Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
614 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 614 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 40]

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
inakriti έγραψε:εμεις τυχαμε 3 εγκυες μαζι ... ΕΦΕΥΓΑΝ ΑΥΤΕΣ ... εφευγα και εγω ... ρωτησα και μου ειπαν κανεις οτι θες ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΣ ΤΠΤ ...

καλησπερα απο μενα... τυχαια ειδα αυτα που γραφετε και ειπα να πω τη γνωμη μου... το περπατημα κατα τη διαρκεια της καμπυλης, στην αναμονη, απαγορευεται δια ροπαλου! πρεπει να καθεσαι και να περιμενεις, γιατι το περπατημα ριχνει το σακχαρο και πιθανον να μην παρεις τα σωστα αποτελεσματα. κακως δεν σου το ειπαν.

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιωτακι εμενα ο μικροβολιογος μου ειπε πως τωρα τελευταια κανουνε και το αλλο....πινει λουκοζειντ μετριεσαι και αν η μετρηση ειναι πανω απο 140 τοτε κανεις τα πολλα τρυπηματα!οι γιατροι λεει το γραφουνε αυτο για να μη ταλαιπωρουνται οι εγκυες με τη γλυκοζη γιατι ειναι μλπιαχ.
οσο για τις βολτες και εγω οταν πηγα τη νυφη μου να κανει,μετα απο καθε τρυπημα εξαφανιζομασταν!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α οκ Κωνσταντίνα οπότε κι εγώ αυτή πρέπει να χω είχε δίκιο η αδερφή τελικά κι ελεγα να τους πουλήσω και να πάω σε άλλο μικροβιολογικο Very Happy αδερφή να σου πετύχει!
Ίνα με συνχωρείς νόμιζα πως είναι Πέμπτη σήμερα και θυμόμουν ότι θα πας Παρασκευή. Thanks για τη συμβουλή με το φρούτο δεν το ήξερα, λογικά θα ανεβάζει πολύ τα επίπεδα της γλυκόζης που ήδη θα εχουν ανέβει με το φαγητο..
Για γλυκό κ αλμυρό ούτε λόγος ε? Ούτε μαυρο τοστ γαλοπούλα-μιλνερ δηλαδη? Και μηπως σου ανέφερε για ζυμαρικά αν κάνει τα μαύρα?

Δεν το χω ακούσει αυτό σοφούλι μου, αλλά για την ώρα δε με απασχολεί θα πάρω περιοδικό θα κουτσομπολέψω ακι με την αδερφη και θα περάσει.. Razz

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακια καλημερα!! Τι ζεστη ειναι αυτη; Κ ο αερας σπαστικοοος!!!!
Να σας ρωτησω μιασ κ μιλατε γιαυτο: η καμπυλη σακχαρου ειναι υποχρεωτικη; Δε μου ειπε να την κανω ο γιατρος μου... Βεβαια εδω κ 2 βδομαδες μετα την τελευταια μετρηση σακχαρου στις αιματος που ηταν καλη εχω ξεσκιστει στα παγωτα μηχανης κ φοβαμαι οτι θα χει ανεβει ισως...

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα ελενα!και εμενα ακομα δε μου ειπε τπτ!δε ξερω τι και πως!ισως επειδη ειναι χαμηλο?

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σας φιλώ σταυρωτά και κλείνω να ετοιμάσω το φαγητό γιατί θα έρθουν οι αγάπες μου.

Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 24 417472 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 24 417472 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 24 417472 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 24 417472 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 24 417472 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 24 417472 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 24 417472 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 24 417472 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 24 417472 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 24 417472 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 24 417472 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 24 417472 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 24 417472 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 24 417472

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Iokasti27 έγραψε:Κοριτσακια καλημερα!! Τι ζεστη ειναι αυτη; Κ ο αερας σπαστικοοος!!!!
Να σας ρωτησω μιασ κ μιλατε γιαυτο: η καμπυλη σακχαρου ειναι υποχρεωτικη; Δε μου ειπε να την κανω ο γιατρος μου... Βεβαια εδω κ 2 βδομαδες μετα την τελευταια μετρηση σακχαρου στις αιματος που ηταν καλη εχω ξεσκιστει στα παγωτα μηχανης κ φοβαμαι οτι θα χει ανεβει ισως...

την καμπυλη συνηθως την προτεινει ο γιατρος αν δει εστω και λιγο τσιμπημενο το σακχαρο στην μετρηση στις γενικες αιματολογικες. αν ειναι πανω απο 95.

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Iokasti27 έγραψε:Κοριτσακια καλημερα!! Τι ζεστη ειναι αυτη; Κ ο αερας σπαστικοοος!!!!
Να σας ρωτησω μιασ κ μιλατε γιαυτο: η καμπυλη σακχαρου ειναι υποχρεωτικη; Δε μου ειπε να την κανω ο γιατρος μου... Βεβαια εδω κ 2 βδομαδες μετα την τελευταια μετρηση σακχαρου στις αιματος που ηταν καλη εχω ξεσκιστει στα παγωτα μηχανης κ φοβαμαι οτι θα χει ανεβει ισως...
Ελενάκο καλημέρα!
όχι πάντα αν δει λίγο ζάχαρο ή ότι έχεις πάρει πολλά κιλά ή ότι το μωρό είναι αρκετά μεγάλο συνήθως τότε νομίζω.
Από οσο θυμάμαι εσυ δεν εχεις κάτι από αυτά.
Εμενα μου χε πει θα μου τη δώσει αργότερα γιατι είχα φαγωθει και τον ρωτούσα κάθε φορά αλλά τώρα που είδε το μπέμπη κάπως μεγαλούτσικο μου την έγραψε θα δείξει...

lia1987


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα κοριτσακια και απο μενα. Βικακι τελεια τα νεα σου, μια χαρα ο μπεμπουλης, μπραβο. Και εγω ειχα χθες γιατρο, ο δικος μου εφτασε τα 750gr, ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλα. Ειδε και αυτος την χοληδοχο κυστη και μου ειπε πως δεν βλεπει κατι ανησυχιτικο, θα το ξαναδουμε λεει και τον αλλο μηνα, αλλα τωρα δεν εχει καποια διογκωση η χολη, επομενως ησυχασαμε και απο αυτο. Μου ειπε για τα κιλα που εβαλα οτι ειναι αρκετουτσικα και να προσεχω λιγο αλλα ευτυχως δεν με εκραξε και μου εγραψε εξετασεις αιματος, ουρων και φυσικα την καμπυλη ζαχαρου. Το μονο ασχημο ειναι οτι τα υγρα που σας ελεγα οτι ειχα, οφειλονται σε κολπιτιδα και μου εδωσε κολπικα υποθετα για μια βδομαδα.

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα Λία....φανταστικά νέα με τη κύστη...είδες που αγχωνόσουσανε...μα και αυτοί οι γιατροί πετάνε μια βλακεία και μετά μέχρι να πας στο δικό σου τρώς μια φρίκη..........!!!!

Όπως ανέφερα και εμένα δεν μου είπε κάτι για καμπύλη παρόλο που έχω πάρει +13 είμαι 67 τελικώς......και ο μπέμπης 924 γρ.....!!!Αλλά με είχε βάλει να κάνω νωρίτερα ζάχαρο μια λήψη φαγωμένη με μαύρο ψωμί γαλοπούλα και πορτοκαλάδα στις 21-22 εβδομάδες και δεν είχε δεί κάτι και τώρα που είδε εξετάσεις είμουνα κομπλέ και μάλιστα είχε ανέβει και ο αιματοκρίτης!!!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλώς τη Λία τέλεια και τα δικά σου νέα μια χαρούλα και ο μπεμπούλης μεγαλώνει! Ωραία ησύχασες και με το θέμα με την χολυδόχο κύστη οπότε όλα καλά!
Γιατί σου φώναξε για τα κιλά πόσα έβαλες? Εμένα πάλι καλά το ξέχασε τι θα είχα ακούσει... κοντευω +10 δε με έσωζε τίποτα!

lia1987


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Οντως φανταστηκα νεα με την κυστη, μου εφυγε μεγαλο αγχος, δυο γιατρους ρωτησα και οι δυο μου ειπαν πως δεν πρεπει να ανησυχω. Οσο για την καμπυλη ο γιατρος μου, με τις εξετασεις ειναι πολυ τυπικος, τις κανει ολες υποχρεωτικα, εδω εβαλε την κουμπαρα μου που ειχε παρει 3 κιλα να την κανει δεν θα εβαζε εμενα? Η αληθεια ειναι ομως οτι το ζαλισα και εγω λιγο, φοβαμαι γιατι τρωω πολλα γλυκα. Γιωτακι εβαλα 10 κιλα συνολο και μου ειπε πως ειναι πολλα για τον μηνα που ειμαι, απο εδω και περα μου ειπε να προσεχω γιατι μπαινουν πιο ευκολα τα κιλα.

lia1987


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Α κοριτσια, μηπως ο δικος μου ο μπεμπουλης ειναι λιγο μικρος? Γιατι βλεπω τα δικα σας ειναι αρκετα πιο πανω απο το δικο μου? Αλλα αφου ο γιατρος ειπε πως ειναι καλα, να μην ανησυχω ε? Αχ αυτο το αγχος τι κανει, ολο διαφορα σκεφτομαι.

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα στο λέγε βρε Λία μου μην ανησυχείς.....!!!!Δεν λές μήπως εμάς είναι χοντρούληδες????αλλά είμαστε και μια βδομάδα παραπάνω και το μωρο ανα βδομάδα βάζει περίπου 100 γρ....

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρκελλα σε ευχαριστω για τις συμβουλες και τον κοπο σου ... ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη !!

Αυτο που ξερω εγω κοριτσια για την καμπυλη ΑΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ... δεν συμβαδιζουν καθολου με οσα ειπατε ...

εγω γενικα στη ζωη μου ημουν στα ορια υπογλυκαιμιας ... τωρα που εκανα την καμπυλη ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ ΖΑΧΑΡΟΥ στις εξετασεις ακρως φυσιολογικο και καταληγω οτι ειναι μια εξεταση που κανουν ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΓΚΥΕΣ ... στην 24η εως 27η εβδομαδα ... και η καμπυλη δεν δειχνει αν εσυ εχεις ζαχαρο ...αλλα πως αντιδραει ο οργανισμος στην γλυκοζη ... δηλαδη οταν τρως γλυκα πως τα αντιμετωπιζει ...αν δεν μπορει να τα αντιμετωπισει σου ανεβαζει τον ζαχαρο ΟΤΑΝ ΤΡΩΣ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ... εξου και αν εχεις διαβητη κοβεις οτιδηποτε περιεχει ζαχαρη ...

lia1987


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα Ινα. Οντως και εγω αυτο εχω ακουσει που λες, οτι πρεπει να γινεται παντα στην εγκυμοσυνη γιατι ο οργανισμος αντιδρα διαφορετικα. Ξερω κοπελα πολυ αδυνατη , που δεν ειχε ποτε προβλημα με το ζαχαρο και ομως επαθε διαβητη στην εγκυμοσυνη. Ισως ο καθε γιατρος εχει την δικη του θεωρια σε αυτο το θεμα, τι να πω....

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σοφουλα πηγαινε και κανε την δεν χρειαζεται και τοσο η συγκαταθεση του γιατρου - υπαρχουν κοπελες που πανε απο μονες τους και την κανουν ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ... ή παρε ενα τηλ και πες οτι ειναι ο καιρος να την κανεις ... σιγα το πραγμα και να σου πει οτι δεν χρειαζεται κανε την προληπτικα ουτε επιπτωσεις εχεις στην υγεια ουτε επιβαρυνεις το μωρο ουτε τπτ ... απο κοστος των 75 γρ που καννουν οι εγκυες 3 μετρησεις με ασφαλεια ΙΚΑ μου κοστισε 5 ευρω χωρις να χρειαστει να στην γραψει καποιος γιατρος ... πηγα στο μικροβιολογικο μαιευτικης ιδιωτικης κλινικης που συνεργαζεται με το ικα και απλα θελαν το βιβλιαριο ...

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
lia1987 έγραψε:Α κοριτσια, μηπως ο δικος μου ο μπεμπουλης ειναι λιγο μικρος? Γιατι βλεπω τα δικα σας ειναι αρκετα πιο πανω απο το δικο μου? Αλλα αφου ο γιατρος ειπε πως ειναι καλα, να μην ανησυχω ε? Αχ αυτο το αγχος τι κανει, ολο διαφορα σκεφτομαι.
Τι λες μωρέ Λία μια χαρά είναι μην ανχώνεσε τα δικά μας είναι χοντρούλικα όπως λέει και η Βίκυ! Είναι φαγανά τι να κάνουμε μας έμιασαν χαχαχα εμείς θα πρεπε να ανησυχούμε όχι εσυ, εξάλλου ο γιατρός σου το είπε είναι μια χαρα!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
lia1987 έγραψε:Καλησπερα Ινα. Οντως και εγω αυτο εχω ακουσει που λες, οτι πρεπει να γινεται παντα στην εγκυμοσυνη γιατι ο οργανισμος αντιδρα διαφορετικα. Ξερω κοπελα πολυ αδυνατη , που δεν ειχε ποτε προβλημα με το ζαχαρο και ομως επαθε διαβητη στην εγκυμοσυνη. Ισως ο καθε γιατρος εχει την δικη του θεωρια σε αυτο το θεμα, τι να πω....

καλως την Λια ..οπως τα λες ειναι ...

συγχαρητηρια για τα ομορφα νεα του μπεμπουλη σου

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ίνα τώρα που το λές θα της το αναφέρω και εγώ όταν ξαναπάω μπορεί να το ξέχασε τι να πώ.....!!!Πάντως μου έκανε εντύπωση δεν μου το ανέφερε καθόλου χθές βέβαια είμασταν και 3 ανθρώποι και της κάναμε ανάκριση κανονικότατα!!!!

lia1987


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
giotaki2 έγραψε:
lia1987 έγραψε:Α κοριτσια, μηπως ο δικος μου ο μπεμπουλης ειναι λιγο μικρος? Γιατι βλεπω τα δικα σας ειναι αρκετα πιο πανω απο το δικο μου? Αλλα αφου ο γιατρος ειπε πως ειναι καλα, να μην ανησυχω ε? Αχ αυτο το αγχος τι κανει, ολο διαφορα σκεφτομαι.
Τι λες μωρέ Λία μια χαρά είναι μην ανχώνεσε τα δικά μας είναι χοντρούλικα όπως λέει και η Βίκυ! Είναι φαγανά τι να κάνουμε μας έμιασαν χαχαχα εμείς θα πρεπε να ανησυχούμε όχι εσυ, εξάλλου ο γιατρός σου το είπε είναι μια χαρα!
Μια χαρα ειναι τα μωρακια μας, εμεις ειμαστε τρελες που τα ψαχνουμε ολα και αγχωνομαστε....

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
inakriti έγραψε:Μαρκελλα σε ευχαριστω για τις συμβουλες και τον κοπο σου ... ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη !!

Αυτο που ξερω εγω κοριτσια για την καμπυλη ΑΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ... δεν συμβαδιζουν καθολου με οσα ειπατε ...

εγω γενικα στη ζωη μου ημουν στα ορια υπογλυκαιμιας ... τωρα που εκανα την καμπυλη ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ ΖΑΧΑΡΟΥ στις εξετασεις ακρως φυσιολογικο και καταληγω οτι ειναι μια εξεταση που κανουν ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΓΚΥΕΣ ... στην 24η εως 27η εβδομαδα ... και η καμπυλη δεν δειχνει αν εσυ εχεις ζαχαρο ...αλλα πως αντιδραει ο οργανισμος στην γλυκοζη ... δηλαδη οταν τρως γλυκα πως τα αντιμετωπιζει ...αν δεν μπορει να τα αντιμετωπισει σου ανεβαζει τον ζαχαρο ΟΤΑΝ ΤΡΩΣ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ... εξου και αν εχεις διαβητη κοβεις οτιδηποτε περιεχει ζαχαρη ...


συμφωνω, μετα την 24η εβδομαδα πρεπει να γινεται. νωριτερα μονο αν παρουσιασει καποια αυξημενο σακχαρο. εγω ξεκινησα στον 7ο ινσουλινη, χωρις κανενα απολυτως δειγμα νωριτερα (και δεν ετρωγα καθολου γλυκα). βεβαια, προσοχη, δεν παιζουν ρολο μονο τα γλυκα.

ευχομαι και σε σενα και σε ολα τα κοριτσια της ομαδας σας, υπομονη με τις ζεστες, καλη συνεχεια στις εγκυμοσυνες σας και με γερα μωρακια σε λιγο καιρο!!

lia1987


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
inakriti έγραψε:
lia1987 έγραψε:Καλησπερα Ινα. Οντως και εγω αυτο εχω ακουσει που λες, οτι πρεπει να γινεται παντα στην εγκυμοσυνη γιατι ο οργανισμος αντιδρα διαφορετικα. Ξερω κοπελα πολυ αδυνατη , που δεν ειχε ποτε προβλημα με το ζαχαρο και ομως επαθε διαβητη στην εγκυμοσυνη. Ισως ο καθε γιατρος εχει την δικη του θεωρια σε αυτο το θεμα, τι να πω....

καλως την Λια ..οπως τα λες ειναι ...

συγχαρητηρια για τα ομορφα νεα του μπεμπουλη σου
Ευχαριστω πολυ Ινα μου, να 'σαι καλα....

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κι απο μένα...μόλισ γύρισα από την καμπύλη...αφαίμαξη κανονική 5 φορές μου πήραν αίμα ανα μισή ώρα!!!!! οι λήψεις είναι ανάλογα πόσες θα σου γράψει ο γιατρός ρώτησα στο εργαστήριο.... και γω πάντως δεν είχα καθόλου ανεβασμένο σάκχαρο και την καμπύλη η γιατρός μου την αναφέρει εδώ και καιρό! Το απόγευμα θα έχω αποτελέσματα!
θα σας διαβάσω μετά και θα σχολιάσω...τώρα πάω να κάνω ένα καφεδάκι........

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου ρε Δεσποινάκο......καλά αποτελέσματα να έχεις!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις