Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
102 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 102 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 6:27 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Octarin έγραψε: δεν ξέρω τι θα έκανα στη θέση σου

Αυτό μου το λένε όλοι αλλά να σου πω και εγώ όταν το σκέφτομαι θυμάμαι που πριν έβγαζα ένα σπυρί και με έπιανε πανικός.Αν μου έλεγε κάποιος ξέρεις θα πάθεις αυτό θα του έλεγα οτι θα αυτοκτονήσω.ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΡΥΒΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ.

52eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 8:10 am

Octarin

Octarin
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Athin@ έγραψε:
Octarin έγραψε: δεν ξέρω τι θα έκανα στη θέση σου

Αυτό μου το λένε όλοι αλλά να σου πω και εγώ όταν το σκέφτομαι θυμάμαι που πριν έβγαζα ένα σπυρί και με έπιανε πανικός.Αν μου έλεγε κάποιος ξέρεις θα πάθεις αυτό θα του έλεγα οτι θα αυτοκτονήσω.ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΡΥΒΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ.

Ki ayto ksanapesto. Sta sigoura. Sto xeri mas einai an to ka8eti pou mas symbainei mas paei pisw h mas paei mprosta, epiloges sxedon panta yparxoun.

53eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty eimai mama.... Τετ Ιουλ 07, 2010 9:50 am

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αν εστανεσε εσυ καλα με τον εαυτο σου τοτε ολα γυρο σου ειναι καλα!!!!ετσι εστανομε εγω!!!!ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!

54eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 12:31 pm

gogi

gogi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ειναι πολυ σημαντικο να εχεις βρει τον σωστο ανθρωπο.ειναι πολυ ιδιαιτερη περιοδος και η εγκυμοσυνη και περισσοτερο μετα την γεννα.ο συντροφος μου με ειδε σε πολυ ασχημες στιγμες πολλες φορες.ηταν πολυ δυσκολοι περιοδοι ομως παντα με εκανε να νιωθω γυναικα.εγω σιχαθηκα τον εαυτο μου πολλες φορες εκεινος οχι.το να υπαρχει κατανοηση αυτο πιστευω σε βοηθαει να ξαναβρεις τις ισορροπιες σου

http://momof2princes.blogspot.com

55eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 12:40 pm

Octarin

Octarin
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Tis isorropies 8es de 8es tis briskeis, apla einai poly eykolotero na exeis enan an8rwpo me agaph kai katanohsh dipla sou apo to na exeis enan an8rwpo adiaforo h arnhtiko h kai ka8olou.

56eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 3:39 pm

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι να πω...ειναι μαγαλη αληθεια οτι μετα τη γεννα το φλεγον θεμα σεξ,παθος κτλ.μπαινουν κατα καποιο τροπο στην ακρη,το θεμα ειναι να
μην μεινουν εκει και πιασουμε αραχνες Embarassed

Και γω πριν γεννησω ελεγα οτι οταν τελειωσουν τα του τοκετου θα του δωσω να καταλαβει....ελα ομως που 8 μηνες μετα ακομα το παλευω.Νιωθω πολυ κουρασμενη No και θελω να κοιμηθω ,αλλα πιστευω οτι ειμαι ταυτοχρονα πολυ τυχερη γιατι ο αντρας μου ειναι πειραχτηρι και με ξεσηκωνει γιατι λεει ειμαι η πιο ομορφη ολου του κοσμου Embarassed eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 328109 και γω γινομαι γατουλα χνουδωτη που θελει ναζακια eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 604962

Θελει προσπαθεια για να γινει restart στη σχεση κακα τα ψεμματα,και ναι μερικες φορες εχουμε αφησει την μπεμπα στην μαμα μου και εμεις βρηκαμε την ευκαιρια να ζουζουνισουμε,νομιζω οτι η μαμα μου μου πεταγε σποντες για να με παρακινησει να το κανω γιατι καταλαβαινει οτι δεν ειναι τοοοοοσο ευκολο να μεινουμε μονοι πια.

57eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 5:32 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τώρα διάβασα το πόστ και έχω να απαντήσω σε πολλά μαζεμένα
Athin@ έγραψε:Κι εμένα 11 είναι,για την ακρίβεια σήμερα έγινε,αλλά δεν βλέπω φως.Όταν θέλει ο ένας δεν μπορεί ο άλλος και το ανάποδο.Άσε που είμαστε τόοοοσο κουρασμένοι που το πνεύμα πρόθημο αλλά το σώμα....
Όσο για το pretty woman άστο...όταν ετοιμάζω μια ώρα τη μικρή για να φύγουμε εγώ απλώς πετάω κάτι πάνω μου γιατί αλλιώς ακούω το ανάλογο άντε δε σε πάμε για νύφη Twisted Evil
συμφωνώ, η κούραση ρε κορίτσια όλη μέρα με το μωρό, ειδικά όταν ο άλλος την ταίζει πχ μόνο ένα γεύμα κι εσύ ε!!)κυκλοφορούσα έξω με τα γυαλιά μυωπίας που δεν τα μπορώ γιατί είναι μισοδιαλυμένα φανταστείτε!δεν είχα χρόνο για καλλωπισμούς, ήταν πάω γρήγορα να πάρω αυτό ή να κάνω μια βόλτα το παιδί γιατί πρέπει να την ταίσω, να την μπανιαρίσω να την κοιμίσω κτλ.
και μόνο αυτό με έκανε να νιώθω τελείως μη θελκτική. αφήστε το άγχος που από μόνο του έιναι κουραστικό και ψυχοφθόρο.
Tziz έγραψε:
Δεν ξέρω πως θα είναι μετά, αλλά αν κρίνω από τα 27 χρόνια και κάτι ψιλά που ξέρω τον εαυτό μου, μάλλον δε θα αλλάξω πεποιθήσεις σε αυτό το θέμα...
Προσέξτε τους άντρες σας (και τους εαυτούς σας), μην τους παραμελείτε, γιατί μετά γκρινιάζουμε ότι μας κεράτωσαν!
Πρέπει να νιώθουμε όμορφα και να δείχνουμε όμορφες!
Καλά τα λες, κυριακή κοντή γιορτή. Θέλω σοβαρά σε 4+4 μήνες να απαντήσεις τι έγινε.
εγώ ήξερα τον εαυτό μου λιγότερο, μόλις 20 χρόνια. και όσες με έχουν φίλες στο fb μάλλον ξέρουν τι ιδεολογίας ήμουν στο σεξ:Ρ
για τις άλλες να πω απλώς ότι δεν έψαχνα έρωτες και τέτοια, μόνο να περνώ καλά, γιατί ο έρωτας δεν είναι αυτό που γεμίζει εμένα(η φιλία είναι αλλά άσχετο)
ε μετά τη γέννα για κανα τρίμηνο έτρεμα μην ξαναμείνω έγκυος, μετά δε μου άρεσα, και επειδή θήλαζα και αποκλειστικά και κουραζόμουν απίστευτα ε είχε μπει το μωρό στο κρεβάτι..
Προσωπικά, επειδή όπως είπα δε με ενδιαφέρει το θέμα γάμος, πίστη, έρωτας, έχω δώσει(όπως έκανα και πάντα)το δικαίωμα να κάνει ό,τι γουστάρει με όποια γουστάρει, αρκεί να με ενημερώσει.
δεν μπορούσα να υπερβώ τις δυνάμεις μου(έχω και κανά δυο θέματα υγείας που με κουράζουν επιπλέον)ούτε να επιβάλλω στον εαυτό μου κάτι που φοβόταν(μη μείνω έγκυος)αλλά δεν τον πίεσα να μείνει μαζί μου, δικά μου προβλήματα ήταν, δεν ήξερα πότε θα τελειώσουν για να του ζητήσω υπομονή και στήριξη(που ούτως ή άλλως δεν υπήρχε, γι'αυτό και χωρίσαμε τα τσανάκια μας εν μερει)
Athin@ έγραψε:Ναι....νοιώθω όμορφη....μέχρι τις 8.
λολSmile
Tziz έγραψε:
stela έγραψε:
etsi prepei!!!alla einai telios diaforetika na eisai egkuos kai telios diaforetika na exeis 1 kai 2 kai 3 paidakia na frontisis...h antoxes alazoun pistepseme..alla me polu kalh prospathia k apo tous duo ola mporoun na ginoun... I love you

Εγώ κορίτσια είμαι έξω από το χορό (ακόμα), αλλά θα μου επιτρέψετε να μη συμφωνήσω. Ναι είμαστε κουρασμένες. Ναι τραβάμε ζόρια. Αλλά δε μπορώ να φανταστώ το σκηνικό, να έρχεται ο άντρας μου να μου κάνει χαδάκια κτλ κι εγώ να του "ρίχνω χυλόπιτα"![/quote]
όπως σου είπα, όταν θα σου τα ρίχνει κι εσύ θα σκέφτεσαι ότι σε 3 ώρες θα ξυπνήσει και μετά σε άλλες 3 και μετά το πρωί ξύπνημα και βόλτα κοκ θα πεις νυστάααααααζω...μακάρι να έχεις τις αντοχές.αλλά αλήθεια, μην απογοητευτείς αν η συχνότητα πέσει δραματικά.
επιπλέον δεν ξέρω τι σχέση έχεις εσύ με το σώμα σου, εγώ ένιωθα πολύ άσχημα με τα κιλά που πήρα και το πως είχε γίνει το σώμα μου. πώς να φορούσα τα υπερχοτ εσώρουχα μου και να έκανα τα παλιά αφού δεν ένιωθα εγώ σεξυ????
Athin@ έγραψε:
Τziz όταν γεννήσεις θα το καταλάβεις καλύτερα και στο λέω εγώ που όχι απλά έλεγα τα ίδια με σένα αλλά που ο Βασίλης με είχε αποκαλέσει λυσσάρα και μου είχε πει οτι δεν γίνεται κάθε μέρα.
έλα λυσσάρα να κάνουμε γκρούπ:Ρ
Μαρία έγραψε:

βρε συ athin και εγώ υπναρού είμαι! έρχεται ο άντρας μου στις 9-10 το βράδυ σπίτι τώρα το καλοκαίρι και παρόλο που είναι όοοοοολη μέρα μέσα στον ήλιο καθότι αγρότης, που το βρίσκει το κουράγιο δεν μπορώ να καταλάβω! εγώ μέσα στο σπίτι είμαι όλη μέρα και εκείνες τις ώρες είμαι λιώμα, ένα με το πάτωμα μιλάμε! το μόνο που έχω όρεξη να κάνω εκείνες τις ώρες είναι να... ξεραθώ στον ύπνο!
συμφωνώ
stela έγραψε:
nomizw oti den katalaveneis ti sou leme vre tziz mou...esu milas gia sex kai emeis sou leme na niosoume omorfes gia emas prota apo ola Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
οντως, εγώ είχα να βάψω νύχι μήνες, αποτρίχωση εννοείται όταν υπήρχε χρόνος, έκανα μπάνιο στα γρήγορα γιατί θήλαζα κι αν έκλαιγε έπρεπε να είμαι απίκο, ειδικά αν δε σε βοηθάει κάποιος ούτε να φας δεν υπάρχει χρόνος!!!
Tziz έγραψε:
Έχω καταλάβει απόλυτα. Από το να κάνεις ένα μπάνιο, μέχρι να πας κομμωτήριο και βόλτα με τις φίλες σου.
Πράγματα που σε κάνουν να νιώθεις καλά.
Όμως πες μου:
Όταν ένα - μέχρι ενός έτους να πω, είναι καλά? - παιδί απαιτεί να είσαι παρούσα 24 ώρες το 24ωρο και ως επί το πλείστον μέσα στο χώρο του σπιτιού σου, τι είναι καλύτερο από αυτό?
Δε νομίζω ότι υπάρχει καλύτερη "διασκέδαση"!
Ύστερα κάνοντας σεξ, δε νιώθεις καλά?
Δε νιώθεις "επιθυμητή", όμορφη, δε σου δίνει ενέργεια?
Μόνο ο "καλλωπισμός" είναι?
Και η λέξη "γυναίκα" την οποία έχεις διαλέξει για τίτλο στο θέμα σου, αυτό το πράγμα υποδηλώνει. Όχι το κομμωτήριο και το shopping! Άποψή μου πάντα, ταπεινή, μην παρεξηγηθώ κιόλας...
δεν παρεξηγείσαι, απλά είναι που είσαι στο πριν ακόμα και δεν μπορείς να δεις την οπτική των υπολοίπων. όταν είσαι στο σπίτι 24 ώρες το 24ωρο όπως το έθεσες,προσωπικά εγώ πχ φρίκαρα, πέρναγα 2 και 3 βδομαδες που έβγαινα μόνο στο μπαλκόνι!!! ήθελα καθαρό αέρα, ήθελα αλλαγή παραστάσεων ήθελα λίγο χρόνο χωρίς το κλάμα για φαγητό χωρίς το άλλαγμα κάθε τρεις και λίγο χωρίς το κούνημα για ύπνο κτλ.
και όταν είναι μικρό το μωρό(ΤΟΝΙΖΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΒΟΗΘΕΙΑ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΟΤΑΝ ΣΕ ΒΟΗΘΑ ΚΑΠΟΙΟΣ)δεν έχει τόση ώρα για διασκέδαση κι ας είσαι σπίτι!έχεις ένα κάρο πράγματα να κάνεις γι'αυτό, και ένα κάρο για το σπίτι και τον άντρα. μόνο να σου τα γράψω θα κάνω ποστ άλλη μια σελ.!
μετά πες μου εσύ που να χωρέσω και το σεξ!!
όσο για μένα, λόγω του ότι εγώ άλλαξα(λογικό μετά τη γέννα)είδα και αλλαγή και στον άντρα μου, δεν έβλεπα το ίδιο ξελιγωμένο βλέμμα:Ρ
και λόγω περιορισμένου χρόνου γιατί δούλευε μέσα σ'όλα, ήταν λίγο στα γρήγορα να ξεμπερδεύει αυτός και πάπαλα. σόρρυ έτσι δεν ένιωθα και όμορφη:S
stela έγραψε:eimai tis apopsis gunaika eutixismeni...kalhteri mama..!!!! Very Happy
συμφωνώ, το υποστήριξα και σε άλλο θέμα
Athin@ έγραψε:
Tziz έγραψε:
κάνοντας σεξ, δε νιώθεις καλά?
Δε νιώθεις "επιθυμητή", όμορφη, δε σου δίνει ενέργεια?

Εγώ νομίζω ανάλογα τα κέφια.
Δηλ. μπορεί να ισχύει και το ανάποδο,καμιά φορά δε θέλεις να κάνεις σεξ γιατί δεν νιώθεις όμορφη.Έτσι ένιωθα όταν θήλαζα.Ένιωθα αποκρουστική.
Και εδώ κολλάει ο καλλωπισμός (έτσι γράφεται;;Wink
έτσι γράφεται. ναι είναι αυτό που είπα. σε πολλές γυναίκες συμβαίνει να κάνουν σεξ όταν νιώθουν σέξυ.ανήκω σε αυτή την κατηγορία.
ισχύει όμως και το τρώγοντας έρχεται η όρεξη, όταν όμως βιάζεσαι δεν προλαβαίνεις να φας τόσο ώστε να έρθει η ριμάδα η όρεξη:Ρ
purple έγραψε:Τι να πω...ειναι μαγαλη αληθεια οτι μετα τη γεννα το φλεγον θεμα σεξ,παθος κτλ.μπαινουν κατα καποιο τροπο στην ακρη,το θεμα ειναι να
μην μεινουν εκει και πιασουμε αραχνες Embarassed

Και γω πριν γεννησω ελεγα οτι οταν τελειωσουν τα του τοκετου θα του δωσω να καταλαβει....ελα ομως που 8 μηνες μετα ακομα το παλευω.Νιωθω πολυ κουρασμενη No και θελω να κοιμηθω ,αλλα πιστευω οτι ειμαι ταυτοχρονα πολυ τυχερη γιατι ο αντρας μου ειναι πειραχτηρι και με ξεσηκωνει γιατι λεει ειμαι η πιο ομορφη ολου του κοσμου Embarassed eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 328109 και γω γινομαι γατουλα χνουδωτη που θελει ναζακια eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 604962

Θελει προσπαθεια για να γινει restart στη σχεση κακα τα ψεμματα,και ναι μερικες φορες εχουμε αφησει την μπεμπα στην μαμα μου και εμεις βρηκαμε την ευκαιρια να ζουζουνισουμε,νομιζω οτι η μαμα μου μου πεταγε σποντες για να με παρακινησει να το κανω γιατι καταλαβαινει οτι δεν ειναι τοοοοοσο ευκολο να μεινουμε μονοι πια.
σε νιώθω και είσαι πολύ τυχερή!!!!

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

58eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Τετ Ιουλ 07, 2010 9:55 pm

stela

stela
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ta panta mporoume na kataferoume!!!!! eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 654316 eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 654316 eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 328109

59eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Σαβ Ιουλ 17, 2010 2:09 am

χριστινα


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΗΤΑΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ.ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΜΩΣ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΩ ΛΙΓΟ ΤΑ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΘΥΜΗΘΩ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ.....ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!!!!

60eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Σαβ Ιουλ 17, 2010 2:17 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χριστινα έγραψε:ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΗΤΑΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ.ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΜΩΣ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΩ ΛΙΓΟ ΤΑ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΘΥΜΗΘΩ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ.....ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!!!!

με ηρεμια!!!!!!!μη τον ξεκανεις τον ανθρωπο!

61eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Σαβ Ιουλ 17, 2010 4:39 am

stela

stela
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
χριστινα έγραψε:ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΗΤΑΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ.ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΜΩΣ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΩ ΛΙΓΟ ΤΑ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΘΥΜΗΘΩ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ.....ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!!!!

paei o koumparos!!!!! Razz Razz

62eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Πεμ Ιουλ 22, 2010 8:06 am

DeeDee

DeeDee
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αρχικα να ευχηθω στην tziz να συνεχισει ετσι και οσο αντεξει SmileSmile
Μακαρι να βγουμε ολες λαθος!!

Καποτε, πριν καν γνωρισω τον αντρα μου, αναρωτιομουν πως μπορουν καποιες γυναικες και αφηνουν εντελως τον εαυτο τους μεσα σε μια σχεση.

Και το λουστηκα. Ετσι εμαθα να μην κρινω κανεναν πλεον Smile Με το που γνωρισα τον Δημητρη εβαλα 18 κιλα σε 2 χρονια!!!!! Πριν μεινω εγκυος!!! Σταματησα εντελως να περιοιουμαι τον εαυτο μου και αφεθηκα και στα κιλα .

Μεχρι που ηρθε η στιγμη κι εκοψα το τσιγαρο και σε 5 μηνες εμεινα κι εγκυος (τυχαια). Παρε αλλα 30 κιλα να εχεις!!!

Απο φοβο να μην με παρει περισσοτερο η μπαλα με το παιδι εκανα την επανασταση μου.

*Εχω χασει ηδη 15 κιλα και συνεχιζω.
*Την μπεμπα την αφηνουμε συχνα στις γιαγιαδες και πριν δυο εβδομαδες πηγαμε Γαλλια οι δυο μας με τον αντρα μου
*Εχω αρχισει να προσεχω παλι το ντυσιμο μου και να περιποιουμε λιγο περισσοτερο
* Κι εχω αρχισει να διεκδικω πραγματα για τον εαυτο μου. Ενω παλιοτερα εβλεπα τις φιλες μου σπανια, απο τοτε που γεννησα τις βλεπω σχεδον μια φορα τον μηνα για κρασακι καποιο βραδυ Smile (ειμαι εντελως αναποδο πλασμα τελικα)

Εχω κι αλλες αλλαγες στο μυαλο μου. Σιγα σιγα, αρκει να το παρεις αποφαση.

Η αληθεια ειναι οτι ειμαι τυχερη επειδη ο αντρας μου οταν εγω αισθανομουν ασχημα για την πληγη της καισαρικης μου, εσκυβε και με φιλουσε εκει. Επισης εχω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ βοηθεια απο την μαμα μου και την πεθερα μου!!!!

Το σεξ ειναι η αληθεια οτι δεν ειναι τοσο συχνο οπως παλια, περναει και Σαββατοκυριακο χωρις να κανουμε τιποτα απο την κουραση. Αλλα νομιζω θα βελτιωθει κι αυτο σιγα σιγα!

Το να νιωθουμε καλα με τον εαυτο μας μας κανει να ειμαστε καλες για για τους γυρω μας...ειτε σαν μαμαδες, ειτε σαν συζυγους, ειτε σαν φιλες!

Κι αν υπαρχουν down περιοδοι, μη μασατε. Να θυμαστε οτι τα καλυτερα ειναι παντα αυτα που ακομα δεν χουνε 'ρθει Wink

Το οτι εγινα μαμα δεν αναιρει το γεγονος οτι ειμαι και γυναικα!

http://www.katkag.blogspot.com

63eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Πεμ Ιουλ 22, 2010 12:46 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!


Tziz έγραψε:
stela έγραψε:
nomizw oti den katalaveneis ti sou leme vre tziz mou...esu milas gia sex kai emeis sou leme na niosoume omorfes gia emas prota apo ola Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Έχω καταλάβει απόλυτα. Από το να κάνεις ένα μπάνιο, μέχρι να πας κομμωτήριο και βόλτα με τις φίλες σου.
Πράγματα που σε κάνουν να νιώθεις καλά.
Όμως πες μου:
Όταν ένα - μέχρι ενός έτους να πω, είναι καλά? - παιδί απαιτεί να είσαι παρούσα 24 ώρες το 24ωρο και ως επί το πλείστον μέσα στο χώρο του σπιτιού σου,
τι είναι καλύτερο από αυτό?
Δε νομίζω ότι υπάρχει καλύτερη "διασκέδαση"!
Ύστερα κάνοντας σεξ, δε νιώθεις καλά?
Δε νιώθεις "επιθυμητή", όμορφη, δε σου δίνει ενέργεια?
Μόνο ο "καλλωπισμός" είναι?
Και η λέξη "γυναίκα" την οποία έχεις διαλέξει για τίτλο στο θέμα σου, αυτό το πράγμα υποδηλώνει. Όχι το κομμωτήριο και το shopping! Άποψή μου πάντα, ταπεινή, μην παρεξηγηθώ κιόλας...

tziz μολις απαντησες στον εαυτο σου με αυτη τη φραση Very Happy Very Happy
Στο πρωτο μου θυμαμαι οτι ειχα παει για τσισα (σορυ κιολας) με το εσωρουχο,δεν ειχα μυαλο να το βγαλω Very Happy (γελοιο αλλα περιγραφει την κατασταση) κ τωρα στο 2ο πηγα να κατεβω στο μινιμαρκετ με κατεβασμενο το στραπλες φορεμα και τα μεμε απ εξω!!ο αντρας μου με μαζεψε πριν βγω...μιλαμε για κουραση και ελλειψη χρονου,οχι για αρνηση.καποια στιγμη βρισκεις τον χρονο κ την ορεξη αλλα οχι με την ιδια συχνοτητα οπως πριν τα παιδια.Με ενα ειναι πιο ευκολο παντως το θεμα ,ειτε ειναι σεξ ειτε ειναι μανικιουρ (οπως τη βρισκει η καθεμια).

64eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Πεμ Ιουλ 22, 2010 11:10 pm

stela

stela
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
litsakos έγραψε:

Tziz έγραψε:
stela έγραψε:
nomizw oti den katalaveneis ti sou leme vre tziz mou...esu milas gia sex kai emeis sou leme na niosoume omorfes gia emas prota apo ola Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Έχω καταλάβει απόλυτα. Από το να κάνεις ένα μπάνιο, μέχρι να πας κομμωτήριο και βόλτα με τις φίλες σου.
Πράγματα που σε κάνουν να νιώθεις καλά.
Όμως πες μου:
Όταν ένα - μέχρι ενός έτους να πω, είναι καλά? - παιδί απαιτεί να είσαι παρούσα 24 ώρες το 24ωρο και ως επί το πλείστον μέσα στο χώρο του σπιτιού σου,
τι είναι καλύτερο από αυτό?
Δε νομίζω ότι υπάρχει καλύτερη "διασκέδαση"!
Ύστερα κάνοντας σεξ, δε νιώθεις καλά?
Δε νιώθεις "επιθυμητή", όμορφη, δε σου δίνει ενέργεια?
Μόνο ο "καλλωπισμός" είναι?
Και η λέξη "γυναίκα" την οποία έχεις διαλέξει για τίτλο στο θέμα σου, αυτό το πράγμα υποδηλώνει. Όχι το κομμωτήριο και το shopping! Άποψή μου πάντα, ταπεινή, μην παρεξηγηθώ κιόλας...

tziz μολις απαντησες στον εαυτο σου με αυτη τη φραση Very Happy Very Happy
Στο πρωτο μου θυμαμαι οτι ειχα παει για τσισα (σορυ κιολας) με το εσωρουχο,δεν ειχα μυαλο να το βγαλω Very Happy (γελοιο αλλα περιγραφει την κατασταση) κ τωρα στο 2ο πηγα να κατεβω στο μινιμαρκετ με κατεβασμενο το στραπλες φορεμα και τα μεμε απ εξω!!ο αντρας μου με μαζεψε πριν βγω...μιλαμε για κουραση και ελλειψη χρονου,οχι για αρνηση.καποια στιγμη βρισκεις τον χρονο κ την ορεξη αλλα οχι με την ιδια συχνοτητα οπως πριν τα παιδια.Με ενα ειναι πιο ευκολο παντως το θεμα ,ειτε ειναι σεξ ειτε ειναι μανικιουρ (οπως τη βρισκει η καθεμια).
auto akrivos hthela n pw oxi arnisi...alla thema xronou..k allo me ena mwro..k allo me 2 paidia...

65eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Πεμ Ιουλ 22, 2010 11:57 pm

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο να εχεις χρονο για τον εαυτο σου κ οτι το μωρο απαιτει 24ωρη προσοχη αλλα πολλες μαμαδες το παρακανουν κιολας..Κολλανε στο μωρο, μη το δει κανεις, μη το αφησουν σε κανεναν αλλο, τρελαινονται με τις δουλειες του σπιτιου, αφηνονται τελειως κ μετα που κουραγιο να προσεξεις τον εαυτο σου..Ο γιος μου ειναι 14 μηνων σημερα κ ειμαι μονη διοτι ο πατερας του ειναι στο εξωτερικο κ ερχεται καθε 2 μηνες για μια εβδομαδα..Αυτο απο τοτε που ο μικρος εγινε 4 μηνων κ θα συνεχιστει μεχρι τα Χριστουγεννα..Ετσι ημουν μονη στο σπιτι με το μωρο αλλα κ στην εγκυμοσυνη πηρα 30 κιλα κ γενικα δεν αναγνωριζα τον εαυτο μου. Ειχα σταματησει κ τη δουλεια κ επεσα πολυ ψυχολογικα. Σε καμια περιπτωση δεν θα επετρεπα στον εαυτο μου απο μια ενεργη, αδυνατη κ πολυασχολη γυναικα να μεταμορφωθει σε μια ατημελητη κ κουρασμενη μαμα. Εχασα ΟΛΑ τα κιλα κ επειδη το μωρο ηταν μικρο κ δεν μπορουσα να παω γυμναστηριο, αγορασα διαδρομο κ βαρη στο σπιτι κ γυμναζομαι..Και εγω κουραζομουν αλλα η γυμναστικη μου δινει δυναμη να ειμαι παντα σε φορμα..Δεχομαι βοηθεια απο τη μαμα μου κ την αδελφη μου, οχι φοβερα πραγματα, αλλα τον κραταει για να βγω, για να κανω καποιες δουλειες στις οποιες δεν μπορω να παρω το μωρο...Ολο το χειμωνα εβαζα το μικρο στο αυτοκινητο κ πηγαιναμε βολτες, επινα καφε, πηγαινα το μωρο στις κουνιες κ μετα βολτα στα μαγαζια, η πηγαιναμε θαλασσα, αυτο καθε μερα..Εκανε καλο στην ψυχολογια μου..Οκ μενουν πισω οι δουλειες του σπιτιου..ε και?? δεν σιδερωνω, δεν εχω πεντακαθαρο σπιτι (δεν ασχολουμαι με αυτα) κ μαγειρευω μονο για το μικρο (για μενα παιρνω φαγητο απο τη μαμα μου η κανω κατι προχειρο)...γενικα δεν πολυασχολουμαι με το νοικοκυριο..Τωρα που μεγαλωσε κ τρεχει συνεχεια με δυσκολευει λιγο στις βολτες αλλα παλι τον βγαζω..κ δεν τρεχω απο πισω του, μη εδω, μη εκει, τον εχω χαλαρα για να μην κουραζομαι κ εγω...
Αγοραζω ρουχα, εκοψα τα μαλλια, γενικα οτι με ευχαριστει το κανω..Θα γυρισω παλι στη δουλεια, απο επιλογη διοτι δεν αντεχω αλλο να μην εργαζομαι, κ θα ειναι ακομα καλυτερα τα πραγματα..Δεν θα παραμελησω τη ζωη μου για το παιδι, αυτο ειναι κανονας για μενα..

66eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Παρ Ιουλ 23, 2010 2:13 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το "πολυασχολη κ αδυνατη" με περιγραφει πριν τα παιδια,το '30 κιλα συν" επισης (ενταξει τωρα εμειναν καμια 20αρια κιλα...τιποτα δλδ) Razz αλλα δεν τρελαινομαι ειχα 2 απανωτες εγκυμοσυνες δεν περιμενω να επανελθω αυριο,σιγα σιγα αλλα σταθερα χανω οσο για τις δουλειες του σπιτιου περα βρεχει,δεν με νοιαζει παρα μονο να μην εχει σκονη για τα παιδια.Το μαγειρεμα το ΒΑΡΙΕΜΑΙ,φτιαχνω του γιου μου και τα δικα μας μισες μερες ο ενας μισες ο αλλος .Οι βολτες μας επιτελους ξαναρχισαν!με το ενα παιδι ημουν εξω καθε μερα απο βρεφος,4ωρες βολτες και ταξιδακια,τωρα που ξεπεταχτηκε η μικρη τα παιρνω κ τα δυο το ενα στο μαρσιπο το αλλο στο καροτσι και παω οσο αντεχουν τα ποδια μου...αλλα το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω που να τα αφησω και τα 2 για να εχω χρονο μονο για μενα ή για μενα κ τον αντρα μου Sad αντε μου τα κραταει ο αντρας μου για να παω μια βολτα μονη ή εγω για να βγει αυτος,αλλα μαζι μονοι ποτε θα βγουμε?...ζορικα πραγματα!Οσο για τη δουλεια...ετσι κ ξεκινησω πρεπει να λειπω -αν θελω να κανω σωστα την δουλεια μου πολλες ωρες,πως θα γινει αυτο? Very Happy

67eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Παρ Ιουλ 23, 2010 2:41 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δυστυχώς Λιτσάκι μου λύση σε αυτό δεν υπάρχει. Ειδικά αυτό το θέμα με την έξοδο του ζευγαριού. Εμείς, και που έχουμε ανθρώπους να την κρατήσουν, από τότε που γεννήθηκε έχουμε βγει μόνο μια φορά οι δυο μας. Εμένα μου λείπει λίγος χρόνος για μένα. Να κάνω κάτι από αυτά που μου αρέσουν μόνη μου χωρίς άγχος.

68eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Παρ Ιουλ 23, 2010 2:45 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:Δυστυχώς Λιτσάκι μου λύση σε αυτό δεν υπάρχει. Ειδικά αυτό το θέμα με την έξοδο του ζευγαριού. Εμείς, και που έχουμε ανθρώπους να την κρατήσουν, από τότε που γεννήθηκε έχουμε βγει μόνο μια φορά οι δυο μας. Εμένα μου λείπει λίγος χρόνος για μένα. Να κάνω κάτι από αυτά που μου αρέσουν μόνη μου χωρίς άγχος.

Φλωρα μολις ειπες τη φραση κλειδι :χωρις αγχος!
η τελευταια φορα που πηγα καπου μονη και δεν ειχα αγχος ηταν σε...μαιευτηριο Razz φαντασου δλδ γλεντια τρελλα! Very Happy
ασχετο,προσπαθω να σου στειλω πμ και δεν ερχεται,το πα και στην Ολιβ να δω τι παιζει!
και ακομα πιο ασχετο,εισαι εσυ 32?? Shocked καποιο λαθος εγινε,ή εγω ειμαι 50 κ δεν το καταλαβα ή εσυ 25 και δεν το καταλαβες! Smile

69eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Παρ Ιουλ 23, 2010 2:54 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
florentiab έγραψε:Δυστυχώς Λιτσάκι μου λύση σε αυτό δεν υπάρχει. Ειδικά αυτό το θέμα με την έξοδο του ζευγαριού. Εμείς, και που έχουμε ανθρώπους να την κρατήσουν, από τότε που γεννήθηκε έχουμε βγει μόνο μια φορά οι δυο μας. Εμένα μου λείπει λίγος χρόνος για μένα. Να κάνω κάτι από αυτά που μου αρέσουν μόνη μου χωρίς άγχος.

Φλωρα μολις ειπες τη φραση κλειδι :χωρις αγχος!
η τελευταια φορα που πηγα καπου μονη και δεν ειχα αγχος ηταν σε...μαιευτηριο Razz φαντασου δλδ γλεντια τρελλα! Very Happy
ασχετο,προσπαθω να σου στειλω πμ και δεν ερχεται,το πα και στην Ολιβ να δω τι παιζει!

Θα την πω την αμαρτία μου! Από την 1η Αυγούστου και για 7 ημέρες θα κρατήσει η μαμά μου τη μπέμπα στο Δήλεσι και θα είμαι "ελεύθερη". Ο άντρας μου βέβαια έχει ανάποδες βάρδιες και θα είμαι μόνη, αλλά δεν με νοιάζει καθόλου. Θα πάω κομμωτήριο, θα πάω βόλτα στο Θησείο, θα κάνω ταβανοθεραπεία, θα δω καμια ταινία θα θα θα θα Δεν ξέρω τι θα πρωτοκάνω σε 7 ημέρες. Ο μεγάλος έφτιαξε τον κόσμο εγώ δεν προλάβω να κάνω αυτά τα ταπεινά?

70eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Παρ Ιουλ 23, 2010 2:56 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
...ειναι μεγαλη υποθεση στην κατασταση μας να μπορεις να κοιτας το ταβανι.

71eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Παρ Ιουλ 23, 2010 3:15 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!


Θα την πω την αμαρτία μου! Από την 1η Αυγούστου και για 7 ημέρες θα κρατήσει η μαμά μου τη μπέμπα στο Δήλεσι και θα είμαι "ελεύθερη". Ο άντρας μου βέβαια έχει ανάποδες βάρδιες και θα είμαι μόνη, αλλά δεν με νοιάζει καθόλου. Θα πάω κομμωτήριο, θα πάω βόλτα στο Θησείο, θα κάνω ταβανοθεραπεία, θα δω καμια ταινία θα θα θα θα Δεν ξέρω τι θα πρωτοκάνω σε 7 ημέρες. Ο μεγάλος έφτιαξε τον κόσμο εγώ δεν προλάβω να κάνω αυτά τα ταπεινά?[/quote]

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ?ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΑΜΑ ΛΕΙΠΟΥΝ ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΣΤΟ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΙ ΝΑ ΛΙΩΣΒΩ!
ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΨΙΛΟΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ.....

72eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Σαβ Μαρ 05, 2011 5:20 am

dtelaki


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αχ ρε κοριτςια τι μεγαλο θεμα κ αυτο....εγω γεννηςα 19 ςεπτεμβρη του 2010.ειχα να ερθω ςε επαφη ερωτικη ολους τους εννια μηνες ςυν τους πεντε τελευταιους.να εχει γινει πεντε φορες...ειμαι κομματια και δεν λεω υπερβολες γιατι τα περνατε...θελω τοςο να παρω τα πανω μου και προςπαθω...αλλα τζιφος...θηλαζω κιολας και εξαντλουμαι πιο πολυ...
pale

73eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Σαβ Μαρ 05, 2011 5:54 am

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια εγω θ διαφωνισω μαζι σας.εγω εχω 3παιδια κ πριν 4μηνες ημουν παλη εγκυος αλλα τ εχασα.θεωρω πως εαν θελουμε βρησκουμε χρονο για μαλλια,νυχια,σεξκ.τ.λ.εγω δ εχω βοηθεια απο κανεναν ολα μονη μ τ κανω.απλα οι γυναικες βρισκουν δικαιολογιες για ν αποφυγουν καταστασεις.ενταξει εαν εισαι κουρασμενη μην κανεις σεξ αλλα μια αγκαλια κ ενα χαδι μπορεις ν δωσεις στο αντρα σ οχι χυλοπιτα.δηλαδη εγω πωσ τ προλαβαινω ολα κ ν ειμαι μανα αλλα κ γυναικα

74eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Σαβ Μαρ 05, 2011 10:35 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βιολετα3 έγραψε:Κοριτσια εγω θ διαφωνισω μαζι σας.εγω εχω 3παιδια κ πριν 4μηνες ημουν παλη εγκυος αλλα τ εχασα.θεωρω πως εαν θελουμε βρησκουμε χρονο για μαλλια,νυχια,σεξκ.τ.λ.εγω δ εχω βοηθεια απο κανεναν ολα μονη μ τ κανω.απλα οι γυναικες βρισκουν δικαιολογιες για ν αποφυγουν καταστασεις.ενταξει εαν εισαι κουρασμενη μην κανεις σεξ αλλα μια αγκαλια κ ενα χαδι μπορεις ν δωσεις στο αντρα σ οχι χυλοπιτα.δηλαδη εγω πωσ τ προλαβαινω ολα κ ν ειμαι μανα αλλα κ γυναικα

μηπως παιρνεις ναρκωτικα? Razz Razz αληθεια πως τα προλαβαινεις ολα?!

75eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 3 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Σαβ Μαρ 05, 2011 11:26 am

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
franita έγραψε:Το καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο να εχεις χρονο για τον εαυτο σου κ οτι το μωρο απαιτει 24ωρη προσοχη αλλα πολλες μαμαδες το παρακανουν κιολας..Κολλανε στο μωρο, μη το δει κανεις, μη το αφησουν σε κανεναν αλλο, τρελαινονται με τις δουλειες του σπιτιου, αφηνονται τελειως κ μετα που κουραγιο να προσεξεις τον εαυτο σου..Ο γιος μου ειναι 14 μηνων σημερα κ ειμαι μονη διοτι ο πατερας του ειναι στο εξωτερικο κ ερχεται καθε 2 μηνες για μια εβδομαδα..Αυτο απο τοτε που ο μικρος εγινε 4 μηνων κ θα συνεχιστει μεχρι τα Χριστουγεννα..Ετσι ημουν μονη στο σπιτι με το μωρο αλλα κ στην εγκυμοσυνη πηρα 30 κιλα κ γενικα δεν αναγνωριζα τον εαυτο μου. Ειχα σταματησει κ τη δουλεια κ επεσα πολυ ψυχολογικα. Σε καμια περιπτωση δεν θα επετρεπα στον εαυτο μου απο μια ενεργη, αδυνατη κ πολυασχολη γυναικα να μεταμορφωθει σε μια ατημελητη κ κουρασμενη μαμα. Εχασα ΟΛΑ τα κιλα κ επειδη το μωρο ηταν μικρο κ δεν μπορουσα να παω γυμναστηριο, αγορασα διαδρομο κ βαρη στο σπιτι κ γυμναζομαι..Και εγω κουραζομουν αλλα η γυμναστικη μου δινει δυναμη να ειμαι παντα σε φορμα..Δεχομαι βοηθεια απο τη μαμα μου κ την αδελφη μου, οχι φοβερα πραγματα, αλλα τον κραταει για να βγω, για να κανω καποιες δουλειες στις οποιες δεν μπορω να παρω το μωρο...Ολο το χειμωνα εβαζα το μικρο στο αυτοκινητο κ πηγαιναμε βολτες, επινα καφε, πηγαινα το μωρο στις κουνιες κ μετα βολτα στα μαγαζια, η πηγαιναμε θαλασσα, αυτο καθε μερα..Εκανε καλο στην ψυχολογια μου..Οκ μενουν πισω οι δουλειες του σπιτιου..ε και?? δεν σιδερωνω, δεν εχω πεντακαθαρο σπιτι (δεν ασχολουμαι με αυτα) κ μαγειρευω μονο για το μικρο (για μενα παιρνω φαγητο απο τη μαμα μου η κανω κατι προχειρο)...γενικα δεν πολυασχολουμαι με το νοικοκυριο..Τωρα που μεγαλωσε κ τρεχει συνεχεια με δυσκολευει λιγο στις βολτες αλλα παλι τον βγαζω..κ δεν τρεχω απο πισω του, μη εδω, μη εκει, τον εχω χαλαρα για να μην κουραζομαι κ εγω...
Αγοραζω ρουχα, εκοψα τα μαλλια, γενικα οτι με ευχαριστει το κανω..Θα γυρισω παλι στη δουλεια, απο επιλογη διοτι δεν αντεχω αλλο να μην εργαζομαι, κ θα ειναι ακομα καλυτερα τα πραγματα..Δεν θα παραμελησω τη ζωη μου για το παιδι, αυτο ειναι κανονας για μενα..

ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΑΛΛΑ, ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΕΙΠΕΣ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΛΕΙΠΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ! ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΣΚΟΥΠΑ, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑ ΦΑΓΗΤΟ, ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ, ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ, ΒΑΖΩ ΩΣ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΤΗ ΒΑΖΩ ΕΞΩ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ. ΒΕΒΑΙΑ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΩΣΤΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ. ΒΑΣΙΚΑ Η ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΣΤΙΣ 11 ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ. ΣΑΣ ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις