραψε:οι πολλες προσδοκιες που εχουμε απο τους αλλους ,γεννουν πολλες φορες παρεξηγηση.
Εμεις μπορει να θελουμε εκτος απο το γυιο η την κορη να παντρευτουμε και δεκα διαμερισματα /οικοπεδα/τραπεζικ. λογ/μους κλπ κλπ .
Αν ο πεθερος δεν τα δινει ειναι κακος!!

το αναφερω απλα ως παραδειγμα.

Αντιθετα αν αγαπαμε μονο τον ανθρωπο μας και δεν περιμενουμε η ευτυχια αυτη να εξαρτηθει και απο τον πεθερο ,με καποιο τροπο ,τοτε ,ολα λυνονται .


ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ...
Χ@ΣΜ@Ν@ ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΕΣ...ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ Κ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Κ ΑΣ ΜΗΝ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΑΥΓΟ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Κ ΟΧΙ ΙΔΙΑ...Κ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΕΙΣΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΕΝΩ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΕΙΣ Κ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΣΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ Κ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΝΩ ΚΑΤΩ...ΟΧΙ,ΛΟΙΠΟΝ...ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ Η ΤΟ ΑΓΡΙΟ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΑΛΥΣΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΟΠΟΙΟΣ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ...Κ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΘΕΛΩ...ΕΧΟΥΜΕ ΧΕΡΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ Κ ΝΑ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥΣ Κ ΤΑ ΚΟΠΑΝΑΝΕ...
ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΜΙΛΑΩ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΑΥΤΗ Η ΠΛΕΥΡΑ....

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
shineon έγραψε:Καταρχήν ότι και να σου πει πές του ότι έχει δίκιο!Πιο ευκολα ακούμε κάποιον που δείχνει ότι είναι με το μέρος μας.Όταν του εναντιωθείς κι αυτος λογικά θα επιτεθεί γιατί 1ον νιώθει ότι έχει δίκιο και 2ον ότι είναι μόνος του.Αφού ξεκαθαρίσετε ότι είστε μαζί σ'αυτό που συμβαίνει και ότι σίγουρα δεν είσαι εναντίον του (πράγμα που φαντάζομαι ότι είναι και αλήθεια) τότε πες του να το δει σαν ευκαιρία (γιατί πραγματικά είναι ευκαιρία) για να ξαναρχίσουν οι σχέσεις σας αλλά αυτή τη φορά χωρίς πολλά πολλά και ούτε να εκτίθεται και να λέει ότι θέλει.Στο κάτω κάτω γονείς σου είναι και έστω και τυπικά πρέπει να έχει σχέση για σένα που σε φέρνει σε δύσκολη θέση με τη στάση του.Αν σε αγαπάει πρέπει(το "πρέπει" δεν είναι υποχρεωτικό,είναι για το καλό της οικογενειάς σας) να το κάνει για να είσαι εσύ καλύτερα και το παιδί του αργότερα.Και κατεπέκαταση και οι δυό σας μέσα στο σπίτι σας.

Ετσι ακριβως!!! Για χαρη δικη σου και του παιδιου, καλο ειναι να φανει ανωτερος και να κρατησει ενα τυπικο επιπεδο στις σχεσεις τους οταν οι κοινωνικες περιστασεις απαιτουν να βρισκονται ολοι μαζι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις