Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχαχαχαχα α ρε κοριτσια με κανατε κ γελασα...ολες ορεξουλες εχετε ε??οχι οτι εγω δεν εχω αλλα φοβομαστε κ οι δυο οποτε δεν κανουμε τπτ Shocked
αν κ ο γιατρος δεν μας το απαγορευσε ποτε!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="kat3r1na"]
vgog65 έγραψε:Χαρά μου Πειραιά μένεις ε??Δεν ξέρω καθόλου από εκεί αλλά το μόνο καλό φαντάζομαι οτι είσαι δίπλα στη Θάλασσα!!!Όπως τα φέρνει η ζωή κάποιο λόγο έχει!!!!
Μαριάνθη τρελανέ μας με τα νεγκλιζέ σου και τις επετείους....να ζήσετε πολλά πολλά χρόνια ευτυχισμένοι!!!!
Νίκη δράμα και η δικιά μου η κατάσταση....δεν με ακουμπάει παιδί μου....καν μόνο τη κοιλιά!!!!!
Σοφάκο εσύ πρόλαβες και το έβαλες και το ξαναέβαλες το νυφιάτικο το νεγκλιζέ εγώ που δεν το χω φορέσει καθόλου και σαφώς δεν μπαίνει και τώρα καθόλου!!!!!

Εγώ γιατί δεν εχω νυφιάτικο αποτέτοιο..?Τί εβαλα το πρώτο βράδυ δλδ?Τί εκανα επίσης?Μάλλον ξεράθηκα στον ύπνο....[/quote

δεν ειμαι πολυ κοντα στη θαλασσα Crying or Very sad η περιοχη ειναι Ταμπουρια-Κερατσινι

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marianthi_m έγραψε:βαριεμαι.. εφτιαξα σπιτική λεμονάδα και την απολαμβάνω παγωμένη!

Καλα έκανες Σοφάκι... εσύ Κυρία!!! με κ κεφαλαίο!!!


Μαριανθη μου η συνταγη σου εχει πολυ ζαχαρη??γιατι οι περισσοτερες ειναι φουλ! Sad κ δεν ειμαι για πολλες θερμιδες τωρα!!

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κατερινιώ να σου δώσω το δικό μου εσένα θα σου κάνει...... Wink χαχαχχαχαχαχαχαχχα!!!Κ εμένα η ηλίθια η αδερφή μου μου το αγόρασε αλλά προφανώς....δεν ζήσαμε τη στιγμή του ρομαντισμού αφού ποτέ δεν παρατηρεί εσώρουχα!!!!!Άσε που εκείνη τη μέρα έμαθα αν θυμάμαι καλά οτι είμουνα έγκυος και δεν με άγγιξε λες και είμανε λεπρή!!!!

Χαρά μην τρελαίνεσαι κανα 2 χαίρονται τη χαρά του σέξ εδώ μέσα όλες οι άλλες είμαστε στη πείνα......και εμένα φοβάται ο δικός μου.....και εγώ φοβόμουνα αλλά μου ρθε κάποια στιγμή και πήρα τα ................μου και οταν σαραντήσω ξανά....και ναι μας το επιτρέπει και η γιατρός και εμάς......όσο για τη περιοχή δεν ξέρω καθόλου που είναι......που λες Πειραία μόνο λιμάνι έχω βρεθεί........ Crying or Very sad

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vgog65 έγραψε:Κατερινιώ να σου δώσω το δικό μου εσένα θα σου κάνει...... Wink χαχαχχαχαχαχαχαχχα!!!Κ εμένα η ηλίθια η αδερφή μου μου το αγόρασε αλλά προφανώς....δεν ζήσαμε τη στιγμή του ρομαντισμού αφού ποτέ δεν παρατηρεί εσώρουχα!!!!!Άσε που εκείνη τη μέρα έμαθα αν θυμάμαι καλά οτι είμουνα έγκυος και δεν με άγγιξε λες και είμανε λεπρή!!!!

Χαρά μην τρελαίνεσαι κανα 2 χαίρονται τη χαρά του σέξ εδώ μέσα όλες οι άλλες είμαστε στη πείνα......και εμένα φοβάται ο δικός μου.....και εγώ φοβόμουνα αλλά μου ρθε κάποια στιγμή και πήρα τα ................μου και οταν σαραντήσω ξανά....και ναι μας το επιτρέπει και η γιατρός και εμάς......όσο για τη περιοχή δεν ξέρω καθόλου που είναι......που λες Πειραία μόνο λιμάνι έχω βρεθεί........ Crying or Very sad

ειμαι αρκετα κοντα στο λιμανι αλλα δεν βλεπω θαλασσα δυστυχως!!
αστα να πανε εχουμε πολυ μελλον μπροστα μας για σεξ...κ δεν ειχα υπολογισει κ τις 40 μερες...!!! bom

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ααααα!Ωραία ρε συ αλλά έχεις πρόσβαση να πας βόλτα να χαζέψεις............!!!!!Με τι ασχολείσαι...είδα κάνεις γιόγκα συνεχίζεις και τώρα?????

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vgog65 έγραψε:ααααα!Ωραία ρε συ αλλά έχεις πρόσβαση να πας βόλτα να χαζέψεις............!!!!!Με τι ασχολείσαι...είδα κάνεις γιόγκα συνεχίζεις και τώρα?????

δεν δουλευω εδω κ 3 χρονια δεν μπορουσα να βρω τπτ!!
γιογκα ναι συνεχιζω κανονικα αλλα δεν ειναι για εγκυους μου λενε τι να κανω κ τι οχι...αν κ τωρα που εχει πολλες ζεστες κ εχει μεγαλωσει κ αλλο η κοιλια Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 38 13953 εχω αρχισει κ ψιλοζοριζομαι!! εσυ γυμναζεσαι καθολου??

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όχι δυστιχώς θα ήθελα πάρα πολύ αλλά δουλέυω στην επιχείρηση μας (Συνεργείο με μηχανές)απο το πρωί 8 εώς τις 17:00 τώρα πια....και δεν έχω κουράγιο για τίποτα άλλο και μάλλον μέχρι Ιούλη θα δουλέυω σίγουρα ......!!!!Έκανα κολύμβηση παλιότερα και πρωταθλητισμό στα νιάτα αλλά πιο μετά πήγαινα για τη πάρτυ μου ...αλλά λόγω μολύνσεων μου το απαγόρεψε από την αρχή σχεδόν!!!!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vgog65 έγραψε:Όχι δυστιχώς θα ήθελα πάρα πολύ αλλά δουλέυω στην επιχείρηση μας (Συνεργείο με μηχανές)απο το πρωί 8 εώς τις 17:00 τώρα πια....και δεν έχω κουράγιο για τίποτα άλλο και μάλλον μέχρι Ιούλη θα δουλέυω σίγουρα ......!!!!Έκανα κολύμβηση παλιότερα και πρωταθλητισμό στα νιάτα αλλά πιο μετά πήγαινα για τη πάρτυ μου ...αλλά λόγω μολύνσεων μου το απαγόρεψε από την αρχή σχεδόν!!!!!

εισαι τυχερη που δουλευεις δεν μπορεις να φανταστεις πως ειναι να εισαι ολη μερα σπιτι Mad Mad και οχι τπτ αλλο δεν ειμαστε κ καλα οικονομικα για να ειμαι βολτες,ψωνια κ καφεδες οποτε μια χαρα ειναι να δουλευεις ξεχνιεσαι κιολας κ περναει ο καιρος!!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επεστρεψααααααααα!!!!!τον κοιμησα!χαχαχαχα!!!!!τελικα ραντεβου στο γιατρο αυριο στις 11!!!!! Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 38 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 38 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 38 215994 επιτελους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!κατα τις 8 θα φυγει ο Γιωργος και θα ερθει το πρωι!οσο για το αν ειναι καλα που μενεις σπιτι...δεν ειναι καθολου καλα!!!!!!!!!!!!!!!γιατι μια απο τα ιδια ειμαι και εγω! Mad

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofouli έγραψε:επεστρεψααααααααα!!!!!τον κοιμησα!χαχαχαχα!!!!!τελικα ραντεβου στο γιατρο αυριο στις 11!!!!! Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 38 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 38 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο8 - Σελίδα 38 215994 επιτελους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!κατα τις 8 θα φυγει ο Γιωργος και θα ερθει το πρωι!οσο για το αν ειναι καλα που μενεις σπιτι...δεν ειναι καθολου καλα!!!!!!!!!!!!!!!γιατι μια απο τα ιδια ειμαι και εγω! Mad

αστα Σοφακι μου οταν δουλευεις λες να κατσω οταν καθεσαι λες να δουλευα δεν ειμαστε κ με τπτ ευχαριστημενες..!!
αντε τυχερη θα το δεις το ζουζουνακι σου γρηγορα εγω εχω ραντεβου την αλλη τριτη στο ιασω για δευτερο β'επιπεδου το πρωτο το εκανα στο γιατρο μου κ αυτο μου ειπε να το κανω στο ιασω δεν καταλαβα βεβαια γιατι πρεπει να το ξανακανω!!κ εχει κ 120 ευρω Mad Mad

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δε ρωτησες γιατι?εμεις δωσαμε 160 ευρω!τωρα αυριο ειναι απλος υπερηχος...για να δουμε ποσα γραμμαρια ειναι η μπεμπα! Very Happy

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofouli έγραψε:δε ρωτησες γιατι?εμεις δωσαμε 160 ευρω!τωρα αυριο ειναι απλος υπερηχος...για να δουμε ποσα γραμμαρια ειναι η μπεμπα! Very Happy

Μου είπαν ότι αυτό το χαρτί που δίνουν από το Ιασώ είναι πιο έγκυρο ξέρω κ εγώ τι να πω ίσως να χρειάζεται για το τεβε

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xara64 έγραψε:
sofouli έγραψε:δε ρωτησες γιατι?εμεις δωσαμε 160 ευρω!τωρα αυριο ειναι απλος υπερηχος...για να δουμε ποσα γραμμαρια ειναι η μπεμπα! Very Happy

Μου είπαν ότι αυτό το χαρτί που δίνουν από το Ιασώ είναι πιο έγκυρο ξέρω κ εγώ τι να πω ίσως να χρειάζεται για το τεβε

Την έκανες στον γυναικολόγο σου την εξέταση?Σου έδωσε εκείνος κάποιο χαρτί πέρα από τις φωτό?

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι δεν μου εδωσε..μονο μια φωτο κ αυτη δεν φαινεται καθαρα! Crying or Very sad

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xara64 έγραψε:οχι δεν μου εδωσε..μονο μια φωτο κ αυτη δεν φαινεται καθαρα! Crying or Very sad

Πλήρωσες παραπάνω για αυτη την εξέταση από οτι πληρώνεις συνήθως?
Σόρρυ που ρωτάω,αλλά Β επιπέδου υπέρηχο κάνουν μόνο πιστοποιημένοι γυναικολόγοι,όπως νομίζω και την αυχενική διαφάνεια.
Αυτος ο γιατρός,πέρα από τις φωτό, θα σου δώσει και αναλυτικά όλες τις μετρήσεις που έβγαλε στην εξέταση και κυρίως,θα σου δώσει διάγνωση με την υπογραφή του από κάτω.
Αν δεν το έκανε,τότε δν είναι πιστοποιημένος να το κάνει,άρα δν έχεις υπε΄ρηχο Β επιπέδου στα χέρια σου.Γιαυτό και σε έστειλε στο Ιασώ...

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kat3r1na έγραψε:
xara64 έγραψε:οχι δεν μου εδωσε..μονο μια φωτο κ αυτη δεν φαινεται καθαρα! Crying or Very sad

Πλήρωσες παραπάνω για αυτη την εξέταση από οτι πληρώνεις συνήθως?
Σόρρυ που ρωτάω,αλλά Β επιπέδου υπέρηχο κάνουν μόνο πιστοποιημένοι γυναικολόγοι,όπως νομίζω και την αυχενική διαφάνεια.
Αυτος ο γιατρός,πέρα από τις φωτό, θα σου δώσει και αναλυτικά όλες τις μετρήσεις που έβγαλε στην εξέταση και κυρίως,θα σου δώσει διάγνωση με την υπογραφή του από κάτω.
Αν δεν το έκανε,τότε δν είναι πιστοποιημένος να το κάνει,άρα δν έχεις υπε΄ρηχο Β επιπέδου στα χέρια σου.Γιαυτό και σε έστειλε στο Ιασώ...

οχι δεν πληρωσα παραπανω παντα δινω 50 ευρω κ μου κανει κ τις εξετασεις αιματος κ ουρων κ στην αυχενικη παλι αυτος μου την εκανε αλλα δεν πηρα καποιο χαρτι με μετρησεις απλα μου ειπε οτι ολα ειναι καλα!!

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xara64 έγραψε:
kat3r1na έγραψε:
xara64 έγραψε:οχι δεν μου εδωσε..μονο μια φωτο κ αυτη δεν φαινεται καθαρα! Crying or Very sad

Πλήρωσες παραπάνω για αυτη την εξέταση από οτι πληρώνεις συνήθως?
Σόρρυ που ρωτάω,αλλά Β επιπέδου υπέρηχο κάνουν μόνο πιστοποιημένοι γυναικολόγοι,όπως νομίζω και την αυχενική διαφάνεια.
Αυτος ο γιατρός,πέρα από τις φωτό, θα σου δώσει και αναλυτικά όλες τις μετρήσεις που έβγαλε στην εξέταση και κυρίως,θα σου δώσει διάγνωση με την υπογραφή του από κάτω.
Αν δεν το έκανε,τότε δν είναι πιστοποιημένος να το κάνει,άρα δν έχεις υπε΄ρηχο Β επιπέδου στα χέρια σου.Γιαυτό και σε έστειλε στο Ιασώ...

οχι δεν πληρωσα παραπανω παντα δινω 50 ευρω κ μου κανει κ τις εξετασεις αιματος κ ουρων κ στην αυχενικη παλι αυτος μου την εκανε αλλα δεν πηρα καποιο χαρτι με μετρησεις απλα μου ειπε οτι ολα ειναι καλα!!

Χαρά μου τί να σου πω...Να πουνε και τα άλλα κορίτσια,αλλά εγώ αυτα ξέρω.Ειδικά για την αυχενική και τη Β επιπέδου,που δεν είναι κοινοί υπέρηχοι, παίρνεις στα χέρια σου αναλυτικά όλες τις μετρήσεις και από εκεί προκύπτει και η διάγνωση,την οποία πρέπει να στην έχει πιστοποιήσει ο γιατρός με κάποιο τρόπο.
Στην αυχενική διαφάνεια πχ,έχω μια χαρτούρα γεμάτη με πιθανότητες για χρωμοσωματικές ανωμαλίες, οι οπόιες έχουν προκύψει από τις μετρήσεις στον υπέρηχο καθώς και την εξέταση αίματος.

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δε στο λέω για να σε αγχώσω,αλλα μιας και θα πας στο Ιασώ, μπορείς να ρωτήσεις ποια ακριβως ειναι η διαδικασία για αυτες τις δυο εξετάσεις, και τί θα έπρεπε να έχεις στα χέρια σου από χαρτιά.

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kat3r1na έγραψε:
xara64 έγραψε:
kat3r1na έγραψε:
xara64 έγραψε:οχι δεν μου εδωσε..μονο μια φωτο κ αυτη δεν φαινεται καθαρα! Crying or Very sad

Πλήρωσες παραπάνω για αυτη την εξέταση από οτι πληρώνεις συνήθως?
Σόρρυ που ρωτάω,αλλά Β επιπέδου υπέρηχο κάνουν μόνο πιστοποιημένοι γυναικολόγοι,όπως νομίζω και την αυχενική διαφάνεια.
Αυτος ο γιατρός,πέρα από τις φωτό, θα σου δώσει και αναλυτικά όλες τις μετρήσεις που έβγαλε στην εξέταση και κυρίως,θα σου δώσει διάγνωση με την υπογραφή του από κάτω.
Αν δεν το έκανε,τότε δν είναι πιστοποιημένος να το κάνει,άρα δν έχεις υπε΄ρηχο Β επιπέδου στα χέρια σου.Γιαυτό και σε έστειλε στο Ιασώ...

οχι δεν πληρωσα παραπανω παντα δινω 50 ευρω κ μου κανει κ τις εξετασεις αιματος κ ουρων κ στην αυχενικη παλι αυτος μου την εκανε αλλα δεν πηρα καποιο χαρτι με μετρησεις απλα μου ειπε οτι ολα ειναι καλα!!

Χαρά μου τί να σου πω...Να πουνε και τα άλλα κορίτσια,αλλά εγώ αυτα ξέρω.Ειδικά για την αυχενική και τη Β επιπέδου,που δεν είναι κοινοί υπέρηχοι, παίρνεις στα χέρια σου αναλυτικά όλες τις μετρήσεις και από εκεί προκύπτει και η διάγνωση,την οποία πρέπει να στην έχει πιστοποιήσει ο γιατρός με κάποιο τρόπο.
Στην αυχενική διαφάνεια πχ,έχω μια χαρτούρα γεμάτη με πιθανότητες για χρωμοσωματικές ανωμαλίες, οι οπόιες έχουν προκύψει από τις μετρήσεις στον υπέρηχο καθώς και την εξέταση αίματος.

αχ κ εγω δεν ξερω τι να πω μου εχει κανει κ αμνιοπαρακεντιση κ παλι δεν εχω χαρτια απλα μου ειπε οτι ολα ειναι καλα!!ισως φταιω κ εγω που δεν ζητησα τα αποτελεσματα ισως τα κραταει αυτος στο φακελο μου γιατι ξερει οτι αγχονομαι κ αμα τα εχω στα χερια μου ολο κ κατι θα με απασχολησει!!ουφ δεν ξερω κ το ραντεβου μου στον γιατρο αργει ακομα εχω 23 ιουλιου για να του τα ζητησω! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xara64 έγραψε:
kat3r1na έγραψε:
xara64 έγραψε:
kat3r1na έγραψε:
xara64 έγραψε:οχι δεν μου εδωσε..μονο μια φωτο κ αυτη δεν φαινεται καθαρα! Crying or Very sad

Πλήρωσες παραπάνω για αυτη την εξέταση από οτι πληρώνεις συνήθως?
Σόρρυ που ρωτάω,αλλά Β επιπέδου υπέρηχο κάνουν μόνο πιστοποιημένοι γυναικολόγοι,όπως νομίζω και την αυχενική διαφάνεια.
Αυτος ο γιατρός,πέρα από τις φωτό, θα σου δώσει και αναλυτικά όλες τις μετρήσεις που έβγαλε στην εξέταση και κυρίως,θα σου δώσει διάγνωση με την υπογραφή του από κάτω.
Αν δεν το έκανε,τότε δν είναι πιστοποιημένος να το κάνει,άρα δν έχεις υπε΄ρηχο Β επιπέδου στα χέρια σου.Γιαυτό και σε έστειλε στο Ιασώ...

οχι δεν πληρωσα παραπανω παντα δινω 50 ευρω κ μου κανει κ τις εξετασεις αιματος κ ουρων κ στην αυχενικη παλι αυτος μου την εκανε αλλα δεν πηρα καποιο χαρτι με μετρησεις απλα μου ειπε οτι ολα ειναι καλα!!

Χαρά μου τί να σου πω...Να πουνε και τα άλλα κορίτσια,αλλά εγώ αυτα ξέρω.Ειδικά για την αυχενική και τη Β επιπέδου,που δεν είναι κοινοί υπέρηχοι, παίρνεις στα χέρια σου αναλυτικά όλες τις μετρήσεις και από εκεί προκύπτει και η διάγνωση,την οποία πρέπει να στην έχει πιστοποιήσει ο γιατρός με κάποιο τρόπο.
Στην αυχενική διαφάνεια πχ,έχω μια χαρτούρα γεμάτη με πιθανότητες για χρωμοσωματικές ανωμαλίες, οι οπόιες έχουν προκύψει από τις μετρήσεις στον υπέρηχο καθώς και την εξέταση αίματος.

αχ κ εγω δεν ξερω τι να πω μου εχει κανει κ αμνιοπαρακεντιση κ παλι δεν εχω χαρτια απλα μου ειπε οτι ολα ειναι καλα!!ισως φταιω κ εγω που δεν ζητησα τα αποτελεσματα ισως τα κραταει αυτος στο φακελο μου γιατι ξερει οτι αγχονομαι κ αμα τα εχω στα χερια μου ολο κ κατι θα με απασχολησει!!ουφ δεν ξερω κ το ραντεβου μου στον γιατρο αργει ακομα εχω 23 ιουλιου για να του τα ζητησω! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Καλά αφού έκανες και αμνιό δν έχεις λόγο να αμφιβάλλεις.Και απότο Ιασ΄ στανταρ θα σου δωσουν αποτελέσματα και διάγνωση.

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Xαρα οι περισσότερες απο εμας κάνανε τη β επιπέδου σε κάποιο πιστοποιημένο κέντρο - οπως το ιασω - και όχι στον γυναικολόγο μας... εκει δλδ θα κάνεις την κανονική β επιπέδου αλλα αφου σε κοιταξε πρωτα και ο γιατρός σου και σου ειπε όλα καλα τοτε μην ανησυχεις! Εκει στο ιασω θα σου δωσουν αναλυτικά τις μετρήσεις και πολλες φωτο του εμβρύου!

Α! Για τη λεμονάδα τώρα έστιψα ετσι πρόχειρα ένα λεμόνι και έβαλα 3 κουταλιες ζάχαρη και νερό παγωμένο και παγάκια... δεν έκανα ολοκληρη κανάτα δλδ... δεν ήταν πολυ γλυκια...

http://www.creativebeez.gr

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kat3r1na έγραψε:
xara64 έγραψε:
kat3r1na έγραψε:
xara64 έγραψε:
kat3r1na έγραψε:
xara64 έγραψε:οχι δεν μου εδωσε..μονο μια φωτο κ αυτη δεν φαινεται καθαρα! Crying or Very sad

Πλήρωσες παραπάνω για αυτη την εξέταση από οτι πληρώνεις συνήθως?
Σόρρυ που ρωτάω,αλλά Β επιπέδου υπέρηχο κάνουν μόνο πιστοποιημένοι γυναικολόγοι,όπως νομίζω και την αυχενική διαφάνεια.
Αυτος ο γιατρός,πέρα από τις φωτό, θα σου δώσει και αναλυτικά όλες τις μετρήσεις που έβγαλε στην εξέταση και κυρίως,θα σου δώσει διάγνωση με την υπογραφή του από κάτω.
Αν δεν το έκανε,τότε δν είναι πιστοποιημένος να το κάνει,άρα δν έχεις υπε΄ρηχο Β επιπέδου στα χέρια σου.Γιαυτό και σε έστειλε στο Ιασώ...

οχι δεν πληρωσα παραπανω παντα δινω 50 ευρω κ μου κανει κ τις εξετασεις αιματος κ ουρων κ στην αυχενικη παλι αυτος μου την εκανε αλλα δεν πηρα καποιο χαρτι με μετρησεις απλα μου ειπε οτι ολα ειναι καλα!!

Χαρά μου τί να σου πω...Να πουνε και τα άλλα κορίτσια,αλλά εγώ αυτα ξέρω.Ειδικά για την αυχενική και τη Β επιπέδου,που δεν είναι κοινοί υπέρηχοι, παίρνεις στα χέρια σου αναλυτικά όλες τις μετρήσεις και από εκεί προκύπτει και η διάγνωση,την οποία πρέπει να στην έχει πιστοποιήσει ο γιατρός με κάποιο τρόπο.
Στην αυχενική διαφάνεια πχ,έχω μια χαρτούρα γεμάτη με πιθανότητες για χρωμοσωματικές ανωμαλίες, οι οπόιες έχουν προκύψει από τις μετρήσεις στον υπέρηχο καθώς και την εξέταση αίματος.

αχ κ εγω δεν ξερω τι να πω μου εχει κανει κ αμνιοπαρακεντιση κ παλι δεν εχω χαρτια απλα μου ειπε οτι ολα ειναι καλα!!ισως φταιω κ εγω που δεν ζητησα τα αποτελεσματα ισως τα κραταει αυτος στο φακελο μου γιατι ξερει οτι αγχονομαι κ αμα τα εχω στα χερια μου ολο κ κατι θα με απασχολησει!!ουφ δεν ξερω κ το ραντεβου μου στον γιατρο αργει ακομα εχω 23 ιουλιου για να του τα ζητησω! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Καλά αφού έκανες και αμνιό δν έχεις λόγο να αμφιβάλλεις.Και απότο Ιασ΄ στανταρ θα σου δωσουν αποτελέσματα και διάγνωση.

ναι με την αμνιο ειναι πιο σιγουρα τα πραγματα...απλα εχω παρατηρησει οτι οταν παω στον γιατρο κ βλεπω την μπουμπου φευγω σαν τη χαζη κ παντα εχω αποριες που μου ερχοντε μετα κ ντρεπομαι να κανω συνεχεια ερωτησεις Laughing Laughing Laughing

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marianthi_m έγραψε:Xαρα οι περισσότερες απο εμας κάνανε τη β επιπέδου σε κάποιο πιστοποιημένο κέντρο - οπως το ιασω - και όχι στον γυναικολόγο μας... εκει δλδ θα κάνεις την κανονική β επιπέδου αλλα αφου σε κοιταξε πρωτα και ο γιατρός σου και σου ειπε όλα καλα τοτε μην ανησυχεις! Εκει στο ιασω θα σου δωσουν αναλυτικά τις μετρήσεις και πολλες φωτο του εμβρύου!

Α! Για τη λεμονάδα τώρα έστιψα ετσι πρόχειρα ένα λεμόνι και έβαλα 3 κουταλιες ζάχαρη και νερό παγωμένο και παγάκια... δεν έκανα ολοκληρη κανάτα δλδ... δεν ήταν πολυ γλυκια...

οταν εκλεισα το ραντεβου στο ιασω τους ζητησα κ DVD εκτος απο τις φωτο για να δουμε θα βγει καλα η μικρη γιατι στην αλλη εχει το χερακι της μπροστα στο προσωπο!!
Shocked παλι πολυ ειναι κ αυτη η ζαχαρη αυτο ειναι το κακο μ αρεσει πολυ η λεμοναδα αλλα η ατιμη την θελει την ζαχαριτσα της..θα κανω υπομονη κ θα την πιω κ αυτην μετα απο κανενα χρονο αχαχαχαχ
εσυ Μαριανθη μου πιο γιατρο εχεις κ που θα γεννησεις με το καλο???γιατι απ οτι βλεπω ειμαστε πολυ κοντα στις εβδομαδες εγω ειμαι στην 22

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Xαρά, στο Μητέρα θα γεννήσω... ναι κοντά είμαστε! Εγω θα παω για 2η καισαρική και για να μη με πιάσουν οι πονοι θα πάω λιγο νωρίτερα με ραντεβού... μου ειπε γυρω στις 2/10 λογικά να είναι όλα καλα...

http://www.creativebeez.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις