Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
96 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 96 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

76eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 4 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Σαβ Μαρ 05, 2011 11:57 am

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμεις ηρθαμε σε επαφη μετα απο 2 μηνες, αφοτου γεννησα. Ηταν σαν να το εκανα για πρωτη φορα. Ηταν ομως ακομη πιο ξεχωριστα απο πρωτη φορα!!!
Γενικα στο θεμ "κρεβατι" στην αρχη ηταν δυσκολα γιατι ημουν πολυ κουρασμενη και δεν το απολαμβανα κι εγω αλλα περνωντας ο καιρος τα πραγματα γινοντουσαν ακομη καλυτερα!

77eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 4 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Σαβ Μαρ 05, 2011 1:38 pm

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πιστευω πως εαν υπαρχει θεληση ολα γινοντα.εγω ξυπναω στης 6 κ κοιμαμαι γυρω στης 12 τ βραδυ.θα μ πειτε μα καλα δ κουραζεσε;κουραζομαι αλλα απο την αλλη κοριτσια πραγματικα θαυμαζω τ εαυτο μ που μπορω κ τ κανω ολα μονη μου.

78eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 4 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Σαβ Μαρ 05, 2011 5:40 pm

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Athin@ έγραψε:Στέλα ωραία που τα λες...αλλά πόσα έχουμε ξεχάσει...με τη μικρή να κοιμάται μετα κόπων και βασάνων και στριγγλιών μετά τις 23:30 και κυρίως μαζί με τον μπαμπά της,η μαμά έχει ξεχάσει βασικά πράγματα που κάνει μία γυναίκα...πολύυυυυ βασικά... Wink

Και καλά να λες που κοιμάται στις 23.30. Εμένα κοιμάται στις 01.00 ή και αργότερα και ξυπνάει κατά την διάρκεια της νύχτας μια-δυο φορές για να την θηλάσω !!!!!!!!! Δεν περίμενα ποτέ πως θα έφτανα σε σημείο να κυκλοφορώ συνέχεια με πυτζάμες και τα μαλλιά μαζεμένα αλλά να που όλα γίνονται !!!! Το μωρό μου όμως το ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

79eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 4 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Κυρ Μαρ 06, 2011 12:28 am

dtelaki


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
βιολετα μου ειςαι μωρο ακομα απο θεμα ηλικιας και κουραγιων....και εγω ςτην ηλικια ςου θα πεταγα πιςτεψε με...

80eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 4 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Κυρ Μαρ 06, 2011 12:53 am

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βιολετα3 έγραψε:Κοριτσια εγω θ διαφωνισω μαζι σας.εγω εχω 3παιδια κ πριν 4μηνες ημουν παλη εγκυος αλλα τ εχασα.θεωρω πως εαν θελουμε βρησκουμε χρονο για μαλλια,νυχια,σεξκ.τ.λ.εγω δ εχω βοηθεια απο κανεναν ολα μονη μ τ κανω.απλα οι γυναικες βρισκουν δικαιολογιες για ν αποφυγουν καταστασεις.ενταξει εαν εισαι κουρασμενη μην κανεις σεξ αλλα μια αγκαλια κ ενα χαδι μπορεις ν δωσεις στο αντρα σ οχι χυλοπιτα.δηλαδη εγω πωσ τ προλαβαινω ολα κ ν ειμαι μανα αλλα κ γυναικα

ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΑ 23 ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΑΝΤΡΑ Κ ΠΑΙΔΙΑ!!!!
ΔΟΥΛΕΥΑ 9 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΤΡΩΓΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΒΓΑΙΝΑ ΕΞΩ!!! ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΜΟΝΟ 3 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ.....
ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΗΜΟΥΝ 29 Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΤΗ ΜΙΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 23 Shocked Shocked ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!
ΜΗ ΤΟ ΛΕΣ...ΜΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ!!!
ΚΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΤΑ 30 ΣΟΥ Κ ΣΥΓΚΡΙΝΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ Wink

81eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 4 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Κυρ Μαρ 06, 2011 1:00 am

dtelaki


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ετςι ειναι αγαπη...ετςι..εγω ςτα 33 μου το εκανα και με δουλεια κ μωρο ποςο να αντεξω...ξυπναει καιτην νυχτα...ζωη να εχει κ χαλαλι της απλα ςυζητηςη κανουμε...

82eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 4 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Κυρ Μαρ 06, 2011 1:07 am

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!! ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ Very Happy
ΚΑΘΕ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ!!!
ΝΑ ΔΩ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΛΑΚΑ-ΠΛΑΚΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ Razz Razz Razz

83eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 4 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Κυρ Μαρ 06, 2011 1:54 am

dtelaki


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αςτα να πανε και εγω τι να πω που εφταςα τα 34....ανχος μεγαλο...

84eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 4 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Κυρ Μαρ 06, 2011 3:08 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια τα διαβασ σχεδον ολα...νομιζω πως με την κουραση ολες καποια στιγμη ΄΄αφηνομαστε΄΄ και μετα παλι απο την αρχη....ειδικα στην εγκυμοσυνη ειναι ευκολο να ξεχασεις οτι εισαι και γυναικα και κυριως οταν εχεις δυσκολη εγκυμοσυνη..με πονους..συσπασεις..η οτι αλλο...και δεν επιτρεπεται να εχεις και σχεσεις...
επισης η πρωτες μερες ειναι πιο δυσκολες και κυριως αν θυλαζεις,,εισαι συνεχεια με το μωρο στα χερια ουσιατικα..

αλλα νομιζω οτι βασικο ρολο παιζει και ο ανδρας...αν βοηθαει λιγακι...αν κανει και αυτος κατο για να νιωσεις καλυτερα...η αν τα περιμενει ολα απο την γυναικα του...
εμενα π.χ. ενω βοηθαει αρκετα δεν αντεχει καθολου να ξυπνησει τη νυχτα,,,,ετσια ξυπναω εγω για 3 (πλεον) παιδια...το καθενα για αλλο λογο...ε κουραζομαι...αλλα προσπαθω...προσπαθω να θυμαμαι πως ειμαι και γυναικα...αλλα κοριτσια δεν μου βγαιναι αβιαστα και χωρις να το σκεφτομαι οπωσ παλιοτερα...αναγκαζω τον εαυτο μου να το θυμαται!!! αλλα απο τα ολοτελα..κατι ειναι και αυτο...ε??

85eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 4 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Κυρ Μαρ 06, 2011 3:13 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
3 παιδιααα τωρα το πηρα χαμπαρι bouboukitsa μπραβο σου κοριτσι μου αλλα συγνωμη τωρα πως αντεχεις;;;
Εγω εχω τρελαθει με ενα, τρεχω ολη μερα σαν το βεγγο εδω μεσα!!!!!

86eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 4 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Κυρ Μαρ 06, 2011 3:14 am

dtelaki


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κατι ειναι βεβαια....χαχαχα Razz

87eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 4 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Κυρ Μαρ 06, 2011 3:42 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε:3 παιδιααα τωρα το πηρα χαμπαρι bouboukitsa μπραβο σου κοριτσι μου αλλα συγνωμη τωρα πως αντεχεις;;;
Εγω εχω τρελαθει με ενα, τρεχω ολη μερα σαν το βεγγο εδω μεσα!!!!!

vasoula καθε παιδι ειναι αλλιως....και το πρωτο παντα ειναι πιο δυσκολο..εχεις μεν ένα..αλλά δεν ξερεις ακομη να το χειριστεις πολυ καλα...οση ορεξη και αν εχεις..οσο και αν το αγαπας..ακομη μαθαινεις....
και εγω στο πρωτο ΄΄τα ειχα παιξει΄΄΄ηταν και προωρο..ηθελε ταισμα καθε δυο ωρες...αστα να πανε....αλλα τουλαχιστον δεν ειχα παρει κιλα οποτε αυτο βοηθουσε να αισθανομαι γυναικα!! χα..χα. τι θυμιθηκα τωρα...!!

88eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 4 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Κυρ Μαρ 06, 2011 10:02 am

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Προσπαθώ να μην αφήνομαι,κυρίως για εμένα και μετά για τον άντρα μου!'Αν δεν νιώθεις καλά,αυτό φαίνεται!Επειδή είχα πολυ δύσκολή εγκυμοσύνη,8 μήνες στο κρεβάτι,φυσικά δεν είχα και πολύ κουράγιο για περιποίηση τότε,όμως πήρα μόνο 8 κιλά και όποιος δεν κινείται είναι πολύ εύκολο να αφεθεί!!Δεν έκανα ΕΝΟΕΙΤΑΙ δίαιτα,αλλά δεν πλακωνόμουν στα γλυκά και τα τηγανιτά!!Ίσως βοηθάει και ο μεταβολισμός,δεν ξέρω.
Επίσης τεράστιο ρόλο σε περιόδους δύσκολες (εγκυμοσύνη,λοχεία κτλ) παίζει ο άντρας μας!!!!Εμένα ακόμα και όταν εγώ δεν ήμουν καλά,όταν ήμουν κίτρινη από τους εμετούς και τα διάφορα,μου έλεγε ότι είμαι η ωραιότερη γυναίκα του κόσμου!!!Και το έβλεπα στα μάτια του δεν ήταν μόνο λόγια!!! I love you I love you I love you I love you

89eimai mama..alla kai gunaika.. - Σελίδα 4 Empty Απ: eimai mama..alla kai gunaika.. Κυρ Μαρ 06, 2011 2:17 pm

popi.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πιστεύω πως είναι πολύ σημαντικό να περνάμε χρόνο ΜΟΝΟΙ με τον σύντροφό μας...πρέπει όμως να μας βοηθάει κάποιος σ'αυτό. Είναι διαφορετικά όταν έχεις το νου σου στο παιδί που είναι στο δίπλά δωμάτιο και διαφορετικά όταν δεν το έχεις μαζί σου και ξέρεις ότι το έχεις αφήσει σε καλά χέρια μαμάς-πεθεράς.
Μακάρι να μπορούσαν όλες οι μαμάδες να έχουν βοηθεια και να είναι ξεγνοιαστες, να μπορούν να βγουν για ένα ποτό με τον άντρα τους, να μπορούν να πάνε μερικές μέρες κάπου...
Συμφωνώ κι εγώ με την κοπέλα που είχε γράψει ότι δεν πρέπει να αφήνουμε τον εαυτό μας για χάρη του ρόλου της μαμάς. Όσο κι αν αγαπάς το παιδί σου, δεν μπορείς να του προσφέρεις τα μέγιστα αν δεν είσαι καλά μέσα σου, με τον εαυτό σου.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις