Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
121 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 121 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MarialenaK έγραψε:Σαν να ακουω τον εαυτο μου!!! Αυτα ακριβως σκεφτομουν και εκανα το μπαμ... Καταπιεζα τον εαυτο μου για τον κωστα και εκεινος επλεε σε πελαγη ευτυχιας... Εκλαιγα, μου λειπανε, ηθελα να ζησω πραγματα και δεν μπορουσα... Σκεφτηκα να το περναει η κορη μου αυτο και επραξα οπως ακριβως θα ηθελα να κανει, σαν να μην ημουν εγω και συμβουλευα καποιον αλλον, το αντιμετωπισα γιατι οπως λες και εσυ θα ηταν παντα μια σκια αναμεσα μας, μια μαυρη σελιδα, δεν μπορουσα να ξαπλωσω μαζι του σκεφτομουν οτι δεν κανει τιποτα να με κανει ευτυχισμενη...
Προσεχε, δεν σε συμβουλευω να χαλασεις το σπιτι σου, αλλα παλεψε το ομως.

αυτό κάνω εδω και 3 χρόνια αλλα δεν οδηγεί πουθενά!!! αν δεν ήταν το παιδί απλα νομίζω δεν θα ήμουν εδω!! βασικά ο άντρας μου είναι πολύ ακριβοδίκαιος και προσπαθεί να είναι σωστός σε όλα αλλα έπαθε κόλλημα με όλα αυτα ρε παιδί μου και μας πάει πίσω όλο αυτό! είνα αρκετά δυναμικό άτομο και με αυτο το θέμα δεν ακούει τίποτε έχει θυμό μέσα του και δεν ξέρω πως να τον βοηθήσω και εγω να το ξεπεράση!! απλα πλέον δεν μιλούμε γιαυτο το θέμα αλλα είναι υφαίστειο μέσα μου εμένα τουλάχιστο που αναπάσα στιγμη θα εκραγεί και δεν ξέρω που θα μας οδηγήση!!σίγουρα ξέρω ότι δεν θέλω να χαλάσω το σπίτι μου γιατι μετα ακολούθουν άλλα χειρότερα πράγματα και δεν θέλω να βάλω το παιδί μου σε έτσι καταστάσεις αυτό ειναι βέβαιο!! αλλα αν έκανε κάποιες υποχωρήσεις έστω να μπορεί να τους βλέπει και να λεέι τα τυπικά ή μια φορά τον μήνα για εμένα και το παιδί να μπορεί να καθήσει να φάμε όλοι σαν οικογένεια δεν νομίζω να Ζητάω πολα!!! αλλα ναι θα το παλέψω και πρέπει να τον φέρω προ τετελεσμενου ώστε να καταλάβει και αυτος καποια πράγματα!! μπορεί να είναι και αύτο μια λύση!! τι να πω!! απλα θέλω την ζωή μου χωρις τσακωμούς εντάσεις και γκρίνιες δεν νομίζω να ζητάω πολλά!! έχουμε το παιδάκί μας και το χαιρόμαστε έχουμε την υγεία μας τι άλλο να ζητήσουμε!! τα υπόλοιπα μόνοι μας τα προκαλούμε αυτο πιστεύω!!

σου ευχομαι τα καλύτερα για την οικογένεια σου
και σε ευχαριστω για της συμβουλες σου

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ξεχασα να σου πω το σημαντικοτερο... Εγω τοτε που ειχα τα πολλα προβληματα μιλησα και στην πεθερα μου (φοβερα δικαιη και καλη γυναικα) και χωρις να του κανει κουβεντα απευθειας του πεταγε τις μπηχτες της... Της την ελεγε βεβαια και αγρια μαλιστα αλλα η πεθερα μου δεν μασαγε του τα εχωνε καλυτερα και απο μενα!!! Δοκιμασε καθε πιθανη λυση και ευχομαι να το καταφερεις!!! Να εχεις στο μυαλο σου ποσο δικαιο και σωστο ειναι αυτο που ζητας!!
Σου ευχομαι τα καλυτερα και να τα βρειτε σε αυτο το θεμα με τον αντρουλη σου!!!

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MarialenaK έγραψε:Ξεχασα να σου πω το σημαντικοτερο... Εγω τοτε που ειχα τα πολλα προβληματα μιλησα και στην πεθερα μου (φοβερα δικαιη και καλη γυναικα) και χωρις να του κανει κουβεντα απευθειας του πεταγε τις μπηχτες της... Της την ελεγε βεβαια και αγρια μαλιστα αλλα η πεθερα μου δεν μασαγε του τα εχωνε καλυτερα και απο μενα!!! Δοκιμασε καθε πιθανη λυση και ευχομαι να το καταφερεις!!! Να εχεις στο μυαλο σου ποσο δικαιο και σωστο ειναι αυτο που ζητας!!
Σου ευχομαι τα καλυτερα και να τα βρειτε σε αυτο το θεμα με τον αντρουλη σου!!!

σε ευχαριστώ και πάλι και θα τα πουμε συντόμος με εξελίξεις!!!! Σχέσεις Γαμπρού με τα πεθερικά του - Σελίδα 4 654316

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MarialenaK έγραψε:Ξεχασα να σου πω το σημαντικοτερο... Εγω τοτε που ειχα τα πολλα προβληματα μιλησα και στην πεθερα μου (φοβερα δικαιη και καλη γυναικα) και χωρις να του κανει κουβεντα απευθειας του πεταγε τις μπηχτες της... Της την ελεγε βεβαια και αγρια μαλιστα αλλα η πεθερα μου δεν μασαγε του τα εχωνε καλυτερα και απο μενα!!! Δοκιμασε καθε πιθανη λυση και ευχομαι να το καταφερεις!!! Να εχεις στο μυαλο σου ποσο δικαιο και σωστο ειναι αυτο που ζητας!!
Σου ευχομαι τα καλυτερα και να τα βρειτε σε αυτο το θεμα με τον αντρουλη σου!!!

σε ευχαριστώ και πάλι και θα τα πουμε συντόμος με εξελίξεις!!!! Σχέσεις Γαμπρού με τα πεθερικά του - Σελίδα 4 654316

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Επειδη η περιπτωση σου εχει τοσα κοινα με την δικη μου να ξερεις οτι θα σε εχω πολυ στο νου μου!!
Θα χαρω να ακουσω νεα σου και καλες εξελιξεις!!
Φιλια!!

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MarialenaK έγραψε:Επειδη η περιπτωση σου εχει τοσα κοινα με την δικη μου να ξερεις οτι θα σε εχω πολυ στο νου μου!!
Θα χαρω να ακουσω νεα σου και καλες εξελιξεις!!
Φιλια!!


ευχαριστω πολυ καλη μου ΧΧΧΧ φιλια

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
A.A έγραψε:
MarialenaK έγραψε:Επειδη η περιπτωση σου εχει τοσα κοινα με την δικη μου να ξερεις οτι θα σε εχω πολυ στο νου μου!!
Θα χαρω να ακουσω νεα σου και καλες εξελιξεις!!
Φιλια!!


ευχαριστω πολυ καλη μου ΧΧΧΧ φιλια

σκεφτόμουν την κουβέντα μας και δεν σε ρώτησα πόσο καιρό εσύ αντιμετώπιζες αυτο το πρόβλημα μέχρι ότου έρθει σε ένα υποφερτο επίπεδο και δεν πήρε πολύ πίσω την σχέση σου με την οικογένεια σου αλλα και με τον άντρα σου?? γιατι όσο ναναι διχάζεσαι και έχεις και τους μεν και τους δε να αντιμετοπίσεις εσυ??? για πες μου να δω πως το αντιμετώπισες??
φυσικά αν θέλεις έτσι!! σε ευχαριστώ!!!

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
9 μηνες που ειχα δεχτει τον πρωτο εκβιασμο του, να κοψω επαφη με ολους εγω μιλουσα κρυφα μαζι τους και οχι η σχεση μας με τους δικους μου δεν χαλασε γιατι με καταλαβαιναν (πως εκανε ο αντρας μου, καμια σχεση)!!
Μετα τους δεχτηκε και ειχα συχνα, σχεδον καθημερινα τα προβληματα αυτα που σου εχω πει ηδη... Τωρα απλα εχουν αραιωσει οι φασαριες που μου κανει, οχι οτι σταματησαν εντελως βεβαια!! Πριν δυο μηνες ηταν η τελευταια μεγαλη φασαρια που σχεδον κυριολεκτικα παιξαμε ξυλο...

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MarialenaK έγραψε:9 μηνες που ειχα δεχτει τον πρωτο εκβιασμο του, να κοψω επαφη με ολους εγω μιλουσα κρυφα μαζι τους και οχι η σχεση μας με τους δικους μου δεν χαλασε γιατι με καταλαβαιναν (πως εκανε ο αντρας μου, καμια σχεση)!!
Μετα τους δεχτηκε και ειχα συχνα, σχεδον καθημερινα τα προβληματα αυτα που σου εχω πει ηδη... Τωρα απλα εχουν αραιωσει οι φασαριες που μου κανει, οχι οτι σταματησαν εντελως βεβαια!! Πριν δυο μηνες ηταν η τελευταια μεγαλη φασαρια που σχεδον κυριολεκτικα παιξαμε ξυλο...

στην περίπτωση μου ποτέ μα ποτέ δεν μου απαγόρευσε ή να με βάλει να διαλέξω ανάμεσα σε εκέινον και στους γονείς μου! και έχω καθημέρινή επάφη με την μητέρα μου σίγουρα και γενικός τους βλέπω αρκετά συχνά γιατι πάω ή έρχετε η μάνα μου όταν είναι ό άντρας μου στην δουλειά αλλα και πάλι δεν έιναι νορμάλ σχέση!!! Γιορτές γενέθλια κτλ δεν συναντίομαστε ή και να συναντηθούμε πάω μόνη μου και δεν μου αρέσει καθόλου! εμένα απλά μου είπε ότι δεν μπορεί να έχει επαφή με άτομα που νοιώθει ότι δεν τον στηρίζουν κτλ (μεγάλες ιστορίες) όπως και να χει το πράμα το θέμα είναι ότι ναι είχε δίκαιο σε πολλά πραγματα αλλα όχι σε σημείο να κόψει κάθε είδους επαφές γιατι μετα έρχονται άλλου είδους προβλήματα αλλα απο εδω και εκεί που έγιναν κάποια βήματα απο πλευρά γονειόν μου και που αρνήθηκε να συζήτήση πιστεύω ότι αρχίζει να χάνει το δίκαιο το και αυτο το σύστημα μου δεν το χονεύει!!! Η σχέση σας δεν έπαθε ζημιά με όλα αυτά??? εμας πολύ μεγάλη αλλα ακόμη πιστεύω ότι διορθώνεται απλα αν υπάρχει και η δίκή του βοήθεια σε όλο αυτό! γιατι ήμαστε και η δύο άτομα που αγαπούν την οικογένεια τους και δεν θέλουν να διαλυθει σίγουρα απλά υπάρχει αυτό το κόλλημα ρε παιδί μου τι να πω δεν ξέρω....

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πρεπει να του εξηγησεις οτι εισαι με το μερος του οτι εχει δικιο (βλ. διπλωματια) κ οτι εσυ που θες να τον προστατευεις και να καμαρωνεις για εκεινον, το χανει το δικιο του που ενω εχει γινει κινηση μεταμελειας εκεινος δεν συγχωρει.. Γονεις ειναι κ κανουν λαθη, οι δικοι του δεν εχουν κανει ποτε? Αν θες κ εσυ βρισκεις πραγματα να πιαστεις... Κ τελοσπαντων πες του θα ηθελες μεθαυριο να μην μπορει το παιδι μας να κανει γιορτες μαζι μας και με την οικογενεια της?? Δεν εχω δικαιωμα πες του εγω να τα ζησω ολα αυτα?? Γιατι καθε φορα πρεπει να εχω κ απο ενα κενο? Θα ηθελες να σου ελεγα οτι γιορτη και γενεθλια κομμενη με τους δικους σου... Κ μην τον αφησεις να σου πει δεν με ενοχλει εμενα γιατι οταν το ζησει τοτε θα καταλαβει αν τον ενοχλει ή οχι...

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η σχεση μας ειχε ουτως ή αλλως ανεπανορθωτο προβλημα απο την στιγμη που εγω δυστυχουσα... Κ τωρα που κατα καιρους ολο κ βρισκει αφορμες για να μου φερνει το προβλημα στην επιφανεια παλι εγω δεν ειμαι καλα μαζι του!! Αλλα οπως και να εχει δεν εχω φανταστει ετσι την ζωη μου, δεν μπορουσα και δεν μπορω να βλεπω ευτυχισμενες οικογενειες και "σογια " μονο στην τηλεοραση.. Θελω να τα βλεπω σπιτι μου ολα αυτα!!!

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MarialenaK έγραψε:Πρεπει να του εξηγησεις οτι εισαι με το μερος του οτι εχει δικιο (βλ. διπλωματια) κ οτι εσυ που θες να τον προστατευεις και να καμαρωνεις για εκεινον, το χανει το δικιο του που ενω εχει γινει κινηση μεταμελειας εκεινος δεν συγχωρει.. Γονεις ειναι κ κανουν λαθη, οι δικοι του δεν εχουν κανει ποτε? Αν θες κ εσυ βρισκεις πραγματα να πιαστεις... Κ τελοσπαντων πες του θα ηθελες μεθαυριο να μην μπορει το παιδι μας να κανει γιορτες μαζι μας και με την οικογενεια της?? Δεν εχω δικαιωμα πες του εγω να τα ζησω ολα αυτα?? Γιατι καθε φορα πρεπει να εχω κ απο ενα κενο? Θα ηθελες να σου ελεγα οτι γιορτη και γενεθλια κομμενη με τους δικους σου... Κ μην τον αφησεις να σου πει δεν με ενοχλει εμενα γιατι οταν το ζησει τοτε θα καταλαβει αν τον ενοχλει ή οχι...

οι γονείς του είναι όντως πολύ καλή αλλα δεν κάνει αυτο τους δικούς μου κακούς ο κάθε ένας μας έχει διαφορετικά βιώματα και πρέπει να τα σεβόμαστε!! και δεν είμαι άτομο που θα δημιουργίσω προβλήματα. και έχουμε τόσα προβλήματα με αυτο το θέμα να δημιουργούμε κιάλλα!!! πω πω δεν θα τελειώσουμε!! η αλήθεια είναι ότι χειρίζεται πολύ καλα τους δικούς τους και ποτε μα ποτέ δεν ανακατεύτικαν σε τίποτε όυτε μου είπαν κάτι!! αλλα και οι δικοί μου ναι μεν έγινε τι έγινε αλλα τελείωσε είμαι βέβαιη ότι δεν πρόκειτε ξανα να γίνει κάτι παρόμοιο και αν γίνει θα χειριστώ εγω το θέμα απλα πρέπει να βρώ τρόπο να τον κάνω να καταλάβει πόσο πολύ μας πέρνει πίσω όλο αυτό και να δεχτεί να έχει μια τυπική σχέση και σιγά σιγά να χτίσουμε στης σχέσεις μας και πάλι γιατι στην άρχη ήταν όλα πολύ καλά!!!! αντέ να μην σε κουράζω άλλο αν σκεφτώ ότιδήποτε θα ξανα γράψω απορία!! χεχεχεχ Σχέσεις Γαμπρού με τα πεθερικά του - Σελίδα 4 604962

φιλιά χχ

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κ εγω τοτε του ειχα υποσχεθει οτι αν ποτε γινει κατι του στυλ να ανακατευεται η μανα μου κτλ. ή αν πεταξει καμια βλακεια, εγω θα την εβαζα στην θεση της, κ αυτο ειναι κατι που κανω φυσικα..
Τωρα η μαμα μου εχει καταλαβει κ εκεινη κ αν θελει να την πει την βλακειουλα της μου την λεει οταν ειμαστε οι δυο μας!!
Δεν σου ειπα να το κανεις αυτο με τους δικους του αλλα να του πεις να το φανταστει, οτι εκεινος θα δεχοταν ποτε κατι τετοιο?? Η να σκεφτει το ποσο θα τον ενοχλουσε κατι τετοιο...
Εισαι κ εσυ ανθρωπος που δεν φυτρωσε και δεν σε ποτιζαν αλλα σε μεγαλωσαν με αγαπη για να την δινεις σε εκεινον τωρα...
Τα πεθερικα σου δεν θα μπορουσαν να βοηθησουν σε αυτο, ε???

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MarialenaK έγραψε:Κ εγω τοτε του ειχα υποσχεθει οτι αν ποτε γινει κατι του στυλ να ανακατευεται η μανα μου κτλ. ή αν πεταξει καμια βλακεια, εγω θα την εβαζα στην θεση της, κ αυτο ειναι κατι που κανω φυσικα..
Τωρα η μαμα μου εχει καταλαβει κ εκεινη κ αν θελει να την πει την βλακειουλα της μου την λεει οταν ειμαστε οι δυο μας!!
Δεν σου ειπα να το κανεις αυτο με τους δικους του αλλα να του πεις να το φανταστει, οτι εκεινος θα δεχοταν ποτε κατι τετοιο?? Η να σκεφτει το ποσο θα τον ενοχλουσε κατι τετοιο...
Εισαι κ εσυ ανθρωπος που δεν φυτρωσε και δεν σε ποτιζαν αλλα σε μεγαλωσαν με αγαπη για να την δινεις σε εκεινον τωρα...
Τα πεθερικα σου δεν θα μπορουσαν να βοηθησουν σε αυτο, ε???

πολές φορές του είπα αν ή μάνα σου έκανε έτσι ή ετσι εσύ πως θα ένοιθες πάντα μου απαντα και μου λέει οι γονείς μου ποτέ δεν θα έκαναν έτσι ή δεν θα τους επέτρεπα να έκαναν έτσι! δεν θα άφηνά ποτέ μου λέει τους γονέις μου να σου πουν το παραμικρό παράπονω κτλ και όντως τους χειρίζεται πολύ καλά αλλα δεν έιναι αυτο το θέμα μας έχει πολούς τύπους ανθρώπων κάποιοι είναι δυνατή κάποίοι όχι εγω γενικώς δεν είμαι δυναμικός τύπος είμαι πιο ευαίσθητη και λυπάμαι πολύ εύκολα τι να κάνουμε δηλαδή δεν έιμαστε και όλοι η ίδιοι!! άρα αυτο το παράδειγμα είναι δοκιμασμενο και δεν πιάνει!!!!
Σχετικά με τον αν μπορούν να βοηθήσουν οι γονείς του παλιά σκεφτόμουν να μιλήσω της μάνας του αλλα τράβησα πίσω γιατι δεν θέλω να την μπλέξω και γενικός είναι εδω που σου λέω ότι είμαι αδύναμος χαρακτήρας μπορεί να είναι μια λύση αλλα σκέφτομαι το κατα πόσο είναι σωστό να το κάνω γιατι αν ακούσω και πράγματα που δεν μου αρέσουν δεν ξέρω πως θα αντιδράσω και δεν θέλω να έχουμε και άλλου είδους παρεξηγήσεις είναι λεπτές γραμμές αυτές και σκέφτουμε τι είναι σωστό πλέον και τί όχι!!

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσακι!!!
Καταλαβαινω τον προβληματισμο σου κ το πως αισθανεσαι... Αλλα πρεπει να σκεφτεις αν ο αντρας σου λυπαται κ σενα οταν δεν μπορεις να δεχεσαι τους δικους σου στο σπιτι? Οταν πας μονη σου με το παιδί ενω εχεις κ αντρα που ειναι διπλα σου κ σε στηριζει! Εγω οταν μιλησα στην πεθερα μου της παραδεχτηκα πρωτη οτι η μανα μου εχει κανει καποια λαθη και ετσι δεν της αφησα περιθωριο να μου το πει εκεινη (αν κ ποτε δεν θα μου το ελεγε). Εξηγησε στον αντρα σου το δικαιωμα να εχεις μια ζωη χωρις φασαριες. Εξηγησε του οτι η συμπεριφορα που ειχαν οι δικοι σου (κ τωρα δεν την εχουν) σε σενα εκαναν κακο γιατι κατηγορουσαν την δικη σου επιλογη και τωρα πες του θελω να τους αποδειξω ποσο λαθος ειχαν (αν κ το εχουν καταλαβει), να σου δωσει εσενα την ευκαιρια να του αποδειξεις οτι ξερεις να κρατας τις ισορροπιες και οτι θα το κανεις κ οτι εσυ η ιδια θα τον υποστηριξεις αν χρειαστει... Οτι και οι δικοι σου καταλαβαν το λαθος τους και για αυτο κανανε μια κινηση, ρωτησε τον εκεινος δεν εχει κανει λαθος ποτε? με υπομονη κ επιμονη θα το πετυχεις...

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MarialenaK έγραψε:Καλημερα κοριτσακι!!!
Καταλαβαινω τον προβληματισμο σου κ το πως αισθανεσαι... Αλλα πρεπει να σκεφτεις αν ο αντρας σου λυπαται κ σενα οταν δεν μπορεις να δεχεσαι τους δικους σου στο σπιτι? Οταν πας μονη σου με το παιδί ενω εχεις κ αντρα που ειναι διπλα σου κ σε στηριζει! Εγω οταν μιλησα στην πεθερα μου της παραδεχτηκα πρωτη οτι η μανα μου εχει κανει καποια λαθη και ετσι δεν της αφησα περιθωριο να μου το πει εκεινη (αν κ ποτε δεν θα μου το ελεγε). Εξηγησε στον αντρα σου το δικαιωμα να εχεις μια ζωη χωρις φασαριες. Εξηγησε του οτι η συμπεριφορα που ειχαν οι δικοι σου (κ τωρα δεν την εχουν) σε σενα εκαναν κακο γιατι κατηγορουσαν την δικη σου επιλογη και τωρα πες του θελω να τους αποδειξω ποσο λαθος ειχαν (αν κ το εχουν καταλαβει), να σου δωσει εσενα την ευκαιρια να του αποδειξεις οτι ξερεις να κρατας τις ισορροπιες και οτι θα το κανεις κ οτι εσυ η ιδια θα τον υποστηριξεις αν χρειαστει... Οτι και οι δικοι σου καταλαβαν το λαθος τους και για αυτο κανανε μια κινηση, ρωτησε τον εκεινος δεν εχει κανει λαθος ποτε? με υπομονη κ επιμονη θα το πετυχεις...

Kαλημέρα!!!! οκ θα το προσπαθήσω το πράμα και θα δούμε που θα βγεί!! θέλει όμως πολύ δουλειά πάρα πολύ!!! σε αυχαριστώ και πάλι και καλή σου μέρα!!!
αν σκεφτώ κάτι και πάλι θα τα πούμε Cool

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πραγματικα σου ευχομαι να πανε ολα καλα!! Θα περιμενω νεα σου κ αποριες σου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις