Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
307 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 307 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 41]

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα φίλες μου! από χθες το πρωί είχα να μπω και μου λείψατε..τελικά όλες ζοριζόμαστε με τη ζέστη βλέπω, δεν είναι μόνο εδώ στην Κρήτη κόλαση..εγώ έχω 2 βράδια να κοιμηθώ γιατί έχω καούρες.. με το που ξαπλώνω καίγομαι..δοκίμασα τα πάντα και τελικά κατέληξα ότι η μόνη λύση είναι να μην τρώω βραδυνό..εχθές το βράδυ ειδικά την έβγαλα με μια γρανίτα λεμόνι και με έπιασε πάλι καούρα, έλεος! απόψε θα κάνω τεστ και δεν θα φάω τίποτα, με έχει πιάσει φόβος..κατά τ'άλλα η μπέμπα φρικάρει όλη μέρα που είμαι στη δουλειά κάτω από τόση πίεση, σαν εμένα νευρόσπαστο το κόβω να βγαίνει το παιδί μου..όταν ξαπλώνω και είμαι ήρεμη ξεκινάμε να επικοινωνούμε μάνα και κόρη, δεν υπάρχει το συναίσθημα αυτό, τόσο εγωιστικά ωραίο είναι! εύχομαι στην καθεμιά ξεχωριστά κουράγιο και να είμαστε καλά μαμάδες και μωρά, λίγο ακόμη έμεινε..σας φιλώ!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου Τινη μου,ρωτα τον γιατρο σου αν μπορεις να παρεις γκαβισκον ή μαλοξ απ οτι εχω διαβασει νομιζω τα δινουν στην εγκυμοσυνη!!
λοιπον σημερα λιγο δροσισε το απογευμα κ μπορει να βρεξει κιολας..να πω την αληθεια χαιρομαιιιιιι!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 215994

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xara64 έγραψε:γεια σου Τινη μου,ρωτα τον γιατρο σου αν μπορεις να παρεις γκαβισκον ή μαλοξ απ οτι εχω διαβασει νομιζω τα δινουν στην εγκυμοσυνη!!
λοιπον σημερα λιγο δροσισε το απογευμα κ μπορει να βρεξει κιολας..να πω την αληθεια χαιρομαιιιιιι!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 215994

με το maalox στο στόμα ξαπλώνω καλή μου αλλά τίποτα δεν κάνει..έχω βαρεθεί να ακούω την ατάκα "βγάζει μαλλιά το παιδί!" Razz

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οι κλασικες χαζομαρες αχαχαχ

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια,αυριο δε θα μπω απο νωρις!εχω καμπυλη σακχαρου και ενα σωρο δουλιτσες να κανω μιας και θα ειναι σπιτι ο Γιωργος!μην αρχισετε το πολυ μπλα μπλα και δε σας προλαβαινω!παω να ξαπλωσω γιατι εχω και μια σουπερ ενοχληση απο κατω!οσο για τις καουρες και εγω τα ιδια εχω...πικρα η κατασταση! Shocked σας καληνυχτωωωωω!!!!!!!!!!!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 850933

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καληνυχτα κοριτσακι μου,καλη επιτυχια για αυριο να πανε ολα καλα!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 417472  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 417472  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 417472

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούδια κοιλουμπάκια!!!
Τι φτιάνετε....χθές είχε δροσιά σε εμάς το βράδυ και κοιμήθηκα σα πουλάκι..........!!!!Σήμερα είνια τα 9μερα της πεθεράς μου και μάλλον εγώ θα κάτσω μαγαζί μέχρι τις εφτά(για να παραδώσω τα μηχανάκια) για να πάνε τα παιδιά......!!!
Λοιπόν εδώ και κανά 2-3 πρωινά ξυπνάμε μαζί με το μπέμπη και έχει πολύ γέλιο........διότι είμαι στο πλάι και αυτός ξεκινάει και κάνει το κουβάρι στη κοιλιά και τινάζεται.....σήμερα το κατάλαβε και ο άντρας μου και γέλαγε σα χαζό από τη χαρά του και φώναζε!!!!!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα και απο μενα σε ολες  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 215994

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΣΤΕΛΛΙΤΣΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ....  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 417472  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 417472  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 417472

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλημέραααααααααα  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 215994

 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 654316 Χρονια πολλα Στέλλα!!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 654316

http://www.creativebeez.gr

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσάρες............
Ελπίζω να είσαστε καλά! Βκάκο υπομονή θα περάσει καλύτερα μωρέ μη πας εφοδιάσου και μείνε μαγαζί.
Τι καλά που νιώθεις το μπεμπούλι... εμένα ηρέμησε πάλι αυτές τις μέρες θα πάω να το κανω καμια βουτίτσα στη θαλασσα μου φαινεται να ξεσαλώσει πάλι γιατί μου άρεσε..
Ινάκο τι λέει όλα καλά?
Δε ξέρω ρε γαμώτο τι προθέσεις έχει αυτός ο καιρός και δε ξέρω τι να κάνουμε σήμερα, έχει ήλιο αλλά και δροσια και σκεφτόμασταν για μπανιο..
Γειά σου Μαριανθάκο!!!!!

Χρονια πολλά Στελλάκο να τα εκατοστήσεις!!!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 893968

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στελλάκο Χρόνια Πολλά πολλά και από εδώ!!!
ΜΑριάνθη και Γιωτάκο καλημέρα.....!!!
Ναι ο καιρός είναι περιέργος κοίτα μην αρπάξεις κανένα κρύωμα Γιωτάκο.....εδώ ας πούμε δρόσισε πολύ για μπάνιο δεν λέει....τώρα άμα κάτσεις και ψηθείς στον ήλιο(που δεν επιτρέπεται σαφώς) μια βουτιά την κάνεις η αλήθεια έιναι.....!!!!
Κ μένα μη νομίζεις με τα φεγγάρια του είναι....χθές δεν τον αισθανόμουνα το βράδυ....και το πρωί με ξύπνησε ο μπέμπης με το Μάκη ο ένας γινότανε κουβάρι και ο αλλός χαζογέλαγε μόνος του!!!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαχαχα χαζομπαμπαδες μωρέ τι περιμένεις!
Κρίμα να χαίρεται κι αυτός λίγο να ξεχνιέται

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μια χαρα Γιωτα μου ... ολα ησυχα

ΤΕΛΕΙΑ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ - ΩΡΑΙΑ ΦΩΤΟΟΟΟΟ  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 654316  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 654316  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 654316

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστώ Ίνα μου.. τώρα το πρωί τη βγάλαμε, μεγάλωσε πολύ μωρέ... κρίμα!
Το καλό είναι δεν έβγαλα ακόμη ραγάδες, αλλά στο στήθος αρχίσανε...
Να σας πω εκεί δε με ενοχλούν και τόσο γιατί ήδη είχα αλλά ενα σοκ αρχικά το έπαθα που ειναι κόκκινες.

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα Ινάκο πως είσαι??¨Ολα οκ???
Γιωτάκο φούσκωσες....τι ωραίο κοιλουμπόνι!!!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσαρες μου!!

ωραια δροσουλα ειχαμε χθες κ κοιμηθηκαμε καλα!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 536304  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 536304

Στελλιτσα χρονια πολλα κ απο εδω!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 875502  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 875502

εγω εχω ενα φουλ 3ημερακι σημερα κρεβατι,αυριο γιορτη πεθερου κ το σαββατο γαμο!!κ εχω κ φιλοξενουμενο στο σπιτι εναν ξαδερφο του αντρα μου Mad Mad

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια κι από μένα! σήμερα ξύπνησα πάρα πολύ αγχωμένη και ανήσυχη και θα ήθελα να μου επιτρέψετε να μοιραστώ το άγχος μου μαζί σας..Πραγματικά δεν ξέρω τί θα γίνει το χάλι μας με τόσες αφραγκίες..για να καταλάβετε την κατάσταση, επέλεξα να μείνω στη δουλειά ως το τέλος (μέχρι αυτές τις 56 μέρες πριν την ΠΗΤ) γιατί είχα ανάγκη να πληρώνομαι..στο ενδιάμεσο προέκυψαν 2 αυχενικές, 2 Papp-A, μια αμνιοπαρακέντηση, ένας χαμός από έξοδα, μέχρι που τελικά όπως σας έχω ξαναπει εγκατέλειψα τον ιδιώτη γιατρό μου και το ιδιωτικό μαιευτήριο και αναζήτησα νοσοκομειακό γιατρό..κι όλα αυτά γιατί ο κος ΕΟΠΥΥ μας έχει απλήρωτους στο διαγνωστικό που δουλεύω τους μήνες Μάρτιο - Απρίλιο - Μάϊο - Ιούνιο με αποτέλεσμα και το προσωπικό να μην έχει πληρωθεί 4 μήνες τώρα..τί ωραία! και σκέφτομαι, καλύτερα να είχα βγει σε αναρρωτική (που μπορούσα να βγω από την αρχή λόγω του ότι ξεκίνησα με δίδυμη κύηση κι έγινε αποκόλληση του 2ου σάκκου), που στο κάτω κάτω έστω και το μισό μισθό μου θα τον έπαιρνα από το ΙΚΑ από το καθόλου..συγγνώμη αν σας κούρασα με τα δικά μου, αλλά πρώτη φορά φτάνουμε σε τέτοιο σημείο να μην πληρωνόμαστε από τη δουλειά και μου έκατσε με την εγκυμοσύνη μαζί (νόμος του Μέρφι φυσικά)..να'ναι καλά η μαμά που μπορεί και τσοντάρει ακόμη, αλλά κι εγώ ντρέπομαι πια, από 18 χρονών να είμαι ανεξάρτητη οικονομικά και στα 31 να πρέπει να στηρίζομαι πάλι στους δικούς μου..αα! και με τον άντρα μου να μην δουλεύει γιατί κατέθεσε για σύνταξη αναπηρίας και 9 μήνες τώρα περιμένει να περάσει επιτροπή από το στο ΙΚΑ (διαγνώστηκε με σύνδρομο Μάρφαν και χειρουργήθηκε με ανεύρυσμα αορτής στην καρδιά πριν 1,5 χρόνο). Ελπίζω η μπέμπα μόνο να είναι καλά γιατί το σύνδρομο Μάρφαν κληρονομείται..Τουλάχιστον μπορεί να μου πει κάποια πότε να μπω στη διαδικασία να ετοιμάσω χαρτιά για το επίδομα κύησης του ΙΚΑ? Αυτό πρέπει να γίνει από τη μέρα που θα σταματήσω και μετά φαντάζομαι για να έχω πάρει τη βεβαίωση του εργοδότη? Ξέρω είναι δύσκολοι οι καιροί για όλους μας και τα παιδάκια μας δεν θα μπορούν να μεγαλώσουν με την όποια άνεση μεγαλώσαμε εμείς σίγουρα..Και πάλι συγγνώμη για τις κλάψες μου πρωινιάτικα, αλλά ήθελα να με ακούσετε..κι ας μην πείτε τίποτα, απλά να τα βγάλω λίγο παραέξω..
Την καλημέρα μου και πάλι σε όλες μας, χρόνια πολά στην Στέλλα μας και υπομονή γιατί τα χειρότερα έρχονται νομίζω...σας φιλώ!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giotaki2 έγραψε:Ευχαριστώ Ίνα μου.. τώρα το πρωί τη βγάλαμε, μεγάλωσε πολύ μωρέ... κρίμα!
Το καλό είναι δεν έβγαλα ακόμη ραγάδες, αλλά στο στήθος αρχίσανε...
Να σας πω εκεί δε με ενοχλούν και τόσο γιατί ήδη είχα αλλά ενα σοκ αρχικά το έπαθα που ειναι κόκκινες.

ΓΙΩΤΑΚΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ... ΜΟΝΤΕΛΑΚΙ ... Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ....ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ...ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΜΑΣ ΑΓΑΠΑΝΕ ΔΕΝ ΣΤΕΚΟΝΤΕ ΣΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ... ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

ΒΙΚΥ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ !!!

ΧΑΡΑ ΜΟΥ  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 417472  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 417472  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 417472 ΠΟΙΟΙ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ ΑΥΡΙΟ?

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ινάκο έχεις πολύ δίκιο σε αυτά που λες, πολ΄όμορφα λόγια, τα ίδια μου λέει και ο Αποστόλης, παιδάκι έχει εκει μέσα λέει τι περιμένεις, κι είναι τόσο γλυκό να έχεις τη στήριξη του ανθρώπου σου και να μην τον νοιάζει.
Σου πάει πολύ να είσαι έγκυος λέει χαχαχα

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα Χαρούλι μου!!!
Καλημέρα Τίνη ....έχετε μπλέξει άσχημα εσείς με τον εοππύ η αλήθεια είναι....αβέβαιο το μέλλον και ναι έχεις δίκιο και δεν μας κουράζεις καθόλου εννοείτε....!!!Σου πέσανε και όλα μαζί ρε κοριτσάκι μου έχεις δίκιο....αφού σε βοηθάνε και οι δικοί σου πάλι καλά....κουτσά στραβά θα την βγάλετε...αν σε παρηγορεί και εγώ μάλλον μέχρι τέλος θα κάτσω στη δουλειά(είναι δικιά μας βέβαια η δουλειά...οπόταν για ευνόητους λόγους θα κάτσω να βοηθήσω όσο μπορώ)πάνω κάτω αυτά λέγαμε χθές οτι όλες ζοριζόμαστε οικονομικά.....και οτι είναι δύσκολα τα πράγματα!!!!(σου στειλά πμ να με κάνεις add στο FB)

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τινι μου τι να πω ... ολα του γαμου δυσκολα για ολες μας και ενα παραπανω για εσενα !!! δεν θα σχολιασω την κατασταση με τις πληρωμες γιατι δεν υπαρχουν λογια ... εγω αυτο που εχω μονο ακουστα και δεν ξερω αν ισχυει ειναι οτι αφου μπεις στον 7ο μηνα μπορεις να ξεκινησεις με τα χαρτια σου ... και μεχρι τοτε θα ξεκινησουν οι 56 μερες οπου θα πληρωθεις ... πρεπει να σου γραψει ο γιατρος σου την ΠΗΤ επισημα!!! πας στο ΙΚΑ στο κεντρο μανας κ παιδιου με αυτο το χαρτι και την β επιπεδου και στο γραφει και ο γιατρος του ικα - αφου τα δει και συμφωνουν!! τα καταθετεις και περιμενεις!!!

κριμα που δεν πηρες αναρρωτικες ... εμενα μπαινουν στην τραπεζα στανταρ μερα χωρις καθυστερηση 667.5ευρω απο το ικα ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ...

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
inakriti έγραψε:Τινι μου τι να πω ... ολα του γαμου δυσκολα για ολες μας και ενα παραπανω για εσενα !!! δεν θα σχολιασω την κατασταση με τις πληρωμες γιατι δεν υπαρχουν λογια ... εγω αυτο που εχω μονο ακουστα και δεν ξερω αν ισχυει ειναι οτι αφου μπεις στον 7ο μηνα μπορεις να ξεκινησεις με τα χαρτια σου ... και μεχρι τοτε θα ξεκινησουν οι 56 μερες οπου θα πληρωθεις ... πρεπει να σου γραψει ο γιατρος σου την ΠΗΤ επισημα!!! πας στο ΙΚΑ στο κεντρο μανας κ παιδιου με αυτο το χαρτι και την β επιπεδου και στο γραφει και ο γιατρος του ικα - αφου τα δει και συμφωνουν!! τα καταθετεις και περιμενεις!!!

κριμα που δεν πηρες αναρρωτικες ... εμενα μπαινουν στην τραπεζα στανταρ μερα χωρις καθυστερηση 667.5ευρω απο το ικα ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ...


Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση καλές μου, όχι ότι θα αλλάξει κάτι στην μίζερη πραγματικότητα μου αλλά μου κάνει καλό να κλαίγομαι που και που Smile Ίνα μου περιμένω την άλλη εβδομάδα να πάω στο νοσοκομείο που έχω ραντεβού με το γιατρό να μου δώσει χαρτί με την ΠΗΤ για το ΙΚΑ. Κράτησε όλες τις εξετάσεις μου όμως για το φάκελο του νοσοκομείου, λες να πρέπει να του ζητήσω να μου επιστρέψει τη Β επιπέδου? Απ'όσο ξέρω γιατρός το ΙΚΑ Ηρακλείου είναι ο γυναικολόγος ο Ξυλούρης Στέλιος (πολύ καλός!) που ασχολείται με τη φροντίδα μάνας παιδιού και δίνει τις βεβαιώσεις. Να έπαιρνα ένα τηλ να ρωτήσω ή μόνο το χαρτί του γιατρού μου αρκεί? αν ήξερα ότι στην αναρρωτική κάθεσαι και παίρνεις αυτά τα χρήματα, θα το έκανα, νόμιζα ότι ήταν πολύ λιγότερα και έκατσα και έφαγα τρελό τρέξιμο (και ακόμη τρώω) 7 μήνες σχεδόν τώρα..τί να πω..

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tini13 έγραψε:
inakriti έγραψε:Τινι μου τι να πω ... ολα του γαμου δυσκολα για ολες μας και ενα παραπανω για εσενα !!! δεν θα σχολιασω την κατασταση με τις πληρωμες γιατι δεν υπαρχουν λογια ... εγω αυτο που εχω μονο ακουστα και δεν ξερω αν ισχυει ειναι οτι αφου μπεις στον 7ο μηνα μπορεις να ξεκινησεις με τα χαρτια σου ... και μεχρι τοτε θα ξεκινησουν οι 56 μερες οπου θα πληρωθεις ... πρεπει να σου γραψει ο γιατρος σου την ΠΗΤ επισημα!!! πας στο ΙΚΑ στο κεντρο μανας κ παιδιου με αυτο το χαρτι και την β επιπεδου και στο γραφει και ο γιατρος του ικα - αφου τα δει και συμφωνουν!! τα καταθετεις και περιμενεις!!!

κριμα που δεν πηρες αναρρωτικες ... εμενα μπαινουν στην τραπεζα στανταρ μερα χωρις καθυστερηση 667.5ευρω απο το ικα ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ...


Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση καλές μου, όχι ότι θα αλλάξει κάτι στην πραγματικότητα αλλά μου κάνει καλό να κλαίγομαι που και που Smile ίνα μου περιμένω την άλλη εβδομάδα να πάω στο νοσοκομείο που έχω ραντεβού με το γιατρό να μου δώσει χαρτί με την ΠΗΤ για το ΙΚΑ. Κράτησε όλες τις εξετάσεις μου όμως για το φάκελο του νοσοκομείου, λες να πρέπει να του ζητήσω να μου επιστρέψει τη Β επιπέδου? Απ'όσο ξέρω γιατρός το ΙΚΑ Ηρακλείου είναι ο γυναικολόγος ο Ξυλούρης Στέλιος (πολύ καλός!) που ασχολείται με τη φροντίδας μάνας παιδιού και δίνει τις βεβαιώσεις. Να έπαιρνα ένα τηλ να ρωτήσω ή μόνο το χαρτί του γιατρού μου αρκεί? αν ήξερα ότι στην αναρρωτική κάθεσαι και παίρνεις αυτά τα χρήματα, θα το έκανα, νόμιζα ότι ήταν πολύ λιγότερα και έκατσα και έφαγα τρελό τρέξιμο (και ακόμη τρώω) 7 μήνες σχεδόν τώρα..τί να πω..

και εμενα ο Ξυλουρης μου τα φτιαχνει ολα τα χαρτια για τις αδειες ... αυτος ειναι στο κεντρο μανας και παιδιου ... ξερω γενικα και οχι απο αυτον οτι θελουν και την Β επιπεδου για να επιβεβαιωσουν οτι την ΠΗΤ που γραφει ο γιατρος ισχυει γιατι πολλες εγκυες για διαφορους λογους κανονιζουν με τους γιατροους και αλλαζουν μερικες μερες την ΠΗΤ ... μπορει να του αρκει και ενας τελευταιος υπερηχος δεν ξερω σιγουρα ... οταν ξαναπαω θα τον ρωτησω ... ΟΠΟΙΑ ΜΑΘΕΙ ΠΡΩΤΑ ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ και εγω εχω ΠΗΤ 30/9 λιγες μερες νωριτερα απο εσενα ... αρα θα τα φτιαξουμε μαζι τα χαρτια ... ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ...περιμενε μερικες μερουλες ακομα να μπουμε στον 7ο και θα μαθω ...

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vgog65 έγραψε:Καλημέρα Χαρούλι μου!!!
Καλημέρα Τίνη ....έχετε μπλέξει άσχημα εσείς με τον εοππύ η αλήθεια είναι....αβέβαιο το μέλλον και ναι έχεις δίκιο και δεν μας κουράζεις καθόλου εννοείτε....!!!Σου πέσανε και όλα μαζί ρε κοριτσάκι μου έχεις δίκιο....αφού σε βοηθάνε και οι δικοί σου πάλι καλά....κουτσά στραβά θα την βγάλετε...αν σε παρηγορεί και εγώ μάλλον μέχρι τέλος θα κάτσω στη δουλειά(είναι δικιά μας βέβαια η δουλειά...οπόταν για ευνόητους λόγους θα κάτσω να βοηθήσω όσο μπορώ)πάνω κάτω αυτά λέγαμε χθές οτι όλες ζοριζόμαστε οικονομικά.....και οτι είναι δύσκολα τα πράγματα!!!!(σου στειλά πμ να με κάνεις add στο FB)


Βικάκι μου, αν ξανακούσω άνθρωπο να πει ότι η εγκυμοσύνη είναι η ωραιότερη περίοδος, σε προσέχουν όλοι, ζεις στο ροζ σύννεφο και άλλα τέτοια θα κάνω φονικό! εμένα να έρθουν να ρωτήσουν! έχω τραβήξει τα πάνδεινα από την αρχή του χρόνου (άγχος με την εγκυμοσύνη και τις εξετάσεις μου μέχρι να βγει η άμνιο, ένα μήνα τον άντρα στο νοσοκομείο, άγχος με τη δουλειά, άστα). Άντε να έρθει ο Αύγουστος μπας και ηρεμήσουμε λίγο και χαρούμε έστω στον τελευταίο μήνα..

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα και απο μενα!!!!!!!!!!!
Γιωτακο τι τελεια κοιλιτσα!!!!!!αλλα εγω σε περναω!!!!!!!!!!!!η αληθεια ειναι οτι κληρονομησα απο τη μαμα να κανω μεγαλη κοιλια!μακαρι να γεννησω τοσο ευκολα οσο και αυτη!στο 10λεπτο διδυμα???????? Razz
τινι μου,πολλες οι δυσκολιες αλλα ευχομαι να ξεπεραστουνε ολα και να γινεις πολυ πολυ χαρουμενη με την αφιξη του μωρου!!!!!!!οσο για τα οικονομικα μια απο τα ιδια!δε ζητησα ποτε χρηματα και στα 30 καταντησα να ζηταω γιατι εχουμε περασει πολυυυυυυυυυυυ δυσκολα εδω πανω.
βικακο υπομονη με τη δουλεια!εχεις παρεουλα το αντρακι το μικρουλικο!
εγω πηγα για καμπυλη σακχαρου και τωρα θα παω ξανα σε 2 ωρες.η μπεμπα ηπιε λουκοζειντ και κανει σα τρελη!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 215994
στελλακο,χρονια πολλα και καλα!!!!!!!
και η μητερα μου εχει γενεθλια σημερα!!!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 32 379767

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις