Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
108 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 108 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

26eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 4:17 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μα το ξέρει οτι τον θέλω και το βλέπει.Όταν του κ*λ*τρίβομαι όμως δεν γίνεται.
Αφήστε που τη μία μου ρίχνει χιλόπιτα αυτός και την άλλη εγώ και μέσα στην ίδια μέρα μπορεί να ρίξουμε και οι δύο σε διαφορετική χρονική περίοδο.
Τziz όταν γεννήσεις θα το καταλάβεις καλύτερα και στο λέω εγώ που όχι απλά έλεγα τα ίδια με σένα αλλά που ο Βασίλης με είχε αποκαλέσει λυσσάρα και μου είχε πει οτι δεν γίνεται κάθε μέρα.

27eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 4:18 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:κερατο?το κερατο αν ειναι ο
αλλος να στο ριξει θα το κανει
και ας τον εχεις ολη μερα <<ικανοποιημενο>>
το θεμα ειναι να νιωσεις εσυ γυναικα...
και ομορφη κλπ

Έχεις απόλυτο δίκιο.

28eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 4:22 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Τziz όταν γεννήσεις θα το καταλάβεις καλύτερα και στο λέω εγώ που όχι απλά έλεγα τα ίδια με σένα αλλά που ο Βασίλης με είχε αποκαλέσει λυσσάρα και μου είχε πει οτι δεν γίνεται κάθε μέρα.

Κι εμένα τα ίδια μου λέει!!

29eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 4:23 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
όταν γεννήσεις θα το καταλάβεις καλύτερα και στο λέω εγώ που όχι απλά έλεγα τα ίδια με σένα αλλά που ο Βασίλης με είχε αποκαλέσει λυσσάρα και μου είχε πει οτι δεν γίνεται κάθε μέρα.[/quote]

τι εγινε που γεννησες?εγω εχω 2 μωρα...
18 και 6 μηνων....πρεπει να βρισκουμε χρονο για μας
πρωτα και για το συντροφο μας....
βασικο..

30eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 4:26 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κυριακή κοντή γιορτή.

Εδώ θα είμαστε (μακάρι δηλαδή) και σε 4 μηνάκια που θα γεννήσω, θα σας πω τα νέα μου.
Μπορεί να έχετε δίκιο μπορεί και άδικο.
Από μέσα μου εύχομαι να έχετε άδικο φυσικά!!
tongue

31eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 4:30 am

stela

stela
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="Tziz"]Κυριακή κοντή γιορτή.

Εδώ θα είμαστε (μακάρι δηλαδή) και σε 4 μηνάκια που θα γεννήσω, θα σας πω τα νέα μου.
Μπορεί να έχετε δίκιο μπορεί και άδικο.
Από μέσα μου εύχομαι να έχετε άδικο φυσικά!!
tongue [/quote
nomizw oti den katalaveneis ti sou leme vre tziz mou...esu milas gia sex kai emeis sou leme na niosoume omorfes gia emas prota apo ola Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

32eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 4:31 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:
τι εγινε που γεννησες?εγω εχω 2 μωρα...
18 και 6 μηνων....πρεπει να βρισκουμε χρονο για μας
πρωτα και για το συντροφο μας....
βασικο..

Μα ακόμα τον κυνηγάω αλλά εκείνος προτιμάει να έχει κοιμηθεί καλά το παιδί. Γι'αυτό είπα πριν μέχρι τις "8" Εγώ θέλω όλη μέρα και στο τηλ όταν είναι στη δουλειά τον πειράζω που δεν μπορεί να μου απαντήσει κιόλας ο καημένος.Αλλά όταν θέλει εκείνος εγώ κοιμάμαι όρθια.
Δεν τα βρίσκουμε στις ώρες κατάλαβες;
Το καταλαβαίνω αυτό που λες και...you are my hero...αλλά τι να κάνω που είμαι και υπναρού eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 850933

33eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 4:33 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:
Από μέσα μου εύχομαι να έχετε άδικο φυσικά!!
tongue

Κι εγώ σου εύχομαι να έχω άδικο...δως του να καταλάβει Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Τώρα που είσαι έγκυος πως τα πάτε;

34eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 4:35 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
athina24 έγραψε:
τι εγινε που γεννησες?εγω εχω 2 μωρα...
18 και 6 μηνων....πρεπει να βρισκουμε χρονο για μας
πρωτα και για το συντροφο μας....
βασικο..

Μα ακόμα τον κυνηγάω αλλά εκείνος προτιμάει να έχει κοιμηθεί καλά το παιδί. Γι'αυτό είπα πριν μέχρι τις "8" Εγώ θέλω όλη μέρα και στο τηλ όταν είναι στη δουλειά τον πειράζω που δεν μπορεί να μου απαντήσει κιόλας ο καημένος.Αλλά όταν θέλει εκείνος εγώ κοιμάμαι όρθια.
Δεν τα βρίσκουμε στις ώρες κατάλαβες;
Το καταλαβαίνω αυτό που λες και...you are my hero...αλλά τι να κάνω που είμαι και υπναρού eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 850933


βρε συ athin και εγώ υπναρού είμαι! έρχεται ο άντρας μου στις 9-10 το βράδυ σπίτι τώρα το καλοκαίρι και παρόλο που είναι όοοοοολη μέρα μέσα στον ήλιο καθότι αγρότης, που το βρίσκει το κουράγιο δεν μπορώ να καταλάβω! εγώ μέσα στο σπίτι είμαι όλη μέρα και εκείνες τις ώρες είμαι λιώμα, ένα με το πάτωμα μιλάμε! το μόνο που έχω όρεξη να κάνω εκείνες τις ώρες είναι να... ξεραθώ στον ύπνο!

35eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 4:39 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:έρχεται ο άντρας μου στις 9-10 το βράδυ σπίτι τώρα το καλοκαίρι και παρόλο που είναι όοοοοολη μέρα μέσα στον ήλιο καθότι αγρότης, που το βρίσκει το κουράγιο δεν μπορώ να καταλάβω! εγώ μέσα στο σπίτι είμαι όλη μέρα και εκείνες τις ώρες είμαι λιώμα, ένα με το πάτωμα μιλάμε! το μόνο που έχω όρεξη να κάνω εκείνες τις ώρες είναι να... ξεραθώ στον ύπνο!

Ναι ρε γμτ.Εγώ λέω άντε να ξαναπάω για δουλειά(σε ένα χρόνο)για να ξεκουραστώ λιγάκι...χι χι

36eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 4:42 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Μαρία έγραψε:έρχεται ο άντρας μου στις 9-10 το βράδυ σπίτι τώρα το καλοκαίρι και παρόλο που είναι όοοοοολη μέρα μέσα στον ήλιο καθότι αγρότης, που το βρίσκει το κουράγιο δεν μπορώ να καταλάβω! εγώ μέσα στο σπίτι είμαι όλη μέρα και εκείνες τις ώρες είμαι λιώμα, ένα με το πάτωμα μιλάμε! το μόνο που έχω όρεξη να κάνω εκείνες τις ώρες είναι να... ξεραθώ στον ύπνο!

Ναι ρε γμτ.Εγώ λέω άντε να ξαναπάω για δουλειά(σε ένα χρόνο)για να ξεκουραστώ λιγάκι...χι χι



όχι εγώ δεν το εύχομαι αυτό για μένα γιατί μετά θα είμαι ακόμα πιο λιώμα!!!!! Wink

37eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 5:03 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Tziz έγραψε:
Από μέσα μου εύχομαι να έχετε άδικο φυσικά!!
tongue

Κι εγώ σου εύχομαι να έχω άδικο...δως του να καταλάβει Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Τώρα που είσαι έγκυος πως τα πάτε;

Καλά! Δηλαδή, μια με δύο φορές τη βδομάδα είναι το στάνταρτ. Αλλά επειδή κι ο δικός μου (ως πωλητής αυτοκινήτων που είναι) γυρνάει αργά, τις περισσότερες φορές προτιμάει να φάει, να κάνει ένα μπάνιο και να δει τηλεόραση (σημείωση: έχουμε και 10 χρόνια διαφορά).
Γενικότερα είναι "πρωινός τύπος".
Τα Σ/Κ είναι τα καλύτερά μας!

38eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 5:09 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εντάξει καλά είναι! Εμάς στον 3ο μας το έκοψε γιατί το μωρό ήταν πολύ χαμηλά.

39eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 5:10 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο γιατρός εννοώ.

40eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 5:10 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stela έγραψε:
nomizw oti den katalaveneis ti sou leme vre tziz mou...esu milas gia sex kai emeis sou leme na niosoume omorfes gia emas prota apo ola Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Έχω καταλάβει απόλυτα. Από το να κάνεις ένα μπάνιο, μέχρι να πας κομμωτήριο και βόλτα με τις φίλες σου.
Πράγματα που σε κάνουν να νιώθεις καλά.
Όμως πες μου:
Όταν ένα - μέχρι ενός έτους να πω, είναι καλά? - παιδί απαιτεί να είσαι παρούσα 24 ώρες το 24ωρο και ως επί το πλείστον μέσα στο χώρο του σπιτιού σου, τι είναι καλύτερο από αυτό?
Δε νομίζω ότι υπάρχει καλύτερη "διασκέδαση"!
Ύστερα κάνοντας σεξ, δε νιώθεις καλά?
Δε νιώθεις "επιθυμητή", όμορφη, δε σου δίνει ενέργεια?
Μόνο ο "καλλωπισμός" είναι?
Και η λέξη "γυναίκα" την οποία έχεις διαλέξει για τίτλο στο θέμα σου, αυτό το πράγμα υποδηλώνει. Όχι το κομμωτήριο και το shopping! Άποψή μου πάντα, ταπεινή, μην παρεξηγηθώ κιόλας...

41eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 5:19 am

stela

stela
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Tziz έγραψε:
stela έγραψε:
nomizw oti den katalaveneis ti sou leme vre tziz mou...esu milas gia sex kai emeis sou leme na niosoume omorfes gia emas prota apo ola Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Έχω καταλάβει απόλυτα. Από το να κάνεις ένα μπάνιο, μέχρι να πας κομμωτήριο και βόλτα με τις φίλες σου.
Πράγματα που σε κάνουν να νιώθεις καλά.
Όμως πες μου:
Όταν ένα - μέχρι ενός έτους να πω, είναι καλά? - παιδί απαιτεί να είσαι παρούσα 24 ώρες το 24ωρο και ως επί το πλείστον μέσα στο χώρο του σπιτιού σου, τι είναι καλύτερο από αυτό?
Δε νομίζω ότι υπάρχει καλύτερη "διασκέδαση"!
Ύστερα κάνοντας σεξ, δε νιώθεις καλά?
Δε νιώθεις "επιθυμητή", όμορφη, δε σου δίνει ενέργεια?
Μόνο ο "καλλωπισμός" είναι?
Και η λέξη "γυναίκα" την οποία έχεις διαλέξει για τίτλο στο θέμα σου, αυτό το πράγμα υποδηλώνει. Όχι το κομμωτήριο και το shopping! Άποψή μου πάντα, ταπεινή, μην παρεξηγηθώ κιόλας...
mia xara einai ..ola prepei na ginonte...gia na kratame isoropies ..alla na kanoume oti kanoume telos panton gia emas prota.....oxi gia na mhn fame kerato...giati auto kapia stigmh vgenei arnitiko sthn zwh mas...eimai tis apopsis gunaika eutixismeni...kalhteri mama..!!!! Very Happy

42eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 5:31 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stela έγραψε:
eimai tis apopsis gunaika eutixismeni...kalhteri mama..!!!! Very Happy

Καλύτερη σε όλα!
Όταν ο άνθρωπος είναι - δε θα πω ευτυχισμένος, είναι μεγάλη λέξη - ευχαριστημένος από τη ζωή του και αυτά που έχει, τότε είναι καλύτερος σε όλα του!
Στη δουλειά του, στην οικογένειά του, στους φίλους του...
Αντιμετωπίζει τον κόσμο με άλλο μάτι.

43eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 5:34 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:
κάνοντας σεξ, δε νιώθεις καλά?
Δε νιώθεις "επιθυμητή", όμορφη, δε σου δίνει ενέργεια?

Εγώ νομίζω ανάλογα τα κέφια.
Δηλ. μπορεί να ισχύει και το ανάποδο,καμιά φορά δε θέλεις να κάνεις σεξ γιατί δεν νιώθεις όμορφη.Έτσι ένιωθα όταν θήλαζα.Ένιωθα αποκρουστική.
Και εδώ κολλάει ο καλλωπισμός (έτσι γράφεται;;Wink

44eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 5:39 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το θεμα ειναι να νιωθεις εσυ
καλα,ομορφη κλπ...αν εισαι εσυ καλα
θα ειναι ολα καλυτερα.....τι σε
κανει να νιωθεις καλα....?το μακιγιαζ,το
κομμωτηριο,το sex,η βολτα,το
κουβεντολοι?κανε τα ΠΑΝΤΑ....και
θα ειστε ολοι καλα.....!

45eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 5:44 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Εγώ νομίζω ανάλογα τα κέφια.
Δηλ. μπορεί να ισχύει και το ανάποδο,καμιά φορά δε θέλεις να κάνεις σεξ γιατί δεν νιώθεις όμορφη.Έτσι ένιωθα όταν θήλαζα.Ένιωθα αποκρουστική.
Και εδώ κολλάει ο καλλωπισμός (έτσι γράφεται;;Wink

Συμφωνώ. Ανάλογα τα κέφια.
Όλες το έχουμε πάθει (άσχετα με τη φάση της μητρότητας).
Σ' αυτό λοιπόν κολλάει η προσπάθεια και των δύο. Είναι στο χεράκι του αντρούλη μας να μας κάνει να νιώσουμε όμορφα! Καθένας με τον τρόπο του!
Και μην ξεχνάμε:
Μπορεί εκτός από μανάδες να είμαστε και γυναίκες αλλά ισχύει και το αντίστροφο.
Είναι πατεράδες αλλά και άντρες!
Και όλοι έχουν τις ανάγκες τους...

46eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 5:48 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Είναι πατεράδες αλλά και άντρες!
Και όλοι έχουν τις ανάγκες τους...[/quote]

σωστη......εχουν και αυτοι ενα μικρο
ζορι......εκει που μπορει να ηταν
το επικεντρο παιρνουν δευτερο ρολο
και πρεπει και να βρουν και
αυτοι την ισορροπια τους...ασε που εχουν και εμας
τις τρελλες με τις ανασφαλειες
και με τις τρελλες μας να κουμανταρουν!

47eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 5:59 am

Octarin

Octarin
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λοιπόν, άντε να απαντήσω κι εγώ, μιας και έχω δυο λόγους για να έχω τις μεγάλες ανασφάλειες: πρώτον πως λόγω της εγκυμοσύνης μου και του τοκετού μου που ήταν πολύ άσχημος και κόντεψα να πεθάνω, το σώμα μου έγινε κάπως... τέλος πάντων, και δεύτερον πως: γι'αυτό με άφησε ο πατέρας του παιδιού μου, διότι όπως και νάχει η εικοσάρα με την οποία πηδιότανε είχε σαφέστατα καλύτερο σώμα και βυζί από το δικό μου που θήλαζα κιόλας. Όπως είπε και κάποια πρίν, και οι άντρες τις ανάγκες τους έχουν μετά τη γέννα. Με τούτα και με κείνα και με όλα μαζί, το να νιώσω εγώ οποιαδήποτε σεξουαλικότητα και θυληκότητα και θελκτικότητα και ομορφιά ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ λέμε με τίποτα. Και μέχρι και τον Οκτώβρη δηλαδή δυό χρόνια κλεισμένα από τη γέννηση του παιδιού μου, πάλευα με την παντελή έλλειψη πλέον οποιασδήποτε ιδιότητας ως γυναίκα. Μου λέγανε θα βρείς άλλον και θα κάνεις και θα ράνεις και εγώ απλά έβαζα τα παρανοικά γέλια και πίστευα πως ο κόσμος ζει σε άλλο πλανήτη.

Λοιπόν, με τη βοήθεια, σε πολλά επίπεδα, ενός πολύ καλού μου φίλου από την Αγγλία, επανήρθε και η σεξουαλικότητα, και η λίμπιντο, και η γυναικεία φύση και τα πάντα. Ότι δεν κατάφερε ψυχίατρος, το κατάφερα έγώ μαζί με έναν άνθρωπο που ενδιαφέρθηκε για μένα, σιγά σιγά. Ναι, δεν είναι τόσο δύσκολα τα πράγματα όταν έχεις τον άντρα μέστα πόδια σου, είναι πιο εύκολο, αλλά άμα βλεπεις πως δεν κάνει κι εκείνος κάτι, να του το πεις. Να του πεις πως δεν μπορεί να τα περιμένει όλα, να σου δείξει λίγη προσοχή και θα την δεί και την τσαχπινιά του κι αυτός. Θέλει δυο για να γίνει χωριό. Απο στιγμής που ΕΓΩ κατάφερα και επανήλθα, όλες μπορούν. Και τα λέω αυτά τη στιγμή που ακόμα έχω μεγάλο πρόβλημα με το στήθος μου, απλά δεν με νοιάζει, είμαι όπως είμαι. Κάποια στιγμή θα το φτιάξω, μέχρι τότε, ε τι να κάνουμε τελικά. Very Happy

48eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 6:04 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνώ και με τις δύο σας.

49eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 6:11 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Octarin το θέμα της εμφάνισης μη το θίγεις.Εγώ όπως έγραψα και αλλού το 2003 είχα ένα ατύχημα οπου διέλυσα το πρόσωπό μου.Μέχρι σήμερα έχω λάμες και σημάδια.Ήμουνα 21 τότε και με αφήσανε να δω το πρόσωπό μου μετά απο 1 μήνα που είχα κάνει 2 εγχειρίσεις.Το θέμα είναι πόσο γαϊδούρι ή όχι είναι αυτός που είσαι μαζί, γιατί εγώ τότε ήμουνα με ένα παιδί που όχι μόνο δεν με παράτησε αλλά έκανε τα πάντα για να μη νιώσω άσχημα και να το ξεπεράσω.Όπως λες με βοήθησε κάποιος που μπορούσε να με στηρίξει.Απο ένα σημείο και ύστερα ένιωθα όμορφη παρόλο που πέρασαν χρόνια για να έρθω στη σημερινή μορφή.
Η ψυχολογία είναι πάνω απ'όλα.

50eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 2 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 6:15 am

Octarin

Octarin
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Athin@ έγραψε:Octarin το θέμα της εμφάνισης μη το θίγεις.Εγώ όπως έγραψα και αλλού το 2003 είχα ένα ατύχημα οπου διέλυσα το πρόσωπό μου.Μέχρι σήμερα έχω λάμες και σημάδια.Ήμουνα 21 τότε και με αφήσανε να δω το πρόσωπό μου μετά απο 1 μήνα που είχα κάνει 2 εγχειρίσεις.Το θέμα είναι πόσο γαϊδούρι ή όχι είναι αυτός που είσαι μαζί, γιατί εγώ τότε ήμουνα με ένα παιδί που όχι μόνο δεν με παράτησε αλλά έκανε τα πάντα για να μη νιώσω άσχημα και να το ξεπεράσω.Όπως λες με βοήθησε κάποιος που μπορούσε να με στηρίξει.Απο ένα σημείο και ύστερα ένιωθα όμορφη παρόλο που πέρασαν χρόνια για να έρθω στη σημερινή μορφή.
Η ψυχολογία είναι πάνω απ'όλα.

Οπωσδήποτε, και τελικά εκεί νομίζω φαίνεται και ο άνθρωπος που πραγματικά σε πονάει και σε νοιάζεται. Μπράβο που τα κατάφερες, δεν ξέρω τι θα έκανα στη θέση σου... είσαι τυχερή στην ατυχία σου. Κλισέ αλλα είσαι.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις