Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
17 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 17 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 40]

riselenh

riselenh
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
astrellita έγραψε:
Ιφιγενεια13 έγραψε:Καλησπερα σε ολες. Ειμαι πολυ στενοχωρημενη.... Εκανα αυχενικη σημερα με πολυ κακα αποτεκεσματα και θελω. Να το μοιραστω μαζι σας. 2,9 η αυχενικη καιdoppler φλεβωδη πορου μη φυσιολογικο. Οι πιθανοτητες για τρισωμια 21 ειναι 1:73 για τρισωμια 18 ειναι 1:201 και για τρισωμια 13 ειναι 1:76.... Αυριο θα κανω ληψη τροφοβλαστης για να σιγουρευτω.. Εχω στενοχωρηθει. Παααρα πολυ. Το μωρακι μου εχει 40% πιθανοτητα να ειναι υγιες και ειμαι 26 χρονων χωρις τετοιου ειδους κληρονομικοτητες. Πως θα αντεξω την αναμονη;;; Sad
ευχομαι να πανε ολα καλα και τα αποτελεσματα της τροφοβλαστης να ναι τελεια...

eyxomai na pane ola kala!!! thetikes skepseis na kaneis kai tha deis ola tha pane kala....

xrysakoski

xrysakoski
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ιφιγενεια13 έγραψε:Καλησπερα σε ολες. Ειμαι πολυ στενοχωρημενη.... Εκανα αυχενικη σημερα με πολυ κακα αποτεκεσματα και θελω. Να το μοιραστω μαζι σας. 2,9 η αυχενικη καιdoppler φλεβωδη πορου μη φυσιολογικο. Οι πιθανοτητες για τρισωμια 21 ειναι 1:73 για τρισωμια 18 ειναι 1:201 και για τρισωμια 13 ειναι 1:76.... Αυριο θα κανω ληψη τροφοβλαστης για να σιγουρευτω.. Εχω στενοχωρηθει. Παααρα πολυ. Το μωρακι μου εχει 40% πιθανοτητα να ειναι υγιες και ειμαι 26 χρονων χωρις τετοιου ειδους κληρονομικοτητες. Πως θα αντεξω την αναμονη;;; Sad

ΑΧ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ....ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΝΕΑ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ?ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιφιγενεια13 κοριτσάκι μου ηρέμησε,δεν μπορεις να κάνεις τιποτα τώρα,μονο να περιμένεις τα αποτελέσματα,μην αγχωνεσε γιατι χαλάς και την υγεία σου!ο θεος θα βοηθήσεις,ευχομαι στο τέλος όλα να πάνε καλα!!!

stella17


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ιφιγενεια13 έγραψε:Καλησπερα σε ολες. Ειμαι πολυ στενοχωρημενη.... Εκανα αυχενικη σημερα με πολυ κακα αποτεκεσματα και θελω. Να το μοιραστω μαζι σας. 2,9 η αυχενικη καιdoppler φλεβωδη πορου μη φυσιολογικο. Οι πιθανοτητες για τρισωμια 21 ειναι 1:73 για τρισωμια 18 ειναι 1:201 και για τρισωμια 13 ειναι 1:76.... Αυριο θα κανω ληψη τροφοβλαστης για να σιγουρευτω.. Εχω στενοχωρηθει. Παααρα πολυ. Το μωρακι μου εχει 40% πιθανοτητα να ειναι υγιες και ειμαι 26 χρονων χωρις τετοιου ειδους κληρονομικοτητες. Πως θα αντεξω την αναμονη;;; Sad




ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΕΙΧΕ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ. ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ (ΛΙΓΟ ΤΣΟΥΧΤΕΡΕΣ) ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΙΣ 18 ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΤΗΣ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ. ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. Very Happy

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ιφιγενεια13 έγραψε:Καλησπερα σε ολες. Ειμαι πολυ στενοχωρημενη.... Εκανα αυχενικη σημερα με πολυ κακα αποτεκεσματα και θελω. Να το μοιραστω μαζι σας. 2,9 η αυχενικη καιdoppler φλεβωδη πορου μη φυσιολογικο. Οι πιθανοτητες για τρισωμια 21 ειναι 1:73 για τρισωμια 18 ειναι 1:201 και για τρισωμια 13 ειναι 1:76.... Αυριο θα κανω ληψη τροφοβλαστης για να σιγουρευτω.. Εχω στενοχωρηθει. Παααρα πολυ. Το μωρακι μου εχει 40% πιθανοτητα να ειναι υγιες και ειμαι 26 χρονων χωρις τετοιου ειδους κληρονομικοτητες. Πως θα αντεξω την αναμονη;;; Sad

Κοπέλα μου να κάνεις θετικές σκέψεις.Δυστυχώς αυτή η αναμονή είναι ανυπόφορη. Λάθη γίνονται κ στην αυχενική για αυτό υπάρχει κ η λήψη τροφοβλάστη.
Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις καλά αποτελέσματα!

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xrysakoski έγραψε:
chrisg έγραψε:Γεια σας κορίτσια!

Έχω ΠΗΤ 4/3/13 και περιμένω το τρίτο μου παιδάκι το οποίο είναι σίγουρα αγοράκι! Φάνηκε ξεκάθαρα στην αυχενική.

Έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών και ένα αγοράκι 15 μηνών.

Dalia_per έχουμε πολλά κοινά Very Happy !

Εύχομαι να έχουμε όλες μας μια καλή εγκυμοσύνη ! Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Σελίδα 4 215994

ΓΕΙΑ ΣΟΥ CHRIS ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ...ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΑΝΕΣ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ?


Γεια σου xrysakoski!
Την αυχενική την έκανα την 12η εβδομάδα.

Με το καλό να αποκτήσεις κ εσύ το μωράκι σου ! Είναι το πρώτο σου;

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
chris περιμένεις αγοράκι???εμεις στην 11 εβδομάδα ειδαμε τσουτσουνάκι και μεχρι την αυχενική εξαφανιστηκε και έγινε κοριτσάκι..!!ισως να προτιμούσα αγοράκι,αλλα φτάνει που ειναι υγιές το παιδάκι μου..ειναι το πρώτο με την βοήθεια του θεού

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
astrellita έγραψε:
chrisg έγραψε:Γεια σας κορίτσια!

Έχω ΠΗΤ 4/3/13 και περιμένω το τρίτο μου παιδάκι το οποίο είναι σίγουρα αγοράκι! Φάνηκε ξεκάθαρα στην αυχενική.

Έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών και ένα αγοράκι 15 μηνών.

Dalia_per έχουμε πολλά κοινά Very Happy !

Εύχομαι να έχουμε όλες μας μια καλή εγκυμοσύνη ! Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Σελίδα 4 215994

εχουμε ακριβως την ιδια ηλικια εγκυμοσυνης και ιδια ΠΗΤ!!!

Γεια σου astrellita!
Καλά απίστευτο με την ίδια ΠΗΤ;
Εγώ έχω σίγουρα αγοράκι!
Να δούμε αν θα έχουμε κ το φύλο κοινο!
Πρώτο σου παιδάκι;
Με το καλό να αποκτήσουμε όλες μας τα μωράκια μας!

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω πητ έχω 2/3 Very Happy

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
goldangel1990 έγραψε:chris περιμένεις αγοράκι???εμεις στην 11 εβδομάδα ειδαμε τσουτσουνάκι και μεχρι την αυχενική εξαφανιστηκε και έγινε κοριτσάκι..!!ισως να προτιμούσα αγοράκι,αλλα φτάνει που ειναι υγιές το παιδάκι μου..ειναι το πρώτο με την βοήθεια του θεού

Γεια σου goldangel!
Εμείς στην αυχενική το είδαμε και μάλιστα ξεκάθαρα! Ο γιατρός απόλυτος ότι είναι αγόρι.Μάλιστα έβγαλε και στιγμιότυπο υπέρηχου που φαίνεται το τσουτσουνάκι.
Εγώ να σου πω ήθελα κοριτσάκι γιατί κ η κορούλα μου, μου ζητούσε μια αδελφούλα. Βέβαια το πιο σημαντικό είναι να είναι γερό!
Εγώ περιμένω το τρίτο μου παιδάκι.Φυσικά εσύ που περιμένεις το πρώτο έχεις να ζήσεις μεγάλες στιγμές!Με το καλό να αποκτήσεις το μωράκι σου !

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου,απλα και εμεις ειμασταν 3 αδελφές...θελω παρα πολλλυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ενα αγοράκι,αλλα ισως στο δευτερο ισως στο 3ο...τι να πω???Μακαρι πρωτα απο όλα να έχουν υγεία!!

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
chrisg έγραψε:
astrellita έγραψε:
chrisg έγραψε:Γεια σας κορίτσια!

Έχω ΠΗΤ 4/3/13 και περιμένω το τρίτο μου παιδάκι το οποίο είναι σίγουρα αγοράκι! Φάνηκε ξεκάθαρα στην αυχενική.

Έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών και ένα αγοράκι 15 μηνών.

Dalia_per έχουμε πολλά κοινά Very Happy !

Εύχομαι να έχουμε όλες μας μια καλή εγκυμοσύνη ! Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Σελίδα 4 215994

εχουμε ακριβως την ιδια ηλικια εγκυμοσυνης και ιδια ΠΗΤ!!!

Γεια σου astrellita!
Καλά απίστευτο με την ίδια ΠΗΤ;
Εγώ έχω σίγουρα αγοράκι!
Να δούμε αν θα έχουμε κ το φύλο κοινο!
Πρώτο σου παιδάκι;
Με το καλό να αποκτήσουμε όλες μας τα μωράκια μας!
δευτερο παιδακι,εχω ενα κοριτσακι 4,5 ...και μαλλον παλι κοριτσακι,για να δουμε!!!αντε με το καλο ολες μας να γεννησουμε γερα παιδακια!!!

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
goldangel1990 έγραψε:σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου,απλα και εμεις ειμασταν 3 αδελφές...θελω παρα πολλλυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ενα αγοράκι,αλλα ισως στο δευτερο ισως στο 3ο...τι να πω???Μακαρι πρωτα απο όλα να έχουν υγεία!!

Εγώ ήθελα πάρα πολύ να είναι κοριτσάκι το 2ο μου παιδάκι για να έχει μια αδελφούλα η μικρή μου, μια παρέα. Να σου πω την αλήθεια στεναχωρήθηκα όταν έμαθα ότι ήταν αγόρι.

Λέω θα πάω για 3ο παιδάκι και σίγουρα θα πετύχω την κόρη.Όμως ο Θεούλης άλλα σχέδια έχει και μου στέλνει πάλι αγοράκι.

Πιστεύω ότι όσες μανούλες αποκτούν πρώτα κοριτσάκι είναι πολύ τυχερές γιατί τα κοριτσάκια ωριμάζουν πιο γρήγορα και βοηθούν κ την μανούλα. Η μικρή μου είναι 5ετών και με βοηθάει με το μωρό όσο και αν ακούγεται περίεργο.

Βέβαια το πιο σημαντικό είναι να είναι γερά κ καλότυχα στη ζωή τους!

Αφού έχεις σκοπό να κάνεις κ άλλο παιδάκι σίγουρα θα πετύχεις κ το αγοράκι ( αν δεν έχεις αλλάξει γνώμη από την ναζιάρα την κόρη!)

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω προτιμω κοριτσακι γιατι και η κορουλα μου θελει αδερφουλα...τι να μην το πω;;;; αφου αυτη ειναι η αληθεια....εννοειται πως πανω απο ολα να ναι γερα τα παιδακια μας....

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
astrellita έγραψε:εγω προτιμω κοριτσακι γιατι και η κορουλα μου θελει αδερφουλα...τι να μην το πω;;;; αφου αυτη ειναι η αληθεια....εννοειται πως πανω απο ολα να ναι γερα τα παιδακια μας....

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εμένα η μικρή μου, μου λέει <<Πάλι αδελφούλης είναι; Εγώ αδελφούλα ήθελα.>>
Τι να της πω; Οτι κ εγώ κοριτσάκι θέλω;
Φυσικά κ αυτό που μετράει είναι να είναι γερά τα μωράκια μας, αλλά αν μπορούσα να επιλέξω θα ήθελα κοριτσάκι.

Πριν μάθω ότι το μωράκι που περιμένω είναι αγοράκι σκεφτόμουν κ για 4ο. Τώρα πια όχι! Να δω πως θα τα καταφέρω με 2 γιους!

xrysakoski

xrysakoski
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
chrisg έγραψε:
astrellita έγραψε:εγω προτιμω κοριτσακι γιατι και η κορουλα μου θελει αδερφουλα...τι να μην το πω;;;; αφου αυτη ειναι η αληθεια....εννοειται πως πανω απο ολα να ναι γερα τα παιδακια μας....

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εμένα η μικρή μου, μου λέει <<Πάλι αδελφούλης είναι; Εγώ αδελφούλα ήθελα.>>
Τι να της πω; Οτι κ εγώ κοριτσάκι θέλω;
Φυσικά κ αυτό που μετράει είναι να είναι γερά τα μωράκια μας, αλλά αν μπορούσα να επιλέξω θα ήθελα κοριτσάκι.

Πριν μάθω ότι το μωράκι που περιμένω είναι αγοράκι σκεφτόμουν κ για 4ο. Τώρα πια όχι! Να δω πως θα τα καταφέρω με 2 γιους!
chriss ΣΕ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΩΔΟΜΑΔΑ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗ?

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xrysakoski έγραψε:
chrisg έγραψε:
astrellita έγραψε:εγω προτιμω κοριτσακι γιατι και η κορουλα μου θελει αδερφουλα...τι να μην το πω;;;; αφου αυτη ειναι η αληθεια....εννοειται πως πανω απο ολα να ναι γερα τα παιδακια μας....

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εμένα η μικρή μου, μου λέει <<Πάλι αδελφούλης είναι; Εγώ αδελφούλα ήθελα.>>
Τι να της πω; Οτι κ εγώ κοριτσάκι θέλω;
Φυσικά κ αυτό που μετράει είναι να είναι γερά τα μωράκια μας, αλλά αν μπορούσα να επιλέξω θα ήθελα κοριτσάκι.

Πριν μάθω ότι το μωράκι που περιμένω είναι αγοράκι σκεφτόμουν κ για 4ο. Τώρα πια όχι! Να δω πως θα τα καταφέρω με 2 γιους!
chriss ΣΕ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΩΔΟΜΑΔΑ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗ?

Καλησπέρα xrysakoski!

Σου απάντησα πιο πάνω, δεν σε ξέχασα!
Μάλλον δεν πρόσεξες την απάντηση μου Sad

Αυχενική έκανα ακριβώς την 12η εβδομάδα.
Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι;Είναι το 1ο σου παιδάκι;
Με το καλό να αποκτήσεις το μωράκι σου !

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω εκανα αυχενικη στην 13 εβδομαδα και ο γιατρος μου πε (αγορακι ειναι αλλα θα δουμε...) μετα απο 4 μερες πηγα για τροφοβλαστη σε αλλο γιατρο και ο γιατρος μολις το ειδε στον υπερηχο μου λεει (πολυ ωραιο το κοριτσακι σας,τι;;;δεν το ξερατε;;;σας ειπε αγορακι;;;;εεε τον απατεωνα!!!!)χαχαχα...χαρηκα τοσο πολυ που δεν μπορουσα να ηρεμησω για να παρουμε το δειγμα!!! ομως διατηρω ακομα τις επιφυλαξεις μου...περημενω σημερα αυριο τα αποτελεσματα της τροφοβλαστης...για να δουμε...

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αληθεια,εκανε καμμια απο σας τροφοβλαστη;;;σε ποσες μερες ειχατε τα πρωτα αποτελεσματα;;;

thomaisvardi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα κοριτσια...ειμαι καινουργια στην παρεα και προσπαθω να δω πως δουλευει το συστημα...νομιζω θα τα καταφερω...βρισκομαι στην 10η εβδομαδα εγκυμοσυνης μου.ειναι η δευτερη...εχω ειδη ενα κοριτσακι 3,5 ετων...εγω ακομα νοιωθω ζαλαδες και ατονιες...

Ιφιγενεια13

Ιφιγενεια13
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση κοριτσια μου. Εκανα την τροφοβλαστη και εξεταση αιματος μαζι. Παρασκευη θα εχω αποτελεσματα. Παντως πανε να με τρελλανουν. Σημερα (ουτε 12 ωρες μετα απο την αυχενικη), μου εβγαλαν 3,9 ενω εχθες ηταν 2,9......τι να πω.. Με αποτελεσμα να σωριαστω κατω ενω γενικα ημουν τρομερα ψυχραιμη. Εχω αγχωθει πολυ. Ειναι φυσιολογικη τετοια αποκλιση απο μερα σε μερα;;;; Η γινεταιι καποιο λαθος;;

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Ιφιγενεια13"]Ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση κοριτσια μου. Εκανα την τροφοβλαστη και εξεταση αιματος μαζι. Παρασκευη θα εχω αποτελεσματα. Παντως πανε να με τρελλανουν. Σημερα (ουτε 12 ωρες μετα απο την αυχενικη), μου εβγαλαν 3,9 ενω εχθες ηταν 2,9......τι να πω.. Με αποτελεσμα να σωριαστω κατω ενω γενικα ημουν τρομερα ψυχραιμη. Εχω αγχωθει πολυ. Ειναι φυσιολογικη τετοια αποκλιση απο μερα σε μερα;;;; Η γινεταιι καποιο λαθος;;


[κανε υπομονη κοπελα μου,2 μερες μεινανε,ευχομαι να χεις τα καλυτερα αποτελεσματα,και γω εκανα το σαββατο και περημενω να μαθω,η αναμονη ειναι το πιο δυσκολο, μακαρι αυτα τα 2,9 και 3,9 που λες να μην σημαινουν τιποτε απολυτως]

Ιφιγενεια13

Ιφιγενεια13
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="astrellita"]
Ιφιγενεια13 έγραψε:Ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση κοριτσια μου. Εκανα την τροφοβλαστη και εξεταση αιματος μαζι. Παρασκευη θα εχω αποτελεσματα. Παντως πανε να με τρελλανουν. Σημερα (ουτε 12 ωρες μετα απο την αυχενικη), μου εβγαλαν 3,9 ενω εχθες ηταν 2,9......τι να πω.. Με αποτελεσμα να σωριαστω κατω ενω γενικα ημουν τρομερα ψυχραιμη. Εχω αγχωθει πολυ. Ειναι φυσιολογικη τετοια αποκλιση απο μερα σε μερα;;;; Η γινεταιι καποιο λαθος;;


[κανε υπομονη κοπελα μου,2 μερες μεινανε,ευχομαι να χεις τα καλυτερα αποτελεσματα,και γω εκανα το σαββατο και περημενω να μαθω,η αναμονη ειναι το πιο δυσκολο, μακαρι αυτα τα 2,9 και 3,9 που λες να μην σημαινουν τιποτε απολυτως]
Μακαρι να μην σημαινουν τιποτα. Σου ευχομαι οτι καλυτερο. Καλα αποτελεσματα να εχεις

xrysakoski

xrysakoski
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
chrisg έγραψε:
xrysakoski έγραψε:
chrisg έγραψε:
astrellita έγραψε:εγω προτιμω κοριτσακι γιατι και η κορουλα μου θελει αδερφουλα...τι να μην το πω;;;; αφου αυτη ειναι η αληθεια....εννοειται πως πανω απο ολα να ναι γερα τα παιδακια μας....

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εμένα η μικρή μου, μου λέει <<Πάλι αδελφούλης είναι; Εγώ αδελφούλα ήθελα.>>
Τι να της πω; Οτι κ εγώ κοριτσάκι θέλω;
Φυσικά κ αυτό που μετράει είναι να είναι γερά τα μωράκια μας, αλλά αν μπορούσα να επιλέξω θα ήθελα κοριτσάκι.

Πριν μάθω ότι το μωράκι που περιμένω είναι αγοράκι σκεφτόμουν κ για 4ο. Τώρα πια όχι! Να δω πως θα τα καταφέρω με 2 γιους!
chriss ΣΕ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΩΔΟΜΑΔΑ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗ?

Καλησπέρα xrysakoski!

Σου απάντησα πιο πάνω, δεν σε ξέχασα!
Μάλλον δεν πρόσεξες την απάντηση μου Sad

Αυχενική έκανα ακριβώς την 12η εβδομάδα.
Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι;Είναι το 1ο σου παιδάκι;
Με το καλό να αποκτήσεις το μωράκι σου !
Μαλλον δεν προσεξα την απαντηση σου εγω ειμαι 9 εβδομαδων και 3 ημερεσ και 11 του μηνοσ παω γιατρο να ι το πρωτο μου και οι αγωνιεσ ειναι πολλεσ....

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ιφιγενεια13 έγραψε:Ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση κοριτσια μου. Εκανα την τροφοβλαστη και εξεταση αιματος μαζι. Παρασκευη θα εχω αποτελεσματα. Παντως πανε να με τρελλανουν. Σημερα (ουτε 12 ωρες μετα απο την αυχενικη), μου εβγαλαν 3,9 ενω εχθες ηταν 2,9......τι να πω.. Με αποτελεσμα να σωριαστω κατω ενω γενικα ημουν τρομερα ψυχραιμη. Εχω αγχωθει πολυ. Ειναι φυσιολογικη τετοια αποκλιση απο μερα σε μερα;;;; Η γινεταιι καποιο λαθος;;

Τέτοια απόκλιση περίεργη μου φαίνεται... Πιστεύω ότι κάποιο λάθος γίνεται. Ο ίδιος γιατρός σου έκανε πάλι την εξέταση;
Μην απελπίζεσαι.Να θυμάσαι ότι το άγχος σου περνάει στο μωράκι σου κ δεν του κάνει καλό.
Προσπάθησε να κάνεις θετικές σκέψεις κ έχε πίστη.
Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις καλά αποτελέσματα και καλή υπομονή για αυτή την δύσκολή αναμονή.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις