Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
316 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 316 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 40]

phneloph

phneloph
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kalhmera k se sena korina mou egw kala eimai pros to paron thn paleuw edw sthn douleia esu pws pas...?shmera tha paw na kleisw k thn kounia gia ton mikro mou thn eida k apo konta k einai teleia sas thn proteinw...bebaia emeis tha thn paroume se siel...http://www.motherbaby.gr/products1.php?wh=1&lang=1&the1id=16&the2id=36&theid=36&open1=16&open2=36

phneloph

phneloph
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα σε όλες! Κι εδώ στη Θεσ/κη σήμερα τρελή ζέστη!!! Τις έχω δει κι εγώ αυτές τις κούνιες που είναι 3 σε 1 και μου αρέσουν πολύ! Δεν έχω απόφασίσει όμως ακόμα...για πείτε τη γνώμη σας (και ειδικά εσείς που έχετε και άλλα μεγαλύτερα παιδάκια και έχετε εμπειρία όσο να'ναι), μέχρι ποια ηλικία θα μπορεί να κοιμάται σε μία απλού τύπου κούνια (έχω βρει μία απλή εντελώς, έτσι τη θέλω ούτως ή άλλως, στα kiddo με 139 ευρώ χωρίς στρώμα); Αξίζει να δώσεις τα διπλάσια λεφτά (γύρω στα 350-400 κάνουν αυτές που είναι 3 σε 1); Είναι πρακτικές; Όντως εξυπηρετούν μέχρι να φτάσει το παιδάκι 10 χρονών; Δεν ξέρω έχω ψιλομπερδευτεί...για βοηθήστε!!!! confused

phneloph

phneloph
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kkkk kopela mou egw ti na sou pw den xerw k mena to prwto mou paidaki einai alla pistuw sumferei mexri 10 xronwn oi aples kounies apo oso xerw einai mexri 3-4 xronwn...apla h sugkekrimenh pou eida egw maresei giati ginetai kounia allaxiera likno krebati mikro k ktebati megalo k me 370e einai k to strwma mazi....pare kati pou na boleuei esena k na sou einai praktiko!!!!

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kkkk έγραψε:Καλημέρα σε όλες! Κι εδώ στη Θεσ/κη σήμερα τρελή ζέστη!!! Τις έχω δει κι εγώ αυτές τις κούνιες που είναι 3 σε 1 και μου αρέσουν πολύ! Δεν έχω απόφασίσει όμως ακόμα...για πείτε τη γνώμη σας (και ειδικά εσείς που έχετε και άλλα μεγαλύτερα παιδάκια και έχετε εμπειρία όσο να'ναι), μέχρι ποια ηλικία θα μπορεί να κοιμάται σε μία απλού τύπου κούνια (έχω βρει μία απλή εντελώς, έτσι τη θέλω ούτως ή άλλως, στα kiddo με 139 ευρώ χωρίς στρώμα); Αξίζει να δώσεις τα διπλάσια λεφτά (γύρω στα 350-400 κάνουν αυτές που είναι 3 σε 1); Είναι πρακτικές; Όντως εξυπηρετούν μέχρι να φτάσει το παιδάκι 10 χρονών; Δεν ξέρω έχω ψιλομπερδευτεί...για βοηθήστε!!!! confused

Κατερίνα, είναι πολύ σχετικό το τι βολεύει στο καθένα. Θα σου πω τι βόλεψε εμένα.
Εγώ μία κούνια αγόρασα όλη κι όλη. Στην κούνια αυτή η κόρη μου κοιμόταν μέχρι τα 2 για το λόγο ότι ερχόταν το δεύτερο και γι' αυτό την αλλάξαμε νωρίς κρεβάτι. Την αγοράσαμε ένα μεγάλο από τη νεοσέτ. Όχι παιδικό, κανονικό εφηβικό. Ο γιος μου κοιμόταν στην ίδια κούνια μέχρι πέρυσι δηλ. μέχρι τα 3,5. Αγοράσαμε ακόμα ένα μεγάλο κρεβάτι και τους φτιάξαμε ξεχωριστά πλέον υπνοδωμάτια (μέχρι πέρυσι κοιμότανε μαζί). Στην ιδια κούνια θα βάλω τώρα την μπέμπα αλλά και ο γιος μου που είναι 4,5 χρονών τώρα κοιμάται ακόμα όταν πηγαίνει στη γιαγιά του τα μεσημέρια. Την έχουμε πάει την κούνια προσωρινά στη μαμά μου και τώρα πάλι θα την μεταφέρουμε μόλις ξεκινήσουμε τις ετοιμασίες.
Όπως βλέπεις όλα τα έχουμε κάνει απόσβεση για τα καλά και ειδικά την κούνια (η οποία ήταν μια απλή και την είχα αγοράσει γύρω στα 350 € μαζί με το στρώμα και την προίκα πριν 7 χρόνια περίπου).

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
phneloph έγραψε:kkkk kopela mou egw ti na sou pw den xerw k mena to prwto mou paidaki einai alla pistuw sumferei mexri 10 xronwn oi aples kounies apo oso xerw einai mexri 3-4 xronwn...apla h sugkekrimenh pou eida egw maresei giati ginetai kounia allaxiera likno krebati mikro k ktebati megalo k me 370e einai k to strwma mazi....pare kati pou na boleuei esena k na sou einai praktiko!!!!

Έχει πολύ καλη τιμή το κρεβάτι απλά σκέψου ότι αν έρθει ένα 2ο μωρό πριν τα 10 χρόνια θα πρέπει να πάρεις και 2η κούνια ή ένα μεγάλο κρεβάτι.

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
phneloph έγραψε:kalhmera k se sena korina mou egw kala eimai pros to paron thn paleuw edw sthn douleia esu pws pas...?shmera tha paw na kleisw k thn kounia gia ton mikro mou thn eida k apo konta k einai teleia sas thn proteinw...bebaia emeis tha thn paroume se siel...http://www.motherbaby.gr/products1.php?wh=1&lang=1&the1id=16&the2id=36&theid=36&open1=16&open2=36

kala kai ego spiti kamia doulitsa kano, poli oraia i kounia.

phneloph

phneloph
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
sauto exeis dikio den to eixa skeftei na sou pw thn alhtheia....alla den xerw....apla skeftomai oti k oi aples kapou ekei pane oi times opote lew kalutera na parw mia kounia pou ta exei ola k oso paei..apto na dwsw sxedon ta idia lefta gia mia aplh!

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
παγωμενο φρεντο ντεκαφεϊνε!!!αχχχχ!!!

phneloph

phneloph
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
danik mou se zhleuwwwww!!!pies k kamia goulia gia mas.... Crying or Very sad

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια!!

Μπέμπα Ιουλία!!!! Πολύ όμορφο όνομα desT!!!

Καλε Πηνελόπη στείλε καμιά πάνα και σ'εμάς!!! Τι τυχερή που είσαι!

Σήμερα θα πάω για ντοπλερ το απόγευμα. Για να δούμε τρώει καλά η μικρή ή παραπονεμένη μένει.

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MARIA TR έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!!

Μπέμπα Ιουλία!!!! Πολύ όμορφο όνομα desT!!!

Καλε Πηνελόπη στείλε καμιά πάνα και σ'εμάς!!! Τι τυχερή που είσαι!

Σήμερα θα πάω για ντοπλερ το απόγευμα. Για να δούμε τρώει καλά η μικρή ή παραπονεμένη μένει.



ola kala tha pane, na mas peis nea sou.

veny


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια πως πατε? καιρο ειχα να μπω εδω , δεν πηρα χαμπαρι πως φτασαμε στο 5!!! λιωνετε στη ζεστη οπως κ εγω?? φανταζομαι παιζουν ρολο κ τα κιλα γιατι απογοητευτηκα οταν ειδα ποσα λιγα εχετε παρει.. εγω στη 30 εβδομαδα ειμαι ηδη +15 κ το μωρο ηδη 1300..παιδαρο θα βγαλω παλι (να δω πως)!! εχετε ετοιμασει βαλιτσα η ακομα? εγω λεω τελος του μηνα να ετοιμαζω. ο γιατρος με υπολογιζει περιπου ως 12 αυγουστου (ενω ειχα πημ 24/8 ) εσεις γενατε νωριτερα? ειναι το δευτερο μου... αχ κ ο καημος με το μπανιο που δεν με αφηνει ο γιατρος να κανω....

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
veny έγραψε:κοριτσια πως πατε? καιρο ειχα να μπω εδω , δεν πηρα χαμπαρι πως φτασαμε στο 5!!! λιωνετε στη ζεστη οπως κ εγω?? φανταζομαι παιζουν ρολο κ τα κιλα γιατι απογοητευτηκα οταν ειδα ποσα λιγα εχετε παρει.. εγω στη 30 εβδομαδα ειμαι ηδη +15 κ το μωρο ηδη 1300..παιδαρο θα βγαλω παλι (να δω πως)!! εχετε ετοιμασει βαλιτσα η ακομα? εγω λεω τελος του μηνα να ετοιμαζω. ο γιατρος με υπολογιζει περιπου ως 12 αυγουστου (ενω ειχα πημ 24/8 ) εσεις γενατε νωριτερα? ειναι το δευτερο μου... αχ κ ο καημος με το μπανιο που δεν με αφηνει ο γιατρος να κανω....

Λιώνουμε και εμείς στη ζέστη!! Εγώ την βαλίτσα μου την έχω έτοιμη επειδή μπορεί να γεννήσω νωρίτερα.
Στη θάλασσα πάνε και βούτα λίγο τα ποδαράκια σου, ίσα ίσα να δροσιστείς. Κάτι είναι και αυτό.

phneloph

phneloph
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
veny mou giati den se afhnei na kaneis mpanio o giatros sou??emena mou eipe oti tha einai kalo...

veny


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
φοβαται για μολυνσεις λεει γιατι ειναι βρωμικα στον κορινθιακο - δυστυχως ομως μονο εδω κοντα μπορω να παω - εχουμε παππου στο ξυλοκαστρο κ αλεποχωρι. γενικως ειναι στο οχι σε πολλα αλλα σαν εγκυμοσυνη δεν εχω καποιο προβλημα. εγω παντως αν δω καθαρη θαλασσα λεω να βουτηξω κ να αλλαζω κατευθειαν μαγιο μετα. εχω δει κ εγω πολλες κοπελες να κανουν μπανιο παλια, εγω 8α την παθω πια??? απλα με εχει φοβησει λιγο..

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έγω πάντως το σ/κ λέω να βουτήξω. Δεν ρώτησα καν. Το ίδιο είχα κάνει όταν ήμουν έγκυος και στον γιο μου. Τότε δεν είχα καν σκεφτεί να ρωτήσω τον γιατρό αν κάνει ή όχι. Δεν το θεώρησα ποτέ απαγορευμένο. Μετά το έμαθα. Στο γιο μου έμεινα έγκυος Μάιο και όλο το καλοκαίρι έκανα κανονικά μπάνιο. Ευτυχώς εμείς εδώ έχουμε καθαρές θάλασσες.

phneloph

phneloph
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
k egw auto tha kanw tha allaxw magio meta to sabbato tha paw...k sigoura prepei na pas se katharh thalassa auto entaxei to xeroume...den paleute alliws re koritsia h zesth k poso malo=lon se emas pou zestainomaste k polu...oso gia ta kila asta xaista k egw exw parei 14 mexri twra k exw akoma k 13 meres na kleisw ton 7o....pou tha ftasw den xerw.... Rolling Eyes

vasiliapap07

vasiliapap07
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MPAKATOULA έγραψε:
korina26 έγραψε:
desT έγραψε:
vasiliapap07 έγραψε:ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ!!! ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΑ, ΤΙ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ? ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙ ΕΙΧΑ... scratch

Βάσω, εγώ παίρνω αυτές που είναι ενισχυμένες για την περίοδο για την νύχτα. πχ. Always night extra long ultra. Μια χαρά με βόλεψαν. Στην α' εγκυμοσύνη είχα πάρει λοχείας και δε με βόλεψαν καθόλου. Βέβαια καλό είναι να πάρεις αυτές με βαμβακερό κάλυμα κι όχι αυτές με πλαστικό. Νομίζω έχει η every day.


kai ego tis servietes gia th nyxta tha paro oi alles einai poli megales de nomizo na me volepsoun.

ΕΓΩ, ΜΗ ΓΕΛΑΣΕΤΕ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΣ ΠΑΝΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΚΡΑΤΕΙΑ.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΒΡΑΚΑΚΙΑ.ΜΕ ΣΩΣΑΝΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΥΚΟΛΑ ΤΙΣ ΕΒΑΖΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΒΓΑΖΑ!
ΒΡΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ... ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΛΕΡΩΘΩ... ΑΝ ΠΑΡΩ ΠΑΝΕΣ ΑΚΡΑΤΕΙΑΣ ΛΕΣ ΘΑ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ???????????????

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ego valitsa tha etimaso telos autou tou mina thelo na paro merika pragmata akomi, oso gia mpanio den ksero tora stin adeia mporei na petaxtoume konta alla den ksero an tha voutikso.

veny


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλη η ιδεα για τις πανες ακρατειας , λεω να παρω κ γω. θα γενησει καμια στο ρεα?

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasiliapap07 έγραψε:
ΒΡΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ... ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΛΕΡΩΘΩ... ΑΝ ΠΑΡΩ ΠΑΝΕΣ ΑΚΡΑΤΕΙΑΣ ΛΕΣ ΘΑ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ???????????????

Αμάν βρε Βάσω... σαν πρωτάρα κάνεις. Laughing
Ας λερωθείς, θα σε μαλώσει κανείς; Λεχώνα θα είσαι.

korina26 έγραψε:ego valitsa tha etimaso telos autou tou mina thelo na paro merika pragmata akomi, oso gia mpanio den ksero tora stin adeia mporei na petaxtoume konta alla den ksero an tha voutikso.


Σαν όνειρο φαίνεται.
Έφτασε ο καιρός για την βαλίτσα...
Εμένα χθες ήρθε το μπανάκι που είχα παραγγείλει. Μπορώ να πω ότι τώρα είμαι κομπλέ. Λείπουν φυσικά τα πράγματα για την βαλίτσα αλλά έχω ακόμα καιρό μέχρι να μπω στον ένατο. Θα τα ετοιμάσω λίγο αργότερα.
Μεγάλωσε κι άλλο η κοιλίτσα Κορίνα;
ΦΤΟΥ ΣΟΥ!!!! (μη σε μιατάσουμε) Very Happy

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
desT έγραψε:
vasiliapap07 έγραψε:
ΒΡΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ... ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΛΕΡΩΘΩ... ΑΝ ΠΑΡΩ ΠΑΝΕΣ ΑΚΡΑΤΕΙΑΣ ΛΕΣ ΘΑ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ???????????????

Αμάν βρε Βάσω... σαν πρωτάρα κάνεις. Laughing
Ας λερωθείς, θα σε μαλώσει κανείς; Λεχώνα θα είσαι.

korina26 έγραψε:ego valitsa tha etimaso telos autou tou mina thelo na paro merika pragmata akomi, oso gia mpanio den ksero tora stin adeia mporei na petaxtoume konta alla den ksero an tha voutikso.


Σαν όνειρο φαίνεται.
Έφτασε ο καιρός για την βαλίτσα...
Εμένα χθες ήρθε το μπανάκι που είχα παραγγείλει. Μπορώ να πω ότι τώρα είμαι κομπλέ. Λείπουν φυσικά τα πράγματα για την βαλίτσα αλλά έχω ακόμα καιρό μέχρι να μπω στον ένατο. Θα τα ετοιμάσω λίγο αργότερα.
Μεγάλωσε κι άλλο η κοιλίτσα Κορίνα;
ΦΤΟΥ ΣΟΥ!!!! (μη σε μιατάσουμε) Very Happy

nai megalose apotoma den to katalava eutixos den ekana ragades.

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φωτό τελικά δεν έβγαλα εχθες.
Σήμερα θα βγάλω σίγουρα άλλα άλλου είδους.
Ντυμένη, με τα παιδάκια μου.
Θα κάνουμε το πάρτυ της Ειρήνης μου για τα γενέθλιά της που ήτανε στις 1 του μηνός.
Ελπίζω να έχει όρεξη ο άντρας μου το βράδυ να βγάλει και το μικρούλι κοριτσάκι του που μεγαλώνει και ζορίζει τη μαμά.

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
desT έγραψε:Καλημέρα κορτσούδια!!!!
Τα νέα μας από το γιατρό εχθές:
Η μπέμπα γύρισε με το κεφάλι κάτω. Πράγμα που το φανταζόμουν φυσικά και μάλιστα πρώτη φορά μετά από τόσες εγκυμοσύνες κατάλαβα πότε έγινε αυτό. Έγινε την περασμένη Κυριακή και το κατάλαβα από την ξαφνική πίεση που άρχισα να αισθάνομαι στην κύστη μου. Πάω συχνά τουαλέτα και όχι απαραίτητα πάντα γιατί έχει γεμίσει η κύστη μου αλλά από την πίεση.
Η μπέμπα-Ιουλία είναι 945 γρ. Σχεδόν 1 κιλό. Αναπτύσσεται ακριβώς στον μέσο όρο.
Για τους πόνους που έχω μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικοί. Είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη και οι ιστοί έχουν χαλαρώσει περισσότερο και γι' αυτό αισθάνομαι έτσι. Μου αύξησε το μαγνήσιο για να με βοηθήσει και στους πόνους από κάτω αλλά και στις κράμπες που τις έχω εδώ κι ένα μήνα περίπου.
Ήταν η τελευταία εξέταση που έκανα στη γυναικολόγο μου. Τον άλλο μήνα πάω για εξέταση στο νοσοκομείο στο γιατρό που θα με ξεγεννήσει.

Geia s dest m,,, mana m agapi m ola kala k megalwnei i mikri...
Re agapi m ki egw simera eixa pathei krampa wmos prwti fora...
Diplothika sigoura kanena misaoro...
Na to pw t giatrou m???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις