Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
10 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 10 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 12]

artal77

artal77
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
bouki έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΣΑΣ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ
ΘΑ ΠΑΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ ΑΡΧΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ? ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ? ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΝΟΥΜΕ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΟΝ

Καλημέρα bouki! Δεν πληρώνεσαι αμέσως, γιατί η πληρωμή γίνεται μέσω τράπεζας.. Ανάλογα με το πότε θα πας τα χαρτιά σου, θα πληρωθείς στις 15 ή την 1η του μηνός.. Εγώ πχ έκανα τα χαρτιά μου στις 20 ιουνίου και μου είπαν ότι μάλλον θα πληρωθώ στις 15 ιουλίου,γιατί θέλει περίπου 10 μέρες να βγει η απόφαση..τώρα από ικα σε ικα μπορει να διαφέρει και να γίνεται πιο γρηγορα.. το επιδομα τοκετου το παίρνεις αφού γεννήσεις, προσκομίζοντας και τη ληξιαρχική πράξη γέννησης..αυτάαααα

bouki

bouki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
artal77 έγραψε:
bouki έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΣΑΣ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ
ΘΑ ΠΑΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ ΑΡΧΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ? ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ? ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΝΟΥΜΕ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΟΝ

Καλημέρα bouki! Δεν πληρώνεσαι αμέσως, γιατί η πληρωμή γίνεται μέσω τράπεζας.. Ανάλογα με το πότε θα πας τα χαρτιά σου, θα πληρωθείς στις 15 ή την 1η του μηνός.. Εγώ πχ έκανα τα χαρτιά μου στις 20 ιουνίου και μου είπαν ότι μάλλον θα πληρωθώ στις 15 ιουλίου,γιατί θέλει περίπου 10 μέρες να βγει η απόφαση..τώρα από ικα σε ικα μπορει να διαφέρει και να γίνεται πιο γρηγορα.. το επιδομα τοκετου το παίρνεις αφού γεννήσεις, προσκομίζοντας και τη ληξιαρχική πράξη γέννησης..αυτάαααα
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ?

artal77

artal77
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
bouki έγραψε:
artal77 έγραψε:
bouki έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΣΑΣ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ
ΘΑ ΠΑΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ ΑΡΧΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ? ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ? ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΝΟΥΜΕ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΟΝ

Καλημέρα bouki! Δεν πληρώνεσαι αμέσως, γιατί η πληρωμή γίνεται μέσω τράπεζας.. Ανάλογα με το πότε θα πας τα χαρτιά σου, θα πληρωθείς στις 15 ή την 1η του μηνός.. Εγώ πχ έκανα τα χαρτιά μου στις 20 ιουνίου και μου είπαν ότι μάλλον θα πληρωθώ στις 15 ιουλίου,γιατί θέλει περίπου 10 μέρες να βγει η απόφαση..τώρα από ικα σε ικα μπορει να διαφέρει και να γίνεται πιο γρηγορα.. το επιδομα τοκετου το παίρνεις αφού γεννήσεις, προσκομίζοντας και τη ληξιαρχική πράξη γέννησης..αυτάαααα
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ?

Εξαρτάται από το τι έπαιρνες στη δουλειά σου.. δεν ξέρω τώρα ακριβώς να σου πω, αλλα υπολογισε το ημερομισθιο σου ποιο ηταν και διαιρεσε το δια 2... το ποσο που θα βγει το πολλαπλασιαζεις με το 56 (για πριν) και με το 63 (για μετα) και χοντρα χοντρα θα καταλαβεις..

bouki

bouki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
artal77 έγραψε:
bouki έγραψε:
artal77 έγραψε:
bouki έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΣΑΣ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ
ΘΑ ΠΑΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ ΑΡΧΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ? ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ? ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΝΟΥΜΕ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΟΝ

Καλημέρα bouki! Δεν πληρώνεσαι αμέσως, γιατί η πληρωμή γίνεται μέσω τράπεζας.. Ανάλογα με το πότε θα πας τα χαρτιά σου, θα πληρωθείς στις 15 ή την 1η του μηνός.. Εγώ πχ έκανα τα χαρτιά μου στις 20 ιουνίου και μου είπαν ότι μάλλον θα πληρωθώ στις 15 ιουλίου,γιατί θέλει περίπου 10 μέρες να βγει η απόφαση..τώρα από ικα σε ικα μπορει να διαφέρει και να γίνεται πιο γρηγορα.. το επιδομα τοκετου το παίρνεις αφού γεννήσεις, προσκομίζοντας και τη ληξιαρχική πράξη γέννησης..αυτάαααα
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ?

Εξαρτάται από το τι έπαιρνες στη δουλειά σου.. δεν ξέρω τώρα ακριβώς να σου πω, αλλα υπολογισε το ημερομισθιο σου ποιο ηταν και διαιρεσε το δια 2... το ποσο που θα βγει το πολλαπλασιαζεις με το 56 (για πριν) και με το 63 (για μετα) και χοντρα χοντρα θα καταλαβεις..
ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ

santi

santi
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
διαβαζω τοση ωρα αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη..εγω εχω πητ στις 11-9-11.τα ενσημα τα δυο τελευταια χρονια ειναι πανω απο 200 που απαιτειται.με το επιδομα τοκετου και λοχειας καταλαβα τι γινεται.με το επιδομα κυοφορειας τις 56 μερες πριν το πητ δηλαδη τι γινεται?τι χαρτια χρειαζονται,ποτε τα καταθετεις στο ικα?πριν γεννησεις η μετα τον τοκετο?ευχαριστω..!

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
santi έγραψε:διαβαζω τοση ωρα αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη..εγω εχω πητ στις 11-9-11.τα ενσημα τα δυο τελευταια χρονια ειναι πανω απο 200 που απαιτειται.με το επιδομα τοκετου και λοχειας καταλαβα τι γινεται.με το επιδομα κυοφορειας τις 56 μερες πριν το πητ δηλαδη τι γινεται?τι χαρτια χρειαζονται,ποτε τα καταθετεις στο ικα?πριν γεννησεις η μετα τον τοκετο?ευχαριστω..!

λοιπον πικρη ιστορια( για μενα)
εγω χτες επιτελους εβγαλα ακρη και τελειωσα.

πας στο ικα μεσα στις 56 μερες που λεει οχι πριν λογικα πρεπει να σαι μεσα στο οριο
θελει να εχεις(βασικα σου λεω τι μου ζητησαν στο δικο μου ικα):
-το βιβλιαριο ασθενειας
-εκτυπωμενα τα ενσημα μου (αυτα τα περνεις και εκεινη την ωρα)
-φωτοτυπια βιβλιαριο τραπεζης στο ονομα μου
-μια βεβαιωση κυοφορια (εγω την πηρα απ το πικπα της περιοχης μου) την οποια αν εισαι σε αδεια απ την δουλεια πας και συμπληρωνει και ο εργοδοτης σου στο ιδιο χαρτι τα στοιχεια του, ενω αν εισαι στο ταμειο πας στον οαεδ και σου δινουν μια βεβαιωση οτι επιδοτησε
-μια φωτοτυτπια την ταυτοτιτα σου
-και παρα πολυ υπομονη!!!!

αυτα ζητησαν εμενα ελπιζω να σε βοηθησα.


mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια καλημερααααααααα
ερωτηση
η φιλεναδα μου εχει μεχρι τον ιουνιο 200 ενσημα
ΠΗΤ εχει 18/11/2011.Ρωταει λοιπον?
αν βγει σε ανναρωτική ,μπαινουν ενσημα?
δλδ οταν παιρνεις ανναρωτικες μπαινουν ενσημα ή οχι?
και αν μπαινουν πανω κατω ποσα μπαινουν?
για να ξερει για να βγει αν ειναι σε αδεια γιατι δουλευει σε καφε και εχει κουραστει πολυ η καημενουλα?
οταν παιρνουμε επιδομα λοχειας και τοκετου ενσημα μπαινουν και απο ποιον?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ
ΜΑΤΣ ΜΟΥΤΣ

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:κοριτσακια καλημερααααααααα
ερωτηση
η φιλεναδα μου εχει μεχρι τον ιουνιο 200 ενσημα
ΠΗΤ εχει 18/11/2011.Ρωταει λοιπον?
αν βγει σε ανναρωτική ,μπαινουν ενσημα?
δλδ οταν παιρνεις ανναρωτικες μπαινουν ενσημα ή οχι?
και αν μπαινουν πανω κατω ποσα μπαινουν?
για να ξερει για να βγει αν ειναι σε αδεια γιατι δουλευει σε καφε και εχει κουραστει πολυ η καημενουλα?
οταν παιρνουμε επιδομα λοχειας και τοκετου ενσημα μπαινουν και απο ποιον?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ
ΜΑΤΣ ΜΟΥΤΣ


η φιλεναδα μου που ειχε επαπειλουμενη, διαπιστωσε εκ των υστερων οτι δεν της εβαζαν ενσημα

tha ginw mama

tha ginw mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπαίνουν ένσημα όμως δεν είναι κανονικά. Ειναι μόνο για σύνταξη νομίζω ή κάτι τέτοιο. Σε καμιά περίπτωση δεν βασίζεσαι σε αυτά για ταμείο επειδή όντως δεν υπολογίζονται

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ο εργοδότης υποχρεούται να σε καλύψει για τις 25 πρώτες μέρες μόνο. Μετα δεν μπαίνουν ενσημα. Η περίοδος του τοκετού και της λοχείας υπολογίζονται μονο συντάξιμα.

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
santi έγραψε:διαβαζω τοση ωρα αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη..εγω εχω πητ στις 11-9-11.τα ενσημα τα δυο τελευταια χρονια ειναι πανω απο 200 που απαιτειται.με το επιδομα τοκετου και λοχειας καταλαβα τι γινεται.με το επιδομα κυοφορειας τις 56 μερες πριν το πητ δηλαδη τι γινεται?τι χαρτια χρειαζονται,ποτε τα καταθετεις στο ικα?πριν γεννησεις η μετα τον τοκετο?ευχαριστω..!

Πρεπει να πας να καταθεσεις τα χαρτια για τις 56 μερες εγω εχω Πητ 12/9/2011 και τα κατεθεσα εχθες ..
ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ

Βιβλιαριο υγειας
200 ενσημα και να μην τα εχεις εκτυπωμενα δεν πειραζει τα βλεπουν στον υπολογιστη
Θα πας στο μανας και παιδιου για να σου συμπληρωσει την βεβαιωση για την πιθανη ημερα τοκετου , μετα θα το πας στον εργοδοτη σου να το συμπληρωσει κι αυτος , τελος το συμπληρωνεις κι εσυ..
Θα συμπληρωσεις μια υπευθυνη δηλωση που στην δινουν εκει επιτοπου και την συμπληρωνεις.
Και μια φωτοτυπια απο εναν λογαριασμο τραπεζης για να μπουν τα λεφτα...

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lidiaki έγραψε:
santi έγραψε:διαβαζω τοση ωρα αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη..εγω εχω πητ στις 11-9-11.τα ενσημα τα δυο τελευταια χρονια ειναι πανω απο 200 που απαιτειται.με το επιδομα τοκετου και λοχειας καταλαβα τι γινεται.με το επιδομα κυοφορειας τις 56 μερες πριν το πητ δηλαδη τι γινεται?τι χαρτια χρειαζονται,ποτε τα καταθετεις στο ικα?πριν γεννησεις η μετα τον τοκετο?ευχαριστω..!

Πρεπει να πας να καταθεσεις τα χαρτια για τις 56 μερες εγω εχω Πητ 12/9/2011 και τα κατεθεσα εχθες ..
ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ

Βιβλιαριο υγειας
200 ενσημα και να μην τα εχεις εκτυπωμενα δεν πειραζει τα βλεπουν στον υπολογιστη
Θα πας στο μανας και παιδιου για να σου συμπληρωσει την βεβαιωση για την πιθανη ημερα τοκετου , μετα θα το πας στον εργοδοτη σου να το συμπληρωσει κι αυτος , τελος το συμπληρωνεις κι εσυ..
Θα συμπληρωσεις μια υπευθυνη δηλωση που στην δινουν εκει επιτοπου και την συμπληρωνεις.
Και μια φωτοτυπια απο εναν λογαριασμο τραπεζης για να μπουν τα λεφτα...

Δηλαδή πρέπει να πας ακριβώς την 56η μέρα πριν τον τοκετό να τα καταθέσεις ε? Απλώς πρέπει από πριν να έχεις πάρει το χαρτί αυτό απο το μάνας & παιδιού και να το έχει συμπληρώσει ο εργοδότης σου και εσύ? Πφφφ...τι μπέρδεμα!

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στον γιατρό του ΙΚΑ για να σου δώσει το χαρτί με την ΠΗΤ , που έπειτα συμπληρώνει και ο εργοδότης μπορείς να πας αφού κλείσεις την 28η εβδομαδα. Μετα στο ΙΚΑ για να καταθέσεις όλα τα χαρτιά, να βγει η απόφαση και να εισπράξεις το ποσό μπορείς να πας αφου εχει ξεκινήσει η άδεια τοκετού (56 μέρες πριν δηλαδή).

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bouba έγραψε:Στον γιατρό του ΙΚΑ για να σου δώσει το χαρτί με την ΠΗΤ , που έπειτα συμπληρώνει και ο εργοδότης μπορείς να πας αφού κλείσεις την 28η εβδομαδα. Μετα στο ΙΚΑ για να καταθέσεις όλα τα χαρτιά, να βγει η απόφαση και να εισπράξεις το ποσό μπορείς να πας αφου εχει ξεκινήσει η άδεια τοκετού (56 μέρες πριν δηλαδή).

Σέυχαριστώ πολύ Μπούμπα για την πληροφορία!Και χρειάζεται να κλείσω πάλι ραντεβού για να καταθέσω τα χαρτιά όταν ξεκινήσει η άδεια ή όχι?

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie έγραψε:

Σέυχαριστώ πολύ Μπούμπα για την πληροφορία!Και χρειάζεται να κλείσω πάλι ραντεβού για να καταθέσω τα χαρτιά όταν ξεκινήσει η άδεια ή όχι?

οχι στις παροχές δεν χρειάζεσαι ραντεβού. αλλα καλό ειναι να τα εχεις όλα τα χαρτιά σου ετοιμα για να μην τρέχεις 2 φορές.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ωραία ,σ'ευχαριστώ πολύ!

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="vickoyla"]Εγω παλι νομιζω οχι.Εχεις συμπληρωμενα τα απαιτουμενα ενσημα για την νεα γεννα?αν μαθεις παντως ενημερωσε μας....ειναι ενδιαφερον!!! Rolling Eyes [/qu

Τα ξαναπαιρνεις ολα απο την αρχη αρκει να εργαζεσαι και να εχεις συμπληρωσει 200 ενσημα μεχρι την καινουργια Πητ

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΛΙΔΙΑΚΙ ΕΔΩ ΒΙΒΗ ΚΑΤΑ ΚΟΣΜΟ MAMAVIVO

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamavivo έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΛΙΔΙΑΚΙ ΕΔΩ ΒΙΒΗ ΚΑΤΑ ΚΟΣΜΟ MAMAVIVO

ΙΚΑ: ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ-ΛΟΧΕΙΑΣ - Σελίδα 3 893968 Γεια σου μαμαβιβο τρελιαρα!!!!

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια μια ερωτηση
η ξαδελφη μου εχει ΠΗΤ 23/02/2012.
ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ ΟΜΩς ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗς ΤΟΝ μαρτιο του 2011.ΑΝ ΕΧΕΙ 200 ΕΝΣΗΜΑ πληρωνετε κανονικα απο το ικα ή μονο το επιδομα παιρνει?

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Bιβικα μου φαινεται οτι αν εχει 200 ενσημα τα 2 τελευταια χρονια απο την πητ τα παιρνει ολα..αλλα ας παει στο ικα να ρωτησει καλυτερα στις παροχες και θα της απαντησουν ..αυτοι ξερουν καλυτερα!!!

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α ρε μαρακι...........
τι κανει η κοιλιτσα σου?φουσκωνει?
τα διδυμακια σου ειναι ησυχα?

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εχω γινει σαν μπαλονι !!! Δεν πολυκουνιουνται τωρα γιατι μαλλον δεν εχουν χωρο οι κακομοιρες ....Εσυ τι κανεις ολα καλα?

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι αγαπιτσα .θα σε παρω τηλ να τα πουμε..θα παρω και την ξαδελφη να της πω να παει στο ικα .μετακομισε αιγιο και θα γεννησει αθηνα με τον Τρυφο,αλλα πρεπει να μεταφερει ολα τα χαρτια κατωστο αιγιο γιατι μετα θα μπλεξει. θα της λενε αλανταλα....

titikos

titikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamavivo έγραψε:κοριτσακια μια ερωτηση
η ξαδελφη μου εχει ΠΗΤ 23/02/2012.
ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ ΟΜΩς ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗς ΤΟΝ μαρτιο του 2011.ΑΝ ΕΧΕΙ 200 ΕΝΣΗΜΑ πληρωνετε κανονικα απο το ικα ή μονο το επιδομα παιρνει?

πληρωνεται κανονικοτατα εφοσον απο 23/2/2010 και μεχρι την ημερα παραιτησης να εχει 200 ημερες εργασιας. δεν παιζει ρολο το αν παραιτηθηκε η αν απολυθηκε.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 12]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις